Do zápasu nenastoupil český ani slovenský hokejista.
Tři hvězdy utkání:
1. Mats Zuccarello (NYR) 1+1
2. Henrik Lundqvist (NYR) 26 zák., 1 gól, 96,3%
3. Mika Zibanejad (NYR) 0+1
Domácí hokejisté dokázali vyhrát třetí zápas série, první na svém ledě, a tak snížili stav na 1:2. Spolehlivý výkon podal brankář Henrik Lundqvist. Další zápas se bude hrát znovu v New Yorku.
59:36
Derek Stepan vyhodil kotouč z obranného pásma do středního.
59:16
Derick Brassard se ještě pokoušel něco vymyslet před brankou soupeře, ale jeho snaha byla marná.
59:00
Poslední minuta hry.
58:48
Rangers už ví, že tento zápas vyhrají a sníží stav série.
58:22
V poklidném tempu se zápas dohrává.
58:09
Henrik Lundqvist kryje další střelecký pokus, buly před jeho brankou.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.
57:30
Kyle Turris a Ryan Dzingel vybojovali útočné pásmo, domácí obrana je ale do zakončení nepustila.
57:10
Z pohledu hostujícího celku ubíhá zbývající čas velmi rychle.
56:56
Kyle Turris se probojoval do dobré střelecké pozice, brankář domácích Henrik Lundqvist podržel své spoluhráče.
56:30
Tři a půl minuty do konce třetí třetiny a domácí fanoušci začínají slavit výhru.
56:09
Hraje se ve středním pásmu, puk mají pod kontrolou hokejisté Ottawy.
55:45
Komerční přestávka.
55:37
V poklidném tempu se zápas dohrává, domácí hokejisté vedou o tři branky a míří za výhrou v tomto zápase.
54:36
Henrik Lundqvist kryje střelecký pokus soupeře, nechybělo mnoho a Ottawa dokázala snížit. V dobré pozici se objevil Clarke MacArthur.
53:35
Jimmy Vesey se málem dostal do brejku, na poslední chvíli mu kotouč dokázal soupeř sebrat.
53:20
53:00
Senators dokázali kotouč sice vyhodit, ale hra se do jejich obranného pásma vrací poměrně rychle.
52:24
Hostující brankář kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Následně domácí vybojovali buly, a tak jejich útočné snažení pokračuje.
52:10
Rangers mají k dispozici další přesilovou hru, a tak se usadili v útočném pásmu, kde se snaží něco vymyslet.
51:20
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Ryan Dzingel – 2 min., sekání).
50:57
Craig Anderson nyní zasahovat nemusel, Mats Zuccarello nedokázal kotouč usměrnit přesně za záda brankáře.
50:37
Za velkého povzbuzování Rangers je hra přerušena, vhazovat se bude v jejich útočném pásmu.
50:01
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině.
49:46
Rick Nash při vlastním oslabení zaútočil, jeho pokus překvapil brankáře Ottawy, ale Craig Anderson neinkasoval, měl nyní štěstí.
48:42
Vyloučení v týmu New York Rangers (Brady Skjei – 2 min., držení protihráče).
Vyloučení v týmu New York Rangers (J. T. Miller – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Jean-Gabriel Pageau – 2 min., hrubost).
48:42
48:42
48:42
Mika Zibanejad se probojoval do střelecké pozice, jeho pokus kryje brankář Senators. Craig Anderson byl pozorný, bude se vhazovat před jeho brankou.
48:10
Přesilovou hru mají k dispozici domácí, kteří jsou podporování hlasitě z hlediště.
47:23
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Fredrik Claesson – 2 min., podražení).
46:37
0:6, tak vypadá statistika střel na branku ve třetí třetině, aktivnější jsou hosté a to i díky přesilové hře.
46:14
Mike Hoffman se probojoval do střelecké pozice, jeho ránu celkem snadno ukryl do své výstroje Henrik Lundqvist.
45:10
Rangers se dokázali ubránit přesilovce soupeře, fanoušci povzbuzují New York.
44:57
44:42
Ottawa nehraje svou přesilovou hru vůbec dobře, nemůže se stabilněji probojovat do útočného pásma.
44:00
Hosté se sice usadili v útočném pásmu, ale nemohou se probojovat do vyložené střelecké pozice.
42:57
Vyloučení v týmu New York Rangers (Brendan Smith – 2 min., vysoká hůl).
41:39
Senators se snaží otevřít hru a hrát aktivně v útočném pásmu. Zároveň ale nesmí zapomínat na defenzivu, neboť Rangers mají ve svých řadách hráče, kterým ke skórování stačí minimum prostoru.
41:02
Erik Karlsson vypálil od modré čáry, jeho pokus kryje domácí brankář. Henrik Lundqvist nyní podržel své spoluhráče.
40:30
Zápas pokračuje třetí třetinou, více ze hry mají momentálně domácí, kteří také vedou o tři branky.
40:01
Další dvě branky přidali domácí ve druhé třetině, ale také jednu inkasovali. Rangers stále vedou, po čtyřiceti minutách mají náskok nad soupeřem o tři branky.
40:00
39:50
Už se nic nestane, druhá třetina se v klidu dohrává.
39:34
Vhazovat se bude před brankou Rangers.
38:49
Ottawa právě vstřelila branku!
Nekoncentrovanost domácí defenzivy využil Bobby Ryan a zpětným pasem našel spoluhráče volného před brankou. JEAN-GABRIEL PAGEAU měl snadnou práci, poslal kotouč do odkryté branky. Asistence: Bobby Ryan a Cody Ceci.
38:17
Rangers právě vstřelili branku!
Po krásné přihrávce Millera se prosazuje střelou do odkryté branky domácí OSCAR LINDBERG. Rangers vedou již o čtyři branky. Asistence: J. T. Miller a Tanner Glass.
38:00
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
37:40
Rangers za velké podpory z hlediště zkoušeli založit útočnou akci, ale je z toho jen icing.
37:20
Sledujeme kontaktní hokej, diváci nemají nouzi o zajímavé momenty.
37:00
Kevin Hayes se dostal do výborné střelecké pozice, stál přímo před brankou, ale minul.
36:30
J. T. Miller zastavil akci soupeře a sám se probojoval do útočného pásma, kde se pokoušel něco vymyslet.
35:13
Hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden celek se nikam nežene, domácí vycházejí z dobré obranné hry.
34:48
Dion Phaneuf rozehrává od své branky, do útočného pásma se dostal Kyle Turris, který byl velmi rychle zastaven hráči domácího týmu.
34:15
Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny, domácí hokejisté hrají ve velké pohodě, soupeři nedávají mnoho prostoru pro zakončení.
33:57
Jeden z hráčů Senators to nyní zkoušel od modré čáry, jeho pokus nebyl vůbec špatný, ale gólman Henrik Lundqvist byl pozorný.
33:26
Ottawa se snaží něco vymyslet v útočném pásmu, zatím se ale hosté nemohou stabilněji probojovat před branku soupeře.
32:21
Jimmy Vesey poslal své spoluhráče do situace dva na jednoho obránce. Derek Stepan držel kotouč poměrně dlouho, ve vhodný moment jej přihrál RICKU NASHOVI, který překonal brankáře Andersona. Asistence: Derek Stepan a Jimmy Vesey.
30:07
Alexandre Burrows hledal před brankou najetého spoluhráče. Bobby Ryan ale přihrávku nedostal.
29:40
Mnoho šancí momentálně k vidění není, dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetiny i zápase. Domácí hokejisté stále vedou o dva góly.
28:50
Situaci tři na dva měli k dispozici hosté, jenže přečíslení nevyužili podle svých představ.
27:32
Jean-Gabriel Pageau, který rozhodl poslední zápas série, se nyní dostal do zakončení, které nebylo přesné.
27:11
Craig Anderson levým betonem zastavil domácí střelecký pokus. Hra je přerušena.
26:52
Michael Grabner se probojoval do zakončení, Craig Anderson byl pozorný a s jeho pokusem si poradil.
26:21
Rangers mají více ze hry, hrají aktivněji, tlačí se do zakončení, Ottawa se musí bránit tlaku soupeře.
26:03
Kyle Turris nahodil do útočného pásma a šel střídat, útočnou akci tedy vedou domácí, Nick Holden.
25:46
Sledujeme hru pět na pět. Ve druhé třetině jsme zatím žádnou vyloženou šanci neviděli.
25:00
Ottawa hraje v plném počtu, následuje zkrácená přesilovka hostů.
24:34
Sledujeme hru čtyři na čtyři, v níž si ani jeden celek nedokáže vytvořit vyložené střelecké pozice.
23:41
Vyloučení v týmu New York Rangers (Chris Kreider – 2 min., sekání).
23:14
Přesilovou hru mají domácí, rychle se dostali do útočného pásma, rána Mika Zibanejada nebyla dostatečně důrazná.
22:59
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Ryan Dzingel – 2 min., sevření puku rukou).
22:51
Ani jeden celek se nemůže usadit v útočném pásmu.
21:22
Henrik Lundqvist rozehrál na soupeře, který ovšem ránou z první nedokázal přesněji trefit branku. Úvod druhé části hry je ovlivněn celou řadou nepřesností.
21:03
J. T. Miller se po rychlé akci probojoval do zakončení, jeho pokus ale postrádal přesnost.
20:33
Domácí defenziva hraje zodpovědně, Dion Phaneuf pálil od modré čáry, ale branku trefit nedokázal.
20:16
Zápas pokračuje druhou třetinou, hostující celek se dostal do útočného pásma, kde se snaží něco vymyslet.
20:01
Po první třetině jsou spokojenější domácí hokejisté, kteří vedou o dvě branky a jsou jednoznačně střelecky aktivnější.
20:00
19:35
Mark Stone měl co dělat, aby puk odehrál do bezpečí od vlastní branky.
19:20
Vypadá to, že už se v této části hry nic nestane.
19:06
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou domácího týmu.
18:51
15:3, tak vypadá statistika střel na branku.
18:33
Senátoři se musí bránit tlaku soupeře, Rangers hrají lépe a mají více ze hry.
18:12
Nick Holden se nedostal k puku, velmi dobře si v obranném pásmu počínal Cody Ceci.
18:00
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.
17:39
Nick Holden vypálil od modré čáry, jeho pokus celkem snadno zastavil hostující brankář. Craig Anderson má kotouč v rukavici, a tak se bude vhazovat.
16:55
Brady Skjei byl tvrdě poslán k mantinelu, možná mu k tomu pomohlo také podklouznutí, ale velký kontakt se soupeřem tam byl.
16:30
Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, domácí celek se probojoval do útočného pásma, kde se snaží něco vymyslet.
16:23
Henrik Lundqvist kryje kotouč, bude se vhazovat před jeho brankou.
15:50
Mika Zibanejad se velmi dobře natlačil do střelecké pozice, ale překonat brankáře nedokázal. Mířil do horní části branky, kde měl brankář rameno.
15:17
Fredrik Claesson nahodil kotouč do útočného pásma a šel střídat, neměl dostatek sil na to, aby vedl útočnou akci svého celku.
14:31
Senátoři vedou 2:0 v sérii, zatím to ale vypadá, že Rangers uhájí výhodu domácího prostředí. Ottawa se zatím nedostala do výraznější šance.
14:07
Cody Ceci vystřelil, jeho rána byla zablokovaná, a tak nemohl on ani jeho spoluhráči zakončit.
13:24
Mats Zuccarello nahazoval kotouč za brankou, tam vyjel brankář Craig Anderson. Jenže puk nedokázal odehrát a získal jej MICHAEL GRABNER. Ten obkroužil branku a rychle zasunul do prázdné branky. Poměrně snadný gól posílá Rangers do dvoubrankového vedení. Asistence: Mats Zuccarello.
12:54
Ryan McDonagh to zkoušel od modré čáry, bylo evidentní, že se jednalo o střílenou přihrávku, ale nikdo nedokázal tečovat.
12:17
Tommy Wingels přenechal puk spoluhráči, tím byl Kyle Turris. Jeho rána nápřahem končí mimo branku. Tvrdé zakončení bylo nepřesné.
11:37
10:2, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku, aktivnější jsou jednoznačně domácí, navíc se jim podařilo skórovat.
11:03
Senátoři se nemohou dostat do výraznější šance, obrana domácích hraje zodpovědně.
10:34
Derek Stepan bojoval o kotouč za brankou soupeře, k puku se nedostal, a tak hrají hosté.
10:01
Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, více ze hry mají momentálně domácí, kteří se sice snadněji dostávají do útočného pásma, ale v zakončení nejsou tak přesní.
09:49
Pro ofsajd je hra přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu. Osobních soubojů začíná přibývat. Hraje se hodně kontaktní hokej.
09:27
Domácí se probojovali do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
08:48
Jeden z hráčů Senators vypálil od modré čáry, jeho pokus mířil vysoko nad. Henrik Lundqvist zasahovat nemusel.
08:16
Kevin Hayes byl na malý moment volný před brankou, dostal puk, ale ideální pas to nebyl, a tak nedokázal kotouč zkrotit.
07:40
Rangers hrají aktivněji, Rick Nash zavezl kotouč do útočného pásma, ale neměl volného spoluhráče pro přihrávku. Zkusil to samostatně a o kotouč přišel.
07:09
Domácí hokejisté jsou dál aktivní a Craig Anderson má co dělat, aby si dokázal poradit s akcemi soupeře. Následovat bude komerční přestávka.
05:31
Po pěkné akci se domácí hokejisté dostávají do vedení. Mika Zibanejad zpoza branky našel najetého MATSE ZUCCARELLA, jehož rána bez přípravy prošla až za brankovou čáru. K velké radosti většiny fanoušky Rangers vedou. Asistence: Mika Zibanejad a Dan Girardi.
04:53
Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit. Hraje se nahoru dolu, zatím bez výraznějších šancí.
04:20
Na druhé straně neuspěl Tanner Glass.
04:14
Mark Stone hledal před brankou Kyle Turrise, který ovšem nedokázal prostřelit brankáře Rangers.
03:16
Craig Anderson musel před svou brankou řešit nepříjemnou situaci, dva hráči domácího týmu nedokázali přesněji zakončit.
03:00
Chris Kreider se dostal ke střele z velkého úhlu, brankář zasahovat nemusel, kotouč do branky nemířil.
02:30
J. T. Miller velmi dobře zastavil útočnou akci hostů, Marc Methot neměl šanci na úspěch.
02:06
Zack Smith vybojoval kotouč za brankou soupeře, ale neměl komu by mohl přihrát.
01:44
Sledujeme rychlý hokej v úvodu zápasu z obou stran, ani jeden celek nechce chybovat.
01:11
Derek Stepan vybojoval kotouč v souboji na hranici faulu, následně se dostal do zakončení, brankář Senátorů zasahovat nemusel.
00:30
Fredrik Claesson vypálil od modré čáry, domácí brankář byl pozorný a odrazil kotouč do rohu hrací plochy.
00:17
Vhazovat se bude před brankou Rangers, hosté vybojovali kotouč, ale k zakončení se probojovat nedokázali.
00:01
Zápas začne o něco později.

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – McDonagh, Girardi, M. Staal, Holden, Skjei, Br. Smith – Vesey, Stepan, Rick Nash – Kreider, Zibanejad, Zuccarello – Grabner, K. Hayes, Fast – T. Glass, Lindberg, J. T. Miller.

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Methot, E. Karlsson, Phaneuf, Ceci, Claesson, Harpur – Stålberg, Turris, Mark Stone – MacArthur, Brassard, B. Ryan – Hoffman, Pageau, Burrows – Dzingel, Z. Smith, Wingels..
Československá stopa v dnešním zápase:

nikdo
Paradox domácí výhody

Ačkoliv Rangers získali v základní části o čtyři body více než Ottawa (102 98), tak výhodu domácího prostředí mají kvůli systému nasazování podle divizí Senators. A v prvních dvou zápasech ji využili maximálně, když obě utkání vyhráli.
Stav série před zápasem:
NY Rangers – Ottawa 0:2

1. zápas:
Ottawa – NY Rangers 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 39. Dzingel (Burrows, Turris), 56. E. Karlsson (Hoffman, Methot) – 28. McDonagh (Zuccarello, Bučněvič).

2. zápas:
Ottawa – NY Rangers 6:5 po pr. (1:1, 1:3, 3:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 14. Pageau, 34. Methot (Hoffman, Harpur), 42. Mark Stone (Phaneuf, Claesson), 57. Pageau (Z. Smith, Phaneuf), 59. Pageau (Turris, E. Karlsson), 83. Pageau (Burrows) – 5. Grabner (Fast), 31. Kreider (Zibanejad, McDonagh), 34. Stepan (Rick Nash), 36. Skjei (McDonagh, Zibanejad), 46. Skjei (Br. Smith).
OTTAWA SENATORS

Ottawa rozhodně patří mezi nejpříjemnější překvapení aktuální sezony. S útokem na Stanley Cup zřejmě před sezonou nepočítali ani sami Senators. Po celkem zdařilé základní části, kterou tým z hlavního města Kanady zakončil na 6. místě Východní konference, však v play off Ottawa chytila formu.

Ve velmi vyrovnané sérii prvního kola proti Bostonu, ve které všechny zápasy skončily rozdílem jediné branky a čtyři z šesti až v prodloužení, byli Senators nakonec úspěšnější, když vyhráli 4:2 na zápasy.

Ottawským nejproduktivnějším hráčem v základní části byl tradičně Erik Karlsson s 71 body (17+54). Švédský obránce společně s Derickem Brassardem zatím posbírali nejvíce bodů i v play off (8). Pět branek má na svém kontě útočník Pageau, jenž hned čtyři vstřelil v minulém zápase.
NEW YORK RANGERS

Rangers mají za sebou několik sezon, ve kterých patřili mezi hlavní adepty na Stanley Cup. Před aktuálním ročníkem se s nimi už moc nepočítalo. Řada expertů už nevěřila Henriku Lundqvistovi, obrana byla přeplacená, v útoku chyběla superhvězda.

Slavný tým však všechny kritiky umlčel. Základní část zvládl celkem v poklidu, po celou dobu se držel mezi nejlepší osmičkou a nakonec skončil na 4. místě v Metropolitní divizi.

Právě toto umístění Jezdce katapultovalo do druhé části pavouka Východní konference. V prvním kole play off pak Rangers ve velmi vyrovnané sérii udolali Montreal 4:2 na zápasy a postoupili dál. Proti Ottawě ale zatím ztrácejí a na domácím ledě budou muset zabrat.

V základní části byl nejproduktivnějším hráčem týmu norský šikula Mats Zuccarello, který posbíral 59 bodů za 15 branek a 44 asistencí. V play off se zatím nejvíce vede švédskému útočníkovi Miku Zibanejadovi se šesti body (1+5).
Zdravím všechny fanynky a fanoušky toho nejlepšího světového hokeje! Druhé kolo play off NHL je v plném proudu, ve hře o Stanley Cup je už pouze osm týmů. V našem online přenosu budeme sledovat třetí utkání série mezi New York Rangers a Ottawa Senators.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.