NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Islanders : Carolina - 27. dubna 2024   20:00

Islanders
Islanders
30:10' Barzal (Pelech, Horvat) • 41:48' Pageau (Dobson, Lee) • 81:24' Barzal (Bortuzzo, Horvat)
3:2
(0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 1:0)
Stav série: (1:3)
Carolina
Carolina
08:00' Jarvis  (Guentzel) • 54:08' Noesen  (Teräväinen, Nečas)
Islanders
Hanson, Furlatt – Smith, Murray
UBS Arena, New York
17,255 diváků
Carolina

To je z mé strany vše, děkuji za sledování a přeji příjemnou noc.
Dnešní utkání sleodvalo 17 255 diváků.
Další zápas se odehraje ve středu 01.05.2024 01:30 našeho času. Dokáží se Canes probojovat do druhého kola v 5. zápase? Nezapomeňte sledovat na našem webu.
Statistika
Střely na bránu: 35 – 44 | Přesilová hra: 1/2 – 2/4 | Trestné minuty: 12 – 8

Kdo se postavil do brankoviště?
Semyon Varlamov (New York Islanders) – 42 zákroků, 2 OG, úspěšnost 95,45 %, odchytal 81:24
Frederik Andersen (Carolina Hurricanes) – 33 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,67 %, odchytal 81:08

Česká a slovenská stopa
Martin Nečas (Carolina Hurricanes) – 0+1, -1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 22:23

Tři hvězdy utkání
1. Mathew Barzal (New York Islanders) 2+0
2. Semyon Varlamov (New York Islanders 42 zákroků, úspěšnost 95,45 %
3. Jean-Gabriel Pageau (New York Islanders) 1+0
New York Islanders posílá sérii do 5. zápasu. Dlouhý zápas nabídnul spoustu krásných akcí, na konci kterých byl hrdina dnešního večera Mathew Barzal, který v čase 81:24 tečoval střelu Bortuzza a rozhodl o osudu zápasu. Carolina bude mít tedy další příležitost poslat Ostrovany domů.
81:24'
Islanders právě vstřelili branku!
Je konec, MATHEW BARZAL poslal sérii do 5. zápasu. Hráči Islanders se radují.
Horvat forčekem získal puk, který doputoval až na modrou čáru, odkud obránce Bortuzzo vyslal projektil na branku, který nakonec tečoval právě MATHEW BARZAL a ukončil zápas.
Asistence: Robert Bortuzzo, Bo Horvat
81:01'
Aho sražen k zemi, tentokrát dovoleným způsobem a Isles se dostávají dopředu.
80:01'
Budeme pokračovat 5 na 5, na trestné lavici však sedí 4 hráči kvůli potyčce ke konci prvního prodloužení.

Začalo druhé prodloužení.
První prodloužení nám branku nenabídlo, rozhodne se ve 2. prodloužení?
80:00'
Prodloužení skončilo.
80:00'
Skončilo první prodloužení.
79:00'
O slovo si říká i Bo Horvat, který prověřil Andersena.
78:50'
Šikovná nahrávka Staala skončila na ležícím Varlamovovi.
78:20'
Kotkaniemi netrefil branku ze slotu.
77:45'
Nečas se snažil projet po pravé straně, nakonec vystřelil do nachystaného brankáře.
76:20'
Andersen opět skvělým dvojitým zákrokem drží Canes.
75:30'
Orlov v plné rychlosti napálil puk směrem na branku, Varlamovova vyrážečka zasahuje.
75:00'
Aho promarnil ideální moment na přihrávku, tak musel postupovat sám.
73:58'
Dlouho se čtveřice hráčů přetahovala o puk mezi střídačkami, rozhodčí jim ten prostor k tomu nechali.
73:04'
Nečas byl tentokrát rychlejší než puk a ten si vzal Romanov, který rozjel útok na druhé straně.
72:02'
Kapitán Staal vystřelil, jeho střela nedělala Varlamovovi problém.
71:30'
Isles se opět nepodařilo projít středním pásmem a puk ztrácí.
71:00'
Puk se odrazil od mantinelu za brankou Andersena a poletoval před odkrytou brankou, nikdo se ho však neujal.
70:05'
Varlamov má teď spoustu práce. Nahození létají ze všech stran.
69:45'
Domácí puky spíše ztrácí a jsou to hosté, kdo určuje tempo hry.
69:28'
Jarvis vyslal krásný projektil směrem na Varlamova, ten jen tak tak zneškodnil.
68:35'
Rozjetý Horvat ztratil puk hned při přechodu do pásma a akci rozjíždí opět Canes.
68:00'
Vhazovat se bude před Varlamovem po zakázaném uvolnění.
67:20'
Za brankou domácích bojuje Kuzněcov společně s Noesenem.
66:25'
Pulock ztratil puk na vlastní modré čáře a znovu to byl Burns kdo nahazoval puk na branku.
66:02'
Burnsovo nahození končí v ochranné síti.
65:45'
Aho přenechal Svečnikovovi, který prověřil Varlamova, ten se nenechal rozhodit a puk vyrazil.
64:35'
Engvall byl první za brankou a Lee se snažil puk nahodit na branku z rohu hřiště. Orlovova brusle nakonec nasměrovala puk na branku, který málem skončil za čarou.
64:20'
Ve slotu se opět objevil Barzal, puk však minul i tentokrát.
64:03'
Ani jeden z týmů nechce udělat tu chybu a darovat soupeři branku.
63:47'
Nelson byl v krásné pozici, Andersen se stihl přesunout k levé tyčce a vychytal tuto šanci.
63:25'
Prozatím jsou aktivnější domácí hokejisté, kteří se tlačí za prvním bodem v sérii.
62:25'
Barzal minul puk, ze kterého se nakonec nic hostím nepovedlo.
61:40'
Engvallova nahrávka na útočném kruhu byla nepřesná a nakonec skončila až ve středním pásmu.
61:00'
Hosté si za brankou nerozuměli a Isles byli blízko vstřelení branky.
60:01'
60 minut nám nerozhodlo, pojďme na prodloužení.
60:01'
Do třetí třetiny nastoupili lépe Ostrované, kteří proměnili přesilovou hru a Pageau otočil stav utkání. Jenže to však nebylo vše a přesilovou hru proměnili i hosté, Noesen vyrovnal stav a poprvé v sérii zde máme prodloužení.
Postoupí Carolina, nebo nám Islanders dopřeje další utkání? Dozvíme se v prodloužení.

Střely na branku: 25:26
60:00'
59:00'
Poslední minuta 3. třetiny.
58:30'
Na nahozený puk dobře reagoval Varlamov.
57:58'
Opět offside ze strany Canes, tento problém je svíjí celý zápas.
57:05'
Teräväinen přišel o puk, ten získala obrana Canes hned o pár vteřinek později a rozjeli další útok.
56:30'
Burns nadvakrát natlačil na led Horvata a vybojoval puk.
55:15'
Orlov nahazuje za branku, kde je první Pelech.
54:08'
Carolina právě vstřelila branku!
Přihrávka Nečase přes osu hřiště trefila přesně Teräväinena, který našel před brankou volného STEFANA NOESENA, ten doklepl puk do branky. Je vyrovnáno.
Asistence: Teuvo Teräväinen a Martin Nečas.
53:34'
Slavinův průnik nakonec zastavil Bortuzzo nedovoleným způsobem.
53:34'
Robert Bortuzzo – 2 min., hákování.
53:00'
Výborná práce Barzala nakonec své ovoce nepřinesla, domácí stále drží puk.
52:45'
Tato přesilovka domácím hrubě nevyšla, ani jedna střela neletěla směrem na branku a hra se přesunuje před Varlamova.
52:32'
51:50'
Islanders zatím beze střely v přesilové hře.
50:33'
Kontroverzní moment, kdy Slavin těsně na hraně třetiny vyhodil puk mimo, rozhodčí nakonec ukázali na 2 minuty pro obránce Caroliny.
50:32'
Jaccob Slavin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
50:05'
Při souboji Orlova s Nelsonem nakonec oba skončili na zemi. Puk shrábl Kuzněcov, který situaci vyřešil nejhůř jak mohl a zastavil se před modrou čarou, píská se offside.
49:57'
Palmieriho bekhendový pokus konči v Andersenově lapačce.
49:20'
Martinook rozehrál pouze na Engvalla, jeho akce však ztroskotala na obráncích.
48:25'
Nechybělo mnoho a Barzalovo nahození opět skončilo v síti. Cizikas nedosáhl na teč.
47:30'
Orlov se dostal k nahození, to až k Varlamovovi nedoputovalo.
47:08'
Pulock si najel na modrou čáru a Palmieriho nabídku doslova napálil na Andersena, ten chytá.
46:30'
Hurikáni začínají útok od vlastní svatyně.
46:00'
Jarvis forčekuje za brankou a a vybojoval puk.
45:24'
45:00'
Kuzněcov laxně ztratil puk a přesilovka se blíží ke konci.
44:15'
Guentzelův pokus byl sražen a hosté musí útok rozjet znovu.
43:24'
Teräväinen se snažil uvolnit před Varlamovem, Dobson si počínal nedovoleným způsobem a máme tu další přesilovku Canes.
43:24'
Noah Dobson – 2 min., krosček.
42:15'
Palmieri z blízkosti nepřekvapil Andersena a pletí nám stav 2:1.
41:48'
Islanders vyhráli buly, nahození Dobsona vyrazil Andersen pouze před sebe a JEAN-GABRIEL PAGEAU byl v pravý čas na správném místě. Islanders jsou ve vedení.
Asistence: Noah Dobson, Anders Lee
41:32'
Dobson nahodil od modré čáry, nahození však letělo vedle. Přesilovka je téměř za námi.
40:02'
Signalizovaný trest z konce minulé třetiny započne až nyní, Isles mají první početní výhodu v tomto zápase.
40:01'
Sebastian Aho – 2 min., podrážení.
40:01'
Druhá třetina nám nabídla opět jednu branku, tu si na své konto připsal po krásné individuální akci Mathew Barzal. Je srovnáno a to je známka toho, že nám třetí třetina nabídne velkou podívanou. Ve druhé třetině se hostům nepodařilo ani jednou vyhrát vhazování, což jim dělá největší problém.

Střely na branku: 14:20
40:00'
39:30'
Isles obětavě padají do střel, jelikož je hosté drží v jejich obranném pásmu.
39:00'
Poslední minuta 2. třetiny.
38:25'
Chatfield dobře zablokoval puk a do střelecké pozice se dostal Jarvis, Varlamov kryje.
37:22'
V této třetině prozatím vyhrála všechna vhazování domácí strana a nebude tomu jinak ani tentokrát, bilance 12:0.
36:45'
Střelec vyrovnávacího gólu Barzal kroužil ve středním pásmu tak dlouho až o puk přišel.
36:00'
Forček Dobsona vyústil v akci Horvata, ten branku netrefil.
35:30'
Noah Dobson se dostal z pozice obránce až před branku, puk však minul a do útoku míří Canes.
35:00'
Lee a MacLean se dostali k Andersenovi, k zakončení však nedošlo.
34:00'
Domácí jsou z nejhoršího pryč, obě přesilovkové formace měli dobré příležitosti, Varlamov stále drží.
33:48'
33:12'
Skvělá palebná pozice pro Noesena, Varlamov vyráží a Canes drží tlak.
32:45'
Svečnikov nenápadnou střelou překvapil Varlamova, ten se štěstím chytá.
32:00'
Hurricanes opět mají možnost přesilové hry, elitní přesilovková formace drží útočné pásmo.
31:48'
Noah Dobson – 2 min., sekání.
31:30'
Orlov v situaci 2 na 1 zakončoval, Varlamov skvěle chytl a následný velký tlak udržel také. Skvělá práce Varlamova
30:10'
Krásná individuální akce MATHEWA BARZALA, který si krásně obhodil obránce a nahodil puk na branku, který nakonec od tyčky zapadl za Andersenova záda. Stav je vyrovnaný.
Asistence: Adam Pelech, Bo Horvat
30:00'
Máme za sebou polovinu zápasu, stav stále příjemnější pro Canes, kteří drží těsný náskok.
29:17'
Skvělá příležitost pro Romanova, jeho střela opět pouze do brankářovi hrudi.
28:45'
Anders Lee mohl odčinit svůj přestupek, v bezprostřední blízkosti však minul.
28:20'
Přečíslení hostů nakonec překombinoval Svečnikov a puk letěl do rohu.
27:55'
Pálil Horvat, opět pouze do připraveného gólmana Canes
27:25'
Dobsonovo nahození opět kryje Andersen.
26:50'
Palmieri nabral velkou rychlost ve středním pásmu, nakonec se rozhodl prověřit Andersena sám, ten byl však pozorný a střelu kryl.
25:20'
Elitní formace Canes zamkla domácí v jejich pásmu na dobrou minutku a vytěžila z toho další střelu.
25:00'
Martinook společně s kapitánem Staalem dokázali velkým důrazem vybojovat puk a nakonec z toho byla první střela na branku.
24:10'
Máme odehráno 4 minuty a stále jsme neviděli přímý pokus na branku.
23:20'
Dobsonovo prudké nahození kryl Andersen a jsou to Canes, kdo jsou u puku.
22:52'
Ruslan Ishakov, hráč s minulostí ve slovenské lize, se dokázal prokličkovat mezi dvěma hráčí, jeho akce se tímto natolik zpomalila, že se musel pískat offside i na druhé straně.
22:20'
Svečnikov se snažil projet rychle do útočného pásma, jeho spoluhráči se však nacházeli v offsidovém postavení a akce je přerušena.
21:20'
Pokračujeme v nastaveném scénáři. Šance zatím nevidíme.
20:30'
Ani jedna ze stran se zatím nedostala k výraznější akci, oba týmy ztrácejí puky.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 21:04.
Hokejisté Caroliny jsou o krok blíže k postupu do druhého kola. Vlažnější start rozjela první přesilovka, kdy po vyloučení kapitána domácích Leeho, dokázal propasírovat puk do sítě Seth Jarvis a poslal Canes do vedení. Na druhé straně Frederik Andersen zatím drží stoprocentní bilanci a táhne tým i nadále.

Střely na branku: 6:8
Přesilové hry: 0/0 : 1/1
20:00'
19:52'
Ještě jeden střelecký pokus měl na starosti Slavin. Varlamov chytá a zbývá pár vteřin.
19:30'
Jarvis rychle zblokoval rozehrávku a snažil se vystřelit, jeho pokus byl sražen mimo.
19:00'
Poslední minuta 1. třetiny.
18:40'
Skvělá defenzivní práce i útočníku hostí, kteří dokázali odvrátit další pokus o útok.
18:00'
Barzal s Horvatem napadají v útočném pásmu a puk získali, Canes se však úspěšně brání.
17:10'
Pulockova rozehrávka trefila pouze Teräväinena a Kotkaniemi byl blízko další brance. Jeho pokus skončil těsně mimo.
16:12'
Jordan Staal společně s Jarvisem bojují o puk v rohu a drží další vteřiny
15:30'
Canes dobře napadali a Aho se snažil před brankou najít Svečnikova, jej však přihrávka nenašla.
14:10'
Bortuzzo nahazoval, puk byl však sražený.
13:45'
Engvallova špatná zadovka v útočném pásmu znamená, že musí Isles rozjet útok znovu.
13:30'
Kotkaniemi vyhrál vhazování před Varlamovem, jenže Canes puk ztrácí.
13:12'
Nečas vystřelil na branku, Varlamov pozorný proti českému křídelníkovi.
13:00'
Carolina se po dlouhé době dostává k puku.
12:00'
Islanders se drží v útočném pásmu a snaží se zakončovat. Všechny projektily zatím mimo.
11:12'
Mírná střelecká převaha stále na straně domácích, stav je pro ně ale stále nepříznivý.
10:30'
Nečas vypíchnul puk, jeho spoluhráči ho ale nepochopili a o puk přišli.
09:40'
Přečíslení Canes zakončoval Guentzel, krásný zákrok Varlamova překazil tuto šanci.
08:35'
Barzal jel společně s Horvatem 2 na 1. Jeho zakončení nebylo tím správným řešením, Andersen chytá.
08:00'
Po Burnsově nahození se puk potácel ve směsce těl, ze kterého putoval na hokejku SETHA JARVISE, který tuto příležitost proměnil a poslal Canes o krok blíže k postupu.
Asistence: Jake Guentzel
07:14'
První představení speciálních formací, Lee jde ven a Canes mají první početní výhodu.
07:14'
Anders Lee – 2 min., podrážení.
06:30'
I hosté si připsali další střelu do statistik, nedělala však Varlamovovi žádné problémy.
06:15'
Skjei si stáhl puk ze vzduchu, jenže ho poslal obratem na střídačku domácích.
05:00'
Fasching přišel o puk v rohu, dobře pro něj ho Canes hned odevzdali zpět.
04:10'
Opět je to třetí formace Isles, která dělá velké problémy defenzívě Canes.
03:20'
Andersen skvěle vychytal střelu z bezprostřední blízkosti.
02:40'
Čtvrtá formace Canes se dostala do útočného pásma, jenže puk si náhle vzal Dobson a prověřil Andersena v brance.
01:45'
I Carolina se hlásí o slovo, napadá Nečas.
01:00'
Palmieri se snažil z otočky nachytat Andersena. Jeho pokus však skončil na boční síti.
00:15'
První střela letěla z hokejky Pulocka.
00:01'
Zápas nám začal a Islanders hned nahazují.
00:01'

New York Islanders: Varlamov (Sorokin) – Dobson, A. Romanov, Pulock, Pelech, Bortuzzo, Reilly – Barzal, Horvat, Cizikas – Palmieri, Nelson (A), Fasching – Engvall, Pageau, Lee (C) – Clutterbuck (A), MacLean, Ischakov.

Carolina Hurricanes: Andersen (Kočetkov) – Burns, Slavin (A), DeAngelo, Skjei, Chatfield, Orlov – Svečnikov, S. Aho II, Guentzel – Nečas, Kotkaniemi, Teräväinen – Jarvis, J. Staal (C), Martinook (A) – Noesen, Je. Kuzněcov, Drury.
New York Islanders
Islanders zatím tahají za kratší konec a ten definitivní může přijít již v tomto zápase. Nedaří se jim skórovat. Prozatím se přes 2 góly dostali pouze jednou, a to v zápase, kde jich 5 dostali. Jediným kdo se dostal na bod na zápas je Anders Lee, který s bilancí 1+2 dosáhl na 3 body. Sekunduje mu trojice Engvall, Nelson a Palmieri, všichni s bilancí 1+1. Dokáží na svém největším problému Islanders zapracovat? Dozvíme se v sobotu 27.4. ve 20 hodin.
Carolina Hurricanes
Před sérií byla Carolina pasována na roli favorita a tuto pozici zatím naplňuje na výbornou. Dokáží střílet góly a zároveň zapracovali i na defenzivní hře. Pouze v prvním duelu byli Islanders střelecky aktivnější, v dvou dalších případech to však byla jednoznačně Carolina, kdo udával tempo hry. Především druhý zápas v sérii stojí za zmínku, kdy Carolina 2 minuty do konce prohrávala 2:3, góly, které od sebe dělilo 9 sekund, rozhodly o neskutečném obratu, který dokončil do prázdné branky Guentzel.
Předchozí zápasy v sérii:
New York Islanders 2:3 Carolina Hurricanes
23. Engvall (Lee, Pelech), 38. Nelson – 5. Burns (Nečas, Teräväinen), 11. Orlov (Svečnikov, Chatfield), 28. S. Aho II (Svečnikov, Chatfield)

Carolina Hurricanes 5:3 New York Islanders
34. Teräväinen (Guentzel, Jarvis), 51. Jarvis (J. Staal, Skjei), 58. S. Aho II (Svečnikov, Jarvis), 58. Martinook (Drury), 60. Guentzel (S. Aho II, Svečnikov) – 17. Palmieri (Reilly, Nelson), 20. Horvat (Barzal, Cizikas), 24. Lee (Pageau, Engvall)

Carolina Hurricanes 3:1 New York Islanders
2. Je. Kuzněcov (Nečas, Skjei), 44. Noesen (Skjei, Je. Kuzněcov), 59. Nečas (Pesce, Drury) – 9. MacLean (Lee, A. Romanov)
Chystá se nám 4. zápas série mezi New Yorkem Islanders a Carolinou Hurricanes. Již tímto zápasem může tato série skončit, jelikož Carolina vede 3:0 na zápasy. Ve skvělém světle se zatím ukazuje deadline posila Jake Guentzel, který si na své konto připsal během těchto utkání 3 body (1+2). S bilancí bodu na zápas Jakea doplňují také Aho, Jarvis, obránce Skjei a také jediný český zástupce v sérii Martin Nečas. Všechny tyto jména jsou ale ve stínu forvarda Andreie Svechnikova, který s bilancí 0+4 zastupuje první příčku mezi střelci. Bodem na zápas se na straně domácích může pyšnit pouze Anders Lee s 1 gólem a 2 asistencemi.

Skvělé výkony také předvádí brankář Caroliny Frederik Andersen, který se v sezóně potácel s velkými výkyvy formy a play-off mu zatím sedlo náramně. Všechny 3 zápasy dotáhl do vítězného konce a výrazným způsobem pomohl Canes k vedení v sérii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.