David Pastrňák (BOS) – 0+0, 5 střel, čas na ledě 16:43
David Krejčí (BOS) – 1+2, 4 střely, čas na ledě 20:57
Zdeno Chára (BOS) – 0+0, 3 střely, čas na ledě 21:27
Ondřej Palát (TBL) – 1+0, 2 střely, čas na ledě 17:19
Andrej Šustr (TBL) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:12
V týmu Bostonu se nyní asi nebudou dít pěkné věci. Třetí porážka, navíc doma. Na to Medvědi nejsou zvyklí. Přitom zápas začal dobře, vypadalo to, že i přítomnost Zdena Cháry týmu pomáhá. Stejně je z toho nakonec vysoká prohra. Trenér Claude Julien nyní sedí na horkém křesle.

Tampa se dokázala vrátit do zápasu a potvrdila lepší vstup do sezony. Tým ze slunné Floridy může být spokojen. Tři zápasy a plný zisk bodů.
59:00
Asi i pád špendlíku by byl nyní slyšet. Fanoušci buď jen mlčky sedí nebo už opouští arenu.
58:40
Zápas už se prakticky jen dohrává. Tampa zápas kontroluje.
57:31
Boston už asi nic nevymyslí. Smutné obličeje na domácí střídačce.
55:58
Tampa právě vstřelila branku!

Gól VALLTERI FILPPULI platí. Bruslí dává šestý gól. Atmosféru v hledišti netřeba popisovat.
Asistence: Alex Killorn, J.T.Brown
55:58
Nepřesnosti ve hře domácích. Filppula skóroval bruslí. Bude platit? To posoudí videorozhodčí.
55:01
Nyní zakázané uvolnění domácích. Čas se jim krátí.
54:38
54:10
Až nyní se domácím podařilo vyhodit.
53:25
Hedman nyní několik střeleckých pokusů. Vyprášil betony Raska.
52:38
Další faul na Bena Bishopa, už třetí. Tentokrát David Pastrňák jde na trestnou.
52:30
Krejčí nyní nebezpečně střílel. Ovšem střele chyběla přesnost.
52:10
Palát byl trefen Pastrňákem.
51:00
Teď se na hru Bostonu dívalo lépe. Na vstřelení gólu to ale nestačí.
49:40
Pastrňákův pokus zastaven bruslí obránce.
48:50
Palát se nyní dostal k příležitosti. Boston se teď hledá.
46:07
Boston se musí probudit. Jinak Tampa v TD Garden po dlouhé době vyhraje.
45:55
A to před inkasovaným gólem měl Boston dobré šance díky Chárovi a Bergeronovi.
45:38

JONATHAN DROUIN nejprve naznačil přihrávku, ale nakonec vystřelil. Rask mu na to skočil. Tampa jde do vedení o 2 góly.
Asistence: Erik Condra, Victor Hedman
Connolly prověřil lapačku Bishopa. Ten měl strach, že mu puk vypadne.
44:30
Krejčí přihrával na Pastrňákovi, ten puk netrefil.
43:50
Přihrávka rukou, vhazovat se bude ve středním pásmu.
43:30
Oba týmy střídají. Na puku stále hosté.
42:30
Tampa má zatím v poslední dvacetiminutovce více ze hry.
41:50
Johnson nyní jel sám na brankáře. Dostal se k němu ale příliš blízko a nedokázal zakončit.
40:50
Palát naskočil ze střídačky a rovnou pálil z pravého kruhu. Rask připraven.
40:01
Statistiky po 2. třetině:

Střely na bránu: 23:17
Hity: 25:5
Vhazování: 24:20
Trestné minuty: 6:8
Další třetina začne přibližně ve 21:05 .
Ani ve druhé třetině jsme se nenudili. Tampa se dostala na začátku do vedení. Po polovině třetiny srovnal Boston opět v přesilovce. Následně se v přesilovce prosadila i Tampa. Steven Stamkos si gólem připsal 500. bod v NHL.
40:00
39:35
Na druhé straně Krejčí střílí backhandem. Neúspěšně.
39:19
Killorn nyní nastřelil tyčku. Raskovi asi zvoní v uších.
38:00
Nyní o puk bojoval u mantinelu Pastrňák s Palátem. Úspěšnější nakonec druhý jmenovaný.
37:27
Pastrňákův zajímavý pokus.
35:56
A hráči domácích jsou podrážděni. Nyní více provokují a vyměňují si názory se soupeři.
35:17

A další využitá přesilovka. Skvělou střelou STEVEN STAMKOS vrací vedení Bleskům.
Asistence: Anton Stralman, Tyler Johnson
34:55
Killorn měl v této přesilovce první větší šanci.
34:13
Bergeron chyboval a situaci musel hasit faulem. Za hákování si odsedí 2 minuty.
33:05
Třetí využitá přesilovka, máme vyrovnáno. Boston ožil.
32:20
Bruins právě vstřelili branku!

Od modré pálil Krejčí, před bránou tečoval LOUI ERIKSSON. I s pomocí tyčky vyrovnává!
Asistence: David Krejčí, Torey Krug
31:45
Nyní má Bishop dost práce. Krejčí, Krug a Bergeron pálí.
31:01
Drouin nyní nebezpečně hrál vysokou holí. Přesilovka pro domácí. Ta poslední nebyla povedená.
30:10
Hedman pálil po komerční přestávce, ale je z toho jen zlomená hokejka.
30:00
Polovina hry za námi.
29:34
Connolly zpoza dvou hráčů střílel. Bishop puk schovává.
28:51
Krejčí se ihned z trestné lavice zapojil do útoku. Backhandam prověřil brankáře hostů.
28:20
Stamkos nyní pálil. Trefil jen McQuaida.
27:50
Nyní se podařilo Bostonu puk vyvézt až do útočného pásma.
27:06
Hedman zápěstím spíše nahazoval na bránu. Puk ale skončil za brankou.
26:34
David Krejčí fauloval brankáře Bishopa. Jde si sednout na 2 minuty.
26:10
David Pastrňák teď bude nějakou dobu zpytovat svědomí. Boston musí zabrat, ve druhé třetině se mu zatím nedaří.
24:59
Mohlo být rychle srovnáno. Tohle by na tréninku asi Eriksson proměnil.
24:48

Po chybě Davida Pastrňáka jde Tampa do vedení. BRIAN BOYLE dnes dává druhý gól.
Asistence: bez
23:44
Tahle přesilovka už tak rychlá nebude. První minuta za námi, Boston se nemůže udržet v útočném pásmu.
22:44
Andrej Šustr si jde sednout za faul na krajana. Hákování.
22:15
Opět Pastrňák v útočném pásmu velmi nebezpečný. Navíc Krejčí vybojoval faul.
21:18
Opět Tampa, tentokrát po nahrávce Condry pálil Filppula.
20:32
Brown má na starosti první střelu druhé třetiny. Z pravého kruhu měl dost prostoru. Rask ale nepochybil.

Další třetina začne přibližně ve 20:05.
Zajímavý průběh třetiny. Boston byl lepším týmem, navíc dokázal využít velmi rychle obě přesilovky a vedl 2:0. Čtvrtá formace Tampy nakonec snížila a následně Ondřej Palát gólem v přesilovce vyrovnal. Můžeme se těšit na další třetinu!
20:00
19:52
Ofsajd Paláta na závěr první třetiny.
19:24
První formace Bostonu opět zlobí. Zdeno Chára pálil od modré. Bishop muset tasit zákrok lapačkou.
18:20
Rask nyní musel zasahovat, aby nekapituloval i po třetí v krátké době.
17:30
Boston byl sice v první třetině doposud lepší. Inkasované góly nyní umlčeli domácí publikum.
16:51

I Tampa využívá přesilovku a celkem rychle. ONDŘEJ PALÁT dává svůj první gól v sezoně.
Asistence Tyler Johnson, Anton Stralman
15:58
Útočný faul Bergerona a zbytečný. První přesilovka pro hosty.
15:42

BRIAN BOYLE nyní dostal skvělou přihrávku od Hedmana mezi kruhy. Pěkná akce hostů!
Asistence: Victor Hedman, Vladislav Namestikov
15:25
Brownova střela končí v ochranné síti.
15:11
David Pastrňák nyní chytře mířil mezi betony Bena Bishopa. Výborný pokus, Bishop měl problémy.
15:00
Pastrňák a Krejčí nyní nedokázali ubránit Johnsona, ten se dostal ke střele. Rask vyrazil.
14:33
Boston je samozřejmě nyní na koni. To je vidět i na aktivnějším pojetí hry.
13:37
Nyní se útoční Tampy hrnuli na Raska. Je z toho posunutá branka.
12:50
Pastrňák se nyní rozjel k útoku, nakonec otočil a nahrával na modrou, kde pálil McQuaid. Pěkná střela, chyběla přesnost.
12:20
Tak přesilovky se náramně domácím povedli. Tampa tahá za kratší konec.
11:02

Vypadalo to, že David Krejčí ztratí puk, přesto ho vybojoval. Poslal na Kruga a ten už nahrával na LOUIE ERIKSSONA, který si poradil s odkrytou bránou.
Asistence: Torey Krug, David Krejčí
10:39
Namestnikov si jde sednout za držení. Zvládnou Lightning druhé oslabení lépe?
10:30
Nyní sice byla Tampa v útočném pásmu, ale žádné nebezpečí pro Raska z toho nebylo.
09:30
Celkově je zatím lepší Boston, zejména pak jeho první lajna.
08:50
Chára nyní v útoku vyhrál souboj se Stamkosem, pas před bránu nikoho nenašel.
07:55
Killorn pálil, ale vedle. Rask jen kontroloval situaci.
07:20
Další ztráta Tampy ve svém obranném pásmu. Bishop nahození kryje.
07:00
Rozhodčí ztratil puk z dohledu při skrumáži u domácí střídačky a pískl. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
06:20
Šustr nyní chyboval. Rinaldo ale se střelou nenaložil nejlépe.
04:40
Po prvním gólu se nedaří oběma týmům založit dobrý útol.
02:59

Početní výhodu domácí rychle využili. DAVID KREJČÍ otevírá skóre zápasu!
Asistence: Torey Krug, Patrice Bergeron
02:41
Boston si zahraje přesilovku. Carle jde pykat za hákování.
02:30
Spooner měl nyní první velkou příležitost pro otevřením skóre.
02:00
Dlouho byla první trojice v útočném pásmu. Museli už ale střídat.
01:10
Nyní Bishop neměl nad pukem kontrolu. První útok Medvědů zlobí.
00:49
První zákrok pro Raska. Se střelou z dálky neměl problém.
00:10
Na začátek vidíme zakázané uvolnění Tampy.
00:01
Boston dnes v černém, Tampa Bay v bílém. Po hymně začneme!

Boston Bruins: Rask (Gustavsson) – Chára (C), Miller C., Krug, McQuaid, Morrow, Miller K. – Eriksson, Bergeron (A), Connolly – Beleskey, Krejčí (A), Pastrňák – Kelly, Spooner, Hayes – Rinaldo, Talbot, Kemppainen

Tampa Bay Lightning: Bishop (Poulin) – Hedman, Stralman, Carle, Garrison, Coburn, Šustr – Drouin, Stamkos (C), Callahan (A) – Palát, Johnson, Kucherov – Killorn, Filppula, Condra – Boyle (A), Namestnikov, Brown

Rozhodčí: Jackson, Hanson – Sericolo, Cvik.
Vzájemné zápasy

12 .4. 2015 Tampa Bay – Boston 3:2 sn.
22. 3. 2015 Tampa Bay – Boston 5:3
13. 3. 2015 Boston – Tampa Bay 3:2 sn.
14. 1. 2015 Boston – Tampa Bay 4:3

V loňské sezoně odehráli týmy celkem čtyři zápasy. A rozešli se v nich smírně, doma oba zápasy vyhrál Boston, na floridském poloostrově pak Tampa.

David Pastrňák (BOS) – 2 zápasy, (1+2), -2
David Krejčí (BOS) – 2 zápasy, (1+1), -2
Zdeno Chára (BOS) – pro zranění ještě nehrál
Ondřej Palát (TBL) – 2 zápasy, (0+0), 0
Andrej Šustr (TBL) – 2 zápasy, (0+0), -1
Přeji Vám příjemný pondělní den, dnes nás čeká utkání už tradičních soupeřů Atlantické divize. Budeme sledovat utkání Boston BruinsTampa Bay Lightning, které pro nás začíná ve velmi příjemný čas. Pro oba týmy to bude třetí utkání v nové sezoně. Pro Boston navíc třetí domácí utkání, bohužel se mu zatím v TD Garden vůbec nedaří. To Tampa může být zatím spokojena, letos je ji předpovídána úspěšná sezona, a to ukazuje od samého začátku.

Myslím si, že uvidíme velmi zajímavé utkání. Boston není zvyklý prohrávat a do třetice bude chtít konečně vyhrát. Proti Tampě to bude mít nesmírně těžké.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.