S konstatováním, že dnešní utkání ve First Niagara Center v Buffalu sledovalo 18 560 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů nashledanou!

3. Corban Knight (FLA) 1+1
Dnešní utkání je tedy u konce a Florida si odváží dva body za vítězství 1:5. Do třetí třetiny to sice bylo pouze o jednu branku, ale ve 46. minutě se zničehonic prosadil Corbon Knight, který zaznamenal druhou branku v sezóně. V závěru uťal očekávaný tlak Buffala při úniku Jonathan Huberdeau, jenž se trefil necelé čtyři minuty před koncem, a pojistku do prázdné brány pak v čase 58:39 přidal Brandon Pirri. Hosté tak mají desátou výhru v řadě a domácí naopak i přes sympatický výkon zůstávají ve spodních patrech tabulky.
59:48
Domácí obránci si přihrávají mezi sebou a zdá se, že se o nic většího už nepokusí.
59:00
Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.
58:39
Florida právě vstřelila branku!
Ano a teď už je definitivně hotovo! Ve středním pásmu si opravdu velký kus ukousl Eichel, který si to namířil mezi tři hráče Floridy, ztratil puk a BRANDONU PIRRIMU už nedělalo problém trefit odkrytou bránu Buffala. Asistence: Willie Mitchell
57:51
Linus Ullmark už je na střídačce a Buffalo to zkouší v šesti hráčích v poli!
57:42
Eichel udržel puk proti jednomu ze soupeřů a poté našel Reinharta, kterému ale rána vůbec nesedla. Buffalo se drží v útočném pásmu.
57:21
57:03
Domácí jsou hodně rozhození a nyní nejsou schopni založit útok ani v krátké přesilové hře. Florida míří za desátou výhrou v řadě.
56:53
56:06
Troufnu s říct, že je hotovo! Evander Kane v útočném pásmu dlouho kroužil a poté trefil jen hokejku Barkova, který rozjel bleskovou akci. Přihrávkou finský útočník našel JONATHANA HUBERDEAUA, který měl dobrou rychlost a tváří v tvář Ullmarkovi si poradil. Asistence: Alexander Barkov
55:21
Přesilová hra Floridy je rychle u konce. Hodně přísné vyloučení musí zkousnout Dmitrij Kulikov (FLA), jenž dostává trest za držení
54:53
Přichází komplikace pro domácí celek! Na trestnou lavici totiž na dvě minuty za podražení míří Jake McCabe (BUF).
54:53
Do větší šance se tlačil Alexander Barkov. Za asistence Jaromíra Jágra se finský útočník prodral do brankoviště, ale na lepší zakončení už mu nezbyl čas ani síly.
54:07
Ojedinělý rychlý protiútok Floridy byl zakončen svižnou střelou z pravé strany. Smith z Jokinenova útoku však neprostřelil tělo před sebou.
53:23
Šavle jsou sice znovu v útočném pásmu, ale hraje se především podél mantinelů a od nich Luongovi nebezpeční opravdu nehrozí.
52:55
Nepřesnost přináší přerušení a krátkou komerční přestávku.
52:21
Výborná prudká přihrávka před bránu hledala čepel jedné z holí domácích hráčů, avšak Buffalu to opět nevyšlo. V posledních desítkách vteřin Luongo příliš nezasahuje.
51:48
Hosté sice získali puk po vhazování ve vlastním pásmu, ale poté puk doputoval na další zakázané uvolnění a hra se vrátí k Luongovi.
50:49
Opravdu jen minimum větších šancí si vypracovává Buffalo. Florida se pevně soustředí na defenzivní činnost a to ji zatím stačí.
50:16
McGinn měl na holi snížení! Na levé straně měl úplné volno, ale z ideální pozice bránu vůbec netrefil. Tohle by Šavle mohlo stát bodový zisk.
49:46
Florida naprosto fantasticky brání a nepouští soupeře do nebezpečných střeleckých pozic. Pod tlakem pak hosté volí oblouček do středního pásma, což jim bohatě stačí.
49:04
Jenže teď už se icing Panterům píská a hra se stěhuje před Luonga.
48:30
Gudbranson se zmohl jen na dlouhé nahození od vlastní střídačky. Naštěstí pro hosty šel kotouč přímo na brankáře Sabres a o icing se tedy v žádném případě nejedná.
47:41
Cosi kloudného se pokusil vymyslet Pirri, avšak jeho přihrávka se poté schovala jen pod lapačkou Ullmarka.
47:09
Šavle se snaží, ale jejich střely chodí zatím hodně mimo tři tyče. Kotouč navíc končí až u Linuse Ullmarka.
46:31
Výborné práce O'Reillyho mohl využít Reinhart, avšak to by si musel domácí útočník počínat lépe a netrefit jen hůl bránícího hráče Panterů.
46:24
Domácí se hned po inkasované brance snaží snížit na rozdíl jediné branky, ale snaha Reinharta s Kanem skončila na výborně chytajícím Luongovi.
45:35
Zničehonic přichází třetí branka Floridy a domácí už to budou mít hodně těžké. Důrazný Howden se prodral ke kotouči, který nakonec zpoza brány poslal zadovkou mezi kruhy. Zde už stál připravený CORBAN KNIGHT, jenž bleskovým zakončením rozvlnil síť za Ullmarkovými zády. Asistence: Quinton Howden, Derek MacKenzie
45:21
Luongo si jen tak v pohodě ze vzduchu sebral kotouč do lapačky a znovu přerušil hru. Evander Kane tam ještě reklamoval úder holí do tváře, ale se stížnostmi u sudího nepochodil.
44:52
Šavle sice vyhrály vhazování v útočném pásmu, ale z jejich následné kombinace vzešlo jen sražené nahození, které skončilo v ochranné síti.
44:40
Icing Floridy zařídil vhazování po levici Roberta Luonga. Jágr a spol. tak samozřejmě nemohou střídat.
44:25
Aktuálně sledujeme hodně neurovnanou hru plnou nepřesností. Doufejme, že tuto nepěknou pasáž ukončí ofsajd, který byl odpískán domácímu celku.
43:38
Dvakrát se nyní Buffalu nepodařilo projít přes střední pásmo a puk nakonec končí na hokejkách hostujících beků. Takhle se Šavle vyrovnání nedočkají.
42:50
Na druhé straně nic závratného nevymýšlel Smith, jenž se protáhl po levé straně do útočného pásma a nahozením získal aspoň buly v Ullmarkově blízkosti.
42:06
Jeden z domácích dokázal obkroužit bránu a poté najít hokejku Matta Moulsona. Útočník Šavlí z mezikruží nepropálil tři těla před sebou.
41:56
Domácí na chvíli semkli soupeře, ale dvě nepřesné střely ze střední vzdálenosti Luongovi vrásky nepřidělaly a puk nakonec vylétl do hlediště.
41:29
Oba týmy hrají v plném počtu.
41:12
Linus Ullmark má znovu puk ve své rukavici. Tentokrát to bylo po ne příliš nebezpečném zakončení Aarona Ekblada.
40:31
Skvěle to udělal Alexander Barkov! Centr prvního útoku Floridy si to namířil mezi obránce Buffala a dostal se až před Ullmarka, který ho však výborným zákrokem lapačkou vychytal!
40:21
Nepřesná přihrávka na GIrgensonse byla tečována hokejkou Ekblada a icing se tedy nepíská. Obránci Floridy se musí rychle vrátit za svou bránu.
40:01
Další třetina začne přibližně v 2:56.
I druhá třetina zápasu je minulostí a i tentokrát jdou do kabin spokojenější hosté. Ryanu O'Reillymu se sice ve 23. minutě podařilo srovnat v přesilové hře, ale v čase 28:54 přispěchal s výborným řešením přečíslení Derek MacKenzie, jenž neskutečně přesnou ranou pod břevno vrátil vedení Floridě. Buffalo sice vede na střely 24:18, ale ve třetí třetině bude muset dotahovat jednogólovou ztrátu.
40:00
39:58
V samém závěru třetiny se ještě střelou prezentoval Brian Campbell. Linus Ullmark byl na svém místě a do kabin se půjde za stavu 1:2.
39:29
Jak Evander Kane (BUF) tak Dmitrij Kulikov (FLA) míří na trestnou lavici. Pro oba kohouty znamenala výměna názorů dvouminutový trest za hrubost.
39:29
39:29
Dmitrij Kulikov se pokusil trefit Kanea bodyčekem, jenže domácí forvard se mu tak na půl vyhnul a nakonec z toho byla menší šarvátka, neboť Kaneovi se zákrok hostujícího beka vůbec nelíbil.
38:49
Jeden z hostujících beků se výborně a hlavně rychle vrátil do vlastního pásma a zabránil tak Folignovi ve větší šanci. Luongo pouze v pohodě přikryl kotouč.
38:33
Dnes dvakrát trestaný Howden si vytvořil střeleckou příležitost, avšak pokusem do horních pater tabulky Ullmarka nezaskočil.
37:42
Domácí jsou u mantinelu hodně důrazní a často se dostávají díky vyhraným soubojům ke kotouči. Nyní ale mají puk hosté, kteří se málem řítili do přečíslení dvou na jednoho.
36:40
Bekhendové nahození Girgensonse zastavil Luongo betonem. Lotyš, který má od včerejška 22 let by si určitě rád nadělil dárek v podobě gólu. Na to si ale musí zatím počkat.
36:17
Hodně vehementně teď Kane ukazoval rozhodčímu, že puk šel do hlediště přes plexisklo. Nutno říci, že si domácí útočník počínal velmi neopatrně a od vyloučení mu pomohla jen štěstěna.
35:52
Znovu se hra hodně rychle přesunula od Ullmarka k Luongovi a právě kanadský gólman měl při velkém tlaku do svého brankoviště plné ruce práce. I za pomoci obránců ale situaci opět zvládl.
35:21
Jaromír Jágr vymýšlel zajímavou přihrávku na Huberdeaua, nicméně Ullmark byl pozorný a zastavil kotouč hokejkou.
34:44
34:06
Ale nyní to udělal Eichel výborně! Mladíček v dresu Sabres si rychlou kličkou navedl puk mezi kruhy a rychlou ranou zápěstím protáhl Luonga, který zasáhl lapačkou.
33:57
Jack Eichel hraje u mantinelu. Zatím se mu však nikdo ze spoluhráčů moc nenabízí.
33:22
Panterům se sice podařilo vyhodit puk do středního pásma, ale nyní už se Buffalo znovu usazuje v blízkosti Luongovy svatyně.
32:44
Quinton Howden (FLA) se sice hodně diví, ale nakonec i přesto musí na trestnou lavici. Čtvrtý vyloučený hráč zápasu a znovu se jedná o hráče hostující Floridy. Přestupkem Howdena bylo podražení.
31:49
Florida se odhodlala k intenzivnímu napadání, avšak výsledkem byl jen protiútok Gionty. Drobný kapitán Šavlí se pustil do souboje s "větrnými mlýny" a ztratil puk.
31:25
Kotouč zamířil do ochranné sítě za Ullmarkem a bylo to bez teče domácího hráče. Vhazování je tedy vykázáno do středního pásma.
31:14
Nepřesnost v kombinaci Floridy přináší další přerušení a další krátkou přestávku.
30:44
Jamie McGinn až příliš věřil rychlosti Evandera Kanea, který ale nedokázal přebruslit hostujícího beka a výsledkem je icing Buffala.
30:03
Gorgesova tvrdá střela zaměstnala Luonga, který puk neudržel v lapačce, avšak díky pozorné obraně se Florida vymanila z vlastního pásma.
29:35
Odražený kotouč si to namířil mezi střídačky, kde stojí reportéři zahraničních televizí. Po pár žertech a úsměvech se už ale znovu pokračuje ve hře.
29:01
Linus Ullmark přerušuje hru a je tady komerční přestávka. Buffalo tak může zkonsolidovat síly a znovu se pokoušet o vyrovnání.
28:54
Domácí hráči naprosto propadli ve středním pásmu a Panteři si berou zpět své jednobrankové vedení. Díky vyhranému souboji ve středním pásmu se k puku dostal DEREK MACKENZIE, který vzal přečíslení dvou na jednoho na sebe a fantastickou střelou nad Ullmarkovo rameno vstřelil svou čtvrtou branku v sezóně. Asistence: Corban Knight, Alex Petrovic
28:46
Hra se začíná znovu přelévat ze strany na stranu. Střední pásmo nyní prakticky neexistuje.
28:09
Po několika desítkách vteřin se do útoku dostalo i Buffalo. Další pokus od modré čáry si připisuje aktivní Bogosian.
27:29
Obrovské množství prostoru dostal rozjetý Kulikov, jenže si to namířil až do útočného pásma, avšak poté přenechal kotouč spoluhráči a pokus tohoto plejera byl sražen.
26:44
Brandon Pirri si dokázal obhodit Gorgese, nicméně puk si poslal příliš daleko a kotouč skončil na holi druhého z obranné dvojice Sabres.
26:02
Obránce Bogosian si narazil s Reinhartem a tlačil se do brankoviště. V rozhodujícím momentu ho o puk připravil výborně postavený Shaw. Vše ale končí icingem Floridy.
25:35
25:21
Tahle přesilová hra rozhodně není tak povedená jako předchozí a nyní se bude vhazovat dokonce až ve středním pásmu blíže Ullmarka.
24:48
Ve vlastním oslabení mohl zahrozit Alexander Barkov, ale finský útočník se nakonec dostal jen za bránu a po obtočení Ullmarkovy svatyně už soupeřova brankáře nepřekvapil.
24:03
Luongo znovu zasahuje. Při Kaneově střele se však příliš nezapotil.
23:44
Jedovatou ránu od modré čáry v podání Ristolainena Luongo nadvakrát ztlumil a o zbytek se postarala důrazná defenzíva Panterů.
23:35
Další přesilovka pro Sabres! Tentokrát jde na trestnou lavici Jaromír Jágr (FLA), který podrazil unikajícího Kanea.
23:20
Jágrův bekhend Ullmarkovu nadělal až nečekané problémy, ale švédský brankář si nakonec poradil i s dorážkou Jonathana Huberdeaua.
22:44
Sabres právě vstřelili branku!
Tak tohle byla fantastická branka domácích! Kotouč se od modré čáry dostal přes jednoho hráče až k Jacku Eichelovi, který zadovkou na slepo našel najíždějícího si RYANA O'REILLYHO a ten neměl se zakončením do volná čísti branky sebemenší problém. Asistence: Jack Eichel, Jamie McGinn
22:10
Nick Bjugstad (FLA) dostává dvě trestné minuty za hákování a je tady druhá přesilová hra Buffala.
21:54
Další nepříjemná chvilka pro Luongo. Střela Bogosiana se zastavila někde na boku branky a k dorážce se tlačil Legwand. Neúspěšně.
21:18
Na druhé straně zasahuje Luongo a to jak proti střele zprava tak proti rychlé dorážce z levé strany.
21:04
Logan Shaw se hned po vhazování objevil ve výborné střelecké pozici, avšak proti byl opět Ullmark a v následné dorážce Shawovi paradoxně zabránil spoluhráč Pirri.
20:47
Další svižný pokus od modré zastaven Ullmarkem a Buffalo se mohlo řítit do přečíslení. Nakonec ale z rychlého protiútoku nic nebylo.
20:30
S prvním útokem druhé třetiny sice přispěchalo domácí Buffalo, ale nyní už se musel ohánět Ullmark, který zlikvidoval slabou střelu od modré čáry.
20:01
Je za námi vyrovnaná první třetina, která nám nabídla několik zajímavých šancí na obou stranách. Jako jediný se ale v 10. minutě trefil nestárnoucí Jaromír Jágr a díky jeho trefě tak Florida vede na ledě Buffala. Druhá třetina začne přibližně v 1:57.
20:00
19:51
Jaromír Jágr s blížícím se závěrem třetiny chyboval, avšak Buffalo se do brejku dostat nedokázalo. V této třetině už tak zřejmě nic zásadního neuvidíme.
19:23
Po ose Jokinen-Trocheck se puk dostal na hůl Reillyho Smithe, avšak ten nepohlídal přechod přes útočnou modrou čáru a i jemu je pískáno postavení mimo hru.
18:46
Hodně sporný ofsajd teď odpískal čárový rozhodčí. Moulsonovi se to sice vůbec nelíbí, ale rozhodnutí sudího už stoprocentně nezmění.
18:39
Johan Larsson dokázal šikovně tečovat dělovku od modré čáry, avšak puk si to namířil mimo tři tyče. Luongo tedy mohl být relativně v klidu.
17:59
Bohužel pro domácí fanoušky bylo Buffalo vytlačeno z útočného pásma a nakonec vše končí hvizdem čárového rozhodčího, protože se kotouče dotkl někdo ze střídaček.
17:44
Obránce Alex Petrovic inkasoval za bránou opravdu tvrdý hit a těžce se zvedá z ledu. Šavle se i díky tomu dostávají ke kotouči a jsou v blízkosti Luongovy svatyně.
17:08
Poměrně pohodový zákrok si připisuje Roberto Luongo, který se lapačkou natáhl pro nepřesnou střelu Foligna.
16:28
Na ledě je znovu elitní formace Floridy a Jágr byl znovu u puku. Tentokrát byl však po přihrávce Barkova v úzkých a Ullmarka pořádně ohrozit nedokázal.
16:11
Kane sice zvýšil napadání a donutil soupeře k chybě, avšak kotouč se pak doklouzal po odrazu od mantinelu až do brankoviště Linuse Ullmarka a ten puk musel přikrýt.
15:34
Svižným pokusem od modré čáry to nyní zkoušeli oba obránci Floridy, kteří jsou na ledě. Oba beci však bránu minuli.
15:09
Aktivní Brian Gionta se ještě pokusil zadovkou vrátit puk do brankoviště, nicméně kotouč si to namířil mezi hole jeho spoluhráčů až do středního pásma. Hra je poté přerušena.
14:47
Šavle pokračují v aktivitě. Gionta jen nahodil puk ze středního pásma, ale i tak se přeci jenom usazují v útočném pásmu.
13:46
Hosté se už už drali do dalšího útoku, avšak tentokrát se výborně vrátil Jack Eichel a Buffalo může rychle otočit hru.
13:13
Ale rychle na druhou stranu! Mezi třemi hráči Floridy si výborně počínal O'Reilly, který udržel puk a poté našel volného Evandera Kanea. Ten před Luongem neměl moc času a nakonec nedokázal pořádně zakončit.
12:44
Ale i po této komerční přestávce jsou zatím aktivnější hosté. Ullmarka prověřil nejprve Huberdeau a poté jeden z beků Floridy, který našel jen nastavenou lapačku domácího brankáře.
12:14
V čase 12:14 je hra přerušena a to je čas na další komerční přestávku. Za tu jsou určitě radši domácí, kteří potřebují zklidnit.
11:56
Buffalo opět zatlačeno hluboko do středního pásma. Šavle jsou v útlumu.
11:32
Po Jágrově gólu jsou Panteři na koni a začínají být výrazněji pohyblivější. Buffalo se ne a ne prodrat přes střední pásmo.
10:59
Hosté jsou při chuti a znovu útočí. Ullmark tentokrát musel zasahovat proti teči Logana Shawa.
09:45
Jenže hosté menší zmatky v obraně přežili a jdou do vedení! JAROMÍR JÁGR dokázal vybojovat puk u červené čáry, kde mu nakonec vypomohl Hubereau, který vlétl do útočného pásma a zpětnou přihrávkou našel hůl českého útočníka, jenž na nic nečekal a okamžitou střelou otevírá skóre. Asistence: Jonathan Huberdeau
09:09
Sam Reinhart si za bránou Luonga počíhal na rozehrávku Gudbransona a nakonec po souboji získal puk pro Buffalo. Domácí obsazují útočné pásmo.
07:46
Sledujeme rychlou pasáž, když se kotouč dostává bleskově z jedné strany na druhou. Ani jeden z celků si však ne a ne vypracovat gólovou šanci.
07:08
Tak ještě Kulikov se snažil dostat puk do brány, avšak jeho dva pokusy byly sraženy a následná zpětná přihrávka zamířila do středního pásma.
06:59
Florida se dostala do nadějného přečíslení tří na dva a ke střele se nakonec propracoval Jaromír Jágr, jenž však rychlým pokusem trefil jen Ullmarka.
06:23
Velmi šikovně to nyní udělal Jonathan Huberdeau. Člen "Jágrova útoku" bleskově objel bránu a pokusil se najít skulinu mezi Ullmarkovým betonem a tyčí! Domácí brankář odolal a následuje první komerční přestávka.
05:47
05:41
Hosté znovu vyhazují kotouč z vlastního pásma a za šest vteřin budou hrát v plném počtu. Tuto přesilovku už Buffalo nevyužije.
05:13
Druhá polovina přesilové hry se zatím Šavlím vůbec nedaří. Puk nyní letí až do středního pásma.
04:28
Střelu O'Reillyho Luongo bez větších potíží zastavil a navíc hostující brankář ani nedovolil dorážku jednomu z dotírajících hráčů Sabres. Vhazování po pravici brankáře Floridy.
03:47
Hosté se dostali ke kotouči a prvním vyloučeným hráčem zápasu je Quinton Howden (FLA), který se provinil hákováním.
03:28
Domácí se dostávají do velkého tlaku a drží soupeře před Luongem. Navíc si Buffalo zahraje přesilovou hru, avšak zatím má výhodu.
02:48
Po nepřesné střele Pirriho se do rychlého brejku dostaly Šavle a Luongo musel být znovu velmi pozorný. Střílená přihrávka z levé strany totiž přistála u Moulsona, jehož dorážku musel likvidovat hostující brankář.
02:19
Hosté už jsou znovu v útočném pásmu a snaží se najít skulinu v zatím pozorné obraně Buffala.
01:31
Linus Ullmark si připisuje první zákrok zápasu. Gudbransonova rána však domácímu brankáři příliš velké potíže nezpůsobila.
01:06
Ale tady je obrovská šance domácího celku! Jack Eichel vystihl rozehrávku jednoho z beků Floridy, dostal se před Luonga, ale toho v tísni bekhendem překonat nedokázal!
00:23
Florida přichází s prvním atakem zápasu. Jágrova přihrávka sice nenašla nikoho v bílém, ale nakonec se hosté drží v útočném pásmu.
00:01
Státní hymna Spojených států amerických dozněla a úvodnímu buly zápasu tak nic nebrání!
Hráči jsou na ledové ploše a veškeré předzápasové procedury se chýlí ke konci. Utkání za chvíli začne.
Vítám vás u online přenosu ze zápasu mezi Šavlemi z Buffala a Pantery z Floridy. Oficiální startu utkání je naplánován na 1:00, ale již teď je jisté, že zápas začne s několikaminutovým zpožděním.

Buffalo Sabres: Ullmark (Johnson) – Ristolainen, Gorges, Bogosian, McCabe, Franson, Colaiacovo – Reinhart, O'Reilly, Kane – Girgensons, Eichel, McGinn – Gionta, Larsson, Moulson – Legwand, Schaller, Foligno

Florida Panthers: Luongo (Montoya) – Gudbranson, Campbell, Ekblad, Kulikov, Petrovic, Mitchell – Jágr, Barkov, Huberdeau – Smith, Bjugstad, Jokinen – Shaw, Trocheck, Pirri – Knight, MacKenzie, Howden

Rozhodčí: Dan O’Halloran, Dean Morton – Greg Devorski, Steve Miller.
ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Buffalo Sabres

Na soupisce týmu není ani jeden český či slovenský hráč.

FLORIDA PANTHERS

Naopak hostující Florida je v naprosto skvělém rozpoložení a díky devíti vítězným zápasům v řadě se aktuálně vytáhla už na druhou příčku Východní konference. Panteři jsou navíc druhým nejlepším týmem konference, co se týče počtu obdržených branek a v posledních pěti zápasech inkasovali jen jednou více než jednu branku.

BUFFALO SABRES

Tradičně jeden z nejslabších týmů ligy si zatím nepočíná o nic lépe než v minulých letech a nachází se na 15. místě Východní konference. Aktuálně má Buffalo za sebou čtyři prohrané utkání v řadě a i kvůli tomu ztrácí na playoff již deset bodů. Největším problémem Šavlí je slabá ofenzíva. Ta totiž ve 39 zápasech nastřílela jen 91 branek a to tým řadí na předposlední příčku v počtu nastřílených branek v rámci Východní konference.

Jack Eichel 25 (13+12)
Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL, ve kterém Buffalo Sabres přivítá tým Florida Panthers. Utkání začíná v 01:00.