S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo v United Center 21 591 diváků se s vámi loučím a přeji úspěšný a pohodový páteční den. Příště na počtenou!

Jaromír Jágr (FLA) 1+0, 4 střely, čas na ledě 19:32
Je dobojováno! Černí Jestřábi se hned zkraje třetí třetiny ujali dvougólového vedení zásluhou parádní individuální akce Patricka Kanea. Tato branka se nakonec ukázala být vítěznou, protože Jaromír Jágr dokázal v přesilovce dostat Pantery na dostřel. Hráč s číslem 68 ale dvě a půl minuty před koncem zbytečně fauloval a poslal svůj tým do oslabení, na závěrečný tlak se tak už svěřenci Gerarda Gallanta nezmohli.
59:58
Už je definitivně rozhodnuto, Jussi Jokinen (FLA) dostal dvě minuty za vysokou hůl.
59:47
Gerard Gallant si vybírá oddechový čas!
59:47
Trocheck obkroužil celé útočné pásmo a poté kotouč nabil napřaženému Pirrimu, který od modré pálil pouze do Crawforda.
59:39
Jágr je na ledě a Luongo peláší na střídačku!
58:50
Marián Hossa nádhernou přihrávkou vyzval ke skórování Krügera, ten ale z bezprostřední blízkosti minul!
58:22
Kane a spol. si dokola vyměňují přihrávky v útočném pásmu a snaží se dohrát zápas bez jakýchkoliv komplikací.
57:39
Jaromír Jágr (FLA) z návalu frustrace zahákoval jednoho z chicagských hokejistů a zřejmě tím pohřbil naděje Panthers na vyrovnání.
56:52
Ekblad trefil od modré jen prvního hráče před sebou a domácí vyrazili do rychlého protiútoku. Teuvo Teräväinen trefil tyč!
56:11
Jussi Jokinen si nerozuměl s Bollandem, hostům se čas na vyrovnání rychle krátí.
55:16
Trocheck nenápadnou střelou z pravého kruhu nenachytal Crawforda na třešních, domácí gólman ihned založil protiútok Blackhawks.
54:37
Do rychlého protiútoku se přihnal Jonathan Toews a Luongo měl co dělat, aby jeho projektil z mezikruží vykopl!
54:05
Jágr ukradl kotouč soupeři a poté černou gumu přenechal Huberdeauovi, jenž našel úplně volného Bjugstada. Ten ale ve skvělé šanci minul!
53:32
Nahození Willieho Mitchella orazítkovalo zadní mantinel, Panteři se usadili v útočném pásmu.
52:32
Zelenáč Brickley dobruslil vlastní nahození do útočného pásma, ale u hrazení o kotouč vzápětí přišel.
51:36
Jágr našel na vrcholu kruhů volného Bjugstada, jehož projektil však Crawford bez problémů eliminoval.
51:02
Rundbladova rána od modré přesně zapadla do Luongovy nastavené lapačky, to už z trestu Davea Bollanda zbývá jedna jediná vteřinka.
50:16
Panteři se osvobodili, David Rundblad peláší pro černou pryž až k vlastnímu gólmanovi.
49:37
Trevor van Riemsdyk se vydal na útočný výlet a z ostrého úhlu otestoval Luongovu pozornost. Výsledek? Jistý zákrok strážce floridské svatyně.
49:03
Dave Bolland (FLA) je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl, početní výhoda cats je u konce.
48:51
Desjardins ale dostrkal kotouč až k Luongovi, hosté budou muset zakládat další akci z vlastní obranné třetiny.
48:24
Floridští mají k dispozici ještě minutovou přesilovku pěti proti čtyřem, na led se vrátil i Jaromír Jágr.
47:57
Pro přihrávku rukou je hra přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.
47:24
Florida právě vstřelila branku!
Panteři přesilovku využívají a jsou na dostřel! Bolland si na opačné straně brankoviště všiml volného JAROMÍRA JÁGRA a předložil mu přesný pas, který ještě tečoval Bjugstad. A osmašedesátka se z bezprostřední blízkosti nemýlila! Asistence: Nick Bjugstad, Dave Bolland.
46:45
Jasný gól měl na holi Vincent Trocheck, ale Crawford jeho ránu z mezikruží nějakým způsobem vyrazil!
46:21
Pirriho rána nechala Crawforda ledově klidným, letěla totiž mimo.
45:34
No, tohle bude hodně zajímavé. Hjalmarsson (CHI) vyhodil puk na tribunu a hosté si zahrají dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku!
45:28
Čtyři minuty za vysokou hůl nyní dostal Marcus Krüger (CHI).
45:06
Nebyl to Dominik Hašek? Roberto Luongo nyní v neortodoxní pozici vleže zlikvidoval další Panarinovu šanci!
44:45
Pas Anisimova na jeho krajana Artěmije Panarina byl na poslední chvíli zblokován, bývalý snajpr Petrohradu by jinak pálil z tutové pozice.
43:58
Jaromír Jágr to dobře ví a tak to vzal nyní na sebe, do zakončení se ale legendární útočník neprotlačil.
43:11
Panterům se nedaří založit kloudnou akci, nekonečným přihráváním si puku ve vlastním pásmu cesta za snížením nepovede...
42:08
Bjugstad nabil napřaženému Brandonovi Pirrimu, ale jeho rána orazítkovala jen zadní hrazení.
41:30
Strážce domácí svatyně pro jistotu ukryl kotouč ve své lapačce, hra je přerušena.
40:17
Chicago právě vstřelilo branku!
Tak to je raketový vstup do třetí třetiny v podání Blackhawks! Seabrook našel na levém křídle rozjetého PATRICKA KANEA, který nabral závratnou rychlost a prolétl kolem Gudbransona až před Luonga, jehož překonal nechytatelným bekhendem pod břevno! Asistence: Brent Seabrook, Corey Crawford.
40:01
Prostřední část hry je za námi. Blackhawks v ní dostali k dispozici hned pět početních výhod, z nichž využili jednu – ve 24. minutě vrátil domácím vedení Brent Seabrook. Nechme se překvapit, zdali rozhodčí ve třetí třetině pustí Pantery ke hře v plném počtu. Závěrečná dvacetiminutovka začne ve 4:32.
40:00
39:35
Reilly Smith ve středním pásmu ukradl puk Seabrookovi a okamžitě černou pryž poslal až ke Crawfordovi.
38:42
Na dvě minuty za vysokou hůl je vyloučen Vincent Trocheck (FLA).
37:58
Skutečně se tak stalo. Ránu Nicklase Hjalmarssona dorážel Andrew Shaw, jenže Luongo byl na svém místě.
37:44
Jaromír Jágr u hrazení Hjalmarssona nepřechytračil, Blackhawks mohou založit protiakci.
36:59
Ofsajd a v něm Quinton Howden, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
36:17
Hosté ubránili i toto oslabení, Campbell už je na ledě.
35:22
Gudbranson ztratil hůl, hostům se však přeci jen podařilo vyhodit puk do bezpečí.
34:35
Kaneova rána byla zblokována, ale puk nějakou dobu neposedně poskakoval po floridském brankovišti, než sebou Luongo plácl o led a přerušil hru.
34:17
Po komerční pauze si Blackhawks zahrají další početní výhodu, na trestnou usedne Brian Campbell (FLA) na dvě minuty za sekání.
33:19
Rundbladova rána nebyla přesná a Derek MacKenzie osvobodil Pantery v momentě, kdy Bolland skočil zpět na led.
32:49
Nepříliš povedená Kaneova střela nakonec způsobila velký závar před Luongem, ale veterán v hostující svatyni si poradil.
32:10
Kane hledal v předbrankovém prostoru Anisimova, ale k němu se puk nedostal. Teuvo Teräväinen ještě udržel Jestřáby v útočném pásmu.
31:19
Za hákování jde na lavici hříšníků pykat Dave Bolland (FLA).
30:32
Ze závaru před Luongem domácí nic nevytěžili, projektil Mariána Hossy nebyl vůbec přesný.
30:01
Rundbladovo nahození bylo přizvednuto mimo hrací plochu, následuje komerční přestávka.
29:27
Brickley prováhal ideální moment ke střele a byl vytlačen až k mantinelu, kde o touš přišel.
28:35
Svěřenci Joela Quennevillea už hrají v plném počtu a míří do útočného pásma.
28:14
Campbellova rána byla zblokována vysoko nad a Jestřábi se osvobodili.
27:38
Hostům se vůbec nedaří usadit se v útočném faulu a Nick Bjugstad navíc může být rád, že sudí neposoudili jeho zákrok jako nedovolený.
26:35
Marcus Krüger (CHI) je vyloučen na dvě minuty za hákování.
26:22
Bollandovo nahození z vrcholu kruhů Corey Crawford pro jistotu schoval ve své výstroji, na řadě je další komerční přestávka.
25:25
Huberdeau vyzval ke skórování číslo 68, jenže tentokrát se Jágr ani nedostal ke střele.
24:33
Vyrovnání měl na holi Jaromír Jágr, ale Crawford jeho ránu z mezikruží směřující pod břevno lahůdkovým zákrokem zneškodnil!
23:51
Domácí si berou zpět ztracené vedení v početní výhodě! Na modré čáře napřáhl BRENT SEABROOK a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Luongo vůbec nestačil zareagovat! Asistence: Artěmij Panarin, Patrick Kane.
23:33
Je tu další přesilovka pro Blackhawks, Steven Kampfer (FLA) už sedí za katrem za hákování.
22:56
Marcus Krüger se probil až před Luonga a vystřelil z bezprostřední blízkosti, na strážce hostující svatyně si ale nepřišel!
22:13
Jágr je zpět na ledě, v první přesilové hře domácí nevymysleli vůbec nic.
21:27
Kaneova nepřesná rána se odrazila o mantinel a kotouč se došoural až do středního pásma.
20:50
Bývalý Jestřáb David Bolland vyhodil puk přes všechny čáry až ke Crawfordovi.
20:13
Je tu první vyloučení zápasu, dvě minuty za držení si půjde odsedět Jaromír Jágr (FLA).
20:01
Úvodní dvacetiminutovka je za námi. Ačkoliv byli Černí Jestřábi zatím jednoznačně aktivnějším týmem a svého soupeře přestříleli 12:4, na kostce v United Center svítí vyrovnaný stav 1:1. Domácí otevřeli skóre v páté minutě, kdy se prosadil Anisimov, jenže Panteři po čtyřiatřiceti sekundách vyrovnali z hole Pirriho. Druhá třetina začne přibližně ve 3:33.
20:00
19:49
Roberto Luongo byl u své levé tyče včas, van Riemsdykovo nahození mu žádné problémy nenadělalo.
18:58
Hjalmarssonovo nahození Luongo vyrážečkou srazil do rohu, to už je před námi poslední minuta úvodní periody.
18:15
Andrew Shaw u mantinelu vybojoval puk a Blackhawks si následně vynutili další buly v útočném pásmu.
17:19
Reilly Smith se provinil přihrávkou rukou, hra je tedy opět přerušena a postěhuje se do střední třetiny.
16:49
Hjalmarsson se vydal na útočný výlet a na levém kruhu přenechal puk Jonathanu Toewsovi, jehož ránu směřující do šibenice Luongo výtečně eliminoval!
15:55
Hjalmarssonovo nahození se o zadní mantinel odrazilo zpět do předbrankového prostoru, ale nejrychleji ze všech se zorientoval Roberto Luongo a znovu přerušil hru.
15:32
"Bobby Lu" se ve svém brankovišti rozmázl jako Dominik Hašek v dobách své největší slávy, ale nakonec zasahovat ani nemusel.
14:54
Viktor Svedberg to zkusil od modré, ale Luongo si se střelou holohlavého domácího zadáka poradil.
13:42
Jaromír Jágr se usadil s pukem ve své typické pozici v rohu kluziště, ale neměl komu přihrát a Chicagští mohou založit protiakci.
12:51
Hjalmarssonovu ránu od modré ještě v předbrankovém prostoru tečoval Jonathan Toews, ale Luongo si bez problémů poradil. Gudbransonovo nahození na druhé straně poté skončilo v ochranné síti.
12:09
Puk se stěhuje ze strany na stranu bez žádného efektu, v posledních minutách se hraje opatrně a bez šancí.
11:16
Trocheckovo skákavé nahození z otočky několikrát změnilo směr, ale Corey Crawford si s ním přesto bez větších obtíží poradil.
10:42
Roberto Luongo přerušil hru a na řadě je další komerční přestávka.
10:13
Panteři se díky Smithovi usadili v útočném pásmu a kolem Crawforda létal jeden kotouč za druhým, ke střele se ale hosté nedostali.
09:04
Krátce po buly vypálil Hjalmarsson, ale nepřesně. Svěřenci Joela Quennevillea ale dál zůstávají u kotouče.
08:50
Trevor Daley našel na levém křídle rozjetého Hinostrozu, který se protáhl až před Luonga, ale jeho bekhendový pokus si hostující gólman bez problémů pohlídal.
07:57
Patrick Kane v útočném pásmu ukradl puk Ekbladovi, jenže vystřelit se mu přes změť hokejek nepodařilo.
07:23
Hlasatel v United Center ohlásil komerční přestávku. Předváděná hra dosud rozhodně nenudila, už jsme dokonce viděli dva góly!
05:56
Jonathana Huberdeaua zastavilo postavení mimo hru, vhazovat se tak bude opět ve středním pásmu.
04:36
Tak to bylo rychlé, vedení Blackhawks vydrželo sotva minutu! Po Trocheckově nahození vznikl před Crawfordem neuvěřitelný závar, v němž se nejlépe zorientoval BRANDON PIRRI a záhadným způsobem dostrkal puk do sítě! Asistence: Vincent Trocheck, Nick Bjugstad.
04:02
Domácí se po čtyřech minutách ujímají vedení! Kane přenechal na pravé straně kotouč ARŤOMU ANISIMOVI, jenž se protáhl až před Luonga a střelou ke vzdálenější tyči mu nedal šanci! Asistence: Patrick Kane, Brent Seabrook.
03:20
Jágr se ještě ani nedostal k puku, první lajna Panterů ani tentokrát nic kloudného nevymyslela.
02:32
Černí Jestřábi se při přechodu do útočného pásma provinili ofsajdem, vhazovat se bude ve středním pásmu.
01:50
Hosté pouze vyhodili puk z vlastního pásma a o chvilku později vypálil van Riemsdyk, ale "Bobby Lu" jeho propagační pokus vytěsnil lapačkou.
01:03
Elitní lajna cats se do útočného pásma probojovat nedokázala, na led tak jde místo Jágra a spol. Bollandova lajna.
00:14
Marián Hossa hledal bekhendem v předbrankovém prostoru najíždějícího si Toewse, jenže puk skončil v lapačce připraveného Luonga.
00:01

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Svedberg, Seabrook, Hjalmarsson, van Riemsdyk, Daley, Rundblad – Tichonov, Toews "C", Hossa – Panarin, Anisimov, Kane – Teräväinen, Hinostroza, Garbutt – Desjardins, Krüger, Shaw. Trenér: Joel Quenneville.

Florida Panthers: Luongo (Montoya) – Campbell, Ekblad, Mitchell "C", Gudbranson, Kulikov, Kampfer – Huberdeau, Barkov, Jágr – Pirri, Bjugstad, Trocheck – Jokinen, Bolland, Smith – Howden, MacKenzie, Brickley. Trenér: Gerard Gallant.

Rozhodčí: Ian Walsh, Justin St. Pierre – Bryan Pancich, Brandon Gawryletz.
CHICAGO BLACKHAWKS

Blackhawks se poprvé budou muset obejít bez klíčového beka Duncana Keitha, který musel podstoupit operaci pravého kolene a mimo hru bude minimálně měsíc. Joel Quenneville ale zatím nikoho z farmy nepovolal a momentálně neočekává ani žádnou výměnu, protřelý bard věří své vyvolené šestici ve složení Hjalmarsson, van Riemsdyk, Svedberg, Seabrook, Daley a Rundblad. Mezi třemi tyčemi dnes začne jednička Corey Crawford.

FLORIDA PANTHERS

Ofenzíva Panterů se po úvodní sedmigólové explozi proti Philadelphii poněkud zasekla, svěřenci Gerarda Gallanta průměrně vstřelí jen 2,4 góly na zápas. Kouč Cats na to reagoval jednou změnou v sestavě, když Vincenta Trochecka povýšil ze třetí do druhé formace. Opačným směrem pak putoval Reilly Smith. “Nejsem příznivce velkých změn, ale cítil jsem, že je potřeba nějakou udělat,” přiznal Gallant, který dnes znovu vsadí na jedničku Roberta Luonga.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY V MINULÉ SEZÓNĚ:
24.2.2015 Chicago – Florida 3:2sn
26.2.2015 Florida – Chicago 0:3

Jaromír Jágr (FLA): 6 zápasů, 4+3
Marián Hossa (CHI): 6 zápasů, 1+3
Dobrý den! Vítám vás u sledování textového přenosu z dalšího utkání kanadskoamerické NHL, v němž Chicago Blackhawks od 2:30 našeho času změří síly s celkem Florida Panthers. Tak se dobře bavte!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.