Z mé strany je to pro tuto chvíli vše. Těším se u sledování další přenosů. Pěkný den.
Ještě doplním, že dnešní utkání sledovalo 19 822 diváků!
Jaromír Jágr (FLA) 1+0, 4 střely, čas na ledě 18:26
Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:58
Tomáš Fleischmann (MTL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:31
Tři hvězdy utkání:
1. Aleksander Barkov (FLA) 2+1
2. Jaromír Jágr (FLA) 1+0
3. Roberto Luongo (FLA) 27 zákroků, 1 gól, 96,4%
Je dobojováno! Florida Panthers po skvělém výkonu poráží Montreal Canadiens 3:1 a prodlužuje vítěznou sérii! Skóre utkání sice po třinácti minutách hry otevřel přesilovkovým gólem Pacioretty, jenže ještě v první třetině dokázal rovněž v početní převaze vyrovnat Barkov! O svém vítězství rozhodla Florida na začátku druhé třetiny, kdy se po krásné akci prvního útoku prosadil Jágr! V obou brankovištích poté kralovali brankáři. Montreal zahájil třetí třetinu mírným tlakem, který však nepřetavil ve vyrovnávací branku, a proto přišel trest. Deset minut před koncem se před Scrivensem zjevil Barkov a svou druhou brankou v utkání pečetil výhru Floridy!
59:51
Domácí už drží puk za brankou Roberta Luonga a užívají si ovace zaplněné arény. Je jasné, že Florida už náskok udrží!
59:15
Mitchell čekal na přihrávku u modré čáry. Kotouč sice dostal, jenže dvojice obránců Floridy jej do útočného pásma nepustila.
58:47
Jokinen už mířil s kotoučem na prázdnou branku, ale Subban jej poslal k zemi. Nemůže následovat nic jiného než dvě minuty.
58:00
Domácí se vymanili z tlaku Montrealu a Barkov sprintuje přes celé kluziště za vyhozeným kotoučem. Na hattrick si však musí počkat.
57:36
Plekanec se snažil dorážet před brankou Floridy. Ke kotouči se sice dostal, ale v tísni jej už nenasměroval za záda Roberta Luonga.
57:14
A pozor! Hosté se ještě nevzdávají! Scrivens zůstává na střídačce, Montreal hraje se šesti hráči v poli!
57:14
Plekanec přispěchal se střelou z ostrého úhlu. Český útočník navíc musel pálit kolem nohou obránce a z těžké pozice Luonga neohrozil.
56:35
Ekblad to nyní pořádně schytal za brankou a dlouho se sbíral z ledu na nohy. Obránce Floridy nakonec míří do kabiny a dnešní utkání pro něj pravděpodobně skončilo.
56:17
Ekblad nevyhodil puk do bezpečí. Galchenyuk se okamžitě odhodlal ke střele, jenže ani jeho projektil netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
55:53
Jaromír Jágr dnes hraje skvostný zápas. Jágr nyní již poněkolikáté skvěle vypomohl v defenzivě a dostal kotouč do středního pásma.
55:06
Brankář Montrealu se musí rychle ohánět. Na branku Canadiens lítá jedna střela za druhou. Campbellův pokus prolétl těsně vedle pravé tyče.
54:17
Jokinen si parádně obhodil Petryho, nabil Trocheckovi, ale tomu dnes není přáno. Kotouč se zastavil na betonu Scrivense.
53:35
Kulikov dostal nabito na modrou čáry. Jeho dělovka z první trefila Scrivense do ramene. Brankář Montrealu teď měl velké štěstí.
53:03
Jágr se pustil do šermované u modré čáry. Po dlouhé přetlačované nakonec vyhodil kotouč a střídačku. Vhazovat se bude před Luongem.
52:12
Roberto Luongo raději přikryl kotouč před dotírajícími protihráči. Montrealu se začíná krátit čas na to, aby s dnešním utkáním ještě něco udělal.
52:02
Smith vyplaval zcela osamocený před brankou Montrealu. Na zakončení měl moře času, jenže nenašel mezírku mezi tělem Scrivense a brankovou konstrukcí!
51:32
Trocheck pospíchal kupředu, jenže zapomněl na kotouč a dostal se do ofsajdu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
51:23
Daniel Carr se pokusil odpovědět střelou z bekhendu. Luongo byl na svém místě s nepříliš prudkou střelou se nenechal zaskočit.
50:50
Gudbranson potvrzuje, že v posledních utkání hraje ve skvělé formě. Obránce Floridy nyní tvrdým hitem zastavil Carra.
50:15
Jágr se protlačil kolem mantinelu do útočné třetiny, nenechal se odtlačit Subbanem, jenže nenašel Barkova na druhé straně pásma.
49:55
49:43
48:53
Florida právě vstřelila branku!
Florida přidává třetí branku! Jokinen rozehrál přesně na Gudbransona, který prudkou přihrávkou před brankou našel ALEKSANDERA BARKOVA a ten svou druhou brankou v utkání zvyšuje vedení Floridy! Asistence: Erik Gudbranson, Jonathan Huberdeau.
48:17
Jokinen to nyní zkusil bekhendovou střelou. Jeho zakončení mířilo příliš vysoko a kotouč skončil nad brankou.
47:55
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Subban - 2 min., podražení).
47:55
Florida mohla udeřit v oslabení! Smith se zbavil Subbana, nabídl kotouč spoluhráči před branku, ale ten zakončil jen do betonu Scrivense!
47:43
Montreal dostává šanci na vyrovnání. Shaw zahrál vysokou holí a nabízí hostům přesilovou hru.
47:30
Pacioretty pospíchal za odraženým kotoučem. Kus černé pryže byl však příliš rychlý a doputoval k holím domácích.
46:50
Huberdeau s Barkovem projeli s pukem přes celé kluziště. První jmenovaný si natáhl kotouč do středu a střelou zápěstím donutil Scrivense k dobrému zákroku.
46:28
Jokinen tvrdě zastavil pronikajícího Beaulieua. Hostující zadák se jen těžko zvedá z ledové plochy, nicméně Jokinenův zákrok byl podle rozhodčích čistý.
45:53
Jokinen si našel prostor ke střele. Slabá rána zápěstím od modré čáry však nemohla nadělat Scrivensovi žádné problémy.
45:42
Nyní se Montrealu nepodařilo založit útok. Kotouč končí na zakázaném uvolnění. Vhazovat se bude před Scrivensem.
45:21
Gudbranson obloučkem poslal kotouč pryč z obranné třetiny. U puku jsou však znovu hráči Canadiens.
44:42
Jágrova formace znovu předvedla neskutečné střídaní, sevřela Montreal před brankou, ale ani česká legenda tentokrát nezakončila přesně.
44:02
Huberdeau prahne po gólu. Nejaktivnější hráč dnešního utkání znovu prověřil Scrivense. Brankář Montrealu drží šance svého týmu nad vodou.
43:41
Galchenyuk chtěl odrazem od mantinel vybídnout spoluhráče. Naneštěstí pro něj se kotouč odrazil opačným směrem než původně zamýšlel.
43:22
Až nyní přerušuje Roberto Luongo hru. Montreal vstoupil do závěrečné dvacetiminutovky hodně aktivně a žene se za vyrovnáním.
42:54
Subban s Paciorettym zatápěli domácím v obranném pásmu. Luongo nemusel zasahovat. Hraje se dlouhou dobu bez přerušení.
42:20
Campbell vypálil z velké dálky. K Scrivensovi kotouč neprošel, což může domácí mrzet, jelikož brankář Montrealu neviděl vůbec nic.
41:50
Weise chtěl prodloužit kotouč na připravené spoluhráče, ale našel jen hráče v červeném. Florida spěchá kupředu s protiútokem.
41:06
Znovu byl v akci brankář Floridy. Tentokrát si poradil s nahozením od modré čáry a ještě vytřepal kotouč z lapačky ke svým obráncům.
40:38
Roberto Luongo raději přikryl dlouhou přihrávku, za kterou spěchal Pacioretty. Vhazovat se bude po Luongově pravici.
40:07
Florida ihned v úvodu třetiny posílá kotouč přes všechny čáry. Vhazovat se bude před Luongem.
40:01
Střely na branku: 22 – 19
Ve druhé třetině pokračoval svižný hokej. Florida udeřila hned na začátku úvodní periody, kdy se po skvělé spolupráci s kolegy z útoku prosadil Jaromír Jágr! Oba týmy si poté vytvořily několik šancí, jenže v obou brankovištích dnes kralují brankáři. V závěru třetiny ještě v přesilové hře orazítkoval Carr brankovou konstrukci. Před třetí třetinou má tedy mírně navrch domácí Florida!
40:00
39:56
Málem jsem to zakřikl! Za obranou Floridy se ještě ocitl Tomáš Plekanec. Českému útočníkovi odskočil kotouč od čepele v nejhorší možný moment.
39:40
Domácím se podařilo dostat kotouč daleko od své branky. Druhou třetinu už Florida dohraje bez újmy.
39:18
38:42
Luongo vyrazil tvrdou střelu před sebe, kde s k puku dostal Carr, ale trestuhodně poslal puk pouze do brankové konstrukce! Florida měla obrovské štěstí!
38:12
Barkov se natáhl po odraženém puku a dostal jej do středního pásma. Unavená čtveřice domácích odjíždí na střídačku.
37:23
Ale ani Montrealu se v úvodu přesilové hry nedaří udržet útočné pásmo. Subban musí začít nanovo.
37:18
Přesilovku si vyzkouší i Montreal. Dvě minuty za držení si odpyká Smith. Hosté mají skvělou možnost k vyrovnání.
37:07
Jokinen obdržel přihrávku do jízdy, mířil sám na Scrivense, pokusil se o kličku do forhendu, ale nakonec poslal kotouč pouze do betonu ležícího brankáře!
36:57
36:26
Huberdeau se snažil projet do útočného pásma středem, ale na výborně bránícího Subbana si nepřišel. Hosté poté znovu vyhodili.
35:41
Ani teď se domácí před Scrivense nenastěhují. Pateryn odpálil puk po mantinelu přes celé kluziště.
35:09
Úvod přesilovky Floridě vůbec nevyšel. Hosté vyhazují až za branku Roberta Luonga.
34:57
Florida si zahraje přesilovou hru. Jeff Petry poslal kotouč přes hrazení a dostává dvě minuty za zdržování hry.
34:56
Nicméně v další akci našel Jaromír Jágr neviditelnou přihrávkou rozjetého Ekblada. Ten se své šance zalekl a sám proti Scrivensovi nenavýšil vedení Floridy!
34:34
Huberdeau se znovu snažil najít Jaromíra Jágra. Ten se tentokrát nedostal ke kotouči včas a musí se rychle vracet.
34:08
Smith přebruslil svého strážce, dostal se s pukem za modrou čáru a svižnou ranou vyzkoušel Scrivensovu pozornost. Vhazovat se bude po pravici brankáře Montrealu.
33:45
Jokinen se tlačil před Scrivense. Markov jej vynikající hrou tělem nepustil do dobré šance a brankář Montrealu nemusel zasahovat.
33:24
Petry se nyní snaží uklidnit hru. Hraje se už dobré tři minuty bez přerušení.
32:52
MacKenzie se dobrým napadáním dostal k puku, předložil jej spoluhráči před branku, jenže Howden promáchl!
32:15
Plekanec vybojoval kotouč pro Subban. Ten však nezpracoval kotouč podle svých představ a odevzdal jej domácím hráčům.
31:40
Hraje se ve velkém tempu nahoru dolů. Kulikov zavezl kotouč do útočného pásma, ale zpětnou přihrávkou nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
31:02
Luongo se blýskl vynikajícím zákrokem, když se natáhl proti střele z ostrého úhlu. Diváci bouří nadšením!
30:40
Jágr znovu vypomohl obráncům v souboji v rohu kluziště. Osmašedesátka hraje opravdu skvělý zápas.
29:50
Florida nyní sevřela Montreal před Scrivensem. Smith vypálil zápěstím, ale jeho rána jen zaduněla o zadní mantinel.
29:14
Trocheck vystihl nepřesnou rozehrávku a tvrdě vypálil! Scrivens nezasáhl vůbec jistě a kotouč nebezpečně poskakoval kolem brankové čáry!
28:34
Petrovic pálil od modré čáry ihned po vhazování. Scrivens vyrazil betonem touš ke svým spoluhráčům.
28:05
Galchenyuk dostal dobrou přihrávku před branku Floridy. Ihned se opřel do kotouče, jenže jeden z domácích hokejistů mu skvěle vložil do střely hůl!
27:40
Huberdeau s Jágrem bojovali o kotouč v rohu kluziště. Zkušený Subban je o kotouč obral a Canadiens okamžitě spěchají kupředu.
27:13
Jágr ukázal přehled ve hře. S dotírajícím protihráčem na zádech přesně rozehrál ve vlastní třetině.
26:42
Domácí v posledních minutách nemohou přesně rozehrát. Po další zakázaném uvolnění se bude vhazovat po levici Luonga.
26:27
Plekanec se sice snažil utéct před kotoučem z útočného pásma na střídačku, ale i přesto píská čárový ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
25:54
Luongo na malou chvíli nevěděl, kde je kotouč a málem z toho byla pohroma pro Floridu. Dorážející Desharnais však nedostal kotouč za brankovou čáru.
25:42
Domácí pětka už byla na ledě hodně dlouho, ale svůj pobyt si kvůli zakázanému uvolnění o několik vteřin ještě prodlouží.
25:00
Luongo musel dávat pozor proti střele z otočky od modré čáry. Zkušený brankář puk dobře viděl a ještě stihl rozehrát na své obránce.
24:35
MacKenzie sice zabrzdil rozvíjející se akci Montrealu, ale jeho spoluhráč poslal puk na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Luongem.
24:14
Florida přitápí pod kotlem. Scrivens musel ukrýt kotouč před rozjetým Trocheckem. Vhazovat se bude po jeho levici.
23:45
Huberdeau chtěl poslat kotouč lehkým dloubnutím do jízdy Jaromíru Jágrovi. Naneštěstí pro českou legendu trefil jen brusle obránce.
23:20
Trojice hráčů Montrealu bojovala v rohu kluziště o kotouč. Ve formě hrající Barkov se vrátil a vypomohl obraně.
22:39
Trocheck mohl navýšit vedení Floridy. Dostal se ke střele z dobré pozice, jenže Scrivens tentokrát předvedl zákrok vyrážečkou.
21:54
Hosté se snažili o rychlou odpověď. Luongo byl připraven a bez problémů si poradil s neposedným kotoučem.
21:16
Tak to byla lahůdka! JAROMÍR JÁGR rozjel rychlý protiútok Floridy, poté si znovu nabruslil do volného prostoru, dostal přesnou přihrávku a nakonec si parádně vychutnal brankáře Scrivense! Asistence: Jonathan Huberdeau, Aleksander Barkov.
20:44
Trocheck s Jokinenem pospíchali k brance Canadiens. Hosté však uzmuli kotouč dříve a ten se přizvednutí o jednu z holí dostal až mezi diváky.
20:10
Na vhazování byli lepší hráči Canadiens. Fleischmann se rozjel s kotoučem do útočného pásma, poté ještě pálil Plekanec, jenže kotouč až na branku nedolétl.
20:01
První třetina je minulostí a je nutno říci, že nabídla skvělou podívanou. Do zápasu vstoupila lépe domácí Florida, ale veškeré šance ztroskotaly na skvělém Scrivensovi. Skóre se měnilo ve třinácté minutě, kdy se v přesilové hře prosadil Pacioretty. O několik minut později bylo vyrovnané, když se rovněž v početní převaze trefil Barkov. V závěru první části se do sebe ještě pustili Subban a MacKenzie a oba vyfasovali za bitku pětiminutový trest.
20:00
19:46
Jágr se ještě snažil protlačit do útočného pásma, jenže na modré čáře neprocpal kotouč za záda Markova. V první třetině se toho už moc nestane.
19:02
Vyhozený kotouč zamířil přes všechny čáry, zakázané uvolnění. Na začátku poslední minuty první třetiny se bude vhazovat před Scrivensem.
18:28
Byron nyní pocítil tvrdost mantinelu. Petrovic se s ním vůbec nepáral, což ocenili i diváci na tribunách. Zápas se hraje opravdu ve velkém tempu.
18:02
Trocheck mohl strhnout vedení na stranu Floridy! Měl mnoho prostoru, dostal skvělou přihrávku do jízdy, ale Scrivens mrštil svou lapačkou a zastavil puk.
17:39
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Florida Panthers (MacKenzie - 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Subban - 5 min., bitka).
17:39
17:39
Pozor! Je tady bitka! Subban se pustil do pěstního souboje s MacKenziem! Zadák Montrealu se s protivníkem vůbec nepáral a okamžitě jej poslal k ledu!
17:09
Na druhé straně musel pozor dávat Roberto Luongo. Se střelou z ostrého úhlu však neměl zkušený mazák žádný problém.
16:28
Je vyrovnáno! I domácí to ještě stihli v přesilové hře! Dlouhá kombinace Floridy v útočném pásmu vyústila v přihrávku na ALEKSANDERA BARKOVA, který z mezikruží procedil kotouč do sítě. Asistence: Dmitrij Kulikov, Aaron Ekblad.
15:37
Trocheck se dostal k puku a nebezpečně pálil na branku Scrivense. Brankář Montrealu drží čisté konto i po této obrovské šanci!
15:00
Montrealu se daří bránit modrou čáru a nepouští domácí do útočného pásma. Luongo musí pomoci s rozehrávkou u vlastní branky.
14:43
Floridě se zatím nedaří zaujmout přesilovkové rozestavení. Jejich akci v úvodu početní převahy zastavuje postavení mimo hru.
14:31
Přesilovku si zahraje i Florida. Lars Eller dostává dvě minuty za držení.
14:16
Jágr dotíral u mantinelu na Subban. Obránce Montrealu si dal pozor a okamžitě poslal kotouč na druhou stranu kluziště.
13:44
Mohlo být vyrovnáno. Scrivens si musel dávat pozor na rychlou střelu z těsné blízkosti. Zatím skvěle chytající brankář Montrealu vyrazil i tuto střelu Logana Shawa.
13:15
Florida se po obdržení branky snažila o rychlou odpověď. Jokinen chtěl zastavit letící kotouč, ale v souboji tělo na tělo upadl.
12:39
Montreal právě vstřelil branku!
Montreal přeci jen využívá přesilovou hru. Čtveřice bránících hráčů Floridy už byla hodně unavená, ke kotouči se dostal MAX PACIORETTY, který si přehodil kotouč na forhend a prostřelil Luonga! Asistence: P.K. Subban, Alex Galchenyuk.
12:24
Subban je v přesilové hře hodně aktivní, nyní se sice elegantně otočil kolem obránce, ale ke střele z ostrého úhlu se už nedostal.
11:57
Montreal se zatím nemůže usadit v útočné třetině. Subban nyní zastavil kotouč na hranici ofsajdu.
11:24
První přesilovou hru si vyzkouší i Montreal. Dvě minuty za hraní zlomenou holí si odpyká Kulikov.
10:42
Huberdeau se natlačil před Scrivense, snažil se jej ještě ošálit další kličkou. Brankář Montrealu se znovu blýskl skvělým zákrokem. Dorážející Jágr už nedostal kotouč přes několik ležících hráčů.
10:20
Galchenyuk si ihned po vhazování připravil kotouč a vypálil od modré čáry. Luongo toho sice moc neviděl, ale i tentokrát našel puk ve své výstroji.
10:16
Daniel Carr přispěchal s rychlou střelou zápěstím. Schovaný kotouč si nakonec našel cestu přímo do rukavice připraveného Luonga.
09:47
Mitchell dvakrát pálil od modré čáry. Ben Scrivens měl sice zakryt výhled, ale oba tvrdé projektily dokázal vyrazit mimo tři tyče.
09:21
Florida má ve hře navrch. Aktivní Barkov se protlačil do útočného pásma, obešel obránce, jenže jeho ránu srazili obránci do ochranné sítě.
08:57
Oba týmy hrají v plném počtu.
08:32
Trocheck se z ničeho nic objevil před Scrivensem, kde se pokoušel sklepnout kotouč za záda Scrivense. Brankář Montrealu reflexivně spasil svůj tým.
08:10
Nyní se už brankář Floridy předvést musel. Plekanec proti němu postupoval z pravé strany, ale střelu zápěstím poslal přímo do míst, kde Luongo stál.
07:48
Galchenyuk se natlačil do palebné pozice. Do jeho střely se obětavě vrhl jeden z obránců a Luongo opět nemusel zasahovat.
07:20
Scrivens musel vyrazit za branku, aby pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Ve spolupráci s Ellerem odpravil kotouč do středního pásma.
06:57
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Mitchell - 2 min., podražení).
06:57
Vyloučení v týmu Florida Panthers (MacKenzie - 2 min., sekání).
06:45
Luongo si musel dávat pozor na rychle se snášející kotouč. Zkušený brankář v kleci Floridy hokejkou vyrazil kotouč do rohu.
06:32
Florida nyní hraje ve velkém tempu. Barkov si prodloužil pobyt na ledě, dostal se k puku a z mezikruží vyslal rychlou střelu otočkou. Skóre se však stále nemění.
05:37
Obrovská šance Floridy! Jaromír Jágr dostal od Barkova dárek v podobě přihrávky před prázdnou branku, ale zkušený český hokejista Scrivense nepřekonal!
05:26
Dvojice hráčů Montrealu bojovala za brankou o kotouč, ale domácí obrana znovu skvěle zafungovala a Florida spěchá kupředu s protiútokem.
04:41
Plekanec se prodral do útočné třetiny, z ostrého úhlu se pokusil vypálit, ale jeho rána zápěstím byla sražena do rohu kluziště.
04:30
Hosté spěchali kupředu s rychlým protiútokem. Jejich akci však zastavil čárový rozhodčí, který si všiml ofsajdu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
03:58
Ekblad nahazoval z pravé strany kotouč na branku. Touš se přes změť těl před Scrivensem do branky nedostal.
03:22
Mitchell sebral na vlastní modré čáře odražený kotouč. Florida pokračuje v aktivním přístupu k utkání.
02:50
02:25
Hosté se nyní dokonce ve třech vydali do útočného pásma. Obrana Panthers zafungovala a včas zastavila rodící se nebezpečí.
01:47
Floridě se zatím přesilová hra nedaří. Canadiens se zmocnili kotouče a poslali jej přes celé kluziště.
00:50
Florida si zahraje první přesilovku. Dvě minuty za krosček dostává Tomáš Fleischmann. Pro českého hráče to není dobrý začátek.
00:40
Rozhodčí má zdviženou pravici. Bude se vylučovat. Luongo už opustil hrací plochu. Domácí hrají ve výhodě v šesti hráčích.
00:10
Domácí okamžitě po úvodním vhazování vyrazili kupředu. Smithův průnik kolem pravého mantinelu obrana Canadiens zneškodnila.