Ondřej Kaše (ANA) 0+1, 0 střel, čas na ledě 7:07
Tři hvězdy utkání:

1. Nick Ritchie (ANA) 1+0
2. Hampus Lindholm (ANA) 1+0
3. Calvin Pickard (COL) 34 zák., 2 góly, 94,4%
Statistiky: Střely na bránu: 36-22; Zablokované střely: 10-21; Vhazování: 58%-42%; Hity: 19-36; Přesilové hry: 1/5-1/1; Trestné minuty: 7-15.
V Honda Center se čekalo na úvodní gól pořádně dlouho, ovšem ne kvůli nepřesné koncovce, ale kvůli tomu, že Eric Gelinas v polovině utkání prudkou střelou udělal na ochranném skle pavučinu a muselo dojít k jeho výměně, která trvala příliš dlouho a oba týmy zamířily předčasně do kabin. S dlouhou přestávkou se vyrovnali lépe Avalanche, kteří se zásluhou kapitána Gabriela Landeskoga ujali v přesilové hře vedení a do třetí části vstupovali s těsným vedením. Ducks ovšem ve třetí třetině šlápli do pedálů a zásluhou Hampuse Lindholma a Nicka Ritchieho dokázali domácí utkání otočit. Konečný výsledek. Anaheim Ducks 2 Colorado Avalanche 1.
59:04
Avalanche se v rychlém sledu dostali ke dvěma střelám, ani jedna ale na překonání Johna Gibsona nestačila.
59:01
Calvin Pickard opustil svou bránu a Colorado to zkouší během poslední minuty ve hře bez brankáře!
59:00
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
57:58
Anaheim právě vstřelil branku!
Ondřej Kaše vyhrál mezi kruhy souboj a NICK RITCHIE nádhernou střelou z vrcholu mezikruží nad lapačkou Calvina Pickarda vymetl milimetrově přesně pravý horní roh brány. Ducks otočili utkání na svou stranu a těsně před koncem vedou 2:1! Asistence: Ondřej Kaše.
57:22
Andrew Cogliano a Logan Shaw se snažili v blízkosti levé tyče propasírovat puk za záda Calvina Pickarda, ani jeden z nich ale neuspěl!
57:04
Nathan MacKinnon v levém kruhu pro vhazování napřáhl ke krásné střele zápěstím, která mířila do bližšího horního rohu brány. John Gibson ji ale fantastickým zákrokem vyrazil, když proti ní zasáhl lapačkou a vyrazil ji mimo!
56:33
Hampus Lindholm na levém křídle nedokázal zachytit diagonální přihrávku svého spoluhráče z pravé strany neutrální zóny a proti Ducks bylo pískáno zakázané uvolnění.
56:08
Hra byla přerušena a v Honda Center probíhá krátká reklamní přestávka. Utkání se pořádně natáhlo kvůli výměně ochranné sklo a vypadá to, že se ještě dočkáme další nástavby v době prodloužení.
55:40
Rickard Rakell po kolmé přihrávce spoluhráče zpracovával puk na útočné modré čáře, jenže ho nedokázal zkrotit a hostující tým se bez větších potíží ubránil.
54:57
Cam Fowler v pravém kruhu pro vhazování vypálil zápěstím a Nathan MacKinnon jeho pokus srazil mimo.
54:08
Do konce utkání zbývá odehrát necelých šest minut, které mají oba týmy na to, aby se pokusily rozhodnout.
52:46
Logan Shaw na pravé straně zkoušel štěstí střelou od modré čáry, jeho pokus zápěstím ale zamířil vedle bližšího pravého horního rohu brány.
51:22
Francois Beauchemin na pravém křídle napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, která byla na vrcholu prostoru mezi kruhy pro vhazování zablokována.
50:55
Avalanche se ocitli při přechodu přes útočnou modrou čáru v postavení mimo hru a na řadu přichází přestávka.
49:34
Avalanche se pokusili získat zpět ztracené vedení, John Gibson jejich pokus ale vyrazil mimo pravým ramenem!
48:34
Andrew Cogliano se na levém křídle krásnou rybičkou vrhl po prudké diagonální přihrávce svého spoluhráče z pravé strany, zachytit ji ale nataženou holí nedokázal.
47:17
HAMPUS LINDHOLM na levém křídle napřáhl po zpětné přihrávce Rickarda Rakella o mantinel od modré čáry bez přípravy k prudké střele s příklepem, která nad vyrážečkou Calvina Pickarda zamířila přesně do bližšího horního rohu brány. Ducks využili přesilovou hru a k radosti svých fanoušků vyrovnali na 1:1! Asistence: Rickard Rakell a Antoine Vermette.
46:56
Kapitán Colorada Gabriel Landeskog dostal dvě minuty za hákování a Ducks mají šanci vyrovnat.
46:47
Hampus Lindholm od modré čáry na levém křídle nahodil puk před bránu, kde ho skvěle tečoval Corey Perry a kotouč zamířil těsně vedle vzdálenější pravé tyče!
46:07
Calvin Pickard si připsal snadný zákrok po nahození Ducks a v Honda Center dostává prostor reklamní přestávka.
45:04
Nikita Zadorov a Josh Manson shodili rukavice a pustili se do bitky, kterou vyhrál v souboji dvou obránců hostující Manson poté, co Zadorov ztratil stabilitu a skončil na ledě. Oba hráči dostali 5 minut za bitku.
45:04
45:01
Ducks se nepodařilo rozehrát a vyhodili puk po pravé straně na zakázané uvolnění.
44:51
Anaheim vede na střely 29:16, jenže skóre hovoří pro Colorado, které vede po využití přesilové hry 1:0.
43:42
Gabriel Landeskog odvedl před bránou skvělou práci, když nebezpečné nahození Ducks z levého křídla usměrnil mimo bezprostřední nebezpečí.
43:09
Jakob Silfverberg spěchal v pravém rohu útočného pásma za pukem a Nikita Zadorov ho tvrdým hitem narazil na mantinel. Vylučovat se nebude.
42:30
Hra se v rychlém sledu přelévá ze strany na stranu, žádný z týmů se ale nemůže dostat do nějaké šance.
40:40
V Honda Center po rychlé práci dvou roleb začala třetí třetina a Matt Duchene na pravém křídle napřáhl k nebezpečné střele, kterou John Gibson lapačkou fantasticky vyrazil nad horní tyč!
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 29-15; Zablokované střely: 9-12; Vhazování: 63%-37%; Hity: 12-24; Přesilové hry: 0/4-1/1; Trestné min.: 2-8.
Třetí třetina začne přibližně v 6:30.
Druhá třetina v Honda Center z obrovským zpožděním oficiálně skončila, ale kvůli dlouhé výměně ochranného skla po střele Erica Gelinase během pár okamžiků začne bez tradiční přestávky třetí třetina. Hokejisté obou týmů jsou na střídačce a čekají, až rolba upraví led tak, aby se na něm dalo hrát. Skóre po druhé třetině: Anaheim Ducks 0 Colorado Avalanche 1.
40:00
39:27
Coloradu se nepodařilo rozehrát a puk podél střídaček zamířil na zakázané uvolnění.
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:27
Jakob Silfverberg se ocitl v blízkosti pravé tyče v obrovské šanci, jenže trefil pouze hruď Calvina Pickarda, od něhož se puk odrazil do ochranné sítě.
38:26
Calvin Pickard během oslabení předvedl několik fantastických zákroků a Jarome Iginla se vrátil zpět na led.
36:26
Rickard Rakell se v blízkosti pravé tyče ocitl v obrovské šanci, jenže ani společně s dalšími dvěma spoluhráči nedokázal puk propasírovat za záda fantastického Calvina Pickarda!
36:06
Colorado hrálo v šesti a jeho hráčská lavice dostala dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Dvouminutový trest za tým odpyká Jarome Iginla.
35:12
Hampus Lindholm na levém křídle vypálil od mantinelu, Calvin Pickard byl ale připravený a puk ukryl v náručí.
34:04
Colorado právě vstřelilo branku!
Ducks nedokázali vyhodit puk z obraného pásma a GABRIEL LANDESKOG je za to nekompromisně potrestal, když se v blízkosti pravé tyče dostal k dorážce a nad pravým betonem ležícího Johna Gibsona puk poslal do sítě. Colorado bylo od úvodních minut horším týmem, nyní ale v Honda Center využilo přesilovou hru a vede 1:0! Asistence: Matt Duchene a Nathan MacKinnon.
33:37
Carl Söderberg se ocitl v blízkosti levé tyče v obrovské šanci a mohl skórovat během oslabení, jenže jeho střela skončila v lapačce fantastického Johna Gibsona!
32:15
Corey Perry fauloval Jaromea Iginlu a dostal dvouminutový trest za hákování, ačkoliv se mu to hodně nelíbilo.
30:12
Druhá třetina v Honda Center pokračuje a do jejího konce zbývá odehrát necelých deset minut. Jakmile čas uplyne, automaticky by bez přestávky měla začít třetí třetina.
Statistiky ve druhé třetině: Střely na bránu: 24-10; Zablokované střely: 7-12; Vhazování: 53%-47%; Hity: 11-19; Přesilové hry: 0/3-0/0; Trestné min.: 0-6.
Druhá třetina bude pokračovat přibližně v 6:04.
V zámořské NHL se někdy dějí zvláštní věci a tohle je přesně jedna z nich. Aby hráči zbytečně netuhli na ledě, druhá třetina byla v Honda Center předčasně ukončena. Další podstatnou informací je, že Colorado vstoupilo do prostřední části pořádně zostra a vytvořilo si několik dobrých šancí, ani prostřední část ale žádný gól během své první poloviny nenabídla. Skóre ve druhé třetině: Anaheim Ducks 0 Colorado Avalanche 0.
30:12
Oba týmy nakonec odchází do kabin a na ledovou plochu vyjíždí rolba. Výměna skla ještě bude nějakou dobu trvat a v Honda Center předčasně probíhá druhá přestávka!
Fanoušci v Honda Center začali hlasitě tleskat, protože na ledovou plochu právě dorazil nový kus ochranného skla. Během pěti minut už se snad bude zase hrát.
Eric Gelinas chtěl vstřelit gól a místo toho utkání předčasně ukončil. Samozřejmě řečeno s nadsázkou. Výměna ochranné skla každopádně trvá už hodně dlouho a rozhodčí diskutovali s oběma střídačkami, zda neudělat přestávku a předčasně ukončit druhou část.
Dokud se v Honda Center nehraje kvůli výměně ochranného skla, pojďme se podívat, jak si vedou oba brankáři. John Gibson předvedl během první poloviny utkání 10 zákroků, zatímco Calvin Pickard už musel čelit 24 střelám, přesto drží stejně jako domácí brankář čisté konto. Kdo ví, zda vůbec gól padne ... Věřme!
30:12
Eric Gelinas napřáhl na vrcholu pravého kruhu pro vhazování ke tvrdé střele s příklepem, která na ochranném skle zanechala pavučinu a musí dojít k jeho výměně! Chvíli se hrát nebude.
29:35
Rickard Rakell se na levém křídle k puku nedostal a Colorado s klidem rozehrávalo zpoza vlastní brány.
29:00
Puk se odrazil ve středním pásmu mimo ledovou plochu a přerušení ve hře je využito k reklamní přestávce.
26:56
Avalanche na levém křídle vypálili od modré čáry a John Gibson jejich pokus mířící pod horní tyč hrudí vyrazil.
25:34
Jakob Silfverberg na pravém křídle ukázal hráčům Colorada záda v blízkosti pravé tyče se dostal ke střele, kterou Calvin Pickard pravým betonem skvěle vyrazil! Andrew Cogliano se vzápětí dostal k dorážce, jeho pokus v tísni ale zamířil o pořádný kus vedle levé tyče.
25:07
Avalanche dostali Ducks pod obrovský tlak, který po několika střelách vygradoval nádherným pokusem Michaila Grigorenka, který mířil přesně k levé tyči, John Gibson ho ale spektakulárním zákrokem vleže dostal vyrazit! Domácí brankář zřejmě zasáhl pravým betonem.
24:24
Eric Gelinas na pravém křídle z ostrého úhlu nahazoval puk před bránu, žádný z jeho spoluhráčů se ale ke střele nedostal.
23:50
Ducks po pouhých sedmi sekundách podruhé vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra je hodně kouskována.
23:43
John Gibson skvěle zasáhl proti střele jednoho z hostujících hráčů z blízkosti a jeho spoluhráči vzápětí vyhodili puk na zakázané uvolnění.
22:44
Blake Comeau na pravém křídle vystihl rozehrávku Ducks a poté ve vzdálenějším levém kruhu pro vhazování hledal najíždějícího Johna Mitchella, tomu ale puk odskočil a vzápětí o něj svedl souboj v rohu ledové plochy.
21:49
Francois Beauchemin během pár okamžiků napřáhl od modré čáry ke dvěma střelám s příklepem, z nichž první zamířila vedle pravého horního rohu brány a druhá byla mezi kruhy pro vhazování zablokována.
21:34
Vzápětí se pískalo zakázané uvolnění také na straně Anaheimu, který nepřesně rozehrál po levém křídle.
21:17
Avalanche se nepodařilo rozehrát a jejich dlouhá nepřesná přihrávka skončila na zakázaném uvolnění.
20:47
Mikko Rantanen se dostal v pravém kruhu pro vhazování k ojedinělé střele, která sice byla prudká, John Gibson ji ale skvěle viděl a ukryl bez problému v náručí.
20:01
Do druhé třetiny zápasu v Honda Center vstupuje za bezbrankového stavu 0:0, navzdory tomu, že Ducks přestříleli v první třetině Avalanche 22:3 a navíc měli k dispozici tři přesilové hry. Calvin Pickard na vrcholu!
20:01
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 22-3; Zablokované střely: 0-10; Vhazování: 62%-38%; Hity: 8-14; Přesilové hry: 0/3-0/0; Trestné minuty: 0-6.
Druhá třetina začne přibližně v 5:03.
Nebýt Calvina Pickarda, mohlo Colorado v Honda Center inkasovat nejméně tři góly, a to zejména po tečované střele Cama Fowlera, která se ze vzduchu snesla po odrazu od zad jednoho z hráčů před bránou na horní tyč, a krátce před přestávkou krásnou střelou orazítkoval pravou tyč Rickard Rakell. Skóre po první třetině: Anaheim Ducks 0 Colorado Avalanche 0.
20:00
19:28
Rickard Rakell nahazoval puk z pravého kruhu pro vhazování před bránu, kde hledal Logana Shawa, Calvin Pickard ale jejich kombinaci rozbil čepelí hole. Dobrý zásah!
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
18:00
Matt Nieto se také vrátil z trestné lavice na led po uplynutí dvou minut a Ducks nevyužili ani třetí přesilovou hru.
17:47
Ryan Kesler na druhý pokus v těsné blízkosti brány přiťukl puk Coreymu Perrymu, který se u pravé tyče ocitl v obrovské šanci, jeho následná střela ale skončila na levým betonu nebo lapačce přitisknuté k němu Calvina Pickarda!
17:39
Ryan Kesler vypálil z levého křídla a Calvin Pickard jeho střelu skvěle vyrazil!
16:30
Ducks na pravém křídle napřáhli od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, Calvin Pickard ji ale dobře viděl a bez problému ji po rychlém zakleknutí ukryl v náručí.
16:00
Matt Nieto usedl na trestnou lavici poté, co dostal dvouminutový trest za vysokou hůl. Ducks si zahrají třetí přesilovou hru.
15:40
Rickard Rakell si z levého křídla sjel mezi kruhy pro vhazování a z vrcholu mezikruží napřáhl k nádherné střele zápěstím, která prošla kolem jednoho ze clonících protihráčů a od pravé tyče se odrážela k levé tyči, Calvin Pickard měl ale štěstí, protože puk nakonec zamířil těsně mimo!
14:25
Calvin Pickard ukryl střelu Ducks z levého kruhu pro vhazování v lapačce a po jeho krásném zákroku pro diváky přichází na řadu další krátká reklamní přestávka.
13:42
Kevin Bieksa na pravém křídle po zpětné přihrávce Antoinea Vermettea nedokázal puk zachytit na útočné modré čáře a Ducks se vlastní vinou připravili o třetinu.
13:06
Puk se v pravém rohu útočného pásma Ducks dotkl sítě, což znamená, že hra byla přerušena. Střely: 7-3.
12:39
Kevin Bieksa vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jeho tečovaná střela ale skončila vedle pravé tyče.
12:00
Ze zápasu je odehráno přesně dvanáct minut a společně s diváky v Honda Center marně čekáme na úvodní gól
10:41
Kevin Bieksa z vrcholu mezikruží bekhendem nahodil puk před bránu, kde se ho pokoušel tečovat Ondřej Kaše, český útočník ale puk nezasáhl a po zákroku Calvina Pickarda přichází na řadu další komerční přestávka.
10:01
Hampus Lindholm se v blízkosti levé tyče do zakončení i přes obrovský závar nedostal a vyloučený Jarome Iginla naskočil z trestné lavice zpět na led.
09:23
Sami Vatanen v blízkosti vrcholu pravého kruhu pro vhazování napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, kterou zablokoval Nikita Zadorov a Calvin Pickard zasahovat nemusel.
08:53
Ducks rozpohybovali puk a Ryan Getzlaf napřáhl v levém kruhu pro vhazování ke tvrdé střele s příklepem, která zamířila nad.
08:01
Jarome Iginla přišel na útočné modré čáře o puk a poté zezadu zahákoval Joshe Mansona. Ducks si zahrají druhou přesilovou hru, přičemž první využít nedokázali.
06:57
Carl Söderberg na pravém křídle po pěkném zpětném oblouku vypálil z kruhu pro vhazování, John Gibson byl ale připraven a puk ukryl ve své výstroji.
06:30
Rickard Rakell byl v útočném pásmu příliš rychle a po přerušení akce Ducks kvůli postavení mimo hru si odbudeme první krátkou reklamní přestávku.
06:07
Coloradu se potřetí v zápase nepodařilo rozehrát a puk zamířil na jeho straně potřetí na zakázané uvolnění.
05:55
Nick Ritchie se v blízkosti levé tyče dostal ke střele, která po ledě zamířila těsně vedle vzdálenější pravé tyče!
05:00
Anaheim vede na střely 4:1, jenže se mu zatím vstřelit úvodní gól nepodařilo a oba brankáři drží čisté konto.
03:59
Avalanche dobře vypálili z levého kruhu pro vhazování, John Gibson byl ale připraven a puk ukryl v lapačce.
03:50
Nikita Zadorov naskočil zpět na led a Colorado Avalanche úspěšně přečkalo první oslabení.
02:51
Cam Fowler napřáhl v pravém kruhu pro vhazování ke tvrdé střele s příklepem, která mířila ke vzdálenější levé tyči, Calvin Pickard ji ale dokázal pravým betonem vyrazit!
02:10
Cam Fowler vystřelil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a puk se po podrazu od zad jednoho z hráčů před bránou snesl ze vzduchu obloukem na horní tyč, od které se odrazil vzápětí do brankoviště a Corey Perry se v blízkosti pravé tyče snažil dostat k dorážce marně!
01:50
Ondřej Kaše v pravém kruhu pro vhazování unikal dvojici hostujících hokejistů a Nikita Zadorov ho zezadu podrazil. Anaheim má k dispozici první přesilovou hru.
00:49
A vzápětí přišlo další přerušení hry poté, co Avalanche během pouhých 11 sekund podruhé poslali puk na zakázané uvolnění.
00:36
Gabriel Landeskog nepřesně rozehrál a puk zamířil na zakázané uvolnění. Hra byla znovu přerušena.
00:22
Andrew Cogliano na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu a prověřil pozornost Calvina Pickarda, který si připsal první zákrok a po sevření puku přerušil hru.
00:01

Anaheim Ducks: Gibson (Bernier) – Fowler, Vatanen, H. Lindholm, Manson, Holzer, Bieksa – Rakell, Getzlaf (C), Perry (A) – Cogliano, Kesler (A), Silfverberg – N. Ritchie, Vermette, L. Shaw – Cramarossa, Noesen, O. Kaše. Hlavní trenér: Randy Carlyle.

Colorado Avalanche: Pickard (S. Martin) – Ťutin, Barrie, Zadorov, Goloubef, Beauchemin (A), Gelinas – Rantanen, MacKinnon (A), R. Bourque – Landeskog (C), Duchene, Nieto – Comeau, Söderberg, Iginla – Grigorenko, J. Mitchell, Colborne. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Rozhodčí: Gord Dwyer, Kyle Rehman. Čároví: Shane Heyer, Brian Murphy.

Ondřej Kaše (ANA) 4+7, +/- -2
Vzájemné zápasy v letošní sezóně 2016/17:

13.01.17 Colorado Avalanche – Anaheim Ducks 1:4
Colorado Avalanche:

Do brány Colorada Avalanche se na ledě Anaheimu vrátí Calvin Pickard poté, co Semjon Varlamov odchytal tři zápasy v řadě a minimálně do přestávky kvůli All-Star Game bude mimo hru kvůli zranění třísel. Colorado prohrálo tři utkání v řadě a inkasovalo 13 gólů. Avalanche se nachází ve velmi špatné formě, když z posledních patnácti utkání dokázali vyhrát pouze dvakrát a ve zbylých třinácti ani jednou nebodovali.
Anaheim Ducks:

Anaheim vyhrál sedm z posledních devíti zápasů a v Pacifické divizi ho dělí pouhé dva body od Edmontonu, který může v případě vítězství nad Coloradem vystřídat na první místě. V bráně Ducks by měl začít potřetí v řadě John Gibson, který ve středu předvedl proti Tampě 27 zákroků a pomohl k výhře svého týmu 2:1 po prodloužení. Domácí hokejisté budou spoléhat na služby Rickarda Rakella, který je s 19 góly nejlepším střelcem svého týmu a proti Oilers vstřelil vítězný gól, když v prodloužení využil přesilovou hru 4 na 3. Ducks se ovšem v přesilové hře nedaří, když z předchozích deseti nevyužili ani jednu. Jak se mu bude dařit dnes?
Anaheim vyhrál čtyři z posledních pěti zápasů a v pátek ráno ho čeká zápas proti Coloradu, které se opět nachází ve špatně formě, když prohrálo tři utkání v řadě. Ducks během posledních pěti utkání ani jednou nevyšli bodově naprázdno, zatímco Avalanche během čtyř venkovních zápasů v řadě 7. ledna porazili pouze New York Islanders. Oba týmy se v letošní sezóně potkají podruhé. První vzájemný duel vyhráli v Pepsi Center hokejisté hostujícího Anaheimu 4:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.