Martin Hanzal (ARI) 2+0, 6 střel, čas na ledě 20:30
Radim Vrbata (ARI) 0+1, 3 střely, čas na ledě 18:51
Marián Gáborík (LAK) 0+1, 6 střel, čas na led 16:17
Peter Budaj (LAK) 4 zák., 2 góly, 66,7% – střídán během první přestávky
Tři hvězdy utkání

1. Jordan Nolan (LAK) 2+0
2. Martin Hanzal (ARI) 2+0
3. Dwight King (LAK) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 32-33; Zablokované střely: 18-9; Vhazování: 48%-52%; Hity: 29-24; Přesilové hry: 2/6-0/6; Trestné minuty: 24-14.
Martin Hanzal v první třetině využil dvě přesilové hry, jeho dva góly ale Arizoně k vítězství nepomohly. Kings dokázali v prostřední části vyrovnat a v závěrečné třetině se poté ujali dvakrát vedení. Tobias Rieder sice během pouhých devíti sekund dokázal bleskově odpovědět na gól Jordana Nolana, na trefu Trevora Lewise už ale Coyotes odpovědět nenašli. Konečný výsledek. Arizona Coyotes 3 Los Angeles Kings 4.
59:45
Shane Doan dostal desetiminutový osobní trest za nesportovní chování a zamířil do kabin.
59:45
Lavička Arizony Coyotes si vyžádala oddechový čas.
59:45
Martin Hanzal dostal dvě minuty za hákování a to je zřejmě konec nadějí Coyotes.
59:09
Anže Kopitar mohl rozhodnout, jeho střela z pravého křídla ale orazítkovala tyč, od níž se puk vrátil do hry!
59:00
Do konce zápasu zbývá odehrát 1 minuta.
58:35
Mike Smith vystartoval na střídačku a Arizona to zkouší necelé dvě minuty před koncem ve hře bez brankáře!
56:08
Jeff Carter podrazil Jordana Martinooka a Arizona má opět šanci rychle zareagovat na inkasovaný gól.
55:55
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Mike Smith vytáhl fantastický zákrok proti zakončení Mariána Gaboríka, který nahození z pravého křídla skvěle usměrňoval mezi jeho betony, následná dorážka TREVORA LEWISE nad levým betonem přesouvajícího se brankáře Arizony už ale zamířil k pravé tyči. Los Angeles Kings se ve třetí části podruhé ujímá vedení, tentokrát 4:3! Asistence: Marián Gáborík a Anže Kopitar.
55:25
Shane Doan nedokázal na pravém křídle dobruslit prudkou přihrávku svého spoluhráče a do zakončení se nedostal.
53:50
Arizona právě vstřelila branku!
Alex Goligoski nádhernou kolmou přihrávkou vysunul TOBIASE RIEDERE, který se mezi dvěma protihráči protáhl do samostatného úniku a poté ho zakončil z blízkosti nad levým betonem Jeffa Zatkoffa bekhendovou střelou k pravé tyči. Asistence: Alex Goligoski a Jordan Martinook.
53:41
JORDAN NOLAN z levého rohu útočného pásma chytře nahodil puk do bránkáře Mika Smithe, od jehož pravého betonu se odrazil do brány. Kuriózní gól, ale i takové padají. Kings otáčí zápas a poprvé v utkání vedou – 2:3!
53:26
Jamie McGinn a vzápětí Oliver Ekman-Larsson nebezpečně vypálili na levém křídle od mantinelu, Jeff Zatkoff byl ale v obou případech pozorný a puk skvělým zákrokem vyrazil!
52:33
Jakob Chychrun na levém křídle tvrdě vypálil od mantinelu, jeho následný pokus ale na přední tyči našel Jeffa Zatkoffa, který šel včas do kolenou a puk zastavil ve svém náručí.
51:37
Trevor Lewis si z levého křídla a ostrého úhlu sjížděl nebezpečně před bránu, zakončit mu ale neumožnil Oliver Ekman-Larsson, který se mu vrhl pod nohy a vleže ho o puk piřpravil.
51:29
Trevor Lewis tvrdě vypálil od modré čáry, Mike Smith ale trajektorii jeho střely dobře viděl a po úspěšném zákroku brankáře Arizony přichází na řadu krátká přestávka.
50:53
Marián Gáborík se po levé straně pokoušel protáhnout do útočného pásma a byl poslán k ledu Shanem Doanem.
50:01
Do konce utkání zbývá odehrát deset minut a ve třetí třetině zatím marně čekáme na gól, který by jeden z týmů přiblížil k vítězství v normální hrací době.
49:16
Radim Vrbata v blízkosti střídaček nahodil puk obloukem do útočného pásma a okamžitě odjel střídat.
48:47
Tyler Toffoli ze středního pásma napálil puk na bránu, kde ho holí zastavil Mike Smith a rozehrál.
48:09
Derek Forbort vypálil od modré čáry a jeho tečovaná střela zamířila vedle pravého horního rohu brány.
47:53
Drew Doughty napřáhl na pravém křídle od modré čáry ke tvrdé střele, kterou Mike Smith vyrážečkou vyrazil do ochranné sítě a připsal si další skvělý zákrok!
47:10
Anže Kopitar v levém kruhu pro vhazování skvěle zasekl puk a poté nádhernou střelou zápěstím mířil do vzdálenějšího horního rohu brány, kotouč se ale od spojnice horní a pravé tyče odrazil zpět do hry!
45:55
Alex Goligoski podél střídaček zavezl puk do útočného pásma a na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, kterou zřejmě Jeff Zatkoff vyrazil pravým betonem. Jeho střela byla tak prudká, že možná byla zablokována.
45:09
Tyler Toffoli se snažil prosadit po levé straně útočného pásma, v kruhu pro vhazování ho ale skvěle zastavil Connor Murphy, který s ním vzápětí svedl souboj o puk u mantinelu.
44:43
Tobias Rieder na levém křídle vypálil z vrcholu kruhu pro vhazování a pozorný Jeff Zatkoff jeho pokus ukryl v lapačce.
44:05
Kyle Clifford se s tím nepáral a v levém kruhu pro vhazování po krátkém a rychlém napřáhnutí napřáhl ke střele, která zamířila vedle bližší levé tyče.
43:17
Přesilová hra Arizony je sice minulostí, Martin Hanzal ale na levém křídle napřáhl k prudké střele, která zamířila vedle bližší levé tyče.
42:41
Tobias Rieder byl zřejmě hráčem, který z levého křídla mířil ke vzdálenější pravé tyči, Jeff Zatkoff ale skvěle zasáhl levým betonem a jeho nebezpečný pokus vykopl mimo!
42:27
Max Domi napřáhl v pravém kruhu pro vhazování k prudké střele, která zamířila vysoko nad a skončila v ochranné síti.
42:16
Martin Hanzal se pokusil zkompletovat hattrick střelou z mezikruží, jeho pokus byl ale těsně před bránou sražen vedle pravé tyče.
41:00
Luke Schenn chtěl rozehrát před vlastní bránou a poté byl seknut napadajícím Mariánem Gáboríkem. Zápas bude pokračovat ve hře 4 na 4 a poté začne přesilová hra Arizony.
40:49
Drew Doughty napřáhl na vrcholu pravého kruhu pro vhazování ke třetí dělové střele s příklepem v zápase, Mike Smith byl ale i v tomto případě připraven a puk ukryl ve svém náručí.
40:03
Mike Smith si opláchl obličej vodou z láhve a vstupuje do závěrečné třetiny utkání mezi Arizonou a Los Angeles Kings. Stav utkání je nerozhodný 2:2.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 21-24; Zablokované střely: 13-6; Vhazování: 50%-50%; Hity: 21-17; Přesilové hry: 2/4-0/5; Trestné minuty: 12-10.
Třetí třetina začne přibližně v 5:06.
Drtivá většina zápasů Arizony je vyrovnaná a o vítězi rozhoduje jednobrankový rozdíl, dnešek zatím není výjimkou poté, co ve druhé třetině odpověděl na druhou branku Martina Hanzala v zápase Jordan Nolan. Kings navíc na začátku závěrečné třetí třetiny budou dohrávat přesilovou hru. Skóre po druhé třetině. Arizona Coyotes 2 Los Angeles Kings 2.
40:00
39:31
Ryan White dostal dvě minuty za podražení, a pokud Kings přesilovou hru v závěru druhé třetiny nevyužijí, budou ji dohrávat na začátku poslední části zápasu.
39:00
Velkých brankových šancí začíná přibývat a do konce druhé třetině zbývá odehrát 1 minuta.
38:02
Marián Gáborík si skvěle najel před bránu a nahození z pravého křídla tečoval mezi betony Mika Smithe, brankář Arizony ovšem předvedl fantastický zákrok a puk vyrazil!
37:43
Shane Doan krásnou přihrávkou z pravého kruhu pro vhazování přenesl hru doleva na Jordana Martinooka, který chtěl puk z úhlu uklízet bez přípravy do odkryté brány, jenže při pokusu o střelu zlomil hůl a kotouč po ledě zamířil těsně vedle levé tyče!
37:12
Jamie McGinn dostal krásnou zpětnou přihrávku před bránu a zápěstím chtěl z mezikruží zamířit do pravého horního rohu brány, jenže puk příliš přizvedl a skončil v ochranné síti.
36:52
Christian Dvorak v levém kruhu pro vhazování napřáhl ke krásné střele zápěstím, která mířila přesně do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Jeff Zatkoff ale vytáhl fantastický semafor, po kterém puk ukryl ve své lapačce!
35:26
Shane Doan si mezi kruhy pro vhazování pokoušel puk prohodit mezi bruslemi Jaka Muzzina na střelu, skvělý obránce Los Angeles Kings mu to ovšem neumožnil.
34:32
Radim Vrbata nejprve od modré čáry pálil těsně vedle levé tyče, kterou vzápětí z ostrého úhlu na levém křídle orazítkoval!
34:06
Connor Murphy na vrcholu pravého kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele s příklepem, Jeff Zatkoff si ale dokázal poradit a vyrazil puk do hry.
33:51
Derek Forbort na levém křídle zkusil z ostrého úhlu nahodit puk před bránu, jeho pokus byl ale zablokován.
33:20
Ryan White se snažil po levém křídle proniknout do útočného pásma, jeden z hokejistů Los Angeles Kings mu to ale neumožnil a puk opustil hrací plochu.
32:03
Mike Smith se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Kings a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.
31:35
Arizoně se nepodařilo rozehrát a puk podél střídaček zamířil na pravé straně ledové plochy na zakázané uvolnění, po kterém Kings okamžitě vypálili z levého kruhu pro vhazování, Mike Smith byl ovšem na místě a puk ukryl ve své výstroji.
30:22
Coyotes se pokusili odpovědět rychlou střelou z pravého kruhu pro vhazování, připravený Jeff Zatkoff ji ale ukryl v lapačce.
30:14
JORDAN NOLAN se před bránou dostal k puku, který si po krásné otočce a přihrávce Kyla Clifforda potáhl k pravé tyči a poté ho bekhendem umístil pod horní tyč odkryté brány. Los Angeles Kings vyrovnalo na 2:2! Asistence: Kyle Clifford a Nick Shore.
29:18
Coyotes nebezpečně vypálili z levého kruhu pro vhazování na přední tyč, Jeff Zatkoff byl ale připraven a jejich pokus vyrazil.
28:51
Ani jeden z týmů se během hry 4 na 4 do žádné slibné brankové šance nedostal a oba celky hrají v plném počtu.
28:00
Utkání pokračuje ve hře 4 na 4, která ještě potrvá 51 sekund a poté se oba vyloučení hráči vrátit zpět na led.
26:51
Luke Schenn a Kyle Clifford se odjeli shladit na dvě minuty na trestnou lavici za hrubost.
26:51
26:51
Luke Schenn těsně před bránou strčil zezadu do Kyla Clifforda, který nepříjemně srazil k ledu domácího brankáře Mika Smithe, a za bránou se to oba hráči pokusili vyřešit ručně a stručně, na bitku ale nakonec nedošlo.
26:00
Drew Doughty naskočil zpět na led a Los Angeles Kings hraje v plném počtu. Arizona Coyotes má v dnešním utkání 50% úspěšnost v přesilových her, když využila dvě ze čtyř.
24:50
Vyloučený Martin Hanzal naskočil na led a začíná zkrácená přesilová hra domácí Arizony.
24:00
Tobias Rieder se v souboji dvou osmiček znovu fantasticky protlačil před bránu a vzápětí byl přidržen Drewem Doughtym, který dostal dvě minuty za držení. Hra pokračuje ve hře 4 na 4.
23:37
Jeff Carter mohl na opačné straně rychle využít přesilovou hru, jenže jeho střelu z levého kruhu pro vhazování skvěle zneškodnil Mike Smith, který jeho pokus vyrazil!
23:08
Tobias Rieder nabral ve středu útočného pásma obrovskou rychlost a skvěle se natlačil pod tlakem dotírajícího protihráče před bránu, kde tvrdě narazil do brankáře Jeffa Zatkoffa a rozhodčí prozkoumali, zda puk náhodou ještě předtím nepřekročil brankovou čáru. Nestalo se tak!
22:50
Martin Hanzal se ocitl v blízkosti pravé tyče ve velké šanci a málem se mu podařilo puk dopravit do brány, nakonec byl ale vyloučen za nedovolené bránění brankáře.
22:00
Arizona Coyotes vstoupila do druhé třetiny pořádně zostra a má vývoj utkání pevně ve svých rukou.
20:52
Shane Doan tvrdě vypálil z pravého kruhu pro vhazování a střídající brankář Jeff Zatkoff jeho pokus vyrazil hrudí mimo.
20:23
V Arizoně začala před pár okamžiky prostřední část utkání, do kterého domácí Coyotes vstupují zásluhou dvou branek Martina Hanzala s jednobrankovým vedením.
20:01
Střídání v týmu Los Angeles Kings: ze hřiště odchází Peter Budaj, přichází Jeff Zatkoff.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 5-14; Zablokované střely: 7-3; Vhazování: 50%-50%; Hity: 6-9; Přesilové hry: 2/3-0/3; Trestné minuty: 6-6.
Druhá třetina začne přibližně ve 4:04.
Úvodní část utkání v Gila River Areně patřila českému útočníkovi Martinovi Hanzalovi, který bleskově potrestal v první minutě střetnutí jedno ze dvou brzkých vyloučení Tylera Toffoliho a v závěru první třetiny v další početní výhodě odpověděl na vyrovnávací gól Dwighta Kinga. Radim Vrbata si připsal jeden kanadský bod za asistenci. Skóre po první třetině. Arizona Coyotes 2 Los Angeles Kings 1.
20:00
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
18:32
Michael Stone dokázal udržet na modré čáře útočné pásmo, čehož využil MARTIN HANZAL a střelou z levého kruhu pro vhazování zamířil přesně k levé tyči. Peter Budaj sice dokázal střelu českého útočníka špičkou pravého betonu vyrazit, jenže puk se vzápětí od jeho hole odrazil do brány. Nešťastný moment pro Kings, ale velice šťastný moment pro Martina Hanzala, který poprvé v letošní sezóně NHL vstřelil dva góly a oba dva v přesilové hře! Asistence: Michael Stone a Oliver Ekman-Larsson.
18:08
Nick Shore za vlastní bránou přidržel Martina Hanzala a za držení usedl na trestnou lavici.
17:17
Jeden z hokejistů Arizony se po objetí brány ocital v blízkosti pravé tyče ve velké šanci, Petera Budaje ale propálit z blízkosti mezi betony nedokázal a skóre zůstalo nerozhodné!
16:28
Vyloučený Laurent Dauphin se vrátil zpět na led a Arizona Coyotes úspěšně přečkala druhé oslabení.
14:55
Vzápětí přišla další tvrdá střela s příklepem od Drewa Doughtyho z vrcholu levého kruhu pro vhazování, opět ale zamířila doprostřed brány, kde byl pozorný Mike Smith.
14:51
Drew Doughty napřáhl na vrcholu levého kruhu pro vhazování ke tvrdé střele s příklepem, která bez přípravy zamířila do náruče připraveného Mika Smithe, jenž puk dobře viděl.
14:22
Laurent Dauphin zahákoval unikajícího Laurenta Dauphina a Los Angeles Kings si zahraje přesilovou hru 5 na 3, která potrvá 53 sekund!
13:15
Radim Vrbata dostal menší trest a na trestné lavici si odsedí dvě minuty za hákování. Kings si zahrají druhou přesilovou hru, přičemž první využít nedokázali.
12:25
Dustin Brown si na pravém křídle vyměnil puk s Anže Kopitarem a z ostrého úhlu našel na vzdálenější levé tyči přesnou přihrávkou najíždějícího DWIGHTA KINGA, který nad pravým betonem přesouvajícího se Mika Smithe bez problému zamířil do odkryté části brány – 1:1. Asistence: Dustin Brown a Anže Kopitar.
11:26
Kyle Clifford svižně vypálil od modré čáry, Mike Smith puk ale celou dobu viděl a po zákroku pro diváky ho ukryl ve své lapačce.
10:35
Drew Doughty z pravého křídla nahazoval puk na přední tyč, kde ho jeden ze spoluhráčů tečoval nepřesně a kotouč zamířil za bránu.
09:52
Trevor Lewis zkusil na levém křídle vypálit z ostrého úhlu, Mike Smith byl ale připraven a puk ukryl ve své náruči.
09:46
Coyotes se po ztrátě a vzápětí zisku kotouče snažili vrátit zpět do útočného pásma, jejich přihrávka ale byla nepřesná a skončila na zakázaném uvolnění.
09:04
Oliver Ekman-Larsson krásnou přihrávkou uvolnil v levém kruhu pro vhazování Anthonyho Duclaira, jehož následná tvrdá střela s příklepem zamířila vedle vzdálenějšího pravého horního rohu brány. Peter Budaj zasahovat nemusel.
08:26
Drew Doughty tvrdě vypálil po vypršení dvouminutového trestu Shana Doana od modré čáry, jeho pokus ale zamířil doprostřed brány, kde byl připravený Mike Smith.
06:12
Shane Doan byl v úvodu utkání podražen, nyní byl ale on tím hráčem, který usedl na trestnou lavici za hákování. Kings mají k dispozici první přesilovou hru.
06:12
Na řadu přichází po přerušení hry krátká reklamní přestávka, po které si zřejmě jeden z týmů zahraje přesilovou hru. LA Kings by mělo mít početní výhodu.
05:41
Marián Gáborík v letošní sezóně po návratu po zranění nastoupil ke třetímu zápasu NHL a z levého kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele, která zamířila mimo.
04:12
Omlouvám se za odmlčení. Tyler Toffoli je zpět na ledě a LA Kings druhou přesilovou hru Arizony dokázalo přečkat. Kdyby inkasovalo podruhé, pro hokejisty týmu z Kalifornie by to byla obrovská rána.
00:39
Tyler Toffoli se podíval bezmocně do stropu haly poté, co u mantinelu během úvodní minuty zápasu podruhé podrazil jednoho z hráčů Arizony a znovu usedl na trestnou lavici. Neuvěřitelný vstup útočníka Los Angeles Kings, ovšem v negativním slova smyslu.
00:15
Radim Vrbata z vrcholu levého kruhu pro vhazování nahodil puk před bránu, kde ho skvěle tečoval MARTIN HANZAL a kotouč nad pravým betonem Petera Budaje zapadl do sítě. Arizona bleskově potrestala brzké vyloučený Tylera Toffoliho a po využité přesilové hře vede 1:0! Asistence: Radim Vrbata a Michael Stone.
00:09
Ze zápasu uplynulo pouhých 9 sekund a Arizona Coyotes si zahraje první přesilovou hru! Shane Doan se snažil prosadit na levém křídle a byl zezadu podražen Tylerem Toffolim, který odsedí dvouminutový trest.
00:01

Arizona Coyotes: M. Smith (Domingue) – Ekman-Larsson (A), C. Murphy, Goligoski, Michael Stone, Chychrun, Schenn – Domi, Hanzal (A), Vrbata – Rieder, Martinook, Doan (C) – J. McGinn, Dvorak, Duclair – Crouse, Dauphin, White.

Los Angeles Kings: Budaj (Zatkoff) – Forbort, Doughty (A), Muzzin, Martinez, Gravel, M. Greene – King, Kopitar (C), Lewis – Pearson, J. Carter (A), Toffoli – D. Brown, Dowd, Clifford – Gáborík, N. Shore, Nolan.

Rozhodčí: Gord Dwyer, Jon McIsaac. Čároví: Brian Murphy, Bevan Mills.

Los Angeles Kings

Do brány Los Angeles Kings by se měl v pátek ráno po dvacáté v letošní sezóně NHL postavit zkušený slovenský brankář Peter Budaj, který se bude proti Arizoně snažit společně se svými spoluhráči odčinit porážku 4:1 se San Jose, které ukončilo jeho sérii pěti vítězství v řadě. Kings vyhráli pět z posledních šesti zápasů, venku se jim ale příliš nedaří, když vyhráli tři z jedenácti utkání a z jednoho si odnesli bod. Klíčovým hráčem by mohl být Dustin Brown, který v loňské sezóně vstřelil 5 z 11 gólů proti Arizoně Coyotes.
Arizona Coyotes

Brankový rozdíl v patnácti z jednadvaceti zápasů Arizony Coyotes činil jeden gól a od nacházejícího utkání tak lze očekávat vyrovnaný souboj. Shane Doan nastoupí proti Los Angeles Kings ke 1488. utkání NHL a v historické tabulce překoná na 19. místě Wayna Gretzkyho. Do sestavy domácí Arizony by se měl vrátit po zranění v horní části těla, které utrpěl ve třetí třetině středečního utkání proti San Jose Sharks, obránce Oliver Ekman-Larsson, který během jednadvaceti utkání v letošní sezóně zaznamenal 10 kanadských bodů za shodný počet gólů a asistencí.
Los Angeles Kings v posledním zápase NHL podlehlo San Jose Sharks a na vítěznou šňůru, během které vyhrálo pět utkání v řadě, by se rádo vrátilo na ledě Arizony. Domácí hokejisté prohráli po dvou výhrách v řadě a taktéž se budou chtít vrátit na vítěznou dráhu, podařit se to ovšem může pouze jednomu z týmů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.