Petr Mrázek (DET) 64 minut, 34 zákroků, 91,9%
Tomáš Tatar (DET) 0+0, 3 střely, čas na ledě 17:27
1. Ryan O'Reilly (BUF) 1+1
2. Kyle Okposo (BUF) 1+0
3. Anders Nilsson (BUF) 32 zák., 94,1%
Střely - 37:34 (13:11, 15:10, 7:11 – 2:2)
Je za námi zajímavé utkání, které bude mít hořký konec pro hosty. Ti dvakrát vedli, nakonec odletí pouze s bodem. Rozhodnutí přišlo v samotném závěru prodloužení, když se trefil v přesilové hře Kyle Okposo.
64:34
Sabres právě vstřelili branku!
DeKeyser byl při pokusu o odpálení puku hákován Okposem, rozhodčí však nepískali, následně se puk dostal po ose Eichel – O'Reilly právě ke KYLE OKPOSOVI, jenž dokázal zasunout kotouč za Mrázka – 3:2! Asistence: Ryan O'Reilly, Jack Eichel.
64:21
Ristolainen prověřil z pravého kruhu Mrázka, ten jeho střelu chytil!
63:53
Nielsen dostává za hákování dvě minuty, Detroit se musí do konce prodloužení bránit.
63:41
63:30
Tatar s Larkinem postupně stříleli, ale Nilsson se zdá být nepřekonatelný.
63:04
Opět se povedlo domácím vyhodit, přesilová hra co nevidět skončí.
62:50
Ke střele z hranice levého kruhu se dostal Mantha, jeho dělovka mířila přímo doprostřed branky, kde stál pozorný Nilsson!
62:31
Sražený kotouč zamířil do ochranné sítě, vhazovat se bude před Nilssonem.
61:53
Domácí zkraje oslabení vyhazují kotouč až k Mrázkovi. V krátkém sledu se jim to povedlo dvakrát.
61:41
Rozhodčí se usnesli na tom, že Vanek nebyl ve vyložené šanci. Trestné střílení tak nařízeno nebylo!
61:41
Vanek jel sám na brankáře a byl zezadu faulován Okposem, ten si odpyká dvě minuty za hákování.
60:42
Larkin nabruslil do útočného pásma, kde předal puk Tatarovi, jenž s nim opět vyjel mimo obrannou třetinu Sabres.
60:01
Střely - 35:32 (13:11, 15:10, 7:11)
Je za námi skvělých šedesát minut zajímavého zápasu. Ve třetí části tempo hry nepolevilo. Do vedení se dostali opět hosté, v 54. minutě se prosadil Darren Helm. Domácí dokázali o dvě minuty později srovnat, zasloužil se o to Ryan O'Reilly. Jde se do prodloužení.
60:00
59:56
Už se nic nestane, jde se do prodloužení!
59:35
Marčenko dostal puk ve středním pásmu mimo kluziště. Takže nás čeká ještě napínavých několik vteřin.
58:52
Kane jednoduše objel protihráče, poté hledal před brankou volného spoluhráče, ale tam nikdo nebyl. Naštěstí pro hosty.
58:21
Kotouč mají hokejisté Detroitu ve středním pásmu.
57:41
Helm to udělal skvěle, rychle našlápl a pomalu uháněl vstříc Nilssonovi. Jeho rána mířila těsně vedle!
57:30
Mrázek si připisuje další zákrok. Do konce třetí třetiny zbývá 150 vteřin. Podaří se některému týmu rozhodnout ještě před sirénou?
57:11
Nyní převzali iniciativu domácí, Ericsson musel zblokovat střelu Fransona, který je v posledních vteřinách hodně aktivní.
55:51
A je opět srovnáno! RYAN O'REILLY to udělal fantasticky. Po prvém mantinelu se dostal do útočné třetiny, objel branku a prostřelil Mrázka – 2:2! Asistence: Cody Franson, Justin Falk.
55:13
Další střela na Nilssona, který pozorně chytil. Vhazovat se bude po jeho levici.
54:36
Hosté pokračují v útočné aktivitě, chtějí si pojistit dva body do tabulky.
53:38
Detroit právě vstřelil branku!
Celá hala ztichla, DARREN HELM se přeci jen dočkal, hosté vedou! Puk se různě odrážel v prostoru mezi kruhy, první jej získal právě útočník s číslem 43, který jej dokázal poslat za záda Nilssona – 1:2! Asistence: Justin Abdelkader, Alexej Marčenko.
53:19
Odvážně to udělal Helm, který se šikovně obtočil u branky, ale nedokázal zasunout za Nilssona.
52:55
Vanek zpoza branky přihrával před ní, kde byl Athanasiou, jenž v obrovské šanci nedokázal překonat Nilssona!
52:31
Mrázek si poradil s další nebezpečnou situací, obránci Rudých křídel raději puk odehráli na zakázané uvolnění.
52:05
Svižnou kombinaci Detroitu zakončil střelou od modré čáry Jensen, bohužel pro hosty jeho střelu lapil Nilsson.
51:12
S kotoučem na hokejkách jsou domácí, těm se ale nepovedl přechod do útoku. Je pískáno zakázané uvolnění.
50:45
Tatar ze středního pásma nahazoval na branku Nilssona, který kotouč chytil do lapačky a ihned jej předal Ristolainenovi.
50:19
Domácí se dokázali v tomto oslabení ubránit. Hraje se pět na pět.
50:19
V samotném závěru početní výhody se ke střele z prostoru před brankou dostal Tatar, jenže nedokázal propálit skvěle chytajícího Nilssona! Velká šance pro slovenského útočníka ve službách Red Wings.
49:49
Nyquist na pravém kruhu dostal puk, vystřelil a jeho rána orazítkovala břevno branky!
49:02
Zetterberg promáchl puk, takže se k němu dostal Franson, jenž jej dostal dlouhým odpalem až k Mrázkovi.
48:19
Dvě minuty za nedovolené bránění si odpyká Fedun, pro Detroit dobrá příležitost na to, aby se dostal do vedení.
48:11
Eichel si najel mezi kruhy, odkud také střílel na vzdálenější tyč, ale nedokázal mířit mezi tři tyče!
47:53
Nyní to jsou hokejisté Red Wings, kteří přerušují hru pomocí zakázaného uvolnění.
47:34
Vzápětí na druhé straně střílel Helm, Nilsson dokázal puk krýt.
47:06
O'Reilly si vyjel před branku, ale Mrázek skvěle vyrazil střelu pod břevno! Český brankář drží svůj tým v boji o body.
46:46
DeKeyser vystřelil, ale jeho sražená střela mířila mimo. Vhazovat se bude v útočném pásmu Detroitu.
46:17
Athanasiou málem na polovině kluziště dosáhl na krásnou přihrávku z vlastního pásma. Pro hosty škoda.
45:51
A Nilsson dokázal zachytit i střelu Greena od modré čáry. Vhazovat se bude v obranném pásmu Buffala.
45:36
Detroit na chvilku zatopil obraně Sabres, která vše řeší vyhozením na zakázané uvolnění.
44:57
Helm a Okposo se ve středním pásmu dostali k ostré výměně názorů, vše nakonec zůstalo u slov. Útočník domácího celku nejspíše vyčítal soupeři tvrdý hit. Bude se moci pokračovat ve hře.
44:22
Na druhé straně se ke střele probíjel Abdelkader, ale proti přesile neměl šanci.
43:51
Domácí zamkli svého soupeře v jeho obranném pásmu, ale nedokázali toho využít ke skórování.
43:22
O puk se bojuje v obranném pásmu Buffala.
42:40
Vanek se dostal na hranici kruhů k táhlé střele, ale Nilssona nepřekonal.
41:51
Kotouč skončil v ochranné síti po teči jednoho z obránců domácího mužstva, vhazuje se před Nilssonem.
41:26
Mrázek si připisuje další zákrok, Buffalo začalo třetí část poměrně zostra!
41:06
Ke střele bekhendem se dostal Kane, ale nedokázal na Mrázka vyzrát.
40:53
Rozhodčí přerušují pro zakázané uvolnění Buffala hru. Vhazovat se bude v obranném pásmu Sabres.
40:31
Kotouč měli v útočné třetině hosté, ale žádné ohrožení pro Nilssona z toho nebylo.
40:01
Střely - 28:21 (13:11, 15:10, -:-)
Jsou za námi dvě třetiny. Oba celky nepolevily, nejprve byli aktivnější hosté, ke konci třetiny domácí. Skóre se měnilo ve 26. minutě, kdy se trefil Sam Reinhart, takže stav před třetí částí je 1:1.
40:00
39:56
Ještě jedno zakázané uvolnění Detroitu, domácí mají čtyři vteřiny na to, aby po bully dostali kotouč do branky soupeře.
39:32
Puk se odrazil mezi kruhy, kam si najel Fedun, který tvrdou střelou protáhl Mrázka!
38:27
Athanasiou si najel do útočného pásma a vystřelil. Nilsson puk lehce zachytil lapačkou.
38:00
Do konce prostřední části bývají dvě minuty. Vhazovat se bude před Mrázkem, protože se hokejisté Detroitu provinili zakázaným uvolněním.
36:52
Tatar a Larkin jeli dva na jednoho, mladý Američan ještě zkoušel přihrát pod sebe na Sheahana, k němu se ale puk nedostal.
36:15
Kane si najel na hranici levého kruhu, odkud mířil na Mrázkovu branku, do střely vjel Green, který ji zblokoval.
35:47
Ennis přihrál na Feduna, který poslal puk na branku Detroitu. Mrázek střelu neviděl, přesto ji dokázal vyrazit.
35:00
Vanek nahodil puk na Nilssona, který jej raději udržel v lapačce. Vhazovat se bude po komerční přestávce v obranném pásmu Buffala.
33:52
Skvělý zákrok Mrázka! Foligno poslal jemnou přihrávku před branku, kam najel Eichel, jehož střelu brankář Red Wings dokázal vyrazit.
33:45
O kotouč se bojuje ve středním pásmu.
32:32
Do útočné třetiny vjel od levého mantinelu Carrier, jehož střela mířila přímo na Mrázka, který ji dokázal vyrazit.
31:51
Sheahanovi v zajímavé situaci ujel puk, hokejistovi Red Wings se v tomto ročníku vůbec nedaří. Zatím se neprosadil a na svém kontě má pouhých šest přihrávek.
31:09
Ale na pozoru se musí mít i Mrázek, jenž nyní zasahoval dvakrát po sobě proti tvrdým střelám!
30:29
Athanasiou vjel do útočné třetiny a táhlou střelou prověřil Nilssona, u puku stále hosté.
30:02
První lajna hostů pokračuje v útočném snažení, zatím bez jakéhokoliv výsledku.
29:40
Zetterberg objel branku a zkusil zasunout puk za Nilssona, ale nepovedlo se mu to.
28:24
Domácí přežili oslabení, hraje se opět pět na pět.
26:24
Dvě minuty za hru vysokou holí obdržel Falk. Hokejisté Red Wings mají přesilovou hru.
26:20
Puk směřoval do opuštěné klece Detroitu, poněvadž Mrázek odjel na střídačku, jelikož hosté budou mít přesilovou hru, takže DeKeyser musel hodně spěchat, aby kotouč neskončil v bráně!
25:47
Domácí se osvobodili pouze díky zakázanému uvolnění.
25:42
S hosty inkasovaná branka nikterak nezamávala, opět jsou hokejisté Detroitu u puku a snaží se vymyslet, jak překonat Nilssona.
25:06
Domácí využili přesilovou hru, SAM REINHART dopravil puk do sítě jasným kopnutím, ale ještě než se puk doklouzal za brankovou čáru, dokázal jej posunout hokejkou. Branka platí – 1:1! Asistence: Jack Eichel, Rasmus Ristolainen.
25:06
Domácí dosáhli branky, ale ta nebyla uznána! Reinhart jednoznačně kopl do puku, takže podle pravidel trefa neplatí.
24:44
Eichel zkoušel střílet z prostoru mezi kruhy, ale ránu mu zblokoval Glendening.
24:20
Ennis byl faulován Ouelletem, jenž míří na trestnou lavici. Domácí mají 24 vteřin trvající přesilovou hru pět na tři!
24:03
Na pár vteřin to hráči Sabres dokázali, nicméně opět je puk až u Nilssona.
23:40
A další vyhození. Svému týmu musel s rozehrávkou pomoci Nilsson, domácím se vůbec v této početní výhodě nedaří usadit v útočném pásmu.
23:11
Abdelkader napadal rozehrávku Sabres v obranném pásmu domácích, takže ušetřil několik cenných vteřinek.
22:52
Ale hokejisté Rudých křídel se ihned dokázali osvobodit odpálením puku do středního pásma.
22:43
Dvě minuty za podražení dostal Helm, domácí mají přesilovou hru.
22:32
Do úniku na Mrázka mohl jet Gionta, ale Jensen mu dokázal na poslední chvíli odstřelit puk.
22:00
Kotouč mají po delší době domácí, ale nahodili jej pouze do útočné třetiny, čímž ho ztratili.
21:09
Poté to zkoušel Mantha, ale ani on nedokázal uspět. Detroit má tlak.
20:53
Další střela Detroitu, Nyquist střílel z pravého kruhu, ránu srazil ležící Falk.
20:34
Larkin to zkusil znovu, tentokrát z pravého kruhu, ale Nilsson byl pozorný.
20:17
První v prostřední části vystřelil Larkin, ale jeho střela byla sražená.
20:01
Střely: 13 – 11
Je za námi první třetina, která byla velmi zajímavá. Oba týmy měly pasáže, ve kterých dominovaly. Skvěle se prezentuje brankář Mrázek, ale i Nilsson měl několik těžkých zákroků. Jediný gól dokázal vstřelit v 10. minutě z přesilové hry Frans Nielsen, takže Detroit vede po dvaceti minutách nejtěsnějším rozdílem.
20:00
19:59
Poslední slovo v první třetině měl Mantha, jeho střelu dokázal Nilsson v pohodě chytit.
19:19
Další neskutečný zákrok českého brankáře! Z prostoru před brankou střílel Ennis, jenže Mrázek puk směřující k pravé tyči hokejkou vyrazil mimo nebezpečné území!
19:06
Okposo to zkoušel z pravého kruhu, jenže Mrázek byl pozorný a jeho střelu chytil.
18:37
Střela Eichela mířila přesně do náručí Mrázka, snadný zákrok.
18:02
Franson ujížděl po pravé straně, naservíroval puk na Foligna, který střílel do prázdné branky, jenže Mrázek se stihl přesunout a ránu vyrazit nad branku! Skvělý zákrok českého brankáře.
17:51
Od modré čáry střílel Ristolainen, jeho pokus mířil vedle.
17:30
Kane měl blízko ke vstřelení branky, ale nedokázal překonat Mrázka, který položil příložník na led a zabránil tak tomu, aby puk prošel za jeho záda.
16:49
Nielsen dostihl puk, který klouzal okolo levého mantinelu a bez okolků skoro z nulového úhlu prověřil Nilssona.
16:31
Do konce úvodní periody zbývají necelé tři a půl minuty. Domácí se provinili ofsajdem, následuje bully ve středním pásmu.
15:40
Domácí uzamkli na několik desítek vteřin svého protivníka v jeho obranném pásmu, ale žádná střela na Mrázka nemířila.
15:12
Po delší době ohrožení před brankou Detroitu, když z kruhů střílel Franson, Mrázka nepřekonal.
14:28
Od modré čáry střílel DeKeyser, ale mířil těsně vedle pravé tyčky. Následuje komerční přestávka. Do kabin mezitím zamířil Larkin, snad to nebude nic vážného, co by mu zabránilo pokračovat v utkání.
14:13
Vanek nedokázal ani nadvakrát překonat Nilssona, domácí se opět brání pouze za cenu vyhození puku přes všechny čáry. Hra bude pokračovat v obranném pásmu Sabres.
13:40
Další zakázané uvolnění. V posledních minutách jsou lepší hosté, kteří stále hrají s gólovým náskokem v zádech.
13:31
Larkin vyjel s pukem před branku Buffala, jenže nedokázal zasunout kotouč za Nilssona!
12:36
Abdelkader dostal puk na pravý kruh, odkud také vystřelil, jenže puk srazil jeden z obránců mimo nebezpečné území.
12:12
A znovu. Šavle se totiž se provinili dalším zakázaným uvolněním.
12:05
Na druhé straně zasahoval Nilsson, před jehož brankou se bude opět vhazovat.
11:54
Carrier ujížděl sám na Mrázka, který jej vychytal a drží tak těsný náskok svého týmu!
11:40
Domácí vyhodili na zakázané uvolnění. Vhazuje se před brankářem Sabres.
11:34
Athanasiou zavezl puk do útočné třetiny, předal jej Jensenovi, který tvrdou střelou z hranice pravého kruhu prověřil Nilssona! Následuje další komerční přestávka.
10:00
Máme za sebou polovinu první třetiny, hosté vedou a drží kotouč na svých hokejkách.
09:02
Hosté po dvanácti vteřinách využívají přesilovou hru a ujímají se vedení! FRANS NIELSEN dostal přihrávku mezi kruhy, odkud se střelou ke vzdálenější tyčce nemýlil – 0:1! Asistence: Mike Green.
08:50
Přesilová hra i pro Detroit, za držení míří na trestnou lavici Bogosian.
08:50
Další střela, tentokrát od modré čáry, ale Nilsson zůstal pozorný a poradil si s ní.
08:35
Sheahan si vjel mezi kruhy, odhodlal se ke střele, ale obránce Sabres ji srazil mimo. Útočník Red Wings musí stále čekat na první branku v sezóně.
08:09
Green našel na útočné modré Abdelkadera, který ale nebyl v pohybu, takže puk pouze protečoval do útočného pásma.
07:44
U puku obránci Red Wings, kteří zakládají další útočnou akci.
07:18
Nielsen vjel do útočné třetiny, nabral rychlost, jel za branku, ale nakonec přihrál na Athanasioua, který střelou z první trefil tyčku!
06:36
Ristolainen se dostal ke střele od modré čáry, ale Mrázek dokázal puk vykopnout betonem do rohu.
06:10
První komerční přestávka. Zblokovaná střela hostů mířila do ochranné sítě, po menší pauze se bude vhazovat před švédským brankářem ve službách Šavlí.
05:48
Larkin nahodil puk po mantinelu, ale byl křížen obráncem Buffala, takže ho nedostihl.
05:12
Skvělé střídání má za sebou Abdelkader, který předvedl dva hity a spolu s celou čtvrtou formací se snažil vybojovat kotouč pro svůj tým. To se hokejistům Detroitu nakonec nepovedlo.
04:40
Suchou pasáž hry ukončil hvizd rozhodčího, po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Nilssonem.
04:26
Nyní se na ledě kupí chyby, hráči nejsou schopni přesně rozehrát. Puk je v útočném pásmu Buffala.
04:00
Mantha vjel do ofsajdu, takže je hra opět přerušená. Následovat bude bully ve středním pásmu.
03:16
Defenzíva hostů dokázala vydržet velký tlak soupeře, Mrázek zachytil nebezpečně skákající puk v brankovišti, takže se bude vhazovat po jeho pravici.
02:56
02:23
O kotouč se bojovalo v rohu kluziště, hostům se povedlo nakonec osvobodit.
01:55
Mrázek předvedl skvělý zákrok, když vychytal soupeře tečujícího střelu těsně před ním! Následná dorážka mířila do tyče, domácí měli velkou možnost přesilovku využít!
01:36
Detroit hraje v oslabení aktivně, kotouč je opět mimo obranné pásmo Red Wings.
01:14
Ale byli to hosté, kteří způsobili nebezpečí před brankou soupeře. Helm přihrál na Glendeninga, který ze vzduchu mezi kruhy trefil Nilssona!
00:56
V souboji u mantinelu mezi McCabem a Nyquistem upadl obránce Sabres nebezpečně na hrazení, rozhodčí usoudili, že byl faulován. Útočník Red Wings míří za podražení na trestnou lavici.
00:39
Domácí zamkli svého soupeře v pásmu, ale nedokázali ohrozit branku Detroitu.
00:11
První vhazování vyhráli domácí, ale puk zamířil za branku Mrázka.
00:01

Buffalo Sabres: A. Nilsson (Lehner) – McCabe, Ristolainen, Bogosian, Franson, Falk, Fedun – Ennis, R. O'Reilly, Okposo – M. Foligno, Eichel, Reinhart – E. Kane, Girgensons, B. Gionta – Carrier, C. O'Reilly, Moulson.

Detroit Red Wings: Mrázek (Coreau) – Green, DeKeyser, Marčenko, Ericsson, Jensen, Ouellet – Mantha, Zetterberg, Nyquist – Vanek, Nielsen, Athanasiou – D. Larkin, Sheahan, Tatar – Helm, Glendening, Abdelkader..
Vítám vás u online přenosu z nejslavnější hokejové ligy na světě. Zaměříme se na utkání mezi Buffalo Sabres a Detroit Red Wings, jejichž vzájemné souboje slibují parádní podívanou! Zápasem vás provede Milan Šplíchal.
Buffalo Sabres

Domácí hokejisté střídají vítězství s porážkami, z posledních pěti utkání mají bilanci 2-3-0. Šavle se nacházejí na 16. místě Východní konference, nicméně na play off ztrácí sedm bodů. Největším problémem Buffala je střílení branek (104 vstřelených gólů), horší ofenzívu už mají pouze Arizona (97) a Colorado (87). Nejproduktivnějším hráčem týmu je Kyle Okposo s 29 body (13+16), americký útočník je také nejlepším střelcem celku.

Detroit Red Wings
Hosté na tom jsou nezvykle špatně. Organizace, kterou si bez play off umí málokdo představit, nepředvádí letos příliš krásný hokej, na jaký jsme byli zvyklí. Drobným pozitivem do budoucna může být aktuální forma, Red Wings třikrát po sobě zvítězili. Se 46 body ze 45 zápasů jsou až na 14. místě Východní konference, v tabulce celé NHL jim patří 26. pozice! Nejproduktivnějšími hráči jsou Thomas Vanek (12+19) a Henrik Zetterberg (9+22), kteří shodně nasbírali jednatřicet bodů.

11. ledna – Chicago – Detroit 4:3p
13. ledna – Dallas – Detroit 5:2
15. ledna – Detroit – Pittsburgh 6:3
16. ledna – Detroit – Montreal 1:0
19. ledna – Detroit – Boston 6:5s