3. Tyler Johnson (TBL) 0+1
Československá stopa v zápase
Ondřej Palát (TBL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:13;
Andrej Šustr (TBL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:29.
Domácí hokejisté byli z kraje první třetiny jednoznačně lepším týmem. Jenomže to byli právě hosté z Tampy, kteří se jako první dostali do vedení. Po pěkné kombinaci měl před sebou odkrytou část branky Nikita Nestěrov a nemýlil se. Po první třetině vedli o jeden gól hosté.

Ve druhé třetině nejprve hostující celek navýšil své vedení. Jednalo se o velmi podobnou akci té první gólové. Pak dokázali domácí proměnit přesilovou hru, prosadil se Cody Franson, který snížil na 1:2. V samotném závěru pak tečoval střelu od modré hostující Tyler Johnson. Po 40 minutách platil stav 1:3.

Ve třetí třetině hráli hosté velmi dobře takticky, soupeře do ničeho nepouštěli. Naopak v přesilové hře stanovili končený výsledek na 4:1. Tampa vyhrává tento zápas a získává dva body.
59:50
Kotouš se dostává do středního pásma, kde také hra končí.
59:30
Už se pravděpodobně nic nestane, hosté díky skvěle takticky odehrané třetí třetině tento zápas vyhrají.
59:00
Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině i zápase.
58:50
Domácí hokejisté se nyní dostali do útočného pásma, ale do zakončení se přes dobrou defenzivní hru soupeře nemohou propracovat.
58:24
V poklidném tempu se zápas dohrává.
58:00
Tampa právě vstřelila branku!
Gól v přesilové hře dvě minuty před koncem potvrzuje výhru Tampy. Tyler Johnson výbornou práci odvedl za brankou, našel pasem zcela volného BRAYDENA POINTA, který nic nevymýšlel. Zakončil a nemýlil se. Asistence: Tyler Johnson.
57:43
Tampa Bay Lightning má k dispozici početní výhodu, hraje se před brankou domácích.
56:59
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Cody Franson – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
56:59
Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou domácích, neboť Cody Franson vyhodil puk přímo mimo.
56:30
Domácí hokejisté se nemohou stabilněji probojovat do útočného pásma. Tampa hraje zodpovědně a zkušeně. Hlídá si hru a hraje styl hry, který potřebuje.
55:30
Čas z pohledu domácího týmu ubíhá velmi rychle, naopak z pohledu hostů příliš pomalu.
54:51
Brayden Point dostal od spoluhráče kotouč na útočnou modrou, dostal se do zakončení, jeho střelecký pokus byl snadnou prací pro brankáře Sabres.
54:11
Komerční přestávka.
53:53
Čas ve třetí třetině běží velmi rychle blíží ke konci. Hosté hrají velmi dobře takticky, Sabres se nemohou stabilněji probojovat do útočného pásma.
52:39
Buffalo má kotouč ve svém obranném pásmu, snaží se hrát rychle směrem do útoku, ale nyní doplatilo znovu na nepřesnost. Píská se icing.
52:14
Slater Koekkoek se dostal ke střele od modré čáry, Robin Lehner kryje jeho nepříliš povedenou střelu. Následuje komerční přestávka.
52:00
Brayden Point se pokoušel prokličkovat do zakončení, ale domácí obránci mu mnoho prostoru nenechali. Hostující hokejista vystřelit nedokázal.
51:31
Ryan Callahan se probojoval do zakončení, jeho rána od modré byla snadnou prací pro domácího brankáře.
51:04
Nikita Nestěrov se dostal ke střele od modré čáry, ale branku trefit nedokázal. Nechybělo mnoho a Tampa mohla vstřelit další gól.
50:30
Sledujeme pasáž hry, v níž se příliš nepřerušuje, domácí stále prohrávají o dvě branky, čas na vyrovnání se krátí a hosté hrají velmi dobře a zodpovědně.
49:46
49:10
Tampa Bay Lightning hraje vlastní oslabení hodně aktivně, do šance se probojoval Ryan Callahan, ale jeho rána se mu nepovedla podle představ.
49:02
Kyle Okposo se probojoval do vyložené střelecké pozice. První velká šance domácích v přesilovce. Ale zakončení se nepovedlo podle představ.
48:00
Domácí mají k dispozici početní výhodu, ale nemohou se propracovat do vyložené střelecké pozice.
47:46
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Jason Garrison – 2 min., vysoká hůl).
47:27
Domácí mají ponechanou výhodu, budou hrát přesilovou hru.
46:47
Tampa Bay Lightning má kotouč za vlastní brankou a nikam nespěchá. Hosté třetí třetinu hrají velmi dobře takticky, nenechávají soupeři mnoho prostoru pro zakončení.
46:06
Mnoho šancí k vidění momentálně není, sledujeme poklidnou pasáž hry. Domácím nelze odepřít snahu o snížení, ale Tampa hraje velmi dobře před vlastní brankou.
44:55
Domácí si vyloženou šanci vypracovat nedokázali, hosté již hrají v plném počtu.
44:13
Tampa se musí bránit tlaku soupeře. Sledujeme rychlou pasáž hry, zbytečně se nepřerušuje. Blesky se zatím celkem v pohodě brání.
43:10
Domácí hokejisté mají k dispozici početní výhodu. Hrají aktivně, ale nemohou se na delší dobu probojovat před branku Tampy.
42:55
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Andrej Šustr – 2 min., podražení).
42:08
Úvod třetí třetiny nabízí rychlý hokej, ani jeden celek se nemůže stabilněji propracovat do útočného pásma.
41:36
Domácí se snaží něco vymyslet, hrají aktivně. Následně si však nerozuměli při rozehrávce. Rozhodčí pískají icing, a tak se vhazuje před branku Sabres.
40:46
Domácí se pokusili o rychlé založení útočné akce, ale finální pas byl nepřesný. V důsledku toho se Buffalo nedostalo do zakončení.
40:01
Úvodní buly třetí třetiny vyhrávají hokejisté domácího celku. Buffalo prohrává o dvě branky.
40:01
Ve druhé třetině nejprve hostující celek navýšil své vedení. Jednalo se o velmi podobnou akci té první gólové. Pak dokázali domácí proměnit přesilovou hru, prosadil se Cody Franson, který snížil na 1:2. V samotném závěru pak tečoval střelu od modré hostující Tyler Johnson. Po 40 minutách platí stav 1:3.
40:00
39:42
V samotném závěru dávají hosté třetí branku a navyšují své vedení. Nikita Kučerov vystřelil od modré a jeho rána končí mimo dosah brankáře domácích. Asistence: Alex Killorn.
39:23
Střelecky je zápas vyrovnaný, oba celky vyslaly na branku soupeře dvacet pět rad. O jeden gól jsou na tom lépe hokejisté Tampy.
39:15
Další zákrok hostujícího maskovaného muže, vhazovat se bude v obranném pásmu Tampy. Domácí mají v závěru periody převahu.
38:48
Marcus Foligno se probojoval z mezikruží do zakončení, jeho střelecký pokus byl snadnou prací pro brankáře Bena Bishopa.
38:00
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé periodě, sledujeme poklidnou pasáž zápasu. Ani jeden celek se nikam nežene.
37:44
Buffalo Sabres má kotouč v obranném pásmu, kde si přihrává a snaží se o založení útočné akce. Tampa však velmi dobře hraje v neutrálním pásmu, a tak to mají domácí podstatně těžší.
37:26
Další zajímavá rychlá akce domácích, střelu Johana Larssona dokázal vyrazit brankář Blesků nad branku. Vhazovat se bude v útočném pásmu domácích.
36:55
Jason Garrison se probojoval do zakončení, jeho tvrdá rána končí ve výstroji brankáře Sabres. Následné buly vyhráli domácí, a tak se směr hry otáčí.
36:07
Tampa dokázala zastavit tlak domácích, a tak se může sama pokusit o navýšení vedení. Robin Lehner ve spolupráci s obránci kryje všechny střelecké pokusy soupeře.
35:40
William Carrier hledal před brankou postaveného spoluhráče, ale přihrávka postrádala přesnost.
35:21
Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.
35:10
William Carrier se dostal do útočného pásma, ale zakončit se mu už nepodařilo.
34:12
Pomalu ale jistě se dostáváme do finální fáze druhé třetiny. Sabres hrají sice aktivně, ale musí myslet také na obranu, neboť Tampa má v sestavě hráče, kterým ke vstřelení branky stačí minimální prostor.
33:16
Buffalo snížilo a dál pokrčuje v aktivní hře. Blesky se nyní musí bránit, domácí cítí šanci vyrovnat. Momentálně je proti brankář Ben Bishop.
32:50
Sabres právě vstřelili branku!
Na samotném konci přesilové hry se domácí hokejisté dočkali snížení. Evander Kane vystřelil, jeho rána se od mantinelu odrazila do prostoru, kde byl volný CODY FRANSON. Jeho tvrdá rána zápěstím končí v brance. Rozdíl ve skóre se zmenšuje. Asistence: Evander Kane a Taylor Fedun.
32:38
Sam Reinhart si vytvořil obrovskou šanci, ale nedokázal prostřelit hostujícího brankáře.
32:25
Domácí se v přesilové hře nastěhovali před brankou hostujícího celku. Ben Bishop drží hostující celek stále ve dvoubrankovém náskoku.
31:31
Sledujeme přesilovou hru domácích, kteří mají možnost snížit náskok Tampy.
31:00
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Brayden Point – 2 min., hákování).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Victor Hedman – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Johan Larsson – 2 min., hrubost).
31:00
31:00
30:50
Johan Larsson výborně vystřelil a trefil brankovou konstrukci. Nechybělo mnoho a domácí celek snížil náskok hostů na jednu jedinou branku.
30:05
Cody Franson máá kotouč u své branky a hledá spoluhráče, kterému by přihrál. Nepodařilo se mu procpat kotouč do středního pásma.
29:24
Hostující hokejisté dokázali vstřelit v první polovině zápasu dvě branky, díky čemuž se dostali do vedení. Domácí musí zlepšit hru, pokud chtějí pomýšlet na vyrovnání.
27:39
Díky brance v přesilové hře se hostující celek dostává do vedení o dva góly. Velmi podobná situace jako při prvním gólu. Valtteri Filppula našel na druhé straně volného ALEXE KILLORNA, jehož zakončení končí za brankovou čárou. Robin Lehner se snažil puk zastavit, ale nedokázal to. Asistence: Valtteri Filppula a Brayden Point.
27:02
Polovina přesilové hry je pryč, zatím se domácí celek hrající v oslabení brání dobře. Obránci pomáhají svému brankáři, poměrně hodně střel zblokují.
26:22
Nikita Nestěrov hledal v lepší střelecké pozici Nikitu Kučerova, ale domácí hokejisté dokázali pas zastavit, a tak se osvobozují dlouhým výhozem přes všechny čáry.
26:05
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Kyle Okposo – 2 min., držení protihráče).
25:58
Jason Garrison vybojoval kotouč ve středním pásmu, dostal se s pukem na holi za útočnou modrou a okamžitě posílal touš na branku. Robin Lehner byl pozorný.
25:30
Zakázané uvolnění vrací hru před branku domácích. 17:16, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku. Velký náskok domácích se výrazně zmenšil.
25:05
Vhazovat se bude před brankou Robina Lehnera. Andrej Šustr dostal přihrávku na modrou čáru. Jeho tvrdá rána byla zblokovaná prvním hráčem, který před ním stál.
24:45
Nyní jsou aktivnější domácí hokejisté, kteří si dokáží vytvořit střelecké pozice, ale nemohou najít recept na výborně chytajícího brankáře Tampy.
24:21
Úvod druhé třetiny nabízí znovu zajímavý hokej. Ani jeden celek nechce udělat chybu. Sledujeme rychlý zápas plný interesantních momentů.
23:20
Ben Bishop výborně vychytal domácího hráče. Kyle Okposo se dostal k puku, který brankář rozehrál zpoza branky. Domácí útočník si srovnal kotouč na holi a vystřelil. Bishop se dokázal výborně vrátit.
22:38
Sam Reinhart se dostal do dobré střelecké pozice, jeho zakončení tvrdou ránou bylo zblokované. Pravděpodobně to byl Jason Garrison, od kterého se puk odrazil mimo.
22:09
Ben Bishop vyjel za svou branku a rozehrál kotouč na spoluhráče. Založil tak útočnou akci, kterou zakončoval Nikita Kučerov. Robin Lehner musel zasahovat, buly před jeho brankou bude následovat.
21:20
Slater Koekkoek se dostal do zakončení od modré čáry. Jeho rána však o pořádný kus minula branku.Gólman zasahovat vůbec nemusel.
20:44
Kotouč vylétl z hrací plochy, hra je tak přerušena. Cédric Paquette opouští střídačku hostů. Snad bude v pořádku.Tento hráč mizí v útrobách arény.
20:31
Jako první hráč se ve druhé třetině dostal do zakončení domácí Evander Kane. S jeho ránou si dokázal brankář Ben Bishop poradit. Hra je tak přerušena. buly před brankou Tampy.
20:01
Domácí hokejisté byli z kraje první třetiny jednoznačně lepším týmem. Jenomže to byli právě hosté z Tampy, kteří se jako první dostali do vedení. Po pěkné kombinaci měl před sebou odkrytou část branky Nikita Nestěrov a nemýlil se. Po první třetině vedou o jeden gól hosté.
20:00
19:30
První třetina se v poklidném tempu dohrává, ani jeden celek nechce v závěru chybovat. Podle toho hra také vypadá.
19:05
18:50
Sabres dokázali znovu vyhodit až za branku Tampy, té z přesilovky už mnoho času nezbývá. Do útočného pásma se stabilně nemůže propracovat.
18:47
Nikita Nestěrov se dostal do zakončení, se střelou soupeře si celkem snadno dokázal domácí brankář Robin Lehner poradit. Následovat bude vhazování v útočném pásmu hostů.
18:30
Buffalo Sabres vystihlo pokus o rozehrávku Tampy, a tak mohli domácí hokejisté poslat kotouč hluboko do útočného pásma.
18:13
Puk vylétl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu. Polovina početní výhody Tampy je pryč.
17:32
Tampa Bay Lightning se usadila v útočném pásmu, domácí obránci nakonec dokázali s vypětím všech sil dostat puk z obranného pásma do středního. Oba týmy střídají.
17:05
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Derek Grant – 2 min., hákování).
16:30
Hosté se snaží přidat další branku, momentálně ale naráží na dobře organizovanou hru Buffala ve vlastním obranném pásmu.
16:05
Nikita Kučerov našel na modré čáře Nikitu Nestěrova, jehož rána končí jen o malý kousek mimo branku. Následovat bude komerční přestávka.
15:44
15:30
Buffalo Sabres se vůbec nemůže dostat s kotoučem pod kontrolou přes útočnou modrou, hostující hráči hrají v početní nevýhodě zodpovědně.
14:55
Polovina přesilovky Buffala je pryč. Ben Bishop mnoho práce zatím neměl, výborně mu pomáhají obránci, kteří padají do střel.
14:20
Hostující celek znovu posílá kotouč přes všechny čáry, Tampa hraje v početní nevýhodě velmi dobře, nedává soupeři takřka žádný prostor pro kombinaci v útočném pásmu.
13:50
Rasmus Ristolainen se dostal ke střele od modré čáry. Puk se od zadního mantinelu odrazil před branku, a tak jej raději Ben Bishop ukryl pod rukavici. Buly před jeho brankou. Souboj o puk vyhrává Tampa, která vyhazuje.
13:44
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Andrej Šustr – 2 min., nedovolené bránění).
13:17
Sledujeme znovu rychlou část hry, ani jeden celek se nikam nežene, domácí hrají momentálně dobře před vlastní brankou a pokouší se o trpělivou hru, na jejímž konci by bylo vyrovnání.
12:56
Nikita Kučerov se dostal do zakončení, jeho ránu z první výborně dokázal zblokovat domácí Rasmus Ristolainen. Hra je přerušena, kotouč se dostal do ochranné sítě nad brankou.
12:39
Zakázané uvolnění vrací hru před Robina Lehnera. 15:9, tak vypadá aktuálně statistika střelby na branku. Aktivnější jsou domácí, ale prohrávají o jeden gól.
12:18
12:00
Alex Killorn se v oslabení dostal po výborné práci spoluhráče až do zakončení. Jeho bekhendová střela končí na výstroji brankáře Sabres.
11:12
Tampa Bay Lightning, nyní hrající v oslabení, dokázala kotouč vyhodit přes všechny čáry. Domácí tak musí o útočné pásmu znovu tvrdě bojovat. Blesky v oslabení hrají aktivně,
10:44
Ben Bishop výborně dokázal zastavit ránu z kruhu, kterou vyslal Matt Moulson. Hostující brankář si připisuje první důležitý zákrok v přesilovce domácích.
10:18
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Slater Koekkoek – 2 min., držení hole).
10:01
Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, domácí jsou nastěhovaní před brankou Bishopa. Do zakončení se dostal Matt Moulson, ale trefil jen výstroj brankáře.
09:23
Poněkud nečekaně se hosté dostali do vedení. Vyrovnat mohl domácí Evan Rodrigues. Jeho rána od modré čáry byla zblokovaná, gólman Ben Bishop ani zasahovat nemusel.
08:15
Hosté přečkali tlak domácích a dostávají se do vedení. Akci začal Jonathan Drouin. Puk se dostal k Valtteri Filppulovi, který viděl zcela volného na druhé straně NIKITU NESTĚROVA. Ten zakončoval do odkryté branky. Rychlá akce hostů a Tampa vede. Asistence: Valtteri Filppula a Jonathan Drouin.
07:50
Sledujeme rychlý úvod zápasu, podstatně aktivnější jsou domácí hokejisté. Přes velké množství střeleckých pokusů na první branku stále čekáme.
07:05
Domácímu brankáři propadlo nahození protihráče na branku, kotouč brankovištěm projel a dostal se do rohu kluziště. Poprvé neměl Robin Lehner situaci zcela pod kontrolou.
06:53
14:4, tak vypadá statistika střel na branku, domácí začali opravdu hodně aktivně. Následovat bude po zákroku brankáře Buffala komerční přestávka.
06:44
Robin Lehner na druhé straně zasahovat po dobré střele Jaka McCaba.
05:52
Další práce pro brankáře Bena Bishopa. Hostující gólman si na nedostatek práce z kraje zápasu rozhodně naříkat nemůže. Domácí hokejisté na něho střílí z každé pozice.
05:05
Kyle Okposo se probojoval do zakončení. Nebál se jít do předbrankového prostoru, udělal kličku na střed hrací plochy a vystřelil. Jeho bekhendová rána byla snadnou prací pro brankáře Lightning.
04:37
Tampa Bay Lightning špatně rozehrála pokus o založení útočné akce, kotouč přejel přes všechny čáry, píská se zakázané uvolnění. Vhazování před brankou hostů.
04:16
Ben Bishop znovu kryje kotouč, do zakončení se dostal domácí Johan Larsson. Jeho ránu celkem bez problémů kryje maskovaný muž.
03:42
Rasmus Ristolainen hledal na modré čáře lépe postaveného spoluhráče, ale přihrávka postrádala přesnost. Hosté puk zachytili, a tak se směr hry otáčí.
03:28
Pokud o rychlý protiútok Tampy končí postavením mimo hru. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
03:20
Tampa Bay Lightning se musí bránit, Ben Bishop musí být pozorný, neboť domácí na něho míří z každé pozice.
02:51
Buffalo Sabres hraje podstatně aktivněji. Dostalo se do několika dobrých střeleckých pozic. Domácí mají ale problémy s přesností střelby.
02:03
Evan Rodrigues za brankou hostů, ale jeho přihrávka do předbrankového prostoru byla jemně tečovaná Jasonem Garrisonem,a tak nemohl nikdo z domácích vystřelit. Puk končí ve středním pásmu.
01:29
Valtteri Filppula se jako první hráč Tampy dostal do zakončení, domácí brankář Robin Lehner byl pozorný a ránu na bližší tyč dokázal zastavit.
01:05
Domácí celek hraje v úvodu zápasu aktivněji, hosté se nemohou dostat do útočného pásma.
00:25
Sam Reinhart výborně tečoval ránu spoluhráče od modré čáry a nechybělo mnoho k tomu, abychom viděli úvodní branku zápasu. Hostující Ben Bishop výborně dokázal zastavit puk.
00:01
Victor Hedman vyhrává úvodní vhazování v tomto zápase, ale kotouč vylétl mimo hrací plochu. A tak se buly opakuje.
00:01
Hymny Kanady a USA v podání vokálového sboru BAVPA jsou poněkud zvláštní, ale proč ne.
Zápas začne o něco později, což je u NHL zvykem.

Buffalo Sabres: Lehner (A. Nilsson) – Gorges, Ristolainen, McCabe, Franson, Falk, Fedun – E. Kane, Reinhart, Okposo – M. Foligno, Jo. Larsson, B. Gionta – Moulson, Girgensons, Rodrigues – Carrier, D. Grant, Baptiste.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Hedman, Šustr, Garrison, Nestěrov, Koekkoek, Coburn – Killorn, T. Johnson, Point – Palát, Naměstnikov, Kučerov – Drouin, Filppula, Callahan – Paquette, Boyle, J.T. Brown.

Rozhodčí: Lambert, Pollock – Kovachik, Alphonso.
Nejproduktivnějším domácím hráčem je s deseti body K. Okposo, na druhé straně pak N. Kučerov, který má na svém kontě ještě o jedenáct bodů více. Buffalo čeká série čtyř domácích zápasů. Kouč Sabres se nechal slyšet, že chce doma vyhrávat. Pozměnil proto tréninky a věří, že přijde výsledkově lepší období.
Jedná se o zápas týmů Východní konference. Hosté jsou na sedmém místě (17 zápasů; 9-1-1-6) a domácí jsou na předposledním, šestnáctém místě (16 zápasů; 5-0-4-7).
Tampa Bay Lightning je na tom podstatně lépe, z posledních pěti zápasů vyhrála tři. Poradila si s New Yorkem Islanders 4:1 a poslední dva zápasy vyhrála. Znovu přehrála Islanders 4:0 a těsně Detroit Red Wings 4:3.
Buffalo Sabres z posledních pěti zápasů nevyhrálo ani jeden. Nestačilo na Boston Bruins 0:4, Ottawu 1:2 po nájezdech, New Jersey Devils 1:2 v prodloužení a 2:4. V posledním zápase Sabres padli na ladě St. Louis Blues 1:4.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Buffalo Sabres a Tampa Bay Lightning.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.