Statistiky zápasu:
Střely na branku – 29:22
Vyhrané buly – 26:24
Zásahy brankářů – 20:24
Dnešní zápas ovládli domácí hráči z Calgary. Floridě se sice podařilo vstřelit úvodní gól a dokonce vyhrát první třetinu, ale v dalších dvou na svého dnešního soupeře nestačili a obdrželi v nich čtyři branky, které potvrdili výkon domácích. Viděli jsme také dva neuznané góly domácích. Domácí svého soupeře jasně přestříleli a celkově hráli lépe. Panteři v čele s Jaromírem Jágrem si tedy na body budou muset ještě počkat.
59:34
Florida se ještě snaží zahrozit v útočném pásmu, ale přihrávky v rohu kluziště k ničemu nevedou.
59:00
Ohlášena poslední minuta utkání.
57:57
Calgary právě vstřelilo branku!
SEAN MONAHAN trefuje prázdnou branku Panterů a upravuje na 5:2! Asistence: Dennis Wideman.
57:26
57:02
Yandle pálí jako na střelnici, Johnson a připravená obrana však vše kryje!
56:19
Jokinenova střela pouze mimo.
55:36
Smith pálil z levé strany Johnson připraven.
55:26
Vyloučení v týmu Calgary Flames (2 min. – zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
55:14
Konečně se Florida dostává do útočného pásma. Z levé strany pálil Kindl, Johson však vyráží do rohu. Bránící hráč však vyhazuje puk mimo hrací plochu, bude se vylučovat.
54:27
54:27
Oslabení zvládá Calgary na jedničku, Panteři znovu nevystřelili.
53:30
Calgary vyhazuje.
52:43
Vhazování po pravé ruce Johnsona.
52:27
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Michael Frolík – 2 min., hákování).
Máme tu další neuznaný gól v síti hostů! Brodie přejel modrou čáru dřív než mu dovolovala pravidla a gól neplatí kvůli postavení mimo hru!
50:24
Brodie nahazoval puk na golmana hostů, kterému clonili dva útočníci domácích, Luongo měl co dělat, aby mu puk nepropadl ve výstroji.
49:12
Calgary kontroluje stav utkání a Floridu prakticky k ničemu nepouští.
48:12
Floridě se čas rychle krátí, jestli chtějí s nepříznivým skóre ještě něco dělat, musí hodně přidat.
47:59
Wideman nahazoval puk na branku Floridy, Luongo připraven.
46:43
Hra se přelévá z jedné třetiny do druhé pro oba týmy bez šancí.
45:49
Přečíslení 3:2 zachránil skvělý Luongo! Bennett střílel z pravé strany, Luongo pouze vyrazil a Gaudreau dorážel do odkryté klece, Luongo vytáhl skvělý zákrok betonem!
44:58
Florida nedokázala ani vystřelit natož ohrozit branku soupeře, bídná přesilová hra.
44:35
43:53
Florida se namůže dostat do útočného pásma, Calgary brání výborně.
43:20
Domácí se osvobozují.
42:35
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Sam Bennett – 2 min., podražení).
41:46
41:23
Panteři se osvobozují a odjíždějí střídat.
40:33
Calgary v útočném pásmu.
40:01
Hráči jsou na ledové ploše, čekáme na vhazování.
Střely na branku – 24:11
Další třetina začne přibližně ve 4:58
Druhá třetina byla především v režii domácích hráčů, kteří vstřelili tři branky. Hlavním faktorem byly přesilové hry. První využil v 5 minutě GIORDANO a druhou BACKLUND, kterému se 13 vteřin na to podařilo skórovat podruhé! Viděli jsme také neuznaný gól, který mohl náskok domácích ještě navýšit, bohužel pro Calgary nebyl kvůli postavení mimo hru uznán.
40:00
39:46
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Jussi Jokinen – 2 min., podražení).
39:34
Jakub Kindl byl teď tvrdě dohrán za svou brankou, zakázané uvolnění Floridy.
39:02
Hráči se snaží v posledních minutách ještě o nějaký gól, poslední kdo střílel byl Kindl, Johnson připraven.
38:12
Na druhé straně pálil Jaromír Jágr, střela šla ale vysoko nad.
37:52
Thompson se tlačil do dobré šance, jeho střela však byla zablokována.
37:10
Gól, který skončil v bráně Floridy nebyl uznán kvůli předešlému postavení mimo hru!
35:32
A mohlo to být 5:2 Chiasson ujížděl hostující obraně, která nebezpečí nakonec zažehnala.
34:15
Nyní se hraje především ve středním pásmu.
33:43
Florida se snaží odpovědět na dva rychlé góly Calgary, obrana domácích je však do větších šancí nepouští.
31:58
Tak to je paráda! Trvalo to jen 13 vteřin a domácí udeřili znovu! MIKAEL BACKLUND dostal přihrávku z poza branky a rychlou střelou překonal Luonga. Asistence: Matthew Tkachuk a Michael Frolík.
31:45
Přesilová hra se podařila Calgary využít celkem rychle, střelu Giordana tečoval před brankou Tkachuk, od kterého se puk odrazil před odkrytou branku, MIKAEL BACKLUND už měl lehkou práci doklepnout puk do branky. Asistence: Matthew Tkachuk a Marc Giordano.
31:12
Florida vyhazuje, hráči spěchají na střídačku.
30:12
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Vincent Trocheck – 2 min., hákování).
29:45
Zakázané uvolnění Calgary.
29:34
Michale Frolík pálil z levé strany, Luongo vyráží.
28:23
Konečně se do útočného pásma dostali i hosté, uvidíme jestli se jim podaří odpovědět na obdrženou branku.
27:56
Po vyhraném vhazování se vydal vpřed Scevious, golman Johnson připraven
27:04
Zakázané uvolnění Floridy. Luongo musí být znovu pozorný.
26:23
Domácí pokračují v tlaku na branku soupeře po střele Hamiltona se bude vhazovat před Luongem.
25:01
Vhazování ve středním pásmu.
24:25
Krasně využitá přesilová hra v podání Calgary. Backlund nahrál Frolíkovi, ten místo střeli objel branku hostů a krásnou přihrávkou našel MARKA GIORDANA. Asistence: Michael Frolík a Mikael Backlund.
22:32
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Aaron Ekblad – 2 min., držení protihráče).
21:53
Domácí nyní zamkli svého soupeře ve svém pásmu, nejprve pálil Jokipakka od modré čáry, poté se k dorážce dostal Frolík. Luongo připraven.
21:30
Hráči Calgary rozjeli hezkou kombinaci až ze svého pásma. Pár rychlých přihrávek až se ke střele dostal Wideman. Luongo připraven.
20:54
Wideman pálil od modré čáry, Luongo kryje puk v lapačce.
20:23
Zakázané uvolnění Panterů.
20:12
Úvodní vhazování vyhrála Florida, nyní však u puku hráči Calgary, kteří se snaží usadit v útočném pásmu.
20:01
Hráči na ledové ploše, druhá třetina může začít.
Vincent Trocheck vstřelil v první třetině 2 góly, podaří se mu ve zbytku zápasu dokonat Hattrick?
Další třetina začne přibližně ve 4:00 .
V první třetině jsme viděli pohledný hokej, Týmy do zápasu vlétli hned od začátku a ve čtvrté minutě jsme mohli vidět první branku, kterou vsítil TROCHECK. Calgary se podařilo vyrovnat, ale střelec Trocheck vrátil v osmé minutě vedení Panterům. Druhá třetina bude jistě zajímavá.
20:00
18:49
Calgary se snaží usadit v útočném pásmu, obrana Panterů brání svou modrou čáru dobře a domácí nepouštějí do šance.
17:58
Jaromír Jágr zkoušel pozornost golmana domácích tvrdou střelou, Johnson vyráží do rohu.
17:26
Hru teď ovlivňuje spoustu nepřesností na obou stranách, hraje se především ve středním pásmu.
16:52
16:12
Ekblad nyní zavezl puk do útočného pásma, ke střele se dostal Smith, Johnson chytá.
15:32
Florida se v této přesilovce nemůže usadit v útočném pásmu, domácí brání zatím výborně.
14:52
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Lance Bouma – 2 min., držení protihráče).
14:46
Zakázané uvolnění hostů. Nyní bude muset dávat pozor Luongo
14:12
Vhazování v útočném pásmu Floridy.
13:49
13:49
Gaudereau hledal svou přihrávkou úplně volného Tkachuka, tan však odkrytou branku netrefil.
12:54
Hosté vyhazují přes všechny čáry a spěchají vystřídat.
12:04
Calgary kombinuje v útočném pásmu.
11:49
Vyloučení v týmu Florida Panthers (2 min.).
11:43
Při signalizované výhodě si Calgary vytvořilo velikou šanci, Luongo však připraven.
11:02
Do dobré šance se tlačil Tkachuk obrana domácí však pozorná.
10:47
Hokejisté Calgary se snaží odpovědět a tlačí se do útočného pásma.
10:23
Florida pokračuje v tlaku na domácí branku. Vhazování po pravé ruce golmana Johnsona.
09:23
Florida právě vstřelila branku!
Přečíslení 3 na 1 dokázali hráči Floridy využít na jedničku! McCann našel hokejku VINCENTA TROCHECKA, který svou střelou znovu překonal golmana domácích. Asistence: Jared McCann a Jason Demers.
08:24
Frolík zavezl puk do útočného pásma, přihrál Tkachukovi, ale golman Luongo chytá.
07:12
Po komerční přestávce se bude vhazovat před Johnsonem.
06:29
Monahan zavezl puk do útočného pásma, nahrál KRISOVI VERSTEEGOVI a ten bekhendem trefil přesně pravou odkrytou část branky. Asistence: Sean Monahan a Marc Giordano.
04:29
A mohlo být srovnáno! Manahan nahodil puk na brankáře Luonga, který puk vyrazil pouze před sebe. Pozorná obrana stihla puk před dojíždějícím útočníkem odpálit.
03:36
A máme tu první branku dnešního utkání, VINCENT TROCHECK dostal přihrávku od pravého mantinelu, nabruslil do útočného pásma a trefil přesně pravý horní růžek branky. Asistence: Jared McCann a Aaron Ekblad.
02:12
Domácí kombinují v útočném pásmu, ke střele se ale zatím nedostali.
01:43
Zakázané uvolnění Floridy.
01:12
Jaromír Jágr pálil z mezikruží, brankář Johnson si s jeho střelou však poradil.
00:48
Trocheck se snažil vystřelit přes obránce, jeho střela však byla zablokována.
00:23
Úvodní vhazování vyhráli Panteři a hned zamířili do útočného pásma.
00:01
Oba týmy už krouží po ledové ploše. Za malý okamžik se dočkáme úvodního vhazování.

Calgary Flames: Ch. Johnson (Elliott) – Giordano (C), D. Hamilton, Brodie, D. Wideman, Jokipakka, Engelland – Tkachuk, Backlund, Frolík – J. Gaudreau, S. Bennett, Chiasson – Versteeg, Monahan (A), Brouwer (A) – Bouma, Stajan, Ferland.

Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Pysyk, Yandle, Demers, Matheson, Ekblad (A), Kindl – Jágr, Trocheck, McCann – R. Smith, J. Jokinen (A), Marchessault – Sceviour, Sgarbossa, MacKenzie (C) – P. Thompson, McKegg, S. Thornton.

Rozhodčí: Charron F, Hanson T – Sericolo T, Devorski G..
Československá stopa v utkání:

Jaromír Jágr (FLA) – 26 bodů (8+19)
Jakub Kindl (FLA) – 3 body (0+3)
Michael Frolík (CGY) – 25 bodů (11+14)
Florida Panthers:

Florida se nachází na jedenáctém místě východní konference. Na postup do Play Off jim chybí pouze bod. Panteři navzdory úspěšné loňské sezóně hodně obměnili kádr, ale změny zatím nenesou očekávané výsledky. Poslední dobou se Floridě nedaří především doma. Zápasy na kluzištích soupeře zvládají celkem dobře, když v posledních pěti utkáních dokázali obrat o body hned čtyři týmy. Poslední venkovní výhru si přivezli z ledu Islanders.

Nejproduktivnější hráči:
Vincent Trocheck – 29b (14+15)
Jonathan Audy-Marchessault – 27b (13+14)