Jakub Voráček (PHI) 0+1, 3 střely, čas na ledě 16:04
Radko Gudas (PHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:55
Tři hvězdy utkání:

1. Sebastian Aho (CAR) 3+1
2. Elias Lindholm (CAR) 0+2
3. Teuvo Teräväinen (CAR) 0+2
Statistiky: Střely na bránu: 28-16; Zablokované střely: 9-20; Vhazování: 58%-42%; Hity: 21-26; Přesilové hry: 2/7-1/5; Trestné minuty: 10-14.
Carolina byla úvodních minut lepší a dominovala, zejména potom Sebastian Aho, který v první třetině obstaral oba dva góly svého týmu a v závěru druhé dovršil v přesilové hře po trefě Jeffa Skinnera svůj první hattrick v kariéře NHL. Ve třetí části padly dva góly, na domácí straně se nejprve prosadil Justin Faulk a za hosty už pouze korigoval skóre Brayden Schenn. Jakub Voráček zaznamenal bod. Konečný výsledek: Carolina Hurricanes 5 Philadelphia Flyers 1.
59:53
Travis Konecny dostal menší trest za nesportovní chování, což už na výsledku utkání sedm sekund před koncem nic nezmění.
59:10
Carolina vstřelila gól, který nebyl uznán! Klas Dahlbeck na pravém křídle od modré čáry nahodil puk na bránu a v blízkosti pravé tyče ho ze vzduchu usměrnil o horní tyč do sítě Viktor Stålberg, jeho gól ale nebyl uznán, protože kotouč evidentně zasáhl nad její úrovní.
59:00
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:57
Viktor Stålberg je zpět na ledě a Carolina Hurricanes hraje těsně před koncem v plném počtu.
58:35
Shayne Gostisbehere to zkoušel z opačné strany a Cam Ward jeho pokus bez problému ukryl v náručí.
58:23
Jakub Voráček na pravém křídle vypálil od mantinelu, jeho následná střela ale zamířila nad.
57:29
Před bránou Cama Warda vznikla nepřehledná situace, Flyers jí ale ke vstřelení druhého gólu v zápase nevyužili.
56:57
Viktor Stålberg dostal dvě minuty za držení a Flyers dohrají podstatnou část závěru zápasu v přesilové hře.
55:11
Carolina se ocitla ve slibné brankové příležitosti, Steve Mason ale střelu jednoho z domácích hráčů z pravého křídla skvěle vyrazil.
54:42
Hurricanes vyrazili po pravém křídle do rychlého protiútoku, který na pravém křídle zastavilo postavení mimo hru. Po přerušení hry přichází na řadu krátká reklamní přestávka.
53:26
Vyloučený Jordan Staal je zpět na ledě a Carolina přečkala obrovský tlak a šance Flyers.
53:13
Flyers na levém křídle napřáhli k nebezpečné střele, Cam Ward ale předvedl úžasný semafor a puk ukryl v lapačce!
51:51
Cam Ward předvedl v rychlém sledu několik skvělých zákroků! Obrovskou šanci měl v blízkosti pravé tyče Brayden Schenn, který bekhendem ztroskotal na jeho levém betonu místo toho, aby puk zvedl do odkryté brány.
51:26
Jordan Staal dostal dvě minuty za podražení a Flyers mají k dispozici čtvrtou přesilovou hru.
50:40
Pierre-Édouard Bellemare napřáhl v levém kruhu pro vhazování k nádherné ráně, která se od horní tyče odrazila do ochranné sítě! Flyers se podruhé v řadě skórovat nepodařilo.
50:27
Philadelphia právě vstřelila branku!
Shayne Gostisbehere roztáhl hru krásnou přihrávkou z levého křídla do doprava, kde v kruhu pro vhazování BRAYDEN SCHENN napřáhl ke tvrdé střele s příklepem a bez přípravy zamířil k přední tyči. Flyers využili první přesilovou hru a vstřelili alespoň čestný úspěch! Asistence: Shayne Gostisbehere a Jakub Voráček.
49:46
Jay McClement dostal menší trest za hákování a Flyers mají k dispozici třetí přesilovou hru, zatím nevyužili ani jednu.
49:00
Jeff Skinner předvedl před pár okamžiky na pravém křídle pěkný oblouk a těsně minul bližší horní roh brány!
47:11
Elias Lindholm se ocitl v blízkosti pravé tyče ve slibné šance, Steve Mason ho ale dokázal vychytat.
46:49
Vyloučení Brandon Manning a Matt Read jsou zpět na ledě a Flyers hrají v plném počtu.
45:10
Carolina právě vstřelila branku!
JUSTIN FAULK na pravém křídle napřáhl ke krásné střele zápěstím, která z prostoru mezi kruhem pro vhazování a modrou čárou zamířila nad levým betonem Stevea Masona ke vzdálenější levé tyči. Hurricanes využili přesilovou hru 5 na 3 a vedou 5:0! Asistence: Sebastian Aho a Teuvo Teräväinen.
44:49
Brandon Manning se pustil do Jeffa Skinnera a dostal dvě minuty za sekání, zatímco Matt Read souběžně s ním menší trest za hrubost. Carolina si zahraje přesilovou hru 5 na 3, která potrvá celé dvě minuty!
43:54
Derek Ryan dobře vypálil z pravého kruhu pro vhazování, jeho následná střela ale zamířila těsně nad.
43:27
Sebastian Aho se pokusil vstřelit svůj čtvrtý gól v zápase táhlou střelou od modré čáry a jeho pokus z pravého křídla mířil ke vzdálenější levé tyči, Steve Mason ale předvedl skvělý skluz a puk ukryl v lapačce!
43:06
A další zakázané uvolnění proti Philadelphii, které se nyní nedaří rozehrát a hra je hodně kouskována.
42:59
Flyers se nepodařilo po nevyužité přesilové hře rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění.
42:12
Vyloučený Lee Stempniak je zpět na ledě a Carolina úspěšně přečkala druhou hru v oslabení.
42:02
Steve Mason je opět za bránou, což značí jediné. Carolině se podařilo v rychlém sledu podruhé vyhodit.
41:38
Jay McClement vyhodil puk za bránu Flyers, kam se rychle vydal Steve Mason, aby mohl s rozehrávkou.
40:57
Wayne Simmonds se dostal v blízkosti levé tyče do zakončení, z blízkosti a ostrého úhlu ale Cama Warda nepřekonal. Brankář Caroliny je stále bezchybný.
40:12
Jeff Skinner nabral obrovskou rychlost a v blízkosti pravé tyče ve snaze zakončit narazil do Stevea Masona, načež následovalo vyloučení za nedovolené bránění brankáře, které nakonec vyfasoval Lee Stempniak.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 20-6; Zablokované střely: 6-17; Vhazování: 58%-42%; Hity: 17-18; Přesilové hry: 1/4-0/1; Trestné min.: 2-8.
Třetí třetina začne přibližně ve 2:59.
Carolina sice ve druhé třetině nevyužila tři přesilové hry, jenže vzápětí se prosadil Jeff Skinner, na jehož gól během čtvrté početní výhody navázal Sebastian Aho a krátce před druhou přestávkou vstřelil k radosti fanoušků v PNC Areně hattrick. Skóre po druhé třetině: Carolina Hurricanes 4 Philadelphie Flyers 0.
40:00
39:56
Nick Cousins se ocitl v postavení mimo hru a čtyři minuty před koncem druhé třetiny se ještě jednou bude vhazovat.
39:12
Flyers udělali obrovskou chybu v rozehrávce a Lee Stempniak se ocitl mezi kruhy pro vhazování ve velké šanci, Steve Mason ale jeho střelu mířící do levého horního rohu brány dokázal vyrazit!
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:05
SEBASTIAN AHO v přesilové hře nádhernou střelou zápěstím z levého kruhu pro vhazování zamířil přesně do vzdálenějšího pravého horního rohu brány a po 15. gólu v letošní sezóně NHL zkompletoval k radosti PNC Areny hattrick! Asistence: Elias Lindholm a Teuvo Teräväinen.
37:51
Jordan Staal se po nádherné kombinaci ocitl mezi kruhy pro vhazování ve slibné šanci, Steve Mason ale jeho střelu zápěstím levým betonem skvěle vyrazil!
37:10
Claude Giroux dostal dvě minuty za hrubost a Carolina má k dispozici čtvrtou přesilovou hru, zatím nevyužila ani jednu.
36:28
Carolina si po zakázaném uvolnění vzala oddechový čas a JEFF SKINNER se vzápětí řítil do samostatného úniku, který sice neproměnil, Lee Stempniak ho ale přihrávkou zpoza brány našel v blízkosti levé tyče a útočník Hurricanes už se nemýlil, když parádní střelou zápěstím zamířil pod lapačkou Steva Masona ke vzdálenější pravé tyči. Carolina vstřelila třetí gól v řadě a vede již 3:0! Asistence: Lee Stempniak a Ron Hainsey.
36:01
Carolina Hurricanes si po zakázaném uvolnění vyžádala oddechový čas, aby si její hráči mohli odpočinout.
35:51
Lee Stempniak se po odrazu puku za bránou po nepřesné střele jeho spoluhráče ocitl v blízkosti pravé tyče ve slibné šanci a z téměř nulového úhlu pálil bez přípravy na bránu, Steve Mason si ale pohlídal prostor u své levé tyče a jeho pokus vyrážečkou vyrazil!
35:05
Klas Dahlbeck se ocitl na levém křídle na modré čáře proti dvojnásobné přesile a tak puk pouze nahodil za bránu. Flyers se ho zmocnili a snadno se osvobodili.
34:12
Shayne Gostisbehere na pravém křídle vypálil a jeho střela byla zablokována. Flyers to vzápětí zkusili znovu a Cam Ward tentokrát musel zasahovat levým betonem.
33:51
Flyers přečkala horké chvíle a stále v PNC Areně na ledě Caroliny prohrává dvoubrankovým rozdílem 2:0.
32:35
Vyloučený Ivan Provorov je zpět na ledě a Carolina nedokázala využít ani třetí přesilovou hru v dnešním utkání.
32:09
Noah Hanifin vypálil od modré čáry a Shayne Gostisbehere v mezikruží jeho střelu zablokoval.
31:11
Flyers přečkali úvodní tlak Caroliny v třetí přesilové hře a podařilo se jim puk vyhodit k bráně Cama Warda.
30:35
Ivan Provorov dostal dvě minuty za vysokou hůl poté, co v obranném pásmu po vhazování zasáhl do obličeje Viktora Stålberga. Nedošlo ovšem ke krvavému zranění.
30:14
Hurricanes vytvořili obrovský zámek před bránou Flyers a v blízkosti pravé tyče se dostali ke střele, kterou Steve Mason bez větších potíží našel v lapačce.
29:56
Justin Faulk na pravém křídle vypálil od modré čáry, jeho následná střela ale byla zablokována.
29:05
Lee Stempniak už je také zpět na ledové ploše a oba dva týmy nyní hrají v plném počtu.
28:09
Vyloučený Shayne Gostisbehere naskočil zpět na led a začíná zkrácená přesilová hra Philadelphie Flyers.
28:04
Elias Lindholm se ocitl v blízkosti levé tyče ve velké šanci, jenže jeho střela se od hole clonícího Ivana Provorova odrazila vedle vzdálenější pravé tyče.
27:05
Lee Stempniak na levém křídle při forčekingu tvrdě dohrál Andrewa MacDonalda a dostal dvě minuty za vražení na hrazení. Minutu a čtyři sekundy se bude hrát ve hře 4 na 4. Poté začne přesilová hra Flyers.
26:39
Noah Hanifin tvrdě vypálil na levém křídle od modré čáry a mezi kruhy pro vhazování jeho střelu zablokoval Pierre-Édouard Bellemare.
26:18
Victor Rask na levém křídle vypálil z úhlu a Steve Mason po rychlém zakleknutí sevřel puk v náručí.
26:09
Jordan Staal byl zahákován Shaynem Gostisbeherem, který dostal dvě minuty za hákování, a Carolina si po krátké reklamní přestávce zahraje druhou přesilovou hru. První Hurricanes nevyužili.
25:56
Claude Giroux se ocitl mezi kruhy pro vhazování ve velké šanci, jenže jeho následná střela zápěstím zamířila vedle levé tyče poté, co se dva jeho spoluhráči marně snažili dostat do zakončení a byli skvěle odzbrojeni.
25:00
Ze druhé třetiny je odehráno pět minut a Carolina bez problému kontroluje své dvoubrankové vedení.
23:54
Derek Ryan na levém křídle vypálil od mantinelu a puk se od Andrewa MacDonalda odrazil do ochranné sítě.
23:34
Shayne Gostisbehere na levém křídle zavážel puk do útočného pásma, akci Flyers ale zastavilo postavení mimo hru.
22:14
Vyloučený Andrew MacDonald naskočil zpět na led a Philadelphia úspěšně přečkala první oslabení.
21:54
Elias Lindholm se ocitl v blízkosti pravé tyče v obrovské šanci, ani nadvakrát ale fantastického Steva Masona ležícího na levém boku nepřekonal!
21:32
Steve Mason nejprve sám vyhodil puk až k bráně Cama Warda a poté skvěle vyrazil střelu Caroliny z levého kruhu pro vhazování.
20:49
Derek Ryan se ocitl v blízkosti pravé tyče v obrovské šanci a Steve Mason už byl překonaný, na brankové čáře ho ale zachránil fantastickým zákrokem Ivan Provorov!
20:14
Andrew MacDonald dostal dvouminutový trest poté, co na pravé straně obranného pásma podrazil Jeffa Skinnera.
20:01
V PNC Areně začala prostřední část utkání, do které Carolina po skvělé první třetině vstupuje s dvoubrankovým vedením.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 8-4; Zablokované střely: 5-7; Vhazování: 50%-50%; Hity: 11-9; Přesilové hry: 0/0-0/0; Trestné minuty: 0-0.
Druhá třetina začne přibližně ve 2:02.
Cam Ward v průběhu první třetiny předvedl dva spektakulární zákroky, když nejprve vychytal pravým betonem Michaela Raffla a lapačkou poté těsně před přestávkou Andrewa MacDonalda, a podpořil skvělý vstup Caroliny do dnešního utkání, o který se dvěma góly postaral mladík Sebastian Aho. Skóre po první třetině: Carolina Hurricanes 2 Philadelphia Flyers 0.
20:00
19:47
Andrew MacDonald od modré čáry bez přípravy napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, která těsně nad ledem mířila k pravé tyči, Cam Ward ale předvedl spektakulární zákrok, když po famózním rozštěpu ukryl puk ve své lapačce!
19:10
Mark Streit napřáhl na levém křídle ke tvrdé střele, která se od horní tyče brány odrazila do ochranné sítě!
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
17:37
Flyers si zatím vytvořili jednu obrovskou šanci a zatím na její neproměnění tvrdě doplácí.
16:37
Elias Lindholm oplatil SEBASTIANOVI AHOVI nádhernou přihrávku po předchozí obrovské šanci, když ho krásným diagonálním pasem z levého křídla našel v pravém kruhu pro vhazování a puk se po jeho tvrdé střele bez přípravy odrazil od vyrážečky Steva Masona k pravé tyči. Carolina prožívá fantastický vstup do utkání a vede už 2:0! Asistence: Elias Lindholm.
16:21
Sebastian Aho nádhernou přihrávkou z pravého křídla našel v blízkosti levé tyče Eliase Lindholma, který bez přípravy mířil do levého horního rohu brány, těsně ho ale minul! To byla obrovská šance.
16:07
Flyers předvedli fantastický forčeking a po zisku puku v pravém rohu útočného pásma Radko Gudas na pravém křídle napřáhl od modré čáry ke střele zápěstím, která po přizvednutí v mezikruží skončila v ochranné síti.
15:19
Hra byla přerušena kvůli postavení mimo hru na straně Caroliny Hurricanes a na řadu přichází krátká reklamní přestávka, po které jsme ihned zpět.
15:09
Travis Konecny se řítil na pravém křídle do nebezpečného úniku a na vnitřní straně kruhu pro vhazování napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, během které zlomil hůl a puk zamířil těsně nad ledem vedle přední pravé tyče!
14:08
Carolina pokračuje ve skvělém vstupu do utkání a zatím je na dobré cestě ukončit sérii pěti porážek v řadě.
13:06
Jeff Skinner pro změnu pálil z levého křídla a jeho následný pokus byl přizvednut do ochranné sítě. Po přerušení hry přichází na řadu druhá reklamní přestávka.
12:53
Brett Pesce na pravém křídle nabil od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, kterou Steve Mason levým betonem vyrazil.
12:06
Lee Stempniak na levém křídle vypálil od mantinelu bekhendem a puk se od brusle jednoho z hráčů Flyers odrazil za bránu.
11:11
Flyers mohli po levém křídle vyrazit do protiútoku, jenže puk podél střídaček vyhodili na zakázané uvolnění.
10:14
Hokejisté Philadelphie se dostali na levém křídle ke střele a Jakub Voráček byl zřejmě hráčem, jehož střela od mantinelu zamířila vedle vzdálenějšího pravého horního rohu brány.
09:00
Ze zápasu je odehráno devět minut a Philadelphia prohrává na ledě Caroliny 1:0. Úvodní gól vstřelil Sebastian Aho.
07:48
Jakub Voráček na pravém křídle z ostrého úhlu nahodil puk na vzdálenější levou tyč, kde se ocitl v obrovské šanci Michael Raffl, jenže si vylámal zuby na pravém betonu Cama Warda, který předvedl spektakulární přesun!
07:11
Jordan Staal na pravém křídle vybojoval puk a poté před bránou krásnou krátkou přihrávkou našel najíždějícího SEBASTIANA AHA, který si v rychlosti hodil puk z bekhendu na forhend a zamířil k levé tyči – 1:0! Asistence: Jordan Staal.
06:23
Victor Rask krásně vypálil z pravého kruhu pro vhazování a jeho střela těsně minula bližší pravý horní roh brány.
06:14
Derek Ryan si na modré čáře zpracoval nádhernou kolmou přihrávku spoluhráče z obranného pásma, a přestože se ocitl pod tlakem, mezi kruhy pro vhazování pěkně vypálil z otočky a jeho pokus mířil mezi betony Steva Masona, brankář Flyers je ale dokázal včas sevřít a připsal si skvělý zákrok!
05:30
Klas Dahlbeck na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho střela zápěstím mířila do vzdálenějšího levého horního rohu brány, jenže nebyla příliš prudká a připravený Steve Mason ji po pěkném semaforu pro diváky ukryl v lapačce.
04:50
Flyers vypálili tvrdě z levého kruhu pro vhazování a Cam Ward si připsal dobrý zákrok, po kterém přerušil hru.
04:16
Steve Mason vyjel za svou bránu, aby zastavil nahození Caroliny a přenechal puk jednomu z rozehrávajících spoluhráčů.
03:37
Wayne Simmonds se na vrcholu prostoru mezi kruhy pro vhazování ocitl po přihrávce Travise Konecnyho z pravého křídla ve velmi slibné střelecké pozici, jeho následná rána ale zamířila vedle levé tyče!
02:12
Carolina vypálila tvrdě od modré čáry a po zákroku Stevea Masona se málem dostala v blízkosti pravé tyče k dorážce, nakonec k ní ale nedošlo. Domácí hráči mají obrovský tlak!
01:43
Brock McGinn si najel před bránu na přihrávku z pravého křídla, v obrovské rychlosti ale nedokázal bekhendovým blafákem Stevea Masona překonat! Fantastický zákrok!
01:02
V dresu Philadelphie se dnes představí Jakub Voráček a také obránce Radko Gudas.
00:43
Mark Streit vypálil tvrdě od modré čáry a Sebastian Aho před bránou jeho pokus přizvedl do ochranné sítě.
00:25
Utkání začalo náporem domácích hráčů Carolina a Jeff Skinner na pravém křídle zkusil vypálit od mantinelu, Steve Mason ale jeho pokus dobře viděl a ukryl ho v náručí.
00:01

Carolina Hurricanes: C. Ward (Läck) – Slavin, Pesce, Hainsey, Faulk (A), Hanifin, Dahlbeck – Skinner, D. Ryan, Stempniak – B. McGinn, V. Rask (A), Teräväinen – Aho, J. Staal (A), E. Lindholm – Nordström, McClement, Stålberg. Hlavní trenér: Bill Peters.

Philadelphia Flyers: S. Mason (Neuvirth) – Provorov, MacDonald, Streit (A), Gudas, Manning, Gostisbehere – Raffl, Giroux (C), Voráček – Konecny, B. Schenn, Simmonds (A) – Cousins, Couturier, Read – VandeVelde, Bellemare, Ljubimov. Hlavní trenér: Dave Hakstol.

Rozhodčí: Jean Hebert, Kevin Pollock. Čároví: Devin Berg, Tim Nowak.

Philadelphia Flyers:

Philadelphia vyhrála po sérii tří porážek tři zápasy v řadě a doufá, že po přestávce kvůli NHL All-Star Game bude ve vítězné šňůře pokračovat. Flyers vyhráli mezi 17. a 21. lednem pouze tři z patnácti zápasů, nyní se ale blýská na lepší časy. Philadelphia se navíc může spolehnout na služby Waynea Simmondse, který byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem All-Star Game.
Carolina Hurricanes:

V bráně Caroliny začne proti Philadelphii brankář Cam Ward, který se společně se svými spoluhráči pokusí ukončit sérii pěti porážek v řadě. Hlavní trenér Bill Peters na tiskové konferenci prozradil, že během ranního rozbruslení s útočníkem Jeffem Skinnerem probírali přesilovou hru. Hurricanes v posledním zápase proti Los Angeles Kings během první třetiny poprvé v letošní sezóně NHL nezaznamenali ani jednu střelu na bránu, což samozřejmě vedlo k velké diskuzi. První tři útočné formace během posledních pěti zápasů vstřelili pouze pět gólů, což je hodně špatná bilance a vizitka.
Carolina před přestávkou kvůli NHL All-Star Game prohrála pět utkání v řadě a věří, že špatnou sérii po nabrání sil ukončí v domácím zápase proti Philadelphii, v jejímž dresu by neměl chybět útočník Jakub Voráček.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.