Andrej Sekera (EDM) 1+2, 1 střela, čas na ledě 20:13
Tři hvězdy utkání:

1. Andrej Sekera (EDM) 1+2
2. Mikko Rantanen (COL) 2+0
3. Drake Caggiula (EDM) 1+1
Statistiky: Střely na bránu: 21-30; Zablokované střely: 11-18; Vhazování: 64%-36%; Hity: 15-19; Přesilové hry: 0/3-0/2; Trestné minuty: 4-6.
Slovenský obránce Andrej Sekera se třemi body za gól a dvě asistence podílel na fantastickém obratu Edmontonu, který v Pepsi Center dvakrát prohrával o dvě branky, na začátku druhé i třetí třetiny ho ale dokázal rychle smazat a vyrovnat. Mikko Rantanen mohl v prostřední části vstřelit hattrick, jenže Cam Talbot ho dokázal fantasticky vychytat. Colorado dvakrát nedokázalo udržet dvoubrankový náskok a nakonec na to v samotném závěru utkání doplatilo, když se 2 minuty a 11 sekund před koncem prosadil po nádherném bekhendovém blafáku útočník Drake Caggiula. Oilers poté skórovali ještě dvakrát, když oba góly padly do prázdné brány. Avalanche opět ukázalo, jak lze ztratit dobře rozehraný zápas. Konečný výsledek: Colorado Avalanche 4 Edmonton Oilers 7.
59:34
Edmonton ještě stačil vypálit od modré čáry a donutit Jeremyho Smithe k jednomu zákroku a vhazování.
59:19
Edmonton právě vstřelil branku!
Ryan Nugent-Hopkins našel na pravém křídle rozjetého LEONA DRAISAITLA, který od modré čáry střelou zápěstím stejně jako před ním Jordan Eberle zamířil do prázdné brány. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins.
59:04
Edmonton vyhodil puk podél střídaček na zakázané uvolnění a brána Jeremyho Smithe je opět prázdná!
59:00
Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:50
JORDAN EBERLE na pravém křídle ve středním pásmu zvedl hlavu a táhlou střelou zápěstím zamířil do prázdné brány. To je zřejmě konec nadějí Colorada, které dvakrát vedlo! Asistence: Connor McDavid.
58:40
Jeremy Smith naskočil na střídačku a Colorado to zkouší při hře bez brankáře! Domácí brána je prázdná.
58:34
Jordan Eberle vypálil z pravého křídla a Jeremy Smith jeho pokus od hrazení hrudí dobře vyrazil.
57:49
DRAKE CAGGIULA si na vnitřním oblouku levého kruhu pro vhazování krásně zpracoval puk po diagonální přihrávce Leona Draisaitla z pravého křídla a poté na vzdálenější pravé tyči po úžasném bekhendovém blafáku zasunul puk po ledě do odkryté brány! Jeremy Smith situaci neustál a Edmonton po dvojnásobném smazání dvoubrankového manka vede těsně před koncem 5:4! Asistence: Leon Draisaitl a Ryan Nugent-Hopkins.
57:21
Avalanche vyhodili puk na zakázané uvolnění a zápas se čím dál více chýlí k prodloužení.
56:24
Mikko Rantanen na pravém křídle zavážel puk do útočného pásma, jenže jeho postup vpřed zastavil hvizd rozhodčího kvůli hře vysokou holí.
55:49
Avalanche nebezpečně vypálili z levého kruhu pro vhazování, Laurent Brossoit si ale připsal další důležitý zákrok, když puk lapačkou vyrazil mimo tři tyče své brány!
55:12
Vzápětí se před bránou ocitl ve slibné šanci Mikko Rantanen, ani on ale skórovat nedokázal a po zákroku Laurenta Brossoita následuje krátká reklamní přestávka.
55:07
Sven Andrighetto si zády k bráně bruslí zpracoval kolmou přihrávku a v blízkosti levé tyče se poté bekhendem snažil puk zasunout do brány, jenže Laurent Brossoit předvedl spektakulární zákrok, když vleže puk nataženou pravou rukou vytáhl mimo!
54:13
Edmonton se úspěšně ubránil a na chvíli si může vydechnout poté, co puk vyhodil na zakázané uvolnění.
53:59
Vyloučený David Desharnais naskočil zpět na led a Colorado nevyužilo ani jednu ze tří přesilových her.
53:13
Sven Andrighetto se po krásné diagonální zpětné přihrávce Mikka Rantanena zpoza brány ocitl v levém kruhu pro vhazování ve slibné šanci, jenže jeho střela bez přípravy skončila pouze na hrudi Laurenta Brossoita!
52:29
Avalanche tvrdě vypálili od modré čáry, jejich rána s příklepem ale byla na vrcholu mezikruží zablokována.
51:59
David Desharnais dostal menší trest za držení a Colorado má nyní možnost strhnout vedení na svou stranu.
50:29
Avalanche se na pravém křídle dostali ke střele, kterou střídající Laurent Brossoit podržel v náruči, a po jeho zákroku následuje krátká reklamní přestávka.
50:17
Vyloučený Fedor Ťutin naskočil zpět na led a během dnešního utkání jsme zatím nebyli svědky gólu v početní převaze, ve které si oba dva týmy zahrály dvakrát.
49:50
Oilers se před bránou ocitli v rychlém sledu ve dvou obrovských šancích, jenže během první z nich nedokázali v blízkosti pravé tyče ani nadvakrát zvednout puk nad levý beton Jeremyho Smithe, zatímco ve druhém případě ho v blízkosti té opačné propálit mezi betony!
49:16
Oilers před pár okamžiky dobře vypálili z levého kruhu pro vhazování, Jeremy Smith ale puk vyrazil pravým betonem a připsal si skvělý zákrok!
48:39
Oilers v dnešním zápase dvakrát smazali dvoubrankové manko a nyní mají šanci jít poprvé v utkání do vedení.
48:17
Connor McDavid na pravém křídle nabral rychlost a krásnou stahovačkou se zbavil Fedora Ťutina, který si pomohl faulem a dostal dvě minuty za hákování.
47:06
Slovenský obránce Andrej Sekera dnes hraje fantastické utkání, když k úvodnímu gólu Oilers přidal na začátku třetí třetiny dvě asistence a výraznou měrou se podílel na fantastickém comebacku.
46:21
Laurent Brossoit vkleče snadno zastavil nahození Avalanche a na řadu přichází krátká reklamní přestávka.
45:53
Edmonton se vrhl do dalšího útoku, tentokrát ale jeho akci zastavilo zakázané uvolnění. Hra přerušena.
45:19
Kris Russell vypálil od modré čáry, jeho pokus ale zamířil pouze do náruče klečícího Jeremyho Smithe.
44:34
Andrej Sekera nádhernou diagonální přihrávkou našel na vnitřním oblouku pravého kruhu pro vhazování JORDANA EBERLEHO, který si krásně stáhl puk na střelu a zápěstím zamířil do bližšího pravého horního rohu brány! Oilers podruhé v zápase dokázali smazat dvoubrankový náskok Avalanche a vyrovnali na 4:4! Asistence: Andrej Sekera a Connor McDavid.
44:29
Avalanche se nepodařilo rozehrát a puk po kolmé a nepřesné přihrávce zamířil na zakázané uvolnění.
43:59
Střídající Laurent Brossoit dobře vyrazil střelu Colorada z levého kruhu pro vhazování a na opačné straně pálil z pravého kruhu Drake Caggiula, jehož pokus Jeremy Smith úspěšně zastavil poté, co šel rychle do kolen.
42:44
Jeremy Smith nedokázal udržet prudkou střelou Benoita Pouliota od modré čáry a puk mu prošel mezi betony za záda. Všichni si mysleli, že má puk pod kontrolou a přestali hrát. Kromě ZACKA KASSIANA, který si z pravého křídla rychle sjel před bránu a volný puk zametl do prázdné sítě! Asistence: Benoit Pouliot a Andrej Sekera.
41:36
Oilers ze středního pásma napálili puk na bránu Colorada, kde ji Jeremy Smith ukryl bez problému v lapačce.
41:23
Střela Oscara Klefboma od modré čáry byla v mezikruží zablokována a před bránou se po chvilkách napětí dokázal dostat ke střele Ryan Nugent-Hopkins, jeho pokus zápěstím ale nad ledem zamířil vedle pravé tyče.
40:27
Edmonton před startem třetí třetiny sáhl ke střídání brankářů, Cama Talbota nahradil Laurent Brossoit. Pokud se nepletu, tak Oilers dnes střídali brankáře ve druhém zápase v řadě.
40:01
Střídání v týmu Edmonton Oilers: ze hřiště odchází Cam Talbot, přichází Laurent Brossoit.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 15-15; Zablokované střely: 3-10; Vhazování: 70%-30%; Hity: 13-17; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné min.: 2-4.
Třetí třetina začne přibližně ve 3:53.
Edmonton zásluhou Andreje Sekery a Milana Lucice a dvou slepených gólů rozdělených mezi první a druhou třetinu smazal dvoubrankové manko, jenže krátce na to vrátil Coloradu vedení Mikko Rantanen, na jehož gól v závěru prostřední části navázal Rene Bourque. Dokáží se Oilers znovu zvednout a smazat podruhé dvoubrankové manko? Skóre po druhé třetině: Colorado Avalanche 4 Edmonton Oilers 2.
40:00
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:45
Colorado právě vstřelilo branku!
Joe Colborne předvedl za bránou skvělý forčeking a po zisku puku a prohození jednoho z hráčů Oilers v levém kruhu pro vhazování našel zpětnou přihrávkou RENEHO BOURQUEA, který bez přípravy zamířil k přední levé tyči! Colorado podruhé v zápase vede o dvě branky. Asistence: Joe Colborne.
36:39
Nathan MacKinnon se sice do zakončení nedostal, krásnou přihrávkou od hrazení ale připravil šanci pro Tysona Barrieho, který se v mezikruží ocitl ve skvělé příležitosti, jeho pokus byl ale přizvednutý a skončil v ochranné síti.
36:34
Nathan MacKinnon už si v pravém kruhu pro vhazování rovnal puk na střelu, jenže v rozhodujícím momentě mu sjel z čepele hole a do zakončení se nakonec nedostal.
35:15
Avs mohli navýšit své jednobrankové vedení, když se v blízkosti pravé tyče dostali k nebezpečné střele, která měla zamířit mezi betony Cama Talbota, brankář Oilers ji ale skvěle vyrazil!
34:57
Andrej Sekera za vlastní bránou v klidu rozehrál poté, co za nahozením z pravého křídla Avalanche nešli.
33:35
Vyloučený Sven Andrighetto naskočil zpět na led a Colorado také úspěšně přečkalo první oslabení dnešního duelu. Oilers se dostali během početní výhody k jedné střele a stále prohrávají v Pepsi Center těsně 3:2.
33:06
Nyní už Oilers na pravém křídle vypálili a na přední tyči puk nebezpečně tečoval Leon Draisaitl, Jeremy Smith ale předvedl skvělý reflex a puk vyrazil!
32:35
Oilers už mohli pálit, jenže Oscar Klefbom si netroufl v blízkosti vrcholu pravého kruhu pro vhazování na střelu.
31:35
Sven Andrighetto dostal dvě minuty za sekání a Edmonton si po krátké reklamní přestávce zahraje po dvou oslabeních v řadě první přesilovou hru v zápase.
31:22
Leon Draisaitl naskočil zpět na ledovou plochu a Oilers v dnešním zápase úspěšně přečkali druhé oslabení.
31:04
Avalanche nedokázali včas vyklidit útočné pásmo a jejich snažení tentokrát zastavilo postavení mimo hru.
30:46
Oilers přečkali obrovský zámek a po několika sekundách v obranném pásmu se jim podařilo vyhodit.
30:20
Erik Johnson číhal na vrcholu deštníku a po zpětné přihrávce Matta Duchenea z pravého křídla napřáhl bez přípravy k prudké střele s příklepem, která minula levou tyč brány.
29:43
Matt Duchene před pár okamžiky dobře vypálil, Cam Talbot ale pro změnu dobře zasáhl a puk vyrazil.
29:22
Leon Draisaitl ve středním pásmu podrazil Erika Johnsona a dostal dvě minuty za podražení.
28:59
Colorado po inkasování dvou branek v řadě a ztrátě dvoubrankového vedení rychle zabralo a nyní jsou jeho hráči na ledě jasně lepší a střelecky aktivnější.
27:56
Mikko Rantanen potřetí v zápase v pravém kruhu pro vhazování po nádherné diagonální přihrávce Nathana MacKinnona z levého křídla napřáhl bez přípravy k prudké střele, která potřetí mířila k přední tyči, Cam Talbot mu ale hattrick zkompletovat neumožnil, když jeho ránu fantasticky vyrazil levým betonem!
26:30
Zack Kassian vyvolal před bránou Mikea Smithe po krátké reklamní přestávce zmatek, do zakončení se ale nedostal a Jeremy Smith volný puk rychle přikryl lapačkou.
25:58
Drake Caggiula a Kris Russell se v rozpětí pouhých čtyř sekund dostali v rychlém sledu ke střele, oba pokusy hokejistů Oilers ale byly nepřesné a zamířily mimo tři tyče.
24:22
MIKKO RANTANEN si najel na pravém křídle na krásnou kolmou přihrávku Nathana MacKinnona a prudkou střelou s příklepem na přední tyči propálil Cama Talbota mezi betony! Colorado podruhé v zápase vede, tentokrát 3:2! Asistence: Nathan MacKinnon a Sven Andrighetto.
23:40
Gabriel Landeskog se také ocitl před bránou ve velké šanci, jenže dnes zatím pálí hodně nepřesně! Ani tentokrát jeho pokus nezamířil mezi tři tyče, ačkoliv to volalo po gólu.
22:34
Ryan Nugent-Hopkins se dostal v blízkosti pravé tyče ke střele, kterou pozorný Jeremy Smith vyrazil.
22:00
J.T. Compher se ocitl v mezikruží ve skvělé střelecké pozici, jenže trestuhodně minul bránu a odmítl vstřelit svůj druhý gól v dnešním na branky zatím bohatém utkání!
20:46
Gabriel Landeskog pálil na levém křídle od modré čáry, jeho pokus byl ale nepřesný a zamířil mimo.
20:26
Kris Russell se na pravém křídle krásně vyhnul jednomu z hráčů Colorada a po vybruslení si z od modré čáry do kruhu pro vhazování našel na vzdálenější levé tyče krásnou přihrávkou přes šířku útočného pásma Jordana Eberleho, který se neukvapil se zakončením a ještě kotouč předložil MILANOVI LUCICOVI, který v blízkosti pravé tyče skóroval do prázdné brány! Nádherná kombinační akce, po které Oilers dokonali svůj comeback! Asistence: Jordan Eberle a Kris Russell.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 10-6; Zablokované střely: 1-6; Vhazování: 65%-35%; Hity: 7-9; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.
Druhá třetina začne přibližně ve 3:05.
Colorado prožilo překvapivě dobrý vstup do zápasu, když se během úvodních deseti minut prosadili Mikko Rantanen a J.T. Compher. Fanouškům Edmontonu Oilers ale udělal 31 sekund před koncem úvodní části radost slovenský obránce Andrej Sekera, který vrátil hosty v Pepsi Center zpět do zápasu. Skóre po první třetině: Colorado Avalanche 2 Edmonton Oilers 1.
20:00
19:29
ANDREJ SEKERA si našel prostor mezi kruhy pro vhazování a po přihrávce Marka Letestu pouhých 31 sekund před koncem úvodní části vrátil Oilers zpět do zápasu! Drake Caggiula na levé straně vypálil od modré čáry na přední tyč, kde jeho pokus skvěle tečoval Mark Letestu a Jeremy Smith absolutně nevěděl, kde je puk. Nakonec to ale zjistil, protože z dorážky se prosadil v blízkosti pravé tyče ANDREJ SEKERA! Asistence: Mark Letestu a Drake Caggiula.
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
18:42
Zach Kassian vypálil z pravého kruhu pro vhazování a pozorný Jeremy Smith ukryl puk ve své výstroji.
17:13
Vyloučený Darnell Nurse se vrátil zpět na led a Edmonton hraje v plném počtu. Avalanche se dostali během přesilové hry pouze k dvěma střelám, z nichž jedna zamířila mimo a druhá skončila na výstroji pozorného Cama Talbota.
15:13
Darnell Nurse dostal dvě minuty za krosček poté, co fauloval domácího Mikka Rantanena.
15:10
Hokejisté Colorada zasypali bránu Cama Talbota sprchou střel, když Sven Adrighetto ale pálil z levého kruhu pro vhazování, zatímco Erik Johnson o dvě sekundy později na pravém křídle od modré čáry do jeho výstroje!
14:00
Carl Soderberg nahodil puk do útočného pásma a Cam Talbot si počkal, až k němu doletí. Hra přerušena.
12:17
Leon Draisaitl odvedl na pravé straně obranného pásma dobrou práci a vyhodil puk do bezpečí.
11:44
Mark Barbiero je dnes hodně aktivní a během pár sekund to podruhé zkoušel střelou od modré čáry, Cam Talbot byl ale opět připraven a jeho pokus dobře vyrazil.
10:10
Mark Barbiero na levém křídle vypálil od modré čáry a Cam Talbot puk podržel ve své výstroji. Hra přerušena.
09:54
J. T. COMPHER na vrcholu pravého kruhu pro vhazování napřáhl bez přípravy po přiťuknutí Joea Colbornea ke krásné střele, po které Cam Talbot podruhé v zápase kapituloval a outsider dnešního utkání rázem vede o dvě branky! Puk zapadl nad pravým betonem Cama Talbota ke vzdálenější levé tyči. Asistence: Joe Colborne.
08:30
Darnell Nurse na levém křídle vypálil od mantinelu, jeho táhlou střelu ale Jemery Smith úspěšně vyrazil.
07:40
Gabriel Landeskog se pokusil zdvojnásobit vedení Colorada prudkou střelou z vrcholu levého kruhu pro vhazování, která skončila na výstroji pozorného Cama Talbota.
07:14
Andrej Sekera na levém křídle vypálil od modré čáry, jeho následná střela ale minula bránu Colorada.
05:37
Zach Kassian odvedl v obraně dobrou práci, když zablokoval středu Fedora Ťutina od hrazení.
04:40
Oilers se nepodařilo podél střídaček přesně rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění.
03:20
MIKKO RANTANEN si najel do pravého kruhu pro vhazování na krásnou diagonální přihrávku Nathana MacKinnona z levého křídla a bez přípravy puk nad levým betonem Cama Talbota poslal k bližší tyči! Colorado vede 1:0! Asistence: Nathan MacKinnon.
02:11
Puk skončil po nahození Colorada v ochranné síti a hra byla opět přerušena.
01:46
Darnell Nurse na levém křídle vypálil od modré čáry a po zákroku Jeremyho Smithe puk zůstal ve hře.
00:21
Mikko Rantanen pálil na levém křídle od modré čáry a postaral se o první střelu zápasu, která skončila mimo.
00:01

Colorado Avalanche: J. Smith (Pickard) – Barberio, E. Johnson, Ťutin, Barrie, Beauchemin (A), A. Lindholm – Andrighetto, MacKinnon (A), Rantanen – Landeskog (C), Duchene, Nieto – Colborne, Compher, R. Bourque – J. Mitchell, Söderberg, Comeau. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – Klefbom, A. Larsson, Sekera, Russell, Nurse, Benning – Maroon, McDavid (C), Draisaitl – Lucic (A), Nugent-Hopkins (A), Eberle – B. Pouliot, Desharnais, Kassian – Caggiula, Letestu, Pakarinen. Hlavní trenér: Todd McLellan.

Rozhodčí: Tom Kowal, Steve Kozari. Čároví: Mark Wheler, Jonny Murray.

Andrej Sekera (EDM) 8+25, +/- +10
Vzájemné zápasy v letošní sezóně 2016/17:

24.11.16 Colorado Avalanche – Edmonton Oilers 3:6
EDMONTON OILERS

Edmonton v Pacifické divizi zaostává na třetím místě o dva body za Anaheim a na čtvrté Calgary má náskok jednoho bodu. V bráně Oilers by měl počtrnácté v řadě začít Cam Talbot, který je v letošní sezóně s 67 starty nejzatěžovanějším brankářem NHL. Connor McDavid je nejproduktivnějším hráčem, když během 73 zápasů zaznamenal 85 bodů za 26 gólů a 59 asistencí. Dokáže svá čísla vylepšit na ledě Colorada?
COLORADO AVALANCHE

V bráně Avs by měl podruhé z posledních tří zápasů začít brankář Jeremy Smith, který během porážky 6:3 s Chicagem předvedl 28 zákroků poté, co byl povolán 9. února ze San Antonia hrajícího American Hockey League. Avalanche prohráli tři zápasy v řadě, během nichž inkasovali patnáct gólů a pouze šest vstřelili.
Edmonton v souboji dvou týmů z Pacifické divize po čtyřech výhrách v řadě podlehl Anaheimu, na který se může v případě vítězství nad Coloradem v pátek v noci dotáhnout. Avalanche jsou nejhorším týmem základní části NHL a v Pepsi Center se budou snažit zabránit čtvrté porážce v řadě. Dokáží rozjeté Oilers zastavit?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.