Lukáš Sedlák (CBJ) 0+0, +1, 1 střela, čas na ledě 7:53
Martin Hanzal (ARI) 0+0, -1, 0 střel, čas na ledě 16:47
Radim Vrbata (ARI) 0+0, -1, 0 střel, čas na ledě 13:59
TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Sam Gagner (CBJ) 2+2
2. Cam Atkinson (CBJ) 0+2
3. Nick Foligno (CBJ) 1+0
Columbus přidává deváté vítězství z posledních dvanácti zápasů! Blue Jackets sice po Riederově přesilovkové trefě rychle prohrávali, právě v početních výhodách ale svěřenci Johna Tortorelly převážili misky vah na svou stranu a ve třetí třetině potvrdili bodový zisk brankami Gagnera a Werenskiho. Hvězdou zápasu se stal zmiňovaný Sam Gagner, jenž nasbíral celkem čtyři kanadské body a to na ledě nestrávil ani dvanáct minut.
59:23
Karlssonův pokus z pravého kruhu se neujal a Matt Calvert už se k dorážce nedostal, hosté se poté dokázali osvobodit.
58:30
Martin Hanzal (ARI) dnes už potřetí usedne na lavici hříšníků, český reprezentant na dnešní zápas v dobrém vzpomínat asi nebude.
57:53
Sergej Bobrovskij přerušuje hru, dvě minuty před třetí sirénou se bude vhazovat po jeho pravé ruce.
57:35
Markus Nutivaara to zkusil od modré a Domingue nic neviděl, hostující gólman měl štěstí, že finský zadák Jackets nemířil přesněji.
56:48
Je jasné, že Modrokabátníci už svůj tříbrankový náskok nepustí, Coyotes mají za 57 minut hry na kontě jen 17 střel a toto číslo v posledních minutách vůbec nezvyšují.
56:02
Tyler Gaudet se dostal do obklíčení hráčů v modrém a poté se puku zbavil, svěřenci Johna Tortorelly už zakládají další protiakci.
55:14
Na útočný průzkum se vydal velezkušený Scott Hartnell, který jednoduchým nahozením vybojoval buly v útočném pásmu.
55:00
Columbus právě vstřelil branku!
No a zdá se, že je definitivně rozhodnuto! Mladý zadák ZACH WERENSKI u hrazení nevěděl, komu přihrát, a tak prostě kotouč nahodil na branku a puk Dominguemu nešťastně propadl až do sítě! Asistence: Sam Gagner.
53:47
V této fázi zápasu si Jackets kontrolují dvougólové vedení a svého soka k ničemu nepouštějí, Bobrovskij je v posledních minutách zcela bez práce.
52:43
Hartnell si nepřidělával problémy a pro jistotu vyhodil puk do bezpečí, byť jen za cenu zakázaného uvolnění.
51:56
Před Louisem Dominguem vzápětí vznikl další menší závar, arizonský brankář si ale poradil a přerušil hru. Před námi je komerční přestávka.
51:37
Ohijská parta udělala další důležitý krok k vítězství, po závaru před Dominguem Saad nezaváhal a nesobecky posunul puk na úplně volného SAMA GAGNERA, který vstřelil už svůj desátý gól v sezóně! Coyotes si poté vybrali trenérskou výzvu, gól Jackets ale platí. Asistence: Brandon Saad, Scott Hartnell.
51:22
Sam Gagner povedenou zadovkou oslovil zadáka Savarda,ten ale ze slušné pozice neuspěl.
51:03
Tuto početní výhodu Modrokabátníci sehráli poněkud profesorsky, Brendan Perlini už je zpět na hrací ploše.
50:28
Domácím zoufale chyběla střelba, a tak to na sebe vzal Ryan Murray, jehož pokus z levého kruhu ale postrádal přesnost.
49:56
Jones i Crouse už jsou zpět na ledové ploše, pokračovat tak bude klasická přesilovka Modrokabátníků.
49:03
Právě Brendan Perlini (ARI) poté v útočném pásmu zbytečně trefil vysokou holí do obličeje Jacka Johnsona – přesilovka pro Columbus.
48:22
Bobrovskij hokejkou srazil nahození z rohu kluziště za svou svatyni, dotírající debutant Perlini se tak ke střele vůbec nedostal.
47:56
Jones (CBJ) i Crouse (ARI) vyfasovali dvouminutové tresty za hrubost, pokračovat se bude ve čtyřech na obou stranách.
47:56
47:56
Po přerušení hry se do sebe pustili Lawson Crouse a Seth Jones, načež se ještě do menší strkanice dostali White a Anderson, sudí nakonec byli nuceni přerušit hru.
47:14
Ihned po buly to zkusil Boone Jenner, Domingue si ale s jeho pokusem poradil, přerušil hru a následně byla ohlášena další komerční přestávka.
47:07
Nepovedená rozehrávka Yotes doletěla na zakázané uvolnění, David Savard byl u vystřeleného kotouče jako první.
46:32
Obrozený Sam Gagner byl adresátem nečekané přihrávky zpoza arizonské svatyně, vystřelit se ale domácímu útočníkovi nepovedlo.
45:36
Bobrovskij navzdory aktivnímu napadání ze strany Radima Vrbaty rozehrál kotouč na Werenskiho, jemuž se nakonec rozehrát přeci jen podařilo.
44:47
I ve třetí třetině se hraje prakticky bez přerušení, nyní sudí po delší době hvízdli do píšťalky vinou Karlssonova ofsajdu.
43:54
Ve třetí třetině se pokračuje v nastoleném trendu, žádnou ofenzivní podívanou jako ve dva dny starém minulém vzájemném utkání nesledujeme.
43:02
Gaudetovo nahození bylo sraženo do rohu kluziště, kde Kojoti o puk následně přišli a na druhou stranu už míří nevysoký Atkinson.
42:06
Svěřenci Johna Tortorelly už potřebovali vystřídat, a tak pouze vyhodili puk do útočného pásma. Yotes navíc kotouč následně vyhodili na icing.
41:23
Josh Anderson se pokusil bekhendem přenechat puk Karlssonovi, jeho záměr ale obránci Coyotes vystihli a hosté už zakládají protiakci.
40:38
Atkinsonovo nahození z ostrého úhlu se neujalo, druhá lajna Blue Jackets však následně dokázala vybojovat buly v útočném pásmu.
40:01
A tak tomu skutečně je. Columbuští hokejisté v prostřední dvacetiminutovce dokonali obrat svým druhým dnešním přesilovkovým gólem, o který se postaral kapitán Foligno. Arizonští hrají s rozjetými Blue Jackets vyrovnané utkání, v koncovce se ale stále trápí. Změní se to ve třetí třetině? To začneme zjišťovat ve 2:54.
40:00
39:24
V samotné závěru druhé třetiny se na ledě mnoho zajímavého neděje, zdá se, že do kabin se půjde za stavu 2:1.
38:36
Jack Johnson se zmocnil puku v mezikruží a tvrdě vypálil, Louis Domingue to ale zvládl a poradil si i s následnou dorážkou Hartnella.
37:52
Connor Murphy nedokázal propasírovat touš do útočné třetiny, to se ale následně nepodařilo ani domácím. Střední pásmo je hodně zahuštěné a velmi těžko se přes něj oběma celkům dostává.
37:17
Už dlouho se hraje bez přerušení, Johnson s Werenskim nyní rychle rozehtáli puk na rozjetého Foligna a Jackets znovu míří vpřed.
36:28
Domácí trochu zaspali při střídání a využít toho mohl Martinook, který ale neměl dostatečnou rychlost a na druhou stranu už míří český centr Lukáš Sedlák.
35:53
Nahození Ekmana-Larssona i Stonea Bobrovského neohrozila a Matt Calvert posléze vytlačil hosty až do jejich vlastní třetiny ledu.
35:08
V plném počtu hrající Kojoti se nadále pouze brání, ve druhé třetině jsou Blue Jackets stále o něco aktivnějším týmem.
34:15
Saad nahodil kotouč před Dominguea, kde se nejrychleji zorientoval Boone Jenner, jehož následná teč ale nakonec nezamířila mezi tři tyče.
33:32
Atkinsonův pokus z levého kruhu byl zblokován a pouštní psi se následně dokázali osvobodit, oba týmy nyní střídají.
33:04
Zach Werenski měl na hokejce třetí gól Columbusu, jeho rána od modré ale orazítkovala pravou tyč arizonské svatyně!
32:18
Hanzal (ARI) usedne podruhé v utkání na trestnou lavici, tentokrát za nedovolené bránění.
32:11
Nyní už byl Scott Hartnell v mnohem lepší střelecké pozici, jeho střela ale byla zblokována.
31:32
Svěřenci Johna Tortorelly se usadili v útočném pásmu. Hartnell neměl komu přihrát, a tak nahodil puk před branku, tam byl ale znovu Ekman-Larsson.
30:45
Saadovo nahození z rohu se pokusil dorážet Nick Foligno, nicméně Oliver Ekman-Larsson se před vlastním brankářem zorientoval čas a dostal puk do bezpečí.
29:48
Polovina základní hrací doby je za námi a po vedoucí brance Blue Jackets se hra uklidnila, na hřišti se v těchto chvílích nic převratného neděje.
28:52
Ze strkanice v rohu kluziště nakonec vyšli vítězně hosté a ke střele od modré se následně dostal Connor Murphy, Bobrovskij byl ale připraven.
27:59
Nutivaara vybojoval puk za Bobrovského brankou, rozehrát se mu ale posléze nepodařilo, a hra tak i nadále pokračuje v útočném pásmu Coyotes.
27:15
Hra se začíná kouskovat, nyní se zakázaným uvolněním provinili pro změnu Jackets a před námi je komerční přestávka.
26:55
Jamie McGinn nahodil puk do útočného pásma, ale tam už se Kojoti k souvislé kombinaci nedostali.
26:12
Coyotes vyhodili puk na zakázané uvolnění, hra se tak znovu vrátí do útočného pásma Columbuských.
25:09
Svěřenci Johna Tortorelly využívají další přesilovku! Werenski zavezl puk do útočného pásma a na modré čáře ho přenechal Gagnerovi, jehož následný parádní pas do předbrankového prostoru prodloužil Atkinson na hůl NICKA FOLIGNA a domácí kapitán se nemýlil! Asistence: Cam Atkinson, Sam Gagner.
24:19
Brankář Louis Domingue se odvážil vyhodit kotouč přes všechny čáry, což se mu nakonec podařilo!
23:56
Rieder (ARI) v útočném pásmu naprosto zbytečně dohrál Jacka Johnsona – dvě minuty, vražení na hrazení.
23:03
To už neplatí, strážce columbuské svatyně přerušil hru a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
22:52
Řízek Ryan White zkusil štěstí z mezikruží, jeho střela ale zamířila přímo do Bobrovského betonů. Tlak Yotes ale ještě pokračuje.
22:04
Boone Jenner přenechal na levém kruhu puk Karlssonovi a švédský útočník bez váhání vypálil, Domingue ale byl i tentokrát připraven.
21:19
Následně se do bleskového protiútoku vydal Brandon Saad, který ale tváří v tvář Dominguemu neuspěl!
20:56
Zach Werenski pod tlakem nedokázal vyhodit puk do bezpečí, Oliver Ekman-Larsson ale kotouč následně ztratil na útočné modré.
20:01
Úvodní dvacetiminutovka je minulostí. K vidění byl svižný a atraktivní hokej, hra se stěhovala ze strany na stranu a oba týmy si vytvořily pár střeleckých příležitostí. Yotes se ujali zásluhou Riedera vedení v přesilovce, domácí ale rychle odpověděli rovněž v početní výhodě. Co nabídne druhá třetina? To začneme zjišťovat ve 2:03.
20:00
19:28
Jack Johnson se vydal na útočný výlet a domácí zadák se prokličkoval až před Dominguea, zakončit se mu ale už nepodařilo.
19:04
Po Vrbatově nahození do útočné třetiny se kotouče ujal Jones a oba týmy střídají, před námi už je poslední minuta první třetiny.
18:25
V té se nejaktivněji angažovali Scott Hartnell (CBJ) a Ryan White (ARI), oba dva vyfasovali dvouminutové tresty za hrubost.
18:25
18:25
Josh Anderson a Jordan Martinook se dostali do skrumáže poblíž domácí střídačky po Andersonově hitu na Murphyho, načež se na ledě strhla hromadná strkanice!
17:58
V nejlepší lize světa debutující Brendan Perlini zavezl puk do útočného pásma, tam o něj ale přišel a Ryan Murray už zakládá protiútok Columbusu.
17:29
V úvodu utkání měli Coyotes mírnou střeleckou převahu, v tuto chvíli ale Columbus vede na střely už 10:6.
16:41
Seth Jones prokázal obrovský přehled, vykličkoval se z nezáviděníhodné situace ve vlastní třetině a Tortorellova parta už míří opět do útoku.
16:13
Po trmě-vrměve středním pásmu puk vyletěl na arizonskou střídačku, po dlouhé době je hra přerušena a vhazovat se bude v útočném pásmu Jackets.
15:26
Brandon Dubinsky vybojoval další buly v útočném pásmu, nicméně hráči v bílých dresech po něm dokázali dostat kotouč do bezpečí.
14:31
Sergej Bobrovskij pro jistotu přerušuje hru, do Nationwide Areny se vrátíme po krátké komerční přestávce.
13:36
Hanzalův trest už je téměř u konce a díky nahození Tobiase Riedera svěřenci Davea Tippetta navíc vybojovali buly v útočném pásmu.
12:47
Modrokabátníci málem otočili stav zápasu ve svůj prospěch, jeden ze zadáků Coyotes ale zachránil dezorientovaného Dominguea skvělým obranným zákrokem na brankové čáře!
11:53
Martin Hanzal (ARI) navíc vzápětí zahákoval Dubinskyho, Arizona tak půjde opět do tří.
11:39
Rovněž Jackets početní výhodu využívají, máme vyrovnáno! Wennbergovo nahození dokázal tečovat SAM GAGNER a Domingue sice kotouč dokázal zastavit, od jeho brusle se ale puk následně odrazil až do sítě! Asistence: Alexander Wennberg, Cam Atkinson.
11:24
Jackets si po komerční přestávce zahrají přesilovku, Crouse (ARI) půjde pykat na dvě minuty za vysokou hůl.
11:13
Blue Jackets mají k dispozici ponechanou výhodu.
10:49
Po Murrayho projektilu od modré to na tribunách jen zahučelo, kotouč totiž orazítkoval pouze plexisklo a Yotes poté dostali kotouč do bezpečí.
10:20
Nepovedená rozehrávka Yotes skončila na zakázaném uvolnění, hra se tak promptně vrátí zpět před Dominguea.
09:28
Arizona právě vstřelila branku!
Hosté ale přesilovku krátce na to využívají a jdou do vedení! Goligoski našel povedenou přihrávkou od pravého mantinelu v mezikruží TOBIASE RIEDERA a německý reprezentant tváří v tvář před Bobrovským nazaváhal! Asistence: Alex Goligoski, Oliver Ekman-Larsson.
09:22
Domácí se opět osvobozují, to už je polovina Dubinskyho trestu minulostí.
08:41
Calvert s Karlssonem se ve vlastním oslabení vydali do rychlé protiakce a druhý jmenovaný neměl daleko k tomu, aby z předbrankového prostoru dorazil nahození Matta Calverta do sítě!
08:23
Brandon Dubinsky (CBJ) zapomnel svou hůl v souboji s Riederem, za což vyfasoval dvouminutový trest za hákování. Yotes si zahrají přesilovku.
07:43
Riederovo nahození do útočného pásma se stalo snadnou kořistí Atkinsona, hra se neustále přelévá ze strany na stranu – na první šanci ovšem stále čekáme.
06:50
Brandon Saad jednoduchým nahozením od modré vybojoval buly v útočném pásmu, Louis Domingue neriskoval a pro jistotu přerušil hru.
06:35
Následný pokus Saada z ostrého úhlu úspěch neslavil, načež byla hra přerušena a před námi je první komerční přestávka.
06:21
Seth Jones vycítil, že jeho spoluhráči už potřebují vystřídat, a tak udělal ještě jeden oblouček do vlastního pásma.
05:39
Krátce po buly se k dorážce Ekman-Larssonova nahození dostal Tobias Rieder, Bobrovskij si ale poradil a dotírajícího Hanzala už k puku nepustil.
05:26
Hra je po dlouhatánské době přerušena, napříliš povedená rozehrávka Jacka Johnsona totiž doletěla až na zakázané uvolnění.
04:17
Karlssonovo bekhendové nahození do předbrankového prostoru skončilo na holi Goligoskiho, poté to ještě od modré zkusil Ryan Murray, ale jeho pokus postrádal přesnost.
03:44
Michael Stone to zkusil od modré, Bobrovskij byl ale na svém místě a domácí poté v rohu kluziště vybojovali kotouč znovu pro sebe.
03:08
V úvodu se hraje ve velmi svižném tempu a hra se stěhuje ze strany na stranu, oba brankáři mají na svém kontě zatím jediný zákrok.
02:26
Ta sice neměla dlouhého trvání, nicméně po Nutivaarově nepovedeném nahození do útočného pásma se kotouče ujali opět svěřenci kouče Tippetta.
01:49
Gagner zavezl puk do útočné třetiny, tam se ho ale ujal Luke Schenn a arizonští hokejisté už zakládají protiakci.
01:05
Jackets už stihli prostřídat všechny lajny, na ledové ploše je momentálně Sedlákova čtvrtá řada. To se často nevidí.
00:43
Jack Johnson se ujal odraženého kotouče a od modré vystřelil, Domingueův beton byl ale ve správný čas na správném místě.
00:12
Yotes hned v úvodu uvízli v postavení mimo hru, vhazovat se tak bude poblíž trestných lavic.
00:01

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Werenski, S. Jones, J. Johnson, D. Savard, R. Murray, Nutivaara – Saad, Wennberg, N. Foligno (C) – Jenner (A), Dubinsky (A), Atkinson – Hartnell, W. Karlsson, J. Anderson – Calvert, Sedlák, Gagner.

Arizona Coyotes: Domingue (M. Smith) – Ekman-Larsson (A), C. Murphy, Goligoski, Michael Stone, Chychrun, Schenn – Rieder, Hanzal (A), Vrbata – Domi, Dvorak, Doan (C) – Perlini, Martinook, J. McGinn – Crouse, Gaudet, White.

Rozhodčí: McCauley, Meier – Pancich, Amell.
ARIZONA COYOTES

Rovněž výrazně omlazený kádr Kojotů zatím nepodává příliš přesvědčivé výkony a spolu s Coloradem se pohybuje na dně Západní konference. Z posledních deseti zápasů se Yotes radovali z výhry pouze třikrát a trápí se především v koncovce, méně nastřílených gólů už mají na svém kontě jen Buffalo a Colorado. Překvapí družina Davea Tippetta na ledě favorizovaných Blue Jackets?

Nejproduktivnější hráči:
Radim Vrbata, 17 bodů (8+9)
Max Domi, 15 bodů (4+11)
Oliver Ekman-Larsson, 12 bodů (5+7)
COLUMBUS BLUE JACKETS

Svěřenci známého bouřliváka Johna Tortorelly nepřestávají udivovat celou NHL. V natřískané Metropolitní divizi jsou třetí a v ligové tabulce jim patří skvělé páté místo. Kdo by to byl čekal od týmu, který se loni pohyboval u samotného dna? Z posledních jedenácti zápasů prohrál Columbus pouze jednou v základní hrací době a zdálo se, že v minulém zápase právě na ledě Arizony Jackets přidají druhou porážku v tomto období, Wennberg ale těsně před koncem poslal zápas do prodloužení a Modrokabátníci nakonec zvítězili po nájezdech.

Nick Foligno, 21 bodů (9+12)
Cam Atkinson, 21 bodů (8+13)
Alexander Wennberg, 21 bodů (6+15)
Příjemnou noc přeji všem příznivcům toho nejlepšího hokeje. Co nejsrdečněji vás vítám u sledování textového přenosu z utkání kanadskoamerické NHL, ve kterém Columbus Blue Jackets na vlastním ledě přivítají trápící se Arizonu Coyotes. Tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.