1. Chad Johnson (CGY) 34 zákroků, 0 gólů, úsp. 100%
3. Dennis Wideman (CGY) 0+1
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA

Lukáš Sedlák (CBJ) 0+0, -1, 0 střel, čas na ledě 7:37
Michael Frolík (CGY) 0+0, +0, 2 střely, čas na ledě 17:03
Je hotovo! Chad Johnson dnes zavřel bránu, vychytal šestou nulu v kariéře a především díky jeho výkonu dnes Calgary udolalo Blue Jackets poměrem 2:0! Hosté byli přestříleni výrazně 20:34, columbuští hokejisté si ale celý zápas na Johnsonovi lámali zuby a poprvé v této sezóně se jim nepodařilo vstřelit ani gól.
59:33
Střely Wennberga i Werenskiho byly zblokovány, Jackets už to zřejmě nestihnou. Kotouč je totiž znovu ve středním pásmu.
59:17
Werenskiho projektil od modré skončil přímo v Johnsonově lapačce, to už se nám rozběhla poslední minuta základní hrací doby.
58:41
Foligno z dobré pozice nezamířil přesně a Mikael Backlund poté vyhodil kotouč do bezpečí. Flames nehrají v plném počtu, a tak se nebude jednat o zakázané uvolnění.
58:27
Flames budou třetí třetinu dohrávat bez svého kapitána, Mark Giordano (CGY) totiž vyfasoval dvě minuty za krosček. Závěr ještě bude hodně zajímavý!
57:49
Dubinskyho individuální průnik do útočného pásma v nic nebezpečného nepramenil a Flames následně dostali puk až do středního pásma.
57:00
Sergej Bobrovskij celé tři minuty před koncem peláší na střídačku, domácí už hrají va bank!
55:53
Mladík Matthew Tkachuk mohl definitivně rozhodnout o vítězství Flames, tváří tvář Bobrovskému ale nedokázal poslat kotouč do sítě!
55:25
Čtvrtá lajna Flames se na chvilku usadila v útočném pásmu a hned z toho hrozilo další nebezpečí pro Jackets. Bobrovskij nakonec vše vyřešil zalehnutím puku, před námi je nyní poslední komerční přestávka.
54:44
Michael Frolík nahodil kotouč na Bobrovského, který puk rychle vyklepal ze své výstroje a Dubinsky už zakládá protiakci domácích.
53:59
Saad si v rohu kluziště udělal prostor pro přihrávku na Alexandera Wennberga, ten ale z první přestřelil Johnsonovu svatyni!
52:53
Werenski i Jones se na chviličku zapomněli v útočném pásmu, oba dva se ale stihli vrátit a spolu s Wennbergem a Saadem zamezili vznikající protiakci Flames.
52:20
Chad Johnson jistě přerušil hru a před námi je další komerční přestávka. Náhradní gólman Flames je dnes v obrovské pohodě a zatím vše nasvědčuje tomu, že útočníkům Jackets dnes nedá klidný spánek.
51:42
Asi jsem to zakřikl. Po akci Hartnella kotouč nějakou dobu nebezpečně poskakoval před Johnsonem, ani jeden z domácích hráčů ho ale nedostal do sítě!
50:28
Seth Jones ve sprinterském souboji předčil dotírajícího Brouwera a založil další akci Jackets, která ale neměla dlouhého trvání. Hosté se skvěle brání a Modrokabátníky k ničemu nepouštějí.
49:29
Nick Foligno už je zpět na ledové ploše, svěřencům Johna Tortorelly zbývá deset minut na vstřelení dvou gólů.
49:05
V této přesilovce se Flames nedostali vůbec k ničemu. Brandon Dubinsky to teď ve vlastním oslabení zkusil od mantinelu, jeho nahození ale postrádalo přesnost.
48:31
Seth Jones dostal kotouč alespoň do středního pásma, načež jej Josh Anderson odpálil až k Johnsonovi.
47:29
Jenže po komerční přestávce si Flames zahrají další přesilovku, Nick Foligno (CBJ) půjde pykat na dvě minuty za podražení.
46:59
Mno, Modrokabátníci si situaci pořádně zkomplikovali a v tuto chvíli už nemají na co čekat, dá se očekávat razantní změna taktiky domácího týmu.
46:26
Calgary právě vstřelilo branku!
Tak nakonec to ani celé dvě minuty nebyly, hosté totiž dokázali přesilovou hru využít! MICHEAL FERLAND se zmocnil kotouče na vrcholu pravého kruhu, udělal dva rychlé kroky a poté přesnou střelou švihem nedal Bobrovskému šanci. Asistence: Dennis Wideman.
45:41
Jackets se budou příští dvě minuty bránit, Lukáš Sedlák (CBJ) totiž vyfasoval dvě minuty za hákování.
44:36
Čtvrthodinku před koncem základní hrací doby sledujeme hlušší pasáž hry, domácí jsou stále trpěliví a nikam se bezhlavě neženou, čas jim ale začíná tikat.
43:43
Oba týmy v poklidu vystřídaly a Jack Johnson následně vyhodil kotouč do útočného pásma, kde se jej ale ujal TJ Brodie. Hosté stále drží své těsné vedení.
42:45
Ofsajd a v něm Lukáš Sedlák. Škoda, kdyby si český útočník pohlídal ofsajdovou hranici, měl by na zakončení spoustu času.
41:37
Už drahnou chvíli se hraje bez přerušení, ani jeden tým se ale ne a ne dostat do útočného pásma. Kotouč se bez žádného efektu stěhuje ze strany na stranu.
40:42
Nepovedená rozehrávka Flames doletěla na zakázané uvolnění, hra se tak necelou minutu po začátku třetiny přesune před Johnsona.
40:01
Ve druhé třetině jsme se konečně dočkali gólu a možná trochu překvapivě se rokázali prosadit hosté. Jackets svého soka přestříleli v poměru 25:10, čemuž se možná ani nechce věřit, domácí ale působí hodně znuděným a pomalým dojmem. Změní se to ve třetí třetině? To začneme zjišťovat ve 2:59.
40:00
38:57
Folignův pokus Chad Johnson rovněž zastavil a přerušil hru, následná strkanice před calgarským brankovištěm už byla bezpředmětná.
38:26
Sedlák se vydal po pravém křídle kupředu a poté našel přesnou přihrávkou na vrcholu kruhů Gagnera, jehož následná střela ale proletěla vedle hostující svatyně.
37:58
Prostřední dvacetiminutovka už se začíný chýlit ke svému konci. Giordano to zkusil od modré, kotouč ale proletěl vedle Bobrovského svatyně.
36:58
Modrokabátníci přišli o kotouč v rohu a hosté se vydali do rychlého protiútoku, u mantinelu nyní bojuje Troy Brouwer.
36:05
Puk nyní nebezpečně poskakoval v brankovišti Plamenů, Saad si ale vybral porci smůly a nedokázal ho trefi tpodle svých představ!
35:16
Obránce Brett Kulak se vydal na útočný výlet a na chvilku se zjevil před Bobrovským, kotouč se mu ale nepodařilo tečovat, a tak měl columbuský gólman úlohu snadnou.
34:25
Jonesova tečovaná rána nakonec zamířila mimo, Zach Werenski o chvilku později pálil přímo do Johnsonovy lapačky. Hlasatel poté ohlásil další komerční přestávku.
33:26
Murrayho prudká rozehrávka doletěla na zakázané uvolnění, Foligno si neměl šanci kotouč zpracovat, a tak se bude vhazovat před Bobrovským.
32:34
Pas na Chiassona byl příliš prudký, bývalý útočník Dallasu či Ottawy nedokázal dostat kotouř pod kontrolu a vhazovat se bude ve středním pásmu.
31:30
Oba týmy střídají a zadáci Flames drží kotouč za vlastní svatyní, hokejisté kanadského celku se nikam neženou a spoří čas, co to jen jde.
30:33
Hra je navíc znovu přerušena a to znamená další komerční přestávku.
30:04
Polovina základní hrací doby už je minulostí a Calgary stále vede navzdory tomu, že domácí vedou na střely neuvěřitelným poměrem 20:6.
28:58
Této akci předcházela srážka dvou hráčů Calgary a Kris Versteeg stále leží na ledové ploše, tak doufejme, že se nejedná o nic vážného.
28:58
To byla šance! Cam Atkinson ujel do rychlého brejku a ocitl se tváří v tvář Johnsonovi, domácí útočník si ale na něm vylámal zuby!
28:02
Kris Versteeg si při pokusu o zpracování puku pomohl vysokou holí, následovat bude další vhazování ve středním pásmu.
27:19
Chad Johnson po střele Jacka Johnsona přerušil hru, více bude následovat až po další komerční přestávce.
26:35
Hosté jdou zničehonic do vedení! Seth Jones rozehrál kotouč přímo na TROYE BROUWERA, který si následně puk vyměnil s Versteegem a z předbrankového prostoru jej usměrnil do sítě! Asistence: Kris Versteeg.
25:24
Scott Hartnell vypíchl soupeři puk na vlastní modré a domácí se mohlo vydat do protiútoku, Flames se ale stihli vrátit a zažehnat hrozící nebezpečí.
24:31
Otřesený Bobrovskij se po nájezdu dvou hráčů soupeře ocitl na zemi, hra ale pokračuje dál, jelikož se Calgarským nepodařilo pořádně vystřelit.
23:49
Flames se už poněkolikáté osvobodili, od Tkachukova návratu na led nás dělí pouze sekundy. V přesilovkách to Jackets zatím vůbec nelepí.
22:58
Alexander Wennberg našel povedeným stříleným pasem Foligna, jenž si nedokázal přesunout puk z bekhendu na forhend, a Johnson tak nemusel zasahovat.
22:01
Kotouč znovu letí směrem k Bobrovskému, Flames se i ve druhé polovině tohoto oslabení skvěle brání a někteří diváci už dávají najevo svou nespokojenost.
21:06
Werenskiho rána byla příliš tvrdá a nepřesná, černá pryž podél mantinelu prosvištěla až do středního pásma a hosté mohou vystřídat.
20:39
Atkinson po Werenskiho pasu cpal kotouč do předbrankového prostoru, kam si najel Nick Foligno, přehodit Johnsonův beton se mu ale nepodařilo!
20:14
Matthew Tkachuk (CGY) omylem trefil bolí do obličeje Setha Jonese a jelikož se na jeho tváři objevila krev, následovat bude čtyřminutová přesilovka Jackets!
20:01
Druhá třetina začíná ve 2:03, tak si to nenechte ujít!
První třetina je minulostí. Jackets přestříleli Flames vysoko 10:3, šancí ale bylo pomálu a bezbrankový stav je zatím zasloužený. Bobrovskij byl téměř bez práce, to Chad Johnson se musel ohánět o něco více, žádnou vyloženou gólovku si ale Jackets nevytvořili.
20:00
19:24
Dubinsky to dvakrát v krátkém časovém sledu schytal u hrazení od Frolíka, přesto udržel rovnováhu a puk na své hokejce.
18:27
Mark Giordano to zkusil od modré, ale jeho pokus k Bobrovskému ani nedoletěl, svěřenci Johna Tortorelly už zakládají další rychlou protiakci.
17:45
Andersonův pokus z vrcholu pravého kruhu byl sražen do rohu kluziště, Flames nyní mají spoustu času na rozehrávku.
16:52
Jack Johnson už se vrátil na ledové kolbiště, Blue Jackets toto oslabení bez sebemenších potíží ubránili.
16:17
Backlundův pokus z pravé strany byl přizvednut mimo a Bobrovskij po následném závěru přerušil hru, následovat bude buly po jeho levé ruce.
15:28
Modrokabátníci se dokázali osvobodit, brakář Chad Johnson si už zpracovává vyhozený kotouč za vlastní svatyní.
14:52
Jack Johnson (CBJ) si půjde odpočinou za katr na dvě minuty za držení, k přesilovce Calgary ale dojde až po další komerční přestávce.
14:30
Joshe Andersona zradilo zpracování ve středním pásmu, ale Flames toho nedokázali využít, domácí už míří znovu kupředu.
13:39
Flames se zatím brání velmi důsledně, směrem do útoku je to ale z jejich strany hodně upachtěné. Bobrovskij je v první třetině prakticky bez práce.
12:42
Chad Johnson po pokračujícím tlaku Jackets přerušil hru, do Nationwide Areny se společně vrátíme po dalším komerčním brejku.
12:09
Brandon Saad ujel po pravém křídle a dostal se do zakončení bekhendem, Johnson byl ale na svém místě a proti tomuto pokusu z ostrého úhlu se nenechal nachytat v nedbalkách.
11:25
Akce Plamenů skončila ještě před půlící čarou, kde puk skončil na holi Jacka Johnsona, který kotouč obratem nahodil směrem k brance Calgary a odjel střídat.
10:37
Hartnellova křižná přihrávka na napřaženého Werenskiho měla oči, ale ne přesnost. Kotouč tentokrát skončil přímo na hokejce Engellanda.
09:36
Svěřenci kouče Gulutzana se teď osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění, hra se tak za pár okamžiků vrátí před Johnsona.
08:47
Jackets se znovu dostali do útočného pásma, Nutivaara si ale nedokázal zpracovat prudký kotouč na modré čáře, a domácí se tak ze soupeřovy třetiny sami vyhnali.
07:51
Versteeg krátce po svém návratu na led zblokoval pokus zadáka Savarda a kotouč poté vyletěl mimo hrací plochu, následovat bude komerční přestávka.
07:04
Domácí se až teď usadili v útočném pásmu, stále tomu ale chybí střelba. Tato přesilovka zatím vůbec nenaznačuje, že Jackets v Nationwide Areně využili téměř 40% početních výhod...
06:23
Modrokabátníkům zatím přesilovka příliš nevychází, Flames už podruhé dostali puk do bezpečí a nyní navíc i ohrozili Bobrovského.
05:26
Kris Versteeg (CGY) se holí ohnal po obličeji Brandona Saada, za což mu sudí vyměřili dvouminutový trest.
04:09
Svěřenci Johna Tortorelly jsou v úvodu aktivnější a na střely vedou už 5:1, nechme se překvapit, jestli to dokáží přetavit v góly. Předvčerem proti Coloradu jim to nevyšlo...
03:15
Dubinsky vyhrál buly v útočném pásmu pro Setha Jonese, jehož následnou bombu od modré Johnson zlikvidoval. Hosté se ne a ne vymanit z tlaku.
02:19
Gagnerovu střelu švihem Chad Johnson bez potíží vyrazil a Werenski následně mířil mimo, domácí ale zůstávají u kotouče.
01:15
Domácí kapitán Nick Foligno se hned po minutě utkání prezentoval povedeným čistým hitem na Michaela Frolíka a Jackets mohou zamířit kupředu.
00:01

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Werenski, S. Jones, J. Johnson, D. Savard, R. Murray, Nutivaara – Saad, Wennberg, N. Foligno (C) – Jenner (A), Dubinsky (A), Atkinson – W. Karlsson, J. Anderson, Hartnell – Sedlák, Gagner, Hännikäinen.

Calgary Flames: Ch. Johnson (Elliott) – Giordano (C), D. Hamilton, Brodie, D. Wideman, Kulak, Engelland – Tkachuk, Backlund, Frolík – Versteeg, Monahan (A), Brouwer (A) – S. Bennett, Stajan, Chiasson – Ferland, F. Hamilton, Hathaway.

Rozhodčí: Kozari, Lambert – Kovachik, Barton.

Lukáš Sedlák (CBJ) 15 zápasů, 4 body (0+4)
Michael Frolík (CGY) 21 zápasů, 14 bodů (6+8)
CALGARY FLAMES

To Plamenům začátek sezóny zatím nevychází podle představ. Parta nového trenéra Gulutzana nasbírala v jednadvaceti utkáních jen sedmnáct bodů a pohybuje se daleko za postupovými příčkami. Calgary navíc bude ještě drahnou dobu postrádat zraněného Johnnyho Gaudreaua. Flames na probíhajícím tripu po venkovních kluzištích zatím odehráli dvě utkání – v Detroitu dokázali zvítězit těsně 3:2, poté ale nestačili poměrem 2:4 na průměrné Buffalo.

Nejproduktivnější hráči:
Michael Frolík – 14 bodů (6+8)
Johnny Gaudreau – 11 bodů (5+6)
Dougie Hamilton – 10 bodů (2+10)
COLUMBUS BLUE JACKETS

Modrokabátníci prožívají povedený vstup do sezóny. Jackets sice na úvod tohoto ročníku nestačili na Boston a San Jose, od té doby ale parta Johna Tortorelly šlape jako švýcarské hodinky. Columbuští dokonce překonali klubový rekord v počtu vítězství na domácím ledě, který se zastavil na čísle sedm. Osmý korálek mohli Jackets přidat předvčerem, proti Coloradu ale prohráli po prodloužení. Započne dnes Tortorellova parta novou sérii?

Nick Foligno – 18 bodů (7+11)
Cam Atkinson – 17 bodů (7+10)
Alexander Wennberg – 17 bodů (3+14)
Hezké dobré ráno všem nespavcům a příznivcům NHL. Srdečně vás vítám u sledování textového přenosu z duelu, v němž Columbus Blue Jackets přivítají od 1:00 v domácí Nationwide Areně Calgary Flames. Tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.