Radek Faksa (DAL) 0+1, 2 střely, čas na ledě 12:42
Jiří Hudler (DAL) 0+1, 0 střel, čas na ledě 12:55
Martin Hanzal (ARI) 1+0, 8 střel, čas na ledě 20:02
Radim Vrbata (ARI) 1+1, 4 střely, čas na ledě 16:07
Hokejisté Dallasu ve třetí třetině potvrdili roli favorita a třemi góly rozhodli o vítězství v poměru 5:2. Coyotes se úvodní dvě třetiny třetiny drželi ve hře, ale poté úplně odešli. Stars tedy získávají důležité dva body.

Střely na branku: 37 – 27.
59:26
Tento duel se již pouze dohrává. Fanoušci na tribunách již oslavují vítězství Stars.
58:43
Hudlerova formace se pokoušela dostat do tlaku, ale hostující obrana to nedopustila.
57:50
Dvorak se dostal v plné rychlosti do útočného pásma a vystřelil přes hráče. Lehtonen zapojil do akce lapačku a přerušil hru.
57:20
Hokejisté Arizony se pokouší tento duel zdramatizovat, ale nedaří se jim přejít modrou čáru.
55:58
Dallas právě vstřelil branku!
O osudu utkání je definitivně rozhodnuto! Domácí vybjovali v útočném pásmu kotouč, který se po sérii přihrávek dostal ke CODYMU EAKINOVI, jenž střelou přes obránce překvapil brankáře Coyotes. Asistence: Jamie Benn a Brett Ritchie.
55:47
55:14
Spezza se pokoušel najít stříleným pasem někoho ze svých spoluhráčů před brankou, ale jeden z obránců srazil tento pas za branku.
54:40
Klingberg dostal nabito na modré čáře a tvrdě vystřelil těsně vedle levé tyče.
54:25
Seguin si dlouho hledal na levém kruhu místečko, až se k němu dostal kotouč a pohotově vypálil. Domingue se vytasil se svojí lapačkou a tento pokus zastavil.
53:47
Frustrovaný Domi z naštvanosti sekl Lindella a odchází na trestnou lavici. Tohle bylo hodně zbytečné.
53:47
Na ledové ploše to začalo jiskřit a rozhodčí přerušují hru.
53:26
Vrbata se okamžitě po vhazování odhodlal ke střele z levého kruhu, ale razantní střela byla sražena do ochranné sítě.
52:45
O chvíli později se Ritchie trefil z mezikruží do levé tyče, domácí hokejista měl během krátké chvíle dvakrát velkou smůlu.
52:33
Ritchie se podél pravého mantinelu dostal do útočného pásma a střelou po ledě trefil boční konstrukci branky.
52:10
Očekávaný tlak Arizony nepřichází a Dallas v poklidu kontroluje hru.
50:36
Coyotes musí všechno vsadit na jednu kartu a tlačit se do útoku. Pravděpodobně budeme vidět hodně přečíslení ze strany Stars.
50:01
Na řadu přichází komerční přestávka. Na střídačce Dallasu panuje dobrá atmosféra.
49:22
Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení! K dorážce střely od modré čáry se dostal na pravé straně LAURI KORPIKOSKI a pohotově zametl kotouč do branky. Asistence: Radek Faksa a Jamie Oleksiak.
48:58
Lehtonen se po delší době dostal do hry a zachytil nahození od levého mantinelu.
48:32
47:50
Hokejisté Dallasu se v přesilové hře nemohou usadit před brankou Coyotes. Domácím to ale zatím vadit nemusí.
47:00
Arizona zvládá oslabení velmi dobře, domácím se nedaří usadit v útočném pásmu.
46:32
Ekman-Larsson vyhodil branku ze svého postavení a dostává dvouminutový trest za zdržování hry.
45:56
45:23
Goligoski se na modré čáře připravil ke střele, kterou dokázala obrana Stars zablokovat.
44:30
Korpikoski se dostal v oslabení do dobré šance, ale Domingue ho dokázal vychytat betonem.
43:56
Oleksiak byl nucen faulem zastavit Domiho a posedí si dvě minuty na trestné lavici.
43:03
Bratři v akci! Jordie Benn šikovně nastřelil kotouč do útočného pásma, který si dojel JAMIE BENN, obtočil se okolo branky a zasunul kotouč k bližší tyčce. Asistence: Jordie Benn a Esa Lindell.
42:06
Tentokrát se domácí dostali do postavení mimo hru.
41:42
Dallasu se zatím nedaří směrem dopředu, Arizona hraje jednoduše a zatím to funguje.
40:53
Domi vyslal do útočného pásma Hanzala, který se snažil natlačit před branku. S tímto záměrem ale neuspěl.
40:01
Druhá třetina přinesla opět po brance na každé straně a tudíž se jde do šaten za stavu 2:2. Lepším týmem byl v tomto dějství Dallas, ale nedokázal se výrazněji prosadit. Rozhodnout tedy bude muset třetí třetina, která začne přibližně ve 4:32.

Střely na branku: 26 – 19.
40:00
39:10
Domingue si trošku zvedl sebevědomí, když chytil nahození od mantinelu.
38:58
Stars přesilovou hru nakonec využívají! Spezza našel mezi kruhy volného JOHNA KLINGBERGA, který zamířil a střelou zápěstím se trefil do pravé šibenice. Asistence: Jason Spezza a Devin Shore.
37:44
Seguin nedokázal udržet modrou čáru a Arizona bude muset zakládat nový útok.
37:29
Martinook se provinil zbytečným faulem a daroval Dallasu přesilovou hru.
37:20
Arizona začala po druhém gólu hru vyrovnávat a již není pod tlakem. Naopak se snaží přidat třetí přesný zásah.
36:27
Lehtonen byl nucen podržet ve své náruči nahození ze středního pásma. Hra je přerušena.
35:44
Chychrun se snažil od modré čáry trefit branku, ale to se mu nepodařilo. Puk proletěl vedle pravé tyče.
35:00
Rozhodčí po poradě rozpažil. Arizona tedy nadále vede o jednu branku.
35:00
Hokejisté Dallasu se radují ze vstřelené branky, ale tu bude muset potvrdit až videorozhodčí. Ritchie v závaru v brankovišti nasměroval kotouč na branku, ale Schenn jej dokázal z brankové čáry odpálit pryč. Otázkou je, jestli již nebyl puk celým objemem v brance.
34:34
Dallas se pokouší rychle odpovědět, ale jeho kombinace v útočném pásmu nejsou přesné.
33:59
Arizona právě vstřelila branku!
Coyotes se v posledních střídáních pouze bránili, ale z ojedinělého výletu do útočného pásma udeřili. MARTIN HANZAL se obtočil okolo branky, nahodil puk do brankoviště, kde si ho do vlastní branky smolně srazil Jordie Benn. Asistence: Radim Vrbata a Connor Murphy.
32:22
32:04
Klingberg nahodil kotouč na branku od modré čáry, ale Domingue měl dobrý výhled.
31:50
Domácím se v přesilové hry nedaří, Arizona se úspěšně brání.
31:07
Arizoně se podařilo poslat kotouč ze svého pásma. Dallas musí zakládat nový útok.
30:22
Za držení je vyloučen na dvě minuty Dvorak. Dallas může pokračovat v tlaku.
30:00
Hokejisté Stars nahazují na branku jeden kotouč za druhým, ale obrana Coyotes hraje velice obětavě a většinu střel blokuje.
28:55
28:30
Dallas je natlačený v útočném pásmu, ale chybí tomu častější střelba. Domingue zatím nemusel řešit nic vážného.
26:55
Přesilovou hru si nyní zahraje Dallas. Za hákování je vyloučen Ekman-Larsson.
26:16
Klingberg našel na modré čáře Spezzu, který tvrdě vypálil. Jeho rána byla sražena do rohu.
25:48
25:20
Ekman-Larsson vystřelil z levého kruhu a donutil Lehtonena k zákroku.
25:09
Johns poslal kotouč do hlediště, ale měl velké štěstí, že tam byla teč od skla. Vylučovat se tedy nebude.
24:59
A znova! Stars vyhazují jeden kotouč za druhým.
24:22
Kotouč je za brankou Dominguea, hosté musí zakládat útok od své branky.
23:50
Arizona si stále nemůže vytvořit tlak v útočném pásmu, domácí oslabení zatím zvládají bez problémů.
22:30
Vrbata s Hanzalem dostali kotouč do brankoviště, kde vznikl závar. Lehtonen ale našel puk a zalehl ho.
21:48
Oleksiak trefil Dvoraka holí do obličeje a je vyloučen na čtyři minuty. Velká šance pro Arizonu!
21:02
Sharp se pokusil kotouč chytře zasunout po objetí branky k tyčce, ale Domingue si tuhle situaci pohlídal.
20:46
Hanzal se pokusil prosadit střelou přes obránce, ale ta skončila v lapačce Lehtonena.
20:38
Útočnou akci Coyotes zastavilo postavení mimo hru.
20:01
Po první třetině platí v Dallasu nerozhodný stav 1:1. Do vedení se dostala hostující družina, ale domácím se povedlo rychle vyrovnat. Druhá třetina začne přibližně ve 3:32.

Střely na branku: 12 – 8.
20:00
19:30
Ani jeden z celků ke konci prvního dějství neriskuje. Pravděpodobně se gólu v této části hry již nedočkáme.
17:14
Coyotes jsou velice nebezpeční z rychlých protiútoků, obrana Stars nepůsobí zrovna skálopevně.
16:32
Nepřesné založení útoku ze strany Coyotes končí zakázaným uvolněním.
15:47
Po šťastném odrazu se na vrcholu pravého kruhu dostal ke kotouči Rieder a pohotově vypálil. Lehtonen ramenem tento pokus vytěsnil mimo tři tyče.
15:26
Domácí družina po vyrovnání pokračuje v tlaku a pokouší se rychle obrátit vývoj utkání. Domingue byl v této chvíli proti a podržel svůj tým.
14:12
Tentokrát se již Dallasu podařilo dotáhnout útočnou akci do úspěšného konce. Hudler našel v útočném pásmu rozjetého DEVINA SHOREA, který se prosadil svižnou střelou zápěstím. Asistence: Jiří Hudler a Esa Lindell.
12:55
Rychlé přečíslení Stars gól nepřinesl. Jamie Benn nedokázal přesně najít Spezzu. Akcím Dallasu schází v tomto utkání finální pas.
12:00
Ritchie se snažil natlačit před branku, ale na brankovišti byl odstaven. Dallas se usilovně snaží vyrovnat.
11:15
Seguin se z levého křídla snažil před brankou najít Spezzu, ale přihrávka byla nepřesná.
10:09
Dvorak dokázal dostat kotouč do útočného pásma a poté po jeho nahození vznikl před brankou Stars chaos. Domácí se ale ubránili.
08:58
Hokejisté Dallasu začínají přidávat a tlačí se do branky. Hosté zatím drží své jednobrankové vedení.
08:07
Seguin nabral rychlost ve středním pásmu, nabruslil si až na levý kruh a střelou zápěstím se pokoušel překvapit brankáře Coyotes. Domingue ale byl pozorný a připsal si úspěšný zákrok.
07:06
Hokejisté Coyotes se dostávají do vedení. Domi našel mezi kruhy volného RADIMA VRBATU, který se střelou z první nemýlil. Asistence: Max Domi a Alex Goligoski.
06:25
Oba celky se zatím hledají, k vidění není příliš pohledný hokej.
05:26
05:05
Rieder dokázal v oslabení prověřit Lehtonena, který byl nucen zasahovat.
04:01
Domácí se nemohou dostat do útočného pásma, Arizona dobře brání modrou čáru.
03:36
Spezza pálil z vrcholu levého kruhu, ale Domingue byl pozorný a ránu vyrazil.
03:26
Nyní je za podražení vyloučen Dvorak a přesilovou hru si zahraje také Dallas.
03:20
Faksa se podél pravého mantinelu dostal do útočného pásm a přihrával před branku, kde se ke kotouč však dostal soupeř.
03:14
02:40
Přesilová hra je ve své druhé polovině a Arizona se ještě nedokázala dostat do nějaké šance.
01:40
Domácí se zatím úspěšně brání. Hosté se zatím nedokázali usadit v útočném pásmu.
01:14
Hamhuis se provinil podražením a zamíří na trestnou lavici.
01:08
Vrbata nahodil kotouč na branku z pravé strany a Lehtonen měl problémy. Nakonec kotouč vyrazil.
00:01
Tým Dallasu před tímto duelem opustil útočník Patrick Eaves, který byl vyměněn do Anaheimu. Začali Stars svůj tým rozprodávat nebo se jedná o ojedinělý krok?

Dallas Stars: Lehtonen (Niemi) – Klingberg, Lindell, Jo. Benn, Hamhuis, Oleksiak, Johns – Sharp (A), Eakin, Ja. Benn (C) – Seguin, Spezza (A), Roussel – B. Ritchie, Faksa, McKenzie – Hudler, D. Shore, Korpikoski.

Arizona Coyotes: Domingue (Hill) – Schenn, Ekman-Larsson (A), Connauton, Goligoski, C. Murphy, Chychrun – Vrbata, Hanzal (A), Rieder – Doan (C), Dvorak, Perlini – White, Burmistrov, Domi – Holland, Martinook, Crouse.

Rozhodčí: Morton, Peel – Cameron, Berg.
Dallas se momentálně nachází pod příčkami zaručující účast v play-off a potřebuje nutně bodovat v každém utkání. Dnešní duel není výjimkou, navíc se Stars utkávají s týmem, který he v tabulce za nimi.

To Arizona již podle všeho nemá šanci do bojů o play-off promluvit a očekává se, že v příštím týdnu svůj tým před uzávěrkou přestupů rozprodá. Hráči ale mají motivaci k tomu se ukázat, aby o ně byl zájem.
Přeji krásnou hokejovou noc! V Texasu se dnes odehraje utkání mezi Dallasem a Arizonou a my se můžeme těšit na zajímavou podívanou. Který tým dokáže zvítězit?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.