Roman Polák (TOR) – 0+0, -1, 1 střela, čas na ledě 18:53
Martin Marinčin (TOR) – 0+0, -1, bez střely, čas na ledě 17:03
Radek Faksa (DAL) – 1+0, +2, 1 střela, čas na ledě 17:08

Hity: 18:15
Vhazování: 22:36
Vyloučení: 2:1
Využití: 1:1
Po devíti brankách ve dvou třetinách nás už v poslední části čekal gólový půst, protože domácí hokejisté neregistrovali žádnou střelu na bránu a nápor Toronta už nebyl nijak velký.

Dallas tedy o svém vítězství rozhodl velmi vydařenou první třetinou, kdy dal Torontu hned pět branek, na které Maple Leafs nedokázali patřičně zareagovat, a Stars tak na svém ledě porazili Toronto 6:3.
59:20
Kotouč je opět v obranném pásmu Toronta, kam jej tentokrát dostala Sharpova formace.
58:36
Domácí hokejisté dlouho drželi puk ve svém útočném pásmu a ukrajovali další vteřiny z konce utkání.
58:04
Toronto se při své další ofenzivní snaze dostalo do postavení mimo hru, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.
57:25
Faksa jen protečoval puk do útočného pásma, což Dallasu absolutně stačí.
56:24
Honka chtěl vyhodit puk z obranné třetiny, ale kotouč se od plexiskla odrazil mimo kluziště.
55:46
Matthews poslal puk směrem na bránu Dallasu, kde jej ještě někdo z jeho spoluhráčů tečoval a Lehtonen puk vyrazil mimo svou klec.
54:40
Domácí brankář si připisuje další úspěšný zákrok, když tentokrát likviduje střelu Kadriho.
54:18
Gardiner dostal velmi dobře nabito na levou stranu a jeho dělovku Lehtonen vyrazil mimo svou klec.
53:17
Ani jedna ze dvou střel finských obránců Dallasu se nyní nedostala až na bránu Toronta.
52:33
Kadri se snažil natlačit puk na bránu Lehtonena, ale jeho pokus nakonec letí mimo bránu Dallasu.
51:17
Sošnikov se protlačil až před bránu Dallasu, kde se následně snažilo dorážet několik hráčů Toronta, a to se jim nakonec i podařilo, jenže s pukem dostali do brány i brankáře Dallasu, a tak je jasné, že tato branka nemůže platit.
49:04
Jamie Benn se snažil překvapit Mcelhinneyho z velkého úhlu, ale hostující brankář nakonec jeho střelu vyrazil do ochranné sítě.
48:45
Do střely Jordieho Benna se vložil Brown a od hostujícího hráče se kotouč odrazil mimo kluziště.
48:18
Až nyní otestoval Bozak Lehtonena, který musel zasáhnout svou vyrážečkou.
47:42
Maple Leafs se drží ve svém útočném pásmu, ale Torontu se nyní nedaří protlačit do nějakého zakončení.
46:36
Marinčinova střela od modré čáry letěla mimo bránu Dallasu.
45:40
Matthews nahrál mezi kruhy Marnerovi, jenž mohl vstřelit svou druhou branku v utkání, jenže proti byl Lehtonen, jenž předvedl parádní zákrok a kotouč vyrazil.
44:33
Martinova střela z levého kruhu končí přesně v lapačce domácího brankáře.
44:20
Toronto se snažilo urychlit svou rozehrávku, jenže jejich snaha končí akorát odpískaným zakázaným uvolněním.
43:00
Střela Matthewse hodně překvapila Lehtonena, který jí snad ani neviděl a navíc byl jeho pokus i tečován, ale i tak skončil na betonech domácího brankáře.
41:35
Seguin dostal puk na modrou k Jordie Bennovi, jehož střela však šla mimo tři tyče hostující klece.
40:34
Útočná akce Toronta končí na útočné modré čáře, kde se hostující hokejisté dostali do ofsajdového postavení.
40:01
Ve druhé třetině už padlo jen o polovinu méně branek, než tomu bylo v první části. Torontu nejdříve zužitkovalo chybu Honky, když se po ní prosadil Sošnikov. Dallas poté znova odskočil svému soupeři, protože se po rychlém protiútoku prosadil Spezza. Nicméně Maple Leafs stále nesložili zbraně a třetí branku hostí vstřelil dnes hodně aktivní Marner.

Do třetí třetiny tedy bude Dallas vstupovat s tříbrankovým náskokem, který bude hájit před hodně dravými hráči Toronta.
40:00
39:42
Eaves jel zcela sám na McElhinneyho a měl dostat času udělat co jen chce, ale domácí útočník nakonec jen trefil lapačku hostujícího brankáře.
39:28
Polák se dostal do zakončení z velkého úhlu a jeho střela jen proletěla kolem brány.
38:44
Shore jen poslal puk za bránu Toronta, kde si jej přebírají hostující obránci.
37:57
Lehtonen se musel mít znovu na pozoru, protože po přihrávce od Kadriho se do zakončení dostal van Riemsdyk.
37:28
Johnsovo bekhendové zakončení dokázali hosté vyrazit za svou klec.
36:45
Gardiner obdržel parádní přihrávku do jízdy a měl před sebou navíc i hodně prostoru a následná střela nadělala Lehtonenovi velké problémy.
36:08
V krátkém časovém rozmezí na Lehtonena vystřelili oba obránci Toronta na ledě a až pokus Hunwicka skončil ve výstroji domácího brankáře.
35:41
Ritchie vyslal hodně nepříjemnou střelu směrem na hostující klec, kterou McElhinney téměř neviděl, ale i tak brankář Toronta dokázal zasáhnout.
35:22
Tentokrát se musel mít na pozoru McElhinney, protože na něj vyslal svůj projektil Korpikoski a jeho střela končí v lapačce hostujícího brankáře.
34:52
Nylander se snažil dostat puk zpoza klece na své spoluhráče, avšak tento pas si domácí pohlídali.
34:07
Nylander vjel s pukem do útočného pásma, kde jej ihned poslal směrem na Lehtonena, který kotouč ukrývá ve své lapačce.
32:48
Van Riemsdyk se dostal do zakončení ze středu útočného pásma a jeho pokus proletěl nad bránou Dallasu.
32:08
Cracknellovi se podařilo obloučkem dostat puk z obranné třetiny a domácí mohou odejít vystřídat.
31:31
Hunwickova střela od modré čáry letěla hodně mimo bránu Dallasu, ale i tak je Toronto dále u kotouče.
30:25
Toronto právě vstřelilo branku!
MITCHELL MARNER vletěl do útočného pásma, kde následně i obdržel puk a jeho následná střela na vzdálenější tyč proletěla až za záda Lehtonena. Asistence: Nazem Kadri, Nikita Zajcev.
29:55
Na druhé straně se k zakončení od modré dostal Zajcev, jenže jeho pokus letěl hodně mimo bránu Dallasu.
29:27
Lindell dostal nabito na modré čáře a jeho pokus trefil vlastního hráče stojícího před bránou Toronta.
29:05
Faksa se snažil zakončit z hodně velkého úhlu a jeho střela jen proletěla kolem hostujícího brankáře.
28:31
Lehtonenova lapačka je opět v akci, protože na něj letí další střela z hole Martina.
27:51
Dallas právě vstřelil branku!
Stars se následně dostali do rychlého protiútoku, kde to parádně udělal Seguin, jenž se proháčkoval až před McElhinneyho, kterému naznačil střelu, ale místo toho obkroužil klec a nahrál JASONU SPEZZOVI, jemuž se s menšími obtížemi podařilo dostat puk do brány Toronta. Asistence: Tyler Seguin.
27:38
Lehtonen se musel mít znova na pozoru, protože na něj od modré vystřelil další z obránců Toronta a domácí brankář musel zasáhnout svým betonem.
27:07
Johnsova střela se od zadního mantinelu odrazila až mimo hrací plochu, a tak se bude vhazovat ve střední třetině.
26:44
Eaves nahrával Jamie Bennovi, jenže tento pas vyhnal domácího kapitána až do středního pásma.
26:19
Domácí udělali ve vlastním obranném pásmu další velkou chybu, kterou mohl potrestat Marner, jenže jeho pokus vychytal Lehtonen.
26:02
Sharp poslal další střelu směrem na hostujícího brankáře, který opět zasáhl svým betonem.
25:30
Star poslali puk přímo na hostující bránu a McElhinney musel zasáhnout svým betonem.
24:59
Johns už se napřahoval k velké střele, ale Eakin byl natlačen do hostující klece, kterou tak vychýlil ze své pozice.
24:19
Honka udělal v obranném pásmu velkou hrubici, když nahrál puk přímo na hůl Martina, který viděl před bránou zcela volného NIKITU SOŠNIKOVA, jenž už si v takové situaci věděl rady. Asistence: Matt Martin.
23:14
Marner si vyměnil puk s Matthewsem, jemuž ho poté chtěl nahrát před bránu Dallasu, ale tento pas byl příliš dlouhý.
22:39
Po dalším vyhraném vhazování se do zakončení dostal Marner, jehož pokus končí ve výstroji Lehtonena.
22:36
Zajcev se postupně dostal až do útoku, kde z levého kruhu zakončil bekhendem, avšak jeho pokus přizvedl Honka.
22:17
Až nyní mohou domácí odejít vystřídat, protože střelu Sošnikova přizvedl Jordie Benn do ochranné sítě.
22:13
Shore znova jen poslal puk obloučkem přes celé kluziště, a tak jeho formace stále nemůže odejít vystřídat.
21:39
Dallas vyhodil puk přes celé kluziště, a tak je domácím odpískáno zakázané uvolnění.
21:22
Maple Leafs nahodili puk před bránu Dallasu, kde jej tečoval van Riemsdyk a kotouč následně skončil pod lapačkou Lehtonena.
21:14
Hunwick vystřelil od modré čáry a jeho pokus Lehtonen vyrazil před sebe, kde se k dorážce dostal Nylander, ale jeho pokus šel vedle.
20:51
Stars se následně dostali do ofsajdového postavení, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.
20:24
Faksa zavezl puk za bránu Toronta, kam mu ještě dojel na pomoc Sharp, ale domácí ani tak poté nic nevymysleli.
20:01
Je za námi hodně divoká první třetina, ve které jsme mohli vidět hned šest branek, když z toho hned pět kusů dali domácí hokejisté. Stars se nejdříve dostali do tříbrankového vedení, když se postupně trefili Shore, Faksa a Korpikoski, jenž svou brankou vyhnal Andersena na střídačku.

Maple Leafs sice následně z přesilové hry snížili díky Bozakovi, ale Dallas měl připravené další dvě branky, protože se ještě do konce třetiny trefili Ritchie a Jamie Benn. Dallas tedy po první třetině vede 5:1.
20:00
19:36
Brown se nyní možná hodně zbytečně snažil přihrát puk na Matthewse, když byl sám ve velmi dobré pozici.
18:22
Domácí vyhráli následné vhazování a Klingberg poslal od mantinelu puk na hranici pravého kruhu JAMIEMU BENNOVI, kterému se sice jeho střela příliš nepodařila, ale možná i díky tomu kotouč prošel za záda McElhinneyho. Asistence: John Klingberg, Tyler Seguin.
18:16
Honkova střela od modré čáry byla zblokována hned první hokejkou hostí a puk následně letěl až do ochranné sítě.
18:01
Stars se však zatím nemohou dostat ze svého obranného pásma.
17:32
Nazem Kadri (TOR) oslabuje svůj celek na dvě minuty za krosček a Dallas si zahraje svou první přesilovou hru v utkání.
17:26
Roussel poslal od modré čáry puk směrem na bránu Toronta, kde se ho snažil tečovat Spezza, ale kotouč šel těsně vedle.
16:43
Matthews vystřelil z pravého kruhu a jeho střela zřejmě skončila už na jednom z bránících hráčů Dallasu.
16:04
Honka naznačil střelu příklepem, ale následně si s pukem zajel za bránu Toronta, odkud přihrál před McIlhenneyho BRETTU RITCHIEMU, jenž se vstřeluje už čtvrtou branku Dallasu v první třetině. Asistence: Julius Honka, Adam Cracknell.
15:13
Toronto poslalo puk přes celé kluziště, takže je Maple Leafs odpískáno zakázané uvolnění.
15:07
Shore zavezl puk do útočné třetiny, kde ho přihrál Sharpovi, jenž otestoval nového muže mezi třemi tyčemi.
14:38
Spezzova přihrávka letí s útočné třetiny až do obranného pásma Dallasu.
13:50
Maple Leafs využívají přesilovou hru, když Marner nahrál na pravou stranu van Riemsdykovi, jenž ihned poslal puk před bránu Dallasu, kde byl TYLER BOZAK, který už ho tečoval do domácí klece. Asistence: James van Riemsdyk, Mitch Marner.
13:18
Dallasu se podařilo vyhodit puk přes celé kluziště.
13:03
Cody Eakin (DAL) dostává dvě minuty za podražení, a Toronto si tak zahraje svou druhou přesilovou hru v utkání.
12:43
Matthews vystřeil z pravého kruhu, avšak jeho střela šla hodně mimo bránu Dallasu.
12:12
Maple Leafs se následně nacpali do svého útočného pásma, jenže hosté se nemohou protlačit do nějakého zakončení.
11:18
Frederika Andersena tedy v bráně Toronta vystřídal Curtis McElhinney.
11:18
Hamhuis parádně udržel puk v útočné třetině, díky čemuž poté Ritchie nahrál z rohu LAURI KORPIKOSKÉMU, který si nabruslil až mezi kruhy, odkud bekhendem vyhnal Andersena z brány Maple Leafs. Asistence: Brett Ritchie, Dan Hamhuis.
10:54
Johns zavezl puk do útočného pásma, kam jej dostal za bránu na Shora, jenž s ničím neváhal a nahrál mezi kruhy Sharpovi, jehož následná střela však letěla přímo do středu, kde byl připravený Andersen.
10:12
Toronto drželo domácí celek v jeho obranném pásmu, odkud se Stars nakonec osvobozují pouze vyhozením puku na zakázané uvolnění.
09:33
Gauthier se dostal do zakončení z levé strany a jeho pokus končí přesně v lapačce domácího brankáře.
08:48
I střela Kadriho je zblokována až do střední třetiny, a Dallas tak přežil své první oslabení v utkání.
08:23
Marinerova střela skončila na blokujícím Jordiem Bennovi, od kterého se puk odrazil až do středního pásma.
08:10
Van Riemsdyk vystřelil z pravého kruhu směrem na domácí bránu a Lehtonen drží puk ve své výstroji.
08:00
Tentokrát se špatnou rozehrávkou vyhánějí hostující hokejisté sami.
07:35
Nylander ztratil v útočné třetině puk, čehož využil Korpikoski, který jej vyhodil přes celé kluziště.
06:56
Gardiner vystřelil od modré čáry, avšak jeho střelu zastavil jeden z hráčů stojící před Lehtonenem.
06:38
Toronto si zahraje první přesilovou hru v utkání, protože dvě minuty za hákování dostává Esa Lindell (DAL), jenž musel zastavit pronikajícího Matthewse.
06:10
Domácí šli ve čtyřech proti dvěma, když celá akce vyvrcholila přihrávkou mezi kruhy, kde byl Seguin, který však netrefil bránu Toronta.
05:35
Jamie Benn se snažil prokličkovat až mezi kruhy, avšak jeho postup zastavil jeden z vracejících se útočníku Toronta.
04:38
Sharp nahrál puk na levou stranu Shoreovi, jenž z kruhu vystřelil a Andersen vykopl kotouč před sebe, kde dojížděl důrazný RADEK FAKSA, jemuž se podařilo dorazit puk do hostující klece. Asistence: Devin Shore, Patrick Sharp.
04:23
To další střela z hole Komarova už končí ve výstroji domácího brankáře, který si jej zde i ponechává.
04:13
Gardiner vystřelil od modré a Nylander jeho pokus ještě jednou rukou tečoval a Lehtonen měl co dělat, aby puk vykopl svým betonem.
03:40
Matthews se pokusil zakončit zpoza domácí klece, ale Lehtonen byl na svém místě a prostor u tyče si pohlídal.
03:21
Maple Leafs se snažili prodrat do svého útočného pásma, jenže jejich nahození končí v ochranné síti.
02:53
DEVIN SHORE si ve středním pásmu sebral puk a po pravém křídle se s ním prohnal až k Andersenovi, kterého též objel a zakončil ke vzdálenější tyči, a poslal tak Dallas do vedení. Asistence: Dan Hamhuis.
02:35
Hamhuis vyslal od modré další svou střelu, která však tentokrát neprošla až k Andersenovi.
01:44
Maple Leafs jen nahodili puk do svého útočného pásma, kam však ani nemohou, protože jeden z hráčů byl v útočné třetině dříve než puk, a tak je signalizován ofsajd.
00:54
Hosté nahráli na střed útočného pásma Eakinovi, který si ještě najel mezi kruhy, ale domácí útočník v dobré pozici netrefil klec Toronta.
00:16
Po vyhraném vhazování se ke střele dostal Hamhuis, jenž otestoval Andersena, který jeho pokus vyrazil za svou klec.
00:07
Maple Leafs vyhráli úvodní vhazování, jenže hosté následně ihned poslali puk na zakázané uvolnění.
00:01

Dallas Stars: Lehtonen (Niemi) – Lindell, Klingberg, Hamhuis, Honka, Jo. Benn, Johns – Ja. Benn (C), Eakin, Eaves – D. Shore, Faksa, Sharp (A) – Roussel, Seguin, Spezza (A) – Korpikoski, Cracknell, B. Ritchie.

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Marinčin, N. Zajcev, Gardiner, C. Carrick, Hunwick, R. Polák – J. van Riemsdyk, Bozak, Marner – Komarov, Kadri, W. Nylander – Hyman, Matthews, Co. Brown – M. Martin, F. Gauthier, Sošnikov.

Rozhodčí: Rehman, Dwyer – Daisy, Pancich.
Dallas Stars

Bilance: 20-20-10

To naopak v Dallasu zatím s letošní sezónou příliš spokojení nejsou. Od Stars se toho očekávalo hodně, ale velká porce zranění a obměna některých částí Hvězdám příliš nevyšla, a proto se také nyní tým Lindyho Ruffa krčí až na 11. pozici Západní konference, ze které sice ztrácí pouhé tři body na osmé Calgary, jenže Dallas má v letošní sezóně velké problémy se vstupy do utkání, které se poté výrazně podepisují pod jejich výsledky.

Dalším faktorem je poté i to, že Stars nejsou schopni uskutečnit nějakou delší sérii výher, protože ve většině případů přichází po výhře Dallasu porážka texaského týmu. Na špičce týmové produktivity v letošní sezóně sídlí Tyler Seguin, který si zatím připsal 47 bodů.

Poslední utkání:

Dallas – Washington 3:4 pp
Dallas – Minnesota 2:3 pp
Dallas – Buffalo 4:3
Toronto Maple Leafs

Bilance: 23-15-9

Mladý tým Mikea Babcocka je zatím po 47 odehraných utkáních na dostřel příčkám pro play off, protože je hned na devátém místě, odkud na osmý Boston ztrácí jediný bod. Navíc je Toronto jedním z mužstev, které má odehráno méně utkání, takže může své soky ještě s velkým klidem dohnat.

Nejproduktivnějším hráčem Maple Leafs je minulý rok draftovaný Austin Matthews, jenž si zatím ve svém prvním ročníku v NHL vede skvěle a v 47 utkáních nasbíral 39 bodů za 23 branek a 16 asistencí.

Poslední zápasy:

Toronto – Calgary 4:0
Detroit – Toronto 0:4
Philadelphia – Toronto 2:1
Vítám vás u dalšího on-line přenosu ze zámořské NHL, ve které se po víkendové All-Stars pouze opět rozjíždí kolotoč základní části. Konkrétně se podíváme na střed Západní a Východní konference, protože Dallas Stars na svém ledě přivítají Toronto Maple Leafs. Zápas startuje něco málo po půl třetí ráno a vy u něj díky tomuto přenosu můžete být také.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.