3. Thomas Greiss (NYI) 26 zák., 1 gól, 96,3%
2. John Tavares (NYI) 1+0

Československá stopa v utkání:
Tomáš Tatar (DET) 0+0, 3 střely, čas na ledě 20:36
Petr Mrázek (DET) 58 minut, 19 zákroků, 3 góly, 86,4%
Ani hra v šesti Detroitu dnes nepomohla a s jedním šťastným gólem nemohl vyhrát. Hosté totiž dali dva a celkově vítězí 3:1. Rozhodujícím momentem byl tak kuriózní gól z druhé třetiny, o který se postaral de Haan.
59:34
Greiss zachytil dělovou ránu Helma do lapačky.
59:00
Do konce třetí třetiny zbývá už jen minuta.
58:10
Zatím se mu ale nedaří dostat do útočného pásma.
57:40
Detroit hraje vabank a hraje se šesti hráči v poli.
56:57
Tavares mohl definitivně rozhodnout dnešní duel, ale z mezikruží trestuhodně netrefil bránu.
55:40
Larkin už napřahoval ke střele. Na poslední chvíli mu ale do ní vlezl obránce Islanders a domácí útočník odešel na střídačku s krvavým šrámem.
54:00
Detroit se snaží udělat ještě něco se zápasem. Greisse ale ne a ne překonat.
52:38
Nyní pálil Athanasiou, ale jeho pokus byl hodně nepřesný.
52:07
Čas na vyrovnání Detroitu uniká a hraje se v jeho pásmu.
50:13
Lee se vrací zpátky na led.
49:45
Další vyhození hostů přes celé kluziště.
49:22
Domácím se však nedaří usadit se v pásmu.
48:13
Lee (NYI) je podruhé na trestné lavici. Tentokrát za nedovolené vrážení.
47:46
Na Greisse navíc ani nejde moc střel. Hostující gólman zůstává delší dobu neprověřen.
46:40
Islanders už nikam moc nespěchají a pouzevyhazují kotouče. Aby se jim tato taktika ale nevymstila.
45:44
Puk ho totiž zasáhl do kotníku a hostující obránce zamířil rovnou do šaten. Dnes už se asi na ledě neobjeví.
45:44
Na ledě zůstává ležet Boychuk a podle jeho grimasy v obličeji to sním nevypadá vůbec dobře.
45:16
Detroit je hodně otřesen třetí inkasovanou brankou neví si rady, co s kotoučem.
43:42
Islanders právě vstřelili branku!
JOHN TAVARES se prosazuje v dnešním utkání a dává 22. branku v sezóně. K ní mu hodně pomohl Bailey, který získal kotouč a poté přihrál svému kapitánovi, jenž střelou pod břevno nedal Mrázkovi šanci. Asistence: Josh Bailey.
42:10
Kronwall vyčkává s pukem za vlastní brankou.
41:40
Hosté se usadili v pásmu. Mrázek si hlídá prostor u ledu.
40:01
V dalších dvaceti minutách byl k vidění pouze jediný gól a to z hole de Haana, který ani sám zřejmě nečekal, že by mohl skórovat. Štěstí ale stálo na jeho straně a hostí díky němu vedou 2:1. Závěrečná část začne ve 3:28.
40:00
39:30
Zetterberg se pokusil o další překvapení Greisse. Hostující brankář se tentokrát nachytat nenechal.
39:01
Poslední minuta prostřední periody.
38:32
Detroit musí pro kotouč ke své brance.
38:04
Hosté budou dohrávat druhou část ve čtyřech. Bailey je totiž vyloučen za podražení.
37:28
Greiss si musel po dlouhé době zachytat. Od modré ho prověřil Ouellet.
36:18
Další zmatky před Mrázkem. Český gólman tentokrát obstál a zneškodnil tutovou šanci Tavarese.
35:50
Oba týmy jsou kompletní.
35:16
Hra ve čtyřech svědčí lépe Detroitu, ale Greiss je zatím pozorný.
33:46
Síly na ledě se vyrovnají. Za hákování je vyloučen Lee (NYI).
33:16
Hosté se dlouho drží v pásmu. Mrázka ale zatím ohrozit nedokázali.
31:50
Další vyloučení na straně Red Wings. Helm si bude muset odsedět hned čtyři minuty za hru vysokou holí.
30:46
Mrázek dnes nezažívá nejšťastnější den. Po námazu totiž dostává další smolný gól. Český gólman sice vyrazil střelu CALVINA de HAANA, ale pouze do vlastního obránce, od kterého zamířil puk do branky Detroitu. Asistence: Brock Nelson, Allan Quine.
30:20
Znovu se daří Detroitu zahodit puk.
30:00
Hosté ale budou muset začít od vlastní branky.
29:35
Vanek v rohu podrazil soupeře a půjde pykat za podražení. Přesilovka pro Islanders.
29:12
Jensenův pokus zase skončil sražen c ochranné síti.
28:30
Green vyslal střelu z půlky, ale Greisse tím vůbec neohrozil.
27:40
Druhá třetina zatím kopíruje tu první. Ani v jejím úvodu nevidí diváci moc příležitostí a hraje se spíše u mantinelů.
26:55
Zetterberg se pokusil překvapit Greisse, ale mezírku mezi jeho betony nenašel.
25:20
Clutterbuck pálil z otočky těsně mimo domácí branku.
24:06
Athanasiou mohl poslat domácí do vedení, ale v rychlosti nedokázala poslat kotouč do branky.
23:15
V prostřední periodě se hraje zatím nahoru dolu. Gólový efekt to však zatím nepřineslo.
22:06
Ostrované ho ale vůbec nevyužili a s pukem tak hraje opět Detroit.
21:46
Domácí posílají kotouč na zakázané uvolnění.
20:56
Bailey se dostal až před Mrázka, ale nedokázal zakončit.
20:01
Dobrých patnáct minut se musel hokejový divák nudit. Poté ho ale nejdřív probudila minela Petra Mrázka, po které šli hosté do vedení. Pouhou desetinu před odchodem do šaten ale rozhodl Zetterberg o tom, že se do prostřední periody půjde za nerozhodného stavu.
20:00
19:59
Detroit právě vstřelil branku!
Tak to je neskutečné. Pouhá desetina dělila hosty od toho, aby šli do šaten s vedení 1:0. za pouhé tři vteřin se ale puk po buly dostal HENRIKU ZETTERBERGOVI, který v čase 19:59,9 překonal Greisse. Asistence: Thomas Vanek, Frederik Nielsen.
19:57
Ještě před sirénou je vyloučen Mayfield (NYI).
19:37
Abdelkader naznačil střelu a zabvil se obránce. Poté ale místo střely volil přihrávku a Detroit se nedostal ke střele.
19:01
Poslední minuta úvodní části.
18:36
Pohledná kombinace domácích, která ale neskončila střelou. Greiss tak mohl zůstat v klidu.
17:40
Bailey se pokusil najít přihrávkou své spoluhráče, přes tři hokejisty Detroitu, ale neměl moc nadějí.
16:23
Domácí však vyčkávají s kotoučem za vlastní brankou.
16:00
Úvodní gól snad dá zápasu náboj, který mu zatím chybí. Minimálně Detroit bude muset začít hrát a tím pádem i otevřít hru.
15:00
Hodně velké chyby se dopustil Petr Mrázek. Český gólman se pokusil rozehrát, ale puk namířil přímo na hůl JOSHE BAILEYHO, který nečekaný dárek využil a otevírá skóre dnešního zápasu. Bez asistence.
14:31
Chvilku vzruchu byla také před Greissem. Hostující gólman ale nakonec našel černou gumu pod lapačkou.
13:44
K Cizikasovi se dostal nečekaně kotouč. Bekhendem však minul branku Detroitu.
13:12
Tatar se odhodlal ke střele tahem. Trefil však pouze obránce před sebou, od něhož se odrazil kotouč do ochranné sítě.
12:16
Ladd se vydal na steč proti třem protihráčům. Nemohlo to dopadnout jinak, než ztrátou kotouče.
11:23
Na druhé straně vystrašil Greisse Oullet. Jeho pokus ale skončil na plexiskle.
10:47
Hosté se pozdrželi v útočné třetině. K ohrožení Mrázka ale mají hodně daleko.
10:07
Mimo skončila i střela de Haana z nadějné pozice.
09:25
Mrázek se musel mít na pozoru. Střela Kuljomina ale zamířila mimo jeho branku.
09:02
Tatar se dostal do mezikruží. Jeho pokus nad lapačku ale Greiss vystihl.
08:47
Až nyní zazněl Joe Louis Arenou hvizd rozhodčích, který znamená zakázané uvolnění hostů.
08:10
Hra je v posledních minutách hodně plynulá a moc se nepřerušuje. Oběma celkům však chybí větší chuť po střelbě.
07:43
Mají ale také problémy dostat se přes útočnou modrou lajnu, kde si Detroit bere puk zpět do moci.
07:15
Nyní už se hraje za hostující brankou. Ostrované mají však situaci pod kontrolou.
06:46
Špatná přihrávka Red Wings znamená riziko ofsajdu. Domácí byli donuceni odevzdat kotouč.
05:52
Detroit se nadále udržuje v útočném pásmu. Stejně jako před chvíli jeho soupeř, ale hraje s kotoučem na kraji kluziště.
05:19
Green se dostal až před Greisse. Nepochopitelně ale volil přihrávku místo střely. Z nadějné akce tak sešlo.
05:02
Od modré pálil Mayfield. Mrázek připraven. Vhazovat se bude po jeho levici.
04:46
Netradiční přerušení. Jeden z čárových rozhodčích dostal pukem do hlavy. Situaci ale přežil s úsměvem a po chvilce pauzy bude pokračovat.
04:25
Green zajel s kotoučem za branku, kde vyčkává a ž jeho tým vystřídá.
03:50
Zasahovat musel už i Greiss, ale nebylo to nic vážného.
03:15
Mrázek si jako první z obou gólmanů připisuje premiérový zákrok.
02:45
Viz poslední akce Islanders. Místo kombinace a střely, posílali hosté míček raději po mantinelu.
02:06
Začátek zápasu je hodně zbrklý a oba celky se bojí hrát s kotoučem-
01:26
S pukem si zahraje i Detroit, který má ale problém přejít přes střední pásmo.
00:58
Ani teď ovšem rozehrávka nebyla ideální a vyplynulo z ní zakázané uvolnění.
00:51
Islanders tak musí začít znovu od vlastní brány.
00:16
Hosté sice vyhráli úvodní buly, ale jejich první rozehrávka byla nepřesná a skončila za Mrázkem.
00:01

Detroit Red Wings: Mrázek (Coreau) – Green, DeKeyser, Br. Smith (A), Kronwall, Jensen, Ouellet – Mantha (C), Zetterberg, Tatar – Vanek, Nielsen, Athanasiou – D. Larkin, Helm (A), Abdelkader – Ott, Sheahan, Glendening.

New York Islanders: Greiss (Bérubé) – Boychuk, Leddy, Mayfield, Hickey, Seidenberg, de Haan – Jo. Bailey (C), Tavares, Lee – R. Strome, B. Nelson, Beauvillier – Ladd, Quine, Chimera – Clutterbuck, Cizikas, N. Kuljomin.

Rozhodčí: Pochmara, Charron.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.