Tomáš Tatar (DET) – 1+0, +1, 2 střely, čas na ledě 16:31

1. Tomáš Tatar (DET) – 1+0, +1, 2 střely, čas na ledě 16:31
3. Ryan Sproul (DET) – 0+1, 0, 2 střely, čas na ledě 14:57

Střely na bránu: 43:33
Zblokované střely: 11:7
Hity: 18:24
Vhazování: 26:26
Detroit se na začátku třetí třetiny dostal díky Tatarovi do vedení, které ještě následně navýšil Nyquist. Nashville se už poté jen vzchopil na snížení, když v přesilové hře Fisher tečoval střelu Josiho. Poslední tečku za utkáním udělal Helm, který potvrdil výhru Detroitu střelou do opuštěné klece Nashvillu.
59:52
Mrázek si ještě sáhne na puk, protože na něj Predátoři vyhazují puk.
59:38
Detroit právě vstřelil branku!
Glendening nahrál zpoza brány DERRENU HELMOVI, jenž už poslal puk do prázdné klece Preds. Asistence: Luke Glendening.
59:28
Predators stále drží puk ve svém útočném pásmu.
59:15
Rinne jede na svou střídačku!
58:58
Forsberg zavezl puk až do útočného pásma.
58:25
Ellis se i tak dostal do zakončení ve vlastním oslabení, které musel Mrázek vyrazit za svou klec.
57:57
Jenže Nashville to ve svém útočném pásmu doslova hodně pokazil, protože nejdříve trefil Carl Järnkrok (NSH) Helma holí do obličeje a James Neal (NSH) krosčekoval Marčenka, takže Detroit bude hrát proti třem.
57:57
57:44
Hosté zatím spíše nahánějí puk kolem mantinelu.
57:26
Puk je v obranném pásmu Detroitu a uvidíme co de Preds vymyslí.
56:58
Rinne se musel mít na pozoru, protože na něj svou střelu vyslal Helm.
56:29
To se jim zatím však moc nedaří, protože Sheahen získal puk ve střední třetině.
55:57
Nashville se dostal ze sevření domácích a hosté se ihned ženou do svého útočného pásma.
55:14
Nashville právě vstřelil branku!
Predators využívají svou přesilovou hru! Josi dostal nabito na modrou čáru a jeho ránu ještě před Mrázkem tečoval MIKE FISHER. Asistence: Roman Josi.
54:44
Nashville bude hrát přesilovou hru, protože dvě minuty za držení dostává Brenden Smith (DET).
54:27
Další střela Ellise proletěla jen těsně nad Mrázkovou bránou.
54:11
Ellis vystřelil směrem na bránu Detroitu a Mrázek jeho pokus vyrazil svým betonem.
53:33
Vzájemně na dvě minuty za hrubost jsou vyloučeni P.K Subban (NSH) a Justin Abdelkader (DET).
53:33
53:15
Na druhé straně se musel mít na pozoru Rinne, kterého vyzkoušel Nielsen a hostující brankář puk vyrazil za svou bránu.
52:31
Fiala objel bránu Detroitu, aby následně křižně nahrál Nealovi, kterého však parádně vychytal Mrázek!
52:13
Sissons zahrál puk vysokou holí, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.
51:27
GUSTAV NYQUIST využil zaváhání Forsberga, když mu sebral kotouč a následně jel sám na Rinneho, kterého překonal přesnou střelou k tyči. Bez asistence.
51:13
Helm jel z pravé strany sám na Rinneho, jenže při střele mu sjel puk z hole.
50:49
To samé nyní udělali i domácí, kteří ani nemohli jít napadat, protože byl v pásmu zapomenutý Abdelkader.
50:21
Arvidsson jen protečoval puk směrem do obranného pásma Red Wings.
49:39
Forsberg si chtěl obejít hned dva domácí hráče, jenže hostující útočník za sebou nechal kotouč.
49:11
Hostujícím hokejistům je nyní odpískán ofsajd.
49:03
Sissons vjel s pukem do útočného pásma, kde ihned vystřelil a domácí jeho pokus zblokovali do ochranné sítě.
48:30
Domácí jeli ve čtyřech proti dvěma, ale ani hráči Red Wings tohle přečíslení nedokázali nějak sehrát.
47:58
Subban chtěl zavézt puk do útočného pásma, ale jelikož neviděl žádnou mezírku v obraně Red Wings, tak to otočil zpět.
47:18
Detroit jen poslal puk za bránu Nashvillu a domácí následně odjeli vystřídat.
46:46
Ribeiro se dostal před Mrázkem k odraženému puku, ale jeho okamžitá střela šla hodně mimo bránu.
46:08
Fisher se obtočil kolem brány Detroitu a pokoušel se zasunout puk za Mrázka, ale ten byl na své tyči nalepený.
45:41
Nashville drží puk za svou bránou a uvidíme co odtud hosté vymyslí.
45:06
Hosté jeli ve třech proti dvěma, avšak jejich akce se jim vůbec nepodařila.
44:37
Ribeiro vystřelil z pravé strany, avšak trefil jen bránícího DeKeysera.
43:48
Glendening se dostal až do zakončení ve vlastním oslabení a jeho střela šla těsně vedle brány Nashvillu.
43:17
Detroit získal puk za svou bránou, a tak následně domácí vyhodili touš přes celé kluziště.
42:47
Jonathan Ericsson (DET) dostává dvě minuty za nedovolené bránění, a tak si Nashville zahraje svou třetí přesilovou hru v utkání.
42:31
Yannick Weber (NSH) a Dylan Larkin (DET) tedy dostávají pět minut na trestné lavici.
42:31
42:31
V rohu kluziště se nyní do sebe pustili Weber a Larkin, když celou bitku nakonec vyhrál domácí útočník.
42:12
Hosté následně poslali puk přes celé kluziště, a tak je jim odpískáno zakázané uvolnění.
42:03
Ben Smith vystřelil od modré čáry, avšak jeho střela letěla mimo bránu Nashvillu.
41:10
Red Wings se však dále drželi ve svém pásmu, kde si nakonec poslední jmenovaní vyměnili role, když Marčenko přihrál puk TOMÁŠI TATAROVI, který si vybruslil až do středu pravého kruhu, odkud vstřelil puk do brány Nashvillu. Asistence: Marčenko, Jonathan Ericsson.
41:01
Tatar nahrál na modrou najíždějícímu Marčenkovi, jehož rána šla hodně mimo bránu Nashvillu.
40:01
Statistiky po druhé třetině:

Střely na bránu: 34:25
Zblokované střely: 4:7
Hity: 13:19
Vhazování: 21:16
Ve druhé třetině se nejdříve dostali do vedení domácí, když přesilovou hru využil Abdelkader. Nashville však následně hrál hned dvojnásobnou početní výhodu a současná nejlepší přesilovka NHL udeřila hned dvakrát. Nejdříve srovnal Subban a po Mrázkově slabší chvilce poslal Preds do vedení Ribeiro. Red Wings však v závěru dokázali srovnat, protože se z levého kruhu prosadil Miller.
40:00
39:21
Glendening zavezl puk od pásma, kde se poté puk dostal na modrou k Greenovi, jehož pokus byl zblokován mimo, ale touš se následně odrazil na střed levého kruhu, kde stál DREW MILLER, jehož střela skončila za zády Rinneho. Asistence: Mike Green, Luke Glendening.
38:47
Rinne velmi špatně rozehrál puk na svého beka, když se ke kotouči dostal Nielsen, který do něj jen strčil a puk se snesl na břevno hostující klece.
38:34
Jeden z hráčů zahrál puk vysokou holí, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.
38:11
Nashville ubránil i další své oslabení a hosté se mohou opět hnát směrem na Mrázka.
37:49
Nyquist vystřelil od modré čáry a jeho pokus končí ve výstroji hostujícího brankáře.
37:36
Puk je znova až za bránou Detroitu.
37:18
Nashvillu se podařilo vyhodit puk ze svého obranného pásma.
36:50
Tatar přistrčil puk Greenovi, jenž ještě přihrál Vanekovi, který už vystřelil a Rinne jen švihl svou lapačkou.
36:10
Filip Forsberg (NSH) hodně nešťastně podrazil Greena, a tak dostává dvě minuty na trestné lavici.
35:44
DeKeyser nahrával puk zpoza brány mezi kruhy, jenže jeho pas zastavil už pozorný Rinne, který touš schoval do své lapačky.
35:12
Detroit se snažil natlačit do svého útočného pásma, ale jejich snaha skončila hned u modré čáry.
34:31
Další využitá přesilovka Predators! Hosté jen nahodili puk na Mrázka, který jej velmi nešťastně vyrazil přímo na hůl MIKEA RIBEIRA, jenž si touš potáhl a následně jej dal do zcela prázdné brány. Asistence: Viktor Arvidsson, Ryan Ellis.
34:13
Predators využívají přesilovou hru! Josi nabil P.K. SUBBANOVI a jeho dělovka prošla Mrázkovi mezi jeho betony. Asistence: Roman Josi.
33:55
Tentokrát pálil Subban a i tohle domácí brankář kryje.
33:40
Josiho dělovku Mrázek vyrazil.
33:23
Danny DeKeyser (DET) měl hodně času i prostoru na vyhození puku, ale i tak jej poslal až do hlediště, a zcela zbytečně tak posílá svůj celek do tří.
32:45
Do samostatného úniku se dostal Glendening, jehož kličku do bekhendu však Rinne vystihl a podržel svůj tým.
32:33
První přesilovou hru si zahrají i hosté, když dvě minuty za nedovolené bránění dostává Tomáš Tatar (DET).
32:03
Sissons zkusil vystřelil z levého kruhu a Mrázek jeho střelu vyrazil do rohu kluziště.
31:31
Fisher se nečekaně dostal k nahozenému puku a byl sám před Mrázkem, kterého zkusil ohrozit bekhendovou střelou, ale domácí brankář situaci vyřešil.
31:07
Glendeningovu střelu z pravého kruhu zblokoval Weber do ochranné sítě, a tak se po komerční přestávce bude vhazovat v obranném pásmu Nashvillu.
30:34
Ihned po konci oslabení se na steč vydal Josi, jenž i vystřelil a jeho pokus Mrázek zneškodnil svým betonem.
30:09
Tatar parádně nahrál na levé křídlo Vanekovi, jehož dělovku Rinne dokázal vyrazit mimo svou bránu.
29:26
Což nakonec stačilo, protože Detroit se následně dostal do ofsajdu.
29:17
Ekholm ukořistil puk a následně ho i s trochou štěstí dostal alespoň do středního pásma.
28:41
28:17
Viktor Arvidsson (NSH) vyhodil z obranné třetiny puk do hlediště, a tak dostává dvě minuty za zdržování hry.
27:48
Glendening obdržel parádní pas mezi kruhy, odkud ihned vystřelil a Rinne jeho pokus jen vyrazil za svou klec.
27:22
Tatar zavezl puk do útočného pásma, kde přihrál na modrou Greenovi, jehož následná střela končí v lapačce Rinneho.
26:50
Fiala měl na své hokejce vyrovnání, když si mezi kruhy vzal puk naznačil střelu, najel si ještě více do strany a už mohl střílet do prázdné brány, jenže hostující útočník trefil kousek brusle bránícího hráče, od které se touš odrazil do ochranné sítě.
26:03
Nashville jen nahodil puk do útočného pásma, ale zde si puk bez větších potíží přebírají domácí hokejisté.
25:17
Red Wings bleskově využívají přesilovou hru! Domácí vyhráli vhazování na modrou, odkud vypálil Sproul, jehož střelu ještě těsně před Rinnem tečoval JUSTIN ABDELKADER, od kterého se už touš dostal do sítě Nashvillu. Asistence: Ryan Sproul, Gustav Nyquist.
25:12
Detroit bude hrát další přesilovou hru, protože dvě minuty za držení dostává P. K. Subban (NSH).
25:04
Tatar vypálil od modré čáry a Rinne jeho pokus vyrazil před sebe, kde vznikla menší skrumáž, které však domácí nedokázali využít.
24:17
Nashville nyní jen vyhodil puk do středního pásma, a přenechal jej tak svému soupeři.
23:31
Po další střele Marčenka, kterou ještě tečoval Glendening musel Rinne předvést další důležitý zákrok.
23:05
Marčenko dostal nabito na modré čáře a jeho pokus letí mimo bránu Nashvillu.
22:45
Forsberg nahrával na střed pásma Bassovi, jenže jeho pas si přebral Nyquist.
22:12
Fisher vystřelil od modré čáry a jeho pokus též končí na jednom z bránících hráčů Detroitu.
21:21
Smith vystřelil ze středu útočného pásma a puk byl zastaven ještě někde před Mrázkem.
20:57
Ribeiro poslal puk za bránu Detroitu a hostující hokejisté rychle odjíždějí prostřídat.
20:21
Fiala ihned zavezl puk do útočné třetiny, ale hostům se zde nepodařilo ohrozit Mrázka.
20:01
Statistiky po první třetině:

Střely na bránu: 15:15
Zblokované střely: 1:3
Hity: 6:10
Vhazování: 10:8
Je za námi hodně zajímavá první třetina, ve které jsme mohli vidět parádní hokej. Jediné co tomu chybělo jsou samozřejmě branky, ale oba brankáři se ve svých brankovištích zatím velmi činí, a tak se ani není čemu divit, že si na nich všichni střelci vylámali zuby.
20:00
19:51
Hosté se ještě snaží napadat rozehrávku Detroitu, ale vypadá to tak, že už se v první třetině nic nestane.
19:20
Zetterberg přihrál zpoza branky puk mezi kruhy, kde byl Sheahen, jehož zakončení však zblokovali bránící hráči Nashvillu.
18:33
Nashville má obrovský tlak, což jen potvrdila další střela, kterou vyslal Neal a Mrázek měl co dělat, aby puk nevytahoval ze své sítě.
17:52
Johansen se dostal do hodně nebezpečného zakončení ze středu útočného pásma, které však Mrázek vyrazil mimo svou bránu.
17:20
Bass zavezl puk do útočného pásma, kde jej nahodil směrem na Mrázka, který znova touš jen vyrazil před sebe, ale tentokrát zde nebyl ani jeden z hráčů Nashvillu.
16:51
Tatar se během krátkého okamžiku dostal hned do dvou zakončení, které však obě pokryl finský brankář ve službách Nashvillu.
16:21
Zetterberg se pokusil překvapit Rinneho zpoza brány a puk jen proletěl brankovištěm do středního pásma.
15:54
Domácí drželi puk ve svém útočném pásmu, ale nakonec se z něj i sami vyhnali, když Nyquist nahrál na modrou, kde nebyl ani jeden z obránců Detroitu.
15:19
Forsberg se dostal do zakončení z mezikruží, kde byl zcela volný, jenže jeho střela mu absolutně nesedla a puk jen doklouzal pod lapačku Mrázka.
15:02
Detroit se pokusil rychle rozehrát puk, jenže to domácím nevyšlo a navíc je jim odpískáno zakázané uvolnění.
14:34
Helm to nyní vyzkoušel z hodně velkého úhlu a Rinne byl u své tyče připravený a puk končí v jeho výstroji.
14:03
Pred začínají přebírat otěže utkání, když přežili úvodní tlak domácích.
13:16
Hosté si parádně rozebrali domácí obranu a snad i Mrázka, protože zakončení Smitha už šlo do prázdné brány, ale domácí brankář puk vyrazil díky svému automatickému přesunu k druhé tyči.
11:57
Wilson dostal puk do útočného pásma, jenže tam jeho pas zastavila domácí obrana.
10:58
Preds však jen poslali puk za bránu Detroitu a hosté následně odešli střídat.
10:38
Rinne nyní pomohl svým obráncům a rozehrál puk směrem dopředu.
10:08
Z levého kruhu se dostal do zakončení Fiala a Mrázek jeho pokus jen vyrazil za svou klec.
09:24
Johansen poslal na Mrázka celkem lehkou střelu, kterou však domácí brankář vyrazil mezi kruhy, kde byl Neal, jenž se dostal ještě k dorážce, kterou už brankář Detroitu uchoval ve své výstroji.
08:58
Rinne má na svém kontě další úspěšný zákrok, když na něj od modré vystřelil Green.
08:39
Preds následně získali puk a poslali ho až k Mrázkovi.
08:23
Sproul vystřelil od modré čáry, jenže jeho pokus letěl hodně mimo bránu Nashvillu.
07:43
Detroit dlouho kombinoval ve svém útočném pásmu, ale to k ničemu nevedlo, a tak se Nashvillu podařilo získat puk a vyhodit ho pryč z obranné třetiny.
06:53
Detroit si navíc zahraje první přesilovou hru, protože dvě minuty za hákování dostává Colin Wilson (NSH).
06:41
Helm měl nyní na hokejce první branku utkání! Nyquist získal puk v rohu kluziště a ihned jej poslal před bránu, kde byl právě Helm, jenže proti tomu vytáhl Rinne parádní zákrok. Nashville následně poslal puk na zakázané uvolnění.
06:22
Larkin vletěl s pukem do útočného pásma, kde i ihned zakončil, ale jeho pokus letěl do středu brány, kde byl připravený Rinne.
05:40
Forsberg přihrál puk až na modrou Ekholmovi, jenž na nic nečekal a vystřelil, ale Mrázek měl zcela volný výhled a jeho střelu chytá.
05:25
Domácí obránci znova nevěděli co s pukem, a tak jej pouze podél mantinelu poslali na zakázané uvolnění.
04:35
Josi dostal hodně prostoru na pravé straně, odkud i vystřelil a jeho pokus Mrázek vyrazil do rohu kluziště.
04:22
Domácí sice vyhráli následné vhazování, jenže Red Wings znova poslali puk přes všechny čáry.
04:15
Detroit nyní pouze vyhodil puk přes celé kluziště, a tak se bude vhazovat před Mrázkem.
03:58
Nashville se následně pustil do útoku, jenže snaha hostů skončila už na útočné modré, kde se Preds dostali do ofsajdu.
03:31
Ericsson vystřelil od modré a Rinne znova jen vyrazil puk před sebe, kde byl důrazný Nyquist, jenž však napálil puk do finského brankáře.
03:12
Ribeiro dostal puk do útočného pásma Nashvillu, ale zde se hosté přiliš dlouho neohřáli.
02:41
Od modré čáry letělo další zakončení domácích, které navíc tečoval Glendening, takže Rinne jen touš vyrazil před sebe, kde mohl dorážet Drew Miller, ale jeho pokus zblokovala hostující obrana.
02:17
Menší tlak Detroitu ukončuje střela Ericssona, jenž vypálil od modré a brankář Nashvillu jeho pokus chytá do své lapačky.
01:52
Nyquist vystřelil z hranice levého kruhu a Rinne jeho pokus jen vytěsnil svou lapačkou mimo svou bránu.
01:19
Mrázek musel předvést velmi těžký první zákrok, když se Fisher objevil zcela sám mezi kruhy a jeho pokus domácí brankář vyrazil za svou klec.
01:00
Ta už nakonec vedla až k prvnímu zakončení, když od modré vystřelil Smith a jeho pokus končí v lapačce Rinneho.
00:46
Red Wings jsou nakonec vytlačeni až za svou bránu, odkud domácí rozjedou další útočnou akci.
00:20
Detroit se ihned dostal do svého útočného pásma, ale domácí se zatím nemohou propracovat do nějakého zakončení.
00:01

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – DeKeyser, Green, Ericsson, Marčenko, Br. Smith, Sproul – Abdelkader, Nielsen, D. Larkin – Tatar, Zetterberg (C), Sheahan – Vanek, Helm, Nyquist – D. Miller, Glendening, Ott.

Nashville Predators: Rinne (Mazanec) – Josi, Subban, Ekholm, Ellis, Weber, Carle – Neal, Fisher, Wilson – Fiala, Johansen, Forsberg – Arvidsson, Ribeiro, C. Smith (C) – Bass, Sissons, Järnkrok.

Rozhodčí: O´Halloran, Pochmara – Cherrey, Galloway.
Detroit Red Wings

Bilance: 2-2-0

Rudá Křídla začali svou sezónu cestou na Floridu, kde postupně vyzvali oba tamnější celky, jenže v obou utkáních tahali za kratší konec. Nejprve Tampa Bay zvítězila vysoko 6:4 a ani Florida toho svému soupeři příliš nepovolila, když Detroit porazila 4:1.

Red Wings poté čekalo domácí utkání s Ottawou, ve kterém už si připsali svou první výhru, jelikož Senátory porazili celkem snadno 5:1. Poslední zápas Detroit sehrál v New Yorku, kde se střetl s Rangers, které porazil těsně 2:1, a tak má zatím bilanci dvou výher a dvou porážek.

Poslední zápasy:

Florida – Detroit 4:1
Detroit – Ottawa 5:1
NY Rangers – Detroit 1:2
Nashville Predators

Bilance: 1-2-0

Predátoři vkročili do nového ročníku výhrou, když na svém ledě přetlačili Chicago Blackhawks, avšak hned ve druhém utkání si Nashville připsal i svou první porážku, když s totožným soupeřem odehrál i další zápas, a tentokrát byli úspěšnější Jestřábi, kteří svého soupeře vůbec nešetřili.

Nashville následně odehrál ještě jedno střetnutí s dalším divizním soupeřem, když do města Country dorazil ambiciózní Dallas Stars. Utkání bylo hodně vyrovnané a o vítězství hostujícího celku rozhodl až v poslední části Jason Spezza, a tak si Preds připsali už svou druhou porážku ze tří zápasů.

Poslední zápasy:Chicago 3:2
Chicago – Nashville 6:3
Nashville – Dallas 1:2
Vítám vás u on-line přenosu ze zápasu NHL, ve kterém se konkrétně podíváme na střed Východní a Západní konference. Východ bude zastupovat domácí Detroit Red Wings, jenž na svém ledě přivítá své bývalé divizní rivaly Nashville Predators. Utkání startuje ve 01:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.