Máme za sebou utkání, které v prvních dvou třetinách divákovi nic nenabídlo, ve zbytku utkání však vše vrátilo. New Jersey mělo dvakrát dvougólový náskok, ale Montreal se vždy odkázal dostat na rozdíl jediné branky a v poslední minutě vyrovnal. Dílo dokončil Galchenyuk, jenž v prodloužení rozhodl o tom, že bod navíc jde pro Canadiens.

Montreal právě vstřelil branku!
Na střelu ALEXE GALCHENYUKA už ale neměl. Ten se před modrou opřel do kotouče a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Shea Weber, Alexander Radulov.
62:47
S úvodními střelami si ale Schneider poradil.
62:37
Hosté nikam nespěchají, rozvážně kombinují a hledají místečko k smrtícímu zásahu.
62:04
Montreal dostává perfektní šanci k tomu, aby rozhodl.
62:04
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Damon Severson – 2 min., podražení).
61:50
Shaw šel hodně tvrdě do brány, ale ani on neuspěl.
61:27
Na druhé straně se činil Moore s Palmierim, ale ani oni nebyli úspěšnější. Tentokrát se předvedl brankář hostů.
61:06
Radulov se z ničeho nic ocitl před Schneiderem, podařilo se mu i zakončit, ale brankář Devils byl úspěšnější a pokryl kotouč.
60:57
Pacioretty vrací puk až k Montoyovi a umožňuje tak týmu střídat.
60:43
Rychle se snažil odpovědět Hall, ale i on minul bránu.
60:29
S pukem operují hosté, ale Petryho střela skončila nad bránou.
60:01
Neskutečná třetina je minulostí. Z nudného a nezáživného utkání se stala reklama na hokej, která bude ukončena až v prodloužení, případně v nájezdech.
60:00
59:44
Gallagher se ocitl sám před brankářem domácích, ale tváří v tvář Schneiderovi selhal. Nás tak čeká prodloužení.
59:29
Schneider pro jistotu podržel kotouč, bude se vhazovat po jeho pravici.
59:08
Podařilo! MAX PACIORETTY se stává hrdinou a v poslední minutě vyrovnává. Schneiderovi vypadl puk a z výstroje a těsně přešel brankovou čáru. V New Jersey se bude pravděpodobně prodlužovat. Asistence: Shea Weber, Alexander Radulov.
59:07
Daří se mu vybojovat třetinu, ale podaří se mu i srovnat?
58:47
Devils vyhazují, Montreal bude muset začít od prázdné brány.
58:27
Střela Shawa byl tečována do ochranné sítě. Hra je tak přerušena a nás čeká oddechový čas Montrealu.
58:12
Montreal se usadil ve třetině, Montoya opouští svou bránu.
57:49
Canadiens byli odstaveni od puku a Devils tak šetří další vteřinky.
57:00
Cammalleri vybídl náramnou přihrávkou do samostatného nájezdu svého spoluhráče, ale ten tváří v tvář brankáři selhal. Noesen tak ukrývá tvář ve svých rukou a může zpytovat svědomí.
56:37
Plekanec se snažil provést puk o třetiny, ale neúspěšně. Canadiens musí opět začít od brankáře.
56:09
New Jersey šikovně vyhodilo tak, že ani zakázané uvolnění z toho nebylo. Mohou tak v klidu vystřídat.
55:37
Palmieri s Hallem se dostali do útočné třetiny, kde ale dlouho nepobyli a musí rychle spěchat do obrany.
55:20
Coleman podržel puk v útočné třetině a nasbíral cenné vteřinky.
54:47
Canadiens tlačí svého soupeře, který se teď pouze brání, daří se mu to ale dobře a Devils mohou střídat.
54:25
Nyní se ovšem osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění.
54:12
I Nestěrova střela byla zblokována, Devils brání velmi srdnatě.
53:37
Pacioretty zkusil střelu z velkého úhlu, ale minul. Hosté jsou však stále u puku.
53:10
Hall zavezl puk do útoku, ale poté byl odstaven od puku. Hra má teď obrovský spád.
52:43
Nakonec ale nedošlo ani na střelu a hra se opět přenáší před Schneidera.
52:17
Ďáblům se podařilo vyhodit puk a na chvíli se i udržet v útočné třetině, kde točí obranu soupeře.
51:37
Montreal se snaží využít tlaku a vyrovnat, zatím se mu to ale nedaří.
51:12
50:59
To už však neplatí, New Jersey se podařilo vyhodit puk.
50:50
Galchenyukova střela se odrazila tak nešťastně, že skončila v ochranné síti. Bylo to však s tečí a hosté tak nepřijdou o vybojované pásmo.
50:28
Paciorettyho střela postrašila Schneidera, ale ten kotouč udržel a ano další dorážky jej nedokázaly překonat.
49:59
Henrique se dostával do úniku, ale jeho střela byla nakonec sražena a Montreal tak může znova pospíchat do útoku.
49:27
Ďáblové začínají vyhozením přes všechny čáry.
49:09
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Miles Wood – 2 min., držení protihráče).
48:37
Neskutečně! MAX PACIORETTY se hned z následného útoku prosazuje. Cory Schneider špatně vyhodnotil nahození od modré, které pouze vyrazil přímo na hůl útočníka Canadiens a ten se nemýlil. Montreal je opět ve hře. Asistence: Nathan Beaulieu, Alexander Radulov
47:54
Devils právě vstřelili branku!
Tak to byla rychlost! Wood před bránou šikovně tečoval střelu od modré, k dorážce se dostal TRAVIS ZAJAC a dorážkou zvyšuje náskok New Jersey. S góly se nám tak ve třetí třetině roztrhl pytel. Asistence: Miles Wood, Kyle Palmieri
47:48
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Phillip Danault – 2 min., hákování).
47:30
Domácí kombinují s pukem za vlastní bránou a čekají na prostřídání formací.
46:58
Stejně jako jeho další střela od modré čáry, jež byla podržena Montoyou. Komerční přestávka.
46:29
Palmierova první střela byla zblokována, ale pak se dostal ke dvěma dorážkám, které ale úspěšné nebyly.
46:00
Hall vymýšlel spolupráci se Zajacem, ale druhý jmenovaný se k puku nakonec nedostal.
45:37
Santini vyzkoušel své štěstí z pozice pravého kruhu, ale na brankáře soupeře si nepřišel.
45:29
Pacioretty se dostal do rychlé akce, ale jeho střela minula cíl a odrazila se ven ze třetiny. Devils se následně dopustili ofsajdu.
45:09
Lovejoy vybojoval puk a střádá vteřinky za vlastní bránou.
44:39
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (David Desharnais – 2 min., hákování).

Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Damon Severson – 2 min., filmování)
44:39

43:57
Hra nabrala náboj, najednou se jezdí ze strany na stranu.
42:49
ALEXANDER RADULOV přispěchal s hodně rychlou odpovědí. Devils pravděpodobně ještě v euforii špatně bránili a nechali ruského útočníka proháčkovat se obranou a přesnou ranou pokořit Schneidera. Asistence: Alexej Jemelin, Jeff Petry.
42:38
JOHN MOORE dostal nabito na modrou čáru a skvělou ranou zvyšuje náskok domácích. Al Montoya měl před sebou asi tři hráče a neměl tak moc šancí k tomu, aby dokázal zareagovat. Asistence: Joseph Blandisi, Damon Severson
42:30
A následný pokus o útok končí dalším ofsajdovým postavením.
42:09
Nestěrov zavezl puk do třetiny, obkroužil bránu a....nepřesně přihrál, hra se tak přesunula k jeho brankáři.
41:38
Ofsajd Candiens.
41:12
Ti zakončili akci střelou z hole Shawa. Schneider ji ukryl v lapačce.
40:50
Henrique se dostal k dorážce před hostujícím brankářem. Jeho střela však byla pokryta a následně se k puku dostali Canadiens.
40:30
Úvod třetí třetiny patří Devils. Hall se dostal do střelecké pozice, ale jeho střela byla sražena do ochranné sítě.
40:01
Je za námi druhá třetina, která hlavně v jeho první polovině vypadala velmi nadějně. Gól však nepadl a postupem času hra opět upadla. O něco aktivnější byli domácí hokejisté, kteří si vytvořili daleko více šancí než jejich soupeř. Před třetí částí je však vše otevřené. Dočkáme se ještě třeba nějaké přestřelky?

Střely: 22-16
40:00
39:23
Henrique zkoušel štěstí, ale ani on gól nepřidá. Pokračuje se tak za nezměněného stavu.
38:57
Trochu se nám to rozjelo ke konci druhé třetiny, ale na gól stále čekáme marně.
38:29
Schneider se opět postaral o dobrý zákrok, tentokrát si pohlídla pravou tyč své brány.
38:00
Plekanec provětral lapačku Schneidera a Montreal se následně vyhnal ze třetiny.
37:29
Devils si vytvořili tlak, podaří se jim opět udeřit na konci třetiny?
36:43
Coleman se dostal do zajímavé šance po ztrátě puku jednoho z obránců soupeře, ale beton Montoyi byl rychlý a zamezil skórování.
35:57
Hall se snažil dostat před bránu, ale byl zastaven obránci, kteří vyhodili puk do bezpečí.
35:27
Nahozený puk se nedostal k bráně Canadiens a místo toho skončil v ochranné síti. Hra je tak opět přerušena.
34:47
Merill vyzkoušel pozornost Montoyi, ale ani on nerozšířil skóre dnešního utkání.
34:22
Gallagherovo nahození zastavil domácí brankář a nás tak čeká další komerční přestávka.
34:02
Nakonec je z toho vyhození a zakázané uvolnění.
33:42
V obranném pásmu hostů už nějakou tu dobu probíhají boje o puk, ale zatím jej nikdo nedostal pod kontrolu.
32:57
Puk jezdí ze strany na stranu, ale nikomu se nedaří s ním něco vymyslet. Opět vidíme spíše neúspěšné pokusy o přechod do útoku.
31:51
Hall se dostal do úniku, ale rozhodl se nic nevymýšlet a střelil přímo do výstroje brankáře. Ten si sice nebyl jistý, zdali puk chytil, ale povedlo se mu to.
31:33
Palmieri se neprodral přes obranu soupeře, Schneider poté zahrál na zakázané uvolnění.
30:56
To už neplatí, puk je v hledišti a následuje další komerční přestávka.
30:29
Devils po Zajacově a Lovejoyeově střele vytvořili skrumáž před bránou, ale neprosadili se. Jsou ale stále v tlaku.
29:53
Plekanec zavezl puk do pásma, ke střele se dostal Markov, ale minul. Nyní je řada opět na Devils.
29:18
A znova.
29:09
Henrique vybojoval puk v útoku, poslal puk na Greenea, ale jeho střela byla sražena mimo. Canadiens se následně dopustili ofsajdového postavení.
28:29
Byronovo nahození vypadlo Schneiderovi z lapačky a ten mohl být hodně rád, že u puku byl dřív jeho spoluhráč.
27:54
Znova se vracíme do rutiny první třetiny. Týmy bojují o puk, ale nedaří se jim udržet v útočné třetině.
27:22
Canadiens byli úspěšnější, ale Radulova střela byla pokryta Schneiderem, následná střela Paciorettyho končí v hledišti.
26:59
Ďáblové vyhráli souboj o puk, ale opět se jim nepodařil přechod do útoku.
26:33
Canadiens se dopustili ofsajdového postavení.
26:04
Lovejoy rychle vypálil do modré, ale neprosadil se. Nás tak čeká komerční přestávka.
26:02
25:58
Bennett se po přihrávce Henriquea dostal před k zakončení, ale z velké blízky na gólmana nevyzrál.
25:33
Montreal vyhazuje puk.
25:17
Bennett hledal přihrávkou úplně volného Cammalleriho, ale jeho zakončení do prázdné brány zabránil skvělým obranným zákrokem Byron.
25:08
Montoya si poradil i se střelou od Halla, nepustil však a Wood se tak nedostal k dorážce.
24:52
Greenova střela se odrazila před brankáře soupeře, ale tam se k němu dostali pouze obránci.
24:34
Hostům se daří vyhrávat vhazování a posílat pak puk přes celé hřiště.
24:19
Montreal začíná parádně, podařilo se mu vyhodit kotouč. Rychle na to ale přispěchal do třetiny Hall, jehož rychlou střelu Montoya ukryl ve výstroji.
24:02
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Alexej Jemelin – 2 min., podražení).
23:33
Nepřesná rozehrávka domácích končí zakázaným uvolněním.
23:08
Následuje ofsajd Canadiens.
22:57
Palmieri v protiútoku dva na jednoho hledal hokejku Wooda, ale to se mu nakonec nepodařilo. Jeho přihrávka mu mířila na paty.
22:23
Canadiens se daří znepříjemňovat rozehrávku soupeře a držet jej tak daleko od své vlastní brány.
21:52
Gallagher střílel od modré, domácí brankář byl připraven a betonem poslal kotouč do rohu.
21:28
Henrique se blíží ke střele, ale v poslední chvíli byl jeho pokus zblokován mimo.
21:06
Velká šance Canadiens. Ti se dostali do rychlého protiútoku, Shaw dostal zpoza brány dobrou přihrávku, ale puk netrefil dobře a ten skončil pouze na betonu Schneidera.
20:40
Do druhé třetiny vkročili aktivněji domácí, ale nakonec o puk přišli a operuje s ním soupeř za vlastní brankou.
20:01
Máme za sebou první třetinu, která by se dala charakterizovat asi takto: bída, zmar, nepřesnost, nuda a ještě jednou nuda. Týmům se nedaří přechod přes modrou čáru a po většinu času jen jezdí ze strany na stranu. I přes to jsme se však dočkali gólu. Weber chyboval v rozehrávce a Devils toho dokázali využít. Doufejme, že druhá třetina bude daleko lepší než ta první. Snad tomu gól na konci třetiny pomůže.

Střely: 9-8
20:00
19:41
První šance a hned je z toho gól. Weber špatně rozehrál, k puku se dostal Zajac, jenž našel před brankou KYLEA PALMIERIHO a ten sice kostrbatě, ale dostal puk za brankáře soupeře. Asistence: Travis Zajac.
19:13
Puk se zaveze do třetiny, tam se o něj přijde. Poté dostane šanci soupeř a dopadne to špatně. V tom ještě horším případě prostě jen přijde špatný pas jako teď a je z toho zakázané uvolnění Devils.
18:49
Změnit se to pokusil Blandisi, ale ani on nebyl úspěšný.
18:14
Jemelin dostal puk do pásma, ale tam byl opět rychleji soupeř. Přechod přes modrou je zatím od obou celků tragický.
17:42
Coleman dokázal vyhodit puk tak šikovně, že se ani zakázané uvolnění nepíská. Devils tak budou moci vystřídat.
17:09
Weber dostal trochu místa, ale beton domácího brankáře byl úspěšný a vytěsnil mezírku u tyče.
16:41
Zakázané uvolnění domácích.
16:22
Rychlý protiútok Montrealu vyprodukoval střelu, ale poté také posunutou bránu. Hra je tak opět přerušena.
15:53
Nestěrov poslal nahození, které tečoval Plekanec, ale mimo bránu. Schneider tak nemusel zasahovat.
15:27
Konečně trocha zápalu ve hře. Schneider pokryl střelu a poté vznikla před bránou menší potyčka.
15:05
Ten trefil Wood na druhé straně, ale tak dokonale, že Montoyu trefil přímo doprostřed výstroje. Následuje další komerční přestávka.
14:46
Beaulieu dostal u modré trochu času, opřel se do střely, ale minul svůj cíl.
14:17
Coleman zavezl puk do třetiny, ale jak rychle tam s ním přijel, tak tak rychle o něj také přišel.
13:47
Změnit se to pokusil Byron přihrávkou na Plekance, ale tomu šla nahrávka na paty a nemohl s ní tak nic udělat.
13:14
Opět ten přechod přes modrou, který se ani jednomu týmu nedaří. Nyní si spíše navzájem vyměňují puky.
12:42
Greene si pomohl za bránou s Lovejoyem a založili rychlý protútok, při kterém se dostal ke střele z blízka Noesen, ale už neměl moc prostoru k tomu, aby něco udělal.
12:09
Radulov to zkusil z pravé strany, ale takové střely nemohou brankáře překvapit.
11:26
Konečně jsme se dočkali alespoň náznaku něčeho, čemu by se dalo říkat hokej. Střela ale byla před bránou tečována Palmierim, ale obrana následnou skrumáž vyřešila dobře. Montreal může útočit.
10:56
Kombinace stále vázne. Nyní se od hokejky Byrona odrazil kotouč na střídačku New Jersey a nás čeká další komerční přestávka.
10:13
Opět to byla čtvrtá formace Devils, kdo se snažil něco vymyslet, ale neúspěšně. Byli vytlačeni z pásma a musí začínat od svých obránců.
09:48
Coleman, který před zápasem přišel z AHL, se dostal k lehké střele a při následném souboji skončil puk v hledišti.
09:29
Zajac se pokoušel něco vymyslet s Hallem, ale jejich souhru překazila obrana Canadiens, která se zmocnila puku a vyhodila jej.
08:57
Blandisi trefil špatně puk a ten se ocitl na střídačce soupeře. Hra je tak opět přerušena a bude se vhazovat ve středním pásmu.
08:20
Pacioretty se hned po vhazování dostával ke střele, ale trefil pouze nohu Henriquea. Domácí poté získali puk a vydávají se do protiútoku.
08:11
Markov vyzkoušel pozornost brankáře soupeře od modré čáry, ale ani on neuspěl. Opět se bude vhazovat před domácí brány.
07:57
Na druhé straně si po nahozená Byrona připisuje úspěšný zákrok i Cory Schneider. Bude se tak opět vhazovat, tentokráte ale na druhé straně ledové plochy.
07:47
A nebo je nahodí na bránu jako teď Moore a brankáři je v klidu pokryjí. Čeká nás první komerční přestávka.
07:29
Zatím je to taková přehazovaná s pukem. Týmy spíše nahazují puky do třetiny a pak o ně bojují za bránou.
06:53
Podařilo se jim sice udělat rozruch před bránou soupeře, ale ani zakončení z toho nakonec nebylo. Střel jsme dnes ještě moc neviděli. Pokud se nepletu, tak pouze dvě.
06:22
Nepodaří, Smith-Pelly už byl unavený a tak pouze poslal puk za bránu Ala Montoyi. Canadiens mohou znova útočit.
05:58
Dokázali se však ubránit a nyní mohou vyrazit do protiútoku. Podaří se jim něco vymyslet?
05:38
Nepřesná rozehrávka Ďáblů rezultuje v zakázané uvolnění.
04:59
Nahazování puku do třetiny Canadiens zatím úspěch neslaví. Ti se tak lehce dostávají k puku a opět pospíchají do útoku.
04:40
Beaulieu se nakonec dostal ke střele od modré, ale ta byla zastavena pozorným Schneiderem. Bude se vhazovat po jeho levici.
04:17
Lovejoy vybojoval za vlastní bránou puk, ale nepodařilo se mu jej vyhodit. Na modré jej totiž zachytil Plekanec a okamžitě jej posílá do skrumáže před bránu.
03:47
Palmieri pálil od modré, ale nepřesně. Následný protiútok skončil ofsajdem Paciorettyho. Hra je tak znova přerušena.
03:16
Jejich rozehrávka se jim avšak nepovedla a je z toho pouze zakázané uvolnění.
02:55
Domácí byli úspěšnější, ale ani tento útok se jim nepovedl. Canadiens zatím dobře brání modrou čáru a soupeře k ničemu nepouštějí.
02:20
Jemelin poslal nahození na Schneidera, jenž brankář srazil do rohu, kde se o něj bojuje.
01:51
Noesenovo posunutí puku do útočného pásma se nepovedlo, Montreal tak opět vyráží na útočnou steč.
01:26
To se změnilo až nyní, kdy Henrique vybojoval puk, o ten ale v zápětí přišel a Gallagher vyslal první bránu na bránu, jež Schneider udržel ve své výstroji.
01:09
Stejně ovšem dopadl i útok hostů, kteří se špatnou přihrávkou přesunuli až k Montoyovi. O puk však nepřišli.
00:29
Do úvodního útoku se vydali Devils, ale jejich snažení skončilo nepřesnou kombinací v útočné třetině.
00:01

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – A. Greene, Lovejoy, Merrill, Santini, J. Moore, Severson – Hall, Zajac, Palmieri – Blandisi, Henrique, B. Bennett – Cammalleri, Josefson, Noesen – Wood, Coleman, Smith-Pelly.

Montreal Canadiens: Montoya (Price) – Markov, S. Weber, Jemelin, Petry, Beaulieu, Nestěrov – Pacioretty, Danault, Radulov – Lehkonen, Galchenyuk, Gallagher – Byron, Plekanec, A. Shaw – Andrighetto, Desharnais, T. Mitchell.

Rozhodčí: Rehman, Lee – Mills, Devorski.
Montreal Canadiens

To Montreal je na tom daleko lépe. A to i přes to, že ani jim se v posledních utkáních zrovna dvakrát nedaří. Letos ovšem vyhráli 33 utkání a 29 prohráli při kladném skóre 172:160. To je řadí na první místo v Atlantické divizi a playoff už je blízko.

Pokud na něj však bude Montreal chtít dosáhnout, bude se muset zlepšit. Z posledních jedenácti utkání vyhráli pouhé tři a to ještě až po základní části. Canadiens tak procházejí krizí a nechávají ostatní týmy se na ně dotáhnout.

Proti Devils však bude ideální čas k tomu, aby se chytili. Pomoci by měl hlavně Max Pacioretty, který je s 53 body nejlépe bodovaným hráčem týmu. Až s odstupem 11 bodů je za ním Alexander Radulov.
New Jersey Devils

Devils se hodně nedaří a letos tak na playoff opět nejspíše nedosáhnou. Vyhráli pouze 25 utkání a 36 jich prohráli při negativním skóre 142:176.

A ani v posledních utkáních to není žádná sláva. Prohráli hned čtyři. Proti Ottawě, Islanders, znova Ottawě a naposledy proti Rangers. Vyhrát dokázali jen jednou a to doma proti Ostrovanům.

Nejlepším hráčem je Taylor Hall, který by však potřeboval větší podporu od spoluhráčů. Například od Michaela Cammalleriho, kterému se absolutně nedaří.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.