Ode mě je to již vše. Děkuji Vám za pozornost a těším se u dalšího onlajnu!
Oilers odehrají další utkání v sobotu 11. března, kdy přivítají na svém ledě Pittsburgh Penguins.
Islanders sehrají následující utkání v pátek 10. března na ledě Vancouveru Canucks.

3. hvězda: Joshua Ho-Sang (NYI) 1+0
Zápas mezi Oilers a Islanders právě skončil. Ostrované v něm vítězí 4:1 a připisují si tak velmi důležité 2 body v boji o play-off. Skóre otevřel v první třetině při přesilové hře svou první brankou v kariéře útočník Isles Joshua Ho-Sang. Na začátku druhé třetině vyrovnal tečí Zach Kassian, jenže 15 vteřin před polovinou utkání vrátil ostrovanům vedení Anders Lee. Ve 48. minutě zvyšoval na 3:1 Andrew Ladd a vítězství Islanders potvrdil v čase 59:00 do prázdné branky autor vítězné trefy Anders Lee.
59:38
Utkání se už jen dohrává.
59:00
Islanders právě vstřelili branku!
Je rozhodnuto! Prázdnou branku trefuje ANDERS LEE, pro něhož je to druhá branka v zápase. Asistence: John Tavares, Calvin de Haan.
58:54
Draisaitl nenašel před brankou nikoho ze svých spoluhráčů.
58:44
Oddechový čas pro domácí.
58:44
Islanders vyhazují na zakázané uvolnění.
58:36
Klefbom poslal puk na Greisse, ten si připisuje další zákrok.
58:05
Talbot opět spěchá na střídačku!
57:46
Vhazování ve středním pásmu, Talbot zpět v brankovišti.
57:21
Střela Nugenta-Hopkinse, Greiss připraven.
57:14
Talbot na střídačce, Edmonton v šesti!
56:57
Eberleho střela, Greiss vyráží levým betonem.
56:35
Do konce třetí třetiny zbývají necelé čtyři minuty! Co naordinuje Todd McLellan svým svěřencům?
56:35
Edmonton v postavení mimo hru. V Rogers Place probíhá další z reklamních přestávek.
55:47
Klefbomova přihrávka nepřesná, Islanders jen vyhazují do středního pásma.
54:43
McDavidův pokus zblokován, ale ke střele se dostal ještě Andrej Sekera a pořádně protáhl Thomase Greisse!
53:43
Ke střele se dostal Benning, Greiss vyrazil. Následně střílel znovu Sekera, ale jeho pokus mířil nad Greissovu branku. Na řadě další reklamní přestávka.
53:28
Sekerova střela, Greiss zasahuje vyrážečkou.
53:03
Zakázané uvolnění Islanders.
52:22
Po reklamní přestávce se vhazuje po levici Talbota.
52:22
Seidenbergova střela, Talbot má puk v rukavici. V Rogers Place přichází na řadu reklamní přestávka.
51:54
Rána Hickeyho od modré mimo.
51:17
Nelson se nedostal ke střeleckému pokusu.
50:15
Dokáží ještě Oilers smazat dvoubrankové manko?
50:02
Nugent-Hopkins nahodil do útočného pásma.
49:41
Gryba vyčkává s kotoučem za Talbotovou brankou.
49:22
Kassianův pokus, Greiss vyráží.
47:04
Ostrované vedou o dvě branky! ANDREW LADD si najel před branku, dostal přihrávku od Nelsona a překonává Talbota. Pro Ladda osmnáctá branka sezony. Asistence: Brock Nelson, Thomas Hickey.
46:58
Laddova střela mimo.
46:43
46:28
Další dva bloky pro Adama Pelecha.
45:51
Klefbomova střela zblokována Pelechem – už tři zblokované střely Isles v tomto oslabení!
45:01
Dokáží Oilers srovnat skóre zápasu při přesilové hře?
44:43
Vyloučení v týmu New York Islanders (Thomas Hickey – 2 min., vysoká hůl).
44:27
V dobré příležitosti se ocitl po přihrávce McDavida Adam Larsson! Jeho střela však zblokována Hickeym.
43:45
Laddův pokus od mantinelu, Talbot kryje.
43:21
Benning se neprotlačil do střelecké pozice před Greissem.
42:18
Caggiulova střela, Greiss má kotouč ve své moci. Vhazovat se bude po pravé ruce brankáře Islanders.
41:59
Nyní to od modré zkusil Lee, Talbot opět zasahuje.
41:30
NA druhé straně to zkoušel Strome, ale také Talbot byl pozorný.
41:17
McDavidova střela, Greiss vyráží.
40:47
Vhazování v obranném pásmu Oilers.
40:32
Eberle našel Nugenta-Hopkinse, ale jeho střela byla zblokována Pelechem.
40:01
Hráči se vrací zpět ze šaten, třetí třetina za malou chvíli začne! Jste připraveni?
Nejvyšší ice time v utkání má zatím na kontě obránce Oilers Andrej Sekera, který odehrál 15 minut a 18 vteřin.
Na straně Islanders strávil na ledě nejvíce času obránce Nick Leddy – 13 minut a 44 vteřin.

Trestné minuty: 2 – 2
Je za námi i druhá dvacetiminutovka utkání mezi Oilers a Islanders. Viděli jsme v ní dvě branky. Na 1:1 nejprve vyrovnával Zach Kassian, který tečoval Benningův pokus od modré. Krátce před polovinou třetiny však vrátil ostrovanům vedení dorážející Anders Lee. Po dvou třetinách tak Islanders vedou v Edmontonu 2:1.
40:00
39:56
Adam Larsson s kotoučem za Greissovou brankou, ve druhé třetiny se již nic nestane.
39:01
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:42
Maroon trefil Pelecha a ten míří rovnou na střídačku svého týmu.
37:59
Další pokus Baileyho, tentokrát mimo klec brankáře Oilers.
37:40
Baileyho pokus a Talbot si svým zákrokem nebyl vůbec jistý.
37:35
Zakázané uvolnění Edmontonu a další vhazování v jeho obranném pásmu.
36:35
Leddymu přeskočil kotouč hůl a Islanders tak přichází o útočné pásmo.
36:03
Oilers znovu vyhazují jen na zakázané uvolnění.
35:40
Kuljominova střela, Talbot vyráží.
35:18
Další zakázané uvolnění domácího Edmontonu. Vhazovat se bude po levé ruce Talbota.
34:56
Beauvillierův pokus zblokován Draisaitlem.
34:31
Olejáře zastavuje zakázané uvolnění.
34:23
Na druhé straně se předvedl také Talbot, když zastavil Joshe Baileyho.
33:50
Greiss zastavil pokus kapitána Oilers Connora McDavida.
33:02
Hamonicova střela od modré, Talbotovi vypadl kotouč z rukavice, hra pokračuje.
32:30
Po reklamní přestávce se vhazovalo v obranném pásmu Islanders.
32:27
Útočníci druhého útoku Lucic, Nugent-Hopkins, Eberle si několikrát vyměnili kotouč, než byl finální pokus centra tohoto útoku zblokován Laddem do ochranné sítě.
31:44
Nurseova střela míjí Greissovu branku.
30:39
Benning zblokoval Laddovu střelu, Talbot zasahovat nemusel.
29:45
Isles se dostávají znovu do vedení! Tavares nejprve vybídl ke střele Baileyho. Jeho pokus ještě Talbot zkrotil, ale následná dorážka ANDERSE LEE už skončila za jeho zády. Pro útočníka Islanders čtyřiadvacátá branka sezony. Asistence: Josh Bailey, John Tavares.
29:02
Lucic našel před brankou osamoceného Nugenta-Hopkinse, kterého ale dokázal Greiss vychytat!
27:59
McDavid poslal jednou rukou kotouč před branku, ale Marron se k němu přes beka ostrovanů nedostal.
27:07
Teď už to vzal Draisaitl na sebe vyzkoušel Greisse, ten byl ale připraven. Na řadu přichází reklamní přestávka.
27:00
Draisaitl hledal McDavida, ale jeden z obránců Isles dobře přečetl hru.
25:43
25:09
Sekerova rána od modré, Greiss připraven.
24:43
Tavares zblokoval pokus Letestua.
23:43
Vyloučení v týmu New York Islanders (Cal Clutterbuck – 2 min., hákování).
23:42
Obrovská šance Oilers! McDavid projel do útočného pásma a našel Maroona, který ale jeho nabídky nevyužil.
23:24
23:07
Vhazování po levici Greisse.
22:58
Edmonton právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Caggiula přihrál na modrou Benningovi a jeho pokus tečoval před Greissem ZACH KASSIAN. Pro útočníka Oilers šestá branka sezony. Asistence: Matt Benning, Drake Caggiula.
22:16
Ho-Sang našel na modré Hickeyho a ten vyzkoušel Talbotovu pozornost.
21:13
Po střele Stroma skončil kotouč v ochranné síti.
20:48
Střela Leddyho zblokována Larssonem.
20:10
Eberle se neprotlačil do střelecké pozice.
20:01
Hráči se vrací zpět na ledovou plochu v Rogers Place. Druhá třetina za malou chvíli začne!

Trestné minuty: 2 – 0
První třetina utkání mezi Oilers a Islanders je za námi. Úvod zápasu byl opatrný z obou stran, jedné branky jsme se však v druhé polovině první dvacetiminutovky dočkali. V 18. minutě se v přesilové hře bodově zapsal do statistik poprvé v kariéře útočník Isles Joshua Ho-Sang. Po první třetině tak platí skóre 1:0 pro ostrovany.
20:00
19:52
Další útočnou akci Edmontonu zastavuje postavení mimo hru.
19:09
Velká šance Oilers! Maroon dostal přihrávku od Draisaitla do předbrankového prostoru, ale kotouč mu v rozhodující chvíli přeskočil hůl, a tak útočník olejářů nemohl pořádně zakončit.
19:01
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:32
Zakázané uvolnění Oilers, vhazovat se bude v jejich obranném pásmu.
18:21
McDavid zblokoval Kuljominovu střelu, Talbot tak zasahovat nemusel.
17:54
Nurseova střela mimo.
17:23
Početní výhoda je využita! Na modré nejdříve naznačil střelu Hickey, který pak nabil JOSHUU HO-SANGOVI a ten střílí svou první branku v kariéře! Asistence: Thomas Hickey, Shane Prince.
17:04
Začíná druhá minuta Caggiulova trestu.
16:30
Tavaresův pokus, Talbot připraven.
16:03
První přesilová hra v zápase pro Islanders. Dokáží ji využít a otevřít skóre zápasu?
16:03
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Drake Caggiula – 2 min., vysoká hůl).
15:49
Desharnaisova nabídka Kassianovi, Greiss zasahuje a hra je přerušena. Na řadu přichází další reklamní přestávka.
14:49
Hendricks nahazuje do útočného pásma, k puku se však dostávají dříve obránci Isles.
14:18
Sekerovo nahození, Greiss musel zakročit.
13:40
McDavid zastaven Tavarasem, Oilers se však znovu dostávají ke kotouči.
13:25
Eberleho střela Greiss má kotouč ve své moci. Vhazovat se bude v obranném pásmu Islanders.
12:38
Na druhé straně minul Talbotovu branku Strome.
12:12
Kassianova střela, Greiss vyrážečkou vyráží.
11:44
Talbot má kotouč v rukavici. Na řadě je další z reklamních přestávek.
10:41
Maroonova střela ke Greissovi nedošla.
09:50
První velká šance utkání! Kapitán Isles John Tavares si však bekhendem na Talbota nepřišel.
08:58
Chimerova střela mimo Talbotovu branku.
08:44
Kassianův pokus poté, co jeden z beků Islanders ztratil v obranném pásmu kotouč.
08:37
Nurseova střela, Greiss má puk v náručí. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
07:42
Tvrdý hit Hendrickse na Hickeyho.
07:07
Na druhé straně to zkoušel bekhendem Josh Bailey. Talbot si připisuje první zákrok.
06:59
Klefbomova střela mimo.
06:39
Po reklamní přestávce se vhazovalo ve středním pásmu, na puku Oilers.
06:25
Ofsajd Oilers, následuje reklamní přestávka.
06:03
Na střely zatím 2:0 pro Oilers.
04:52
Nelson neprošel s pukem přes obranu Oilers do útočného pásma.
03:57
De Haanovo nahození nedošlo ani k Talbotovi, který tak stále čeká na svůj první zákrok v zápase.
03:10
Hra vysokou holí, vhazovat se bude ve středním pásmu.
02:25
Larssonovo nahození mimo Greissovu branku.
02:03
Klefbomova rána od modré, první zákrok pro Greisse. Vhazovat se bude po pravici německého brankáře Islanders.
01:41
Zakázané uvolnění ostrovanů.
01:15
Hamonic nahodil kotouč do útočného pásma svého týmu.
00:45
Islanders v postavení mimo hru, vhazovat se bude v jejich obranném pásmu.
00:01
Vše je připraveno na úvodní vhazování mezi Hendricksem a Beauvillierem, jdeme na to!
Obě zahajovací formace nastoupeny na ledě. V Rogers Place nyní zazní americká a kanadská státní hymna.

Zdraví náhradníci: Iiro Pakarinen, Anton Slepyšev
Zraněni: Benoit Poulliot (zranění v horní části těla), Tyler Pitlick (koleno), Kris Russel (nezveřejněno)

Zdraví náhradníci: Stephen Gionta, Scott Mayfield
Zraněni: Casey Cizikas (ruka), John Boychuk (noha), Alan Quine (zranění v horní části těla)

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – Klefbom, A. Larsson, Sekera, Benning, Nurse, Gryba – Maroon, McDavid (C), Draisaitl – Lucic, Nugent-Hopkins (A), Eberle (A) – Caggiula, Desharnais, Kassian – Hendricks, Letestu, Khaira.

New York Islanders: Greiss (Bérubé) – Leddy, Pelech, Hickey, Hamonic (A), de Haan, Seidenberg – Lee, Tavares (C), Jo. Bailey – Ladd (A), B. Nelson, Ho-Sang – Prince, R. Strome, Chimera – N. Kuljomin, Beauvillier, Clutterbuck.

Rozhodčí: GhislainHebert, Mike Leggo – Mark Wheler, Brian Mach.

8. místo ve východní konferenci, 71 bodů

Islanders drží druhou divokou kartu na východě. Z posledních deseti zápasů však vyhráli jen pětkrát a za nimi číhá na jejich zaváhání hned čtveřice týmů! V posledním utkání prohráli na ledě Calgary Flames 5:2, když zápas prohráli vlastně už v 1. třetině, ve které dostali 4 branky. Branky vstřelili John Tavares a Jason Chimera.
Ostrované dnes odehrají už sedmé utkání na hřišti soupeřů v řadě! Po dnešním střetnutí s Oilers se ještě představí na hřišti Vancouveru Canucks a St. Louis Blues.

4 místo v západní konferenci, 78 bodů

Oilers mají již nyní o 8 bodů více než v loňské sezoně, a to jim zbývá do konce základní části ještě sehrát 17 utkání! Z posledních deseti zápasů dokázali zvítězit v šesti případech. V posledním utkání porazili na domácím ledě Detroit Red Wings 4:3. Gólově se prosadili Connor McDavid, Zack Kassian, Jordan Eberle, Patrick Maroon. Branku hájil Cam Talbot a připsal si 22 úspěšných zákroků.
Dnes odehrají druhé utkání své osmi zápasové sérii před domácími fanoušky.