Jaromír Jágr 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:27
TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Michael Matheson (FLA) 2+0
2. Jonathan Marchessault (FLA) 1+0
3. Ryan Dzingel (OTT) 2+0
Dnešní zajímavé utkání je tedy u konce a dva body si připisují domácí Panteři. Ti měli lepší vstup do zápasu a v první třetině dvakrát vedli o jednu branku, avšak nakonec bylo po dvaceti minutách spokojenější hosté. Ottawě se v úvodu druhé části podařilo zvýšit na 4:2, ale následně přišla rychlá odpověď v podobě kontaktní branky a ve třicáté minutě nakonec i vyrovnání.

Ve třetí třetině se na další zásah čekalo do 54. minuty, kdy Jonathan Marchessault využil obrovské chyby hostujícího gólmana a dostal Floridu o vedení. Pětatřicet sekund před koncem zápasu se navíc do prázdné brány trefil Jason Demers a poslední zásah z hole Dericka Brassard už tak nic nezměnil. Florida v dramatickém utkání vítězí 6:5!!!

Střely na bránu

Florida Panthers – 34 (13, 13, 8)
Ottawa Senators – 41 (11, 13, 17)
59:59
Hosté puk bleskově dostali do útočného pásma, ale Florida si za vlastní bránou pohlídala poslední vteřiny zápasu a slaví!
59:47
Ottawa právě vstřelila branku!
Ještě ale přichází branka Ottawy a možná budeme svědka zajímavé koncovky. Po nahození od modré čáry se puk zastavil před bránou, kde se nejlépe zorientoval Bobby Ryan. Ten kotouč rychle posunul k DERICKU BRASSARDOVI, jenž už měl jednoduchou pozici. Asistence: Bobby Ryan, Fredrik Claesson.
59:25
Florida právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto! Po souboji ve středním pásmu se ke kotouči dostal JASON DEMERS, který ho od vlastní modré čáry poslal na bránu. Erik Karlsson kotouč mohl zastavit, ale nakonec mu záhadně prošel přes nastavenou hokejku a skončil v odkryté bráně. Bez asistence.
59:08
Dvakrát se hostům podařilo dostat puk k Luongově bráně. Ani jednou ale nepřišlo finální zakončení z bezprostřední blízkosti. Teď je píská ofsajd.
58:38
Mike Condon utíká z brankoviště a Ottawa to zkouší se šesti hráči v poli.
58:17
Po Ryanovo akci přišlo nepřesné zakončení. Lépe ale posléze nedopadl ani Jonathan Marchessault. Hra má opravdu velký spád.
57:51
Od modré čáry si nyní k levému kruhu sjížděl Karlsson, nicméně jeho zadovka na jednoho z hráčů doputovala pouze do neutrální zóny.
57:17
Mike Hoffman byl příliš nedočkavý a při přechodu do útočného pásma se dopustil ofsajdu. Vhazuje se ve středovém kruhu.
56:58
Registrujeme pouze další sražené nahození v podání jednoho z hostujících beků. Hra se poté vrací do středního pásma.
56:17
Ottawa se pochopitelně snaží o aktivní napadání a ráda by se natrvalo usadila v útočném pásmu. Defenzíva Floridy je ale zatím pozorná.
55:37
Karlsson puk posunul po modré čáře a Wideman měl chvíli čas na to, aby si srovnal kotouč na střelu. Následné zakončení však nedoletělo až k Luongovi.
54:42
Po chybné rozehrávce hostů se v gólové šanci zničehonic zjevil Nick Bjugstad. Condon ale tentokrát nezaváhal a důležitým zákrokem udržel Ottawu ve hře o body.
54:15
Ze středního pásma se teď kotouč odrazil na střídačku Senátorů. Je tady poslední komerční přestávka zápasu.
53:57
Hostující trenér ještě zkusil Coach's Challenge a reklamoval ofsajd. Hlavní rozhodčí však po kontrole u videa uznává branku a Florida jde do vedení!
53:57
Tak tohle je obrovská rána pro hostující celek. Mike Condon za bránou zastavoval nahození podél mantinelu, ale kotouč se mu nešťastně odrazil od hokejky a dojíždějící JONATHAN MARCHESSAULT puk bleskově zasunul do prázdné brány. Bez asistence.
53:28
Floridě se nepovedlo založení dalšího útoku. Přesto se ale v posledních desítkách vteřin více tlačí do pásma soupeře.
52:47
Michael Matheson zaútočil na hattrick, nicméně slabou střelou z vrcholu pravého kruhu trefil pouze nastavenou lapačku Mikea Condona.
51:58
Na druhé straně šel Luongo neohroženě z brány, ale k volnému kotouči měl přeci jenom blíže než soupeř a bez potíží ho tak odehrál do bezpečí.
51:39
Do zajímavé střelecké příležitosti se šikovně prosmýkl Greg McKegg. Jeho zakončení ale dokázal srazit Chris Wideman.
51:04
Phaneuf natáhl ke střele již ve středním pásmu a donutil Luonga k vykopnutí puku. K dorážce se navíc prodral Stone, ale ten z pravého kruhu přestřelil.
50:35
Dvakrát teď Luonga zaměstnal Mike Hoffman! Druhá střela sice nebyla nebezpečná, ale za první se zastavila až o konstrukci brány domácího gólmana.
50:11
Kotouč se odrazil k Luongovi, jenž po něm rychle skočil a přerušil tak hru. Čas na jednu z posledních komerčních přestávek.
49:53
Luongo teď čelil několika zakončením čtvrté pětky Sens. Ani jeden pokus ho ale nedonutil k nějakému těžšímu zákroku a nakonec se Neil dopouští nepřesné přihrávky, která míří do středního pásma.
49:16
Při založení útoku Panterů si to kotouč namířil až do ochranné sítě. Vinou toho se bude vhazovat ve středním pásmu.
48:52
Další dvě zakončení domácích obstaral aktivní Mark Pysyk. Obě střely od modré čáry si ale Condon pohlídal.
47:59
Florida rozjela poměrně rychlý přechod do útočného pásma, jenž byl zakončen Sgarbossou. Condon bez problémů zasáhl levým betonem.
47:23
Stoneovo nahození z poměrně velkého úhlu si to namířilo pouze do Luongovy lapačky. Následuje komerční přestávka.
46:57
Útok Ottawy byl v pohodě odvrácen, avšak ani domácí si nevedli o moc lépe. V posledních desítkách vteřin se hraje především ve středním pásmu.
46:29
Domácí puk pouze vracejí k obránců soupeře. Ti čekají na dostřídání spoluhráčů a záhy zakládají další ofenzivně laděnou akci.
45:59
Senátoři se ale přesto nadále drží v blízkosti Luongovy brány. Zatím však nepřichází nějaké pořádné zakončení.
45:15
Do dobré šance se po změnu dostávali hráči Ottawy. Turris při rychlém přečíslení hledal volného Ryana, ale ten se kotouč před bránou nedočkal.
44:07
Nebezpečně tečované nahození od modré čáry změnilo směr těsně před Condonem a ten nestačil reagovat. Naštěstí pro hosty si to kotouč nenamířil do prostoru brány.
43:36
Ottawě se povedlo založení rychlého přečíslení, nicméně přeci jenom byli připraveni dva obránci Floridy a jeden z nich puk dokázal srazit do ochranné sítě.
43:12
Mike Condon si v pohodě pohlídal puk klouzající do jeho brankoviště a před dojíždějícím soupeřem pro jistotu přerušil hru.
42:58
Při signalizovaném ofsajdu domácích se hosté vydali dopředu, nicméně Phaneuf se zmohl pouze na oblouček do útočného pásma a odjel střídat.
42:21
Oba celky si nyní připsaly pouze nepovedené pokusy o přechod do útočného pásma. Kotouč se vrací na hokejky domácích obránců.
41:43
Až nyní jsme se dočkali přímého zakončení na bránu. Slabé nahození od modré čáry však Bobby Ryan nedokázal tečovat a kotouč tak doplachtil pouze do Luongovy náruče.
41:23
A celá nepříliš pohledná pasáž končí protečováním kotouče mezi diváky. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
40:56
Nepřesnosti se pro změnu dopustili domácí, kteří puk poslali pouze za Condonovu bránu. Úvod třetí části je z obou stran poněkud nervózní.
40:32
V třetí části se jako první do útočného pásma podívala Ottawa, nicméně neurovnaná kombinace nakonec nedospěla až ke střele na bránu.
40:01
Další třetina začne přibližně v 3:39.
Také druhá část přinesla pěknou gólovou přestřelku. Lépe v této třetině začali hosté, kteří díky Eriku Karlssonovi navýšili své vedení, ale Florida velmi rychle dokázala odpovědět. Již po dalších 18 vteřinách hry se prosadil Colton Sceviour a v čase 29:53 navíc podruhé v utkání skóroval Michael Matheson. Právě od třicáté minuty panuje vyrovnaný stav 4:4 a i před třetí třetinou tak není zdaleka rozhodnuto. Uvidíme, zda týmy i nadále budou pokračovat v této přestřelce.

Střely na bránu po 2. třetině

Florida Panthers – 26 (13, 13)
Ottawa Senators – 24 (11, 13)
40:00
39:56
Poslední pokus o přechod do útočného pásma obstarala Ottawa. Defenzíva Floridy ale byla připravena a nic dalšího už v této části neuvidíme.
39:32
Kotouč se sice odrazil ke Condonovi, ale ten nečelil nějakému přímému ohrožení brány a proto nemusel vytáhnout zajímavější zákrok. Přesto hru raději přerušuje.
39:04
Hraje se poslední minuta druhé třetiny a hůře ji zahajují domácí, kteří se dopustili zakázaného uvolnění.
38:24
Jedovaté Bjugstedovo zakončení z pravého kruhu zazvonilo na tyči Condonovy brány! Tak teď měl hostující gólman štěstí.
37:59
V pásmu soupeře teď chvíli kombinovala i Ottawa. Luongo dokonce čelil jednomu zakončení, ale nyní už se znovu hraje před Condonem.
37:21
Nyní už ale hostující gólman musel dvakrát pohotově zasáhnout. Povedlo se a následně byl odpískán ofsajd Floridy.
36:47
Domácí jsou v této části zápasu o něco aktivnější. Další zakončení obstaral Matheson, jenž puk tak trochu nabízel i na teč, avšak Condon zasahovat nemusel.
36:10
35:32
Po krkolomném přechodu přes útočnou modrou čáru se puk znenadání zjevil u McCanna, jenž mohl zakončovat z levého kruhu. Kotouč ale domácímu útočníkovi sjel z čepele.
34:53
Úvodní pokus o obsazení pásma Ottawy byl hosty bez potíží odvrácen. Následně už se domácí sami vyhnali vinou nepřesné přihrávky na Yandlea.
34:10
A dvě trestné minuty za příliš mnoho hráčů na ledě nyní dostávají i hosté. Trest odsedí Zack Smith (OTT).
34:03
33:35
Další akce Ottawy už si Florida bez větších problémů hlídá. Domácí teď ale musí děkovat především svému gólmanovi, který zabránil jistému gólu.
32:41
Ze závaru u brány Floridy se kotouč zničehonic odrazil před osamoceného Kylea Turrise. Hostující útočník zakončoval do prázdné brány, ale Luongo ještě nějak zázračně zasáhl!
32:03
Je tady další trest pro domácí hokejisty. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Shawn Thornton (FLA).
31:35
Oba týmy hrají v plném počtu.
31:05
Po Condonově nejistém zásahu se hosté rychle přesunuli do útočného pásma, Ceci dostal přihrávku přes celou šíři ledové plochy, ale zakončením z první trefil lapačku Roberta Luonga!
30:41
Rozjetý Hoffman se pokusil zachytit prudší přihrávku z obranného pásma Sens. Kotouč ale skončil pouze u zadního mantinelu.
30:23
Přechod do útočného pásma teď Ottawě nevyšel podle představ. Výsledkem je totiž pouze postavení mimo hru a buly u modré čáry.
30:14
Přichází další vyloučení. Na lavici hanby putuje dvojice Keith Yandle (FLA) – Dion Phaneuf (OTT), která měla konflikt ve středním pásmu. Oba kohouti jsou penalizováni za sekání.
30:14
29:53
Gólové hody pokračují a znovu je vyrovnáno! Okamžitě po buly v pásmu Ottawy se kotouč dostal na hůl MICHAELA MATHESONA, jenž na nic nečekal a razantní střelou se trefil přesně k tyči Condonovy brány. Tady gólman Senátorů nemohl zasáhnout. Asistence: Michael Sgarbossa.
29:35
Po strkanici před Luongem se vylučuje na obou stranách. Aaron Ekblad (FLA) dostává dvě trestné minuty za krosček, Jean-Gabriel Pageau (OTT) je potrestán za nedovolené bránění.
29:35
29:28
Obrovská šance Ottawy! Pageau si sjel do dobré pozice, svižným zakončením trefil Luongovo rameno, ale poté ještě dorážel Tom Pyatt. Ten ale zblízka nepřekonal ležícího gólmana.
28:58
Velmi aktivní pasáž ze strany domácího celku ukončil Nick Bjugstad, jenž však zakončil pouze doprostřed brány.
28:14
Závěr oslabení Florida zvládla na výbornou. Dvakrát dokonce musel zasahovat Condon a nyní jsou domácí v plném počtu.
27:43
Ottawa ještě několik desítek vteřin dokázala kombinovat před Luongem. Nyní už ale domácí vyvážejí puk pryč z vlastního pásma.
27:01
Luongo byl chvíli otřesen, avšak nyní už se pokračuje ve hře. Další zakončení obstaral Kyle Turris, nicméně puk šel z levého kruhu těsně vedle vzdálenější tyče brány.
26:53
Právě Phaneuf se následně zjevil ve střelecké příležitosti, ale místo zakončení ještě kombinoval a výsledná dělovka Erika Karlssona trefila helmu domácího gólmana.
26:28
Kotouče se sice po buly zmocnili hosté, avšak poměrně záhy byl puk vyhozen až ke Condonovi, kam se musí vrátit Dion Phaneuf.
26:14
Jenže aktivní napadání domácích vedl pouze k vyloučení Coltona Scevioura (FLA), jenž se dopustil podražení.
25:57
Hosté teď mají problémy s napadáním Floridy. Už několik vteřin se Sens ne a ne dostat z vlastního pásma.
25:22
Mark Pysyk si to z pozice obránce namířil středem hřiště až do pásma soupeře. Nakonec akci i zakončil, nicméně sražený pokus skončil za bránou.
24:42
Ofenzivní choutky Senátorů neměly dlouhého trvání. Bjugstad proto přesunul hru k pásmu hostujícího celku, kde byl odpískán pouze ofsajd.
24:08
Domácí jsou značně povzbuzeni kontaktní brankou, nicméně zatím se nedostávají k dalšímu zakončení. Zaútočit teď naopak mohou Senátoři.
22:37
Blesková odpověď na čtvrtou branku Ottawy. Nahozený puk jednoho z domácích se od zadního mantinelu odrazil přesně k dojíždějícímu si COLTONU SCEVIOUROVI, který se zjevil u tyče a rychle puk zasunul za přesunujícího se Condona. Asistence: Jason Demers, Greg McKegg.
22:19
Hosté jdou do dvougólového vedení. Jednu střelu od modré čáry sice Luongo ustál, ale kotouč se od jeho betonů odrazil přesně k nebráněnému ERIKU KARLSSONOVI, jenž domácího brankáře propálil tvrdým zakončením. Asistence: Zack Smith, Tom Pyatt.
21:19
21:01
20:52
Teď už jsme byli svědky lepší akce ze strany Ottawy. Erik Karlsson se totiž dostal až k zakončení. To ale letělo pouze doprostřed brány.
20:26
Mark Stone puk dostal do pásma soupeře, ale sám neměl komu přihrát a nakonec mu kotouč utekl zpátky do neutrální zóny.
20:01
Další třetina začne přibližně v 2:40.
Gólově bohatá první třetina utkání je minulostí a spokojenější jsou zatím hosté. Jako první se sice do vedení dostali domácí, kteří se radovali po zakončení Michaela Mathesona, avšak již v 5. minutě bylo vyrovnáno. Rychlé přečíslení tří na dva totiž zužitkoval Ryan Dzingel. Florida se po dalších 24 vteřinách zásluhou Marka Pysyka znovu dostala do vedení, ale ani tentokrát se neradovala dlouho. V deváté minutě totiž opět vyrovnal Ryan Dzingel. Jednatřicet vteřin před koncem třetiny se navíc tvrdou střelou prosadil Chris Wideman a před druhou části tak mají navrch Senátoři.

Střely na bránu po 1. třetině

Florida Panthers – 13
Ottawa Senators – 11
20:00
19:29
Hosté otáčejí nepříznivý vývoj utkání. Senátoři se po buly v útočném pásmu dostali ke kotouči, Stone puk posunul ke Karlssonovi a ten našel zcela osamoceného CHRISE WIDEMANA. Bek Ottawy si od modré čáry sjel blíže k bráně a nechytatelným projektilem skóroval do horního rohu brány. Asistence: Erik Karlsson, Mark Stone.
19:19
Přesilová hra je u konce, neboť dvě trestné minuty za hákování Pageaua teď dostává Nick Bjugstad (FLA).
19:18
Nicméně do vedení mohla jít naopak Ottawa. Jean-Gabriel Pageau si v oslabení sjel před bránu, kam dostal přihrávku Pyatta, avšak beton Luonga se mu nepodařilo překonat.
19:01
Mike Hoffman (OTT) se při napadání dopustil sekání. V závěru třetiny si tak přesilovou hru zahraje Florida.
18:56
Ottawa by se ráda dostala zpět ke kotouči a odhodlala se k napadání rozehrávky domácích. Zatím to ale k ničemu nevede.
18:18
Hosté se chvíli drželi v útočném pásmu, avšak po pár vteřinách od vhazování u Luonga se kotouč pakuje do neutrální zóny. Hra teď postrádá více překvapivosti.
17:37
Colton Sceviour si nyní výborně sjel před bránu a dokázal se protlačit k zakončení. Puk byl ale Cecim v rozhodujícím momentu sražen mimo tři tyče.
17:14
A další nepovedené založení útoku tentokrát zapsali hosté. Z hole Zacka Smithe šel kotouč pouze podél mantinelu a za bránou se ho zmocnili domácí.
16:28
Cosi zajímavého se teď nepodařilo vymyslet ani domácím. Hra se přesouvá z jednoho obranného pásma do druhého, avšak na nějakou větší šanci si musíme počkat.
15:52
Chybná rozehrávka domácích. V útočném pásmu se tak za obranou Floridy objevil zapomenutý Pyatt, ale ten postrádal rychlost a záhy byl odstaven k mantinelu.
15:21
Několikavteřinový souboj o kotouč nakonec vyhráli domácí hokejisté. Jaromír Jágr hru přesunul do pásma Ottawy, nicméně slabé nahození zprava Condona nepřekvapilo.
14:43
Nepříliš pohledá pasáž je ukončena slabým zakončením Erika Karlssona. Luongo bez potíží zasáhl a následuje komerční přestávka.
14:28
Brassard sice šikovně prošel až k levému kruhu, ale tam jeho výpad do útočného pásma skončil. U puku ale nadále zůstává Ottawa.
13:50
Nyní je ale odpískáno zakázané uvolnění Panterů. Hra se stěhuje až k Robertu Luongovi.
13:31
Další nepříliš přesné zakončení domácích bylo sraženo do ochranné sítě. Právě díky teči jednoho z hostů se ale Florida udrží v útočném pásmu.
13:14
Trochy prostoru na levé straně nyní využil Colton Sceviour, který na nic nečekal a okamžitě puk nahodil na Condona. Gólman Ottawy v pohodě zasahuje.
12:55
Florida se okamžitě po skončení oslabení nastěhovala do pásma soupeře, nicméně výsledkem byly jen tři slabší nahození, z nichž jen jedno šlo přesně na Condona.
12:25
12:22
Kotouč se dostal až ke Condonovi, kterého svižným zakončením ohrozil jeden z domácích. Přesilová hra Senátorů bude za chvíli u konce.
11:48
Až teď se Ottawa znovu vrací do útočného pásma a pokouší se dostat k nějaké lepší střelecké příležitosti. Florida však oslabení zatím zvládá.
11:11
Nakonec se znovu vylučuje. Za hrubost je potrestán Michael Matheson (FLA), za sekání pak Mark Stone (OTT).
11:11
11:11
Také další zakončení šlo pouze do připraveného Luonga. Mark Stone se pokoušel o dorážku, ale trefil jen nadvakrát zasahujícího Luonga a odměnou mu byla strkanice s Mathesonem.
10:51
Hosté několik vteřin kombinovali v útočném pásmu a nakonec to byl až Hoffman, jenž se odhodlal ke střele z pravého kruhu. Luongo byl připraven!
10:25
Přesilovou hru si v první třetině zahraje i Ottawa. Za podražení Wingelse si totiž dvouminutový trest odsedí Jaromír Jágr (FLA).
09:54
Před bránu soupeře si tentokrát sjížděl Nick Bjugstad. Přihrávka na něj sice prošla, ale kotouč si to namířil pouze k zadnímu mantinelu.
08:54
Máme znovu vyrovnáno! Senátoři se po ubráněném oslabení usadili v útočném pásmu, nepřesná střela Methota se odrazila od zadního mantinelu a nejlépe na to zareagoval RYAN DZINGEL. Domácí útočník puk rychle stáhl k tyči a dorazil ho za přesunujícího se Luonga. Asistence: Marc Methot, Bobby Ryan.
08:43
Kyle Turris si na útočné modré čáře počkal na přihrávku od jednoho z obránců, ale nakonec prudký kotouč stejně nedokázal zpracovat.
08:02
07:58
Další dvě akce domácí Floridy byly odraženy. Kotouč je ve středním pásmu a vyloučený Cody Ceci se zanedlouho vrátí na ledovou plochu.
07:02
Na trestnou lavici usedá Jonathan Marchessault (FLA), ale spolu s nímje potrestán i Dion Phaneuf (OTT) a pokračuje se při přesilovce Floridy. Oba hráči dostali dvě minuty za hrubost.
07:02
07:02
Po zakončení Reillyho Smithe si jeden z hostů klepl do Condonových chráničů. Defenzíva Ottawy to samozřejmě nenechala bez odezvy a strhla se menší šarvátka.
06:38
Kotouč šel poměrně záhy pryč z pásma Senátorů, nicméně teď už jsou domácí nastěhováni před Condonem a snaží se rozjet nějakou povedenější kombinaci.
06:02
Domácí hokejisté si zahrají přesilovou hru. Za sekání je vyloučen Cody Ceci (OTT).
05:22
Jenže stav 1:1 moc dlouho nevydržel. Sgarbossa rozjel bleskovou souhru v útočném pásmu, kde puk poslal doleva na MacKenzieho. Domácí kapitán akci vyšperkoval přihrávkou před bránu, kam si zprava sjel MARKY PYSYK. Domácí obránce pak kotouč zblízka protlačil za hostujícího gólmana. Asostence: Derek MacKenzie, Michael Sgarbossa.
04:59
Jágrova formace se po buly držela v útočném pásmu, ale nakonec přišel rychlý protiútok, který znamená vyrovnání. Celou akci na pravé straně rozjel Turris, který oslovil najíždějícího si RYANA DZINGELA a ten uspěl střelou zleva. Luongo neměl šanci! Asistence: Kyle Turris.
04:30
Jaromír Jágr puk zavezl do útočného pásma a jeho spoluhráči nakonec donutili soupeře k zakázanému uvolnění. Vhazovat se bude po Condonově pravici.
02:51
Hosté se pokusili přispěchat s rychlou odpovědí. Tvrdou střelu z vrcholu pravého kruhu vyslal Chris Neil, avšak jeho pokus se zastavil o dobře připraveného Luonga.
02:24
Máme tady úvodní branku zápasu. MICHAEL MATHESON se zprava natlačil před bránu, kde sice zakončil jen do betonu Condon, avšak kotouč se následně odrazil od Widemanovy brusle a pomalu se došoural až za brankovou čáru. Asistence: Alex Petrovic, Nick Bjugstad.
01:57
Nepřesné založení útoku ze strany hostujícího celku. Puk se sice dostal až za modrou čáru, avšak v pásmu Floridy ho převzali právě domácí.
01:36
Hra se poměrně rychle přelévá ze strany na stranu. Dva kvalitnější zákroky si už připsal i Condon, nicméně teď je pískán ofsajd Ottawy.
00:34
Bekhendové nahození z pravého kruhu se odrazilo od boku Luongovy brány. Dopředu si to pro změnu mohou namířit znovu hráči Floridy.
00:16
Domácí se jako první podívali do útočného pásma, nicméně nic moc zajímavého se jim nepodařilo vymyslet a za Condonovou bránou kotouč získávají hosté.
00:01

Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Yandle, Demers, Pysyk, Ekblad (A), Matheson, Petrovic – Jágr, McCann, Bjugstad – J. Jokinen (A), Trocheck, R. Smith – MacKenzie (C), Sgarbossa, Marchessault – S. Thornton, McKegg, Sceviour.

Ottawa Senators: Condon (Hammond) – Methot, E. Karlsson (C), Phaneuf, Ceci, Claesson, Ch. Wideman – Z. Smith, Brassard, Mark Stone – Dzingel, Turris (A), B. Ryan – Hoffman, Pageau, Pyatt – Wingels, Kelly, Neil (A).

Rozhodčí: Jake Brenk, Steve Kozari – Darren Gibbs, Tony Sericolo.
ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Jakub Kindl
Jaromír Jágr

Ottawa Senators

Na soupisce týmu není ani jeden český či slovenský hokejista.

OTTAWA SENATORS

Oproti domácím jsou na tom hosté přeci jenom o něco lépe. Momentálně je Ottawa na šesté příčce Východní konference a oproti svým konkurentům má odehráno méně zápasů. Také v případě Senátorů není ofenzíva tou hlavní silou, avšak letos to tým z hlavního města Kanady dokonale kompenzuje kvalitní obranou. Defenzíva Sens totiž dosud inkasovala pouze 123 branek a je tak třetím nejlépe bránícím týmem konference.

FLORIDA PANTHERS

Domácím se v dosavadním průběhu sezóny příliš nedaří a aktuálně zůstávají za pozicemi zajišťující playoff. Florida je nyní na desáté příčce Východní konference, na osmou pozici ztrácí čtyři body, ale tři body ji naopak dělí od posledního místa. Panteři by potřebovali především nějakou sérii více vítězných zápasů, která by je nakopla. Zlepšit by se domácí měli především v ofenzívě, neboť ta dosud nastřílela jen 116 branek a v tomto ohledu je čtvrtou nejhorší v NHL.

27.1.2017 Florida – Tampa Bay 2:1 pp.
24.1.2017 Arizona – Florida 3:2 pp.
21.1.2017 Vancouver – Florida 2:1
19.1.2017 Edmonton – Florida 4:3 pp.
18.1.2017 Calgary – Florida 5:2