S konstatováním, že Arizona poráží Philadelphii 5:4 se s vámi loučím. Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc! Mějte se krásně!
3. Martin Hanzal (ARI) 1+0
Ale to byl také poslední gól zápasu. Philadelphia dnes pokazila první třetinu, Arizona se dostala do vedení 2:0, jenže domácí se nevzdali a do kabin se po druhé dvacetiminutovce šlo za stavu 2:2. Ve třetí třetině se hrál moc pěkný hokej nahoru – dolů, ale Kojoti si nakonec odváží dva body z Philadelphie, protože Martin Hanzal dal důležitou branku, kterou uznal až videorozhodčí. Následně padly ještě tři branky. Byl to zajímavý duel až poslední sekundy, ale dva body bere tým hostů.
59:46
Philadelphia právě vstřelila branku!
Philadelphia ještě dává branku na 4:5, když vytvořila velký tlak na hostujícího brankáře a WAYNE SIMMONDS dorazil střelu Braydena Schenna! Asistence: Braydenn Schenn, Mark Streit.
58:57
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Ryan White – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
58:21
Sean Couturier si udělal výlet do útočného pásma Arizony, přihrál na modrou čáru, odkud přišel nepřesný pokus vedle pravé tyče hostující branky.
57:21
Claude Giroux tu akci domácích hokejistů v útočném pásmu Flyers až moc překombinoval a samozřejmě, že se hráčům Flyers čas krátí.
55:41
Arizona právě vstřelila branku!
Tak tohle je asi branka, která jde za Stevem Masonem, protože z velkého úhlu pustil branku RYANA WHITEA. Puk se ještě otřel o rameno brankáře domácích, ale i tak vedou hosté 5:3. Asistence: Christian Dvorak.
55:00
Flyers se i díky němu sice dostali do pásma, ale nikoliv ke střele, která by mířila nad hostující branku.
54:16
Tak co vymyslí ruský obránce Philadelphie a účastník Světového poháru v Torontu Ivan Provorov?
54:04
Jakub Voráček se nedohodl se spoluhráčem při přechodu přes útočnou modrou čáru Flyers. Skóre se tedy měnit nebude.
53:10
Nick Cousins pouze nahodil za branku hostů a odešel směrem na střídačku. Pro domácí utíká čas rychle, pro hosty pomalu.
52:46
Ve třetí třetině je Arizona střelecky aktivnější (8:4 střely na branku), ale s přibývajícím časem se zřejmě dá očekávat tlak Philadelphie.
52:36
Domácím se nepovedl přechod přes modrou čáru a výsledkem je ofsajd.
51:34
Hostující hokejista byl v rozehrávce akce Arizony hodně nejistý, ale i tak se dostal puk na levé křídlo, posléze přišel zákrok Steva Masona.
50:50
Přesilová hra Arizony u konce dívali jsme se na velkou šanci Girouxe, který ale poslal puk z jedničky do Dominqua.
49:57
Na led se dostal také Radim Vrbata, ale akce hostů skončila po nepřesné střele švédského obránce Olivera Ekmanna Larssona od modré čáry.
48:55
I před zraky Tie Domiho se domácí hokejisté na úvod oslabení osvobozují.
48:51
Arizona si zahraje přesilovou hru, protože Sean Couturier (PHI) dostává dvě minuty za vysokou hůl.
48:34
3:4! Tohle se domácím povedlo, protože přišla přihrávka na ANDREWA MACDONALDA, který svojí střelu zápěstím ještě otřel o tyč hostující branky. Asistence: Ivan Provorov, Travis Konecny.
48:12
Domácím se to bortí jako dům z karet, ztrácí na vlastním hřišti 2:4. Arizona jde za tímhle vítězstvím, na hráčích je vidět obrovská vůle a touha, aby urvali dnešní zápas.
48:10
Tomu se říká důraz, to je vůle po brance, kterou prokázal v souboji s Provorem BRAD RICHARDSON! 2:4! Asistence: Tom Rieder!
46:31
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Brayden Schenn – 2 min., bitka).
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Jakob Chychrun – 2 min., bitka).
46:31
46:31
MARTIN HANZAL dává na 3:2 poté, co rychle přešel modrou čáru a vyměnil si puk s Maxem Domim! Vypadalo to strašně jednoduše v podání českého hráče, který dával do prázdné branky. Asistence: Max Domi, Michael Stone!
46:09
Hosté se dostali před Steve Masona, ale čekal bych větší aktivitu v útočném pásmu Philadelphie Flyers.
45:14
Domácí hráči jsou kompletní, přesilová hra se hráčům Arizony ale vůbec nepovedla.
44:23
Tak tohle nebyla vůbec špatná pozice pro hostujícího hokejistu, který střílel z levého kruhu zápěstím. Steva Masona v brance Flyers ale nepřekonal.
43:40
Ale domácí se na úvod oslabení bez problémů ubránili, Steve Mason nemusel zasahovat.
43:10
Ivan Provorov (PHI) dostává dvě minuty za nedovolené bránění a hostující celek má k dispozic přesilovku.
42:24
Poprvé na ledě je ve třetí třetině Radko Gudas a samozřejmě brání s velkým zaujetím, s aktivním pojetí hry. Je to velký bojovník, kterého náš hokej potřebuje.
42:03
Hostující brankář Dominque vypomůže svým spoluhráčům s rozehrávkou.Gólman hostů si zahraje hokejkou.
41:39
Jenže hosté se nedostali k ohrožení branky Steva Masona a musí to zkusit opět od vlastní svatyně.
40:47
V době, kdy se na ledě vůbec poprvé ve třetí třetině objevují Jakub Voráček a Claude Giroux se musí ale domácí mužstvo bránit.
40:26
Domácí Nick Cousins se dostal do útočného pásma Flyers, a posléze přišla střela z pravého kruhu do náruče Dominqua.
40:01
Druhá třetina je za námi a skončila stejným poměrem, ale tentokráte výhrou domácích hokejistů. Arizona trošku ztrácí půdu pod nohama ve Wells Fargo Centre. Ve druhé dvacetiminutovce byla na hrací ploše horším mužstvem, Philadelphia více tvořila hru, byla aktivnější. 2:2 po dvou třetinách. Ta třetí bude určitě zajímavá, tak si jí nenechte ujít.
40:00
39:10
Ta přesilová hra Flyers je především o spolupráci Clauda Girouxe s Jakubem Voráčkem.
38:24
Ale Arizony se na úvod svého oslabení na konci druhé třetiny osvobozuje posléze, co hokejista v bílém vyhrál vhazování. Domácí se dostali před branku hostů, ale Jakub Voráček nedal branku.
38:20
Bude se vylučovat. Domácí celek si zahraje ještě před koncem druhé třetiny přesilovou hru. Bard Richardson (ARI) dvě minuty za krosček proti Travisi Konecnymu.
37:41
Arizona se dostala do pásma, jenže švédský obránce Kojotů Oliver Ekman Larsson ztratil puk na útočné modré čáře.
36:50
Jenže Arizona se ke střele nedostala, protože hráči Coyotes byli vyhnáni až za útočnou modrou čáru a budou to tedy muset zkusit znovu.
36:17
Roman Ljubimov tenhle puk nestihne a ruský hráč Flyers navíc nebude moci střídat. Následovat bude vhazování před Stevem Masonem.
35:38
Po nahození za Steva Masona, přišla posléze střela od modré čáry, ale brankář Flyers nemusel zasahovat.
35:00
Je tedy srovnáno. 2:2. Buly ve středovém kruhu navíc vyznělo lépe pro hokejistu Philadelphie.
35:00
2:2! Wayne Simmonds a ještě asi dva hráči clonili před Dominquem, který toho moc neviděl, puk navíc vyrazil před sebe, kde se silou vůle prosadil BRAYNDON SCHENN. Asistence: Shayne Gostisbehere, Claude Giroux.
34:00
A pokud jste fanoušky Kojotů, tak pro vás mám špatnou zprávu, dvě minuty pro Laurena Dauphina za nedovolené bránění.
33:43
Branka Kojotů nemůže být uznána, protože po střele z kruhu se dotkl hráč hostů Steva Masona takovým způsobem, že jej rozhodil do také míry, že brankář Flyers nemohl reagovat na dorážku.
33:01
Kojoti se osvobozují, puk se dostává až ke Stevenu Masonovi, který rozehrává akci domácího mužstva.
32:39
Wayne Simmonds míří za branku Arizony, v tom je polovina přesilové hry Flyers za námi. A Claude Giroux mohl vyrovnat, jenže výborně zasáhl Connor Murphy.
31:55
Domácí hokejisté začínají početní převahu s první přesilovkou formací na hrací ploše. Na ledě je tedy Jakub Voráček s Claudem Girouxem.
31:36
Oliver Ekman Larsson se pustil do křížku se střelcem branky Flyers Nickem Cousinsem. Dvě minuty dostává za naražení Ryan White (ARI)
31:27
Na ledě nechybí účastník olympiády 2014, ale nikoliv Světového poháru 2016 Radko Gudas. Těžko říci, jestli by udělal cosi s tím nepostupem českého týmu v Torontu.
30:36
Vhazování před hostující brankou dopadlo lépe pro hráče Arizony a Sean Couturier aktivně napadá rozehrávku svého soupeře.
29:34
Ale to už neplatí, protože domácí hráči nahodili puk do útočného pásma, kde se trošku puk šťastně odrazil k NICKU COUSINSOVI a ten z dorážky snižuje na rozdíl jedné branky! 1:2! Asistence: Brayden Schenn, Daniel Weise.
29:03
Tempo zápasu není bůhvíjak velké, Philadelphie se k ničemu významnému před brankou Arizony nedostala, co se týče herního projevu ve druhé třetině.
27:34
Connor Murphy, hostující obránce, si počkal na domácího útočníka Jakuba Voráčka. Následně to samé provedl hostující White proti domácímu McDonaldovi.
27:31
Claude Giroux vyhrál buly na Jakuba Voráčka. Ten posléze dělal hostům problémy svým pohybem, ale střelu na branku Arizony jsme nezaznamenali.
26:43
Na ledě se objevuje druhá lajna Philadelphie se Seanem Couturiem v centru. Flyers navíc vyhráli buly ve středním pásmu blíže k brance soupeře.
26:20
Tak tohle byla velká šance domácího Clauda Girouxe, který střílel z levého kruhu, ale hostujícího Dominqua nepřekonal.
25:22
Martin Hanzal, centr první lajny hostů, se sice dostal ke střele, ale pokus českého útočníka byl zblokovaný domácím obráncem Andrew MacDonaldem, hokejistou, který při výluce NHL na podzim 2012 působil v Karlových Varech.
23:47
Radko Gudas ukázal ve Wells Fargo Center něco, čím je český obránce pověstný, a sice hit na Laurena Dauphina. Tohle je to, čím je známý bek domácích.
23:30
Domácí Couturier vyhrál buly na Weiseho, jehoz střelu zblokoval hostující obránce.
23:30
Ve druhé třetině se zatím moc nehraje bez přerušení. Na řadě je vhazování před Stevem Masonem.
22:44
Tentokráte už byl mistr světa 2015 z Prahy úspěšnější a vyslal po křídle Jakuba Voráčka, jenž střílel na bližší tyč branky Arizony.
22:12
Claude Giroux nebyl úspěšný na vhazování a puku je hostující celek, jenže špatná komunikace domácích hráčů znamená také icing Philadelphie.
22:11
Zakázané uvolnění Kojotů, vhazovat se bude před hostující brankou.
21:31
Na led se vůbec poprvé ve druhé třetině dostává první lajna Arizony s Michalem Hanzalem a Radimem Vrbatou. Jenže u puku je soupeř.
20:47
Domácí hokejisté svírají hosty v útočném pásmu, Brayden Schenn střílel nebezpečně bekhendem z dobré pozice, ale brankáře hostů nepřekonal.
20:01
Druhou třetinu začínají domácí hokejisté v početní převaze. Na trestné lavici zůstává hostující Richardson za vysokou hůl.
20:01
20:00
19:47
Flyers se konečně povedlo založit přesilovkovou kombinaci, jenže Provorov z pravé strany pozorného Dominguea nepropálil.
19:16
Simmondsovu přihrávku k modré čáře žádný z hráčů v oranžových dresech nezastavil, kotouč poté zmizel na jedné ze střídaček a vhazovat se bude ve středním pásmu.
19:00
Poslední minuta první třetiny.
18:44
Obrana Arizony zatím hraje velmi obětavě, daří se ji blokovat většinu domácích střel, jako teď v případě Girouxe.
18:29
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Brad Richardson – 2 min., vysoká hůl).
17:05
Dvorak přes velkou snahu v útočné třetině Arizony kotouč neudržel, to samé se ale dalo říct i o protiakci Flyers.
16:40
16:34
Goligoski zablokoval pokus Streita a Kojoti opět vyhodili až na druhý konec hrací plochy.
16:05
Domácí se sami vyhnali z útočného pásma a Provorov se Streitem se museli vrátit až k vlastní brance.
15:34
Odražený kotouč skončil u modré čáry u Gostisbeherea, nicméně ani jeho dělovka z první Dominguea nezaměstnala.
15:04
Giroux napřáhl zpoza kruhů málem až ke kostce nad ledem, tvrdá rána z jeho hole ale mezi tři tyče nesměřovala.
14:43
14:40
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Jamie McGinn – 2 min., hrubost).
14:36
Ihned po vhazování před Masonem vystřelil zpoza pravého kruhu Stone, ovšem domácí gólman s přehledem zasáhl lapačkou.
14:29
Duclair přihrál na levý konec modré čáry, odkud pálil Goligoski, jenže jeden z obránců přesměroval puk až do ochranné sítě.
13:57
Dvě zakončení Ekmana-Larssona se domácím povedlo zablokovat a vzápětí i dostali puk do bezpečí.
13:32
Vrbatův pokus postrádal přesnost, hosté se přesto usadili v útočné třetině a nyní obléhají Masonovu klec.
13:07
Domiho pas z levého mantinelu vystihl Bellemare a sám vyvezl kotouč do útočného pásma Flyers, kde ale nic nevymyslel.
12:43
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Brayden Schenn – 2 min., sekání).
12:29
Bránící hráči Arizony teď zablokovali dvě nebezpečně vypadající zakončení Letců a nenechali Dominguea ve štychu.
11:22
Hosté zničeho nic odskakují do dvoubrankového vedení a jsou tak na nejlepší cestě k druhému vítězství v sezóně! Manningovu rozehrávku z rohu hřiště vystihl na ose hřiště OLIVER EKMAN-LARSSON, který se otočil kolem kotouče a nechytatelnou střelou ho poslal za záda Masona. Bez asistence.
10:44
Duclair zabojoval u pravého mantinelu a ještě ho dokázal poslat před branku, kde ale neměl žádného spoluhráče.
10:17
09:56
Provorov vystřelil od modré zápěstím, jenomže Domingue proti kotouči vytasil svou lapačku a parádně zasáhl.
08:47
Louis Domingue se ve svém pracovišti zatím nenudí, Voráčka i Gostisbehereho ale v úvodu přesilovky Flyers vychytal.
08:17
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Laurent Dauphin – 2 min., podražení).
08:05
Domácí se pokusili rychle odpovědět, Voráčkovu střelu Domingue ale vyrazil a posléze si poradil i s nebezpečnou dorážkou Girouxe.
07:33
Kojoti se v osmé minutě dostávají do vedení! Velký kus práce udělal Duclair, který podél brankové čáry potáhl kotouč směrem k brance a jeho pokus o střelu pak u vzdálenější tyče dorazil do sítě JAMIE McGINN. Asistence: Anthony Duclair, Brad Richardson.
07:10
Na druhé straně solidně pálil Richardson, ovšem Mason proti jeho střele vytasil beton a vyrazil puk do bezpečí.
06:42
Gostisbehere to zkusil z vrcholku pravého kruhu, nicméně Domingue v hostující brance zasahovat nemusel.
00:01

Philadelphia Flyers: S. Mason (Neuvirth) – MacDonald, Gostisbehere, Provorov, Manning, Streit, Gudas – Konecny, Giroux, Voráček – Read, Couturier, Simmonds – B. Schenn, Cousins, Weise – VandeVelde, Gordon, Ljubimov.

Arizona Coyotes: Domingue (Peters) – Ekman-Larsson, C. Murphy, Goligoski, Michael Stone, Chychrun, Schenn – Domi, Hanzal, Vrbata – J. McGinn, Martinook, Duclair – Rieder, Richardson, Doan – Dauphin, Dvorak, White..
VZÁJEMNÉ ZÁPASY
Oba týmy se v letošní sezoně již jednou utkaly a stalo se tak na ledě Arizony 18. října 2016, kdy Coyotes zvítězili 4:3 po prodloužení brankou švédského obránce Olivera Ekmanna Larssona. Jeden gól Kojotů vstřelil také Martin Hanzal.
ARIZONA
Dřívější tým Phoenix Coyotes se od sezony 2014/15 přejmenoval na Arizona Coyotes. A právě tento celek je dnes outsiderem před zápasem proti Philadelphii. Pouštním psům se zkrátka a dobře v letošní sezoně vůbec nedaří. Z prvních pěti zápasů hned čtyři prohráli. Není to vůbec ono.

Samozřejmě, každý tým National Hockey League si před začátkem sezony dává jasný, základní cíl a tím je jednoznačně postup do vyřazovacích bojů, ale taková ztráta neudělá s psychikou a sebevědomím mužstva zrovna hezké věci.

A své o tom ví i Zbyněk Michálek, který byl na začátku sezony poslán na farmu do AHL do Tucsonu, kde za dva zápasy nezaznamenal žádný kanadský bod. V týmu Arizony naopak zůstává výborný centr Martin Hanzal a také Radim Vrbaty. Například druhý jmenovaný zaznamenal dvě vstřelené branky proti New Yorku Rangers v Madison Square Garden, jenže Coyotes zápas těsně ztratili poměrem 2:3 brankou obránce Dana Girardiho ve 42. minutě.

Phoenix počítá zraněné a bohužel pro fanoušky hostů je mezi nimi také mistr světa z Prahy 2015 Mike Smith. Kanadského brankáře s výbornou prací s hokejkou trápí poranění zad.

Kojoti nezažíval vůbec dobrý začátek sezony. Dnes nepřijíždí do Philadelphie v roli papírových favoritů. Zvítězí hostující hokejisté nad týmem okolo kapitána Clauda Girouxe?
PHILADELPHIA
Domácí hokejisté jsou před dnešním zápasem pasováni do role mírných favoritů podle sázkových kanceláří. V loňské sezoně z toho byl postup ze sedmé pozice po základní části Východní konference. Následně ale Letci padli v prvním kole vyřazovacích bojů proti Washingtonu Capitals. Tým okolo Rusa Alexandra Ovečkina postoupil po výhře v poměru 4:2 na zápasy, aby posléze ve druhém kole vypadl s pozdějším vítězem loňského ročníku NHL z Pittsburghu tím samým poměrem na utkání.

V současné době nemůžou fanoušci Flyers počítat s uměním účastníka olympijských her 2014, Rakušana Raffla (kvůli svalovému zranění) a bývalého kanadského obránce New Yorku Rangers Michaela Del Zotta (nespecifikované zranění v dolní části těla). Zatímco start prvně jmenovaného je takřka vyloučený, tak v případě druhého hokejisty ještě existuje jakási šance, že zasáhne do duelu proti Kojotům.

Co se týče brankářů Philadelphie, tak nemůžeme opomenout Michala Neuvirtha, českého gólmana, který si zahrál na Světovém poháru 2016 v Torontu. V současné době se spekuluje o tom, jestli Steve Mason, kolega bývalého hráče Washingtonu, neodejde do Los Angles Kings.

Vše navíc nasvědčuje tomu, že v sestavě domácích by se měl objevit obránce Radko Gudas. Ten naopak nereprezentoval Českou republiku na letošním Světovém poháru. Národní dres oblékl pouze před dvěma lety na olympiádě v ruském Soči, kde svěřenci Aloise Hadamczika vypadli ve čtvrtfinále se Spojenými státy americkými po výsledku 2:5.

V útoku by dnes měl nastoupit Jakub Voráček. Kapitán české reprezentace z MS 2015 se o víkendu zaskvěl třemi body proti Carolině (2+1, Flyers vyhráli 6:3). „Vím, čeho jsem schopný, když se cítím dobře. V bruslích jsem pevný,“ pochvaloval si kladenský rodák.

Ve Philadelphii hrál hokejový celek finále Stanley Cupu v roce 2010, kde padl v prodloužení šestého zápasu brankou amerického medailisty z olympiády ve Vancouveru 2010 Patricka Kanea. Co předvedou svěřenci trenéra Hakstola v letošní sezoně?
Hezký den, dnes se zaměříme na duel NHL mezi Philadelphia Flyers a Arizona Coyotes. Utkání začíná v 1:00 a textovým přenosem vás provede Vít Muzikář.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.