3. Matt Moulson (BUF) – 2+0
Střely na branku

Flyers: 41
Sabers: 25
Konec! Domácí byli po celý zápas lepším týmem, přesto prohrávali. V posledních minutách základní hrací doby však dokázali vyrovnat a v nájezdech potvrdili zisk dvou bodů.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Philadelphia Flyers.
Autorem vítězné branky je JAKUB VORÁČEK.
64:58
Mohlo být rozhodnuto! Voráček šel sám na branku, ale nedokázal kotouč zasunout mezi betony gólmana. Obrovská šance dvě sekundy před koncem prodloužení!
64:45
Vhazuje se ve středním pásmu.
64:16
Domácí jsou v prodloužení lepším týmem, na Buffalu jde vidět, že chtějí utkání dovést do nájezdů.
63:37
Voráček byl sám před Nilssonem, ale nedal!
63:29
Příliš šancí v tomto prodloužení nevidíme.
62:45
Read se snažil přetlačit Ristolainena, ale ten si jeho pohyb pohlídal.
61:38
Ofsajd hostů. Bude se vhazovat před Nilssonem.
60:42
Buffalo drží kotouč na svých hokejkách a snaží se neudělat chybu.
60:01
Začalo prodloužení.
Neuvěřitelný závěr ze strany Flyers, kteří dokázali ve třetí části vyrovnat, přestože prohrávali 0:3. Bude následovat prodloužení.
58:44
Simmonds z protiútoku trefuje tyč! Neuvěřitelný závěr.
58:09
Hosté zkouší výzvu, zda nebyl napaden gólman!
58:09
I tato branka platí!
58:09
Philadelphia právě vstřelila branku!
Tak to je neuvěřitelné! Stíhací jízda Flyers pokračuje! Po obrovském zmatku před brankou se dokázal nejlépe zorientovat MARK STREIT. Asistence: Wayne Simmonds, Claude Giroux.
57:33
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Sam Reinhart – 2 min., vysoká hůl).
57:04
Ukázková přesilovková kombinace končí brankou. BRAYDEN SCHENN obdržel přihrávku od Girouxe a zamířil do prázdné branky. Asistence: Claude Giroux, Mark Streit.
56:52
Simmonds se objevil úplně osamocený před Nilssonem, ale ani tentokrát nedává! To je neuvěřitelné, co dokáže tento hráč dnes zahodit!
56:35
Voráček odchází do kabin!
56:35
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Dmitrij Kulikov – 2 min., napadení).
56:35
Voráček byl zbytečně sražen na modré čáře, otřesený odchází na střídačku! Spoluhráči pak ještě vysvětlili Kulikovi, co si může dovolit. To byl jednoznačně úder do oblasti hlavy!
55:38
Bellemare střílel z levého kruhu těsně vedle branky, kterou hájí Nilsson.
54:29
Opět Voráček. Teď to zkoušel vzít na sebe a snažil se prokličkovat mezi bránícími hráči, ti mu vzali puk a peláší si to k opačné brance.
53:15
Schenn nahodil puk na Nilssona, ten puk raději přidržel.
52:58
Franson prověřil Masonovu pozornost ránou od modré.
52:16
Voráček zkoušel zasunout kotouč k levé tyči, beton Nilssona byl ale na místě včas.
51:53
Giroux nahodil do útočného pásma a žene se za kotoučem.
51:19
Nutno říct, že Buffalo si svůj náskok nahrálo a teď jim stačí pouze bránit, což také činí.
50:40
Komerční přestávka přerušuje průběh utkání.
49:55
Buffalo po delší době navštívilo útočné pásmo. Nic z toho však nebylo.
49:29
Gudas nabral rychlost a nabral u mantinelu protihráče, jak je jeho zvykem. Vše bylo čisté.
48:25
Voráček a Giroux hrají teď v jedné formaci. To je sázka na údernost první formace.
47:59
MacDonaldovu bombu chytá Nilsson do lapačky!
47:35
V Philadelphii se hraje hokej nahoru dolů.
46:50
Larsson šel sám na branku, ale Mason vyrazil kotouč mimo! To byla snad první střela hostů v této třetině.
45:57
Voráček se protáhl středním pásmem, nic dalšího však už nevymyslel.
45:13
Domácí úplně ožili. Read těsně před brankou dorážel a byl z toho obrovský závar. Couturier pak ještě pálil z mezikruží, ale v obrovské šanci minul!
44:30
TRAVIS KONECNY střílí svůj první gól v NHL a snižuje na 1:3! Dokázal totiž tečovat nahození od modré těsně před brankou. Asistence: Ivan Provorov, Mark Streit.
43:40
Opět Voráček. A znovu Voráček. Teď se musí cítit gólman hostí jako na střelnici.
43:06
Voráček vypálil ze svého oblíbeného místečka a puk přeskočil Nilssona, ale skončil pouze na horní síti branky!
42:55
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Hudson Fasching – 2 min., podražení).
42:38
Zdá se, že se Buffalo rozhodlo ubránit výsledek. Pouze totiž vyhazuje do středního pásma.
41:51
Voráček nebezpečně střílel od pravého mantinelu!
41:24
Gudas vypálil od modré, jeho rána byla ještě tečovaná. Hledištěm to jen zahučelo. Puk nakonec skončil mimo. Toto je ale cesta, jak se vrátit do zápasu.
40:54
Na domácích hráčích jde vidět, že se zápasem ještě chtějí něco udělat. Rozhodně to ale nebude vůbec jednoduché.
40:26
MacDonald to zkoušel ihned po vhazování, ani on nebyl úspěšný.
40:15
Konecny přihrál na modrou, kde stál Provorov. Ten to zkusil z první, ale jeho střelu bez problému Nilsson chytil.
40:01
Střely na branku:

Flyers: 19
Sabers: 19
Další třetina začne přibližně v 3:30.
K čemu je platná herní převaha, když nedáváte góly. Takhle nějak probíhala druhá třetina. Philadelphia byla lepším týmem, avšak doplácela na špatnou produktivitu. Naopak hosté dávají domácím lekci, jak se proměňují šance.
40:00
39:40
39:19
Hosté se nemůžou dostat do pásma. Flyers výborně brání.
39:03
Franson od modré trefuje tyč!
37:40
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Travis Konecny – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
37:03
Couturier čistým hitem zastavil soupeře u mantinelu, vzal si puk a přihrál na modrou. Tam ale nikdo nestál.
35:43
Gól platí!
35:43
Trenér Flyers nechává přezkoumat na videu, zda nebyl atakován gólman.
35:43
Dochází ke střídání gólmanů! Neuvirtha nahrazuje Mason.
35:43
Sabres právě vstřelili branku!
Další nešťastný gól v síti Neuvirtha. Okposo vyslal od mantinelu střílenou přihrávku, do které vložil hůl MATT MOULSON a svým druhým gólem zvyšuje na 3:0 pro Sabers. Asistence: Rasmus Ristolainen, Kyle Okposo.
35:21
Kulikov vypálil od modré, Neuvirth následně vyrazil touš k mantinelu, kde si jej vzal Ristolainen, který to zkusil z první. Český gólman našel puk v lapačce.
34:56
Nutno říct, že Philadelphia teď výborně brání a nepouští soupeře téměř k ničemu.
34:35
Hráči v oranžových dresech vyhazují puk do bezpečí.
34:18
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Shayne Gostisbehere – 2 min., hákování).
34:03
Sabers mají výhodu, bude se vylučovat.
33:35
Hosté velice poctivě brání.
32:48
Lyubimov si zasekl kotouč a hezky vystřelil zápěstím, Nilssona však ani tentokrát nepřekonal.
31:46
Girgensons vystihl přihrávku domácích a zamířil si to na Neuvirtha, který jeho následnou střelu příklepem kryje.
30:53
Na domácích hokejistech je vidět snaha, že chtějí udělat něco, co by změnilo vývoj utkání. Nedaří se jim však vůbec vymyslet kloudnou akci.
30:27
29:48
Druhá přesilovková formace domácích se nemůže usadit v útočném pásmu.
29:13
Ofsajd Flyers zastavil další útok.
28:43
Simmonds dorážel před brankou, rozhodčí nakonec přerušuje hru.
28:36
Voráček ihned po vhazování vypálil od modré čáry, ale Nilsson stále drží čisté konto! Teď sám nevěděl, jak se mu povedlo chytit puk!
28:27
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Rasmus Ristolainen – 2 min., krosček).
28:08
Girouxova rána mířila pouze do těla Ristolainena, od něž se odrazil puk do brankoviště, kde byl osamocený Simmonds, ale nedokázal překonat dnes skvěle chytajícího Nilssona! Obrovská příležitost ke snížení stavu!
27:09
Hra se v těchto chvílích odehrává spíše ve středním pásmu. Hosté drží kotouč a nikam se nehrnou.
26:59
26:25
Voráček to zkoušel velice chytře, když pálil z prostoru mezi kruhy. Jeho rána byla ukrytá mezi obránci, takže Nilsson viděl kotouč na poslední chvíli.
26:05
Další icing. Vhazovat se bude přes Nilssonem.
25:40
Icing hostů.
25:19
Gostisbehere to zkusil od modré, ale jeho pokusu chyběla intenzita a také větší přesnost.
24:45
Flyers hráli po celý zápas jednoznačně lépe než soupeř, najednou však po dvou chybách obrany prohrávají již o dvě branky. Jde vidět, že jsou otřesení. Hra teď trošku ztratila tempo.
23:54
Hosté rychle využívají přesilovku a vedou již o dvě branky! MATT MOULSON se dostal před branku a bekhendem překvapil Neuvirtha mezi betony. Asistence: Ryan O´Reilly.
23:50
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Claude Giroux – 2 min., vražení na hrazení).
23:36
Larsson znovu ujížděl z levé strany na Neuvirtha a mířil do horní části branky, tentokrát ale český gólman zasáhl skvěle lapačkou!
22:40
Domácí hokejisté jsou trošku otřesení a kazí přihrávky.
22:06
Hosté začali druhou třetinu lépe a jdou do vedení. Girgensons vypálil od mantinelu, jeho ránu pak tečoval těsně před Neuvirthem TYLER ENNIS, který neměl šanci zareagovat. Asistence: Zemgus Girgensons, Jake McCabe.
21:45
Couturier šel sám na Nilssona, ale ani on nedal!
21:15
Ristolainen to zkusil znovu, ale minul bránu. Hra se následně přesunula na druhou stranu.
20:25
Gorges vypálil od modré, puk se odrazil od Neuvirtha na hůl O'Reillyho, který měl před sebou úplně prázdnou branku, ale puk mu sjel z čepele a minul!
20:01
Střely na branku v první třetině:

Flyers: 11
Sabers: 8
Další třetina začne přibližně v 2:30.
Máme za sebou první třetinu, ve které jsme viděli atraktivní hokej s šancemi na obou stranách. Více ze hry měli domácí, hosté ale hlavně koncem třetiny také dokázali pořádně zahrozit. Ani na jedné straně puk nezapadl za brankovou čáru.
20:00
19:29
O'Reilly zachytil přihrávku Flyers a řítil se sám na Neuvirtha, ale zakončil mimo branku!
19:05
Voráček byl faulovaný, ale rozhodčí ruku nezvedá.
18:30
Hra se v posledních minutách vyrovnala.
17:43
Ristolainen si pohlídal útočnou aktivitu Simmondse. O několik sekund později dokonce sám zaútočil a zakončil, ale Neuvirth vyrazil puk do bezpečí.
17:05
Bellemare dostal pukem do kotníku a odkulhal na střídačku.
16:26
Konecny nahodil na Nilssona, ten radši podržel puk. Bude se vhazovat.
16:20
Moulson sice u mantinelu vybojoval puk, ale okamžitě jej ztratil.
15:52
15:33
Provorov to zkusil od modré. Toto však nejsou střely, se kterými by měl mít Neuvirth problém. Philadelphia je jasně lepší.
14:16
Nilsson drží Sabers! Giroux vymyslel geniální přihrávku od modré až před bránu, kde stál úplně osamocený Schenn, snažil se udělat gólmanovi kličku, ale ten to přečetl!
13:45
Giroux ukradl soupeři puk za brankou, ale nedokázal toho využít.
12:52
Po delší době je na ledě Voráček a hned z toho byla další střela, tentokrát však nenadělala příliš mnoho starostí.
12:24
12:10
Kulikov svojí nepřesnou ránou vyhnal svůj tým z pásma.
11:27
Hosté vyslali několik střel na Neuvirtha. Převážně od modré. Český gólman likviduje.
10:45
Bellemare ujel v oslabení, ale nedal! Snažil se prostrčit kotouč mezi betony, to si Nilsson pohlídal.
10:24
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Sean Couturier – 2 min., vysoká hůl).
09:59
Okposo to zkusil bekhendem, nevyzrál na Neuvirtha.
09:32
Girgensons se snažil něco vymyslet v útočném pásmu, ale brzy byl odebrán o puk. Hraje se opět v útočném pásmu Philadelphie.
07:50
Přečíslení dva na jednoho vyřešil Jakub Voráček pěknou přihrávkou na Simmondse, který byl úplně sám na pravé straně, ale Nilssona nepřekonal! Voráček hraje dnes skvěle, to stejné se dá říct o celé formaci.
07:37
Další rána, jež mířila na Nilssona. Ten si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže.
07:28
Gudas čistým hitem usadil Reinharta k mantinelu.
06:42
Okposo pálil mimo síť. Hra se přerušuje a následuje první komerční přestávka. Utkání vysílá celostátní televize, tudíž komerčních pauz asi bude více, než je běžné.
06:40
Flyers jsou daleko aktivnějším týmem. Buffalo nestíhá.
06:06
Voráček od levého mantinelu hledal místečko u pravé tyče.
05:26
Gudas je při chuti. Opět vypálil od modré a byl z toho obrovský závar před svatyní Nilssona, ten odolává!
05:15
Schenn z mezikruží střílí jen do náručí Nilssona! Dobrá přiležitost na otevření skóre utkání.
04:34
Gionta přihrál na Ristolainena, který pálil od modré. Ani jeho rána však nezapadla do sítě, protože byla opět zblokovaná bránícím hráčem. Neuvirth bez práce.
03:58
Voráčkův pokus hostující obrana zblokovala do ochranné sítě.
03:28
U puku další Čech, Radko Gudas. Ten vypálil od modré a kotouč zahučel jen těsně vedle levé tyče!
02:35
Na ledě je Voráček, který využil dobrého postavení a přihrál na volného spoluhráče. Nilsson si připisuje první zákrok.
01:58
Hraje se ve středním pásmu.
01:40
Neuvrth si musel připsat další zákrok po střele Okposa, který mířil do horní části branky. Gólman si poradil lapačkou.
00:59
Hosté bojují o puk u mantinelu, kde se vytvořila skupinka hráčů Phily bojující o kotouč.
00:27
První střela na Neuvirtha, český gólman si s lehkým pokusem poradil.
00:20
Komentátoři připomínají, že si dnes Radko Gudas připisuje svůj debut v letošní sezóně NHL.
00:08
Utkání začalo a okamžitě rozhodčí přerušil hru kvůli icingu.
00:01
Halou zní hymna USA.
Za chvíli to vypukne. Oba týmy už nastupují na hrací plochu.

Philadelphia Flyers: Neuvirth (S. Mason) – Streit, Gudas, Gostisbehere, MacDonald, Manning, Provorov – Simmonds, Giroux (C), B. Schenn – Voráček, Couturier, Konecny – Read, Bellemare, Cousins – Ljubimov, Gordon, VandeVelde.

Buffalo Sabres: A. Nilsson (Lehner) – Ristolainen, Gorges, Bogosian, D. Kulikov, Franson, McCabe – Okposo, R. O'Reilly, Moulson – Girgensons, Reinhart, Ennis – B. Gionta, Jo. Larsson (C), M. Foligno – Fasching, D. Grant, Deslauriers..
Utkání začne oproti původnímu plánu v 1:30.
Dnes uvidíme v brankovišti Čecha Neuvirtha!

BUFFALO SABERS

Přestože už je pravidlem, že se Buffalo pravidelně umisťuje na spodních příčkách tabulky, čekalo se od celku okolo Ryana O'Reillyho trošku více. Zatím se Šavlím podařilo vyhrát jen jednou, a tak vyhlídky expertů směrem k tomuto týmu nevypadají ani letos nikterak růžově.

Nejproduktivnější hráči:
1. Ryan O'Reilly – 3+2
2. Rasmus Ristolainen – 0+5
3. Brian Gionta – 2+1

PHILADELPHIA FLYERS

Flyers trápí nevyrovnané výkony. Ligu sice začli výhrou nad LA Kings, hned nato však podlehli Arizoně, Chicagu a Anaheimu. Když už to vypadalo, že jde jejich forma opět nahoru, přišlo zaváhání s Montrealem. V dnešním zápase si tak budou chtít napravit chuť.

Střeleckou formu má Matt Read, dva zápasy po sobě se podařilo prosadit českému Jakubu Voráčkovi.

1. Jakub Voráček – 3+5
2. Claude Giroux – 0+7
3. Wayne Simmonds – 4+1
Pěkný začátek středečního dne! Dnes nás čeká zápas mezi Flyers a Sabers. Půjde určitě o velmi zajímavé utkání, domácí totiž potřebují začít bodovat. Proto poslednímu týmu Atlantické divize by tak měli potvrdit roli favorita. Určitě bude také zajímavé sledovat Jakuba Voráčka a Michala Neuvirtha v akci. V sestavě by se už mohl objevit i Radko Gudas, který dostal suspendaci na šest zápasů! Utkání bude komentovat @jakubprchal. Přeji příjemné čtení!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.