Sledovali jsme tedy parádní večer kapitána české hokejové reprezentace na domácím MS 2015 v Praze. Po něm byl Jakub Voráček smutný, jelikož tým Vladimíra Růžičky prohrál duel o bronz z USA 0:3. Nyní má ale úplně jinou náladu. S konstatováním, že třiadevadesátka v oranžovobílém má za sebou zápas, ve kterém vstřelila dvě branky a na jednu přihrála se s vámi loučím. Philadelphia poráží Carolinu 6:3. Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc! Fanděte nadále českým sportovcům!
Československá stopa v utkání:
Jakub Voráček (PHI) 2+1, 6 střel, čas na ledě: 19:26
Hvězdy utkání:
1. Jakub Voráček (PHI) 2+1
2. Ivan Provorov (PHI) 0+2
3. Steve Mason (PHI) 27 zákroků, 3 góly, 90%
Utkání se už v poklidu dohrálo. Philadelphia vítězí nad Carolinou 6:3. V první třetině jsme neviděli žádný pohledný hokej, ale hosté vstoupili velice dobře do druhé dvacetiminutovky, když se nejprve prosadil Justin Faulk nenápadnou střelou zápěstím a posléze po výborné kombinaci a přihrávce Sebastiana Aha také Jordan Staal.

Jenže Flyers se odmítli vzdát a Brandon Manning dotlačil silou vůle puk do branky poté, co Jakub Voráček ho našel na levém kruhu a obránce domácích objel Eddieho Lacka. Švédský brankář inkasoval také v 28. minutě, kdy jediný český hokejista v zápase zaznamenal svoji první trefu večera, když rodák z Kladna tečoval puk po střele Ivana Provorova, beka domácích. Do druhé třetiny ještě stihli překonat Lacka také Matt Read a Ivan Provorov. Velice důležitý gól vstřelil těsně před druhou pauzou Lee Stempniak, bývalý hráč St. Louis Blues.

Jenže Flyers nezaváhali ve třetí třetině, ačkoliv se zkušený švýcarský obránce Mark Streit nechal dvakrát vyloučit. Tak Wayne Simmonds nejprve dorážel puk do branky Caroliny po střele Shayna Gostisbera z pravého kruhu, kdy obránce Letců našel křižným pasem kapitán oranžovobílých Claude Giroux. Dvě minuty před závěrečnou sirénou zakončil Jakub Voráček podařený večer svou druhou brankou, kdy trošku překvapil Eddieho Lacka střelou zápěstím přes clonícího obránce Canes.
59:00
V době, kdy začala zřejmě poslední minuta zápasu se o vzrušení postaral Wayne Simmonds a zřejmě si to hráč Philadelphie chtěl rozdat se soupeřem, kterým byl Jeff Skiner. Dvě minuty za hrubost pro oba hráče.
59:00
57:33
Philadelphia právě vstřelila branku!
6:3. Tohle už domácí asi nepustí. JAKUB VORÁČEK to vyřešil asi nejlépe, jak mohl a střelou přes obránce překonal Eddieho Lacka. Švédský brankář Caroliny toho asi moc neviděl. 2+1 pro účastníka olympiády 2014 či bronzového medailistu ze světového šampionátu v Bratislavě 2011. Asistence: Shayne Gostisbehere, Chris VandeVelde.
57:00
Střela zápěstím končí vedle branky Steva Masona. Carolina svírá soupeře v kleštích, ale zatím bez pokusu, který by patřil do kategorie střel na branku.
56:20
Ale víceméně ve třetí třetině tempo hry opadlo. Ale to se asi dalo čekat poté, co dohromady nastříleli hráči sedm branek ve druhém dějství.
55:43
Sean Couturier se dostal do útočného pásma svého celku a zase pošetřil sekundy pro Flyers. Čas to je nyní to, co rychle utíká pro hosty a pomalu pro domácí.
55:09
Buly ve středním pásmu pro hráče Caroliny, kteří ví, že už jim moc času na vyrovnání nezbývá.
55:05
Švédský účastník olympiády 2014 Victor Stalberg. Hráč, který si zahrál také za Chicago Blackhawks odchází na střídačku. Je tady komerční přestávka.
54:37
Flyers neinkasovali v oslabení a pět a půl minuty před koncem normální hrací doby jsou blízko tomu, aby porazili Carolinu na svém ledě. Ještě ale není hotovo.
53:52
Giroux a spol. se osvobuzují. Canes to budou muset zkusit opět od Švéda Lacka, který dnes nemůže být zatím šťastný.
53:09
Steve Mason už byl překonaný poté, co pálil ostrými finský útočník Teuvo Taravinen po přihrávce od Jordana Staala, ale Letcům nyní pomohla pravá tyč branky Philadelphie.
52:27
Mark Streit (PHI) jde podruhé ve třetí třetině sedět na trestnou lavici. Dvě minuty pro švýcarského obránce Philadelphie za držení protihráče a Carolina určitě cítí šanci.
51:50
Ta přesilovka je využitá a může za to především WAYNE SIMMONDS. Hokejista Flyers nejprve clonil Eddiemu Lackovi ve výhledu. Posléze to sehrála Philadelphie rychle, přímočaře a útočník Letců pouze dorážel za švédského brankáře. 5:3. Asistence: Shayne Gostisbehere, Claude Giroux.
50:43
A právě kapitán Philadelphie je na ledě při početní výhodě oranžovobílých a už se připravuje na dirigování přesilové hry z levého kruhu.
50:35
Přesilovka Letců přijde až po komerční pauze a bude to hodně důležitý moment dnešního zápasu, protože vedení 5:3 by znamenalo velkou výhodu pro tým kapitána Clauda Girouxe!
50:35
Matt Read se hnal sám na Eddieho Lacka. Možná se dalo pískat trestné střílení. Nicméně muži v pruhovaném budou vylučovat, a sice na dvě minuty Noaha Hanifina (CAR) za podražení kanadského hokejisty.
50:10
Francouz Bellemare přispěchal na pomoc svému spoluhráči do souboje v rohu kluziště, ale puk pro domácí celek nevybojoval.
49:33
Výborný Branden Schenn vytvořil prostor a ideální pozici pro zakončujícího Jakuba Voráčka, ten ale střelou zápěstím neposlal Flyers do dvoubrankového vedení.
48:57
Ne! Nestane! Navíc končí i krátká přesilovka hostů. Hraje se tedy opět klasicky pět na pět. Jakub Voráček svedl souboj v rohu kluziště.
48:14
Ivan Provorov zavezl puk do útočného pásma domácích, pomohl mu k tomu také Wayne Simmonds. Stane se něco zajímavého před Eddiem Lackem?
47:49
Sean Couturier nevyhrál buly před Stevem Masonem a z celkem velkého úhlu střílel obránce hostů Slavin. Jenže našel pouze Steva Masona.
47:10
V době, kdy se Sean Couturier dostává do útočného pásma Flyers po pravém křídle se tak hraje snad poprvé v zápase po čtyřech hokejistech na obou stranách.
46:56
A právě Mark Streit (PHI) si půjde na dvě minuty sednout na trestnou lavici. Dostává trest za držení protihráče.
46:44
Flyers začínají přesilovku s dvojící Claude Giroux – Jakub Voráček. Na ledě je také zkušený Švýcar Mark Streit.
46:30
Wayne Simmonds se hnal do šance před Eddiem Lackem a Noah Hanfin (CAR) jej při tom přidržel. Dvě minuty pro obránce Caroliny.
46:18
Vylučovat se nebude. Nicméně hosté vyhráli vhazování před brankou Flyers, ale Steve Mason posléze zákrokem lapačkou přerušil hru.
46:10
Hodně těžký zákrok Steva Masona. Poté, co tuším Di Giuseppe byl nikým nehlídaný v mezikruží. Hoši si posléze vyměnili pár krátkých švihů. Asi by se mělo vylučovat. To se ale dozvíme po komerční pauze.
45:29
Wayne Simmonds poslal Seanu Couturierovi puk do jízdy, ale ten jej zaprvé špatně zpracoval a posléze jej o něj oloupili vracející se hráči hostů.
44:48
Matt Read si v útočném pásmu Flyers sice tělem odstavil soupeře, ale následně zbrkle přihrál soupeři. Výsledkem je ztráta mužů v oranžovobílém.
44:06
Bekhendový pokus jednoho z hostů končí vedle branky Steva Masona. Ve třetí třetině se hraje zatím velice opatrně. Zatím jsme neviděli ani jednu střelu.
43:26
Nick Schultz a Rus Ljubimov to nemysleli vůbec špatně a postarali se o menší rozruch před brankou Eddieho Lacka.
42:39
Pomalu, ale jistě se dostávali hokejisté v červenobílém před Steve Masona, jenže v tom jeden z nich podklouzl v rohu hřiště, a tak jsou u puku domácí beci.
41:56
Zatím nic. U puku jsou obránci Caroliny. Philadelphia se snaží pokrýt především střední pásmo.
41:10
Švýcar Streit ve spolupráci s Kanaďanem Readem dostávají puk z rohu hřiště. Co vymyslí v útoku jejich spoluhráči?
40:30
Sebastiano Aho, finská naděje, nahazuje za branku Steve Masona, tam jsou jako první obránci Philadelphie!
40:01
Francouz Bellemare je vítězem úvodního buly třetí třetiny.
40:01
Dnešní utkání sleduje 19 668 diváků .
Zákrokem Steva Masona ale druhá třetina skončila a byla hodně divoká. Jakub Voráček má po čtyřicetminutách zápasu s Carolinou branku a asistenci. Flyers vedou 4:3. Prohrávali již 0:2, hostům se ale nepovedla další fáze druhé třetiny, kdy ztráceli již 2:4. Důležitou branku z pohledu vývoje dnešního střetnutí dal Lee Stempniak. Třetí třetina začne zhruba v 3:08.
40:00
39:59
A byl z toho ještě jeden zákrok pro Steva Masona ve druhé třetině poté, co mistr světa 2015 z Prahy Claude Giroux prohrál buly a Justin Faulk střílel velice nebezpečně od modré čáry!
39:58
Tak ještě jednou se bude vhazovat před Stevem Masonem ve druhé třetině.
39:33
Do konce druhé třetiny už toho moc nezbývá. Ivan Provorov a Brandon Manning, dvě důležité součástky druhé periody odcházejí střídat.
39:23
Po vyhraném buly Claudem Girouxem dobře pracoval Wayne Simmonds před Eddiem Lackem, nicméně Philadelphia se nedostala ke střele na branku švédského gólmana.
38:54
Carolina právě vstřelila branku!
Sedm branek ve druhé třetině. Tohle je velká chyba Flyers, kdy LEE STEMPNIAK byl nehlídaný v mezikruží. Navíc nestartoval z nuly. Steve Mason s tím nemohl moc co dělat. Přihrávka byla ideální do jízdy. 4:3. Asistence: Victor Rask, Jeff Skinner!
38:41
Střela hokejisty Flyers poté, co přejel modrou, končí v náruči Eddieho Lacka. Ten přerušuje hru. Ale tohle přesně Philadelphia potřebuje.
37:57
Ale Carolina mohla ještě snížit před druhou pauozou. Brankář Steve Mason už nebyl mezi třemi tyčemi a máchal rukama, co to šlo. Naštěstí pro něj mu pomohli obránci.
37:17
Eddie Lack je počtvrté překonán. Wayne Simmonds vyhrál souboj se soupeřem, puk se dostal až k SHAYNU GOTISBEHEROVI a ten střelou do podpaží brankáře Caroliny dává na 4:2! Asistence: Andrew MacDonald, Wayne Simmonds.
36:25
Střelec první branky Flyers v zápase Brandon Manning je připravený na vhazování před Stevem Masonem.
35:51
Je tady obrat v zápase. A zase střílel od modré čáry ruský obránce Ivan Provorov. Puk ale ještě stihl tečovat před Eddiem Lackem MATT READ! 3:2 pro domácí. Asistence: Ivan Provorov, Travis Konecny!
35:24
S vypětím všech sil se hosté osvbuzují, ale teď šlapali vodu. Giroux s Voráčkem, hlavně kapitán domácích, tam udělali kolotoč.
34:41
Začíná tedy třetí přesilová hra Flyers v zápase a zatím se vše točí kolem kapitána Clauda Girouxe na levém kruhu. Určitě přijde přihrávka křížem na Jakuba Voráčka.
33:50
Je tady dvouminutový trest pro hostujícího obránce Klase Dahlbecka, který se provinil nedovoleným bráněním.
33:40
Sean Couturier tenhle puk nestihne. Jakub Voráček tak zůstane na ledě. Vhazovat se bude před Stevem Masonem.
32:56
Sean Couturier vyhrál buly na Jakuba Voráčka, ale hosté mu puk sebrali, jenže nahozením jej také ztratili.
32:50
Jeden z domácích hráčů byl v ofsajdu, respektive v postavení mimo hru. Rozhodčí to viděli. Hrát se ale ve Wells Fargo Centre bude až po komerční přestávce.
32:15
Teuvo Teravainen se nám staral o zábavu dobrou hrou z levého kruhu a celkem zapojil do hry Steva Masona. Nicméně stav zůstává stále nerozhodný.
31:26
Několik pokusů na branku Masona to ale změnilo. Brankář Flyers ale všechny pochytal a nepřesná přihrávka hostujícího hráče na obránce znamená, že ani tato početní výhoda Caroliny nekončí brankou.
30:36
Ale domácí obrana výborně brání v početní nevýhodě, ačkoliv se hostující hráči dostali do útočného pásma, tak branku Steva Masona neohrozili.
29:54
Je tady tak druhá přesilovka pro Carolinu. Ta první nic zásadního pro utkání ve Wells Fargo Centre nepřinesla.
29:30
Tak jestli se nepletu tak vyloučený Andrew MacDonald (PHI) si při výluce NHL roku 2013 zahrál také za Karlovy Vary.
29:12
Mark Streit, švýcarský obránce domácích a stříbrný medailista z MS 2013, se musel vracet. Následoval faul a sudí bude vylučovat za podražení.
28:30
Na ledě je Francouz Bellemare s Kanaďanem Readem, ale právě tito dva napadající hráči Letců nezískali puk při napadání rozehrávky Canes.
28:00
A Philadelphia dokonce mohla vést. Jakub Voráček zavezl puk do útočného pásma po křídle, jeho centr byl nebezpečný a asi bylo fanouškům hostů horko. Nicméně třetí branka z toho nebyla.
27:19
Rozhodčí ještě zkoumají videozáznam branky Jakuba Voráčka. Teď nevím, co se jim tam nezdá. Ale kdo ví, třeba nebude platit gól českého hokejisty.
27:19
Tahle přestřelka nemá konce. Flyers srovnávají na 2:2. JAKUB VORÁČEK s Travisem Konecnym vytvořili pozici pro Rusa Ivana Provorova, jehož pokus ještě stihl český hokejista tečovat před brankářem Eddiem Lackem. 1+1 pro kladenského rodáka a mistra světa z roku 2010. A to ještě není konec zápasu. Asistence: Ivan Provorov, Travis Konecny.
26:50
A kladenský rodák zase vyhání rozehrávající obránce Canes. Zase ukazuje velice dobrý pohyb, velice dobré bruslení.
26:10
Během necelých čtyř minut tři trefy a utkání je najednou velice zajímavé. Pro Manninga je to vůbec první branka v sezoně, pro Jakuba Voráčka pátá asistence v sezoně.
24:50
Roztrhl se nám pytel s góly. Jakub Voráček našel spoluhráče na levém kruhu. Vynikající práce a důraz BRANDONA MANNINGA, který si položil Eddieho Lacka a neměl problém poslat puk do opuštěné branky hostů. Velice dobrá práce domácího hráče v předbrankovém prostoru. Asistence: Jakub Voráček
24:13
Tohle byla jedovatá střela z pravého křídla, ale puk skončil nad brankou Švéda Eddieho Lacka.
23:07
Tak tohle je velká chyba domácích, kteří špatně střídali. Tím vznikla velká komplikace a souhra na jeden dotek, kterou zakončil z blízkosti JORDAN STAAL. Bývalý útočník Pittsburghu to měl snadné. Tohle prostě nemohl nedat. 0:2. Asistence: Noakim Nordstrom, Sebastian Aho.
22:46
Tak dlouho se snažili hráči Canes o to, aby zaměstnali Steva Masona dalším pokusem, až o puk v rohu útočného pásma přišli.
21:56
A na tahu je tak domácí celek. Na ledě je kladenský rodák Jakub Voráček. Mistr světa 2010 se opět snaží forčekovat, ale hra se nakonec přesune před Steva Masona.
20:50
A on se musí vrátit. Protože z takové nenápadné střely hostujícího beka JUSTINA FAULKA, z takové střely, kterou schoval obránce Caroliny a puk posléze přistál až za Stevem Masonem je první gól zápasu. Zároveň hosté využívají přesilovou hru. Střela zápěstím znamená vedení pro Canes. Asistence: Sebastian Aho, Teuvo Teravainen.
20:07
Druhá třetina začala vyhraným vhazování pro hokejistu v červenobílém. Wayne Simmonds bude ještě 53 sekund sedět na trestné lavici, pokud Carolina nevstřelí branku.
20:01
A tím také první třetina skončila. Branku jsme v ní neviděli a zatím můžeme konstatovat, že to není atraktivní hokej. Hra, ve které dominují obě obrany. Možná se z ní trochu vyjímá šance Braydena Schenna z jediné přesilovky domácích, ale jinak nic víc. Z českých hokejistů je zatím v akci pouze Jakub Voráček, ale do něčeho vážnějšího před Švédem Lackem se nedostal. To znamená, že branku může přinést až druhá třetina, která ve Wells Fargo Centre startuje zhruba ve 2:04.
20:00
19:50
Carolina přešla modrou čáru, jenže Francouz Belemmare zblokoval pokus od modré čáry.
19:20
A pro hostující hráče to bude nejspíše příjemnější poslední minuta, protože Wayne Simmonds (PHI) ji stráví na trestné lavici po držení protihráče.
19:05
Začala nám poslední minuta první třetiny. Puk drží Carolina, která zároveň střídá.
18:37
Jakub Voráček se Seanem Couturierem chtěli vybojovat puk v rohu útočného pásma Flyers, ale na to vůbec nechtěli slyšet obránci Caroliny.
18:01
Sean Couturier zapsal další prohrané buly domácího celku, ale hostující Lindholm posléze podklouzl a puk si tak přivlastnila obrana Philadelphie.
17:41
Jakub Voráček napadá rozehrávku Caroliny, hra se přesouvá do středního pásma po vhazování před svatyní Steva Masona.
17:35
Tohle nebyla vůbec špatná pozice pro Sebastiana Aha. Finský talent ale střílel zápěstím z pravého kruhu pouze do připraveného Steva Masona.
16:55
Do konce první třetiny zbývají necelé tři minuty a sledujeme rozehrávku týmu v oranžovobílém.
16:23
Nahození za Eddieho Lacka ze středního pásma sebral Braydenn Schenn, Victor Stalberg kontroval akcí po pravém křídle, ale radši odešel střídat.
15:17
Hostující hokejisté sice zamkli soupeře v útočném pásmu, ale hrálo se hlavně po rozích až puk ztratil Švéd Lindholm.
14:34
Tentokráte buly ve středním pásmu a konečně byl úspěšný Francouz Bellemare. Jenže Flyers puk ztratili a uvidíme vhazování před brankou Steva Masona.
14:32
Zatímco se díváme na Wayna Simmondse, hokejistu, který si při výluce NHL v sezoně 2012/13 zahrál také za Liberec, tak zjišťujeme, že Flyers jsou zatím aktivnější, co se týče střelby (6:4). Je tady další komerční přestávka.
13:57
Jeff Skinner centroval před branku Steve Masona a ten nebyl zrovna jistý při rutinním zákroku. Rozhodně zahrál nepříjemně na nervy fanouškům domácího mužstva.
13:12
Tentokráte to bylo daleko důležitější vhazování a znovu byl úspěšnější hráč Canes proti Travis Konecnemu. Ivan Provorov, účastník Světového poháru 2016 a muž, který zažil s Ruskem semifinálovou prohru proti Kanadě, odchází střídat.
12:48
Flyers zatím nevyhrávají moc vhazování a to, že jej nevyhrával ani Kanaďan Sean Couturier to jenom podtrhuje. Naštěstí pro domácí se nejednalo i nikterak důležitou situaci, pouze o buly ve středním pásmu.
12:16
Matt Read nevyhodil z útočného pásma Letců, následovala zbklokovaná střela. Steve Mason je zatím bez většího pracovního vytížení.
11:35
Bellemare a Jordan Stall se postavili na vhazování ve středním pásmu. Úspěšnější byl bývalý útočník Pittsburghu a muž, který vyhrál s Tučňáky Stanley Cup v roce 2009.
11:24
Zase Carolina vyhrávala vhazování před Stevem Masonem, ale prakticky ihned přišla o puk.
11:14
A ta přesilovka je u konce. Nebylo to vůbec špatné v podání domácích hokejistů, nicméně Eddie Lack chytil asi největší šanci početní převahy, ve které byl Kanaďan Brayden Schenn. Je tady další komerční přestávka.
10:40
První přesilovková lajna Flyers opustila kluziště. Letci začínají od brankáře Steve Masona. Přesilovka Philadelphie je lepší než Caroliny. Je v nich více příležitostí.
10:10
Tak tohle nebyla vůbec špatná šance. Hostující hráči nevyhodili a Wayne Simmonds přichystal dobrou šanci pro Braydena Schenna, ten ale z mezikruží trefil prostor, ve kterém stál Eddie Lack.
09:39
A na ledě je Jakub Voráček, který se bude snažit o tvorbu hry Letců z pravého kruhu. Z pozice, ve které hraje také v reprezentaci.
09:06
Tak je to Bryan Bickell (CAR) kdo si půjde na dvě minuty odpočinout. Vítěz Stanley Cupu s Chicagem bude doufat, že Flyers nevyužíjí početní výhodu.
08:35
Domácí obrana pokryla pronikajícího Švéda Viktora Stalberga po pravém křídle. Navíc sudí signalizují trest pro hostujícího hráče a uvidíme první přesilovku pro Flyers.
07:57
Jakub Voráček přihrával Claudu Gireuxovi, ten ještě vylepšil pozici pro svého spoluhráče, jenže ten z mezikruží pálil vedle branky švédského gólmana Eddieho Lacka.
07:20
Hostující hráči sice vyhráli vhazování, ale nic z toho nebylo, jelikož Jeff Skiner ztratil puk v rohu útočného pásma Caroliny Hurricanes.
07:09
Jordan Stall odjíždí na střídačku s vědomím, že jeho celek si nevypracoval žádnou větší příležitost ve své první přesilové hře v zápase. Následovat bude komerční přestávka.
06:42
Ale Philadelphia brání velice dobře v přesilovce, zatím nebylo nikterak rušno před Stevem Masonem a mohla za to také dobrá obranná činnost Sena Couturiera.
06:06
Minuta přesilovky je pryč a první přesilovková formace Caroliny jde střídat. Uvidíme, jestli se na závěr přesilovky ještě vrátí na led.
05:42
Jenže Flyers vyhání svého soupeře až za polovinu hřiště. Uvidíme, co přinesou následující minuty před Stevem Masonem.
05:06
Travis Konecny (PHI) fauloval, a sice napadl hostujícího Nordstroma. Dvě minuty za napadení pro domácího hokejistu.
04:45
Český útočník Jakub Voráček se snaží napadat rozehrávku hostujícího mužstva, ale zatím bez úspěchu.
04:25
Nahození za vlastní branku sbírá Steve Mason. Posléze ale z akce Flyers nic nebude, protože sudí odpískali zakázané uvolnění, a tak se opět vše přesune před brankáře Philadelphie.
04:10
Hosté ale ztratili puk, konkrétně Noah Hanifis na útočné modré. Následovala střela z levého křídla, kterou Steve Mason bez problémů chytil.
03:35
Flyers se usadili před Eddiem Lackem a vše diriguje křídlo prvního útoku Braydon Schenn dobrou prací za brankou Caroliny.
03:26
Individuální akce Mata Reada nekončí brankou. Hráč Flyers ukázal velice dobré bruslení a pohyb. Ostatně, bez toho to v NHL dnes už nejde.
02:26
Steve Mason přerušuje hru. Brankář Flyers si poprvé sáhl na puk a vhazovat se bude v útočném pásmu hostů.
01:54
Ivan Provorov začíná od vlastní branky akci Letců z Philadelphie. Posléze se hosté usadili v útočném pásmu.
01:16
Zatím se ani jednoho z mužstev nedostalo k ohrožení soupeřova brankáře. Oba týmy to zkoušejí po křídle, ale bez úspěchu.
00:04
Zápas začal. Hostující Francouz Pierre Edouard Bellemare, finalista Světového poháru 2016 prohrál úvodní buly.
00:01
Ještě před začátkem zápasu si poslechneme americkou hymnu!
Oba týmy už jsou na ledě. Carolina dnes nastoupí v červenobílém. Philadelphia v oranžovobílém.

Philadelphia Flyers: S. Mason (Neuvirth) – MacDonald, Gostisbehere, N. Schultz, Streit, Provorov, Manning – B. Schenn, Giroux (C), Simmonds – Konecny, Couturier, Voráček – Cousins, Bellemare, Read – VandeVelde, Gordon, Ljubimov.

Carolina Hurricanes: C. Ward (Läck) – Hainsey, Faulk, Slavin, Pesce, Hanifin, Dahlbeck – Skinner, V. Rask, Stempniak – Nordström, J. Staal, Aho – Teräväinen, E. Lindholm, Di Giuseppe – Bickell, McClement, Stålberg.

Rozhodčí: Brian Pochmara, Dean Morton – David Brisebois, Tim Nowak.
Vzájemné zápasy
Ačkoliv je dnes Carolina outsiderem tak svého dnešního protivníka dokázala v posledním zápase porazit, a sice na domácím ledě v únoru letošního roku, když zvítězila 3:1. V předchozích třech duelech sezony 2015/16 radovali pokaždé Letci z Philadelphie! Jak dopadne dnešní zápas?
Carolina Hurricanes
Hostující tým je v dnešním zápase podle sázkových kanceláří mírným outsiderem. Jenže na rozdíl od svého soupeře, který hrál například finále Stanley Cupu 2010 proti Chicagu Blackhawks, by měl být dnes kompletní.

Možná si vzpomenete, že Carolina vyhrála Stanley Cup naposledy v roce 2006 ve finále proti Anaheimu Ducks, když vítěznou branku sedmého finále vstřelil český obránce František Kaberle.

Co se týče průběhu letošního ročníku National Hockey League, tak asi ani v Carolině neskáčou radostí dva metry vysoko. Po čtyřech zápasech má tento tým na kontě jednu výhru, a sice z posledního utkání na ledě Plamenů z Calgary, kdy vítězný gól vstřelil bývalý útočník Chicaga Blackhawks Victor Stalberg. Do prázdné branky pečetil výhru Hurricanes kanadský mladík Jeff Skiner. Carolina vyhrála 4:2.
Philadelphia Flyers
Co se týče kurzů sázkových kanceláří, tak Letci jsou mírným favoritem dnešního mače. Čeští fanoušci se bohužel nemůžou těšit na obránce Radka Gudase, který dostal za faul v přípravě na Austina Czarnika trest na šest zápasů a pokutu téměř šest milionů navrch. Český hokejista je známý tím, že se nevyhýbá tvrdé hře a není to jeho první a zřejmě ani poslední prohřešek v kariéře.

Philadelphii je zatím v tomto ročníku National Hockey League zrovna dvakrát nedaří. Ve čtyřech odehraných zápasech nového ročníku nejslavnější hokejové ligy na světě zaznamenala pouhé tři body za výhru nad Krály z Los Angles a posléze prohru v prodloužení na ledě Kojotů z Arizony.

Letos na jaře neunikla Flyers účast ve vyřazovacích bojích, ale tam přišla prohra hned v prvním kole play-off proti Washingtonu Capitals poměrem 2:4 na zápasy, týmu, který poté vypadl ve druhém kole s Tučňáky z Pittsburghu.

Nesmíme zapomenout ani na to, že ve Philadelphii hraje také Jakub Voráček a Michal Neuvirth. Druhý jmenovaný byl střídaný v zápase v Chicagu, kde Philla prohrála 4:7, do dalšího zápasu doma proti Anaheimu, který Flyers prohráli těsně 2:3.

Vyjma Gudase bude dnes trenér Philadelphie postrádat na své soupisce obránce Del Zotta a útočníky Raffla s Weisem.
Hezký den, vítejte u textového přenosu z utkání NHL mezi Philadelphiou Flyers a Carolinou Hurricanes. Zápas začíná v 1:00 a textovým přenosem vás provede Vít Muzikář.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.