Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:02
Tři hvězdy utkání

1. Shea Weber (MTL) 1+1
2. Phillip Danault (MTL) 1+0
3. John Tavares (NYI) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 28-29; Zablokované střely: 28-18; Vhazování: 55%-45%; Hity: 20-19; Přesilové hry: 1/2-1/1; Trestné minuty: 2-4.
Hráči New Yorku Islanders dokázali zásluhou Johna Tavarese a Dennise Seidenberga dvakrát zareagovat na vedení Montrealu, o které se nejprve zasloužil Paul Byron a poté Phillip Danault, na další gól z hole Shea Webera, který se prosadil necelé tři minuty před koncem, už ale odpověď nalézt v zajímavém a dramatickém závěru nedokázali. Canadiens neprohráli v normální hrací době ani pošesté v řadě a prodloužili svou skvělou bilanci. Konečný výsledek. New York Islanders 2 Montreal Canadiens 3.
59:44
Johnny Boychuk na vrcholu levého kruhu pro vhazování po vyhraném vhazování tvrdě vypálil, jeho následnou ránu ale Al Montoya u své pravé tyče vyrazil.
59:40
Brendan Gallagher u mantinelu na levé straně útočného pásma zasáhl do obličeje vysokou holí Cala Clutterbucka a Islanders si 20 sekund před koncem a přesilovou hrou vzali oddechový čas.
58:46
Thomas Greiss naskočil na střídačku a Islanders to v závěru zkouší v šesti bruslařích na ledě.
58:00
Do konce utkání zbývají odehrát 2 minuty a ve třetí třetině jsme svědky obrovského dramatu.
57:03
Montreal právě vstřelil branku!
Jeff Petry z pravého křídla krásně přenesl hru doleva, kde na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl k jedovaté střele s příklepem bez přípravy SHEA WEBER a nádhernou ránou nad vyrážečkou Thomase Greisse zamířil k přední levé tyči. Montreal využívá v samotném závěru utkání přesilovou hru a potřetí vede! Asistence: Jeff Petry a Max Pacioretty.
56:10
Nick Leddy dostal dvě minuty za sekání a Montreal může v závěru utkání strhnout vedení zpět na svou stranu. Canadiens dvakrát vedli, ani jednou ale své vedení nedokázali udržet.
56:10
Nathan Beaulieu se dostal mezi kruhy pro vhazování k odraženému puku a těsně nad ledem ho bez přípravy posílal k levé tyči, jenže Thomas Greiss tam dokázal vytasit svůj pravý beton a jeho střelu senzačním zákrokem vyrazil!
55:01
Andrew Shaw se dostal do samostatného úniku a svůj úprk se pokusil zakončit střelou do pravého horního rohu brány, jenže prostor mezi třemi tyčemi minul a jeho pokus zamířil mimo!
54:16
Islanders právě vstřelili branku!
DENNIS SEIDENBERG po přihrávce Calvina de Haana z levého křídla napřáhl v blízkosti pravého kruhu pro vhazování bez přípravy ke střele a nádhernou ranou s příklepem o břevno vymetl přesně vzdálenější levý horní roh brány. Asistence: Calvin de Haan a Ryan Strome.
53:47
Anthony Beauvillier se před bránou ocitl v obrovské šanci, jenže puk nějakým zázračným způsobem nedokázal poslat za záda Ala Montoyi, který stále inkasoval pouze jednou.
52:29
Cal Clutterbuck se pokusil vypálit z pravého kruhu pro vhazování, jeho následná střela ale byla sražena mimo.
51:21
Střela Shea Webera od modré čáry byla zablokována a mezi kruhy pro vhazování se dostal k dorážce PHILLIP DANAULT, který puk po ledě vedle pravého betonu Thomase Greisse poslal z blízkosti k levé tyči. Asistence: Shea Weber a Torrey Mitchell.
50:59
Johnny Boychuk těsně nad ledem tvrdou střelou od modré čáry mířil ke vzdálenější levé tyči, kde se puk odrazil od nohy Grega Pateryna mezi betony Ala Montoyi, ten ovšem dokázal včas zareagovat a skvělým reflexivním zákrokem zabránil kurióznímu gólu!
50:46
John Tavares na pravém křídle vyhrál v útočném pásmu vhazování a Johnny Boychuk tvrdou střelou s příklepem mířil ke vzdálenější levé tyči, Al Montoya u ní byl ale včas a přerušil hru!
50:42
Nick Leddy z obranného pásma zavezl puk po pravém křídle do útočné třetiny a mezi kruhy pro vhazování našel Johna Tavarese, který dokázal skákavý puk zpracovat a okamžitě pálil mezi betony Ala Montoyi, ten se ovšem ani tentokrát nenechal nachytat!
50:03
Cal Clutterbuck se snažil z pravého kruhu pro vhazování zamířit do bližšího pravého horního rohu brány, jeho následný pokus byl ale sražen mimo a Al Montoya zasahovat nemusel.
48:58
Brock Nelson se ocitl mezi kruhy pro vhazování ve velké šanci a snažil se táhlou střelou zápěstím zamířit mezi betony Ala Montoyi, ten je ovšem včas sklapl k sobě a přerušil hru!
48:31
Canadiens vyrazili po pravém křídle do rychlého protiútoku a zaměstnali Thomase Greisse, který jejich střelu z úhlu ukryl ve svém náručí.
48:00
Devatenáctiletý nováček Anthony Beauvillier je po zablokovaní tvrdé střely ve druhé třetině levým kolenem v pořádku a jeho následné nahození z levého křídla bylo sraženo mimo.
47:29
John Tavares zkusil štěstí střelou z pravého kruhu pro vhazování, zamířil ovšem pouze do náruče Ala Montoyi.
46:26
Calvin de Haan na opačné straně vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a Al Montoya jeho tvrdou střelu s příklepem nadvakrát v blízkosti pravé tyče své brány zneškodnil.
45:57
Alex Galchenyuk na pravém křídle prudce vypálil z vrcholu kruhu pro vhazování a Thomase Greisse zachránila vzdálenější levá tyč, od které se puk odrazil ven a zpět do hry!
45:00
Canadiens v levém kruhu pro vhazování nebezpečně vypálili bekhendem, Thomas Greiss ovšem ze své dílny vytáhl další skvělý zákrok a podržel svůj nad vodou!
44:37
David Desharnais si na levém křídle vybruslil až do rohu ledové plochy a poté zpětnou přihrávkou hledal na vzdálenější pravé tyči najíždějícího Maxe Paciorettyho, ten se ale ke střele nedostal.
43:38
Cal Clutterbuck skvěle dohrál souboj s Artturim Lehkonenem a v útočném pásmu ho přišpendlil čistým hitem na mantinel.
43:09
Canadiens vstoupili do poslední třetiny pořádně zostra a snaží se strhnout vedení na svou stranu poté, co o něj necelých šest minut před koncem druhé třetiny přišli v oslabení.
42:49
Paul Byron se střelou z pravého křídla a ostrého úhlu pokusil vstřelit svůj druhý gól v dnešním utkání, jenže na bližší tyči našel pouze připraveného Thomase Greisse.
41:30
Alexej Jemelin to vzápětí zkoušel z vrcholu levého kruhu pro vhazování a Thomas Greiss jeho nebezpečnou střelu mířící do bližšího levého horního rohu výtečně vyrazil pravým ramenem!
41:08
Alexej Jemelin vypálil od modré čáry a po zákroku Thomase Greisse se dostal před bránou k dorážce jeden z jeho spoluhráčů, brankáře Islanders ale překonat z blízkosti nedokázal!
40:07
V Barclays Center právě začala poslední část utkání, do které oba týmy vstupují za nerozhodného stavu 1:1 poté, co na úvodní gól utkání Paula Byrona odpověděl v početní výhodě John Tavares.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 13-17; Zablokované střely: 20-10; Vhazování: 47%-53%; Hity: 15-16; Přesilové hry: 1/1-0/0; Trestné min.: 0-2.
Třetí třetina začne přibližně ve 2:59.
Paul Byron v úvodu prostřední části poslal Montreal z dorážky do vedení, které Canadiens mohli navýšit, jenže ani jednu ze svých šancí nevyužili a na trestnou lavici usedl Artturi Lehkonen. Islanders si zahráli první přesilovou hru a dokázali ji využít, když se počtvrté v letošní sezóně NHL prosadil kapitán John Tavares. Oni po 40 minutách od sebe oba týmy nic neliší a do závěrečné třetiny budou vstupovat stejně jako do té druhé za nerozhodného stavu. Skóre po druhé třetině. New York Islanders 1 Montreal Canadiens 1.
40:00
39:50
Calvin de Haan se dostal deset sekund před druhou přestávkou ke střele, ta ovšem zamířila pouze doprostřed brány, kde byl připravený Al Montoya, který po snadném zákroku přerušil hru.
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:36
Anthony Beauvillier odešel v doprovodu lékaře na ošetřovnu a uvidíme, zda do utkání ještě zasáhne.
38:12
Greg Pateryn zkusil tvrdě vypálit od modré čáry a do cesty jeho rány se postavil Anthony Beauvillier, kterého puk nepříjemně zasáhl do levého kolena! Nováček Islanders zůstal ležet na ledové ploše a hra byla vzápětí přerušena.
37:00
Brendan Gallagher se pokusil vypálit, jeho střelu ale zablokoval skvěle postavený a bránící Nick Leddy, který dokáže být nebezpečný i směrem vpřed.
35:38
Jason Chimera mohl vzápětí utkání úplně otočit, jenže Al Montoya jeho střelu z levého křídla a ostrého úhlu ukryl v lapačce!
35:17
JOHN TAVARES se v blízkosti pravé tyče dostal po zákroku Ala Montoyi proti střele od modré čáry k odraženému puku a mezi nohama Andrewa Ladda ho poslal pod lapačkou klečícího brankáře Montrealu k bližší pravé tyči. Islanders využili přesilovou hru a utkání je vyrovnané 1:1!
34:42
Artturi Lehkonen ve snaze zahrát puk v útočném pásmu zasáhl holí do obličeje Brocka Nelsona a Islanders si zahrají první přesilovou hru dnešního zápasu v závěru druhé třetiny.
34:11
Brendan Gallagher zkusil z pravého křídla zamířit pod horní tyč, jenže Travis Hamonic jeho pokus přizvedl do ochranné sítě. Vzápětí to byl právě obránce Islanders, který opět vyvolal vášně a začal se pošťuchovat se střelcem úvodního gólu Paulem Byronem.
33:46
Torrey Mitchell dokázal za bránou podržet puk pod tlakem napadajícího Johnnyho Boychuka a Jeff Petry vzápětí na pravém křídle nahazoval puk od modré čáry na přední tyč, tam byl ale připraven Thomas Greiss, který puk ukryl ve své lapačce.
32:59
Anthony Beauvillier chtěl vyrazit po pravém křídle do útočného pásma, jenže puk mu v neutrální zóně v blízkosti střídaček přeskočil hůl a Canadiens puk nahodili do útočného pásma.
32:14
John Tavares hledal v blízkosti pravé tyče prostor pro střelu, jenže ho nenašel a skončil s pukem v rohu útočného pásma.
31:26
Andrew Shaw se z ničeho nic ocitl za dvěma obránci Islanders v blízkosti brány v obrovské šanci, jenže Thomas Greiss dokázal jeho střelu zřejmě maskou vyrazit mimo! To byl zákrok!
31:13
Islanders byla v útočném pásmu odpískána přihrávka rukou a hra byla vzápětí vykázána do středního pásma.
30:46
Dennis Seidenberg na pravém křídle z úhlu napřáhl k velmi nebezpečné střele, Al Montoya ji ale dokázal pravým betonem vykopnout mimo tři tyče své svatyně!
30:01
Thomas Greiss si v blízkosti své levé tyče pohlídal nahození Montrealu a po jeho následném zákroku se strhla před jeho bránou menší potyčka, k šarvátce ale nakonec nedošlo. Hodně aktivní tam byl Travis Hamonic, který chránil svého brankáře.
28:34
Alexandr Radulov na levém křídle zavezl puk do útočného pásma a po jeho přihrávce se v blízkosti pravé tyče pokusil přečíslení 3 na 1 zakončit gólem Torrey Mitchell, jenže kotouč mu přeskočil hůl a skončil mimo.
27:51
Islanders se po dlouhé době vydali do útoku a z pravého křídla napřáhli ke střele, která se stala snadnou kořistí zatím nepřekonaného Ala Montoyi.
27:38
Thomas Greiss skvěle vyjel z brány a v blízkosti levé tyče znemožnil jednomu z hráčů Montrealu z ostrého úhlu poslat puk za jeho záda. Vzápětí přišla střela z kruhu pro vhazování, to už byl ale brankář Islanders ve své kleci a po dobrém zákroku hru přerušil!
27:09
Paul Byron se pokoušel před bránou tečovat střelu svého spoluhráče a vstřelit svůj druhý gól v zápase, Al Montoya ale zasahovat nemusel, puk zamířil mimo.
26:50
Islanders se ocitají pod obrovským tlakem a nyní pouze vyhodili puk podél střídaček na zakázané uvolnění.
26:00
Zápas má obrovské tempo a hra se přelévá ze hry na stranu. Islanders v první třetině nevyužili své šance a po přestávce mají výrazně na vrh hráči Montrealu s Tomášem Plekancem v sestavě.
24:30
Tomáš Plekanec se ocitl v blízkosti pravé tyče v obrovské šanci, jenže ležícího Thomase Greisse překonat nedokázal! Brankář Islanders teď zachránil Islanders od pohromy.
23:38
Montreal po otevření skóre vyrazil do přečíslení 2 na 1, které Brendan Gallagher zakončil střelou, která z blízkosti zamířila vedle vzdálenější pravé tyče.
23:10
Brendan Gallagher se mezi kruhy pro vhazování dostal k odraženému puku a střelou po ledě se snažil zamířit ke vzdálenější levé tyči, Thomas Greiss ale jeho pokus pravým betonem dokázal vyrazit, jenže pouze do míst, kde byl PAUL BYRON, který v blízkosti levé tyče puk pod brankářem Islanders poslal do brány. Asistence: Brendan Gallagher a Alexej Jemelin.
21:59
Islanders otočili hru a Brock Nelson z pravého křídla mířil nad lapačku Ala Montoyi, jeho následná střela ale gólem neskončila a tak pokračujeme za bezbrankového skóre.
21:21
Torrey Mitchell byl zřejmě tím hráčem, který zkusil vypálit z levého křídla, jeho následnou střelu ale zablokoval dobře postavený Thomas Hickey.
20:51
Islanders měli více střel, předvedli více hitů a vyhráli více vhazování, gól se jim ale navzdory tomu vstřelil nepodařilo.
20:05
V Barclays Center právě začala druhá třetina, do které oba týmy vstupuje za bezbrankového 0:0, přestože Islanders byli během úvodní části zápasu po všech směrech lepší.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 8-5; Zablokované střely: 7-4; Vhazování: 56%-44%; Hity: 8-4; Přesilové hry: 0/0-0/0; Trestné minuty: 0-0.
Druhá třetina začne přibližně ve 2:04.
Úvodní třetina v Barclays Center toho příliš mnoho nenabídla, utkání přitom mělo spád. Jako první mohl na domácí straně zahrozit po krásném vyjetí zpoza brány Brock Nelson, puk se mu ale mezi betony Ala Montoyi zasunout nepodařilo, zatímco na opačné straně ledové plochy neuspěl po pěkné přihrávce Brandana Gallaghera tvrdou střelou z mezikruží Alex Galchenyuk, jehož prudký pokus našel pouze hruď připraveného Thomase Greisse, a oba týmy tak odešly do kabin za bezbrankového stavu. Skóre po první třetině. New York Islanders 0 Montreal Canadiens 0.
20:00
19:39
Islanders se nepodařilo přesně rozehrát a puk podél střídaček zamířil na zakázané uvolnění, po kterém se Alexandr Radulov společně se svými spoluhráči může pokusit skórovat.
19:24
Torrey Mitchell už mohl mezi kruhy pro vhazování pálit, jenže ještě zadovkou hledal Tomáše Plekance, který se ke střele nedostal a Islanders se ubránili.
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
18:33
Jeff Petry odvedl na pravé straně obranného pásma skvělou práci, když zastavil pronikajícího Thomase Hickeyho a poté podél hrazení vyhodil puk do středního pásma.
17:53
Islanders přečkali tlak Montrealu a úvodní část utkání v Barclays Center spěje ke svému konci. Vypadá to vypadá, že oba týmy budou odcházet do kabin za bezbrankového stavu.
17:19
Nathan Beaulieu vypálil v levém kruhu pro vhazování ve velké rychlosti přes obránce, jeho následná střela ale nebyla mezi kruhy pro vhazování tečována a zamířila do náruče Thomase Greisse, který přerušil hru.
16:42
Tomáš Plekanec se snažil na levém křídle probít mezi dvojicí protihráčů, Dennis Seidenberg ho ale tělem odstavil od puku a poté ho zavezl do rohu obranného pásma, aby rozehrál.
15:28
Shea Weber v rozmezí přibližně 30 sekund dvakrát tvrdě vypálil od modré čáry, ani jedna z jeho prudkých střela ale Thomase Greisse v bráně New Yorku Islanders nezaměstnala.
14:47
Brendan Gallagher byl zřejmě tím hráčem, který se v blízkosti pravé tyče pokusil vkleče zakončit a jeho následná střela zamířila těsně vedle bližšího pravého horního rohu brány!
14:37
Puk opustil po útočné akci Montrealu po pravém křídle ledovou plochu a na řadu přichází v první třetině poslední krátká reklamní přestávka. Zatím se ani jednou nevylučovalo.
14:10
Islanders jsou nadále výrazně aktivnější a během dosavadního průběhu první třetiny se dostali k osmi střelám, zatímco hosté z Montrealu pouze ke třem.
13:36
Casey Cizikas na levém křídle nabral rychlost a z ostrého úhlu se pokusil zaskočit Ala Montoyu, ten se ovšem nachytat na švestkách nenechal a po jistém zákroku přerušil hru.
12:19
Thomas Hickey na levém křídle od mantinelu mířil táhlou střelou zápěstím ke vzdálenější pravé tyči, Al Montoya ale jeho pokus levým betonem vyrazil před sebe a Anthony Beauvillier se k dorážce nedostal, protože brankář Montrealu volný puk rychle přikryl lapačkou!
11:13
John Tavares se málem v blízkosti levé tyče po odrazu puku od mantinelu za bránou Ala Montoyi ocitl v obrovské šanci, obránci Canadiens ale před ním puk uklidili do bezpečí.
10:47
Nick Leddy zkusil vypálit od modré čáry a jeho střela byla velice prudká, jenže zamířila pouze doprostřed brány, kde ji připravený Al Montoya ztlumil na hrudi a poté hru přerušil.
10:29
Canadiens po dobré příležitosti dvakrát vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra se přestěhovala v rychlém sledu zpět před Ala Montoyu.
09:56
Brendan Gallagher na pravém křídle rychle zavezl puk do útočného pásma a poté si počkal na vhodný moment pro přihrávku na Alexe Galchenyuka, který z mezikruží mířil bez přípravy pod horní tyč, Thomas Greiss ale dokázal jeho tvrdou střelu s příklepem hrudí vyrazit!
09:04
Zápas v Barclays Center má dobré tempo, na úvodní gól ovšem zatím čekáme marně. Blíže k němu měli Islanders.
08:54
Nathan Beaulieu na opačné straně ledové plochy zkusil vypálit z pravého kruhu pro vhazování a zaměstnal Thomase Greisse, ten si ovšem s jeho střelou hravě poradil a přerušil hru.
08:27
Islanders zachytili rozehrávku Ala Montoyi a Brock Nelson po krásném objetí brány zkoušel puk zasunout mezi betony brankáře Montrealu, ten je ovšem včas sevřel a jeho pokus vkleče vyrazil!
07:26
Na opačné straně útočného pásma to vzápětí zkoušel od modré čáry Travis Hamonic, jehož střela s příklepem mířila na přední tyč, Al Montoya byl ale připraven a po sevření puku ve své náruči hru přerušil. První ostrý zákrok brankáře Montrealu Canadiens.
07:07
Nick Leddy na levém křídle tvrdě vypálil od modré čáry na přední tyč, jeho střela z příklepem ale přes obranný blok Canadiens neprošla a byla zablokována.
06:37
Casey Cizikas za vlastní bránou dokázal proti dvojnásobné přesile vybojovat puk, jenže poté nepřesně rozehrál. Thomas Greiss ovšem vzápětí zasahovat nemusel, protože střela Montrealu z pravého kruhu pro vhazování byla přizvednuta do ochranné sítě.
05:56
Greg Pateryn se zmocnil puku po nepřesné rozehrávce Islanders a poté počkal za svou bránou, až jeho spoluhráči v klidu dostřídají.
05:32
Hra se po svižném začátku trochu uklidnila, Islanders jsou ovšem směrem vpřed stále o něco aktivnější.
04:33
Brankářovi Islanders se to úplně nepovedlo a Canadiens se na levém křídle dostali na modré čáře ke střele, ta ovšem zamířila vedle vzdálenější pravé tyče.
04:27
Thomas Greiss se vydal za svou bránu, aby zastavil nahozený puk a poté svým spoluhráčům pomohl s rozehrávkou.
03:39
David Desharnais na pravém křídle vybruslil zpoza brány a poté mezi kruhy pro vhazování hledal Andrewa Shawa, jeho přihrávka ale adresáta nenašla.
02:58
Hra se v rychlém sledu přelévá ze strany na stranu, zatím ovšem bez nějaké nebezpečné šance na jedné nebo druhé straně.
01:47
New York Islanders vstoupil do utkání pořádně zostra, Al Montoya ovšem zatím nemusel řešit žádnou nebezpečnou situaci.
01:00
Andrew Ladd vypálil z pravého kruhu pro vhazování a po jeho zablokované střele to zkoušel z opačné strany útočného pásma John Tavares, jeho následný pokus ale zamířila vedle vzdálenější pravé tyče.
00:16
Utkání v Brooklynu před pár okamžiky začalo a Islanders se jako první vydali směrem vpřed, v pravém rohu útočného pásma se ale k ničemu během prvního útoku nedostali.
00:01
Amanda Kaletsky vystoupila před diváky Barclays Center, aby v Brooklynu v New Yorku zazpívala před začátkem zápasu mezi Islanders a Montrealem Canadiens americkou a vzápětí samozřejmě také kanadskou hymnu. Za pár okamžiků začínáme!
Zaměřeno na ...

V sestavě domácího New Yorku Islanders nechybí devatenáctiletý mladíček Anthony Beauvillier, který je jednou z největších senzací nového ročníku NHL 2016-17, když během úvodních pěti zápasů zaznamenal pět kanadských bodů za jeden gól a čtyři asistence.

New York Islanders: Greiss (Bérubé) – Leddy, Hamonic, Hickey, Boychuk, de Haan, Seidenberg – Ladd (A) Tavares (C), Jo. Bailey – Lee, B. Nelson, Beauvillier – Quine, Barzal, R. Strome – Chimera, Cizikas, Clutterbuck (A). Hlavní trenér: Michel Therrien.

Montreal Canadiens: Montoya (Price) – Jemelin, S. Weber (A), Markov, Petry, Beaulieu, Pateryn – Pacioretty (C), Galchenyuk, Gallagher (A) – Lehkonen, Plekanec (A), Radulov – Byron, Desharnais, Shaw – Danault, T. Mitchell, Flynn. Hlavní trenér: Jack Capuano.

Rozhodčí: Frederick L'Ecuyer, Chris Lee. Čároví: Darren Gibbs, Pierre Racicot.

New York Islanders

Útočník Nikolaj Kuljomin před zápasem proti Montrealu Canadiens předčasně opustil trénink a hlavní trenér Jack Capuano oznámil, že bude k dispozici s největší pravděpodobností až na konci týdne. Do sestavy by se tak mohl dostat nováček Mathew Barzal, který byl během pěti ze šesti zápasů připraven zasáhnout do hry z pozice náhradníka. „Vždycky jsem říkal, že mu rád dám šanci, musíme ale najít ten správný okamžik,“ nechal se slyšet Jack Capuano. Islanders čeká proti Montrealu v úvodu nové sezóny pátý a poslední domácí zápas v řadě, přičemž během předchozích čtyř zaznamenal před svými fanoušky tři vítězství.
Montreal Canadiens

Montreal během úvodních šesti zápasů inkasoval pouze devět branek a v letošní sezóně NHL ještě v normální hrací době neprohrál. Před utkáním na ledě New Yorku Islanders je jasné, že se v bráně Canadiens představí Al Montoya, otazník ovšem visí nad startem obránce Michaila Sergačjova, devítkou draftu 2016, který zřejmě do zápasu potřetí v řadě nezasáhne. Hlavní trenér Michel Therrien před zápasem prohlásil: „Chceme, aby rostl jako hráč, nemůžeme ovšem říci, kdy do sestavy zasáhne, protože v současné době jsme spokojeni se šesticí obránců, kterou máme.“
Montreal Canadiens čeká v noci ze středy na čtvrtek utkání na ledě New Yorku Islanders, proti kterému se v bráně kanadského týmu představí Al Montoya, zatímco domácí se s největší pravděpodobností budou muset obejít bez útočníka Nikolaje Kuljomina.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.