Michal Kempný (CHI) – čas na ledě 14:53, 1 střela
Marián Hossa (CHI) – čas na ledě 18:08, 1 střela
Richard Páník (CHI) – čas na ledě 12:17, 2 střely
Marián Gáborík (LAK) – čas na ledě 11:49
Peter Budaj (LAK) – čas na ledě 60:57, 18 zákroků, 1 gól, 94,7%
Hvězdy utkání:
1. hvězda utkání – Alec Martinez (LAK)
2. hvězda utkání – Peter Budaj (LAK)
3. hvězda utkání – Scott Darling (CHI)
Napínavý duel, který dospěl až do prodloužení přinesl více radosti domácím, kteří se radují z těsného vítězství 2:1!
61:06
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Jen co se Seabrrok stačil vrátit do hry, je rozhodnuto. Z předbrankového prostoru se kotouč vrátil zpět k mantinelu, odkud jej JEFF CARTER poslal o tyč do branky Chicaga. Je rozhodnuto, bod navíc berou Kings! Asistence: Tyler Toffolli, Drew Doughty.
60:51
Chicago dobře brání. Neujala se střela Doughtyho ani Toffolliho.
60:21
Kings pokračují přesilovkou. Hjalmarsson zblokoval střelu Toffoliho.
60:01
60:00
58:59
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Brent Seabrook – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
57:50
Chicago se snaží zlomit stav 1:1, ale proti je Budaj, na kterém si znovu vylámal zuby Páník.
57:04
Peter Budaj likviduje i střelu Hartmana. Zápas zřejmě směřuje do prodloužení.
56:00
Richard Páník nedokázal změnit vyrovnaný stav a střelu zápěstím mu likviduje krajan Budaj. Následnou dorážku Páník poslal mimo tři tyče.
55:16
Defenzívy pracují na maximum, což dokazuje další sražená střela obráncem Doughtym, který nepustil k Budajovi pokus Hartmana.
54:37
Anže Kopitar se postavil do cesty střele Panarina.
53:56
Obránce Kevin Gravel pálil jen mimo branku Blackhawks. Darling zasahovat nemusel.
52:49
Anisimovovi se vhazování v utkání vůbec nedaří. V poslední minutě si bilanci nevylepšil ani s Nickem Shorem.
50:58
Hra se přitvrzuje a na ledě byla k vidění série hitů z obou stran.
49:59
Krügerova střela k Budajovi neprošla. Obětavě ji zblokoval hráč Kings.
48:57
Scott Darling si připisuje další zákrok po svižné střele od Dwighta Knighta.
48:49
A hostím se podařilo zablokovat i střelu Muzzina.
48:32
Teď to byli Kings, kdo zamkli soupeře v útočné třetině, Kingova střela ovšem neprošla.
48:17
Blackhawks se i přes Hinostrozovu nepřesnou ránu usadili v útočném pásmu, z čehož nakonec vyplynula Rasmussenova střele, která rozchytaného Budaje nezaskočila.
47:13
Na druhé straně netrefil branku Gáborík.
46:24
Schmaltz vyhrál buly v útočné třetině a od modré to opět zkoušel Kempný, ani druhá střela českého beka ve třetí třetině však gólem neskončila.
45:28
Darling si až po pěti minutách a osmadvaceti vteřinách hry připsal první zákrok ve třetí třetině, Muzzinovo nahození od modré s klidem zkrotil.
45:16
Kings po zblokované střele Forslinga ujeli do přečíslení, Forbort ovšem v rozhodujícím okamžiku mířil vedle.
43:59
Hossa dobře povyjel proti Kingovi a nepustil jeho projektil na Darlinga.
43:36
Ve třetí třetině má zatím více práce domácí brankář, tentokrát jej prověřil Anisimov.
42:42
A Seabrook poměrně dlouhé střídání zakončil střelou, se kterou neměl Budaj příliš potíží.
41:55
Tom Gilbert je vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí.
41:52
Dowd vyhrál pro domácí vhazování a střílet se pokoušel Gravel, před brankou ovšem trefil pouze Seabrooka.
41:17
První zákrok třetí třetiny si připsal Budaj, jenž zastavil Hinostrozův pokus zápěstím.
40:59
Ke střele od modré se nyní dostal i Michal Kempný, branku ale vůbec netrefil.
40:23
Forbort se pokusil vystřelit přes Anisimova, ten ale jeho ránu srazil mimo hrací plochu.
40:01
Po dvou třetinách je stav stále vyrovnaný. Doufejme, že ve třetí třetině nás bude čekat více gólů.
40:00
39:23
Zakázané uvolnění hostujícího týmu.
38:47
Hra se přesunula do útočného pásma Kings. Sledujeme velmi rychlý konec druhé třetiny.
37:39
V útoku je Chicago, které se snaží vstřelit gól o šatny. Podaří se jim to?
36:32
Nic Dowd vyslal velkou pumelici, ale ta byla sražena do ochranné sítě. Další komerční přestávka.
34:47
Campbell trestuhodně minul z dobré pozice.Chicago je však ve druhé třetině daleko lepším celkem než v té první.
33:59
Hra se poněkud otevřela. Akce střídá akci. Darling teď pro jistotu podržel kotouč.
32:47
Hosté šli do přečíslení 2 na 1, ale Budaj se perfektně přesunul a chytl střelu Rasmusena.
31:42
Hossův projektil skončilo mimo bránu, stejně tak protiútok LA skončil nepřesně.
31:29
30:39
Chicagu se nedaří přechod přes dobře bráněnou modrou čáru.
30:00
LA se podařilo vyhodit puk přes všechny čáry.
29:29
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Jordan Nolan – 2 min., podražení).
28:12
27:53
Hossa nevyzrál nad svého krajana a z pravé strany nepřekonal Budaje.
27:16
Králům se navíc daří velmi chytře vyhazovat kotouče.
26:46
Hosté se po špatné souhře sami vyhnali z útočného pásma.
26:12
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Tom Gilbert – 2 min., sekání).
26:00
Nyní se hraje převážně ve středu hřiště. Ani jeden tým nemá převahu.
25:19
Carter vystrašil Darlinga, ale ten dokázal jeho střelu vyrazit betony do ochranné sítě.
24:29
Před hostující bránou vznikla po střele Kopitara velká skrumáž, ale výsledek se prozatím nemění.
24:03
Daughty pálil od modré, ale Darling odolává. Puk je však stále ve hře.
22:48
Soupeř se snaží rychle odpovědět, ale Kings dnes hrají velmi dobře. Bude zajímavé sledovat, jak gól ovlivní zápas.
20:57
To je začátek jako hrom! Hned v první minutě druhé periody se Králům daří snížit. Úspěšným střelce se stal ALEC MARTINEZ, jenž zužitkoval šanci, kterou vytvořil spolu se spoluhráči. Asistence: Tanner Pearson, Jake Muzzin
20:01
Máme za sebou první třetinu, která byla v znamení LA Kings, ale ti k překvapení všech odcházejí do šaten s jednogólovým deficitem. A to i přes to, že na střely vyhráli 13-4. Kane však dokázal hned první střelu šikovně tečovat a poslat tak svůj celek do vedení.
20:00
19:12
Anisimov se probojoval až před Budaje, ale z blízky již nedokázal vystřelit.
18:31
Tím samým se však provinil i jejich soupeř.
18:03
Další zakázané uvolnění domácích.
16:37
Darlingovi vypadl kotouč z lapačky a málem z toho byl gól pro LA. Hostující brankář ale stihl vyšťouchnout puk pryč z brankoviště.
15:49
Chicagu se sice vůbec nedaří, ale stále na ledě LA vede. To se snaží co nejrychleji vyrovnat.
15:19
Zakázané uvolnění Kings.
14:46
Po odpískání přerušení se strhla u Darlinga mela, ale rozhodčí vše řeší pouze domluvou.
14:12
LA bylo blízko vstřelení gólu! Gilbert však trefil z mezikruží pouze brankovou konstrukci!
13:42
13:24
Doughty nahrával na Martineze, ale tomu sjel kotouč z hole.
12:57
Kings ždímají svého soupeře, ale všechny střely zatím Darling vyráží.
11:41
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Brent Seabrook – 2 min., podražení).
11:21
Chicago právě vstřelilo branku!
První střela Chicaga končí gólem. Od modré vystřelil Keith a trefil přesně hokejku PATRICKA KANEA, jenž parádně usměrnil puk za Budaje. Asistence: Duncan Keith, Artěmi Panarin
10:52
Ti se navíc hned na to dopustili zakázaného uvolnění.
10:47
Muzzin se pokusil zprava překvapit Darlinga, ale ten vyrazil kotouč, na který už nikdo z domácích nedosáhl.
10:12
09:47
Blackhawks se navíc daří opět vyhodit puk přes všechny čáry.
09:29
LA se provinilo ofsajdovým postavení. Domácím se tato přesilovka zatím hrubě nedaří.
08:49
Hossa vyhodil puk mimo ledovou plochu, ale bylo to s tečí. Slovenský hráč tak nebude vyloučen.
08:39
Chicago začíná oslabení výborně, daří se mu vyhodit puk.
08:12
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Andrew Desjardins – 2 min., krosček).
08:00
Hraje se převážně v obranném pásmu hostů, kteří se ne a ne dostat do zápasu.
06:29
Kngs zatím jasně dominují, Chicago ještě ani nevystřelilo na bránu.
05:56
Kopitar se prosmýkl po levé straně, ze které vyslal i střelu, ale na Darlinga si opět nepřišel.
05:24
Nyní se navíc Blackhawks dopustili ofsajdového postavení. Jejich snažení je tak pozastaveno.
04:50
Po delší době se v útoku ukázali i hosté, ale jejich výlet neměl dlouhého trvání.
03:54
Kopitar jde zatím hodně vidět. Darling však jeho střelu z úhlu dokázal pokrýt.
03:14
Kings pokračují v aktivním pojetí hry, ale zatím se jim nedaří držet pásmo.
01:21
Gól nakonec neplatí! Kouč Chicaga si vzal challenge a opakované záběry prokázaly, že gól nepadl regulérně!
01:21
Los Angeles vstřelilo branku! Po pravé straně unikl Alec Martinez s TYLEREM TOFFOLIM, který dorazil střelu svého spoluhráče a poslal tak Kings do brzkého vedení. Celou situaci však ještě musí potvrdit videorozhodčí.
00:01

Los Angeles Kings: Budaj (J. Campbell) – Forbort, Doughty, Muzzin, Martinez, M. Greene, Gravel – King, Kopitar, Lewis – Pearson, J. Carter, Toffoli – D. Brown, Dowd, Setoguchi – Gáborík, N. Shore, Nolan.

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith, Hjalmarsson, B. Campbell, Seabrook, Forsling, Rozsíval – Panarin, Anisimov, P. Kane – Hartman, Hinostroza, Hossa – Rasmussen, Krüger, Tootoo – Motte, Schmaltz, Pánik..
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.