To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 9:11
Utkání skončilo a body míří do Tampy Bay, která dnes vyhrála těsně 2:1. Ve třetí třetině se domácí takřka přilepili před Bishopa, zkoušeli to na něj ze všech možných stran, jenže dnes bylo všechno marné. Hostům stačilo se soustředit na dobrou obranu a hájení těsného náskoku. Další gól jsme už neviděli, Tampa Bay zvítězila 2:1.
59:53
Doughty nahazoval z vlastní poloviny, vše skončilo zakázaným uvolněním.
59:23
Hostům se podařilo vyhodit do středního pásma, tohle Tampě vyhovuje.
59:14
Branka domácích je samozřejmě prázdná a Los Angelse hrají v šesti. Od modré pálil Martinez, sražený puk skončil mimo ledovou plochu.
58:29
Muzzinovo nahození od modré bylo sraženo hostující obranou, Los Angeles musí vyklidit útočnou třetinu.
57:24
Setoguchi s Gáboríkem byli před Bishopem a snažili se puk protlačit za brankovou čáru. Blíže byl Gáborík, jeho pokus gólman hostů vyrazil před sebe.
56:38
Domácí jsou v plném počtu.
56:10
Kučerov zblízka minul, tohle byla povedená šance.
55:40
Palát v těžké pozici hledal Naměstnikova, před ním zasáhla obrana Los Angeles.
55:19
Domácí tým vyhodil přes všechny čáry, Tampa Bay už pospíchá do dalšího útoku.
54:38
Přesilovka pro Tampu Bay, dvě minuty za sekání obdržel Nic Dowd.
54:25
Šustr posílal puk před branku na teč, Naměstnikov netečoval puk tím správným směrem.
53:58
Budaj krotil u tyčky nahozený puk, okamžitě rozehrál.
52:58
Tampa teď skvěle brání, soustředí se právě na tuto část utkání, dopředu je to hodně plané.
51:45
Po delší době se zase hrálo poblíž Budajovy branky, ten ale nemusel zasahovat.
50:38
Hra Los Angeles je teď docela upachtěná, domácí tým se nemůže dostat do kloudné pozice pro střelu.
49:38
Nolan se chtěl vydat do útoku levou stranou, k mantinelu jej přitiskl Strålman.
48:59
Setoguchi hledal Clifforda, ten nebyl daleko od své dnes druhé branky. Bishop vytěsnil mimo své území.
47:35
Carter přesprintoval Coburna a nepříjemně vystřelil. Bishop pouze vyrazil do rohu.
46:47
Píská se zakázané uvolnění domácích, hra se stěhuje před Budaje.
45:49
Garrison naskočil z trestné lavice do hry, Tampa Bay je v plném počtu.
45:38
Puk je u Budaje, přesilovka Los Angeles se blíží ke svému konci.
45:11
Carterovi se svezl puk z hokejky, výsledkem byla slaboučká střela.
44:50
Killorn vyhazoval puk, ten ale trefil do obličeje domácího Nicka Dowda. Ten míří do šatny na vyšetření a šití.
44:13
Po Muzzinově přihrávce střílel z docela ostrého úhlu Carter, Bishop byl u tyčky včas a ránu vyrazil.
43:49
Je tu přesilovka pro Los Angeles. Dvě minuty za podražení dostal Jason Garrison.
43:00
Opět se hraje dlouho bez přerušení, hra se přelévá ze strany na stranu.
41:20
Na druhé straně nepříjemně pálil Strålman, Budaj musel trochu povyjet, aby zmenšil střelecký úhel.
40:45
Domácí Lewis si nahodil puk a sám se za ním vydal. Dvojice obránců jej ale do zakončení nepustila. Tampa jde vpřed.

Trestné minuty: 7:9
Máme za sebou čtyřicet minut hry a spokojenější mohou být hosté z Tampy. Ti totiž ve druhé půli této třetiny přečkali velký nápor soupeře a sami udeřili. Brian Boyle v 39. minutě dokončil akci Filppuly a i s trochou štěstí dotlačil puk za brankovou čáru. Do třetí třetiny je zaděláno na velké drama, výsledek o jednu branku nemusí nic znamenat.
40:00
39:35
Hosté se pustili do ještě jednoho brejku, Garrisonovi přeskočil puk hokejku.
38:47
Tampa právě vstřelila branku!
Jenže z tlaku nic nebylo a nakonec se z gólu radují hosté. Po pravé straně vjel do pásma FIlppula, snažil se zasunout k tyčce, Budaj byl ale na svém místě a tyčku uhájil. Puku se ale chopil dojíždějící BRIAN BOYLE a odrazem o Brownovu rukavici jej dostal za brankovou čáru. Asistence: Valtteri Filppula, Nikita Kučerov.
37:40
Hosté se urputně brání, zatímco tým Los Angeles kombinují s docela velkou lehkostí.
36:45
Gáborík si vyjel z rohu kluziště, natlačil se před Biskopa a zblízka se snažil zamířit pod horní tyčku. Gólman Tampy Bay zvládl zasáhnout.
36:00
Z pravého kruhu vystřelil Setoguchi, Bishop bleskově zasáhl pravým betonem. Los Angeles jsou ve velkém tlaku.
35:05
Na druhé straně se k puku dostal pohotový Killorn, Budaj vyrazil do rohu.
34:36
Brown nepřešel přes Šustra, ten jej čistým způsobem skolil k ledu.
33:30
Obrana Tampy Bay nyní nechala domácím docela dost prostoru na kombinaci a střelu. Ze střední vzdálenosti to zkusil Lewis, Bishop pak musel čelit i bombě od modré.
32:29
Tohle nevypadalo zle. Martinez si z modré sjel blíže k brance a nenápadnou ranou vylekal Bishopa. Jeho pokus totiž prolétl těsně vedle.
31:36
Od pravého mantinelu nahazoval Carter, Bishop pro jistotu schoval puk v lapačce.
30:31
Greene se už na modré chystal na střelu do chumlu před Bishopem, na poslední chvíli byl ale vytlačen do středního pásma.
29:47
Na pravé straně měl trochu prostoru na střelu Martinez, mířil na zadní tyčku, Bishop vytěsnil ramenem.
28:01
Na středu stál napřáhnutý Nestěrov, nabídnutá přihrávka mu ale nesedla dle představ. Budaj zasahovat nemusel.
27:24
Po přečkaném oslabení se hosté natlačili do útočného pásma a nyní to byli hráči Los Angeles, kdo musel řešit akci vyhozením přes všechny lajny. Zakázané uvolnění.
26:09
Witkowski je zpátky ve hře, Tampa Bay se dokázala ubránit.
26:05
A puk opět letí až k Budajovi.
25:25
Hosté se osvobozují a mohou vystřídat.
25:21
Muzzin hlídkoval u tyčky a snažil se o dorážku střely od modré.
24:09
Luke Witkowski fauloval u mantinelu Gáboríka, slovenský forvard letěl hlavou na mantinel, ale naštěstí vše dopadlo bez zranění. Luke Witkowski dostal dvě minuty za krosček.
24:04
Na druhé straně vystřelil přes obránce Lewis a Bishop musel ukázat rychlý zákrok ramenem.
23:39
S Killornem se snaží puk vydolovat Condra, tyhle okamžiky opravdu patří hlavně hráčům Tampy Bay.
23:05
Z ostrého úhlu vystřelil Killorn, trefil Budaje přesně do plastronu. Slovenský gólman přerušil hru.
22:31
Andreoff se trochu krkolomně vymotal z okolí brankoviště, hosté teď dobře forčekují.
21:58
Palátovi se na druhé straně svezl puk z hole a z plánovaného švihu nic nebylo.
21:21
Od modré vypálil Gáborik, jeho projektil skončil na zadním mantinelu.
20:59
Za brankou Tampy Bay probíhá tvrdý souboj o puk, zatím si lépe vedou domácí hráči.

Trestné minuty: 7:7
Je za námi první třetina a do šaten se jde za stavu 1:1. Lépe do utkání vstoupili hosté, několik minut vůbec nepustili Los Angeles do pásma, ale domácí tlak ustáli a sami skórovali z první střely. Kyle Clifford vybojoval za brankou puk a bleskurychle jej zasunul za tyčku. Tampa se ale dočkala vyrovnání, po skvělém Drouinově uvolnění a přesném pasu skóroval ranou z první Tyler Johnson. Zatím se hraje povedený hokej, oba týmy se tlačí do útoku a zaměstnávají gólmany. A takový zápas se divákům musí líbit.
20:00
19:42
Domácí teď nesměli hrát, Clifford totiž zasáhl puk vysokou holí. Přesto se zapojili do útoku a rozhodčí posunuje hru do středního pásma.
18:42
Palátova střela od modré byla tečována a prolétla jen kousíček vedle Budajovy branky. Ten reagoval na poslední chvíli a kdoví, jak by to dopadlo, kdyby puk mířil přesněji.
17:41
Drouin se nebojácně vřítil před brankoviště a snažil se za Budaje umístit vzduchem plachtící puk.
16:47
Z otočky pálil Pearson, tohle nevypadalo zle, Bishop si ale se střelou těsně nad ledem poradil.
16:15
Rychlý průnik domácích do pásma je přerušen hvizdem čárového, Lewis byl v ofsajdu.
15:34
Za brankou Bishopa stráží puk Strålman a čeká, až se mu nabídnou spoluhráči.
14:33
Je vyrovnáno. Velký kus práce při gólu odvedl Drouin, který u mantinelu ostře zahranil, zbavil se tím obránce a křížným pasem vybídl TYLERA JOHNSONA. Ten pálil z první a trefil odkrytou část Budajovy branky. Slovenský gólman se absolutně nestihl přemístit. Asistence: Jonathan Drouin, Luke Witkowski.
14:11
Palát se provinil hrou vysokou holí, hra je přerušena a akce Tampy Bay je tak u konce.
13:30
Na druhé straně se volného puku chopil Trevor Lewis a na Bishopa vyslal hned dva štiplavé pokusy. Ten se musel rychle přemístit hlavně na dorážku, ta už mířila do branky.
12:48
Gravel zachyboval před svým gólmanem, hosté ale byli vzniklou situací zaskočeni a na Budaje nešlo nic nebezpečného.
11:51
Paquette je opět ve hře, tahle přesilovka nebyla kdovíjak povedená.
11:31
Hosté vyhodili puk přes všechny čáry, ten doklouzal až do rohu.
10:10
Nyní Bishop zvládl těžkou chvíli před svým brankovištěm, zvládl se rychle přemístit od tyče k tyči.
09:51
Už se pískalo a na trestnou lavici míří Cedric Paquette. Provinil se hákováním.
09:47
Bude se vylučovat, domácí mají zatím ponechanou výhodu.
08:33
Los Angeles právě vstřelilo branku!
No vida, domácí vůbec poprvé poslali puk na Bishopa a hned z toho je gól. KYLE CLIFFORD je už zpátky z trestné lavice a nyní za brankou vystihl Bishopovo rozehrání. Bleskurychle se pak chopil puku, vyjel před branku a zasunul k tyčce. Bez asistence.
07:43
Na druhé straně je Bishop zcela bez práce a může tak v poklidu sledovat, jak se jeho kolega mrská v brankovišti.
07:08
Budaj se nenudí, nyní na něj vystřelil ze střední vzdálenosti Coburn. Gólman Los Angeles na puk dobře viděl a nedělalo mu problém zakončit.
06:10
Z mezikruží se ke střele chystal Killorn, domácí obrana jej na poslední chvíli zablokovala a na Budaje puk nakonec nešel.
05:58
Teď se domácí nedomluvili při přechodu do útoku, Brown se dostal do ofsajdu.
05:23
Martinez musel pospíchat do vlastního pásma, poté odehrál puk po mantinelu. Stihl to dříve, než jej atakoval Boyle.
04:53
Budaj se měl u své tyčky co ohánět, do zakončení se už hrnul Kučerov, bekhendový pokus proskákal až do brankoviště.
03:47
Je po přesilovce, Forbort se vrátil do hry.
03:18
Filppula nezpracoval ideálně puk, místo střely musel volit pokračování v rozehrávce.
02:49
Domácí se zatím velice dobře brání, soupeře vůbec nepouští ke střelbě.
01:47
No a je tu další vyloučení, na trestné lavici se ocitl domácí Derek Forbort za podražení.
01:19
Jak Kyle Clifford, tak i Luke Witkowski dostali pětiminutový trest za bitku.
01:19
01:19
A je po klidu, neboť tu máme bitku u středového kruhu. Do sebe se pustili domácí Clifford a hostující Witkowski. Po krátké pěstní výměně se z výhry může radovat domácí bitkař.
00:59
Úvod je opatrný, ale to se dalo čekat.
00:01

Los Angeles Kings: Budaj (Zatkoff) – Doughty (A), Forbort, Martinez, Muzzin, M. Greene, Gravel – Lewis, Nolan, Gáborík – D. Brown (A), J. Carter (A), Pearson – Setoguchi, Dowd, Andreoff – King, N. Shore, Clifford.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Šustr, Coburn, Strålman (A), Nestěrov, Witkowski, Garrison – Kučerov, Naměstnikov, Palát (A) – Drouin, Filppula, Boyle (A) – Condra, T. Johnson, Killorn – Paquette, Bournival, Dumont.

Rozhodčí: Schlenker, Watson – Rody, Galloway.
Československá stopa v utkání

Marián Gáborík (LAK) – 21 zápasů, 8 bodů (3+5)
Ondřej Palát (TBL) – 39 zápasů, 22 bodů (9+13)
Andrej Šustr (TBL) – 43 zápasů, 6 bodů (1+5)
POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ V MINULÉ SEZÓNĚ

Oba celky se utkaly ve Staples Center naposledy před více jak rokem. 7.12.2015 se radovali hokejisté Kings, jenž později finalistu konference porazili 3:1.

Los Angeles Kings 3:1 Tampa Bay Lightning
13. Andreoff (Shore, Doughty), 21. McNabb (Kopitar), 24. Lucic (Carter, McNabb) – 21. Boyle (Callahan)
TAMPA BAY LIGHTNING

Finalista Stanley Cupu z roku 2015 letos nehraje vůbec dobře. Vše je nejspíše způsobeno absencí opor. Bleskům totiž chybí jednička Ben Bishop a kapitán Steven Stamkos. Tampa ztrácí na play-off pět bodů a výrazně tak hrozí floridskému celku neúčast ve vyřazovacích bojích. Naposledy svěřenci Joona Coopera prohráli na domácím ledě proti Columbusu.

Nejproduktivnější hráči týmu
Nikita Kučerov – 37 zápasů, 40 bodů (17+23)
Victor Hedman – 44 zápasů, 38 bodů (7+31)
Jonathan Drouin – 36 zápasů, 28 bodů (13+15)
LOS ANGELES KINGS

Dvojnásobný vítěz Stanley Cupu je aktuálně na posledním místě pro postup do play-off. Svěřenci Darryla Suttera se po špatném začátku krčí na osmém místě Západní konference. Na sedmé Calgary ovšem ztrácí pouze jediný bod. Králové naposledy zdolali v prodloužení kanadský Winnipeg.

Jeff Carter – 43 zápasů, 40 bodů (23+17)
Alec Martinez – 43 zápasů, 24 bodů (6+18)
Anže Kopitar – 38 zápasů, 24 bodů (4+20)
V sympatický, ale v pondělí netradiční čas pro zámořský hokej budeme sledovat utkání mezi Los Angeles Kings a Tampou Bay Lightning. Utkání ve Staples Center startuje ve 22:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.