Radim Vrbata (ARI) 0+0, 4 střely, čas na ledě 14:45
Střely na branku – 25:23 (9:5, 9:10, 7:8)
Zblokované střely – 12:17
Vyhraná vhazování – 31:16
Trestné minuty – 13:17
Hity – 11:32
Hokejisté Minnesoty nakonec udolali Arizonu 4:3 a potvrdili pozici lídra Západní konference. Jednoduchý zápas to ale pro Wild nebyl. Divočáci v závěru druhé části ztratili dvougólový náskok a vítěznou trefu zaznamenal až v 53. minutě Nino Niederreiter, jenž v přesilovce pohotově tečoval nabídku Mikaela Granlunda.
59:28
Mikael Granlund netrefil ze středního pásma opuštěnou klec hostí!
59:01
Dorážka Jakoba Chychruna končí vedle! Tohle byla velká šance. Začala už poslední minuta třetí třetiny.
58:28
Arizona to zkouší bez brankáře, tedy s šesti hráči!
58:14
Ryan Suter vyhodil velmi chytře. Puk se doklouzal až k Domingueovi.
57:38
Hosté v přesilovce prakticky neohrozili Dubnyka. Wild jsou kompletní!
57:07
Domácí vyhazují, zatím sebrání výborně.
56:29
Hostům se první polovina přesilovky nevydařila.
55:37
Vyloučeným hráčem je Ryan Suter, který obdržel dvě minuty za sekání.
55:37
Zajímavá akce hostí! Shane Doan dokázal před brankou posunout puk k Ekmanovi-Larssonovi, jenž ho bekhendem nedostal za Dubnyka! Doan byl ale faulován...
55:15
Domácí v postavení mimo hru. Je tu poslední reklamní přestávka.
54:23
Snahou domácích teď bude především neinkasovat. Arizona už musí otevřít hru.
52:54
Hostující trenér Tippett ještě zkoušel coach's challenge, reklamoval ofsajd, ale i podle videa bylo vše v pořádku.
52:54
Minnesota právě vstřelila branku!
Další sehrávka už domácím vyšla! Pominville tentokrát nahrál na pravou stranu Mikaelovi Granlundovi, do jehož střílené přihrávky vložil hůl NINO NIEDERREITER, jenž pohotově tečoval puk za záda Domingua – 4:3. Asistence: Mikael Granlund a Jason Pominville.
52:37
Od modré pálil Jason Pominville, hostující obrana jeho ránu zblokovala.
51:46
Hostům se hned podařilo vyhodit.
51:35
Zkušený Shane Doan zahákoval Pariseho v momentě, kdy měli hosté puk! Zbytečné vyloučení znamená přesilovku pro Minnesotu.
50:44
Oba týmy jsou v plném počtu.
50:18
Jordan Martinook to zkusil bekhendem. Dubnyka ale nepřekonal.
48:56
Mikael Granlund využil volného prostoru a vystřelil. Netrefil však branku.
48:43
Do potyčky se dostali Zach Parise a Michael Stone a oba borci dostávají tresty za sekání. Bude se hrát 4 na 4.
48:43
48:15
Domácí v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
47:44
Mikko Koivu se snažil oslovit Zuckera. Přihrávku stačil srazit Ekman-Larsson.
47:22
Spurgeon hledal rozjetého Zuckera. Ten se ale dostal do rohu a tam byl odzbrojen.
46:15
Nahození Connautona nadělalo Dubnykovi nečekané potíže. Puk zůstal ležet u brankoviště a odklidit jej musel Scandella.
45:36
Zakázané uvolnění Arizony. Buly je nařízeno v útočném pásmu Minnesoty.
44:21
Niederreiter pálil od levého mantinelu. Domingue zakročil vyrážečkou.
43:55
Domácím ale hapruje založení útoku. Je to takové ospalé.
43:25
Rvačka rozproudila domácí fanoušky, kteří teď ženou Divočáky dopředu.
42:47
Domácí hráč na body jasně vyhrál. Oba kohouti si posedí pět minut na trestné lavici.
42:47
42:47
Boxerská vložka mezi domácím Chrisem Stewartem a hostujícím Lawsonem Crousem!
42:33
Z velké dálky vystřelil Radim Vrbata. Dubnyk neměl se zkrocením kotouče problém.
41:38
Začátek třetí části je poměrně vlažný. Domácí by přitom měli přidat, pokud chtějí potvrdit roli favorita zápasu.
40:44
Dubnyk musel vyrazit za branku, kde zastavil puk pro své spoluhráče.
Hity – 7:23
Po druhé třetině hraje Minnesota s Arizonou nerozhodně 3:3. V prostřední dvacetiminutovce se dlouho hrál poměrně nezáživný hokej. Vše ale změnila 37. minuta, kdy proměnil samostatný únik Chris Stewart, jenž zvýšil na 3:1. Hosté ovšem rychle odpověděli střelou obránce Jakoba Chychruna a o pouhých 30 sekund později srovnal Jamie McGinn.
40:00
39:20
Pominville hledal před brankou Erika Haulu. Finský útočník na puk nedosáhl.
39:01
Ohlášena poslední minuta druhé části.
38:10
Ta jim však dlouho nevydržela! Zach Parise podrazil Goligoskiho a srovnává poměr hráčů na ledě.
37:47
Luke Schenn je navíc vyloučen za krosček a domácí tak budou hrát přesilovku!
37:47
U Domingueovi branky se strhla velká mela, takže se bude vylučovat! Tresty za hrubost dostávají Laurent Dauphin a Jason Zucker.
37:47
37:24
Arizona právě vstřelila branku!
A o 30 sekund později je vyrovnáno! JAMIE MCGINN napálil z levého kruhu kotouč k bližší tyči Dubnykovy svatyně a gólman Minnesoty se jen smutně otočil za sebe – 3:3. Asistence: Alex Goligoski.
36:54
Hosté rychle snižují! JAKOB CHYCHRUN využil, že měl Devan Dubnyk zakrytý výhled a z osy kluziště vystřelil nad lapačku domácího brankáře – 3:2. Asistence: Shane Doan a Christian Dvorak.
36:31
Domácí navyšují své vedení! Hráči Minnesoty získali ve středním pásmu kotouč a Pominville tak mohl poslat do samostatného uniku CHRISE STEWARTA, jenž pokořil brankáře Domingua bekhendovým blafákem. Asistence: Jason Pominville.
35:33
Přesně s koncem přesilovky pálil z voleje Matt Dumba. Jeho rána byla sražena do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.
34:48
Hosté se pro tuto chvíli osvobodili.
33:39
Hned po buly vypálil Spurgeon. Domácí bek netrefil branku.
33:32
Trest za hákování obdržel hostující Kevin Connauton.
33:30
Další šance domácích! Mikael Granlund se dostal za obranu a ještě cpal kotouč před branku, kde byl Zucker. Ten ho ale nedostal za záda Domingua. Bude se však vylučovat.
32:53
Až teď se připomněli Divočáci! Přečíslení 3 na 2 řešil Charlie Coyle střelou, která skončila těsně vedle tyčky!
31:56
Zápas teď nepřináší moc atraktivní podívanou. Druhá třetina je chudá na šance.
31:11
Domácí zahráli na icing. V posledních minutách se do útoku neženou.
31:02
Crouse donutil Dubnyka k dalšímu zákroku. Následuje reklamní přestávka.
29:34
Vše skončilo nahozením Radima Vrbaty, které podržel ve výstroji Dubnyk.
29:27
Hostující beci zakládají další útočnou akci.
28:35
Domácí velmi pozorně brání. Coyotes sice hrají poměrně aktivně, ale v útočném pásmu se nedostávají do pozic, odkud by mohli nebezpečněji vystřelit.
27:47
Na druhé straně se dostal ke střele Jared Spurgeon. Puk je ve výstroji Domingua. Následuje reklamní přestávka.
27:21
Goligoski vypálil od modré vedle. Kotouč se ale odrazil od zadního mantinelu před branku a do bezpečí ho musel odklízet obránce Nate Prosser.
26:18
Dauphin pálil z levé strany vedle. Za svou brankou získali puk domácí hráči.
25:45
Zakázané uvolnění Minnesoty.
25:21
Utkání je poměrně chudé na střely. Domácí na ně vedou 12:7.
24:43
Pokračující nápor Wild zakončil střelou Spurgeon. Domingue puk vyrazil.
24:16
Domácí vyrazili do přečíslení 3 na 2. Charlie Coyle si chtěl vylepšit pozici kličkou na osu a o puk přišel.
23:42
Zakázané uvolnění domácích. Hra se vrací do jejich obranné třetiny.
23:30
Nahozený kotouč podržel Dubnyk. Vhazovat se bude v obranném pásmu Wild.
23:08
Teď se dostali do útočné třetiny i hosté, ale chybí střelba.
22:29
Domácí se snaží o aktivní pojetí hokeje. Jejich druhá řada soupeře přehrávala.
21:35
Od modré vypálil Chychrun. Dubnyk přerušil hru.
21:03
Další zákrok Domingua. Ostrou ránu na něho vyslal Nino Niederreiter.
20:28
Pozornost brankáře Domingua otestoval Zach Parise. Gólman Kojotů zakročil betony.
Další třetina začne přibližně ve 3:04.
Po první třetině mohou být o něco spokojenější domácí hokejisté, kteří vedou nad Arizonou 2:1. Nutno dodat, že zaslouženě. Po opatrném začátku se jako první osmělili Divočáci, které poslal v 5. minutě do vedení Eric Staal. Hosty pak zachránilo i břevno, ale ve 12. minutě se jim povedlo srovnat, když rychlý brejk využil Brendan Perlini. Domácím však pomohla přesilová hra, kterou využil střelou mezi betony Nino Niederreiter.
20:00
19:58
V úplném závěru třetiny vypálil z dálky Josh Jooris. Dubnyk byl na místě.
19:48
Koivu se snažil zpoza branky oslovit Jasona Zuckera. Obrana Coyotes ale zapracovala dobře.
19:33
Přes obránce to zkoušel Eric Staal. Jeho rána se otřela o kalhoty bránícího hráče, leč Domingue stačil zareagovat a vyražený puk přikryl.
19:01
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:35
Hosté nyní hrají ve svém útočném pásmu, ale obrana Minnesoty je nepouští k ohrožení Dubnyka.
17:44
Obránce Jakob Chychrun to zkoušel od modré, domácí branku netrefil.
17:10
Hru přerušil zákrokem proti Granlundově ráně Domingue. Vhazuje se po jeho levici.
16:31
Zničeho nic přišla šance Kojotů! Martinook posunul kotouč na Goligoskiho, který z mezikruží trefil jen obránce Prossera.
15:40
Zakázané uvolnění Arizony. Vhazuje se před Dominguem.
15:24
Schenn nahodil kotouč za domácí branku. Tam pro něj vyjel Dubnyk.
14:23
Hosté se snaží pozorně bránit a vyrážet do brejků. Jejich obranná hráz už dnes ale dvakrát povolila.
14:04
Čárový přerušil hru kvůli postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
13:37
Domácí sehráli přesilovku výborně a nakonec ji i využívají! Mikko Koivu našel NINA NIEDERREITERA, který vystřelil z levého kruhu a puk prošel Domingueovi do branky mezi betony. Asistence: Mikko Koivu a Jason Pominville.
13:28
Šance Koivua a Niederreitera hosté přestáli! Tlak Wild je velký.
12:56
Z levého kruhu pálil zápěstím Mikael Granlund, Domingue vyráží!
12:18
Domácí si zahrají přesilovku. Alexandr Burmistrov se nechal vyloučit za podražení.
11:42
Hosté z ničeho nic vyrovnávají! Stone rozehrál z obranného pásma na Shanea Doana, který poslal výbornou přihrávku mezi obránce BRENDANOVI PERLINIMU a ten svůj únik zakončil střelou nad lapačku Dubnyka – 1:1. Asistence: Shane Doan a Michael Stone.
11:13
Střelu Erika Staala z levé strany vyrazil Domingue před sebe. K dorážkám se ale domácí hokejisté nedostali.
10:52
Puk byl sražen až do hlediště. Vhazovat se bude opět ve středním pásmu.
10:42
Ofsajd byl nakonec opravdu důvodem k přerušení hry. Provinila se ale Arizona.
10:32
Domácí museli vyklidit útočné pásmo, jinak by se pískalo postavení mimo hru.
10:21
Střelu McGinna zastavil Dubnyk, jenž svým zákrokem přerušil hru. Reklamní přestávka.
10:02
Domácí jsou nebezpečnějším týmem! Jejich třetí formace rychle zakombinovala a na konci pěkné akce se ocitl Jordan Schroeder, jenž z levého kruhu orazítkoval břevno nad lapačkou Domingua!
09:45
Pominville se snažil vysunout Stewarta, který na modré nezpracoval kotouč.
09:15
Střela Spurgeona skončila v lapačce v opačném gardu chytajícího Domingua.
08:57
Zakázané uvolnění hostí. Hra se stěhuje před Louis Domingua.
08:33
Radim Vrbata protečoval puk do útočného pásma Kojotů. Devan Dubnyk ho rozehrává na své spoluhráče.
07:58
Eric Staal byl najetý za hostující obranou. Obránce Michael Stone zastavil přihrávku, která na něho mířila, rybičkou.
07:31
Hosté mají problém překonat střední pásmo. Divočáci ho mají dobře pokryté.
06:42
S ranou Marca Scandelly si poradil Domingue, pro něhož to byl vůbec první zákrok v utkání. Je tu první reklamní přestávka.
05:54
Od modré vypálil Luke Schenn. Dubnyk si připsal úspěšný zákrok.
04:39
Domácí se ujímají vedení! Přečíslení 2 na 1 vyřešil ERIC STAAL sám, když místo přihrávky spoluhráči vystřelil z pravého kruhu ke vzdálenější tyči Domingueovy branky. Asistence: Nino Niederreiter a Matt Dumba.
03:41
Až nyní přišla první střela na branku. Vyslal ji hostující Josh Jooris, ale Dubnyk zasáhl úspěšně.
02:25
Ani jeden z gólmanů zatím nemusel zasahovat. Utkání začalo z obou stran opatrně.
01:31
Wild zahráli na zakázané uvolnění.
01:09
Hosté se vymanili a také mohou zaútočit.
00:54
Domácí se usadili v útočné třetině. Rána Erica Staala netrefila branku.
00:01

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Prosser, Folin, Scandella – Niederreiter, E. Staal, Coyle – Mikael Granlund, M. Koivu (C), Zucker – Schroeder, Haula, Parise (A) – Pominville, Graovac, Stewart.

Arizona Coyotes: Domingue (M. Smith) – Schenn, Ekman-Larsson (A), Stone, Goligoski (A), Chychrun, Connauton – Vrbata, Burmistrov, Rieder – Duclair, Dauphin, J. McGinn – Doan (C), Dvorak, Perlini – Martinook, Jooris, Crouse.

Rozhodčí: McIsaac, Furlatt – Galloway, Nowak.
Československá stopa:
Radim Vrbata (ARI) – 44 zápasů, 29 bodů (10+19)
Martin Hanzal (ARI) – 37 zápasů, 15 bodů (9+6)
Minnesota Wild:
Hokejisté Minnesoty Wild prožívají velmi úspěšný ročník a se 61 body se dokonce usadili na čele tabulky Západní konference. Až na vrchol Wild vynesla nedávná rekordní vítězná série, která se zastavila na dvanácti triumfech. Také nyní měli Divočáci velmi slušně našlápnuto, ale po čtyřech výhrách v řadě padli v úterý 3:4 s Devils.