Tři hvězdy utkání

1. Alexander Radulov – 0+2
2. Carey Price – 31 zákroků
Shea Weber – 0+2
Máme tu konec zápasu, který ještě okořenila hromadná bitka už po závěrečné siréně. Montreal v závěrečných chvílích zápasu ukázal obrovskou obětavost a ubránil jednogólový náskok. I přes množství šancí v poslední třetině jsme neviděli jediný gól. Brankáři na obou stranách zaslouží za třetí třetinu určitě pochvalu. I když u Price můžeme ve dvou momentech mluvit i o štěstí, že kotouč neprošel za brankovou čáru. Štěstí ale ke sportu patří a ti šťastnější jsou pro dnes domácí.
59:38
Hráči domácích dělají, co můžou, aby zabránili hostům ve vyrovnání. Ukázková obětavost. Uvidíme, zda povede k vítězství.
58:57
Plekanec vyhrál buly a poté jeho spoluhráči dostali puk do středního pásma. Toronto potom nahodilo puk do pásma, ale nejdřív u něho byl Price, který puk raději podržel.
58:19
Hosté po oddechovém čase jsou v útočném pásmu v šesti hráčích a zkouší tedy i poslední možnost k vyrovnání.
58:19
Nejdřív Matthews a po něm Kadri se dostali k ohrožení domácí svatyně, ale ani jednomu z nich se nepovedlo dostat kotouč za Pricova záda.
57:57
57:12
Puk znovu končí za bránou hostí, kteří střídají přesilovkovou formaci a snaží se založit novou úspěšnou akci.
56:42
Toronto má velkou příležitost v podobě přesilové hry, aby se jim konečně povedlo vyrovnat. Zatím ale domácí brání velice dobře a už dvakrát se jim povedlo vyhodit.
55:57
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Charles Hudon – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
55:39
Další chyba Price při rozehrávce málem vedla k druhému gólu hostí. Nepřesná nahrávka gólmana domácích nakonec neskončila v bráně díky skvělé práci obrany Montrealu.
54:35
Torontu zbývá něco málo přes pět minut, aby dokázali srovnat skóre. Montreal se zatáhl a nechce pustit hosty do sebemenšího náznaku šance.
53:58
53:09
Montreal si vytváří velké šance v téhle přesilové hře. Několik skvělých příležitostí ale Andersen vychytal a drží naděje svého týmu na vyrovnání v zápase.
51:58
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Matt Martin – 2 min., naražení zezadu + 5 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Nathan Beaulieu – 5 min., hrubost).
51:58
51:44
Teď měli domácí obrovské štěstí. Už to vypadalo, že se bude pískat, protože Price má kotouč ve svě výstroji, nakonec mu puk vypadl a už si to mířil za brankovou čáru než ho jeden z obránců Montrealu odpálil pryč.
50:41
Domácí vytvořili závar před Andersenem, ale žádná střela nebyla přesnější nebo neprošla až k brankáři Toronta a tak se dostávají znovu k puku hosté.
50:23
Hrálo se poměrně dlouho bez přerušení, až Price si nebyl jistý, kde ve své výstroji má kotouč, tak rozhodčí pískl. Po komerční pauze se vrátíme před Price.
49:17
Je to teď boj o každý metr. Toronto se snaží vytvořit si co nejlepší šanci k vyrovnání, to jim ale Canadiens zatím nedovolili.
48:07
Domácí vyčkávají ve středním pásmu, co hosté vymyslí. Těm se přechod do útočného pásma zatím příliš nedaří a rychle ztrácí puky. Taková hra Montrealu za tohoto stavu vyhovuje určitě více.
47:11
Pokusy Toronta usídlit se v útočné třetině končí na pozorné obraně Montrealu. Ten se do útoku už nežene v takovém počtu hráčů a tak i jeho útočné pokusy příliš nevychází.
46:25
Jemelin vypálil zápěstím od modré čáry, jeho střelu vykryl Andersen, ovšem neodvážil se ještě rozehrát. Po komerční pauze bude hra opět pokračovat.
45:49
Ukázkovou obranu předvedl Reilly proti Paciorettymu, čistě ho obral od kotouče a ještě zamezil případné šanci.
45:02
Beaulieu zablokoval pokus Browna vysoko nad a tak bude následovat buly před Pricem.
44:23
Toronto se snaží ve třetí třetině nenechat ani kousek prostoru pro domácí hráče. Ukázkově dohrávají jakýkoliv souboj a jdou si pro vyrovnání. Tomu zatím brání skvělý Price.
44:03
Podruhé krátce po sobě Price raději podržel kotouč a tak následuje další buly před brankářem Canadiens.
43:37
Výborný zákrok proti Byronovi si připisuje gólman Toronta. Byron nikým nehlídaný zblízka přehazoval beton Andersena, ten se blýskl, když puk nepustil kolem tyče do branky.
42:11
Montreal zatím dobře brání střední pásmo, kde zastavuje hostující akce a sbírá kotouče.
41:33
Callagher pálil na Andersena, ale jeho pokus neskončil nijak úspěšně. Poté nahrával ještě před bránu spoluhráči, který nedokázal puk protlačil do sítě.
41:02
Price chyboval v rozehrávce a měl nakonec štěstí, že útočící hráč Toronta lépe nenahrál spoluhráči před prázdnou bránu.
40:42
Montreal sice vyhrál úvodní buly třetí třetiny, ale hosté jim kotouč sebrali a na chvíli se usídlili za brankou domácích.
40:01
Domácí vstoupili do druhé třetiny jako uragán. Nejprve po půl minutě si vynutili přesilovou hru, aby po dalších pěti vteřinách slavili gól v síti Andersena. Toronto zápas ani zdaleka nezabalilo, jeho hráči zlepšili pohyb a začali Montreal mírně přehrávat. To vedlo k přesilové hře, kterou po krásné kombinaci dokázali využít. Do konce třetiny měly oba celky ještě pár dobrých příležitostí ke skórování, ale gólmani na obou stranách byli proti. Do poslední části tak bude Montreal vstupovat znovu s jednobrankovým náskokem.
40:00
39:27
Montreal se snaží dohrát třetinu co nejdále od Price a to se jim zatím daří. Hosté se nemohou dostat přes střední pásmo, aby ještě mohli brankáře domácích ohrozit.
38:53
38:38
Reily vystřelil zápěstím od modré čáry, Price sice jeho střelu pouze vyrazil, o zbytek se postarala pozorná obrana Canadiens.
37:54
Montreal vyhazuje daleko od svojí brány. Minuta z jejich oslabení je už pryč.
37:40
Toronto se ihned po buly usídlilo v pásmu domácích, po odražené střele nekázali puk ještě udržet za modrou čáru a tak musí začít s novým útokem.
36:53
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Phillip Danault – 2 min., hákování).
36:12
Price vychytal nebezpečnou střelu z mezikruží a ta další, která mířila na Pricovu svatyni byla zablokována. Jeden z domácích zůstal ležet na zemi a hra je přerušena.
35:55
Nylander svou snahu přehnal, když udělal zbytečnou kličku navíc. Rozhodčí píská ofsajd a buly se tak odehraje ve středním pásmu.
34:58
Domácí vyhráli buly ve svém obranném pásmu, ale jejich útočná snaha neměla dlouhého trvání a tak to znovu zkouší Toronto. Price si vše pohlídal a stihl ještě rozehrát nový útok.
34:12
Obrany na obou stranách byly pozorné a nedovolily soupeři dostat se blíže k bráně. Novou akci budou opět rozjíždět hosté, kteří by rádi vyrovnali ještě do konce druhé třetiny.
33:22
Shea Weber předvedl krásný čistý hit pro Nylanderovi, okamžitě si vysloužil potlesk u domácího publika.
32:37
Canadiens hráli ještě chvílí po přesilovce v útočné třetině a znovu se dostali do nebezpečných situací. Obrana Toronta vše zvládla a hosté se chystají do protiútoku.
31:52
31:34
Tohle už bylo od domácích lepší. Andersen drží hosty svými zákroky, jinak skóre znovu bylo o dvě branky.
30:48
Montreal ze začátku přesilovky prověřil Andersena, nyní ale lehce ztrácí puky a Toronto se tak bez problémů osvobozuje.
29:52
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Connor Carrick – 2 min., vysoká hůl).
29:33
Carrick se dostal do skvělé střelecké pozice, Price si na jeho střelu počkal a lapačkou ji lapil. Poté proběhla malá roztržka před gólmanem domácích, kterou rozhodčí rychle uklidnili.
28:47
Toronto právě vstřelilo branku!
Výborně to teď hosté vykombinovali při přesilové hře. Po pár rychlých nahrávkách se puk dostal k WILLIAMU NYLANDEROVI, který kotouč už pouze uklidil do prázdné brány. Opravdu ukázková kombinace Toronta. Asistence: Leo Komarov, Auston Matthews
28:06
Hosté už neudrželi puk v útočné třetině podle čárového rozhodčího a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.
27:47
Domácí se už podruhé v oslabení osvobodili, tentokrát se o to postaral dokonce Price. Toronto svou druhou přesilovou hru nezačalo vůbec dobře.
27:11
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Max Pacioretty – 2 min., držení protihráče).
26:16
Canadiens kombinovali v pásmu hostí, dostali se i několika střelám. Všechny Andersen kryl a drží svému týmu naději na zkorigování výsledku.
25:31
Vhazuje se ve středním pásmu po zapískáném ofsajdu hostí.
24:53
Maple Leafs v posledních minutách zlepšili svůj pohyb a jsou schopní Montreal dostat pod tlak. Zároveň tím malinko otevírají okýnka v obraně, kterých se před chvílí snažil využít Radulov.
23:28
Toronto zatápělo domácím, ti díky Priceovi tlak ustáli, ale vyhodili pouze za cenu zakázaného uvolnění.
22:53
Nádherně teď Price vychytal střelu Kadriho. Počkal si na ni a ukázkovým zákrokem lapačkou lapil tenhle pokus hostí o snížení stavu.
22:31
S takovou střelou od van Riemsdyka neměl Price žádné problémy. Bude se vhazovat právě před Pricem.
22:02
Jelikož se Montrealu povedlo zvýšit své vedení asi po půl minutě druhé třetiny, jsou teď domácí mnohem klidnější, ale rozhodně to nevypadá, že by měli dost. Dále se tlačí za třetí trefou.
20:32
Montreal právě vstřelil branku!
Domácí využívají přesilovou hru po pár vteřinách a jejich raketový vstup do druhé třetiny se jim vyplácí ! ALEX GALCHENYUK dostal ideální přihrávku od Radulova a trefil odkrytou klec Andersonovi brány. Asistence: Alexander Radulov, Shea Weber
20:27
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Tyler Bozak – 2 min., podražení).
20:27
Domácí vstoupili do druhé třetiny lépe a teď měl Andersen co dělat, aby zabránil Montrealu ve skórování.
20:01
Montreal si po mírném tlaku hostů závěr třetiny pohlídal a může tak spokojeněji odcházet do šaten. Jednogólový náskok jim zajistil důrazem před bránou Byron. Andersen si při tomto momentu připsal nejistý zákrok, kdy mu vypadl kotouč z lapačky přímo na hokejku Byrona. Do té doby Andersen držel svůj tým, kdy na něj letělo o pět střel více než na Price. Šance ale byly vidět na obou stranách, přesto výsledek je zasloužený. Po většinu první třetiny tlačili spíše domácí. Uvidíme, co přinesou zbylé dvě třetiny.
20:00
19:17
Maple Leafs se tlačí za vyrovnáním. Nechtějí odcházet do šatny s jednobrankovou ztrátou a drží domácí pod tlakem. Price raději podržel puk, bude tak vhazovat po jeho levici.
18:15
17:53
Hosté kombinují v útočné třetině až se málem Kadri dostal do zakončení, ale jeho rána byla zablokována.
17:07
Toronto nehraje vůbec špatně svou první přesilovou hru. Často se dostávají do zakončení a vytváří tlak na Price při dorážkách. Teď ale dobře zapracovala obranná čtyřka Montrealu a puk vyhodila ze svého pásma.
16:15
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Nathan Beaulieu – 2 min., nedovolené bránění).
15:45
Důraz v útočném pásmu prokázali útočníci domácích. Vybojovali kotouč pro obránce Webera, který pohotově vystřelil a PAUL BYRON dokázal po chybě Andersena, kterému vypadl kotouč z lapačky, dorazit puk mezi betony až do sítě. Asistence: Shea Weber, Alexander Radulov
14:57
Canadiens se i přes neúspěch v útočné třetině často dostanou rychle znovu k puku a můžou tak zakládat další a další akce.
13:56
Nyní znovu hrají domácí, kteří se výrazně tlačí za prvním gólem zápasu. Obrana Toronta společně s Andersenem se mají co ohánět, aby nedovolili Montrealu skórovat.
13:08
Montreal druhou přesilovku zahrál opravdu bídně. Naopak Smith zavezl puk do třetiny, podržel ho a Toronto se díky němu dostalo do chvilkového tlaku.
12:18
11:27
Přes minutu z přesilovky je pryč a Montreal si zatím nic nevytvořil. Tohle oslabení hraje Toronto opravdu skvěle.
10:52
Přesilovka domácím zatím příliš nevychází, hosté se příliš lehce dostávají ke kotouči a vyhazují ho nejdál, co to jde.
10:18
Chris Terry se dostal do samostatného úniku, který dokázal i zakončit, ale byl při tom hákován a tak si Canadiens zahrají druhou přesilovku v zápase.
10:18
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Jake Gardiner – 2 min., hákování).
09:59
Toronto se v krátkém sledu dostalo do dvou dobrých příležitostí, všechny Price zastavuje a nechce dovolit hostům skórovat.
09:34
Přerušení kvůli hře vysokou holí jednoho z domácích obránců.
09:02
08:08
Toronto znovu vyhazuje, Montreal ale předvedl svižnou kombinaci a několikrát se už málem dostal do výborné střelecké pozice.
07:40
Hosté poprvé vyhodili puk po buly a teď se jim to znovu povedlo po nepřesné rozehrávce Montrealu.
07:02
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Nazem Kadri – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
06:32
Druhá formace domácích zavřela Toronto v jejich třetině a dlouho jim nedovolili vyhodit. To se hostům nakonec podařilo, bude se ale vylučovat.
05:28
Domácí jsou velice nebezpeční a tlačí se nepříjemně do brány. Andersen má rozhodně více práce než jeho kolega na druhé straně.
04:12
Petry tvrdě vypálil, Andersen byl ale připraven a vyrazil jeho ránu do rohu kluziště. Poté se po buly Gallagher dostal k dorážce, puk ale přes Andersena neprotlačil.
03:55
Motrealu nevyšla kombinace v útočné třetině a tak mus začít znovu za svou bránou. Hosté pro zatím střídají.
03:14
Gardiner nebezpečně napřáhl a prověřil Price. Na druhé straně se Hudon dostal do dobré střelecké pozice, Andersena ale nepropálil.
02:25
Gallagher bojoval za bránou Andersena společně se svými kolegy z útoku, Toronto se dokázalo osvobodit. Další akci tak budou rozjíždět opět domácí.
01:08
Price si poradil se střelou od modré. Toronto na hcvíli zavřele Canadiens v jejich pásmu a vytěžilo z toho vhazování před Pricem.
00:28
Montreal vyhrál úvodní buly a rozjíždí první akci zápasu. Povedlo se jim dostat do třetiny, hosté se ale ubránili.
00:01

Montreal Canadiens: Price (Montoya) – Jemelin, S. Weber, Markov, Petry, Beaulieu, Pateryn – Byron, Galchenyuk, Gallagher – Pacioretty, Danault, A. Shaw – Desharnais, Plekanec, Terry – Carr, T. Mitchell, Hudon.

Toronto Maple Leafs: Andersen (Enroth) – Rielly, N. Zajcev, Gardiner, C. Carrick, Hunwick, R. Polák – J. van Riemsdyk, Bozak, Marner – Komarov, Kadri, W. Nylander – Hyman, Matthews, Co. Brown – M. Martin, Ben Smith, Sošnikov..

To hosté jsou na tom o poznání hůře, ale stále lépe, než se čekalo. Javorové listy mají na svém kontě osm výher, z čehož jedna přišla až po základní hrací době. Když k tomu přidáme 9 proher (3 po základní hrací době) a skóre 56:58, tak z toho máme 19 bodů a páté místo ve své divizi.

Toronto však šlape daleko lépe než minulé roky. Proti Montrealu to však bude mít velmi těžké. Nechme se překvapit, zdali Toronto dokáže svého soka potrápit.

Domácí zažívají snový vstup do sezóny. Mají za sebou třináct výher a pouze pět proher, z čehož tři přišly až po základní hrací době. Canadiens mají také perfektní skóre 58:41.

V Montrealu všechno funguje jak má, Price znova chytá výborně a vypadá to, že Canadiens jsou opět nezastavitelní. Potvrdí to i dnes proti Torontu?
V dnešním utkání poměří síly lídr Arlantické divize Montreal Canadiens s Toronto Maple Leafs.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.