Pro tento zápas je to vše. Já se s Vámi loučím, u dalšího zápasu z NHL nebo jiné soutěže opět na shledanou.
Československá stopa v utkání

Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:58
Tři hvězdy utkání
1. Dustin Byfuglien (WPG) 0+1
2. Carey Price (MTL) 30 zák., 2 góly, 93,8%
3. Mathieu Perreault (WPG) 1+1
Zápas byl plný akcí, šancí a samostatných úniků, které byli pro diváky jistě zajímavé. První třetina patřila hlavně spíše oběma gólmanům, kteří drželi své týmy. Domácí v ní ovšem dokázali dát gól a otevřít střelecký účet. Na začátku druhé periody se prosadili i hosté a začalo se od začátku. Třetí dějství už patřilo hostům, kteří dotáhli zápas do vítězného konce.

59:36
Winnipeg už jen kontroluje zbytek zápasu.
59:09
I nadále to zkouší domácí bez brankáře se šesti bruslaři v poli.
58:43
Winnipeg právě vstřelil branku!
PATRIK LAINE, dostal od vlastní modré do nikým nehlídané branky puk. Asistence: Ben Chiarot a Mathieu Perreault.
58:30
Montreal odvolává Price z branky.
58:01
Hraje se za brankou Hellebuycka. Hosté mají ale kotouč pod kontrolou.
57:33
Patrik Laine se ocitl v další slibné šanci, když zůstal s pukem zcela sám na vrcholu pravého kruhu. Price předvedl další parádní zákrok, díky kterému stav zápasu zůstává stejný.
56:28
Josh Morrissey vyhodil puk do středního pásma, kde si ho převzal Markov. Ten zajel za svou branku a počkal na spoluhráče až vystřídají.
56:00
Po střele Laineho se bude vhazovat po Pricově levé ruce.
55:13
Andrej Markov zkoušel najít Paciorettyho, ale ten o černý kus gumy přišel.
54:48
Bryan Little trefil prudkou střelou jen tyčku!
54:33
Bryan Little přenechal puk na modré čáře pro Jacoba Troubu, ale ten pálil jen do gólmana.
53:37
Laine zkoušel z vrcholu pravého kruhu pálit, ale netrefil puk ideálně, tudíž letěl mimo.
52:43
Tryskáči přichází ve středním pásmu o kotouč.
51:58
Nyní se hraje v pásmu domácích, kde se Jets pokouší ostřelovat Careyho Price.
51:21
Patrik Laine krouží s pukem v útočném pásmu, ale ke střele se nemá.
50:09
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Alexandr Radulov – 2 min., hákování).
49:46
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Joel Armia – 2 min., nedovolené bránění).
49:46
Joel Armia se snažil několikrát dorážet za záda Price.
48:48
Mathieu Perreault se snažil přehodit Grega Pateryna, což se mu také povedlo, ale byl zastaven ukázkovým hitem.
47:40
Montreal opět ztrácí puk ve středním pásmu.
46:23
A znovu trojice Laine, Byfuglien a Perreault. Třetí jmenovaný nebyl daleko ke vstřelení své druhé branky v tomto utkání.
45:53
Neskutečné tempo ve třetí třetině, šance střídá šanci a hra se přesouvá z jedné strany na druhou.
45:30
Connor Hellebuyck zažehnal nebezpečí před svou klecí.
44:59
Bryan Little přihrával přes šířku kluziště na volného Nikolaje Ehlerse, ale betony domácího strážce svatyně byly na svém místě.
44:04
Patrik Laine nedokázal trefit skulinku mezi pravým horním rohem a lapačkou domácího gólmana.
43:07
Tomáš Plekanec trefil pouze tyč brankové konstrukce.
42:59
Nikolaj Ehlers mohl ujíždět sám na branku, ale na modré čáře mu podjeli brusle.
41:16
Parádní asistenci si připisuje Dustin Byfuglien. Ten na sebe stáhl tři hráče a držíc hokejku v jedné ruce přihrál za svými zády na úplně volného MATHIEUA PERREAULTA, jenž se do odkryté branky už nemýlil. Asistence: Dustin Byfuglien a Patrik Laine.
41:00
Mark Scheifele se dostal až k Pricovi, ale trefil jen vyrážečku.
40:08
Winnipeg se ihned po buly rozjel do útočného pásma. Nedokázal se však dostat ke střele.
40:01
Ve druhé třetině byl, stejně jako v té první, vidět zajímavý hokej, plný šancí a samostatných úniků. Oba brankáři si zatím vedou velice slušně a drží své týmy. Jediný gól druhé třetiny vstřelil při vlastním oslabení Josh Morrissey.

39:47
Winnipeg hlídá kotouč ve svém pásmu. Jacob Trouba s ním operuje za vlastní brankou.
39:25
Andrew Shaw našel osamocený kotouč a vyrazil přes celé hřiště do útoku. Connor Hellebuyck se nenechal rozhodit a střelu polapil.
38:40
Hra se úplně zpomalila, oba týmy čekají na sirénu, která ukončí druhou třetinu.
37:52
Patrik Laine nedokázal dostat puk do takové pozice, aby ohrozil Careyho Price.
36:40
Phillip Danault obral ve svém pásmu o puk jednoho z hostujících obránců. Ujel až na gólmana, ale nedokázal na něj nic vymyslet.
36:22
Hosté se snaží kombinovat v útočném pásmu, ale zatím bez střeli.
35:21
Tomáš Plekanec vybojoval puk a vyslal do úniku Brendana Gallaghera, který ale trefil pouze náruč gólmana.
33:37
Andrej Markov dostal do úniku. Hellebuycka ale nedokázal propálit. Př objíždění branky mu vypadl nůž z brusle, a tak je hra přerušena, aby se dostal tento hráč na střídačku.
33:14
Montreal drží puk ve svém pásmu.
32:18
Už i hosté jsou v plném počtu, a tak se může pokračovat dál.
31:53
Domácí v plném počtu, bude to pro Montreal krátká přesilovka.
31:08
Patrik Laine zkoušel z otočky z mezikruží střílet bekhendem, ale Price měl připravený svůj beton na správném místě.
30:48
Max Pacioretty prověřil pozornost Hellebuycka. Jeho střela z mezikruží nebyla pro tohoto gólmana problém. Následuje komerční přestávka.
30:18
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Mathieu Perreault – 2 min., krosček).
30:18
Po zákroku na Lowryho u mantinelu se za strhla menší potyčka, ale nic velkého z toho nebude.
29:54
Winnipeg nikam nepospíchá a v klidu si rozehrává ve středním pásmu.
29:53
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Brendan Gallagher – 2 min., sekání).
29:05
Phillip Danault sestřelil při souboji u mantinelu Jacoba Troubu, ten se z ledu těžce zvedá.
28:34
Habs zahnáni ve svém pásmu, ale mají kotouč na svých holích.
28:27
27:43
Andrew Shaw přihrával před branku, ale Nathan Beaulieu trefil pouze přesouvajícího se Hellebuycka.
27:03
Domácí mají i při zvýhodněné hře problém dostat se do útočného pásma. Winnipeg skvěle brání svou ofsajdovou čáru.
26:27
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (2 min. – příliš mnoho hráčů).
26:15
25:42
Shea Weber se dostal ke kotouči v levém kruhu a vypálil. Connor Hellebuyck jeho tvrdou střelu bez sebemenších problémů zneškodnil.
24:52
Tak to je úžasné! JOSH MORRISSEY vychytal špatnou rozehrávku domácích. Jednomu z obránců vypíchl puk a jel sám na gólmana. Před ním udělal kličku do forhendu a zasunul puk za záda Price. Bez Asistence
24:15
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Jacob Trouba – 2 min., napadení).
24:01
Teď hosté kombinují v útočném pásmu. Mark Scheifele nahazoval z levého kruhu před branku, kde chtěl Jacob Trouba dorazit puk za záda Price.
22:34
Winnipeg je nyní zahnán do útočného pásma. Domácí se však nedostali ke střele.
21:58
Shea Weber pálil od modré, ale puk byl pouze vyražen. Alexandr Radulov přihrál opět na Webera, ale ten ani na druhý pokus nedostal puk do branky.
21:12
Tomáš Plekanec nevystřelil ideálně, ale Connor Hellebuyck ho raději podržel. Vhazovat se bude po jeho pravici.
20:06
První buly ve druhé třetině vyhrál Montreal, ale k puku se dostal Nikolaj Ehlers, který jel na Price. Pálil ale vysoko nad.
20:01
V první třetině jsme viděli skvělou hru z obou stran. Do více šancí se dostával hostující Winnipeg, ale gól vsítili domácí. Ti využili největší šanci třetiny, a tak vedou 1:0. Uvidíme, jak se tento zápas dál vyvine.

19:54
Price jestě v posledních vteřinách první třetiny čelil několika střelám. Žádná z nich však nepropadla za jeho záda.
19:07
Mark Scheifele a Patrik Laine ujížděli dva na jednoho, ale přihrávka prvního jmenovaného neprošla na finského útočníka.
18:25
17:54
Winnipeg kombinuje, ale nestřílí. Dustin Byfuglien to zkoušel od modré, ale bez úspěchu.
17:21
Nikolaj Ehlers našel Nice Petana, který trefil pouze lapačku Careyho Price.
16:31
Winnipeg se sám vyhodil z útočného pásma, ale už je opět zpět. Jacob Trouba zahrál puk jen do rohu.
16:25
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Shea Weber – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
16:13
Montreal má docela velké problémy s přechodem do útočného pásma.
15:33
Bryan Little a Phillip Danault bojují o puk u mantinelu.
14:28
Montreal drží kotouč, ale ve svém pásmu. Hosté skvěle brání střední pásmo.
13:51
Plekanec nedokázal vybojovat puk ve středním pásmu, a tak se hra přesouvá opět před Price.
13:10
Winnipeg se drží v útočném pásmu. Montreal musí čelit salvě nepříjemných střel. Jako poslední pálil Jacob Trouba, ale Price byl na svém místě.
11:04
Montreal právě vstřelil branku!
Dustin Byfuglien nerozehrál ideálně a nahrál puk Alexovi Galchenyukovi, ten přes šířku kluziště našel Paciorettyho, který nahodil na branku a ANDREJ MARKOV puk dorazil do úplně odkryté branky. Asistence: Max Pacioretty a Alex Galchenyuk.
10:42
Patrik Laine se z čista jasna objevil sám s pukem před Pricem. Domácí brankář ho vychytal ukázkovým zákrokem.
09:55
Connor Hellebuyck teď výrazně podržel svůj tým.
09:31
Montreal se nemůže dostat ze svého pásma.
08:58
Montreal rozehrává zpoza své branky, kde s kotoučem operuje Plekanec.
08:10
Winnipeg zahnán do svého pásma. Jacob Trouba se snažil najít Patrika Laineho, ale ten na kotouč nedosáhl, takže je z toho zakázané uvolnění.
07:23
Adam Lowry vypálil na Price, ten puk jen vyrazil. Obránce ve snaze vyhodit puk přihrál na modrou čáru, kde byl Joel Armia. Ten podruhé za malou chvilku ohrozil domácí svatyni.
06:53
Alexandr Radulov přenechal mezi kruhy puk Maxovi Paciorettymu, který ovšem nemířil přesně.
06:23
Montreal se dral do útoku, ale nepřešel přes dobře postavenou obranu.
05:48
Phillip Danault se dostal do samostatného úniku, ale trefil pouze dobře připravený beton.
05:10
O puk se bojuje ve středním pásmu, žádný z týmů si ho neužije dlouho.
03:39
Tomáš Plekance vyhrál buly, ale o puk rychle přišel. Nikolaj Ehlers se tak dostal do nebezpečné šance, jenže puk zmizel v Pricově lapačce.
02:48
Adam Lowry přenechával zadovkou na Nikolaje Ehlerse, ale ten nedokázal vystřelit přes skvěle postaveného obránce.
02:28
Jeff Petry střílel od modré, Max Pacioretty se ještě pokoušel střelu tečovat, ale marně.
01:55
Jacob Trouba rozehrává na Laineho, který přichází o kotouč při přechodu do pásma.
01:27
Montreal drží kotouč ve svém pásmu a vyčkává na dobrou šanci posunout se do útoku.
01:03
Shea Weber se pokoušel o střelu z modré, ale ta byla blokována.
00:40
Alexandr Radulov vystřelil na hostujícího gólmana, který puk vyrazil přímo k Lainemu, který se dostal do brejku. Finský útočník si ovšem nepřišel na Price.
00:01
Úvodní buly vyhrál Winnipeg, který zavezl puk do pásma a vystřelil. Price si tak připisuje první zákrok v zápase.
00:01
Oba týmy už jsou na ledové ploše, utkání zanedlouho začne.

Montreal Canadiens: Price (Montoya) – S. Weber, Jemelin, Petry, Markov, Pateryn, Beaulieu – Radulov, Galchenyuk, Pacioretty – Gallagher, Plekanec, Byron – A. Shaw, Danault, Lehkonen – Flynn, T. Mitchell, Andrighetto.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Hutchinson) – Byfuglien, Chiarot, Trouba, Morrissey, Postma, Stuart – Wheeler, Little, Ehlers – Laine, Scheifele, Perreault – Armia, Lowry, Matthias – Stafford, Petan, Thorburn..

Winnipeg Jets

Winnipeg se nachází na desátém místě tabulky Západní konference se sedmapadesáti body. V posledních pěti zápasech se jim, stejně jako jejich dnešnímu soupeři, moc nedaří. Jednou prohráli v prodloužení, třikrát padli po základní hrací době a pouze jednou se radovali z vítězství. Nejvíce kanadských bodů posbíral Mark Scheifel 58 (25+33) a zároveň je i nejlepším nahrávačem v týmu. Nejvíce gólu dokázal vstřelit mladý talent Patrik Laine, který má na svém účtě 27 branek. Andrew Copp si do hodnocení +/- připsal devět plusových bodů. V brance pravděpodobně nastoupí Connor Hellebuyck, jenž má 90,95% úspěšnost.
Montreal Canadiens

Montreal dokázal získat sedmdesát bodů, díky kterým se nachází na páté příčce tabulky Východní konference. V posledních zápasech se však kanadskému týmu nedaří. Hned ve třech z nich prohrál po šedesáti minutách, jednou vyhrál v prodloužení a v posledním zápase padl v prodloužení při hře tři na tři. Kanadské bodování týmu vede Max Pacioretty, jenž má na svém kontě rovných 50 bodů a zároveň je i nejlepší střelec, když dokázal vsítit 28 branek. Nejvíce asistencí má pak Alexandr Radulov, přesně 28. Hodnocení +/- patří obránci Shea Weberovi (+14). Carey Price má úspěšnost zásahů na 91,75%.
Vítám Vás u dalšího kola kanadsko-americké NHL. Společně se zaměříme na zápas mezi Montrealem a Winnipegem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.