Tři hvězdy utkání

1. Calle Järnkrok (NSH) 2+0
2. James Neal (NSH) 1+0
3. Pontus Åberg (NSH) 0+1
Statistiky: Střely na bránu: 28-24; Zablokované střely: 18-14; Vhazování: 48%-52%; Hity: 23-12; Přesilové hry: 0/5-0/2; Trestné minuty: 4-10.
St. Louis se již ve 4. minutě ujalo v Bridgestone Areně vedení zásluhou Jadena Schwartze a dlouho vedlo, v závěru druhé třetiny ale vyrovnal Calle Järnkrok a ve třetí třetině Predators předvedli mocný finiš, když se v jejím úvodu v rozpětí pouhých 66 sekund prosadili James Neal a Calle Järnkrok, který vstřelil svůj druhý gól v utkání a střelou do prázdné brány mohl završit hattrick, jenže ji o vlásek těsně minul. Konečný výsledek. Nashville Predators 3 St. Louis Blues 1.
59:00
Do konce zápasu zbývá odehrát jedna minuta a Nashville může bezstarostně vyhazovat puk za bránu Blues.
58:14
Calle Järnkrok mohl zkompletovat hattrick, jenže jeho střela po ledě od modré čáry zamířila těsně vedle pravé tyče prázdné brány!
58:03
St. Louis má k dispozici v závěru utkání přesilovou hru, která je umocněna hrou bez brankáře. Hra se tedy v šesti proti čtyřem s tím, že brána hostů je prázdná.
57:39
Bluesmani na nic nečekají a Carter Hutton během oddechového času zůstal na střídačce!
57:39
Craig Smith podsekl před vlastní bránou levou nohu clonícího Alexandera Steena a dostal menší trest za podržení.
57:17
Alexander Steen a Jay Bouwmeester v rychlém sledu vypálili, jejich střely ale byly zablokovány. Predators nyní skvěle brání.
56:32
Predators se snaží od druhé třetiny častěji střílet a zlepšená střelba třikrát přinesla kýžený efekt. Do konce utkání zbývají odehrát necelé čtyři minuty a zřejmě se blíží pomalu čas, kdy to St. Louis Blues zkusí při hře bez brankáře.
55:48
Ryan Ellis si najel mezi kruhy pro vhazování na přihrávku z pravé strany útočného pásma a bez přípravy mířil tvrdou střelou s příklepem k levé tyči, Carter Hutton ale vytáhl další skvělý zákrok a pravým betonem puk vyrazil mimo!
55:21
Craig Smith dokázal udržet na modré čáře útočné pásmo, následná kombinace Predators ale nic nepřinesla.
54:25
Nail Jakupov vypálil z levého kruhu pro vhazování, Pekka Rinne si ale připsal snadný zákrok a puk vyrazil.
54:14
Hra byla přerušena a na řadu přichází krátká reklamní přestávka. Nashville vede krátce před koncem o dvě branky a po skvělém obratu míří za vítězstvím.
53:31
Vladimir Tarasenko se v blízkosti levé tyče snažil ze vzduchu napálil puk na bránu, což se mu podařilo, jeho následný pokus ale zablokoval dobře postavený Yannick Weber.
53:02
Colton Sissons vypomohl v obraně a skvělým obranným zákrokem zastavil Naila Jakupova.
52:15
Hra se v rychlém sledu přelévá ze strany na stranu a fanoušci v Bridgestone Areně sledují hodně fyzicky náročný hokej.
51:34
Predators vyrazili po pravém křídle do rychlého protiútoku a prudkou střelou mířili ke vzdálenější levé tyči, Carter Hutton ale vytáhl další skvělý zákrok a pravým betonem puk vyrazil!
50:42
Alexander Steen se ocitl v blízkosti pravé tyče ve slibné šanci, jenže puk bekhendem nabral jako na vidle a jeho pokus skončil nad.
49:56
Pekka Rinne ukryl puk ve své výstroji a před jeho bránou se vzápětí strhla menší potyčka. Vylučovat se ale zřejmě opět nebude.
49:12
Nashville nevyužil v dnešním zápase již pátou přesilovou hru a v početní výhodě se mu vůbec, ale vůbec nedaří.
48:18
Roman Josi nebezpečně pálil z pravého kruhu pro vhazování, Carter Hutton se ale stihl včas přesunout a jeho pokus vyrazit!
47:17
Predators zaváželi puk do útočného pásma po pravém křídle a jejich následnou akci zastavilo postavení mimo hru.
46:16
Carl Gunnarsson vyhodil puk v pravém rohu obranného pásma Blues bekhendem přes ochranné sklo a Nashville si podruhé v dnešním zápase zahraje přesilovou hru kvůli zdržování hry.
46:00
Nashville sice nevyužil v dnešním zápase čtyři přesilové hry, náladu si ale v závěru druhé a na začátku třetí třetiny spravil celkem třemi góly v řadě, po kterých vede nad St. Louis rázem 3:1.
44:50
Nashville právě vstřelil branku!
Kapitán Mike Fisher se dnes ve správný čas vrátil do sestavy Nashvillu a krásnou přihrávkou z pravého křídla a ostrého úhlu našel mezi kruhy pro vhazování CALLEA JÄRNKROKA, který krásnou střelou zápěstím pod vyrážečkou Cartera Huttona zamířil do levého horního rohu brány. Asistence: Mike Fisher a Filip Forsberg.
44:27
Vladimir Tarasenko mohl rychle vyrovnat, jeho střela ale byla sražena k ledu a Pekka Rinne puk mířící k jeho levé tyči brány zastavil levým betonem!
43:44
Mike Ribeiro krásnou přihrávkou z levého křídla našel na vzdálenější pravé tyči najíždějícího JAMESE NEALA, který z úhlu propálil Cartera Huttona a otočil vývoj utkání na stranu Nashvillu! Asistence: Mike Ribeiro a Pontus Åberg.
42:31
Vyloučený P.K. Subban se vrací zpět na ledovou plochu a Nashville Predators hraje v plném počtu. Blues se během přesilové hry nedostali ani k jedné střele na bránu.
41:50
Predators zatím zvládají první oslabení skvěle. Domácí hokejisté vyhodili puk až za bránu Cartera Huttona a Blues musí rozjíždět další útočnou akci z vlastního obranného pásma.
40:31
P.K. Subban zahákoval jednoho z protihráčů a St. Louis Blues v úvodu třetí třetiny zahraje první přesilovou hru.
40:29
Paul Stastny nahodil puk z pravého křídla před bránu, kde ho skvěle tečoval najíždějící Alexander Steen, Pekka Rinne ale vytáhl fantastický zákrok, když kotouč pravým betonem vyrazil!
40:07
Nashville v dnešním utkání nevyužil čtyři přesilové hry, přesto se mu podařilo vyrovnat a skóre je v úvodu třetí části nerozhodné 1:1.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 19-17; Zablokované střely: 10-11; Vhazování: 56%-44%; Hity: 15-8; Přesilové hry: 0/4-0/0; Trestné min.: 0-8.
Třetí třetina začne přibližně v 3:52.
Nashville v závěru druhé třetiny nevyužil přesilovou hru 5 na 3, hned vzápětí se mu ovšem podařilo vyrovnat, když se nádhernou střelou do víka prosadil Calle Järnkrok. Predators se poté snažili v poslední sekundě prostřední části utkání otočit na svou stranu, následná akce ale kromě hromadné šarvátky za bránou po přerušení hry nic nepřinesla. Skóre po druhé třetině. Nashville Predators 1 St. Louis Blues 1.
40:00
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta a po prostřední části zřejmě budou odcházet oba týmy do kabin za nerozhodného stavu.
38:26
CALLE JÄRNKROK vstřelil svůj druhý gól v letošní sezóně NHL a stál opravdu za to, když v mezikruží vypálil přes jednoho z hráčů St. Louis a nad lapačkou Cartera Huttona vymetl přesně pravý horní roh brány. Asistence: Colin Wilson a Matt Irwin.
38:01
Nashville Predators nevyužil přesilovou hru 5 na 3 a St. Louis krátce před koncem druhé třetiny stále vede 1:0!
37:16
Colton Parayko odvedl v obranném pásmu skvělou práci a vyhodil puk až k bráně Nashvillu.
36:21
Filip Forsberg dostal z pravého křídla přihrávku mezi kruhy pro vhazování a bez přípravy vypálil s příklepem, jeho pokus ovšem zamířil v poslední sekundě přesilové hry 5 na 3 doprostřed brány, kde ho ukryl ve své výstroji pozorný Carter Hutton!
36:05
P.K. Subban vypálil z pravého kruhu pro vhazování s příklepem, jeho následná dělovka ale byla zablokována.
35:25
St. Louis Blues špatně střídalo a týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Kevin Shattenkirk. Blues šli do tří a Nashville bude mít výhodu přesilové hry 5 na 3!
34:42
Carter Hutton se ocitl za bránou pod tlakem a puk vyhodil přes ochranné sklo mimo ledovou plochu. Následoval dvouminutový trest za zdržování hry, který odpyká na trestné lavici Nail Jakupov.
34:08
Dmitrij Jaškin v blízkosti levé tyče předvedl úžasnou stahovačku a po objetí brány se snažil puk zamést do odkryté části brány, jenže Pekka Rinne předvedl úžasný přesun a levým betonem jeho pokus fantasticky zastavil!
33:22
Viktor Arvidsson zahrál v obranném pásmu při zpracování puku vysokou holí a hra byla přerušena. Do konce druhé třetiny zbývá odehrát necelých sedm minut a zatím marně čekáme na další gól.
33:01
St. Louis Blues zvládlo oslabení skvěle, když domácí hokejisty pustilo pouze k jedné střele na bránu.
32:39
A další vyhození Blues, po kterém Nashville musí začínat útočnou akci v přesilové hře od vlastní brány.
32:11
Predators se nedaří usadit na trvalo v útočném pásmu a Blues zatím zvládají druhé oslabení na výbornou.
31:34
Filip Forsberg si na vrcholu pravého kruhu pro vhazování srovnal puk na hůl a poté zápěstím mířil pod horní tyč, jenže trefil pouze hruď Cartera Huttona, který kotouč ukryl v náručí a přerušil hru.
30:54
Střelec úvodního gólu zápasu Jared Schwartz před bránou zasáhl do tváře vysokou holí clonícího Romana Josiho a Nashville si v polovině utkání zahraje druhou přesilovou hru.
29:59
Predators vyrazili do nebezpečného přečíslení dva na jednoho a Ryan Johansen z levého křídla hledal žabičkou na vzdálenější pravé tyči najíždějícího Viktora Arvidssona, který puk promáchl!
28:49
Predators jsou i ve druhé části utkání velice aktivní a hrozí kolmými přihrávkami za obranu, jenže zatím se jim vyrovnat nepodařilo. Bývalý brankář Predators stále drží čisté konto.
27:43
Calle Järnkrok se málem řítil do samostatného úniku, jenže byl v útočném pásmu o něco rychleji a akci Predators zastavilo za bučení fanoušků v Bridgestone Areně postavení mimo hru.
27:23
Roman Josi zavezl puk na pravém křídle do útočného pásma a po rychlém objetí brány posílal puk před bránu, kde hledal Filipa Forsberga, který se do zakončení těsně nedostal.
26:38
Scottie Upshall z levého kruhu pro vhazování rychlou střelou zápěstím mířil ke vzdálenější pravé tyči, Pekka Rinne ale vytáhl fantastický zákrok a levým betonem jeho pokus vyrazil!
25:52
Pontus Åberg se po zakázaném uvolnění svého týmu a vzápětí rychlém protiútoku podél střídaček řítil do samostatného úniku, jenže puk zapomněl za sebou poté, co ho skvěle rozhodil bekčekující obránce St. Louis Carl Gunnarsson.
25:26
Blues vytvořili v útočném pásmu obrovský zámek, zatím se ale nedokázali vymotat z levého rohu a dostat se ke střele.
24:02
Mattias Ekholm z pravého kruhu pro vhazování mířil přesně k přední pravé tyči, kde byl Carter Hutton včas a jeho pokus levým betonem vyrazil před sebe! Vzápětí mu pomohli spoluhráči.
23:12
Mike Ribeiro se řítil do samostatného úniku, těsně před bránou ho ale dokázal čistým zákrokem zastavit Nail Jakupov!
23:02
Kyle Brodziak z pravého křídla nahazoval puk před bránu, kde byl kotouč přizvednut do vzduchu a Pekka Rinneho ho z něj vzápětí v pohodě stáhl lapačkou.
22:42
Blues se v rychlém sledu dvakrát nepodařilo rozehrát a během pouhých 32 sekund vyhodili puk dvakrát na zakázané uvolnění.
21:41
Colton Parayko ve středním pásmu neměl příliš velkou rychlost, přesto se málem mezi čtyřmi hráči Nashvillu dostal po krásném slalomu do samostatného úniku. Nakonec ale neuspěl.
21:02
Pekka Rinne se vydal za svou bránu, aby tělem zastavil ve výskoku nahození Blues a poté přesně rozehrál.
20:09
V Bridgestone Areně začala prostřední část utkání, do které domácí Predators vstupují s jednobrankovým mankem, přestože si během první třetiny vytvořili několik slibných šancí a jednou dokonce orazítkovali tyč.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 9-11; Zablokované střely: 2-7; Vhazování: 65%-35%; Hity: 5-4; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.
Druhá třetina začne přibližně v 3:02.
St. Louis Blues se ujalo po třech minutách vedení, do kterého ho poslal pěknou střelou zápěstím Jaden Schwartz. Predators si vzápětí vytvořili několik velkých brankových příležitostí, ani jedna ale za jejich bývalým brankářem Carterem Huttonem neskončila. Nejblíže ke vstřelení gólu byl na domácí straně Colin Wilson, který z blízkosti orazítkoval levou tyč. Skóre po první třetině. Nashville Predators 0 St. Louis Blues 1.
20:00
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta a vypadá to, že spokojenější odejdou do kabin Blues.
18:15
Colin Wilson se ocitl v blízkosti levé tyče v obrovské šanci a střelou zápěstím mířil do bližšího levého horního rohu brány. Carter Hutton už byl překonaný, vzápětí ho ale zachránila tyč!
17:39
Craig Smith nabral na pravé straně útočného pásma rychlost a z kruhu pro vhazován svižně vypálil, jeho střela ale trefila pouze hruď připraveného Cartera Huttona.
15:44
Alexander Steen na opačné straně ledové plochy mohl udeřit v blízkosti pravé tyče, jenže Pekka Rinneho propálit nedokázal!
14:54
James Neal napřáhl v levém kruhu pro vhazování k jedovaté střele s příklepem, po které puk obrovskou rychlostí letěl k přední levé tyči, Carter Hutton ovšem vytáhl úžasný zákrok, když pravým betonem vleže jeho prudkou střelu vyrazil!
13:35
St. Louis se pokusilo rychle vrátit do útočného pásma po levé straně, jenže hosté ho nedokázali včas vyklidit a jejich snahu zastavilo postavení mimo hru.
12:14
Jay Bouwmeester vypálil rychle od modré čáry a jeho pokus letící těsně nad ledem mířil přesně k levé tyči. Pekka Rinne toho sice příliš mnoho neviděl, pravým betonem ale dokázal zasáhnout a vyrazit puk mimo tři tyče své brány!
11:45
Predators nejprve z pravé strany mířili vedle vzdálenějšího levého horního rohu brány a o deset sekund později puk vyhodili po nepřesné kolmé přihrávce na zakázané uvolnění.
10:53
Blues na pravém křídle od mantinelu nahodili puk směrem na bránu, Pekka Rinne měl ovšem dobrý výhled a kotouč v pohodě ukryl ve své lapačce. Následuje komerční přestávka.
10:19
Úvodní část dnešního utkání se přehoupla do své druhé poloviny a Nashville doma prohrává se St. Louis 1:0, když se v úvodu utkání prosadil Jaden Schwartz.
09:55
Carl Gunnarsson využil na levé straně útočného pásma volného prostoru a zápěstím mířil ke vzdálenější pravé tyči, Pekka Rinne byl ale pozorný a jeho pokus letící těsně nad ledem ukryl ve své lapačce.
09:11
Filip Forsberg na pravém křídle nabral obrovskou rychlost a v blízkosti pravé tyče chtěl z kruhu pro vhazování zamířit do bližšího horního rohu brány, střela zápěstím mu ale nesedla a skončila v ochranné síti.
08:21
Vyloučený Jay Bouwmeester je zpět na ledě a St. Louis Blues hraje po přečkání úvodního oslabení v plném počtu.
07:53
Nashville chtěl vrátit puk zpětnou přihrávkou na modrou čáru, jenže na ní nebyl žádný z domácích hokejistů a Predators se vlastní chybou připravili o útočné pásmo.
07:21
Predators si vytvořili obrovský tlak a v blízkosti brány se dostali ke dvěma střelám, obě dvě ale byly nepřesné a zamířily mimo.
06:20
Jay Bouwmeester chtěl u levé tyče své brány nenápadně zastavit Jamese Neala, což se mu nepodařilo, a obránce St. Louis Blues usedl za nedovolené bránění na 2 minuty na trestnou lavici.
06:11
Dnešní zápas se bude rozhodovat ve středním pásmu, kdo neutrální zónu dokáže ovládnout, s největší pravděpodobností zvítězí. Před pár okamžiky souboj u střídaček skončil remízou, protože puk se odrazil na jednu z lavic a na řadu přišla krátká reklamní přestávka.
05:24
St. Louis Blues se v Bridgestone Areně ujalo brzkého vedení a Nashville nyní vyhodil puk podél boxu časoměřičů na zakázané uvolnění.
03:59
St. Louis právě vstřelilo branku!
JADEN SCHWARTZ si na pravém křídle od mantinelu sjel skvěle před bránu a z blízkosti krásnou střelou zápěstím zamířil mezi lapačku a levý beton Pekka Rinneho, který zřejmě čekal přihrávku a nedokázal ideálně zasáhnout v motýlku. Asistence: Vladimir Tarasenko a Colton Parayko.
03:40
Vladimir Tarasenko nebezpečně vypálil z levého kruhu pro vhazování po ledě na přední tyč, kde byl připravený Pekka Rinne a pravým betonem jeho pokus skvěle vyrazil!
02:08
Colton Sissons se ocitl v blízkosti levé tyče v první obrovské šanci, jeho následná střela se ovšem mezi tři tyče nevešla a skončila na boční síti brány Cartera Huttona!
01:10
Ryan Ellis z pravého kruhu pro vhazování na opačné straně ledové plochy mířil do předního pravého horního rohu brány, jeho následná střela ale skončila nad a v ochranné síti.
00:28
Jaden Schwartz na levé straně pěkně zavezl puk do útočného pásma a po krásné stahovačce hledal v blízkosti levé tyče Alexe Pietrangela, těsně před ním ale puk sebral jeden z hráčů domácího Nashvillu Predators.
00:05
Puk dopadl na led a Predators se okamžitě po levém křídle vydali do útočného pásma, P.K. Subban se ale ocitl v postavení mimo hru, které bylo posouzeno jako úmyslné.
00:01
V Bridgestone Areně jsou zatím světla zhasnuta, za malou chvíli se ale rozsvítí a po zaznění americké národní hymny bude moci utkání mezi Nashvillem Predators a St. Louis Blues v čele s novým kapitánem Alexem Pietrangelem za pár okamžiků začít.

Nashville Predators: Rinne – Josi (A), Ellis, Ekholm, P. K. Subban, Irwin, Y. Weber – Arvidsson, Johansen, Neal (A) – C. Wilson, Ribeiro, C. Smith – Forsberg, Fisher (C), Åberg – Järnkrok, Sissons, Watson. Hlavní trenér: Peter Laviolette.

St. Louis Blues: C. Hutton – Bouwmeester, Pietrangelo (C), Gunnarsson, Shattenkirk, Lindbohm, Parayko – Steen, Berglund, Perron – Schwartz, Stastny (A), Tarasenko (A) – Jaškin, Lehterä, Jakupov – Upshall, Brodziak, Reaves. Hlavní trenér: Ken Hitchcock.

Rozhodčí: Steve Kozari, TJ Luxmore. Čároví: Shandor Alphonso, Bryan Pancich.

St. Louis Blues

Nail Jakupov se vrací do sestavy St. Louis poté, co poslední tři zápasy strávil v pozici zdravého náhradníka. Jakupov ve třetí formaci nahradí Robbyho Fabbriho a bude hrát po boku Dmitrije Jaškina a Joriho Lehtery. Útočník Blues v letošní sezóně NHL během jedenácti zápasů vstřelil dva góly a zaznamenal dvě asistence. Do brány se místo Jakea Allena postaví Carter Hutten, kterého čeká pikantní zápas proti svému bývalému klubu. Speciální zápas čeká také Alexandera Steena, kterého dělí jediný gól od hranice 200. gólu v NHL.
Nashville Predators

Do sestavy Nashvillu se proti St. Louis vrací kapitán Mike Fisher, který vynechal poslední tři utkání kvůli zranění v horní části těla a po tréninku prohlásil, že se cítí dobře a brzy se vrátí zpět. Predators bodovali ve čtyřech zápasech v řadě, když v posledním utkání zvítězili 3:1 nad Ottawou. Útočník Ryan Johansen během dvanácti zápasů vstřelil jediný gól, zatímco Filip Forsberg během stejného množství utkání ani jeden.
Jake Allen se ve čtvrtek v noci obrovskou měrou podílel na bodu St. Louis, které dokázalo dotáhnout zápas na ledě Chicaga do prodloužení, a proti Nashvillu se bude snažit na svůj skvělý výkon navázat. Blues po dvou výhrách v řadě pohráli a na vítěznou dráhu se budou snažit vrátit proti Nashvillu, který naopak po dvou porážkách v řadě zvítězil nad Ottawou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.