Tampa Bay: 24
Československá stopa v utkání:

Ondřej Palát (TBL) – 0+0
Andrej Šustr (TBL) – 0+0
Třetí třetina nenabídla nikterak záživný hokej. Za stavu 3:0 se utkání už spíše jen dohrávalo. Tampa si tedy po pěti výhrách v řadě připisuje porážku. Domácí naopak míří opět na vítěznou vlnu.
59:11
Tampa právě vstřelila branku!
Střelu z pravého kruhu ještě Rinne dokázal vyrazit, na dorážku z hole TYLERA JOHNSONA však už byl krátký. Tampa si tedy připisuje alespoň čestný gól. Asistence: Nikita Kučerov, Viktor Hedman.
58:27
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Ryan Ellis – 2 min. + trest ve hře, napadení).
58:27
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (J.T. Brown – 2 min., napadení).
58:27
Utkání se nám trošku přiostřuje. Ellis pálil z první, ale vrazil do něj Brown. Ten se se svým soupeřem vůbec nepáral a naložil mu i ve chvíli, kdy byl Ellis na zemi.
57:23
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Cédric Paquette – 2 min., napadení).
55:59
Bleskům se dnes zkrátka nedaří, a to ani v přesilovkách. Opět se svojí vlastní špatnou rozehrávkou dostala Tampa z útočné třetiny.
54:19
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Mike Fisher – 2 min., bitka).
54:19
Josi byl tvrdě sražen k mantinelu, což vyvolalo šarvátku za brankou domácích. Uvidíme, zda se bude vylučovat.
53:29
Arvidsson se ocitl úplně osamocený před Bishopem, ale trefil pouze tyč! Obrovská příležitost, Nashville už měl vést o čtyři branky.
52:19
Šustr vystřelil na Rinneho, který s velkými obtížemi musel jeho ránu likvidovat. To byla velice dobrá střela českého obránce ve službách Tampy Bay.
51:39
Ekholm spadl za vlastní brankou při rozehrávce, ale pomohl mu Subban. Žádné větší vzrušení se tedy nekonalo.
50:23
49:54
49:15
Tampa sice má silný tým, ale na hře týmu jde vidět, že je s výsledkem smířen. Žádné velké napadání ani tlak. Spíše se hraje na branku hostů.
48:23
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Victor Hedman – 2 min., napadení).
48:19
Tampa se vlastní špatnou rozehrávkou dostala ven z útočného pásma.
47:54
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Viktor Arvidsson – 2 min., krosček).
47:45
Ze strany Tampy je to křeč. Pořádně se jim nedaří dostat se do útočného pásma.
46:50
Přihrávka rukou přerušuje hru. Bude se vhazovat ve středním pásmu. Nejdříve nás ale čeká reklamní přestávka.
46:38
Subban se vypořádal s nátlakem Paláta s Kučerovem velice zkušeně. Projel mezi nimi tak nečekaně, že to ani jeden z hostujících útočníků nečekal.
45:59
Domácí hrají co potřebují. Udržují soupeře mimo nebezpečí – daleko od své branky. Sami se však nikam nehrnou.
44:39
Point nevěděl co s kotoučem, a tak spíše ze zoufalosti vypálil od modré čáry. Pro Rinneho nic složitého.
43:59
Ellis a Josi kombinují ve svém pásmu. Oba dnes hrají velice slušně, první jmenovaný už má tři asistence.
42:48
Tampa je v úvodu třetí části výrazně aktivnější než domácí Nashville. Přesto je hra rozkouskovaná, každou chvíli rozhodčí píská nějaké porušení pravidel. Tentokrát se provinil Fisher přihrávkou rukou...
41:37
Callahan pálil z levého kruhu a mířil do horního růžku. To na Rinneho neplatí, jelikož je vysoký a na puk dosáhl svým ramenem, kterým jej také vyrazil.
40:54
Brown prověřil pozornost Rinneho poměrně ostrého úhlu, finský gólman ve službách Preds byl ale připravený.
40:29
Šustr čeká s pukem za vlastní brankou a bude rozehrávat...
40:01
Střely na branku:

Predators: 23
Lighting: 14
Další třetina začne přibližně v 4:02.
Je za námi druhá třetina. V ní si Nashville vypracoval díky dvěma brankám Subbana třígólový náskok. Ve třetí třetině mu tak stačí už jen nepřipustit nějaké komplikace a utkání s klidem dohrát.
40:00
39:19
Znovu se přerušuje hra. Tentokrát někdo nadzvedl puk do ochranné sítě.
38:26
Pěkná akce první formace Predátorů. Neal hledal v mezikruží dobře postaveného Johansena, ale nepřihrál přesně. Díky tomu se k puku poměrně náhodou dostal Arividsson, který okamžitě vyslal kotouč na Bishopa. Gólman si připsal skvělý zákrok pravým betonem.
37:13
Ofsajd domácích. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
36:39
Drouin teď spálil velkou šanci. Callahan si objel branku a následně zpoza branky přihrál na volného prvního jmenovaného hráče. Ten nedokázal z první zamířit přesně do horního růžku.
35:35
Hosté nehrají špatný hokej, ale nedávají své šance. Nashville je efektivní a vede hlavně díky střelám od modré čáry.
34:45
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Vladislav Naměstnikov – 2 min., bitka).
Vyloučení v týmu Nashville Predators (P. K. Subban – 2 min., bitka).
34:45
32:35
Nashville právě vstřelil branku!
P. K. SUBBAN. dnes pálí ostrými! Tentokrát Bishop nestačil na jeho střelu zápěstím z prostoru mezi modrou čárou a pravým kruhem pro vhazování. Nutno dodat, že s touto ránou asi nic dělat nešlo, byla tvrdá a přesně umístěná. Asistence: Filip Forsberg a Ryan Ellis.
30:23
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Alex Killorn – 2 min., hákování).
29:55
Nashville jde do dvou brankového vedení! P. K. SUBBAN napřáhl od modré čáry a trefil se přesně do sítě. Asistence: Ryan Ellis a Mike Ribeiro.
28:19
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Brayden Point – 2 min., podražení).
24:08
Několik zajímavých příležitostí na straně hostů gólem nekončí! Nejprve pálil Killorn, následně i Hedman.
20:01
Další třetina začne přibližně v 3:04.

Nashville: 10
Tampa: 7
Máme za sebou první část zápasu. Nedá se říct, kdo byl lepší, protože jsme viděli rozhodně vyrovnanou první třetinu utkání. Šance zápasu nevidí, takže je rozhodně na co se dívat.
20:00
18:51
Killorn nahodil kotouč na Rinneho a šel střídat. Ani jeden tým se nikam nehoní.
17:41
Johnson šel ze strany sám na Rinneho, který ho však vytlačil a znemožnil mu zakročit.
16:58
Johansen nejprve zasáhl tvrdým hitem jednoho z bránících hráčů, následně vyslal jedovatou střelu, kterou však Bishop opět viděl...
16:27
Fisher to zkusil z prostoru levého kruhu, ale Bishop opět chytá.
16:10
Čeká nás další reklamní přestávka. Na ledě se nic speciálního neděje.
15:38
Bishop si připsal další vcelku jednoduchý zákrok.
14:59
Rozhodčí přerušuje hru podruhé v krátkém časovém sledu. Tentokrát je na vině ofsajd.
14:29
Postavení mimo hru. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
13:32
Wilson krásně přihrával zpoza branky na Ekholma, který však mířil mimo branku. Tento útočník je dnes velice aktivní a zkouší soupeřovu branku ohrozit v téměř každém střídání.
12:06
Puk zastavil opět Rinne. Tentokrát ale nešlo o nic nebezpečného a složitého.
10:56
Subban si připsal dobrý zákrok i v obraně. Teď zastavil rozjíždějícího se Killorna ještě před modrou čárou.
10:15
Šustr byl úplně osamocený před Rinnem, který však řekl ne inkasování. Puk chytil reflexivně lapačkou. Skvělý zákrok finského gólmana!
09:20
Druhá formace domácího Nashvillu předvedla další tlak na branku, z čehož byl pořádný zmatek v brankovišti. Skvělý Bishop však stále odolává.
08:35
Wilson mohl jít sám na gólmana, kdyby na poslední chvíli Garrison kotouč útočníkovi nevypíchl.
07:59
Killorn mohl zamířit do úplně prázdné branky, ale časové tísni selhal.
07:19
Další tečovaná střela na straně Nashvillu. Povedlo se to Fisherovi, Bishop však byl pozorný.
05:53
Josi se snažil dohnat puk, který si Nashville srazil mimo své pásmo. Hostující Hedman mu ale nedovolil téměř nic.
05:15
Ofsajd. Hra je teď poměrně hodně rozkouskovaná.
04:25
Netrvalo to dlouho a máme tady první branku zápasu! Do vedení jdou domácí poté, co Josi vypálil od pravého mantinelu a jeho střelu tečoval VIKTOR ARVIDSSON. Asistence: Roman Josi a Ryan Ellis.
03:36
Rinne si připsal další důležitý zákrok. O ohrožení jeho svatyně se postaral Filppulla, které z ostrého úhlu pálil tak, že se gólmanovi nepříjemně kotouč postavil na hranu.
03:09
Forsberg střílel z levého kruhu a Ribeiro jeho trefu tečoval částí své výstroje na Bishopa, který si však opět poradil.
02:55
I Bishop si připisuje první zákrok. Järnkrok ho prověřil z větší vzdálenosti, pro zkušeného gólmana nešlo o nic složitého.
01:45
Rinne si připsal tři velice důležité zákroky! Zlikvidoval totiž dvě naprosto tvrdé a přesné střely od modré čáry, které vyslal Koekkoek.
00:52
Rozhodčí podruhé během krátké chvíle přerušuje hru. Tentokrát kvůli postavení mimo hru.
00:34
To se mu však nepovedlo dle jeho představ a puk končí na zakázaném uvolnění.
00:16
Weber rozehrává kotouč za brankou.
00:01
Utkání za několik minut začne. V NHL již tradičně musíme počítat s drobným zpožděním.

Nashville Predators: Rinne (Mazanec) – Ellis, Josi, P. K. Subban, Ekholm, Y. Weber, Irwin – Neal, Johansen, Arvidsson – C. Smith, Ribeiro, Forsberg – Åberg, Fisher, C. Wilson – Watson, Järnkrok, Sissons.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Nestěrov, Hedman, Šustr, Garrison, Coburn, Koekkoek – Kučerov, Naměstnikov, Palát – Point, T. Johnson, Killorn – Drouin, Filppula, Callahan – J.T. Brown, Paquette, Boyle..

Andrej Šustr (TBL) – 0+3
Ondřej Palát (TBL) – 3+5

TAMPA BAY LIGHTING

Tampa má momentálně obrovskou formu. Všech pět předchozích zápasů vyhrála. Dokonce v nich nastřílela 15 branek a jen 4 inkasovala. V dnešním zápase tak bude rozhodně favoritem, a to i přes to, že jim na delší dobu bude chybět kapitán a největší hvězda Steven Stamkos.

Nejproduktivnější hráči:

1. Nikita Kučerov – 9+13
2. Steven Stamkos – 9+11
3. Valtteri Filppula – 4+9
4. Viktor Hedman – 3+10

NASHVILLE PREDATORS

Nashville nezažíval zrovna povedený start do nového ročníku NHL. V posledních utkáních však zabral a jeho forma jde nahoru. Přesto manažeři týmu nemůžou být spokojení. Vysokou výhru střídá vysoká prohra. Naposledy Preds podlehli Blues.