Československá účast

Michal Rozsíval (CHI) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:43
Richard Pánik (CHI) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 9:12
Marián Hossa (CHI) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:23
Ve třetí třetině jsme branku neviděli, a tak vítězí domácí poměrem 2:1. Nutno říci, že dnes zářili oba brankáři – oba si připsali shodně 33 zákroků. Já se pro dnešek loučím, budu se na Vás těšit při zítřejším onlajnu, ve kterém sehrají další domácí zápas Žraloci ze San Jose, na jejichž led přijedou Ostrované z New Yorku!
59:58
Panarin už jen nahazuje puk na Jonese, San Jose dnes bude brát dva body.
59:19
Braun odrazem o mantinel mířil do odkryté klece, po puku ovšem zasprintoval Keith, který na lajně odpálil kotouč!
58:35
Hosté hrají bez brankáře! K vyhození Burnse se tlačil Marleau, ale hostujícího obránce nepřetlačil.
58:07
Joe Thornton zkušeně uklidňuje hru přihrávkou na beky.
57:16
Nyní už se odhodlala k obraně i elitní formace domácích. Vítězství je blízko, přijít o něj může San Jose ale snadno.
56:40
Wingels se zasloužil o vyhození puku na soupeřovu polovinu, Hawks už nemají příliš mnoho času.
55:42
Tierney zakončoval po vyjetí zpoza branky, jeho střelu ještě nadvakrát dorážel Ward, ale i tentokrát hostující brankář udržel naděje na bodový zisk svého týmu!
55:41
55:12
Puk opět míří až k Martinu Jonesovi.
54:57
Burnsovo nahození zastavil svou holí Pavelski.
54:39
Couture přestřelil bránu, hosté se osvobozují.
54:33
Nyní vypustil ze své hole střelu Pavelski, našel jen znak na hrudi Crawforda.
54:07
Další pokus Burnse drží hostující gólman v náruči, Pavelski nedokázal puk tečovat.
53:48
Vlasicovu střelu z kraje pásma nemohl Crawford viděl přes clonícího kapitána Pavelskiho, puk naštěstí pro Chicago mířil těsně vedle.
53:40
Campbell (CHI) je vyloučen na 2 minuty za podražení.
53:16
Haley zachytil puk ve středním pásmu, ihned ho ale odevzdal soupeři a odešel střídat.
51:58
Pavelski opět dostal nabito, tentokrát puk netrefil, ale ujal se ho Tierney, který si krásně položil hostujícího brankáře, jenže už nestihl zasunout puk za brankovou čáru. Na té se zjevil Hjalmarsson a přesně z lajny odpálil puk!
51:23
Joe Thornton tentokrát nepřihrál dobře, a tak může hrát Kane.
50:36
Jones se zapojil do rozehrávky, když upálil puk před napadajícím útočníkem.
50:07
Bez přípravy pálil po přihrávce zpoza branky Anisimov, betony domácího brankáře ovšem byly na svém místě. Sledujeme fantastické představení obou brankářů!
49:23
Další střelu od modré si efektivně stáhl do své lapačky Martin Jones.
48:51
Matt Nieto se snažil natlačit před Crawforda, který puk stihl vypíchnout hokejkou.
47:53
Patrick Marleau se dostal za obranu hostů, jeho pohotový pokus zápěstím vyrazil hostující brankář vysoko nad bránu!
47:41
Po komerční přestávce musel opět zasahovat lapačkou Jones – úspěšně.
46:27
Čtvrtá lajna domácích se na ledě objevuje velmi sporadicky, tentokrát si ale svým napadáním vytvořila další gólovku. Zápěstím pálil Vlasic, ale hostující brankář dokázal i přes clonícího Labanca zasáhnout!
45:51
Další zákrok si do svých statistik zapíše Jones po střele Pánika.
44:50
Thornton dnes hraje parádní utkání! Nyní opět našel v mezikruží osamoceného Pavelskiho, proti kterému zasáhl dnes také výborný Crawford!
44:32
Hinostroza vystřelil mezi obránci, jeho pokus vytěsnil Jones do ochranné sítě.
43:44
Hartman se krásně prokličkoval z rohu hřiště až před Jonese, odkud zazvonil na tyč domácí klece!
43:25
San Jose je pod tlakem, Hawks se snaží dobýt domácí branku.
42:54
Campbellovu tvrdou ránu z levé strany má Jones ve své moci.
42:20
Hosté se nyní dlouho drželi v útočném pásmu, až Dillon dokázal puk dovézt na polovinu soupeře.
41:15
Burnsovu střelu nebezpečně tečoval projíždějící Ward, Crawford ale drží Chicago nad vodou.
40:21
Thornton zpoza branky připravil pozici pro Pavelskiho, ten z úhlu netrefil branku.
40:01
Je paradox, že v každé třetině inkasovaly vždy lepší týmy. San Jose tuto periodu ovládlo, přesto se Chicagu podařilo snížit. O to se postarala dvojice ruských hráčů Anisimov – Artěmij Panarin, když druhý jmenovaný proměnil střelou bez přípravy nabídku svého krajana. Kdo vyhraje třetí třetinu?

Další třetina začne přibližně v 6:06!
40:00
39:04
Hinostroza našel zpoza branky Motteho, který ovšem z bezprostřední blízkosti zamířil jen do betonů domácího gólmana!
37:47
37:28
Hosté hrají ve čtyřech, mezitím se blýskl Crawford, který vychytal pohotovou ránu Pavelskiho!
36:10
Rychlou kombinaci Sharks zakončil Burns, jehož ránu skvěle vyrazil Crawford.
36:06
36:06
Joe Thornton z velkého úhlu orazítkoval střelou zápěstím břevno hostující brány!
36:02
Pavelskiho nahození si krásně stáhl Thornton, zasunout puk za brankovou čáru už mu obrana Hawks nedovolila.
35:47
A hosté jdou do tří! Motte (CHI) je vyloučen na 2 minuty za sekání. Devatenáct sekund se bude hrát 4 na 3, po uplynutí tohoto času se vrátí domácí Wingels.
35:28
Hráčská lavice (CHI) inkasuje 2 minuty za ppříliš mnoho hráčů na ledě, tento trest si odsedí Schmaltz.
35:10
Domácí se osvobozují, puk letí až ke Crawfordovi.
34:48
Keithovu střelu v přesilovce podržel Martin Jones ve své lapačce.
34:06
Wingels (SJS) je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.
34:06
Wingels u mantinelu srazil jednoho z hostů, což se nelíbilo Rasmusessenovi. Následně vznikla hromadná strkanice, po které uvidíme reklamní přestávku.
33:19
Po přihrávce Schmaltze pálil podobně jako Panarin jeden z hostů, tentokrát se ovšem prezentoval skvělým zákrokem Martin Jones!
32:11
Chicago právě vstřelilo branku!
Domácí sice nyní ve hře dominují, hosté přesto dokázali snížit po rychlé kombinaci přes šíři pásma. Anisimov našel na vrcholu levého kruhu napřaženého krajana ARTĚMIJE PANARINA, který okamžitě vypálil, a tak se Jones nestihl proti jeho přesně střele přesunout. Asistence: Arťom Anisimov, Niklas Hjalmarsson.
31:40
Hinestroza skvěle skryl svoji střelu za obránce Martina, jenže jeho pokus mířil mimo tři tyče.
31:27
Po nepřesné souhře domácích končí puk mimo hrací plochu.
30:05
Domácí se dostávají do nebezpečných šanci jak na běžícím páse. Nieto nyní stál přímo proti Crawfordovi, ten si s jeho střelou na přední tyč poradil!
29:10
Donskoi nabízel puk na teč Couturovi, střelec první branky ovšem nedokázal letící kotouč usměrnit za brankovou čáru.
28:27
Thornton nádherným křižným pasem našel na levé straně připraveného kapitána Pavelskiho, proti jeho střele z první se fantasticky přesunul Crawford, který třetímu gólu zabránil pohotovou vyrážečkou!
27:57
Vlasic po chybě Patricka Kanea mířil ze strany na bránu hostí, na poslední chvíli zakročil Seabrook, a tak bek Sharks stačil puk poslat jen do betonu Crawforda!
27:23
Seabrook pálil jen do betonů Jonese, následně se puk odráží až na polovinu Chicaga.
27:13
Schmaltz vypálil jen do náruče připraveného brankáře San Jose.
26:33
Zakončení Anisimova drží Jones ve své lapačce.
25:31
Hossa nádherně přihrál v přečíslení 2 na 1 Hinestrozovi, který šel proti Jonesovi do kličky. Jones se natahoval jak mohl, ale na puk betonem nedosáhl, jenže hostující útočník zamířil jen do tyče!
Hra bude na chvíli přerušena, opravuje se díra v ledu před brankou Chicaga.
24:39
Dnes skvěle hrající Chris Tierney přihrál před branku na Joonase Donskoi, ten se snažil přehodit bekhendem beton brankáře Crawforda, jenže zamířil tak vysoko, že přestřelil i branku!
24:03
San Jose vychází z velmi pevné defenzivy, Hawks mají tuto třetinu velké problémy s útočením.
23:16
Thornton poslal před branku milimetrový pas na Pavelskiho, ten ovšem puk nedostal za záda Crawforda, protože v rozhodující moment uklouzl.
21:55
Střelu od modré ještě dorážel Tierney, z bezprostřední blízkosti ale mířil jen do nastaveného betonu.
20:48
A opět musel zasahovat hostující brankář, tentokrát proti střele Brauna.
20:40
Crawford už drží puk ve své lapačce, vhazovat se bude v pásmu Chicaga.
20:01
Hosté měli sice v první třetině více ze hry, domácí ale díky dvěma krásným gólům vedou 2:0. O ten první se postaral v přesilovce 4 na 3 přesnou ranou z kruhu Logan Couture, druhý přidal naopak v oslabení Joel Ward, který přechytračil Crawforda a zasunul puk za jeho záda.

Další třetina začne přibližně v 5:08!
20:00
19:55
Burns se hnal za zblokovanou ránou jednoho z hostů, před branku se ovšem nedokázal natlačit.
19:29
Burns z rohu hřiště namazal puk Hossovi, který nedokázal překonat domácího brankáře, protože z bezprostřední blízkosti mířil do teploměru, jenže Jones si toto místo pohlídal!
18:55
Rychlý brejk zakončoval Rasmussen, ten v dobré šanci přestřelil břevno.
18:39
Vlasicova střela byla zablokována, domácí se musí vrátit.
17:57
Jedovatou ránu Nieta vyráží Crawford do rohu svou lapačkou.
17:31
Střelec druhé branky Joel Ward jen vyhazuje puk a odchází střídat.
16:34
Proti Hjalmarssonovu nahození stály připravené betony domácího brankáře.
14:42
San Jose právě vstřelilo branku!
Žraločí nádrž bouří, San Jose skóruje po krásné individuální akci v oslabení. Tietney se ujal puku za vlastní brankou a vyhodil ho, jenže Seabrook se po něm natahoval, přičemž upadl. Do úniku tak mohl JOEL WARD, který si doslova vychutnal hostujícho brankáře – velkým nápřahem naznačil střelu, objel Crawforda a zasunul puk za jeho záda. Asistence: Chris Tierney.
14:29
Toews pálil bez přípravy po přihrávce Panarina, Jones byl připraven.
14:16
Vlasic (SJS) je vyloučen na 2 minuty za podražení.
13:21
DeMelo napálil puk jen do blokujícího hráče hostí, a tak mohl Motte mířit zcela sám na Jonese, v úniku trefil jen betony domácího gólmana!
12:36
Oba týmy jsou v plném počtu.
12:28
Burnsova přihrávka byla velmi špatná, a tak musí San Jose velmi rychle zpět.
11:32
Přesilovka 4 na 3 přináší Žralokům vedení. Pavelski poslal puk ze středu hřiště na levý bod pro vhazování, odkud dělovkou vymetl pavučinky v hostující brance LOGAN COUTURE, na jehož ránu byla lapačka Crawforda příliš pomalá. Asistence: Joe Pavelski. Brent Burns.
11:20
Anisimov (CHI) je vyloučen na 2 minuty za hákování. Bude se hrát 4 na 3.
10:36
Máme tu první vyloučení dnešního zápasu. Dillon (SJS) a Motte (CHI) jsou vyloučeni na 2 minuty za sekání.
10:36
10:28
Sledujeme hokej jako na houpačce, ten teď přeruší ofsajd domácích.
09:04
Po Burnsově ráně se snažil dorážet Thornton, ale hostující brankář drží nadále čisté konto.
08:47
Po zakázaném uvolnění Chicaga se bude vhazovat před Crawfordem.
08:18
Toewsovu přihrávku vzduchem skvěle sklepl Tierney.
07:44
Wardova štiplavá střela od levého hrazení jen těsně minula přední tyčku.
07:24
Braun vytečoval přihrávku jednoho z hostů mimo hřiště, po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
06:52
Marian Hossa další šanci Hawks zakončil jen do zadního mantinelu.
06:10
Schmaltzův pokus vyráží domácí brankář vyrážečkou, sledujeme velmi zajímavou podívanou.
05:31
Po chybě Martina pálil z nulového úhlu Krüger, jenže Jonese na přední tyči nepřekvapil.
04:59
Boedker se z levého křídla dostal nečekaně až před Crawforda, bohužel pro domácí zamířil jen do jeho připravené náruče!
03:58
Hjalmarssonova střela se zastavila o blokující hráče, následně vypadla do mezikruží, nikdo z hostů se ale k puku nedostal.
02:56
Domácí působí velmi zaskočeně, nyní pouze vyhodili kotouč na soupeřovu polovinu a odešli střídat.
02:19
Martin Jones musel být opět v pohotovosti, tentokrát proti střele Hartmana.
01:38
Panarin se dostal až přímo před Jonese, jenže sám na domácího brankáře nevyzrál – jeho rána zápěstím mířila jen do zadního hrazení!
01:15
Coutere se snažil natlačit před Crawforda, ale spadl.
00:36
V první minutě tohoto utkání hráli na puku hosté, následně se k němu dostali i domácí, ti ovšem jen vyhodili na zakázané uvolnění.
00:01
Zranění hráči

Hertl (SJS) – koleno
Karlsson (SJS) kotník
Van Riemsdyk (CHI) – horní část těla

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Burns, P. Martin, Braun, Vlasic, DeMelo, Dillon – Pavelski (C), J. Thornton (A), Marleau – J. Ward, Couture (A), Donskoi – Bødker, Tierney, Nieto – Labanc, Wingels, Haley.

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – B. Campbell, Keith (A), Seabrook (A), Rozsíval, Hjalmarsson, Forsling – P. Kane, Toews (C), Schmaltz – Hossa, Anisimov, Panarin – Motte, Krüger, Rasmussen – Pánik, Hinostroza, Hartman..

Chicago Blackhawks

Hawks předvádějí v poslední době velmi rozporuplné výkony. Dva ze čtyřech zápasů na aktuálním tripu vyhrálo Chicago o gól, v dalších dvou si ale odneslo debakl. O ten se postaral Winnipeg, který vyhrál 4:0, na ledě Edmontonu dokonce schytali Jestřábi prohru 0:5. Přes tyto výsledky ovšem Chicago dominuje s 28 body Centrální divizi i Západní konferenci.

San Jose Sharks

Návrat po dlouhém tripu do své Žraločí nádrže se San Jose vyvedl náramně. Sharks doslova vymazali New Jersey poměrem 4:0, navíc legenda klubu Joe Thornton si připsala 900. bod v dresu Žraloků. Fantastická zpráva pro fanoušky kalifornského celku přišla včera, když byl zveřejněn fakt, že klub se domluvil z klíčovým obráncem Brentem Burnsem na prodloužení kontraktu o dalších osm let!

San Jose – New Jersey 4:0
Arizona – San Jose 3:2pp
St. Louis – San Jose 3:2
Carolina – San Jose 1:0
Tampa Bay – San Jose 1:3