Dmitrij Jaškin (STL) do zápasu kvůli zranění nezasáhl.
2. Jake Allen (STL) 27 zák., 1 gól, 96,4%
Trestné minuty: 13 – 11
Využité přesilové hry: 0/3 – 0/4
Bodyčky: 26 – 13
Vyhraná vhazování: 46% – 54%.
Je dobojováno! Papírový outsider z Vancouveru držel na ledě St. Louis remízový stav až do osmatřicáté minuty, v niž vstřelil vítěznou branku Kyle Brodziak. Kosatky poté ještě měly dostatek času na vyrovnání, jenže po Pääjärviho trefě z poloviny závěrečné části už bylo prakticky jasné, že oba body zůstanou ve Scottrade Center. To se v samotném konci zápasu ještě radovalo z gólu Pietrangela, jenž střelou do prázdné klece upravil skóre na konečných 4:1.
59:47
Ještě jeden zákrok Allena, který se přilepil k levé tyči a zneškodnil pokus dnes neviditelného ruského útočníka Goldobina.
59:17
Zápas se už pouze dohrává, hosté si jsou zcela vědomi, že z dnešního zápasu už body nevytěží.
59:00
Poslední minuta třetí třetiny.
58:20
LaBate se tak dlouho pošťuchoval s Reavesem až se oba pustili do pěstního souboje! Ten poměrně snadno vyhrál domácí tvrďák, což ale nic nemění na tom, že oba hráči dostávají pětiminutový trest.
58:20
57:25
St. Louis právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! Autorem čtvrté domácí trefy je ALEX PIETRANGELO, kterému přihrál před pravý kruh Jaden Schwartz a obránce Bluesmanů už při střele do prázdné branky měl snadný úkol. Asistence: Jaden Schwartz, Vladimir Tarasenko.
57:11
Kosatky to poměrně brzy zkouší bez brankáře v šesti hráčích v poli!
56:42
Perronův bekhendový pokus letěl vedle hostující klece. Pietrangelo poté vypálil od modré a zřejmě trefil masku Millera, kvůli čemuž sudí přerušili hru.
56:23
Ani Bo Horvat si na domácího gólmana nepřišel. Kotouč zmizel v ochranné síti.
55:37
Allen musel zasahovat po nahození od modré a teči v předbrankovém prostoru. Svůj úkol zvládl na jedničku, ovšem jeho kolegové se s pukem daleko nedostali.
54:32
Hosté se usadili v útočném pásmu, ale kromě nepřesné střely Daniela Sedina nic vážnějšího nepředvedli.
53:42
Schwartz v mezikruží ještě přihrával doleva na Steena, ale jeho pokus Trjamkin zablokoval mimo hrací plochu.
53:27
Chaput se Skillem teď nadělali domácí obraně spoustu problémů! Oba hráči se navzájem dostali do několika dobrých šancí, ovšem Allen si poradil se všemi čtyřmi střelami.
53:05
52:28
Berglund vleže rukou zablokoval dělovku Christophera Taneva a přesměroval puk až do ochranné sítě.
52:12
Henrik Sedin z úrovně brankové čáry hledal Daniela, ale o toho se postarali hned tři blízko postavení obránci.
51:43
Zatím to na snížení ale nevypadá, Bluesmani se chopili kotouče a bezprostředně jej vyhodili na druhý konec hřiště.
51:23
Kosatky rozehrávají svou čtvrtou přesilovou hru. Předchozí tři se jim nepodařily využít, což by se jim nyní opravdu hodilo.
51:05
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Scottie Upshall – 2 min., podražení).
50:49
Pietrangelovu střelu od modré vyrazil Miller k důraznému Reavesovi, jenž z dorážky netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
50:27
Domácí drží puk na hokejkách a nikam se moc neženou. Za aktuálního stavu se však není co divit.
49:41
Trenéři Vancouveru si vyžádali kontrolu u videa, která však žádný ofsajd domácích hráčů neprokázala. Kosatky tak přicházejí i svůj time-out.
49:41
Deset minut před koncem se Blues radují z dvoubrankového náskoku! Berglund si za Millerovou klecí zastavil Gunnarssonovu přihrávku a bekhendem nabídl puk před branku MAGNUSI PAAJARVIMU, který ranou bez přípravy propálil hostujícího gólmana a navýšil náskok Blues na 3:1. Asistence: Patrik Berglund, Carl Gunnarsson.
49:17
Domácí jsou v posledních minutách aktivnější. Potvrdila to i Tarasenkova střela z bodu pro vhazování, kterou Miller stihl jen instinktivně vyrazit.
48:35
Bowmeesterova prudká rána z blízkosti levého mantinelu Millera nepřekvapila. Následuje komerční pauza.
48:11
Parayko se vydal na útočný výlet a i když u sebe neměl žádného spoluhráče, tak podržel puk v ofenzivní třetině.
47:35
Perron se v nikterak závratné rychlosti natlačil před obránce, ale z pravého kruhu pro vhazování také narazil na dobře postaveného Millera.
46:35
Až v samotném závěru přesilové hry se ke střele z pravého kruhu dostal Tarasenko, ovšem Miller zalepil všechny dírky u své levé tyčky.
46:31
46:07
Edler zablokoval pokus Parayka a sám vyhodil kotouč tak, aby mohl se svými kolegy vystřídat.
45:46
Kosatky se poměrně dobře brání a nenechávají domácí hráče střílet na svého gólmana Ryana Millera.
45:07
Úvod třetí třetiny je hodně rozkouskovaný, další přerušení hry nastalo poté, co puk vyletěl mezi diváky.
44:49
Domácí mají dobrou šanci k odskočení na rozdíl dvou branek. Tarasenkovi teď ale puk přeskočil hokejku a namířil si to až do středního pásma.
44:31
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Jack Skille – 2 min., hákování).
43:49
Bortuzzo po pasu od Tarasenka spíše jenom nahazoval k brankovišti, u kterého se k pořádnému zakončení neprodral Steen.
43:21
Chaput si po své zablokované střele ještě jednou dojel kotouč a přihrál ho na Edlera, jenž na modré čáře nevtěsnal zakončení modré čáry.
43:01
42:32
Berglund vyhrál buly ve středovém kruhu a zkrátil přesilovku Canucks o několik cenných sekund.
42:02
Dobrou minutu kombinace ukončil Henrik Sedin přihrávkou do mezikruží, kde se v solidní šanci ocitl jeho bratr Daniel, jenomže Allen reflexivním zákrokem zabránil vyrovnání.
41:31
Bluesmani už jsou opět ve čtyřech a nyní z vlastního pásma sledují souhru přesilovkové pětky Canucks.
41:01
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (David Perron – 2 min., hákování).
40:57
Brandon Sutter dostal přihrávku od Henrika Sedina a z prvního doteku přihrál k vzdálenější tyči Danielovi. Ten měl před sebou úplně prázdnou branku, jenže tu trestuhodně minul!
40:41
Ben Hutton překročil modrou čarou v nevhodnou dobu, kvůli ofsajdu je hra ve třetí třetině poprvé přerušena.
40:28
Pietrangelo v pokračujícím oslabení nic nevymýšlel a z vlastního pásma vyhodil puk až k Millerovi.
40:01
Střely na branku po 2. třetině: 22 – 20.
V prostřední části zápasu mezi St. Louis a Vancouverem byli většinou mnohem nebezpečnější domácí, což se však ve statistice střel na branku příliš neodrazilo. To už ale neplatí o podobě skóre, které se ve druhé třetině posunulo na aktuální stav 2:1 pro Blues. Ti se vůbec poprvé dostali do vedení v osmatřicáté minutě, když se po další chybě v rozehrávce Kosatek prosadil Kyle Brodziak. Vancouver tedy bude muset po druhé pauze dotahovat ztrátu, k čemuž mu možná pomůže i rozpůlená přesilová hra.
40:00
39:44
Horvat se parádní stahovačkou zbavil dvou hráčů najednou, ovšem střelou z pravé strany si už nepřišel na Allena.
39:26
Boucher jenom prodloužil Stecherovu přihrávku do útočného pásma, kde byli připravení jen obránci Blues.
39:11
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Robert Bortuzzo – 2 min., držení protihráče).
39:00
Poslední minuta druhé třetiny.
38:39
Boucherova teč letěla přesně do míst, kde byl postavený Allen. Ten o pár sekund později zasahoval i při Edlerově zakončení z delší vzdálenosti.
38:05
Pääjärvi nezpracoval přihrávku do volného prostoru a u levého hrazení si musel vypomoct s Berglundem, jehož skrytá střela letěla vedle hostující branky.
37:13
Blues v závěru druhé části podruhé skórují a obrací skóre zápasu! Tanev hrubě pokazil rozehrávku, při které posadil puk na hůl Alexe Pietrangela. Ten po přejezdu do útočné třetiny nechal kotouč KYLEU BRODZIAKOVI a ten se zaskvěl parádní střelou do pravého horního rohu. Asistence: Alex Pietrangelo.
36:49
Jakupov z nulového úhlu nahodil puk do brankoviště, kde však Miller žádnou chybu v podobě sražení kotouče do vlastní klece nepřipustil.
36:28
Postavení mimo hru se píská i na druhé straně. Vhazovat se bude u modré čáry poblíž Ryana Millera.
36:13
Bouwmeester trefil nohy bránícího hráče předním. Kosatky se tak vrhly do protiútoku, ale ten skončil ofsajdem bratrů Sedinů.
35:37
Horvat s Bärtschim připravili střelu pro Stechera, proti kterému ale Jake Allen zasahovat nemusel.
35:07
Magnus Pääjärvi dostal parádní přihrávku z pravého mantinelu. Tu ale nezužitkoval, když v pádu poslal puk mimo tři tyče.
34:17
Miller uklidňuje hru zákrokem a podržením puku po Brodiazkově pokusu z pravého mantinelu. Pokračovat se bude po reklamní pauze.
33:57
Na druhé straně se pod sprškou střel ocitl Miller. Upshallova první střela byla nepřesná, druhá už ano, ale hostující gólman ji zneškodnil. Gólem neskončily ani následné zakončení Reavese, který měl čas snad na čtyři bezprostřední dorážky!
33:07
Trjamkin se vrátil z trestné lavice a ihned dostal přihrávku do jízdy. S Pietrangelem na zádech se natlačil k brankovišti, jenže bekhendem trefil pravou tyč!
32:53
32:36
Sanford se znovu zjevil v předbrankovém prostoru a opět narazil na Millera, jenž si tentokrát pomohl betonem.
32:11
Jakupov si všiml vedle branky postaveného Sanforda. Ten převzal přihrávku, ale zpoza brankoviště nasměřoval puk jen pod Millerovu bradu.
31:58
Schwartz vrátil puk na modrou, ze které přilétla prudká střela Pietrangela. Ta zřejmě byla tečovaná Berglundem, ovšem Miller si i tak poradil.
31:41
Hosté vzápětí vyhodili puk do bezpečí a bez většího stresu mohli odjet na střídačku.
31:22
Tanev se položil do Tarasenkovy střely z levého kruhu a nepustil puk až k brankáři Millerovi.
30:53
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Nikita Trjamkin – 2 min., hrubost).
30:33
Několik přihrávek podél hrazení Bluesmanům šanci nepřineslo. Z obou stran je to hodně upracované, k vidění jsou zejména osobní souboje.
29:33
Nevynucený icing Vancouveru daruje domácímu celku buly v útočné třetině.
28:19
Brandon Sutter si našel kotouč v prostoru mezi kruhy, jenže Allen s jeho střelou zápěstím počítal.
27:57
Horvat udělal otočku kolem kotouče, ale střela z pravého kruhu gólem neskončila. Stejně tak dorážka Sbisy.
27:29
Upshallova přihrávka zpoza branky prošla až na modrou čáru, odkud se do puku opřel Bortuzzo, ovšem Ryan Miller byl znovu bezchybný.
26:32
Ty ale rychle ztratily puk a z toho mohl těžit Tarasenko, který nebezpečnou střelou z mezikruží Millera nepřekonal.
25:59
Barbašev s Jakupovem se u Millerovy klece neprosadili a dopředu už pádí letka Kosatek.
25:36
Až teď si zachytal Jake Allen, který lapačkou zastavil Sutterovu střelu z pravého křídla.
25:17
Hra se rychle přelévá ze strany na stranu, nicméně navrch mají jednoznačně bránící hráči, kteří soupeře do ničeho nepouští.
24:24
Shore zablokoval přihrávku od Bouwmeestera přesně na hůl spoluhráče, ale tomu se střela moc nepovedla.
23:38
Ani jeden z obou prvních útoků teď nic kloudného nevymyslel, na řadu tak přichází další formace a útok Blues.
22:35
Gunnarsson dlouhou přihrávkou skrz celé útočné pásmo našel u branky Jakupova, ale ten se u Millera k zakončení nedostal.
21:56
Scherova pomalá střela rovněž končí na betonech domácího gólmana. Ten poté sledoval Edlerovu nepřesnou dělovku.
21:45
Perron vyhodil puk na zakázané uvolnění. Stále se tak bude hrát u Allena.
21:21
Ihned po buly to zkoušel i Luca Sbisa, ale Allen byl se svými betony znovu na správném místě.
21:16
Hendrik Sedin přenesl hru zprava doleva na Huttona, jehož střela švihem skončila v Allenově lapačce.
20:53
Berglund se vracel do útočné třetiny v momentě, kdy v něm měl několik spoluhráčů – úmyslný ofsajd.
20:46
20:21
Vyhození Kosatek doletělo až na jednu střídaček. Hráči tak zůstávají v útočném pásmu Blues.
20:10
Druhá třetina je v plném proudu! V jejím úvodu se bude dohrávat domácí přesilová hra.
20:01
Střely na branku po 1. třetině: 10 – 9.
Ve všech směrech vyrovnaná první třetina moc pohledný hokej nenabídla, nicméně dvě branky v ní přesto padly. Jako první se po necelých čtrnácti minutách hry prosadil hostující kapitán Henrik Sedin, na jehož trefu ale o čtyři minuty později odpověděl Magnus Pääjärvi.
20:00
19:39
Po vyhození ze strany Kosatek zahrál Pietrangelo vysokou holí. Následuje vhazování po pravici Allena.
19:17
Domácí se nemohou vymanit od mantinelů a dostat se k potřebné přesilovkové kombinaci.
19:00
Poslední minuta první třetiny.
18:46
18:37
Tarasenko založil protiakci Blues a přihrávkou pod sebe vyzval k zakončení Schwartze, jehož utaženou střelu švihem Miller levou nohou vykopl.
18:13
Bouwmeester vložil hůl do hostující přihrávky a nepustil tak Vancouver do míst před brankou Jakea Allena.
17:32
Domácím se ještě před přestávkou povedlo vyrovnat na 1:1! Barbašev v útočném pásmu zachytil riskantní Edlerovu přihrávku a po odrazu ještě fantastickou přihrávkou našel před brankou zapomenutého MAGNUSE PAAJARVIHO. Ten bekhendovou střelou nejprve trefil pouze Millerův beton, avšak na druhý pokus se už nemýlil. Asistence: Ivan Barbašev, Nail Jakupov.
16:51
A další ofsajd, do kterého pro změnu vjel sám Bo Horvat.
16:43
Horvat špatně načasoval přihrávku na předním bruslícího Bärtschiho, který se dostal do evidentního ofsajdu.
16:26
O pár sekund později už ano. Nikolaj Godobin si totiž vzal puk z obráncovy hokejky a z mezikruží jej poslal do Allenovy výstroje.
16:19
Teď už Sbisa nahazoval do klubka těl před Allenem, jenž ale zasahovat nemusel.
15:59
A ještě jednou strážce domácí svatyně, který tentokrát musel zasahovat po Edlerově golfáku od modré čáry. O nějakou větší šanci se ale nejednalo, protože Allen měl znovu dobrý výhled.
15:37
Obrana Blues trochu zapomněla na Daniela Sedina, jenž zůstal u levého kruhu úplně sám, ovšem Allen na jeho střelu dobře viděl a zakročil.
15:10
Parayko rozehrál z vlastního pásma na Upshalla, jenž se nenápadně dostal až do palebné pozice, jenomže Miller se slabou střelou neměl žádný problém.
14:24
Blues se okamžité odpovědi nedočkali a po chvíli v útočném pásmu jenom sledovali ujetého Biegu, kterého zastavil až zákrok Jakea Allena.
13:38
Vancouver právě vstřelil branku!
Kosatky se ve čtrnácté minutě zápasu dostávají do vedení! Stecher přihrál podél modré čáry Edlerovi, jehož nahození Steen před Allenovou připravenou lapačkou smolně zastavil pro HENRIKA SEDINA, který v bezprostřední blízkosti od branky prokázal přehled a poslal skákající puk do sítě. Asistence: Alexander Edler, Troy Stecher.
12:57
Barbašev tušil za sebou rozjetého Pääjärviho, který snadno přebruslil obránce, avšak svou střelou švihem Millera nepřekvapil.
12:25
Trjamkin propadl na útočné modré a pustil do protiútoku Perrona, jehož bekhendové zakončení ale Miller zlikvidoval!
12:16
Reid Boucher jenom protečoval do útočného pásma Vancouveru a přiměl Allena schovat kotouč do lapačky.
11:43
Henrik Sedin se po souboji s Bouwmeesterem ocitl na ledové ploše a v sedě ještě chvíli bojoval o puk, jenž ale domácí vyváží n aútočnou polovnu.
11:02
Tarasenko získal kotouč v poměrně nebezpečném prostoru, jenže Schwartz po jeho přihrávce zbytečně přihrával doleva, kde neměl žádného spoluhráče.
10:42
Schwartz u levého mantinelu přenechal puk Bouwmeesterovi, který okamžitě vypálil, nicméně na Millera si ani v tomto případě nepřišel.
10:31
Tarasenko po nepřesné střele od Edmundsona trefil jen Millerův hrudník. Akce Blues poté ještě pokračovala, ale Edmundson s dalším zakončením od modré čáry opět neuspěl.
09:47
Miller si zajel za vlastní branku a tam dojel nahozený kotouč. Kosatky s ním ale nic nevymysleli a už znovu musí bránit.
09:19
Hosté jsou v úvodu zápasu aktivnějším týmem, ve statistice střel na branku momentálně vedou 5:2.
08:55
Horvat si na pravé straně dobře pokryl puk a dlouhým pasem ho předal Sbisovi, který do střely od modré nedal moc razance a Allen puk snadno vyrazil.
08:22
Henrik Sedin přihrál na osu hřiště Chaputovi, jehož rychlá střela zápěstím letěla těsně vedle Allenovy klece.
07:56
Po delší době je hra přerušena, a to kvůli zakázanému uvolnění St. Louis.
07:44
Tam se Bluesmani sice probojovali, ale u krátkého mantinelu poměrně brzy o puk přišli.
07:14
Obránci Blues kombinují na vlastní polovině a snaží se vymyslet postup před branku Ryana Millera.
06:45
Sbisa málem ztratil puk u útočné modré a měl velké štěstí, že se Tarasenko nakonec neutrhl do úniku.
06:08
Bärtschi roztáhl hru na pravou stranu, odkud přilétla zpětná přihrávka, ale tu útočník Canucks už nezpracoval.
05:44
Oba celky posílají na led čerstvé síly, Trjamkin za svou brankou s rozehrávkou nikam nespěchá.
05:19
Trjamkin zastavil Brodziaka a Vancouver se tak znovu lehce dostal k puku.
04:39
Aktivní napadání se Kosatkám vyplatilo, hráči v bílých dresech vybojovali puk ještě ve střední třetině.
04:08
Jeden z hráčů vyhodil puk na střídačku St. Louis. Hra tedy musí být zastavena.
03:46
Tarasenko nezpracoval chytrý pas od Schwartze a musel pro puk až do rohu útočného pásma Blues.
03:21
03:08
Brodziak vložil hůl do jedné z přihrávek a vyrazil puk mimo domácí obranné pásmo.
02:51
Stecher nabil na vrcholek pravého kruhu Boucherovi, jehož okamžitý pokus obětavě zablokoval Gunnarsson.
02:12
Hra je přerušena po Edlerově střele z nulového úhlu. Allen neriskoval rozehrávku a zastavil časomíru.
02:01
Kosatky rozjely zajímavou kombinaci. Henrik Sedin z pravé strany nacentroval na Daniela, ovšem Allen byl připravený i proti následným dorážkám Suttera.
01:41
Domácí zahájili oslabení vyhozením přes všechny čáry, k vlastní brance se musí vracet Edler.
01:21
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Alexander Steen – 2 min., podražení).
01:08
Daniel Sedin v ponechané výhodě pro změnu nevyzrál na Allena, který vyrazil puk ramenem.
00:35
Perronův pokus z nulového úhlu byl myšlený dobře, ovšem Miller si prostor u pravé tyče pohlídal.
00:08
Blues vyhráli úvodní vhazování a hned se vydali do útoku, při němž Sanford poprvé zaměstnal brankáře Millera.
00:01

St. Louis Blues: Allen (C. Hutton) – Pietrangelo (C), Bouwmeester, Parayko, Edmundson, Bortuzzo, Gunnarsson – Tarasenko (A), Steen (A), Schwartz – Perron, Berglund, Sanford – Jakupov, Barbašev, Pääjärvi – Reaves, Brodziak, Upshall.

Vancouver Canucks: R. Miller (Bachman) – Stecher, Edler, Ch. Tanev, Sbisa, Trjamkin, B. Hutton, Biega – Chaput, H. Sedin (C), D. Sedin (A) – Boucher, Horvat (A), Bärtschi – Goldobin, B. Sutter, Skille – LaBate, Shore.

Rozhodčí: Pollock, Hebert – Galloway, Cherrey.
Vzájemné zápasy

17.02.2017 St. Louis – Vancouver 4:3
19.10.2016 Vancouver – St. Louis 2:1 v prodl.
26.03.2016 St. Louis – Vancouver 4:0
20.03.2016 Vancouver – St. Louis 0:3
17.10.2015 Vancouver – St. Louis 3:4.
St. Louis Blues

Domácí tým na přelomu února a března prohrál v pěti zápasech v řadě a trošku si přivřel dveře do play-off. Od té doby však Bluesmani vyhráli osm z devíti zápasů a zničeho nic vylétli v Západní konferenci na sedmou příčku. O účast ve vyřazovacích bojích by tak St. Louis už přijít nemělo, protože na deváté Krále z LA má již osmibodový náskok.

Vancouver Canucks

Naopak Vancouver po slušném úvodu sezóny postupně klesl až mezi nejhorší týmy v celé NHL. Aktuálně se nachází v Západní konferenci až na dvanáctém místě, kde má za svými zády už jen Arizonu a Colorado. Na svého dnešního soupeře Canucks ztrácí již šestnáct bodů, a tak už je dávno jasné, že se jich play-off opět týkat nebude.
Všem hokejovým fanouškům přeji příjemnou noc při sledování textového přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL. Od jedné hodiny se můžeme těšit na duel mezi domácím St. Louis Blues a hosty z Vancouveru Canucks!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.