To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového týdne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!

Ondřej PALÁT (TBL) – 0+0, 1 střela, účast na ledě +2, čas na ledě 17:40
Andrej ŠUSTR (TBL) – 0+0, 2 střely, účast na ledě +1, čas na ledě 15:48
Peter BUDAJ (TBL) – na střídačce
Tři hvězdy utkání:

1. Brayden POINT (TBL) – 2+1, 5 střel, účast na ledě +3, čas na ledě 18:40, vítězný gól
2. Andrej VASILEVSKIJ (TBL) – 26 úspěšných zákroků, 2 inkasované góly, úspěšnost zákroků 92,9%

Největší čas na ledě: Victor Hedman 23:31 – Dmitrij Kulikov 23:12

Branky a nahrávky: 26. Point (Hedman, Dotchin), 33. Coburn (Naměstnikov, Killorn), 59. Point (Kučerov, Strålman), 60. Hedman (Strålman, Point) – 14. Carrier (A. Nylander, Bogosian), 52. E. Kane (B. Gionta, R. O'Reilly). Diváci: 19092 (vyprodáno). Rozhodčí: Joannette, McIsaac – Sericolo, Murray.
Derniéru obou týmů v letošní sezoně nakonec lépe zvládla Tampa, která alespoň na závěr potěšila své fanoušky výhrou na domácím ledě. Lightning ovšem s ročníkem nemohou být spokojeni, jako jeden z favoritů na Stanley Cup se nepodívají ani do play off. Buffalu dnešním zápasem také končí sezona.

Skóre dnešního utkání otevřel ve 14. minutě hostující útočník William Carrier, který úspěšně zakončil přečíslení dvou na jednoho. Tampa byla sice aktivnější, na skóre se snaha domácích projevila až ve druhém dějství.

Nejdříve ve 26. minutě po nádherné přihrávce od Hedmana vyrovnal Brayden Point. O pár minut později pak při vlastním oslabení otočil stav zápasu na stranu Lightning obránce Braydon Coburn, který úspěšně zakončil brejk po přihrávce od Naměstnikova.

Sabres se ovšem ve třetí třetině ještě povedlo vyrovnat, když se v 52. minutě trefil Evander Kane. Když už to vypadalo, že utkání dospěje do prodloužení, udeřili domácí šťastnou trefou.

V 59. minutě si přihrávku před branku od Braydena Pointa do vlastní branky srazil obránce Ristolainen. Buffalo se pak ještě snažilo znovu dorovnat skóre při hře bez brankáře, vteřinu před koncem ale ještě prázdnou branku trefil Victor Hedman.

Tampa Bay tak v posledním zápase sezony porazila na domácím ledě Buffalo 4:2. Lightning tak končí ročník se ziskem 94 bodů a podle všeho by měli skončit na 9. místě ve Východní konferenci. Sabres se 78 body skončí předposlední před New Jersey.
59:59
Tampa právě vstřelila branku!
Po čistě vyhraném vhazování se navíc ještě vteřinu před sirénou prosazuje VICTOR HEDMAN, který se trefil přesně do prázdné branky střelou přes celé kluziště! Asistence: Anton Strålman a Brayden Point.
59:53
Domácím se podařilo dostat puk za modrou čáru, píská se postavení mimo hru Buffala, což je 6.5 vteřiny před závěrečnou sirénou zřejmě konečná s nadějemi hostů.
59:34
Andrej Vasilevskij zastavil střelu Evandera Kanea z levého kruhu, vhazovat se bude v obranném pásmu Tampy. Hostům nicméně už příliš času na vyrovnání nezbývá.
59:18
Domácí posílali puk přes celé kluziště do prázdné branky, kterou ale o malý kousek minuli. Píská se tak zakázané uvolnění, po kterém si hostující kouč Dan Bylsma bere oddechový čas.
59:05
Jack Eichel dostal slušně nabito a pálil do odkryté části branky, střela mu ale příliš nesedla a kotouč skončil za brankou!
58:51
Buffalu nic jiného než na závěrečné vteřiny odvolat brankáře Ullmarka nezbývá. Začíná závěrečný tlak Sabres!
58:36
Domácí se prosazují a výrazně přiblížili vítězství! Nikita Kučerov v souboji u mantinelu vydoloval puk pro BRAYDENA POINTA, který z pravé strany chtěl přihrávat před branku a puk si do vlastní sítě nešťastně srazil obránce Rasmus Ristolainen! Asistence: Nikita Kučerov a Anton Strålman.
58:09
Linus Ullmark zastavil tvrdý projektil Luka Witkowskiho od modré čáry.
57:55
Vasilevskij vyrazil tvrdou ránu Briana Gionty jen před sebe a k dorážce se cpal Ryan O'Reilly. Naštěstí pro domácí se kotouč odrazil daleko od branky.
57:28
Cory Conacher mířil vstříc Ullmarkovi, z úniku nakonec nic nebylo, protože byl domácí útočník včas dobruslený McCabem.
57:10
Další střely vyslali Sam Reinhart a Zach Bogosian, Vasilevskij si s nimi poradil.
56:47
Jack Eichel nyní vypálil z levého kruhu, Vasilevskij jeho ránu vytěsnil lapačkou.
56:20
V posledních momentech se oba týmy nemohou dostat ke střelám, hraje se především ve středním pásmu.
55:59
Hraje se delší dobu bez přerušení, u kotouče jsou nyní domácí hokejisté.
55:28
Cody Franson ukázal další tvrdý hit, tentokrát jeho sílu pocítil v rohu kluziště Vladislav Naměstnikov.
54:50
Snaha obou týmů urvat pro sebe alespoň poslední zápas v sezoně se musí v závěru dnešního utkání ocenit.
54:13
Alex Killorn mohl výrazně přiblížit Tampu k vítězství, z bezprostřední blízkosti ovšem netrefil prostor mezi Ullmarkovými betony!
53:59
Yanni Gourde se snažil předvést kličku, kterou by pobavil fanoušky, málem se u toho ale zranil.
53:27
Gabriel Dumont obětavým zákrokem zastavil další střelu Ristolainena, následně se domácí osvobodili tlaku soupeře.
52:59
Rasmus Ristolainen centroval puk před branku, kde se žádnému z jeho spoluhráčů nepodařilo usměrnit puk mezi tři tyče.
52:22
První útok Lightning se držel v útočném pásmu, ke střele se však Kučerov a spol. nedostali.
51:56
Vladislav Naměstnikov mohl znovu vrátit vedení na stranu Lightning, po přihrávce od Drouina ale nedokázal Ullmarka překonat!
51:17
Sabres právě vstřelili branku!
Po velké šanci Hedmana se hned z protiútoku prosazují hosté! O'Reilly roztáhl hru na pravou stranu, odkud Brian Gionta naservíroval fantastickou přihrávku před branku na volného EVANDERA KANEA, který dokázal zvednout kotouč nad Vasilevského beton! Asistence: Brian Gionta a Ryan O'Reilly.
50:33
Na druhé straně nahazoval puk před branku Braydon Coburn, Ullmark puk vyrazil mimo branku.
50:09
Zemgus Girgensons předvedl sólo téměř přes celé kluziště, které zakončil střelou nad Vasilevského branku.
49:30
Hraje se delší dobu bez jakéhokoliv přerušení, reklamní pauza se odkládá, v útočném pásmu se něco snaží vymyslet hosté.
48:58
Evan Rodrigues se pokusil prosadit efektní kličkou mezi dvěma protihráči, byl zastaven hned v zárodku celé akce.
48:23
Sabres se nyní málem vyplatilo aktivní, leč trochu riskantní napadání vysoko v útočném pásmu. Lightning se s tlakem dokázali vypořádat.
47:59
Domácí hráči se snaží trochu uklidnit hru, kombinují na vlastní polovině kluziště.
47:24
Do samostatného úniku se dostal hostující kapitán Brian Gionta, střelou mezi betony si ale na Vasilevského nepřišel!
47:00
Cory Conacher povodil Fransona, který mu pak po odehrání puku uštědřil tvrdý hit na mantinel.
46:22
Andrej Šustr nyní trochu nešikovně odehrál puk podél hrazení, kde si puk jednoduše sebrali protihráči.
45:40
Buffalo se chvilku zdrželo v útočném pásmu, nyní už ale znovu hrají domácí hokejisté.
45:03
Evan Rodrigues vystřelil po rychlé akci hostů, zamířil však mimo tři tyče.
44:26
Po chybě hostující obrany se do další příležitosti dostal Jonathan Drouin. Tomu dnes není ale vůbec přáno, svou střelou trefil jen obětavě blokujícího Gorgese
43:53
Po icingu na straně Lightning se hra vrátí do obranného pásma domácího týmu.
43:36
Andrej Vasilevskij si připisuje další úspěšný zákrok proti střele Briana Gionty, který se před branku vydal z rohu.
42:57
Zemgus Girgensons si dobruslil kotouč v rohu a hned jej vyslal směrem na branku, Vasilevskij byl připravený.
42:27
Andrej Vasilevskij zlikvidoval tvrdou střelu Williama Carriera z velké dálky.
41:59
Postavení mimo hru tentokrát zastavilo rodící se útok domácích, vhazovat se bude ve středním pásmu.
41:13
První útok Tampy se nyní drží s kotoučem v útočném pásmu, puk chodí z jedné hokejky na druhou, zatím je to ale bez zakončení.
40:39
Tampa se v prvním útoku ve třetí třetině neprosadila, na druhé straně se elitní útok Sabres dostal do ofsajdu.

Největší čas na ledě: Anton Strålman 15:52 – Rasmus Ristolainen 14:48
Ve druhé třetině už se naplno ukázala převaha Tampy, která svou střeleckou aktivitu ukázala i na skóre, které obrátila na svou stranu. Nejdříve se o vyrovnání postaral v 26. minutě Brayden Point, který sklidil úžasnou Hedmanovu přihrávku před prázdnou branku.

Do vedení pak Blesky poslal ve 33. minutě obránce Braydon Coburn, když úspěšně zakončil přečíslení dvou na jednoho při vlastním oslabení. Skvělou práci při početní nevýhodě předvedl Vladislav Naměstnikov, nejaktivnější hráč ve druhé třetině.

Tampa Bay tak ve své letošní derniéře vede na domácím ledě po 40 minutách hry nad Buffalem 2:1.
40:00
39:42
Po dalším icingu na domácí straně se ještě jednou bude vhazovat před brankou Andreje Vasilevského.
39:20
Už to vypadalo, že Linus Ullmark pokryje kotouč ve své lapačce, nakonec jej ale ještě vytřepal a rychle rozehrál.
38:41
Ve druhém dějství hodně aktivní Vladislav Naměstnikov znovu pronikal do útočného pásma, jeho přihrávka před branku ovšem nenašla adresáta.
38:09
Andrej Vasilevskij raději pokryl poskakující kotouč směrem k jeho brance ve své lapačce.
37:46
Zakázané uvolnění na straně Lightning, vhazovat se bude po levé ruce Andreje Vasilevského.
37:15
Po chybě v obraně hostů se k volnému kotouči dostal J. T. Brown, střelu z mezikruží si ovšem nakonec rozmyslel.
36:58
William Carrier se vrací zpátky do hry, Sabres hrají v plném počtu.
36:30
Buffalo opět vyhazuje přes všechny čáry až k Vasilevskému, přesilové hry dnes domácím vůbec nejdou.
36:13
Vladislav Naměstnikov srazil letící přihrávku na domácí střídačku, vhazovat se bude ve středním pásmu.
35:47
Nikita Kučerov se individuálně proti dvěma protihráčům neprosadil a hosté znovu vyhazují.
35:14
Ryan O'Reilly se neohroženě vydal za vyhozeným kotoučem a dostal se až do zakončení, které v poslední chvíli srazil nad branku Victor Hedman.
34:58
Bude se znovu vylučovat a opět na straně Sabres. Za vražení na hrazení inkasuje menší trest střelec úvodního gólu dnešního zápasu William Carrier.
34:45
Zemgus Girgensons je zpátky na ledě, Sabres se úspěšně ubránili i ve druhém oslabení.
34:34
Až nyní Lightning předvedli kloudnou akci a hned z toho byla velká šance! Vladislav Naměstnikov naservíroval přihrávku Victoru Hedmanovi, jehož tvrdou bombu dokázal Ullmark zachytit!
34:18
Početní výhoda se Tampě nyní vůbec nedaří, více času se hraje spíše mimo útočné pásmo domácích.
33:40
Domácí hráči se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se bude v prostoru mezi modrými čarami.
33:11
Sabres se rychle podařilo vyhodit a domácí zatím marně hledají cestu zpátky do útočné třetiny.
32:45
Přesilová hra tentokrát pro Tampu, za sekání míří na trestnou lavici lotyšský útočník Zemgus Girgensons.
32:20
Neuvěřitelné, co domácí předvedli při oslabení! V úplném klidu se bránili, soupeře k ničemu nepustili a dokonce se jim povedlo skórovat. Přečíslení dvou na jednoho proměnili přihrávají Vladislav Naměstnikov a zakončující BRAYDON COBURN, jak nejlépe mohli! Asistence: Vladislav Naměstnikov a Alex Killorn.
31:49
Lightning se v oslabení brání v absolutním klidu, neúnavný Vladislav Naměstnikov opět šetří cenné vteřiny s kotoučem na holi.
31:14
Při vlastním oslabení se dokonce do velké šance dostal Vladislav Naměstnikov, ani nadvakrát nedokázal Ullmarka překonat!
30:50
Tampě se povedlo hned na startu oslabení vyhodit přes všechny čáry, hosté se zatím nemohou vrátit s pukem do útočného pásma.
30:26
Přesilovou hru si zahraje také Buffalo. Za faul vysokou holí míří na trestnou lavici domácí útočník J. T. Brown.
29:45
Domácí obránci se snažili rychle nastartovat zapomenutého Nikitu Kučerova, hráči Buffala na poslední chvíli sáhli do letící přihrávky.
29:12
Jack Eichel se vrací z trestné lavice, Sabres první oslabení ubránili a už hrají v plném počtu.
28:34
Linus Ullmark zastavil další střelu Nikity Kučerova z jeho typického místa na pravém kruhu.
28:10
Brayden Point si našel volný kotouč v předbrankovém prostoru, zamířil ale mimo tři tyče.
27:43
Nikita Kučerov z pravého kruhu nevystřelil přesně, Zemgus Girgensons se následně do úniku nedostal.
27:12
Uvidíme první přesilovou hru v dnešním zápase, zahrají si ji domácí. Za sekání je vyloučen Jack Eichel.
27:06
Souboj Jonathana Drouina proti Linusi Ullmarkovi pokračuje i nadále! Drouin dostal opět ideální přihrávku před branku od Strålmana, jeho střelu ale dalším vynikajícím zákrokem vyrazil Ullmark!
26:50
Kotouč nyní vypadl mimo hrací plochu, vhazovat se bude v obranném pásmu Sabres.
26:30
Alex Killorn se mohl postarat o velmi rychlý obrat ve skóre! Po rychlém přečíslení tří na jednoho vypálil z levé strany a nastřelil horní tyčku Ullmarkovy branky!
25:59
Domácím se podařilo vyrovnat! Po vyhraném vhazování v útočném pásmu se k puku dostal Dotchin, přihrál na levou stranu Hedmanovi, který stáhl hru až před Ullmarkovu branku, kde krásnou přihrávkou našel před odkrytou brankou volnou hůl BRAYDENA POINTA! Asistence: Victor Hedman a Jake Dotchin.
25:44
Jonathan Drouin táhl útok po levém křídle, dlouho naznačoval přihrávku na najíždějícího Naměstnikova, nakonec ale vzal akci na sebe, znovu však ztroskotal na Ullmarkovi.
25:02
Luke Witkowski vyslal střelu na branku zrovna v době, kdy před Ullmarkem operovali dva jeho spoluhráči. Kotouč ovšem mířil příliš vysoko a skončil nad brankou.
24:27
Nyní jsou to Sabres, kdo se snaží něco vymyslet v útočném pásmu. Střelecký pokus Rasmuse Ristolainena nebyl přesný.
23:51
Buffalo se úspěšně ubránilo tlaku domácích a Nicolas Deslauriers se hned dostal do samostatného úniku, který se mu povedlo i šikovně zakončit, Vasilevskij ovšem vytáhl výborný zákrok!
23:14
Sabres jen odevzdali kotouč soupeři a zamířili střídat, Lightning mezitím rozjíždějí nový útok.
22:49
Nikita Kučerov si v dnešním zápase snaží až příliš dovolit, nyní jeho kličkovaná na modré čáře neměla úspěšný konec.
22:22
Yanni Gourde vyslal další střelu z pravé strany, Ullmark znovu připravený.
21:53
Linus Ullmark se znovu blýskl, když nataženým betonem zastavil nepříjemnou střílenou přihrávku Antona Strålmana.
21:16
Z ničeho nic se před branku dostal s kotoučem Jack Eichel, tváří v tvář Vasilevskému nebyl úspěšný!
20:47
Lightning znovu začínají ostřelovat Ullmarka ze všech stran. Hostujcí brankář musel likvidovat střelu Hedmana, krátce předtím mířil mimo branku Brayden Point.
20:22
Druhá třetina začíná zakázaným uvolněním hostů, vhazovat se bude před Ullmarkovou brankou.

Největší čas na ledě: Anton Strålman 7:22 – Zach Bogosian 7:39
První třetina dnešního klání je za námi velmi rychle, jako kdyby oba týmy chtěli mít sezonu už co nejrychleji za sebou. Tampa byla v první třetině aktivnějším týmem, zatím však nenašla recept na výborně chytajícího Ullmarka, který se v brance Sabres objevuje poprvé v sezoně.

O jedinou změnu skóre se ovšem postarali ve 14. minutě hosté z Buffala, když přečíslení dvou na jednoho úspěšně zakončil William Carrier. Na domácí straně měl hned několik výborných šancí Jonathan Drouin, ani jednou ale neuspěl.

Po první dvacetiminutovce tak Buffalo vede na ledě Tampy Bay těsným rozdílem 1:0.
20:00
19:58
V samém závěru úvodního dějství Linus Ullmark ještě zastavuje nebezpečnou střelu Andreje Šustra.
19:20
Lightning se po inkasované brance přeci jen více snaží ve svých útocích, zatím ale naráží na fantasticky chytajícího Ullmarka.
18:37
Jonathan Drouin se vyřítil do další šance! Výpadem před branku z pravého křídla už překonal Ullmarka, v těžké pozici ale nedokázal kotouč zasunout do odkryté části branky!
18:10
Do přečíslení tří na dva se dostala domácí trojice Hedman – Kučerov – Palát, kombinace mezi prvními dvěma však nebyla zdárná.
17:31
Linus Ullmark si zatím naplno užívá svůj první letošní start v NHL, nyní v lapačce schoval kotouč po slušné střele Alexe Killorna.
16:56
Andrej Vasilevskij likviduje střelu Codyho Fransona od modré čáry.
16:33
Linus Ullmark znovu zasahuje, tentokrát proti slabému nahození Antona Strålmana od modré čáry.
16:01
V další obrovské šanci se ocitl Jonathan Drouin! Ullmark špatně rozehrál za brankou, Adam Erne přečetl jeho úmysl a ihned poslal přihrávku před branku na Drouina, který si však i ve druhé velké šanci vylámal zuby na rychle se vracejícím brankáři hostů!
15:37
Po vyhraném vhazování vystřelil z pravého kruhu Nikita Kučerov, ani jeho pokus Ullmark nepropustil.
15:10
Brayden Point vyslal štiplavou střelu z levé strany, Linus Ullmark si dokázal poradit i s jeho pokusem.
14:43
Na druhé straně posílal před branku střílenou přihrávku Jake Dotchin, nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal kotouč usměrnit mezi tři tyče.
13:56
Hosté se ujímají vedení! Do rychlého přečíslení dvou na jednoho se dostali WILLIAM CARRIER a Evan Rodrigues. Prvně jmenovaný celou akci táhl po pravém křídle a sám ji také přesnou střelou pod horní tyčku Vasilevského branky úspěšně zakončil! Asistence: Alexander Nylander a Zach Bogosian.
13:10
Andrej Šustr se vydal napadat k mantinelu, útočné pásmo pro domácí tým ale nedokázal udržet.
12:41
Ryan O'Reilly vyslal tvrdou ránu z levé strany, Andrej Vasilevskij kotouč udržel na svých chráničích.
12:19
Lightning se v útoku znovu nedostali k žádnému ohrožení Ullmarkovy branky.
11:49
Bogosian opět v akci, tentokrát si vyměňoval kotouč na modré čáře s Kulikovem. Ruský obránce pak vyhnal svého spoluhráče až do středního pásma.
11:13
Zach Bogosian si na modré čáře rozmyslel střelu, jelikož přímo u něj stál protihráč a puk poslal jen do rohu.
10:46
Yanni Gourde vyslal výbornou střelu z pravého křídla, Ullmark musel předvést těžký zákrok.
10:20
Ani Sabres se v útočném pásmu dlouho nezdrželi, hra se nyní rychlí otáčí ze strany na stranu.
09:57
Tampa se v útoku k ničemu neprosadila, na druhou stranu už otáčí hru Alexander Nylander.
09:15
Zatím se hraje dost plynule, což se od dnešního klání dalo i vzhledem k okolnostem čekat.
08:41
McCabeova další střela od modré čáry znovu zaměstnala Vasilevského, jemuž puk vypadl z lapačky.
08:07
Andrej Vasilevskij pokryl nahození Jaka McCaba od levého mantinelu. Po reklamní pauze se bude vhazovat v obranném pásmu Lightning.
07:52
Brayden Point se daleko nedostal, jeho průnik zastavili hostující hráči už ve středním pásmu.
07:21
Deslauriersovi se ve středním pásmu zamotal puk pod nohami a hned toho využil Alex Killorn, jehož střela skončila jen těsně vedle Ullmarkovy branky.
06:40
Další zakázané uvolnění v podání domácích, vhazovat se bude po levé ruce Andreje Vasilevského.
06:11
Braydon Coburn vypálil z levého kruhu, Linus Ullmark si připisuje další úspěšný zákrok.
05:37
Palát kombinoval s Kučerovem, daleko se ovšem sehraná dvojice Tampy nedostala.
05:10
Tyler Ennis jen protečoval kotouč do útočného pásma, Vasilevskému se jej opět nepovedlo zastavit.
04:32
Jonathan Drouin se dostal zcela sám před branku, s bekhendovým blafákem si však na Ullmarka nepřišel! Brankář Sabres předvedl výborný zákrok lapačkou!
03:58
Buffalo se dostalo pod mírný tlak, a tak hosté nyní jen vyhodili puk do bezpečné vzdálenosti od vlastní branky a zamířili střídat.
03:17
Gabriel Dumont a Yanni Gourde nadělali první rozruch před Ullmarkovou brankou. Hostující brankář s pomocí spoluhráčů uspěl.
02:51
Zemgus Girgensons se pokusil překvapit Vasilevského rychlou střelou, domácí brankář byl připravený.
02:25
Zakázané uvolnění na straně Lightning, kteří v úvodu utkání nevypadají úplně koncentrovaní.
02:00
Andrej Vasilevskij si připisuje první úspěšný zákrok, s propagační střelou Dmitrije Kulikova neměl sebemenší problém.
01:33
Ani jeden z brankářů si ještě nemuseli připsat ani jeden zákrok, zatím mírně aktivnější jsou hosté z Buffala.
00:58
Vasilevskému se nepovedlo zachytit kotouč za vlastní brankou, Sabres tak mohou manipulovat s pukem v útočném pásmu i nadále.
00:31
Evander Kane se snažil od levého hrazení rychle nahodit puk před branku. Kotouč zastavil jeden z domácích obránců.
00:01
Máme po hymně, nyní tak už nic nebrání úvodnímu vhazování posledního utkání obou týmů v letošní sezoně.
Hráči obou týmů už nastupují na ledovou plochu Amalie Areny, za malou chvíli zazní americká hymna.
Utkání začne s několikaminutovým zpožděním oproti plánovanému startu, jak je koneckonců u NHL zvykem.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Budaj) – Hedman, Dotchin, Strålman, Šustr, Coburn, Witkowski – Palát (A), Point, Kučerov – Drouin, Naměstnikov, Erne – Killorn, Gourde, Conacher – Dumont, McKegg, J.T. Brown.

Buffalo Sabres: Ullmark (Lehner) – Gorges (A), Ristolainen, McCabe, D. Kulikov, Franson, Bogosian – E. Kane, R. O'Reilly (A), B. Gionta (C) – Moulson, Eichel, Reinhart – A. Nylander, Rodrigues, Ennis – Deslauriers, Carrier, Girgensons.

Rozhodčí: Joannette, McIsaac – Sericolo, Murray.

Ondřej PALÁT (TBL) – 74 zápasů, 52 bodů (17+35)
Andrej ŠUSTR (TBL) – 79 zápasů, 14 bodů (3+11)
Peter BUDAJ (TBL) – 60 zápasů, 30 výher, úspěšnost zákroků 91,5%, průměr obdržených gólů 2,18, 7 čistých kont
BUFFALO SABRES

Buffalo se ani v letošní sezoně nedostane do play off, roky strádání tak pokračují. Sabres přitom slušně doplnili mladé jádro týmu, úspěch však znovu nepřišel. Už před několika týdny bylo jasné, že boje o Stanley Cup budou opět bez Šavlí.

Se 78 body na kontě je Buffalo aktuálně na 14. místě Východní konference, horší už je jen Detroit a New Jersey. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Jack Eichel s 57 body (24+33), v rámci celé ligy mu ovšem patří až 53. místo.
TAMPA BAY LIGHTNING

Tampa Bay se postarala o jedno z největších překvapení v letošní sezoně. A to z negativního pohledu. Před sezonou byli Lightning pasováni do role jednoho z největších favoritů na Stanley Cup, jenže už před posledním hracím dnem základní části je jasné, že se do play off vůbec nedostanou.

Po téměř celý ročník se Tampa pohybovala mimo postupovou osmičku, a tak ani slušný závěr už svěřence Jona Coopera do play off neposunul. Aktuálně jsou na 10. místě Východní konference s tříbodovou ztrátou na Toronto a Boston, poslední postupující týmy.

Skoro celou sezonu se Lightning museli obejít bez svého kapitána Stevena Stamkose. Toho v roli lídra týmu nahradil Nikita Kučerov, který se s 84 body (40+44) dokonce pohybuje na čele bodování celé ligy.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky toho nejlepšího hokeje! Základní část jubilejního 100. ročníku NHL míří do finiše, před námi je poslední hrací den. Nedělní noc nabídne celkem deset zápasů, v tomto online přenosu budeme sledovat utkání mezi Tampa Bay Lightning a Buffalo Sabres.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.