Ode mě je to již vše. Za pozornost děkuje Jiří Sameš. Těším se u dalšího onlajnu a přeji hezký zbytek noci!
Lightning odehrají další utkání 24. února na domácím ledě v Amalie Areně proti Calgary Flames.
Oilers čeká další utkání už zítra. Představí se na ledě Floridy Panthers.

3. hvězda: Tyler Johnson (TBL) 0+2
Utkání mezi Lightning a Oilers skončilo. Domácí se radují z vítězství 4:1. Skóre otevřel v páté minutě po akci 2 na 1 Ondřej Palát. Ten přidal také druhou branku, a to 16 vteřin po začátku druhé třetiny. Krátce po polovině zápasu snížil Iiro Pakarinen. Do třetí dvacetiminutovky však nastoupili Lightning opět výtečně, když Nikita Kučerov trefil horní růžek Brossoitovi branky. Oilers se pak podařilo snížit, jenže branka neplatila pro ofsajd. Čtvrtou branku (technická branka) pak přidal Vladislav Naměstnikov.
59:59
Tampa právě vstřelila branku!
VLADISLAV NAMĚSTNIKOV už ujížděl Maroonovi, který útočníka Tampy zahákoval a byla tak přiznána technická branka. Pro Naměstnikova osmá branka sezony. Asistence: Nikita Kučerov.
59:05
Stralman jen těsně minul prázdnou klec! Píská se tak zakázané uvolnění Tampy.
58:18
Brossoit míří na střídačku, Edmonton v šesti!
57:27
Coburnova střela zablokována Eberlem.
57:06
Ofsajd zastavuje další útok olejářů.
56:15
Letestu nahodil kotouč do útočného pásma.
55:46
Hedman míjí Brossoitovu branku.
55:44
Davidson zblokoval Boyleovu střelu do ochranné sítě. Vhazování v obranném pásmu Oilers.
55:28
Ve třetí třetině zbývá odehrát necelých pět minut. Pohne se nám ještě skóre?
55:28
Puk skončil mimo hrací plochu. V Amalie Areně probíhá další z reklamních přestávek.
54:45
Sekera minul Bishopovu branku.
53:50
Oilers se dostali do postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
52:46
Na druhé straně si Eberle nepřišel na Bishopa.
51:49
Kučerov, stíhán Benningem, uháněl na Brossoita! Brossoit i s trochou štěstí odolal.
51:28
Tvrdý hit Paláta na Klefboma.
51:02
Lightning stále vedou o dvě branky. Dokáží udržet své vedení a připíší si tak další 2 body do tabulky východní konference?
51:02
Bishop si ponechal kotouč a přerušil hru. Na řadě je další komerční přestávka.
50:40
Další zakázané uvolnění blesků. Vhazování po levici Bena Bishopa.
49:52
Hedman jen odevzdal puk olejářům a odchází střídat.
48:57
Zakázané uvolnění Lightning, vhazovat se bude v jejich obranném pásmu.
47:50
Oba týmy střídají.
46:40
Drouin si nerozuměl s Hedmanem. Na puku jsou Oilers.
46:04
6 minut a 4 vteřiny třetí dvacetiminutovky za námi. Lightning ve vedení 3:1. Dokáží Oilers ještě zdramatizovat utkání?
46:04
Ofsajd Edmontonu, na řadě je komerční přestávka.
44:39
Vhazovalo se v obranném pásmu Oilers.
44:08
Obránci Oilers teď museli pomoci svému brankáři poté co se dostal do příležitosti Naměstnikov!
43:30
Po ofsajdu domácích blesků se vhazovalo ve středním pásmu.
43:21
Oba týmy v plném počtu.
43:02
Lightning se však nadále drží v útočném pásmu.
42:45
Drouinova střela minula branku.
42:05
Vhazovalo se ve středním pásmu, na kotouči hráči Tampy.
42:03
A branka Klefboma skutečně neplatí! Dobrý tah Jona Coopera. Lightning tak stále vedou 3:1.
42:03
Edmonton vstřelil branku. Domácí střídačka si však vzala coaching challenge, zda-li nedošlo k ofsajdu.
41:39
Střela Draisatla, Bishop připraven.
41:23
Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
41:21
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Jake Dotchin – 2 min., nesportovní chování).
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Milan Lucic – 2 min.).
41:21
40:49
Stralman zavezl kotouč do útočného pásma, kde ho předal NIKITU KUČEROVOVI, který si našel střeleckou pozici a nedal střelou pod horní tyč Brossoitovi šanci. Pro ruského útočníka dvacátá druhá branka sezony. Asistence: Anton Stralman, Tyler Johnson.
40:01
Začátek třetí třetiny je připraven, jdeme na to!
Nejvyšší ice time má po dvou třetinách obránce Oilers Oscar Klefbom, který odehrál 16 minut a 14 vteřin.
Na straně Lightning dostává nejvíce prostoru obránce Jake Dotchin (14 minut a 59 vteřin).
Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku: Tampa – 22, Edmonton – 16
Zablokované střely: Tampa – 7, Edmonton – 12
Hity: Tampa – 10, Edmonton – 20
Vyhraná vhazování (%): Tampa – 56%, Edmonton . 44%
Trestné minuty: Tampa – 2, Edmonton – 2
Je za námi také druhá třetina utkání mezi Lightning a Oilers. Viděli jsme v ní po brance na každé straně. 16 vteřin po jejím začátku se podruhé v zápase prosadil Ondřej Palát, který vymetl horní růžek Brossoitovi branky. Krátce po polovině druhé dvacetiminutovky kapituloval také Bishop, když ho překonal Pakarinen. Čeká nás tak velmi zajímavá třetí perioda!
40:00
39:51
39:01
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:39
Oilers se osvobozují, Lightning budou muset založit další akci od Bishopa.
38:23
Vhazování po pravici brankáře olejářů.
37:51
První přesilová hra v utkání pro domácí Tampu.
37:51
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Matt Benning – 2 min., hákování).
37:45
Signalizovaný trest pro Edmonton.
37:10
Kučerov střílí, Brossoit vyráží.
37:07
Zakázané uvolnění Oilers, kteří tak nemohou vystřídat.
36:57
Lightning se drží v útočném pásmu.
35:34
Bishop si připisuje patnáctý zákrok v utkání po střele Larssona od pravého mantinelu.
34:43
Zakázané uvolnění Edmontonu. Vhazovat se bude po pravici Brossoita.
34:15
Bishop přikryl kotouč a přerušuje hru. Na řadě je další z reklamních přestávek.
33:33
Vhazování ve středním pásmu.
33:01
Drouinova střela jen do lapačky Brossoita. Hra přerušena, vhazování po pravici brankáře Oilers.
32:08
Hedmanova střela mimo.
31:13
Zakázané uvolnění Lightning, vhazovat se tak bude v jejich obranném pásmu.
30:38
Ofsajd olejářů a vhazování ve středním pásmu.
30:17
Edmonton právě vstřelil branku!
Oilers snižují! Po vyhraném vhazování dostal IIRO PAKARINEN přihrávku od Klefboma a překonává Bishopa. Pro finského útočníka je to první branka sezony. Asistence: Oscar Klefbom, Adam Larsson.
30:11
Krátce po polovině hrací doby vedou domácí Lightning 2:0, když obě branky vstřelil český útočník Ondřej Palát. Také na střely vedou domácí, a to v poměru 18:13.
30:11
Edmontonští se dostávají do postavení mimo hru. V Amalie Areně následuje reklamní přestávka.
28:55
Střela Benninga, Bishop má puk v lapačce. Vhazování po jeho levici.
28:44
28:26
Střele Klefboma, Bishop vyráží.
28:14
Naměstnikov hledal Hedmana, ale ke kotouči se dostali Oilers a spěchají kupředu.
27:37
Brossoit přikryl kotouč a přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho pravici.
26:41
Dopředu už vyrážel Nikita Kučerov, byl však zastaven ještě ve středním pásmu obráncem olejářů Brandonem Davidsonem.
26:28
Hra přerušena a na řadě je reklamní přestávka.
26:22
Po střele Stralmana ještě dorážel Kučerov. Brossoit se měl co ohánět!
25:49
Boylova střela minula Brossoitovu branku.
25:18
Na druhé straně zastavil ránu Larssona od modré Ben Bishop.
24:28
Pointův pokus zablokoval Kris Russel.
24:16
Individuální akce Drouina, který bekhendovým pokusem minul klec brankáře Edmontonu.
22:48
Vhazování po pravici Laurenta Brossoita.
22:31
McDavid se snažil protlačit do zakončení, ale Stralman dobře přečetl jeho záměr.
22:17
Bishop přikryl kotouč a vhazovat se tak bude v obranném pásmu Tampy.
21:09
Ofsajd olejářů, vhazování ve středním pásmu.
20:16
Lightning vedou o dvě branky! Opět se prosazuje rodák z Frýdku-Místku ONDŘEJ PALÁT, který dostal parádní přihrávku od Tylera Johnsona a překonává tak Brossoita podruhé. Asistence: Tyler Johnson, Nikita Kučerov.
20:08
Johnson ihned vyzkoušel Brossoita. Hra přerušena, vhazování po levici brankáře Oilers.
20:01
Oba týmy zpět na ledové ploše. Druhá dvacetiminutovka za malou chvíli začíná! Jste připraveni?

Využití přesilové hry: Tampa – 0/0, Edmonton – 0/1
První třetina mezi Lightning a Oilers je minulostí. Skóre zápasu otevřel v 5. minutě po akci 2 na 1 český útočník Ondřej Palát. Žádnou další branku jsme neviděli. Lightning tak vedou po první dvacetiminutovce 1:0.
20:00
19:59
McDavidův bekhendový pokus, Bishop na svém místě.
19:27
Johnson zavezl kotouč do útočného pásma domácích.
19:01
Ohlášena poslední minuta první periody.
17:44
Na druhé straně střílel Paquette, Brossoit připraven. Vhazovat se bude po jeho pravici.
17:09
Larssonův pokus o střelu zablokoval Coburn, domácí brankář tak zasahovat nemusel.
16:56
Po střele Maroonu už ale musel Ben Bishop zasahovat.
16:47
Střela Andreje Sekery minula Bishopovu branku.
16:03
Zakázané uvolnění Tampy. Vhazovat se bude v její obranném pásmu.
15:37
Do skvělé příležitosti se dostal Jonathan Drouin! Jeho forhendový blafák ale dokázal Brossoit lapit.
14:27
McDavid hledal před brankou spoluhráče, ten se ale ke kotouči nedostal.
14:11
Vhazovalo se ve středním pásmu, na kotouči Bolts.
14:09
Puk na střídačce Edmontonu. Hra je tak přerušena a v Amalie Areně probíhá další z reklamních přestávek.
13:03
Larssonova rozehrávka nebyla přesná, ke kotouči se dostávají Lightning.
12:51
Po ní se vhazuje po pravici brankáře Oilers.
12:51
Brossoit zasahuje proti střele Filppuly a přerušuje hru. Na řadě je další reklamní přestávka.
10:53
Garrisonova střela byla zablokována, ale ke kotouči se nejrychleji dostal Johnson. Jeho střela pak minula branku.
10:32
Kotouč mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
09:39
Zastavuje je ale postavení mimo hru a následuje reklamní přestávka.
09:28
Oba týmy vystřídaly, domácí mohou založit další útočnou akci.
07:35
Edmonton si při přesilové hře připsal 3 střely. Výrazněji však Bishopa neohrozil a domácí tak ubránili první přesilovou hru bez výraznějších problémů.
07:29
06:30
Začíná druhá minuta Hedmanova trestu.
05:29
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Victor Hedman – 2 min., podražení).
05:09
Hedmanovu střelu kryje Brossoit.
04:26
Je tu první branka zápasu! Domácí Lightning se dostali do přečíslení 2 na 1. Kučerov v něm zvolil přihrávku na ONDŘEJE PALÁTA, který se nemýlil a nedal Brossoitovi svým zakončením šanci. Pro Paláta dvanáctá branka sezony. Asistence: Nikita Kučerov.
04:08
Pointovu střelu zablokoval Davidson.
03:22
Na druhé straně to zkoušel Coburn, ale také Brossoit dokázal zasáhnout.
03:13
První střelu Edmontonu obstaral švédský bek Adam Larsson. Po něm to hned zkoušel Klefbon, ale Bishop byl v obou případech připraven.
02:45
Zakázané uvolnění domácích blesků.
01:55
Bishop rozehrál na Filppulu a domácí mohou založit další akci zápasu.
01:24
Střela Killorna zablokována do ochranné sítě. Vhazování po pravici Brossoita.
00:48
Ofsajd zastavuje první útočný výpad Edmontonu, vhazuje se ve středním pásmu.
00:30
Kučerovovu střelu zablokoval Sekera, Brossoit tak zasahovat nemusel.
00:01
V Amalie Areně dozněla kanadská a americká hymna. Utkání za malou chvíli začne!

Brossoit-Sekera/Russel-Marron/McDavid/Eberle

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Hedman, Dotchin, Garrison, Strålman (A), Coburn, Šustr – Palát (A), T. Johnson, Kučerov – Killorn, Point, Drouin – Boyle (A), Filppula, Naměstnikov – Dumont, Paquette, J.T. Brown.

Edmonton Oilers: Brossoit (Talbot) – Klefbom, A. Larsson, Sekera, Benning, Russell, Davidson – Maroon, McDavid (C), Eberle (A) – Lucic (A), Draisaitl, Slepyšev – Caggiula, Nugent-Hopkins, Kassian – Hendricks, Letestu, Pakarinen.

Rozhodčí: Frederick L'Ecuyer, Chris Rooney – John Grandt, Devin Berg.
Zajímavosti:

Z posledních šesti zápasů dokázali Lightning vyhrát čtyři. V těch zbylých dvou si připsali bod po prohře v nastavení. V tomto sledovaném období si tak připsali 10 bodů z dvanácti možných.

Obránce Lightning Victor Hedman má z posledních třech zápasů 6 kanadských bodů (3 branky, 3 asistence).

Brankář Oilers Laurent Brossoit se v této sezoně postaví mezi tři tyče teprve podruhé od úvodního vhazování! Dnes odchytá desáté utkání v kariéře.

Connor McDavid, nejproduktivnější hráč NHL, získal z posledních čtrnácti zápasů 17 kanadských bodů (6 branek, 11 asistencí).
Informace k sestavám:

Na listině zraněných hráčů Lightning najdeme největší hvězdu, kapitána Stevena Stamkose. Ten se zranil 15. listopadu v utkání Lightning na ledě Detroitu Red Wings a musel podstoupit operaci kolene. Dnes se před ranním rozbruslení objevil na ledě a pracoval na střelbě s jedním z asistentů trenéra Bradem Lauerem. Jeho návrat je však stále nejasný. Vedle Stamkose je zraněn také zkušený útočník Ryan Callahan (kyčel). Jako zdravý náhradník do utkání nejspíše nezasáhne obránce Luke Witkowski. V brance nastoupí Ben Bishop.

Marodka Oilers čítá 3 jména – obránce Darnella Nurse (zranění v dolní části těla) a útočníky Benoita Pouliota (nespecifikované zranění) a Tylera Pitlicka (utržený přední křížový vaz). Do sestavy se naopak vrací obránce Kris Russel, když vynechal posledních pět zápasů.. Zdravými náhradníky by měli dnes být obránce Eric Gryba a útočník Jujhar Khaira. Do branky se postaví Laurent Brossoit.

4. místo v západní konferenci, 72 bodů

Oilers letošní sezona vychází skvěle. Se ziskem 72 bodů již překonali svůj bodový účet z loňské sezony, kdy získali bodů 70. Nyní se nachází na šesti zápasovém tripu. Své první utkání už mají za sebou – porazili 3:1 Chicago Blackhawks. V dalších utkání tripu narazí na Floridu Panthers, Washington Capitals, Nashville Predators a St. Louis Blues.

13. místo ve východní konferenci, 60 bodů

Lightning momentálně ztrácí na pozice zaručující účast v play-off 6 bodů. Svěřenci Jona Coopera se vrací po čtyř zápasovém tripu zpět mezi domácí mantinely. Na hřišti soupeřů (v těchto čtyřech střetnutí) pokaždé bodovali. V posledním utkání dokázali porazit Colorado Avalanche 3:2 po prodloužení, když v jeho polovině rozhodl Jonathan Drouin.

Tampa Bay Lightning – Los Angeles Kings 5:0
Zdravím všechny fanoušky National Hockey League! Ta má na dnešním programu celkem 9 zápasů. Jedním z nich je souboj mezi Tampou Bay Lightning a Edmontonem Oilers. Úvodní vhazování je naplánováno krátce po půl druhé. Nenechte si to ujít! Přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.