Roman Polák (TOR) 0+0, 3 střely, čas na ledě 21:48
Jaromír Jágr (FLA) 1+0, 4 střely, čas na ledě 19:10
Jakub Kindl (FLA) 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:01
Tři hvězdy utkání:

1. Austin Matthews (TOR) 1+0
2. Zach Hyman (TOR) 1+1
3. Curtis McElhinney (TOR) 25 zák. 2 góly, 92,6%
Statistiky: Střely na bránu: 25-27; Zablokované střely: 13-15; Vhazování: 57%-43%; Hity: 18-30; Přesilové hry: 0/4-1/4; Trestné minuty: 18-18.
Jaromír Jágr dokázal 56 sekund před koncem vrátit Floridu zpět do zápasu z dorážky poté, co Keith Yandle táhlou střelou od modré orazítkoval tyč. Panthers už se ale vyrovnat i přes obrovskou snahu nepodařilo. Utkání nedochytal James Reimer, kterého nepříjemně atakoval kolenem levé nohy v průběhu druhé třetiny během objetí brány Brian Boyle. Ihned následovala bitka. Vítězný gól Maple Leafs vstřelil ve třetí třetině v oslabení Zach Hyman! Konečný výsledek: Toronto Maple Leafs 3 Florida Panthers 2.
59:27
Reto Berra je na střídačce a Florida to znovu zkouší ve hře bez brankáře!
59:04
Florida právě vstřelila branku!
Keith Yandle krásnou táhlou střelou orazítkoval pravou tyč, od jejíž vnitřní strany se puk odrazil do brankoviště, čehož využil JAROMÍR JÁGR a z blízkosti dorazil puk do brány! Asistence: Aleksander Barkov a Keith Yandle.
59:00
Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:52
Jake Gardiner fauloval v levém rohu obranného pásma a dostal dvě minuty za podražení. Timeout Florida.
58:43
Reto Berra vyrazil na střídačku, zatímco Alex Petrovic pálil z pravého kruhu pro vhazování, Curtis McElhinney ale jeho pokus dokázal hrudí vyrazit před sebe!
58:20
Do konce utkání v Air Canada Centre zbývá odehrát 1 minuta a 40 sekund a Maple Leafs míří za výhrou!
57:05
Nazam Kadri se v blízkosti levé tyče dokázal protáhnout v tísni do zakončení a levou rukou dokázal puk poslat po ledě na bránu, Reto Berra si ale s jeho jednoručným bekhendovým pokusem dokázal poradit a puk zmrazil pod lapačkou!
55:33
Vyloučený Alex Petrovic naskočil zpět na led, a pokud se nepletu, tak Leafs se během přesilové hry nedostali ke střele. Panthers stále prohrávají o dvě branky.
53:33
Alex Petrovic dostal dvě minuty za sekání a Toronto Maple Leafs má obrovskou šanci rozhodnout.
53:03
Jonathan Huberdeau mohl vzápětí udeřit na opačné straně, jenže z blízkosti Curtise McElhinneyho mezi betony propálit nedokázal! Obrovská šance.
52:10
Mitchell Marner krásnou diagonální přihrávkou od modré čáry našel v blízkosti vzdálenější pravé tyče Jamese van Riemsdyka, který minul blíží horní roh brány!
52:01
Panthers nedokázali podél střídaček přesně rozehrát a kolmá přihrávka skončila na zakázaném uvolnění.
50:43
Jake Gardiner vypálil od modré čáry a Reto Berra jeho střelu z pravého křídla lapil do lapačky. Po zákroku brankáře Panthers následuje reklamní přestávka.
49:57
Panthers to v průběhu závěrečné části utkání pořádně roztočili, jenže vyrovnat se jim nepodařilo a navíc v přesilové hře inkasovali gól. Maple Leafs skórovali v oslabení a míří za důležitým vítězstvím!
48:56
Vyloučený William Nylander je zpět na ledě a hokejisté Maple Leafs stále vedou o dvě branky.
47:57
Jonathan Huberdeau krásně vypálil z pravého kruhu pro vhazování po diagonální přihrávce z levého křídla, Curtis McElhinney byl ale připraven a puk zastavil.
47:28
Jonathan Marchessault měl v blízkosti levé tyče obrovskou šanci, jenže ani nadvakrát puk do sítě poslat nedokázal a navíc orazítkoval brankovou konstrukci! Nyní to zavánělo gólem!
46:56
William Nylander na levém křídle zbytečně zasáhl vysokou holí do obličeje Jasona Demerse a dostal dvě minuty. Panthers si zahrají další přesilovou hru.
46:10
Panthers se nepodařilo podél střídaček rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění.
45:21
Vyloučený Matt Martin naskočil zpět na led a hokejisté Maple Leafs přečkali další hru v oslabení.
44:44
Jaromír Jágr byl zřejmě hráčem, který vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování, a Curtis McElhinney jeho pokus pravým ramenem vyrazil do ochranné sítě!
43:32
Toronto právě vstřelilo branku!
ZACH HYMAN využil skvělého přiťuknutí puku od Lea Komarova a od modré útočné čáry vyrazil do samostatného úniku, který v mezikruží zakončil krásnou táhlou střelou zápěstím, jenž nad vyrážečkou Reta Berry zamířila k levé tyči! Maple Leafs skórovali při vlastním oslabení a vzali si ztracené dvoubrankové vedení zpět! Asistence: Leo Komarov.
43:21
Matt Martin dostal dvě minuty za hrubost plus pět minut za bitku, stejně jako na opačné straně Alex Petrovic. Panthers si zahrají přesilovou hru a mohou vyrovnat!
43:21
43:00
Aleksander Barkov dobře vypálil na pravém křídle zápěstím, Curtis McElhinney ale opět dobře zasáhl a puk vyrazil. Brankář Leafs drží svůj tým ve hře.
41:59
Panthers vstoupili do třetí třetiny pořádně zostra, zatím se jim ale vyrovnat i přes velkou snahu nepodařilo.
40:29
Michael Matheson napřáhl v levém kruhu pro vhazování z úhlu k velmi nebezpečné střele, která mířila ke vzdálenější pravé tyči, Curtis McElhinney ji ale ukryl v lapačce! Fantastický zákrok brankáře Leafs.
40:23
Jaromír Jágr se snažil prosadit na pravém křídle, jenže jeho následnou akci zastavilo postavení mimo hru.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 19-15; Zablokované střely: 7-12; Vhazování: 60%-40%; Hity: 11-25; Přesilové hry: 0/3-0/1; Trestné min.: 7-11.
Třetí třetina začne přibližně ve 3:32.
Brian Boyle ve druhé třetině nepříjemně atakoval Jamese Reimera, kterého kolenem během objetí brány zasáhl kolenem levé nohy do hlavy. Brankář Floridy poté musel střídat a do brány se po bitce dostal Reto Berra, který udržel čisté konto a na opačné straně se navíc v závěru druhé třetiny prosadil Reilly Smith. Panthers mají ještě dvacet minut, aby utkání alespoň dotáhli do prodloužení. Skóre po druhé třetině: Toronto Maple Leafs 2 Florida Panthers 1.
40:00
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:17
Hokejisté Toronta se ocitli na levém křídle v postavení mimo hru. Jmenovitě domácí Nazem Kadri.
35:31
Keith Yandle z vrcholu levého kruhu pro vhazování nahodil puk diagonálně po ledě do vzdálenějšího pravého kruhu, kde do něj skvěle vložil hůl REILLY SMITH a kotouč se obloukem snesl do brány, ve které se od horní tyče odrazil ke vzdálenější levé tyči! Florida je zpět ve hře a prohrává pouze o gól! Asistence: Keith Yandle a Jason Demers.
35:24
Reilly Smith dvakrát v rychlém sledu vypálil z pravého kruhu pro vhazování a Curtis McElhinney jeho první pokus dobře vyrazil levým betonem, zatímco druhou ukryl v náručí!
35:06
Nazem Kadri vypálil na pravém křídle od hrazení a Reto Berra puk ukryl v náručí. Následuje reklamní přestávka.
34:00
Panthers měli k dispozici po bitce a udělení trestů po faulu na brankáře Jamese Reimera přesilovou hru, jenže ani ta jim nepomohla ke vstřelení gólu.
33:00
Maple Leafs se ocitl před bránou ve slibné šanci, Reto Berra byl ale u své pravé tyče připraven a puk vyrazil!
31:36
Jaromír Jágr mohl skórovat, jeho střele z mezikruží ale zamířila pouze do náruče brankáře Maple Leafs.
31:07
Střídání v týmu Florida Panthers: ze hřiště odchází James Reimer, přichází Reto Berra.
31:07
Brian Boyle dostal za faul na Jamese Reimera dvě minuty za sekání plus pět minut za bitku, zatímco Colton Sceviour pouze pět minut za bitku, takže Florida si zahraje přesilovou hru!
31:07
31:07
Brian Boyle objížděl v rychlosti bránu poté, co James Reimer zmrazil puk pod lapačkou, a nepříjemně ho zasáhl kolenem do hlavy! Následovala ihned bitka!
30:44
Jonathan Huberdeau měl další obrovskou šanci! Curtis McElhinney sice nedokázal jeho střelu udržet a kotouč mu prošel mezi betony, nakonec se ale po jeho střele z blízkosti pravé tyče minul po ledě vzdálenější levou tyč!
29:59
Maple Leafs měli před pár okamžiky obrovské štěstí, jenže to přeje pouze připraveným. I proto Toronto úspěšně bojuje o playoff, zatímco Florida nikoliv.
29:00
Jussi Jokinen se ocitl před bránou ve velké šanci, střelou mezi betony brankáře Toronta ale neuspěl a Curtis McElhinney vzápětí předvedl spektakulární zákrok, když vleže dokázal zastavit dorážku Reillyho Smithe, který se v blízkosti levé tyče snažil z úhlu poslat puk do odkryté brány! Jenže ho nedokázal zvednout a kotouč se od vyrážečky brankáře Leafs odrazil do jeho pravého betonu a zpět pod vyrážečku, pod kterou puk nakonec oběma rukama zastavil!
28:22
Jonathan Marchessault se v rychlosti v levém kruhu pro vhazování vrhl k ledu, aby vpádu zamířil do odkryté brány bekhendem, jeho střela ale zamířila mimo.
27:39
Vyloučený Thomas Vanek je zpět na ledě a Florida využila v dnešním zápase již tři hry v oslabení.
26:30
Derek MacKenzie byl zřejmě znovu hráčem, který tentokrát pálil velmi nebezpečně z pravého kruhu pro vhazování, Curtis McElhinney ale skvěle puk zastavil a rozehrál! Brankář Maple Leafs stále chytá bezchybně.
25:55
William Nylander na levém křídle z ostrého úhlu tvrdě vypálil bez přípravy, James Reimer ale jeho pokus zastavil.
25:39
Thomas Vanek dostal dvě minuty za hákování a Maple Leafs mají k dispozici třetí přesilovou hru.
25:39
Rozjetý Derek MacKenzie napřáhl na vnitřním oblouku levého kruhu pro vhazování v rychlosti ke tvrdé střele s příklepem, která bez přípravy mířila k levé tyči a od její vnitřní strany se odrazila zpět do hry!
24:52
Maple Leafs se ocitli pod tlakem a podél střídaček raději puk vyhodili na zakázané uvolnění. Hra byla přerušena.
24:44
Florida se během pouhých patnácti sekund dostala ke třem střelám, když nejprve pálila na levém křídle od hrazení a poté na pravém křídle dvakrát, Curtis McElhinney ale ve všech třech případech bez problému ukryl puk v náručí.
24:00
Matt Martin se před několika sekundami ocitl před bránou v obrovské šanci, jenže fantastického Jamese Reimer propálit nedokázal! Vedení Leafs zůstává dvoubrankové.
22:06
Vyloučený Michael Matheson je zpět na ledě a hokejistům Toronta se nepodařilo využít přesilovou hru 5 na 3! Nutno ale dodat, že byla zkrácená. Leafs vedou 2:0.
20:52
Jaromír Jágr naskočil zpět do hry z trestné lavice a hokejisté Floridy se již brání ve čtyřech hráčích.
20:20
Maple Leafs se ocitli v blízkosti pravé tyče v obrovské šanci, James Reimer ale situaci ustál a puk vyrazil!
20:06
Michael Matheson ihned po vhazování dostal dvě minuty za zdržování hry poté, co ve středovém kruhu sevřel puk v rukavici, a Florida jde do čtyř! Přesilová hra 5 na 3 a obrovská šance pro Leafs znovu skórovat!
20:01
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 13-3; Zablokované střely: 3-6; Vhazování: 55%-45%; Hity: 10-15; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.
Druhá třetina začne přibližně ve 2:33.
Toronto odehrálo fantastickou první třetinu a na začátku její druhé poloviny se v rozmezí necelých čtyř minut prosadili Auston Matthews a po krásně sehraném přečíslení dva na jednoho poté Leo Komarov. Leafs prožili úžasný začátek. Skóre po první třetině: Toronto Maple Leafs 2 Florida Panthers 0.
20:00
19:26
Panthers mohli skórovat v oslabení, Curtis McElhinney ale jejich pokus na přední tyči snadno vyrazil.
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
18:52
Jaromír Jágr si pomohl na levé straně obranného pásma faulem v čase 1:38, který zbýval odehrát do konce první třetiny, a po poskytnuté výhodě pro Leafs dostal dvě minuty za hákování. Přesilová hra pro Maple Leafs.
17:32
Panthers se snažili proniknout do útočného pásma po pravém křídle, jenže jejich útočnou akci zastavil ofsajd.
16:25
Panthers na pravém křídle vypálili z ostrého úhlu a Curtis McElhinney si připsal další úspěšný zákrok, po kterém puk ukryl ve svém náručí a přerušil hru.
16:00
Florida prohrává o dvě branky a snaží se vrátit zpět do zápasu, zatím se ale marně snaží překonat Curtise McElhinneyho.
14:43
Maple Leafs vyrazili do rychlého přečíslení dva na jednoho, po kterém Connor Brown z levého kruhu pro vhazování přenesl hru doprava a LEO KOMAROV nádhernou střelou nad ramenem přesouvajícího se Jamese Reimera zamířil pod horní tyč! Asistence: Connor Brown a Nazem Kadri.
14:11
Puk byl sražen na jednu ze střídaček a po přerušení hry následuje krátká reklamní přestávka.
12:21
Panthers vyhodili puk na zakázané uvolnění, po kterém na pravém křídle pálil od modré čáry Roman Polák, James Reimer byl ale připraven a puk ukryl ve svém náručí.
11:54
Zach Hyman zpoza brány bekhendem poslal puk na vnitřní oblouk pravého kruhu pro vhazování a AUSTON MATTHEWS krásnou střelou letící těsně nad ledem zamířil přesně k pravé tyči! Maple Leafs zaslouženě vedou nad Floridou 1:0! Asistence: Zach Hyman a William Nylander.
11:26
James Reimer zastavil v blízkosti své levé tyče nahození Maple Leafs od modré čáry v lapačce a rychle rozehrál.
10:28
Aleksander Barkov se snažil v blízkosti pravé tyče bekhendem zamést puk mezi betony brankáře Toronta do sítě, jenže Curtis McElhinney jeho pokus skvěle vyrazil, stejně jako jeho následnou dorážku! Vzápětí pálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování Mark Pysyk a puk skončil v ochranné síti.
09:43
Nikita Zajcev po vhazování v útočném pásmu pálil nebezpečně z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, ovšem mimo.
09:39
Nazem Kadri se pokoušel v blízkosti levé tyče vstřelit svůj 31 gól v letošní sezóně NHL, jenže jeho střela skončila na výstroji Jamese Reimera, který puk rychle zmrazil pod lapačkou!
09:31
Roman Polák na pravém křídle vypálil do modré čáry a James Reimer jeho táhlou střelu ukryl bez problému v náručí.
09:21
Maple Leafs sice uspěli na vhazování před svým obranným pásmem, jenže vedle pravé tyče brány Jamese Reimera vyhodili puk po nepřesném pasu na zakázané uvolnění.
09:15
Panthers se ocitli na levém křídle v postavení mimo hru, po kterém byla hra opět rychle přerušena.
08:41
Matt Martin na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho následná střela skončila v ochranné síti. Po přerušení hry přichází na řadu první reklamní přestávka.
08:30
Mitchell Marner předvedl na pravém křídle pěknou zpětnou otočku, jenže ke střele se vzápětí nedostal.
07:43
Maple Leafs pouze nahodili puk na hokejky hráčů hostující Floridy a okamžitě zamířili na střídačku, stejně jako Predators.
07:07
Auston Matthews prudce vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a James Reimer hrudí jeho pokus vyrazil.
06:42
William Nylander se pokusil vypálit z pravého kruhu pro vhazování, jeho střelu z úhlu ale srazil Keith Yandle.
06:05
Úvodní část utkání v Air Canada Centre má obrovský spád a hra se přelévá v rychlém sledu ze strany na stranu. Během posledních okamžiků ovšem bez nějaké příležitosti.
05:12
Panthers se nepodařilo na pravém křídle přesně rozehrát a puk skončil na hokejkách domácích hráčů Toronta.
04:09
Morgan Rielly podržel puk za bránou a počkal, až jeho spoluhráči dostřídají. Následná akce ale nic nepřinesla.
03:02
Jake Gardiner v blízkosti pravé tyče vypálil z ostrého úhlu a James Reimer po zákroku hrudí zmrazil puk pod lapačkou!
02:54
Hokejisté Maple Leafs začali nepříjemně tlačit a James Reimer měl před pár okamžiky co dělat, aby pokus Williama Nylandera z bezprostřední blízkosti hrudí vyrazil!
01:53
Matt Hunwick vypálil na levém křídle od modré čáry a James Reimer jeho táhlou střelu ukryl vkleče v náručí.
01:21
Jonathan Marchessault se ocitl v levém kruhu pro vhazování ve velmi slibné příležitosti, jenže jeho bekhendová střela zamířila těsně nad ledem vedle vzdálenější pravé tyče!
00:24
Jason Demers na levém křídle vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a Curtis McElhinney přerušil hru.
00:09
Puk dopadl na led a před pár okamžiky v Air Canada Centre začal důležitý souboj mezi Torontem a Floridou.
00:01

Toronto Maple Leafs: McElhinney (Sparks) – Rielly (A), C. Carrick, Gardiner, N. Zajcev, Hunwick, R. Polák – J. van Riemsdyk, Bozak (A), Marner – Komarov (A), Kadri, Co. Brown – Hyman, Matthews, W. Nylander – M. Martin, Boyle, Kapanen. Hlavní trenér: Mike Babcock.

Florida Panthers: Reimer (Berra) – Yandle, Demers, Matheson, Petrovic, Pysyk, Kindl – Huberdeau, Barkov (A), Jágr – J. Jokinen (A), Trocheck, R. Smith – Vanek, Bjugstad, Marchessault – S. Thornton, MacKenzie (C), Sceviour. Hlavní trenér: Tom Rowe.

Rozhodčí: Kevin Pollock, Brian Pochmara. Čároví: Steve Barton, Scott Driscoll.

28.10.16 Toronto – Florida Panthers 3:2
Florida nedokázala potvrdit překvapivě hladkou výhru nad Chicagem a po porážce s Buffalem musí proti Torontu nutně vyhrát v základní hrací době. I tak už se ale případná účast v playoff bude rovnat zázraku. Dokáže ho tým kolem Jaromíra Jágra a Jakuba Kindla předvést? Vše napoví zápas v Air Canada Centre.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.