2. Luca Sbisa (VAN) 0+0
3. Sami Vatanen (ANA) 0+1
Československá stopa v utkání:
Ondřej Kaše (ANA) 1+0, 5 střel, čas na ledě 15:31
Vancouver Canucks předchozí dva zápasy vyhrál, nyní přichází porážka. Naopak Anaheim vstoupil do třízápasové série venkovních zápasů vítězně. Ducks o své výhře rozhodli ve druhé třetině, v níž vstřelili dvě branky. Druhý gól Anaheimu vstřelil Ondřej Kaše, který zaznamenal vůbec první branku v NHL.
59:59
Poslední buly v zápase, kotouč vylétl mimo hrací plochu, vhazování před brankou Ducks.
59:40
Canucks pokračují ve hře v útočném pásmu, ale mnoho času už jim nezbývá.
59:24
John Gibson kryje střelecký pokus domácího Brandona Suttera. Anaheim se může na svého maskovaného muže spolehnout.
59:00
Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině, Ryan Miller stále na střídačce, domácí to zkouší v šesti.
58:30
Domácí to zkouší v šesti, hrají bez brankáře.
57:35
Anaheim právě vstřelil branku!
Shea Theodore vyslal do šance ANDREWA COGLIANA. Jeho střelu domácí brankář poněkud podcenit, puk prošel mezi betony a zastavil se až za brankovou čárou. Hosté vedou o dvě branky a pravděpodobně tento duel vyhrají. Asistence: Shea Theodore.
56:20
Sledujeme rychlý hokej, domácí se snaž za každou cenu vyrovnat, a právě proto otevírají okénka v obranné třetině. Ducks se brání a čekají na brejky. Ty dříve nebo později přijdou.
54:57
Zakázané uvolnění proti Anaheimu, buly před Johnem Gibsonem.
54:27
Domácí fanoušci i hokejisté jsou nyní podstatně aktivnější, snaží se vyrovnat. Ducks se musí bránit tlaku soupeře.
53:00
Vancouver právě vstřelil branku!
Anaheim se vlastní chybou dostal do problémů. Špatnou rozehrávku hostů vystihl Loui Eriksson. Jeho velmi přesná přihrávka směřovala na zcela volného HENRIKA SEDINA, který jen nastavil hokejku, od níž se puk odrazil do branky. Asistence: Loui Eriksson.
52:21
Canucks se snaží, ale nemohou najít recept na překonání obrany. Navíc se dostali do postavení mimo hru.
52:00
Anaheim Ducks hraje velmi dobře takticky, nedávají domácím mnoho prostoru pro nějakou kombinaci.
51:20
Corey Perry se po rychlé akci dostal do zakončení, jeho střelecký pokus nebyl přesný. Zblokoval jej vracející se domácí hokejista.
50:50
Buly před brankou Vancouveru vyhrál domácí tým. Ten se nemůže propracovat stabilněji do útočného pásma.
50:01
Rozhodčí přerušili hru, neboť puk ztratili z dohledu. Ten byl ovšem hratelný, brankář John Gibson neměl kotouč pod kontrolou, prudká střela od modré mu vypadla.
49:20
Pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny třetí třetiny a domácím se čas na zdramatizování zápasu krátí.
48:22
První formace domácích se pokusila dostat do útočného pásma, to se ale nepodařilo. Obrana Ducks hraje velmi dobře.
47:38
Ani jeden celek se nikam nežene, sledujeme poklidnou pasáž hry. Hostující tým drží dvoubrankový náskok, který si pečlivě hlídá.
46:37
Následovat bude vhazování před brankou Anaheimu. Souboj o puk vyhráli hosté, a tak John Gibson nemusel čelit střeleckému pokusu.
45:54
Hostující Ondřej Kaše vybojoval kotouč za vlastní brankou, poslal jej do středního pásma. Nakonec jeho vyhození bylo příliš prudké, ale bylo tečované, a tak se icing nepíská.
45:10
Po chyby hostů se domácí celek celkem snadno dostal do útočného pásma. Před brankou soupeře Vancouver kombinuje, ale ke střele se zatím propracovat nedokázal.
44:10
Vancouver se snaží s nepříznivým stavem něco udělat, ale nedaří se mu to. Velký problém mají domácí s přechodem do útočného pásma.
43:40
Osobních soubojů začíná přibývat, ani jeden celek se nikam nežene. Sledujeme klidnější pasáž zápasu, střel na branky mnoho k vidění není.
42:32
John Gibson si připisuje těžký zákrok, střelu z kruhu chytil do lapačky. Buly před jeho brankou.
42:00
Dvě minuty třetí třetiny jsou pryč, obrázek hry je stále stejný. Ducks jsou aktivnější, ale Canuck nelze upřít snahu.
41:20
Akci hostů vedl Ondřej Kaše, který dnes již jednu branku dal, tentokrát vystřelil bekhendem. S jeho pokusem neměl domácí brankář problém.
40:52
Corey Perry odvedl ve středním pásmu pořádný kus práce, probojoval se až za modrou, ale jeho přihrávka na spoluhráče byla nepřesná.
40:30
Zápas pokračuje třetí třetinou, do níž si hostující celek přináší vedení o dva góly.
40:01
Ve druhé třetině jsme se dočkali dvou branek. Náskok hostujícího celku po pěkné akci navýšil Ondřej Kaše. Posílal kotouč před branku a jeden z domácích beků si puk srazil do branky. Ducks jsou střelecky aktivnější, vedou 20:17.
40:00
39:39
Ryan Kesler se dostal do rychlého zakončení. Dlouho váhal se střelou, nakonec vypálil a puk trefil brankovou konstrukci. Nechybělo mnoho a Anaheim se jednadvacet sekund před koncem druhé třetiny dostal do vedení 3:0.
38:54
Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:26
Kotouč vylétl z hrací plochy, a tak má jeden z diváků cenný suvenýr z tohoto utkání.
37:47
V poklidném tempu se dohrává druhá třetina, v níž Anaheim navýšil své vedení. Naopak střelecká nemohoucnost Canucks se ještě navýšila.
37:16
John Gibson kryje střelu od modré čáry, kterou vyslal Loui Eriksson.
36:54
Vhazovat se bude před brankou hostujícího celku. Canucks vyhráli buly, a tak jsou nastěhovaní v útočném pásmu.
36:40
Až nyní se probojovali domácí hokejisté před branku. John Gibson měl plné ruce práce, ale dokázal si poradit se střelou Bo Horvata.
36:00
Přesilovou hru hrají domácí velmi laxně, nemohou se stabilně dostat do útočného pásma, což je jejich největší problém.
35:16
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Sami Vatanen – 2 min., hákování).
34:35
ONDŘEJ KAŠE dává svůj první gól v NHL. Výborně oklamal obránce, zmátl brankáře. Nejprve nezakončil, obkroužil branku a posílal přihrávku před branku. Jeden z domácích hráčů si puk srazil do vlastní branky. Nic to ale nemění na tom, že Kaše právě vstřelil svou první branku v National Hockey League po krásné individuální akci. Asistence: Ryan Getzlaf a Nick Ritchie.
33:44
33:34
Znovu je puk ve středním pásmu. V posledních sekundách oslabení se do šance dostal hostující Logan Shaw. Jeho rána končí nad brankou.
33:16
Klasická přesilovka pokračuje dál, domácí ale mají znovu problémy s přechodem do útočného pásma.
32:42
Ducks hrají ve čtyřech, vyloučený Josh Manson se vrací do hry. To nejhorší má Anaheim odbráněné.
32:20
Tlak domácích pokračuje dál, ale střel na branku je velmi málo.
32:00
Vancouver kombinuje před brankou soupeře, k dispozici má dlouhou přesilovou hru pět na tři.
31:44
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Ryan Garbutt – 2 min., sekání).
31:40
Polovina přesilové hry domácích je pryč, nemohou se stabilněji dostat do útočného pásma.
30:42
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Josh Manson – 2 min., nedovolené bránění).
30:01
Dostáváme se do druhé poloviny zápasu, hostující celek stále vede o jednu branku. Domácí se snaží, ale zatím si nemohou vytvořit výraznější šanci.
29:54
29:20
Přesilovka se Anaheimu vůbec nedaří podle představ, Ducks se nemohou stabilněji propracovat před branku Vancouveru.
28:34
Vancouver Canucks se znovu osvobozuje. Hosté tak musí od své branky zakládat další útočnou akci.
28:13
Brandon Sutter výborně zblokoval střelecký pokus od modré čáry, a tak se kotouč dostává do středního pásma.
28:03
První přesilová hra v tomto zápase, k dispozici ji mají hosté. Ti začali aktivně, Ryan Miller musel hned zasahovat.
27:54
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Alexandre Burrows – 2 min., nedovolené bránění).
27:28
Další buly před brankou Ryana Millera.
27:19
Canucks vyhodili na icing. Do výborné střelecké pozice se dostal Chris Wagner, který z bezprostřední blízkosti neuspěl. Následně domácí raději odehráli na zakázané uvolnění.
26:49
Velké problémy měli domácí hokejisté s rozehrávkou, hosté výborně napadali. Se štěstím se Canucks dostali z vlastního obranného pásma.
26:24
Hra je přerušena, pomalu ale jistě se blížíme do poloviny druhé třetiny i zápasu. Následovat bude komerční přestávka.
25:55
Vancouver se snaží hrát aktivně, zatím se ale nemůže stabilně propracovat do útočného pásma. Rychlá hra pokračuje dál.
25:00
Vhazovat se bude v útočném pásmu Vancouveru. Ten ovšem souboj o puk přihrál. Následně musel zasahovat John Gibson. Ke střele od modré se dostal domácí Ben Hutton.
23:19
Aktivněji hrající hostující celek se dostává do vedení. Po pěkné kombinaci se k puku dostal JAKOB SILFVERBERG, který celkem snadno překonal domácího brankáře. Ducks se dostávají do vedení díky rychlé kombinaci. Asistence: Cam Fowler a Sami Vatanen.
22:52
Po icingu domácích se bude vhazovat před brankou Ryana Millera.
22:38
Rychlý hokej pokračuje dál. Rozhodčí v tomto zápase ještě nevylučovali.
21:50
Při jednom střídání bylo domácích hráčů na ledě mnoho, ale než si toho sudí všimli, tak Canucks zredukovali počet hokejistů na hrací ploše na správný počet.
20:33
Sledujeme poklidný úvod druhé třetiny, ani jeden celek se nikam nežene. Čekání na první chybu pokračuje dál.
20:01
5:9, tak vypadá statistika střel po první třetině. V úvodních dvaceti minutách jsme viděli aktivní hru Ducks, Canucks se do šancí dostávali jen velmi složitě. Na první gól zápasu stále čekáme.
20:00
19:44
Sledujeme poklidný zápas třetiny.
19:20
Ryan Kesler se probojoval přes dva obránce do zakončení, prostor vymezený třemi tyčemi ale minul.
19:00
Hra je ve středním pásmu a dostáváme se do poslední minuty v první periodě.
18:41
Jack Skille se dostal ke střele, ta byla ale zblokovaná obráncem Anaheimu.
18:14
Ducks se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
18:00
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině, sledujeme rychlý hokej, který diváky rozhodně nudit nemůže.
17:27
Brendan Gaunce vybojoval puk za brankou hostů, nahrál na modrou, tam jeho spoluhráč ale netrefil ideálně.
16:45
Corey Perry zpoza branky našel připraveného spoluhráče na střelu. Jeho rána končí ve výstroji Ryana Millera.
16:05
John Gibson musel zasahovat proti střele z mezikruží. Hostující brankář si dokázal s klidem poradit. První vážnější akce Vancouveru.
15:40
Ducks hrají ve velké pohodě, střelecky jsou aktivnější 9:5.
15:01
Nyní sledujeme aktivnější hru Vancouveru. Pomalu ale jistě se domácí osmělují a začínají si vytvářet šance.
14:28
Hampus Lindholm se znovu probojoval do zakončení, tentokrát už byl přesnější, ale brankáře Canucks prostřelit nedokázal.
14:02
Josh Manson a Hampus Lindholm kombinovali na útočné modré. Výsledkem jejich snažení byla nepřesná střela od Lindholma.
13:21
Jack Skille prodloužil puk do útočného pásma a následně šel střídat. Na led přichází odpočinutí hráči domácích. Ti se ale dál musí bránit.
12:47
Ducks pokračují v aktivní hře, Corey Perry bojuje o kotouč za brankou soupeře. Domácí se musí bránit tlaku soupeře. Do výraznější střelecké pozice se zatím Anaheim neprobojoval.
11:56
Špatně domácí rozehráli, a tak se píská icing. Vhazovat se bude před brankou Canucks.
11:08
Ryan Miller ztratil kotouč z dohledu, před jeho brankou vznikla nepřehledná situace. Markus Granlund však dokázal dostat puk z obranného pásma.
10:54
Rickard Rakell se tvrdou střelou z kruhu pokoušel změnit skóre. Jeho pokus končí na výstroji domácího brankáře. Ryan Miller přerušuje hru, následovat bude komerční přestávka.
10:10
Corey Perry od své branky zakládal akci, v níž pokračoval až do útočného pásma. Tam za brankou o puk v souboji s obránci přišel. Pěkná samostatná akce od hostujícího zkušeného hráče.
09:41
Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje. Anaheim zatím nedokáže svou převahu vyjádřit gólově. Domácí se mohou spolehnout na dobře chytajícího Ryana Millera.
09:10
První střela na branku, kterou vyslali domácí hokejisté. Dlouho jim to trvalo.
08:32
Ducks jsou jednoznačně aktivnější, Canucks se velmi obtížně dostávají do útočného pásma.
07:14
Shea Theodore se odhodlal ke střele od modré čáry. Puk k brance nedoputoval, byl zastavený obráncem. Následně se Ducks dostali do postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
07:00
Hra je přerušena, pátý zákrok pro Ryana Millera. Komerční přestávka.
06:37
Domácí se zatím do útočného pásma příliš nedostávají. Čekají na chybu soupeře, ta ovšem nepřichází.
06:09
Corey Perry si s kotoučem na holi vybruslil před branku, ovšem do zakončení se už neprobojoval. V pravý čas zakročila obranu Canucks.
05:41
Sledujeme po rozpačitém úvodu velmi rychlý hokej, optickou převahu mají hostující hokejisté.
05:09
Jakob Silfverberg projel celé kluziště, dostal se do střelecké pozice. Jeho rána z horní hranice kruhu mířila do masky brankáře. Ta mu nakonec spadla z hlavy, a tak je hra přerušena.
05:01
Shea Theodore se díky dobrému pohybu dokázal uvolnit, dostal přihrávku, a tak musel znovu domácí brankář zasahovat. Snadná práce pro Millera.
04:26
Ondřej Kaše založil akci,v níž pokračoval Shea Theodore. S jeho pokusem si brankář Ryan Miller dokázal poradit.
03:39
Jakob Silfverberg na druhé straně projel modrou čáru a dostal se do zakončení, jeho rána ale byla zblokovaná. Akce pokračovala dál, ke střele se dostal Andrew Cogliano. Měl před sebou volnou část branky, puk ale ideálně netrefil.
02:48
Buly před brankou hostujícího celku. Canucks vyhráli buly, následovala střela obránce Bena Huttona od modré čáry, ale výborně puk zblokoval jeden z obránců.
02:41
Jack Skille vedl útočnou akci domácích, do zakončení se probojovat nedokázal. Velmi dobře zapracovala obranu Anaheimu.
01:54
Sledujeme klidný úvod zápasu, ani jeden celek se nikam nežene. Útočných akcí k vidění není mnoho.
01:10
Buly před brankou Vancouveru. Hosté souboj o puk vyhráli. Následovala střela od modré čáry, která byla nepřesná.
00:17
Domácí vstoupili do zápasu aktivněji, snaží se něco vymyslet. Zatím ale marně.
00:09
Hned z kraje zápasu tu máme zakázané uvolnění, hra se tak vrací před branku Ducks.
00:01

Vancouver Canucks: R. Miller (Markström) – Sbisa, Stecher, B. Hutton, Gudbranson, Trjamkin, Larsen – D. Sedin, H. Sedin, Brandon Sutter – Baertschi, Horvat, Burrows – Markus Granlund, Chaput, Eriksson – Skille, B. Gaunce, Megna.

Anaheim Ducks: Gibson (Bernier) – Fowler, Vatanen, H. Lindholm, Manson, Theodore, Bieksa – Rakell, Getzlaf, Perry – Cogliano, Kesler, Silfverberg – N. Ritchie, Vermette, O. Kaše – Garbutt, L. Shaw, Wagner..
Anaheim čeká třízápasový venkovní trip, ze kterého by chtěli získat nejvyšší možný počet bodů.
Vancouver Canucks z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Arizonou Coyotes 4:1, Minnesotou Wild 5:4 a a a po nájezdech přetlačil Colorado Avalanche 3:2. Nestačil na Chicago Blackhawks 3:4 po prodloužení a na Dallas Stars 1:2.
Anaheim Ducks z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si se San Jose Sharks 3:2 a s Montrealem Canadiens 2:1. Nestačil na Los Angeles 2:3, Chicago Blackhawks 2:3 a v nájezdech podlehl New Yorku Islanders 2:3.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vancouver Canucks a Anaheim Ducks.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.