Jakub Vrána (WSH) 0+0, 5 střel, čas na ledě 13:21
Radek Faksa (DAL) 1+0, 2 střely, čas na ledě 15:44
Aleš Hemský (DAL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:39
Tři hvězdy utkání:

1. Kari Lehtonen (DAL) 42 zák., 2 góly, 95,5%
2. Jason Spezza (DAL) 1+0
3. T.J. Oshie (WSH) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 44-22; Zablokované střely: 19-22; Vhazování: 65%-35%; Hity: 22-13; Přesilové hry: 0/4-0/2; Trestné minuty: 4-8.
Dallas ukončil vítěznou sérii Washingtonu, který doma vyhrál 15 utkání v řadě, zatímco Stars naopak svou fantastickou bilanci prodloužili, když proti Capitals bodovali i ve dvanáctém zápase v řadě a ve Verizon Center vyhráli již pošesté za sebou. Rozhodující okamžik utkání přišel na začátku druhé třetiny, když domácí hokejisté během pouhých 36 sekund inkasovali dva góly, o první z nichž se prosadil český útočník Radek Faksa. Vítězný gól si připsal Jason Spezza. Konečný výsledek: Washington 2 Dallas Stars 4.
59:41
Philipp Grubauer přece jen ještě stačil vystartovat na střídačku a po zakázaném uvolnění Dallasu se navíc bude vhazovat po levé ruce brankáře Kariho Lehtonena.
59:28
John Carlson nedokázal na pravé straně obranného pásma přesně rozehrát a Caps už zřejmě nic nestihnout.
59:00
Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:42
Dallas právě vstřelil branku!
PATRICK SHARP se zmocnil puku a od střídaček ho táhlou střelou zápěstím poslal do odkryté brány. Dallas vede v závěru 4:2 a zřejmě boduje proti Capitals i ve dvanáctém utkání v řadě!
58:20
Alex Ovečkin vypálil z levého kruhu pro vhazování a jeho pokus mířil do vzdálenějšího pravého rohu brány, Kari Lehtonen ale bez problému lapil puk do své lapačky!
58:13
Dallas minul pravou tyč prázdné brány střelou z vlastního obranného pásma a puk skončil na zakázaném uvolnění.
58:05
Capitals na nic nečekají a Philipp Grubauer už sedí na střídačce! Domácí to zkouší při hře bez brankáře!
58:05
Capitals v obranném pásmu zpomalili hru, aby se všichni hráči rozjeli, a poté přišla prudká střela od modré čáry, která zamířila vedle pravé tyče, a Kari Lehtonen si pohlídal odraz puku od mantinelu za jeho bránou. Hra přerušena.
57:49
Hra se přelévá ze strany na stranu, žádný z týmů se ale nemůže prodrat ke střele.
57:13
Blíží se závěr utkání a Philipp Grubauer je ještě na střídačce. Capitals mají čas na jeho odvolání.
56:24
Capitals v posledním vzájemném zápase prohrávali na ledě Stars ve třetí třetině 3:1, jenže poté dokázali dvěma góly v řadě vyrovnat a v prodloužení jim vystřelil výhru Jay Beagle.
55:51
Washington potřebuje vstřelit ještě jeden gól, aby proti Dallasu předvedl další skvělý comeback.
55:32
Dallasu se krátce po reklamní přestávce nepodařilo rozehrát podél střídaček a puk skončil na zakázaném uvolnění.
55:17
Nicklas Bäckström na pravém křídle napřáhl ke střele, kterou Kari Lehtonen ukryl ve své výstroji.
54:58
Dallas proti Washingtonu od 31. listopadu 2006 bodoval v jedenácti utkáních v řadě!
53:35
Dmitrij Orlov se dostal v blízkosti levé tyče ke střele, jenže Kari Lehtonen puk sevřel v náručí.
52:51
Brett Connolly se ocitl v blízkosti pravé tyče ve slibné šanci, jenže z mezikruží puk napálil pouze do hrudi Kariho Lehtonena, který je nyní pod obrovským tlakem!
52:26
Washington právě vstřelil branku!
T. J. OSHIE předvedl po přihrávce Karla Alznera od modré čáry v pravém kruhu pro vhazování nádhernou stahovačku, kterou se zbavil klečícího Johna Klingberga, a poté z mezikruží nádhernou bekhendovou střelou nad lapačkou Kariho Lehtonena zamířil do pravého horní rohu brány. Capitals po třech gólech Dallasu dvakrát v řadě skórovali a dostali se na dostřel jedné jediné branky! Dokáží Capitals zopakovat úžasný comeback z posledního vzájemného měření sil? Asistence: Karl Alzner a Nicklas Bäckström.
52:02
T.J Oshie přiťukl puk na pravém křídle Karlovi Alznerovi, který se chystal vypálit z vrcholu pravého kruhu pro vhazování zápěstím, včas k němu ale přistoupil Aleš Hemský! Skvělý obranný zákrok.
51:31
Před dvě minuty se nyní hraje bez přerušení, přesto hráči létají po ledě a jako by snad vůbec nebyli unavení.
50:58
Utkání má obrovské tempo a Capitals se snaží dostat na dostřel, jenže Kari Lehtonen dnes chystá skvěle.
49:46
Jamie Benn na levém křídle nabral velkou rychlost a napřáhl ke střele zápěstím, kterou Philipp Grubauer vyrazil, a puk skončil ve vzdálenějším rohu ledové plochy.
49:10
Alex Ovečkin po zakázaném uvolnění Stars napřáhl v pravém kruhu pro vhazování ihned po buly ke tvrdé ráně s příklepem, kterou Kari Lehtonen hrudí dobře vyrazil.
49:05
Capitals na levém křídle od modré čáry napřáhli k velmi nebezpečné střele po ledě, která mířila k přední tyči, Kari Lehtonen ji ale skvěle vykopl pravým betonem!
48:52
T. J. Oshie nabral na pravém křídle obrovskou rychlost a snažil se z ostrého úhlu vypálit, jenže skončil na ledě a volný puk Kari Lehtonen bez problému levým betonem vyrazil za bránu.
48:00
Hra má obrovský spád a po velké příležitosti Capitals si Stars uvědomili, že musí výrazně přidat.
46:13
Jevgenij Kuzněcov předvedl nádhernou individuální akci, když se ze středního pásma vydal do útočné třetiny, v mezikruží se krásně protáhl mezi dvěma protihráči a z levého kruhu pro vhazování napřáhl ke krásné střele zápěstím, která z blízkosti zamířila do přední levé tyče od její vnitřní strany se odrazila zpět do hry!
45:06
Nicklas Bäckström se ocitl v postavení mimo hru a útočnou akci Capitals zastavilo postavení mimo hru.
44:23
Marcus Johansson vypálil na modré čáře zápěstím a jeho slabá střela byla před bránou dvojicí hráčů Stars zablokována.
44:10
Capitals na pravém křídle vypálili z ostrého úhlu a Kari Lehtonen měl po skvělém zákroku velké problémy, Jay Beagle ale v tísni nedokázal puk usměrnit z blízkosti mezi tři tyče!
43:57
Další nahození Stars do útočného pásma Washingtonu, kde nebyl vůbec nikdo. Capitals v klidu rozehráli.
43:26
Hokejisté Dallasu pouze odevzdali puk domácím hráčům Washingtonu a odjeli obloukem rychle střídat.
42:54
Patrick Sharp se řítil na pravém křídle do samostatného úniku, jenže po naznačení střely mu puk sjel z čepele hole.
42:29
Vyloučený Patrik Nemeth naskočil zpět na led a hokejisté Dallasu v úvodu třetí části přečkali oslabení.
42:13
Nicklas Bäckström nedokázal puk v blízkosti pravé tyče zasunout mezi betony Kariho Lehtonena a po pár sekundách na vrcholu levého kruhu pro vhazování po diagonální přihrávce z pravého křídla napřáhl ke krásné střele s příklepem John Carlson, jehož pokus bez přípravy mířil k přední tyči, Kari Lehtonen ale pravým ramenem vyrazil puk do ochranné sítě!
41:48
Justin Wiliams vypálil na pravém křídle z vrcholu kruhu pro vhazování, jeho střela ale byla zřejmě zablokována.
41:33
Další vyhození v podání hráčů Dallasu, po kterém musejí Capitals rozehrávat útok od vlastní brány.
40:47
Alex Ovečkin z vrcholu levého kruhu pro vhazování zamířil zápěstím vedle bližší levé tyče a Dan Hamhuis zpoza vlastní brány podél hrazení puk vyhodil do bezpečí.
40:33
Alex Ovečkin má slova potvrdil, když ihned po vhazování od modré čáry napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, Kari Lehtonen ale na přední tyči puk sevřel v náručí.
40:29
Patrik Nemeth krátce po začátku třetí třetiny dostal dvě minuty za držení a Stars si říkají o velké problémy.
40:01
Washington vyhrál 15 domácích zápasů v řadě, dnes ale jeho skvělá série s největší pravděpodobností skončí, zatímco ta Dallasu zřejmě bude pokračovat, Stars vyhráli ve Verizon Center posledních pět zápasů v řadě!
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 28-17; Zablokované střely: 16-15; Vhazování: 62%-38%; Hity: 15-7; Přesilové hry: 0/3-0/2; Trestné min.: 4-6.
Třetí třetina začne přibližně ve 3:35.
Washington v úvodu druhé třetiny dvakrát chyboval, když v blízkosti své brány nedokázal přesně rozehrát a ve druhém případě si dvojice jeho hráčů v blízkosti levé tyče počínala příliš ledabyle, čehož v prvním případě využil po skvělé krádeži puku střelou mezi betony Bradena Holtbyho Radek Faksa a pouhých 36 sekund na to poté Jason Spezza. S Washingtonem to vypadalo i přes dobrý herní projev směrem vpřed hodně špatně, střídající Philipp Grubauer ale skvěle zasáhl pravým betonem a na opačné straně vrátil Capitals zpět do hry Nicklas Bäckström. Skóre po druhé třetině: Washington Capitals 1 Dallas Stars 3.
40:00
39:18
Stars z pravé strany obranného pásma raději puk podél střídaček vyhodili na zakázané uvolnění.
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:18
Radek Faksa se snažil po postavení mimo hru v podání Caps prosadit na pravém křídle, jenže skvěle mu puk píchl Markus Johansson. Český útočník se k ničemu nedostal.
37:01
Alex Ovečkin je nyní hodně vidět a v blízkosti pravé tyče se dostal ke střele, kterou Kari Lehtonen tentokrát vyrazil.
36:26
Karl Alzner vypálil na levém křídle od modré čáry a Kari Lehtonen opět puk ukryl ve své výstroji.
36:11
Alex Ovečkin mohl dostat Capitals rychle na střel, když se v blízkosti brány dostal ke střele, Kari Lehtonen ale jeho bekhendové zakončení ukryl v náručí!
35:52
Brooks Orpik na modré čáře rozdal puk doprava na Kevina Shattenkirka, který si v blízkosti vrcholu kruhu pro vhazování srovnal puk na hůl a poté ho těsně nad ledem nahodil zápěstím na vzdálenější levou tyč, kde do jeho krásné diagonálního pasu skvěle vložil hůl NICKLAS BÄCKSTRÖM a od čepele jeho hokejky se puk odrazil k levé tyči. Nádherná akce, po které Washington snížil na 1:3! Dočkáme se obratu? Asistence: Kevin Shattenkirk a Brooks Orpik.
35:04
A vzápětí další zakázané uvolnění odpískané proti Stars. Hostům se nyní dvakrát v řadě nepodařilo rozehrát.
34:49
Stars se nepodařilo rozehrát a puk skončil na zakázaném uvolnění. Vhazování před Kari Lehtonenem.
34:06
Puk byl v útočném pásmu Stars sražen mimo ledovou plochu a před námi je další reklamní přestávka.
33:10
Capitals na pravém křídle napřáhli od modré čáry k táhlé střele s příklepem, která letěla těsně nad ledem a puk skončil v náručí připraveného Kariho Lehtonena.
32:56
Philipp Grubauer zasáhl pravým betonem proti střele Stars z pravého křídla křídla a na opačné straně pálil na pravém křídle od modré čáry domácí Karl Alzner, jeho pokus ale zamířil mimo.
32:09
Alex Ovečkin předvedl za bránou Stars tvrdý a čistý hit, kterým poslal k ledu Adama Cracknella.
31:54
Kari Lehtonen ukryl puk po nahození Washingtonu od modré čáry v lapačce. Následuje reklamní přestávka.
31:24
Nicklas Bäckstrom naskočil zpět na led a Washington přečkal v dnešním utkání druhou hru v oslabení.
31:21
Brett Ritchie se dostal na vnitřním oblouku pravého kruhu pro vhazování k zablokovanému puku po nahození z pravého křídla a poté napřáhl k rychlé střele zápěstím, kterou tři sekundy před koncem přesilové hry ukryl na přední tyči v náručí Philippa Grubauera, který šel rychle do kolen.
30:54
Stars na levém křídle od modré čáry nahodili puk na bránu a Philipp Grubauer puk v pohodě ukryl v lapačce.
29:50
Cody Eakin po nedovoleném bránění brankáře Bradena Holtbyho naskočil na led a začíná zkrácená přesilová hra Dallasu, který se může pokusit zvýšit své vedení.
29:24
Nicklas Bäckström chtěl v pravém rohu útočného pásma vybojovat puk, jenže ve své snaze podrazil Adama Cracknella, který rychle dojížděl situaci. Hra bude pokračovat 26 sekund ve hře 4 na 4 a poté začne zkrácená přesilová hra Dallasu.
28:55
Jakub Vrána se po nahození z pravého křídla ocitl v blízkosti přední tyče ve velké šanci, jenže ani nadvakrát skvělého Kariho Lehtonena překonat nedokázal!
27:50
Cody Eakin se nedokázal prosadit a poté v blízkosti levé tyče krosčekem atakoval v rychlosti Philippa Grubauera, následovaly dvě minuty za nedovolené bránění brankáře.
27:42
Cody Eakin napřáhl na vrcholu levého kruhu pro vhazování k prudké střele zápěstím, která mířila těsně nad ledem ke vzdálenější pravé tyči, Philipp Grubauer ji ale skvěle vyrazil levým betonem!
26:42
Dallas se ocitl pod velkým tlakem a podél hrazení, kde je box časoměřičů, puk vyhodil na zakázané uvolnění.
26:32
T. J. Oshie napřáhl po vyhraném vhazování v podání Nicklase Bäckströma v levém kruhu ke krásné táhlé střele zápěstím, která se od horní tyče odrazila zpět do hry!
26:29
Alex Ovečkin na levém křídle v prostoru mezi kruhem pro vhazování a modrou čárou napřáhl ke střele zápěstím, která byla přizvednuta do ochranné sítě.
26:22
Kari Lehtonen dobře zasáhl proti střele Capitals z levého kruhu pro vhazování a po jeho úspěšném zákroku přichází na řadu krátká reklamní přestávka
25:58
Střídání v týmu Washington Capitals: ze hřiště odchází Braden Holtby, přichází Philipp Grubauer.
25:58
JASON SPEZZA po krásném zpětném oblouku a bekhendové přihrávce Jamieho Benna z pravého rohu útočného pásma napřáhl na vrcholu kruhu pro vhazování k nádherné střele zápěstím, která těsně nad pravým betonem Bradena Holtbyho zamířila ke vzdálenější levé tyči! Washington 0 Dallas 3! Oba góly Stars od sebe dělilo 36 sekund. Asistence: Jamie Benn a Tyler Seguin.
25:22
Dmitrij Orlov napřáhl ne levém křídle od hrazení k prudké střele a Kari Lehtonen puk sevřel ve svém náručí.
24:04
Capitals předvedli v blízkosti své brány dvě obrovské chyby, z nichž druhou v podání špatně rozehrávajícího Niklase Bäckströma potrestal RADEK FAKSA, když mu v pravém kruhu pro vhazování ukradl puk a po sjetí před bránu ho poslal krátkou střelou zápěstím mezi betony bezmocného Bradena Holtbyho! Dallas vede ve Verizon Center nad Washingtonem již 2:0!
23:41
Hokejistům Dallasu se nepodařilo rozehrát podél střídaček a puk zamířil na zakázané uvolnění.
22:48
Tom Wilson si najel před bránu na krásnou přihrávku z pravého křídla a mezi kruhy pro vhazování bez přípravy pěkně vypálil, Kari Lehtonen ale hrudí jeho pokus skvěle vyrazil!
22:22
Dallas nahazoval puk na bránu Capitals z pravého a poté levého křídla, Braden Holtby byl ale v obou případech připraven a po snadném zákroku sevřel puk ve své lapačce.
22:12
Dan Hamhuis odvedl na levé straně obranného pásma skvělou práci, když zastavil útočné snažení Capitals a podél hrazení poté obloukem vyhodil puk na Patricka Sharpa.
21:17
Capitals mají nejdelší vítěznou sérii domácích zápasů od sezóny 2011/12, kdy Detroit Red Wings vyhrál v Joe Louis Areně neuvěřitelných 23 zápasů v řadě.
20:31
Stars se nepodařilo rozehrát podél levého křídla a puk skončil po nepřesní přihrávce na zakázaném uvolnění.
20:01
Ve Verizon Center právě začala prostřední část utkání, ve kterém Capitals usilují o prodloužení série patnácti domácích vítězství v řadě, proti Dallasu ale prohrávají těsně 1:0.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 12-7; Zablokované střely: 10-6; Vhazování: 53%-47%; Hity: 8-3; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.
Druhá třetina začne přibližně v 2:36.
Braden Holtby v úvodu utkání fantasticky zasáhl na poslední chvíli proti nepříjemně tečované střele Stephena Johnse od modré čáry, po které puk mířil k pravé tyči, levým betonem. Vzápětí ale zpoza brány skvěle vyjel Patrick Sharp a Devin Shore v blízkosti levé tyče zasunul puk do odkryté části brány. Stars se ujali vedení, na které se Capitals snažili odpovědět během dvou přesilových her, jenže ani jednu využít i přes obrovské množství střel nedokázali. Ústřední postavou utkání je zatím obránce Dallasu Stephen Johns, který si připsal asistenci na úvodním gólu utkání a poté zablokoval nepřeberné množství střel domácího týmu. Capitals podlehli Stars jedenáctkrát v řadě a ani dnes to s nimi zatím nevypadá zrovna nejlépe. Skóre po první třetině: Washington Capitals 0 Dallas Stars 1.
20:00
19:50
Brett Ritchie naskočil zpět na led a Dallas pouhých deset sekund před koncem úvodní části hraje v plném počtu.
19:11
Jakub Vrána dostal nádhernou diagonální přihrávku od modré čáry a v blízkosti levé tyče napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, která skončila v náručí Kariho Lehtonena!
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
17:50
Brett Ritchie dostal dvě minuty za držení a Capitals dohrají úvodní třetinu v početní převahu v početní převaze za předpokladu, že se jim ovšem nepodaří využít.
17:50
Brett Connolly si z levého křídla sjel krásně do pravého kruhu pro vhazování a po parádním zamíchaní s pukem se snažil bekhendem zamířit do odkryté brány Dallasu, jenže na přední tyči trefil pouze klečícího Kariho Lehtonena!
17:23
Utkání má obrovské tempo a Dallas je po přesilové hře mnohem aktivnější, jenže se nemůže dostat ke střele.
16:29
Dallas pokračoval v útočném snažení až do té doby, než mu bylo na levé straně odpískáno postavení mimo hru.
16:09
Hokejisté Washingtonu odehráli fantastické oslabení, během něhož Dallas nepustili ani k jedné střele a navíc mohli sami udeřit, přečíslení dva na jednoho ale slavilo úspěch. Kevin Shattenkirk je zpět na ledě. Oba týmy hrají v plném počtu.
15:32
Jay Beagle na pravém křídle vyrazil do přečíslení dva na jednoho a do poslední chvíle čekal na přihrávku, když z ostrého úhlu na vzdálenější levé tyči hledal ze druhé vlny najíždějícího Daniela Winnika, tomu ale puk mířil na paty!
14:46
Vzápětí se situace opakovala a Dallas se zatím marně snaží usadit v útočném pásmu, natož dostat ke střele.
14:19
Capitals začali úvodní hru v oslabení skvěle, když po deseti sekundách od vhazování v jejich útočném pásmu vyhodili puk po levé straně až za bránu hostujícího Kariho Lehtonena.
14:09
Rozehrávající Curtis McKenzie byl v pravém rohu obranného pásma podražen a Dallas si v dnešním zápase zahraje první přesilovou hru. Kevin Shattenkirk dostal menší trest za podražení.
13:43
Nováček Remi Ellie předvedl v levém kruhu pro vhazování krásnou stahovačku a poté chtěl vypálit zápěstím na bránu přes jednoho z protihráčů, jeho táhlý pokus byl ale zablokován.
13:05
Washington dobře zastavil útočnou akci Dallasu a poté se podél střídaček vydal do rychlého protiútoku, který zastavilo postavení mimo hru, ve kterém se ocitli Jay Beagle a Daniel Winnik.
12:36
Capitals se po pravém křídle vrhli do útoku, který zastavilo postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
12:06
Lars Eller před pár okamžiky pálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování vedle vzdálenější pravé tyče.
11:34
Stephen Johns zkusil vypálit na pravém křídle od modré čáry, jenže jeho střela byla zablokována.
11:15
Kari Lehtonen zmrazil v blízkosti své pravé tyče puk pod lapačkou a hra byla po nahození domácího Washingtonu přerušena. Caps mají tlak, vyrovnání nikde.
10:27
Tom Wilson napřáhl na vrcholu pravého kruhu pro vhazování k prudké střele, kterou Kari Lehtonen sevřel ve svém náručí, a po jeho zákroku následuje krátká reklamní přestávka.
10:14
Rozhodčí odpískali další zakázané uvolnění a opět proti hokejistům hostujícího Dallasu Stars.
09:34
Dallasu se nepodařilo rozehrát na pravém křídle a puk po nepřesné přihrávce skončil na zakázaném uvolnění.
08:23
Lars Eller napřáhl na vrcholu pravého kruhu pro vhazování k prudké střele s příklepem, kterou Kari Lehtonen výborně vyrazil pravým betonem. Skvělý zákrok.
08:09
Brett Ritchie na pravém křídle napřáhl z ostrého úhlu k prudké střele, která se od tyče odrazila zpět do hry!
07:34
Dallasu se nepodařilo rozehrát podél střídaček a puk zamířil na zakázané uvolnění. Vhazování před bránou Stars.
06:17
Vyloučený Cody Eakin se vrátil po těžkém zákroku Kariho Lehtonena zpět na ledovou plochu a Dallas úspěšně přečkal oslabení, během něhož čelil obrovskému množství střel.
05:41
Alex Ovečkin si našel v levém kruhu pro vhazování prostor a po nádherné diagonální přihrávce od modré čáry napřáhl bez přípravy k prudké střele s příklepem, která těsně nad ledem mířila k přední levé tyči, Stephen Johns ji ale zablokoval.
05:17
Stars se v rychlém sledu podruhé nebo potřetí podařilo vyhodit a Capitals se zatím marně snaží vyrovnat stav utkání.
04:17
Cody Eakin dostal menší trest za krosček a Washington si zahraje v dnešním zápase první přesilovou hru.
04:00
Braden Holtby naskočil na střídačku a Capitals při poskytnuté výhodě hrají ve hře 6 na 5! Bude se vylučovat.
02:13
Jakub Vrána se vzápětí dostal ke střele, Kari Lehtonen ale opět dobře zasáhl a puk vyrazil. Dobrý zásah.
01:56
Capitals na pravém křídle tvrdě vypálili od modré čáry, Kari Lehtonen byl ale připraven a prudkou střelu ukryl v náručí. Domácí se snaží o rychlou odpověď. Zatím marně.
01:48
Stephen Johns napřáhl od modré čáry k prudké střele s příklepem, která byla těsně před Bradenem Holtbym tečována, a puk po ledě mířil přesně k pravé tyči, brankář Washingtonu ale předvedl úžasný reflexivní zákrok, když na poslední chvíli puk koncem levého betonu vleže vyrazil. Jenže Stars pokračovali v dobývání domácí brány a po pěkném vyjetí zpoza brány v podání Patricka Sharpa v blízkosti levé tyče zametl puk do odkryté sítě DEVIN SHORE. Gól byl poměrně dlouho zkoumán u videa kvůli nedovolenému bránění brankáře a poté uznán! Dallas vede ve Verizon Center nad Capitals 1:0! Asistence: Patrick Sharp a Stephen Johns.
00:38
Remi Ellie se ocitl v blízkosti brány po nahození z pravého křídla v první obrovské šanci, Bradena Holtbyho ale z blízkosti propálit mezi betony nedokázal!
00:15
Matt Niskaken se na pravém křídle pouhých patnáct sekund po začátku utkání dostal k prudké střele, která zamířila mimo. Kari Lehtonen zatím zasahovat nemusel.
00:01

Washington Capitals: Holtby (26. Grubauer) – Alzner, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik (A), Shattenkirk – Ovečkin (C), Bäckström (A), Oshie – Ma. Johansson, Kuzněcov, Williams – Connolly, Eller, J. Vrána – Winnik, Beagle, T. Wilson. Hlavní trenér: Barry Trotz.

Dallas Stars: Lehtonen (Niemi) – Lindell, Klingberg, Hamhuis, Johns, Nemeth, Oleksiak – Ja. Benn (C), Spezza (A), Seguin – McKenzie, Faksa, Sharp (A) – Eakin, Elie, B. Ritchie – Cracknell, D. Shore, Hemský. Hlavní trenér: Lindy Ruff.

Rozhodčí: Brad Watson, Pierre Lambert. Čároví: Ryan Galloway, Pierre Racicot.

Jakub Vrána (WSH) 2+2, +/- +3
Radek Faksa (DAL) 9+20, +/- -2
Aleš Hemský (DAL) 0+0, +/- -1
Vzájemné zápasy v letošní sezóně 2016/17:

22.01.17 Dallas Stars – Washington Capitals 3:4
DALLAS STARS

Dallas se nachází v Západní konferenci o sedm bodů za St. Louis, se kterým bojuje o druhou divokou kartu a účast v playoff. Stars vyhráli čtyři z posledních šesti utkání poté, co předtím prohráli sedm z osmi zápasů. Dallas v letošní sezóně NHL vyhrál venku celkem 8 z 30 zápasů, během posledních sedmi utkání ale vyhrál na ledě soupeřů pouze jednou. Ačkoliv bilance hostujících hokejistů není bůh ví jak slibná, proti Washingtonu od 31. listopadu 2006 bodoval jedenáctkrát v řadě, když ho devětkrát prorazil a pouze dvakrát prohrál. Ve Verizon Center se navíc Stars daří, když v něm vyhráli posledních pět utkání v řadě. Prodlouží skvělou bilanci?

Hráči ve formě

Jamie Benn během posledních 11 zápasů zaznamenal 16 bodů za shodný počet gólů a asistencí, zatímco Tyler Seguin během posledních devíti čtrnáct za 2 góly a 12 asistencí. John Klingberg bodoval v pěti zápasech v řadě, během kterých nasbíral sedm bodů.

Novinky z týmu

V bráně Dallasu by neměl chybět Kari Lehtonen, zatímco v útoku český útočník Radek Faksa, který během letošní sezóny NHL zaznamenal 29 kanadských bodů za 9 gólů a 20 asistencí. Zápas naopak vynechá kvůli zranění ruky francouzský útočník Antoine Roussel.
WASHINGTON CAPITALS

Washington v posledním zápase proti Philadelphii zaznamenal patnácté domácí vítězství v řadě a stal se prvním týmem od sezóny 2011/12, který doma vyhrál 15 nebo více zápasů. Detroit před 5 lety vyhrál 23 domácích zápasů v řadě. Capitals vedou Metropolitní divizi a celou NHL se ziskem 95 bodů. Washington doma letos během základní části vyhrál 27 z 33 utkání.

Nicklas Backström během posledních patnácti utkání zaznamenal 18 bodů za 7 gólů a 11 asistencí, zatímco Jevgenij Kuzněcov během posledních šestnácti 16 bodů za shodný počet gólů a asistencí. Ve skvělé formě hraje také Marcus Johansson, který během posledních 15 zápasů připsal jedenáct bodů (6+5).

V bráně Washingtonu v letošní sezóně odchytá jubilejní padesáté utkání Braden Holtby, který během posledních čtrnácti utkání dovedl Capitals ke třinácti výhrám a s průměrem 1,89 inkasovaného gólu na zápas je v této statistice nejlepším brankářem v NHL.
Washington se v úterý v noci představí na svém ledě proti Dallasu a bude usilovat o již šestnáctou domácí výhru v řadě. Capitals mají velice silný tým a dělají vše, aby se stali nejlepším celkem základní části NHL. Stars mají velké starosti a účast v playoff jim v současné chvíli uniká, když v Západní konferenci marně bojují o druhou divokou kartu a na 8. St. Louis ztrácí 7 bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.