Ondřej Pavelec (WPG) – čas na ledě 58:29, úspěšnost zákroků 84,6%, 22 zákroků
Tři hvězdy zápasu:

1. Bryan Little (WPG) – 2+0
2. Logan Couture (SJS) – 1+1
3. Josh Morrissey (WPG) – 0+2
Konec! Viděli jsme zajímavý zápas plný skvělých momentů, který rozhodl Patrick Marleau gólem čtyři minuty před koncem třetí třetiny. Sharks si tak odváží výhru a prodlužují vítěznou sérii už na šest zápasů! Z emočně naladěné arény ve Winnipegu se s vámi loučím.
59:45
Arénou zní pískot fanoušků směrem k sudím.
59:43
Rozhodčí oznamuje, že gól se nebude ani zkoumat, jelikož podle komise v Torontu branka padla až po přerušení hry. Neskutečný závěr zápasu!
59:43
Rozhodčí jde ještě na video!
59:43
Domácí zatlačili Sharks v pásmu a po zmatku v brankovišti viděli puk v síti, ovšem ten se tam dostal až po písknutí rozhodčího.
58:40
Hosté si berou oddechový čas.
58:20
Pavelec míří z branky! Domácí to zkusí v šesti.
57:59
Marleau mohl přidat další gól, když tečoval kotouč těsně před brankou, ale Pavelec byl proti!
57:19
Burns zblokoval nahození z hole Lowryho, a tak se hra otáčí zpět do pásma domácích.
56:55
Domácí tak musí zvýšit svůj tlak v útočném pásmu, pokud chtějí dnes získat alespoň jeden bod!
55:27
San Jose právě vstřelilo branku!
Neuvěřitelné! Včerejší čtyřgólový hrdina dává čtyři minuty před koncem dnešního zápasu možná rozdílový gól. Carpenter to udělal naprosto skvěle, navedl na sebe dva hráče a pak zpoza branky křížnou přihrávkou našel PATRICKA MARLEAUA, který pouze nasměroval puk do naprosto odkryté klece. Asistence: Ryan Carpenter a Brenden Dillon.
54:26
Hraje se ve středním pásmu. Ani jeden z týmů se nedokáže na delší dobu usadit v útočné třetině.
52:06
Neskutečný závar před Dellem. Doslova leželo v brankovišti pět hráčů Sharks, kteří se snažili zabránit puku, aby prošel za čáru. To se jim nakonec povedlo, rozhodčí totiž ztratil kotouč z dohledu.
51:29
Po rychlé kombinaci zakončoval Copp z první, ale Dell si poradil! Skvělý zákrok brankářské dvojky hostů.
50:10
Laine napřáhl z první, ale Dell se rychle přesunul.
50:09
49:37
MELKER KARLSSON jel trestné střílení poprvé v kariéře, přesto si počínal jako mazák. Dlouho čekal a nakonec těsně před gólmanem poslal puk přesně do horního růžku. Pavelec neměl šanci reagovat. Bez asistence.
49:37
Karlsson se dostal v oslabení do samostatného úniku, ale byl seknut hokejkou! Pojede se trestné střílení!
48:09
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Kevin Labanc – 2 min., podražení).
47:55
Kombinace hostů na útočné polovině nic nepřinesla, hra se tak přesouvá na druhou stranu.
46:49
Couture ve vysoké rychlosti vypálil a Pavelec musel pořádně máchnout svojí lapačkou do vzduchu, aby bombu chytil!
45:45
Po Postmově střele od modré čáry se puk ocitl v lapačce Della. Bude se vhazovat.
44:00
Winnipeg právě vstřelil branku!
Winnipeg otáčí vývoj zápasu. BRYAN LITTLE si počkal mezi kruhy na odraženou střelu od modré čáry a vystřelil do tyče, od které se puk o záda Della odrazila za brankovou čáru. Asistence: Patrik Laine.
43:50
Ehlersova rána skončila na Dellově tyči!
43:40
Burnsovo nahození od modré čáry skončilo nad brankou.
42:40
Meier nebezpečně dorážel před Pavelcem, ten drží svůj tým!
41:59
Schlemkova rána od modré byla tečovaná hokejkou Tierneyho.
41:20
Copp se napřáhl z pozice pravého kruhu, tentokrát však mířil pouze do betonu gólmana.
40:01
Další třetina začne přibližně v 4:00.
I ve druhé části jsme viděli jednu branku na každé straně, a tak se oproti první přestávce příliš nezměnilo. Stav utkání je nerozhodný 2:2, rozuzlení přinese třetí třetina nebo nastavený čas.
40:00
39:25
Trouba se ocitl úplně osamocený před Dellem, ten však úžasným zákrokem dokázal ubránit nerozhodný stav zápasu! To měl být gól.
38:01
Domácí odpovídají ještě ve druhé třetině. Začínáme tedy od nuly. ANDREW COPP stál nikým nehlídaný v pravém kruhu a napřáhl tak, že vymetl horní růžek bližší tyčky. Nádherná střela! Asistence: Blake Wheeler a Dustin Byfuglien.
37:51
Vlasic si sjel až do levého kruhu pro vhazování, ale ani z této výhodné pozice nedokázal skvělého Pavelce překonat.
36:29
Hraje se převážně ve středním pásmu, ani jeden z týmů nedokáže udržet kotouč na svých holích po delší dobu.
34:32
Dell zachránil Žraloky! Po nahození od modré čáry přišel zmatek v brankovišti, gólman San Jose však s klidem nakonec našel kotouč ve své výstroji. Laine tak dorážel zbytečně.
34:02
Puk končí poněkolikáté v krátkém časovém úseku na icingu. Provinili se hosté.
32:40
Scheifele dorážel z bezprostřední blízkosti, avšak gólman Dell si opět poradil. Bude se vhazovat.
32:14
Byfuglien napřáhl od modré čáry, Dell však dnes působí velice jistě.
32:06
Hosté bez větších problémů vyhazují puk ze svého vlastního pásma tak, aby se nejednalo o icing. Domácí nemají protihru.
30:59
Dlouho už se nepřerušovalo, hra se však odehrává hlavně u mantinelů. K vidění nejsou žádné větší šance.
29:10
Burns vypálil od modré čáry, jeho pokus pak ještě tečoval Pavelski, avšak Pavelec skvělým postřehem dokázal zareagovat!
27:50
Wardův pokus skončil pouze na brusli Trouby. Sharks se snaží o útočnou hru, zatímco domácí se pořádně nedostávají do pásma, aby mohli ohrozit branku Della.
26:35
Vlasic pálil od modré, trefil ale pouze Pavelskiho. Puk se následně odrazil do ochranné sítě. Hra v posledních minutách nemá příliš vysoké tempo.
26:15
Dell si po delší době sáhl na kotouč, čeká nás komerční pauza.
25:00
Jets odpálili kotouč přes všechny čáry, rozhodčí tak musí zapískat icing.
24:40
Dillon pálil od modré čáry, ale ani on neuspěl.
24:10
Pavelski na poslední chvíli zablokoval Scheifelemu hůl, jinak by dorážel do prázdné branky.
23:20
Střelec poslední branky Couture se dostal k dalšímu zakončení z mezikruží, tentokrát však netrefil branku, kterou hájí Pavelec.
21:40
Domácí se snaží okamžitě odpovědět, ale Sharks stojí v pěti hráčích na své vlastní modré čáře. Winnipegu se tak těžko překonává střední pásmo.
20:27
Hosté jdou do vedení v první minutě druhé třetiny. LOGAN COUTURE dostal nádhernou přihrávku z pravého kruhu ke vzdálenější tyči, kde stál úplně osamocený a nikým nehlídaný. Pouze doklepl kotouč do prázdné branky, Pavelec neměl šanci přesunout se. Asistence: Mikkel Bødker, Patrick Marleau.
20:01
Další třetina začne přibližně v 3:10.
Je za námi zajímavá první třetina. Viděli jsme po jednom gólu na každé straně. Oba týmy si vypracovali několik možností, gólmani však chytají velice dobře. I díky tomu se stav nerozhodný 1:1. Uvidíme, co přinese druhá část utkání.
20:00
19:20
Sharks uháněli na Pavelce v přečíslení dva na jednoho, Karlsson se snažil přihrát na Pavelskiho, avšak hůl jednoho z obránců přihrávce zamezila.
17:36
Matthias vystartoval do přečíslení, ale neměl tak velkou rychlost, a tak pouze nahodil na gólmana z vrcholu pravého kruhu. S tím si Dell poradil s klidem.
17:23
Karlsson nebezpečně dorážel před Pavelcem, český gólman ale velice zkušeně ukryl kotouč do bezpečí. Bude se vhazovat.
16:46
16:28
Carpenter v oslabení ohrozil Pavelce, ten si poradil svojí vyrážečkou. Winnipeg v přesilovce nezahrozil.
15:30
Winnipegu se zatím přesilovka nedaří. Ehlers se ocitl v ofsajdu.
14:46
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Melker Karlsson – 2 min., hákování).
14:01
Marleau se po chybě domácí obrany ocitl osamocený v mezikruží, nedokázal však zamířit mezi tři tyče. Střílel těsně vedle.
13:24
Meier se dostal k puku na úrovni mezikruží, z otočky však pálil mimo branku.
12:28
Little se zjevil úplně osamocený tváří v tvář Dellovi, ovšem nikým nehlídaný nedokázal gólmana překonat, přestože vystřelil tvrdě, pohotově i přesně. Dell však předvedl neskutečný zásah!
12:04
Obránce Enström špatně došlápl a ve vysoké rychlosti narazil o mantinel. Kulhá do kabiny, tudíž se dá očekávat, že jde o nějaké zranění.
10:13
Po střele Ehlerse nás čeká vhazování v útočném pásmu Winnipegu. Domácí převzali iniciativu v zápase.
09:46
Marleau se dostal do přečíslení společně s Loganem Couturem, ovšam první jmenovaný nepřekonal Pavelce, který vytáhl skvělý zákrok lapačkou.
08:45
Z první pálil Laine, ale Dell si připsal parádní zákrok. Winnipeg se v této části zápasu aktivnějším týmem. Po vyrovnání jakoby ožil.
08:00
Domácí vyrovnávají! BRYAN LITTLE se dostal do samostatného úniku a Dellovi udělal kličku do bekhendu! Asistence: Josh Morrissey a Dustin Byfuglien.
07:30
Marleau našel volného Coutureho, který pálil z otočky do brusle bránícího hráče, od kterého se puk málem odrazil za Pavelce. Ten si musel dávat velký pozor.
07:05
Hosté skvěle brání a Winnipeg s tím má obrovské problémy, protože se nedokáže nastěhovat do útočné třetiny.
06:15
Dell pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou. Hraje se ve středním pásmu.
05:40
Na druhé straně se před Dellem objevil Scheifele, ovšem gólman hostí si poradil svým pravým betonem. Dobrý zákrok brankářské dvojky Sharks.
05:05
Thornton vyslal střílenou přihrávku, tu však nedokázal nikdo tečovat za Pavelce.
04:20
Přesilovka Sharks pokračuje! Hosté nebezpečně kombinují v útočném pásmu. Střelu si připsal i mladík Labanc, ale Pavelec ji zlikvidoval.
03:59
San Jose využívá dvojnásobnou početní výhodu téměř okamžitě a jdou do vedení! BRENT BURNS dostal přihrávku a z vrcholu levého kruhu z první prostřelil Pavelce. Asistence: Logan Couture, Joe Thornton.
03:59
Marleau pálil z první, ale Pavelec si poradil.
03:27
Hosté svého soupeře v dvojnásobné početní výhodě zatlačili. Nakonec pálil Burns, ale střelu zblokovali domácí pouze do ochranné sítě.
03:06
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Brandon Tanev.
02:50
Pavelski se po Thorntonově zadovce dostal sám před Pavelce, ten si však střelu pohlídal.
02:30
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Nic Petan – 2 min., držení protihráče).
01:50
Matthias se dostal k zakončení z pravého kruhu, avšak Dell si poradil a udržel nerozhodný stav!
01:19
První střelu na branku si připsali domácí, konkrétně Enström, který však nastřelil pouze beton gólmana Della.
00:50
Nahození za branku však nepřineslo užitek,a tak se opět hraje ve středním pásmu.
00:15
První souboj o kotouč vyhráli hosté ze San Jose, a tak mají šanci zaútočit jako první.
00:01

Winnipeg Jets: Pavelec (Hellebuyck) – Morrissey, Byfuglien, Enström, Trouba, Stuart, Postma – Ehlers, Scheifele, Laine – Copp, Little, Wheeler – Matthias, Lowry, Armia – B. Tanev, Petan, Thorburn.

San Jose Sharks: Dell (M. Jones) – P. Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Schlemko – M. Karlsson, J. Thornton, Pavelski – Marleau, Couture, Bødker – Labanc, Tierney, J. Ward – Meier, Carpenter, Goodrow.
Československá stopa v utkání

Ondřej Pavelec (WPG) – úspěšnost 90,72%
Marko Daňo (WPG) – 3+7
Tomáš Hertl (SJS) – zraněný
San Jose Sharks

Pro Jets však nepůjde o nic snadného, protože je čeká loňský finalista Stanley Cupu, který navíc hraje v naprosté pohodě. San Jose vyhrálo z předchozích deseti duelů hned sedm, aktuálně navíc drží sérii pěti výher v řadě! Tým okolo Brenta Burnse sice nestřílí příliš branek, má však čtvrtou nejlepší obranu v celé lize. Navíc se může spolehnout na skvěle chytajícího Martina Jonese, který i letos potvrzuje své kvality.

Nejproduktivnější hráči:

1. Brent Burns – 20+29
2. Joe Pavelski – 16+25
3. Logan Couture – 15+16
Winnipeg Jets

Winnipeg sice nehrál špatný hokej, dostával ale příliš mnoho branek. Proto byl povolán z farmy zpět do hlavního týmu Ondřej Pavelec, pod kterým najednou Jets vyhrávají a neinkasují. Přestože naposledy podlehli Anaheimu 2:3, prezentovali se velice solidním výkonem. Proti druhému nejlepšímu týmu z Pacifické divize tak budou chtít navázat na předchozí duely s Blues a Coyotes.

1. Mark Scheifele – 21+25
2. Nikolaj Ehlers – 17+26
3. Blake Wheeler – 15+24
Pěkné středeční ráno při sledování nejprestižnější hokejové soutěže světa. Dnes nás čeká souboj mezi Winnipegem a San Jose. Máme se tedy na co těšit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.