NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Anaheim : Tampa - 13. listopadu 2017   02:00

Tampa
29:12' Naměstnikov  (Kučerov, Stamkos) • 47:18' J.T. Brown  (Kunitz, Callahan)
Anaheim
Jevgenij Romaško, Marc Joannette – Bryan Pancich, Kiel Murchison
Honda Center, Anaheim
15 707 diváků
Tampa

Ode mě je to již vše. Děkuji Vám za pozornost a přeji úspěšný vstup do nového týdne!

Trestné minuty: 4 – 2
Je konec! Lightning vítězí na ledě Ducks 2:1 a zaslouženě tak berou další dva body. Hosté byli od začátku zápasu lepším mužstvem, pouze ve třetí třetiny se hra alespoň trochu vyrovnala. Osud utkání mohla rozhodnout již první třetina. Gibson však několika výbornými zákroky držel naděje Anaheimu! Skóre se poprvé měnilo až ve 30.minutě, kdy přesilovku Tampy využil Vladislav Naměstnikov. Domácí vrátil zpět do hry ve 44. minutě Jakob Silfverberg. O čtyři minuty později se ale pak trefil JT Brown a jeho branka se ukázala jako vítězná. Lightning tedy vyhráli na třízápasovém tripu ve všech třech případech a upevnili si tak první místo v celé NHL!
59:57'
Lightning to již zvládnou.
59:51'
Girardi vyhazuje tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.
59:05'
Vasilevskij zastavil střelu Silfverberga z mezikruží! Důležitý zákrok brankáře Tampy.
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny!
58:57'
Kunitz nyní dostal puk alespoň do střední třetiny.
58:46'
Domácí kombinují v útočném pásmu.
58:23'
Gibson míří na střídačku, Ducks to zkusí v šesti!
57:48'
Na druhé straně střílel Brown, avšak minul.
57:23'
Ritchie to zkoušel z ostrého úhlu, Vasilevskij ale vyrazil bez výraznějších problémů.
56:37'
Palát vyslal do útoku Gourdeho, ke střele se ale nakonec dostal Point, Gibson ale vyrazil.
56:07'
Vhazuje se tentokrát po pravici gólmana Lightning.
56:07'
Touš skončil na střídačce hostů.
55:35'
Pokračujeme v pěti na obou stranách, vhazování po levé ruce Andreje Vasilevskiho.
55:35'
Vasilevskij si následně našel kotouč a přikryl jej pod svou rukavici. Po přerušení se strhává na brankovišti Tampy menší šarvátka. Zda-li budou rozhodčí vylučovat se dozvíme po reklamní přestávce.
55:31'
Silfverberg projel s pukem do útočné třetiny, vystřelit ale již nedokázal.
55:01'
Střely na branku: 26 – 36
54:44'
Johnson překazil Lindholmovi střelecký pokus od modré čáry.
54:08'
Hedman jen odevzdal soupeři a následně odchází za svými spoluhráči vystřídat.
53:38'
Vhazování bylo nařízeno do středového kruhu.
53:36'
Kotouč končil v ochozech Honda Center, hra je tedy přerušena.
52:59'
Icing domácího mužstva.
52:43'
Ducks nyní měli velké štěstí. Point se obtočil kolem branky a následně trefil tyč!
52:27'
52:12'
Od modré střílel Bieksa, Vasilevskij vyrazil.
51:50'
Lightning se osvobozují.
51:28'
Callahanovi již běží druhá trestná minuta.
51:20'
Nyní ale dobrá příležitost pro Perryho, jeho pokus z mezikruží ale zblokoval Girardi!
51:08'
Rakell hledal před brankou Silfverberga, to se mu ale nepovedlo.
50:48'
Vhazování po levici brankáře hostů.
50:48'
Branka neplatí, Tampa tak stále vede v Anaheimu 2:1!
50:48'
V Torontu si dávají na čas.
50:48'
Z opakovaných záběrů není vidět puk celým objemem za brankovou čarou.
50:48'
Prohlížet se ale bude ještě videozáznam.
50:48'
Obrovská šance Montoura! Vasilevskij ale zdá se dokázal udržet puk před brankovou čarou.
50:29'
Domácí vyhráli buly.
50:27'
Je tu první početní převaha pro Anaheim, buly tentokrát po pravé ruce Andreje Vasilevskiho.
50:27'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Ryan Callahan – 2 min., držení hole).
50:20'
Grant a Brown na buly po levici Andreje Vasilevskiho.
50:20'
Nyní se do šance dostával znovu Montour, Vasilevskij si ale jeho akci pohlídal. Na řadě další z reklamních přestávek.
50:01'
Střely na branku: 21 – 36
49:48'
Vermette vyhrál buly na Shawa, jeho následnou střelu vyrazil brankář Tampy do ochranné sítě.
49:45'
Střela Montoura zblokována Girardim do ochranné sítě.
49:17'
Skvělý Vasilevskij, který nyní zastavil Granta v obrovské šanci!
48:38'
Gibson má puk v lapačce, hra přerušena.
48:23'
Domácí se dostali do ofsajdu, vhazovat se tedy bude ve střední zóně.
47:31'
Tak jaká bude odpověď Anaheimu?
47:18'
Tampa právě vstřelila branku!
Lightning se dostávají zpět do vedení! Výborný forčenkink Callahana zhodnotil po Kunitzově přihrávce z levého kruhu pro vhazování střílející JT BROWN. Rodák z Burnsville trefil přesně do levého horního růžku Gibsonovy svatyně, zaznamenal tak první letošní gól, hosté vedou 2:1! Asistence: Chris Kunitz, Ryan Callahan.
46:46'
Lightning v postavení mimo hru.
46:19'
Konec reklamní přestávky, Grant a Point tedy na vhazování po levici Johna Gibsona.
46:19'
Tak to je neuvěřitelné! Gibson nejprve opustil své brankoviště a zamířil do šatny. Vystřídat jej tak musel Reto Berra. Ještě před buly se ale John Gibson objevuje zpět na ledě a znovu tak dochází v brance Ducks ke změně.
46:19'
Nyní to zkoušel zase Strålman, Gibson má ale touš pod kontrolou. Následuje první reklamní přestávka ve třetí třetině.
46:08'
Nyní to zprava zkoušel Kučerov, brankář Ducks vyrazil.
46:00'
Lightning drží útočné pásmo.
45:41'
Gibson vyráží vyrážečkou Strålmanovu střelu od modré čáry.
45:12'
Strålman nahazuje zpět do útočné zóny.
45:01'
Střely na branku: 19 – 32
44:54'
Na modré se odhodlal po vyhraném vhazování Johnsona Hedman, Gibson má puk ve svém náručí.
44:50'
Icing Anaheimu.
44:33'
Manson se nyní dostal s kotoučem až před Vasilevskiho! Ruský brankář ve službách Bolts si ale bekhendové zakončení beka Ducks pohlídal.
44:16'
Girardi posílá puk na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude opět po pravé ruce Andreje Vasilevskiho.
44:08'
Po střele Rakella z levé strany je branka za Vasilevskiho zády mimo své obvyklé postavení.
43:48'
Anaheim právě vstřelil branku!
Je srovnáno! Coglianova střela od modré čáry byla zblokována. Dorážkou následně Vasilevskiho překonal JAKOB SILFVERBERG. Pro švédského útočníka třetí gól za poslední dva zápasy, 1:1! Asistence: Chris Wagner, Andrew Cogliano.
43:29'
Puk sražen do ochranné sítě, hra přerušena.
43:18'
Po Girardiho přihrávce pálil z první z mezikruží Stamkos, Gibson ale předvedl výborný zákrok!
43:09'
Rakell to zkoušel od pravého mantinelu, na Vasilevskiho si ovšem nepřišel.
42:56'
Obě mužstva střídají.
42:50'
Callahan nespěchá s rozehrávkou a vrací zpět Cobrunovi do obranné zóny.
41:28'
Vermette neprošel do útočného pásma přes Kučerova.
41:15'
Kotouč nyní skončil na střídačce domácích, hra je přerušena.
41:05'
Gourdeho pokus z levé strany tečován Pointem, Gibson má puk v lapačce.
40:49'
Kotouč následně končí v ochranné síti.
40:46'
Lindholm to zkusil od modré z první, Vasilevskij ale vyrazil levým betonem.
40:18'
Ducks nevyšel přechod do útočného pásma – čároví pískají postavení mimo hru.
40:01'
Obě mužstva se vrátili zpět na ledovou plochu. Třetí perioda začne za několik málo okamžiků!

Trestné minuty: 4 – 0
Také druhá dvacetiminutovka je již za námi. Hosté vedou zásluhou přesilovkové trefy Vladislava Naměstnikova z 29. minuty 1:0. Jediným důvodem, proč je ale skóre těsně je brankář Anaheimu Gibson. Lightning totiž byli i nadále lepším týmem, svého soupeře zároveň doposud výrazně přestříleli.
40:00'
39:58'
Ve druhé třetině se již nic dalšího nestane.
39:44'
Ofsajd domácích.
39:01'
Hlasatelem ohlášena poslední minuta druhé periody.
38:59'
Gibson se znovu musel mít na pozoru! Nadvakrát jej totiž vyzkoušel z předbrankového prostoru střelec zatím jediné branky Naměstnikov.
38:19'
Hedmanova střela končí na zadním mantinelu.
38:07'
Kossila a jeho dobrá šance, Vasilevskij ale nyní podržel své mužstvo!
37:09'
Nyní se píská postavení mimo hru také na druhé straně.
36:51'
Po ofsajdu domácích se vhazuje ve střední třetině.
36:43'
Oba hráči Ducks v pořádku, buly po pravici Johna Gibsona.
36:43'
Branka za Gibsonovým zády je posunuta. Do brankáře Anaheimu totiž následně najel spoluhráč Montour.
36:43'
Palát se dostal po přihrávce Coburna do samostatného úniku, Gibson jej ale dokázal zastavit!
36:10'
Kučerov na Stamkose, jeho pokus z pravé strany byl ale zblokován obranou domácích.
35:49'
Anaheim vyhodil na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude znovu poblíž Gibsona.
35:10'
Střela Dotchina, Gibson ale připraven.
35:01'
Střely na branku: 11 – 25
34:48'
Pointův pokus zblokován Grantem do ochranné sítě. Vhazovat se bude znovu po pravé ruce gólmana Ducks.
34:38'
Zpět do akce. Grant a Gourde v souboji na vhazování po pravici Johna Gibsona.
34:38'
Palátův čtvrtý střelecký pokus v tomto zápase, Gibson pozorný. Na řadě následně další z reklamních přestávek.
34:16'
Do šance se ale nyní dostávali hoekjisté Ducks. Shaw přihrával před branku na Ritchieho, ten ale nedokázal usměrnit puk mezi tři tyče.
33:59'
Kunitz nahodil do útočného pásma.
33:29'
Brankář Tampy si nyní pohlídal u své levé tyče Rasmussenovo zakončení, hra je následně přerušena.
33:06'
Dotchin zblokoval střelu Cogliana, Vasilevskij tak znovu bez práce.
32:33'
Buly proběhlo ve středovém kruhu.
32:31'
Rozhodčí pískají hru vysokou holí, hra je tak přerušena.
32:25'
Perryho střela z otočky zblokována Killornem.
31:26'
Vhazovalo se po pravici Johna Gibsona.
31:24'
Je to tak! Bylo to těsné, ale kotouč opravdu nepřešel celým objemem brankovou čáru.
31:24'
Z opakovaných záběru se zdá, že Gibson přeci jen těsně dokázal udržet puk před brankovou čarou. Uvidíme.
31:24'
Rozhodčí si ale ještě prohlédnou celou situaci u videa.
31:24'
Velký závar před Gibsonem! Po bekhendové střele dotírali na brankovišti Callahan s Johnsonem, gólman domácích ale dokázal kotouč zastavit.
31:01'
Krátce po polovině zápasu vedou Lightning na ledě Ducks 1:0.
30:22'
Vracíme se zpět do zápasu. Ritchie a Brown na buly po levici Andreje Vasilevskiho.
30:22'
Mansonova střela zblokována Šustrem o ochranné sítě, v Honda Center proběhne reklamní přestávka.
30:01'
Střely na branku: 9 – 21
29:16'
Stamkos zapisuje do statistik 31. bod v sezoně, Kučerov je na tom o bod hůře.
29:12'
7 vteřin před vypršením trestu otevírají Lightning skóre zápasu! Stamkos přihrál od modré na Kučerova, jeho střelu z první z pravé strany ještě Gibson vyrazil. Dorážkou se ale následně prosadil VLADISLAV NAMĚSTNIKOV. Ruský útočník zaznamenává čtvrtý gól za poslední tři zápasy, celkově je to jeho devátá trefa v sezoně, 1:0 pro Tampu! Asistence: Nikita Kučerov, Steven Stamkos.
28:57'
Střela Kučerova zblokována mimo.
28:20'
První polovina z trestu Montoura je minulostí.
27:58'
Killornův bekhend trefuje pouze boční oblouk Gibsonovy branky.
27:24'
Ducks se daří ihned po buly vyhodit kotouč ze své třetiny.
27:19'
27:19'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Brandon Montour – 2 min., hákování).
27:19'
Stamkos faulován, Lightning si po reklamní přestávce zahrají druhou přesilovou hru.
26:57'
Útočná snaha Ducks neměla dlouhé trvání, kupředu míří zase soupeř.
26:11'
Po Hedmanově přihrávce to zkoušel Killorn, minul ale tři tyče.
26:08'
Další zakázané uvolnění Ducks.
25:26'
Domácí se provinili icingem, vhazovat se tak bude opět poblíž Gibsona.
25:19'
Nyní to zkoušel Palát, brankář Anaheimu podržel touš ve svém náručí.
25:01'
Střely na branku: 9 – 18
24:57'
Na opačné straně kluziště střílel Callahan, Gibson ale zasahovat nemusel.
24:35'
Za obranu Lightning se nyní dostal Grant, Vasilevskij ale předvedl velmi dobrý zákrok!
24:09'
Vasilevskiho posledních pět startů venku: 5 výher, PR:1,80
24:09'
Nyní střílel od modré zase Wagner, gólman Tampy ale lapil puk do své rukavice.
23:55'
Silfverberg na Cogliana, Vasilevskij vyrazil.
23:04'
O kotouč bojuje v rohu v obranné zóně Anaheimu hned několik hráčů.
22:28'
Killorn zblokoval pokus z hole Beauchemina.
22:17'
Dobrý hit Dana Girardiho na Dennise Rasmussena!
21:48'
Vhazovalo se po pravici Andreje Vasilevskiho.
21:46'
První větší šance v zápase pro domácí! Silfverberovu střelu z levé strany ale vyrazil Vasilevskij do ochranné sítě.
21:06'
Silfverberg vyhodil na zakázané uvolnění, hra se tak vrátí do obranné třetiny Ducks.
20:46'
Dotchin se vrací pro puk do vlastního pásma, obě mužstva zatím stihnou vystřídat.
20:12'
Po přihrávce Paláta prověřil Gibsonovu pozornost hned zkraje Gourde.
20:01'
Hokejisté Ducks a Lightning se pomalu vracejí zpět na led Honda Center, druhá dvacetiminutovka se nám rozeběhne za malou chvíli.

Trestné minuty: 2 – 0
Po prvních dvaceti minutách je skóre nerozhodné. Lightning svého soupeře však jednoznačně přehráli. Nebýt Gibsona v brance Anaheimu, hosté by v tomto utkání mohli vést minimálně 5:0. Uvidíme, co nám nabídne další průběh utkání.
20:00'
19:59'
V závěrečných vteřinách první periody ještě tečoval Hedmanův střelecký pokus od modré čáry mezi kruhy Naměstnikov, Gibson opět zachránil své mužstvo!
19:25'
Kučerov se dostal po zblokování střely do samostatného úniku, jeho střela ale jen těsně minula levý horní růžek Gibsonovy branky!
19:01'
Ohlášena poslední minuta první dvacetiminutovky.
18:16'
Na druhé straně střílel Grant, jeho střela ale Vasilevskiho svatyni neohrozila.
18:02'
Neskutečný Gibson, který nyní znovu zastavil Stamkose! Nejproduktivnější hráč NHL to zkoušel zase bekhendem, brankář Anaheimu ale vytáhl další famózní zásah.
17:55'
Kapitán Lightning zavezl puk zpět do útočného pásma.
17:24'
Stamkos to zkusil po přihrávce Dotchina z první, přestřelil však branku.
16:26'
Šustrova střela od modré čáry tečována Callahanem mimo Gibsonův dosah.
16:06'
Kotouč skončil mimo hrací plochu, vhazovat by se mělo ve střední třetině.
15:33'
Hra se rychle přesunula na druhou stranu. Z levého kruhu pro vhazování vystřelil Silfverberg, Vasilevskij ale jeho střelecký pokus pokryl.
15:22'
Pěkná střela Callahana z otočky, před brankou ještě tečoval Johnson, brankář Anaheimu ale nedovolil dorážku.
15:11'
Konec reklamní přestávky, Kossila a Johnson na buly ve střední zóně.
15:11'
Ofsajd domácích, na řadě následně další z reklamních přestávek.
15:01'
Střely na branku: 4 – 12
14:42'
Chyba v rozehrávka domácích. Po přihrávce Gourdeho pálil z pravé strany Palát, jeho střela z první ale postrádala přesnost.
14:02'
Ducks vyhodili přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
13:31'
Naměstnikov našel Stamkose, Gibson se ale proti jeho bekhendu z předbrankového prostoru znovu vyznamenal!
12:56'
Zakázané uvolnění od svěřenců Jona Coopera.
12:41'
Na opačné straně střílel Coburn, Gibson ale bez práce.
12:33'
Ritchiemu se nepodařilo před brankou najít někoho ze svých spoluhráčů.
11:38'
Lightning zatím zcela jednoznačně diktují tempo hry.
11:11'
Dlouhá přihrávka od Dotchina, ke střele se dostal Gourde, Gibson ale znovu skvěle!
10:45'
Johnsonův pokus z pravé strany, Gibson bez problémů vyráží.
10:17'
Útočnou akci domácích zastavuje ofsajd.
10:07'
10:07'
Beauchemin zblokoval střelu Browna do ochranné sítě, ke slovu se hlásí další reklamní přestávka.
10:01'
Střely na branku: 4 – 7
09:46'
Z levé strany najížděl Kunitz, Gibson musel předvést další dobrý zákrok!
09:37'
Sergačjov vyčkává s pukem za vlastní brankou.
09:15'
Nyní ale Sergačjov našel od levého mantinelu perfektně před brankou Kučerova, gólman Ducks ale vytáhl výborný zákrok!
09:09'
Kučerov přihrával na Stamkose, do přihrávky ale vložil hůl jeden z bránících beků.
08:40'
Z levé strany vystřelil opět Palát, gólman domácích ale znovu schoval touš do své rukavice.
08:20'
Pokračujeme. Vermette a Point na buly po pravici Johna Gibsona.
08:20'
Na druhé straně střílel zase Palát, Gibson si ponechal kotouč ve své lapačce. Následuje první reklamní přestávka.
07:56'
Rakell zkoušel štěstí od levého mantinelu, Vasilevskij vyrazil.
07:42'
Rozehrávka Hedmana nebyla přesná, puku se ujímá soupeř.
06:58'
Nyní je tu icing Ducks, vhazovat se tak bude v jejich obranné zóně.
06:44'
Stamkos to zkoušel z mezikruží, střelu ale zblokoval Beauchemin.
06:10'
Čároví pískají Tampě zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude znovu poblíž Vasilevskiho.
05:51'
Montourova střela, gólman hostů má kotouč ve své moci.
05:31'
Střely na branku: 2 – 3
05:26'
Perry na Beauchemina, Vasilevskij dokázal vyrazit.
05:08'
05:04'
Chytrá přihrávka od Johnsona na Pointa, Gibson vyrazil betonem.
04:39'
Do konce Perryho trestu již zbývá necelých 30 vteřin.
04:12'
Hedman dostal nabito od Stamkose, jeho prudká rána ale minula Gibsonovu branku.
03:45'
Domácím se nyní podařilo našetřit několik vteřin mimo své obranné pásmo.
03:13'
Po vyhraném buly Stamkose ihned vystřelil Kučerov, gólman Anaheimu vyrazil.
03:08'
První přesilovku si zahrají hokejisté Tampy. Vhazování po levé ruce Johna Gibsona.
03:08'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Corey Perry – 2 min., hákování).
03:02'
Lightning nadále drží útočné pásmo.
02:52'
Střela Hedmana od modré čáry zamířila mimo tři tyče.
02:22'
Nyní střílel Perryho spoluhráč z první útočné řady Rakell, jeho pokus ale zblokoval Johnson.
02:15'
Z levé strany nyní střílel Perry, ruský brankář ve službách Bolts má tak již také první zákrok v tomto zápase.
01:43'
O kotouč se nyní bojuje u střídačky Tampy.
01:21'
Naměstnikov s pukem u vlastní branky, obě mužstva znovu střídají.
00:53'
Ducks vyhráli vhazování po levé ruce Johna Gibsona a ihned poslali touš do střední třetiny.
00:48'
Strålmanovo nahození od modré, Gibson zapisuje první zásah.
00:34'
00:20'
Palát přihrával před branku na Pointa, avšak neúspěšně.
00:15'
Anaheim ihned nahodil do útočného pásma, kotouče se ale u zadního mantinelu jako první ujali hosté.
00:03'
Buly pro domácí.
00:01'
Na úvodní vhazování se již stavějí Derek Grant a Brayden Point, jdeme na to!
Hymna za námi. Utkání mezi Ducks a Lightning začne co nevidět!
Nyní si diváci v Honda Center vyslechnou americkou státní hymnu.
Obě mužstva nastupují na ledovou plochu.

Z:14 V:12 OG:34 PR:2,41 ÚS(%):92,8 SO:1

Anaheim Ducks: Gibson (Berra) – H. Lindholm, Manson, Beauchemin, Montour, Bieksa, Vatanen – Rakell, D. Grant, Perry (A) – Cogliano (A), Wagner, Silfverberg (A) – L. Shaw, Vermette, Rasmussen – N. Ritchie, Kossila, Roy.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Budaj) – Hedman, Dotchin, Sergačjov, Strålman, Coburn (A), Girardi, Šustr – Naměstnikov, Stamkos (C), Kučerov – Palát, Point, Gourde – Kunitz, T. Johnson, J.T. Brown – Killorn, Callahan (A).

Rozhodčí: Jevgenij Romaško, Marc Joannette – Bryan Pancich, Kiel Murchison.
V Honda Center začalo předzápasové rozbruslení. Do branky Ducks se vrací John Gibson, za Lightning bude chytat jednička Andrej Vasilevskij.
Dámy a pánové, vítejte ještě jednou při sledování utkání NHL mezi Anaheimem Ducks a Tampou Bay Lightning! Začínáme zhruba za 30 minut.
Češi a Slováci v tomto utkání

Ondřej Kaše (ANA) – pravé kř., 22 let, CZE (zraněn)

První letošní vzájemný zápas

Branky a nahrávky: 38. Kunitz (J.T. Brown, Callahan) – 31. Rakell (Montour, Getzlaf), 37. Montour (Getzlaf), 40. H. Lindholm (Wagner, Rasmussen), 49. Rakell (Getzlaf, Perry)

Tampa Bay Lightning: Budaj (Vasilevskij) – Hedman (A), Dotchin, Sergačjov, Strålman, Coburn, Girardi, Koekkoek – Naměstnikov, Stamkos (C), Kučerov – Palát, Point, Gourde – Kunitz, J.T. Brown, Callahan (A) – Killorn, T. Johnson.

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – H. Lindholm, Manson, Beauchemin, Montour, Jaycob Megna, Vatanen – Rakell, Getzlaf (C), Perry (A) – Cogliano (A), Vermette, Silfverberg – N. Ritchie, D. Grant, O. Kaše – Wagner, Rasmussen, L. Shaw.

Anaheim Ducks (7-6-3)

Po dvoudenní přestávce bude pro Ducks pokračovat série pěti zápasů doma! V předchozích dvou duelech svěřenci Randyho Carlyleho prohráli s Kings 3:4 po prodloužení, poté porazili Canucks 4:1. Na výhře se podílel dvěma góly švédský útočník Jakob Silfverberg. Tři kanadské body za tři asistence zapsal další Švéd Rickard Rakell. Dvěma asistencemi pak přispěl k výhře také Corey Perry. Do branky se postavil Ryan Miller, utkání však kvůli zranění nedochytal. Nahradit jej tak musel Reto Berra.
Sérii pěti domácích zápasů zakončí Ducks duely proti Bostonu Bruins a Floridě Panthers.

Tampa Bay Lightning (13-2-2)

Lightning ukončí dnešním zápasem svůj třízápasový trip po Kalifornii.
Hokejisté Tampy se dnes pokusí oplatit Ducks porážku z prvního letošního vzájemného utkání. V předešlých dvou zápasech tripu byli Lightning úspěšní. Nejprve vyhráli v San Jose 5:1, poté v Los Angeles 5:2. Výhru v posledním odehraném utkání opět řídili Nikita Kučerov a Steven Stamkos. Ruský útočník si v zápase připsal tři kanadské body za gól a dvě asistence, kapitán Bolts pak zase dva kanadské body za gól a asistenci. Gólově se prosadili mimo jiné také Alex Killorn, Victor Hedman a Vladislav Naměstnikov. Mezi tři tyče se potřetí v sezoně postavil Peter Budaj a po 22 zákrocích mohl slavit jeho první výhru v ročníku 2017/2018, navíc proti svému bývalému zaměstnavateli!
Po zápase s Ducks se tedy Lightning vrátí zpět na Floridu. V ranních hodinách v pátek 17. pak otevřou sérii tří zápasů doma duelem proti Dallasu Stars.
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje! V noci z neděle na pondělí jsou na programu zámořské NHL čtyři zápasy. Zde budete moci sledovat souboj mezi Anaheimem Ducks a Tampou Bay Lightning. Úvodní vhazování bude v Honda Center vhozeno krátce po 02:00! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.