NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Dallas : Islanders - 27. února 2024   02:00

Dallas
Dallas
27:11' Duchene (Harley, Stankoven) • 38:17' Stankoven (W. Johnston)
2:3
(0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
Islanders
Islanders
15:57' Pulock  (Holmström, Cizikas) • 35:24' MacLean  (Engvall, Pulock) • 62:54' Horvat  (Barzal, Reilly)
Dallas
Wedgewood (Oettinger) – Harley, Heiskanen, R. Suter, Lindell (A), Pouliot, Hanley – J. Robertson, Hintz, Pavelski (A) – Marchment, Duchene, Dellandrea – Benn (C), W. Johnston, Stankoven – Faksa, Steel, Cr. Smith.
Pochmara, Schrader – Galloway, Mahon
American Airlines Center, Dallas
18532 diváků
Islanders
Sorokin (Varlamov) – Pelech, Dobson, Romanov, Pulock, Reilly, S. Aho I – Nelson (A), Horvat, Barzal – Lee (C), Pageau, Palmieri – Engvall, Cizikas, Holmström – M. Martin, MacLean, Clutterbuck (A).

3. Ilja Sorokin (NYI) 30 zákroků
Islanders v utkání dvakrát vedli a dvakrát vedení neudrželi. Duel nakonec dospěl do prodloužení, v němž byl Dallas aktivnější, stejně jako po celou třetí třetinu, jenže to mu nebylo nakonec vůbec nic platné. Ve třetí minutě totiž udeřili hosté, konkrétně Bo Horvat a Islanders zvítězili 3:2.
62:54'
Islanders právě vstřelili branku!
Jejich akce, během které byli hodně trpěliví, však končí vítězným gólem! Barzal držel puk, a držel a držel, dokud nenašel prostor k průjezdu do levého kruhu. Pak se stočil pohledem k mezikruží a našel BO HORVATA, jenž prostřelil Wedgewooda a ukončuje zápas. Asistence: Mathew Barzal, Mike Reilly.
62:30'
Islanders mají puk ve vlastním pásmu a nikam nyní nepospíchají.
62:01'
Stankoven se snažil posunout puk mezi kruhy k Hintzovi, kterému ale jeho přihrávka ujela do strany.
61:07'
Zblokovaná střela Dobsona zpoza pravého kruhu. Johnston, jenž si prodlužuje pobyt na ledě, se zmocnil puku.
60:31'
Za Heiskanenovou střelou se vydal Johnston, jenž se i prodral k dorážce, ale těsně minul levou tyč! Dallas spálil další velkou šanci.
60:01'
Začalo prodloužení.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:55'
Místo puku nyní skončil v síti Pavelski, kterému se nepovedlo puk protečovat. A ještě nepříjemně trefil nohu Sorokina.
59:42'
Nepříjemná Johnstonova střela z pravého kruhu, na kterou neměl Sorokin úplně nejlepší výhled. Puk jej ale trefil a jemu se povedlo ho schovat pod lapačku.
59:01'
Začala poslední minuta třetí třetiny.
58:20'
Dallas se snaží znovu tlačit do útočného pásma, Islanders ale nyní dobře brání svou modrou čáru.
57:31'
Kotouč ve středním pásmu skončil na střídačce Islanders. Reilly trefil do hlavy svého spoluhráče Pelecha, puk ho zasáhl nešťastně do ucha.
57:04'
Nelson otřel svou střelu o Robertsona, což ale nakonec nepomohlo. Wedgewood puk vyráží mimo brankoviště.
56:25'
Rychlý útok Islanders, Barzal si sjel mezi kruhy za obranu a dostal přihrávku od modré čáry. Jeho protečování ale Wedgewood reflexivně zastavuje a zachraňuje svůj tým od pohromy! Komerční pauza.
55:55'
Domácí šli ve třech proti dvěma, ale šanci spálili. Marchment se nechal při střele zblokovat.
55:45'
Dobsonova střela od modré čáry neprošla skrz mezikruží až k brance Dallasu.
55:27'
55:03'
Ještě Lindellova rána od modré čáry, ta se ale odráží od horní tyče! Puk končí v ochranné síti. Dvě obrovské šance Dallasu v oslabení.
54:55'
Faksa se dostal v oslabení do útoku a chtěl využít clony Dellandrey, jeho ránu z mezikruží Sorokin vyráží.
54:20'
Další vyhození Dallasu do bezpečí.
53:44'
Engvallovu ránu z nápřahu Wedgewood vyrazil a domácí vyhazují přes všechny čáry.
53:27'
Domácí jdou do oslabení. Steel se provinil držením.
52:55'
Suter nyní udělal důležitou práci v defenzivě, když se vrátil se soupeřem a zamezil mu rodící se brejk za obranu.
52:45'
Kotouč vyletěl do hlediště, vhazuje se ve středovém kruhu.
51:53'
A postavení mimo hru domácích. Hra se nyní docela kouskuje.
51:28'
Kotouč ve středním pásmu skončil sražen na střídačku Islanders.
51:00'
Domácí se usilovně snaží vymyslet nějaký pas za obranu. Tentokrát je to icing.
50:43'
Postavení mimo hru zastavuje akci Dallasu.
50:08'
49:48'
Stars se chtěli dostat k dalšímu brejku, teď je to ale jen icing.
49:13'
Hintz prováhal obrovskou příležitost, když se dostal za obranu Islanders, ale v zakončení z mezikruží trefil jen beton Sorokina. Střílel na jistotu, což se nevyplatilo.
48:57'
Na druhé straně kluziště naopak zahrozil Palmieri z pravého kruhu, Wedgewood sráží střelu do strany.
47:35'
Hraje se delší úsek bez přerušení. Domácí jsou v těchto minutách jednoznačně nebezpečnější, v tuto chvíli se ale ke střelbě nedokážou propracovat.
46:30'
Pouliot vypálil od modré čáry, Sorokin letící projektil vyráží. Dallas se drží v útočném pásmu a snaží se vytvořit tlak na obranu hostů.
46:05'
Ani Pavelski z okraje pravého kruhu nedokázal prostřelit Sorokina. Ten likviduje i čtvrtou střelu Dallasu v této třetině a přerušuje hru. Komerční pauza.
45:29'
Heiskanen je dnes hodně střelecky aktivní, na Sorokina ale zatím marně hledá recept. Posléze se ke střele dostal i Johnston, jenž ale přestřelil a puk končí mimo hřiště.
44:44'
Wedgewood poprvé ve třetí třetině musel zasahovat. Prudkou střelu z levého kruhu drží u svých betonů a přerušuje hru.
43:59'
A když střela konečně přišla, Duchene trefil jen zadní mantinel. Islanders se zmocnili puku a vyvezli ho do středního pásma, čehož využívají k prostřídání.
43:45'
Dallas drží dlouze útočné pásmo a trpělivě kombinuje. Chybí tomu ale střelba.
43:18'
Heiskanen vypálil od modré čáry a Sorokin musel betonem vytěsnit puk na zadní mantinel.
42:10'
Tečovaná Suterova střela sice prošla, ale trefila Sorokina do ramene. Islanders se snaží usilovně bránit, sami ale mají problém s přechodem středního pásma.
41:41'
Dallas nastoupil do třetí třetiny hodně aktivně. Ale další z řady střel byla pouze zblokována. Hintz se neprosadil.
40:58'
Heiskanenova střela zpoza pravého kruhu až k brance neprošla, z trajektorie ji vychýlil bránící Dobson.
40:34'
Sorokin měl dobrý výhled na střelu Sutera, kterou bez obtíží likviduje.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:59.
Po dvou třetinách je utkání zcela otevřené. Dallas dvakrát prohrával a dvakrát se mu povedlo vyrovnat. Při odchodu do kabin svítí skóre 2:2.
40:00'
39:15'
Rychlý přechod středního pásma předvedl Roope Hintz, který vypálil švihem z okraje levého kruhu. Sorokin jeho pokus vyrazil.
38:53'
Vhazuje se před brankou Dallasu. Wedgewood přerušil hru po střele od Horvata z mezikruží.
38:17'
Dallas právě vstřelil branku!
A nakonec se Dallas vyrovnání dočkává! Johnston odvedl obří kus práce, nenechal se odstavit od puku a posunul jej v levém kruhu k LOGANOVI STANKOVENOVI, který střílí svůj první gól v NHL! Asistence: Wyatt Johnston.
37:34'
Benn s Harleym předvedli bleskový průchod přes útočnou modrou a druhý jmenovaný napálil tyč Sorokinovy klece!
36:29'
Komerční pauza.
36:24'
A mohlo být vyrovnáno! Jenže dorážku Smithovy střely trefil Steel bekhendem jen přímo doprostřed branky.
35:24'
Velká chyba Dallasu, který nedokázal v obraně pomoci Wedgewoodovi a je z toho gól Islanders. Engvall vystřelil z okraje levého kruhu, pak se dostal k dorážce a aby toho nebylo málo, puk se k němu odrazil znovu. To už Engvall posunul zpět do mezikruží, kam se vřítil KYLE MACLEAN, jehož další dorážka už končí za zády Wedgewooda. Asistence: Pierre Engvall, Ryan Pullock.
34:17'
Pro změnu se zakázaného uvolnění dopustili Islanders.
33:32'
Nepřesná kombinace domácích vede k icingu.
33:23'
Stankoven zachytil u modré čáry vyhození Islanders, ale to už bylo v ofsajdu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
32:10'
Prudká střela Matta Martina z pravého kruhu se stala kořistí brankáře Wedgewooda. Jeho patnáctý zápas v utkání.
30:41'
Zblokovaná střela Robertsona vyletěla až do ochranné sítě. Komerční brejk.
30:35'
Další zakázané uvolnění Islanders.
30:26'
Heiskanen na druhé straně kluziště mohl využít pasu Harleyho do pravého kruhu, ale promáchl...
30:09'
Horvat projel skrz střední pásmo a dostal se až do levého kruhu, nicméně Wedgewood jej vytěsnil za branku.
29:31'
Zakázané uvolnění hostujícího týmu.
29:05'
Stars se snaží držet iniciativu, jsou hodně povzbuzení z vyrovnávacího gólu. Usměrnil střelu na branku Islanders je však pro ně nyní dost složité. Obrana hostů se dobře hýbe.
27:42'
Wedgewood přerušuje hru po střele zpoza kruhů. Komerční přestávka.
27:11'
Nakonec se ale domácím povedlo proměnit přesilovku a vyrovnávají! Harley vystřelil od modré čáry a Sorokin jeho pokus srazil vedle sebe. Tam už číhal MATT DUCHENE, který využil toho, že by brankář Islanders v rozkleku a poslal puk do odkryté klece. Asistence: Thomas Harley, Logan Stankoven.
26:40'
Dallasu se nedaří návrat do útočného pásma. Přesilovka se pomalu krátí.
26:05'
Islanders první výraznější tlak druhé třetiny ustáli a vyhazují.
25:46'
Benn se snažil prosadit před brankovištěm po vyjetí zpoza branky, Sorokin ale měl betony pevně u ledu.
25:21'
Vyloučení v týmu New York Islanders:
Ryan Pulock – 2 min., nedovolené bránění.
25:21'
Před brankovištěm Islanders byl faulován Stankoven. Domácí budou hrát přesilovku.
25:05'
Zblokovaná střela Johnstona mohl nadělat v pásmu Islanders paseku, ale těsně minula pravou tyč. Šla do protipohybu Sorokina.
24:29'
Kotouč opět opustil ledovou plochu, znovu pak v pásmu Islanders.
23:41'
Rozehrávka Islanders z jejich pásma byla tečována a končí v hledišti.
23:23'
22:33'
Postavení mimo hru Islanders.
22:19'
Lindellovi se povedlo vybojovat puk a poslat ho do středního pásma.
21:52'
Heiskanen je zpět na ledě, pokračuje klasická přesilovka hostů.
21:41'
Nelson se z otočky před brankovištěm neprosadil, puk zamířil vedle branky.
21:23'
Harley poslal puk ze svého pásma, ale pouze do hlediště. Hosté budou mít k dobru půl minuty přesilovku pět na tři.
20:54'
Další Nelsonova střela se tentokrát zastavila o levou tyč!
20:37'
Dobsonovu zblokovanou střelu využil k vlastnímu pokusu Nelson, jenž se dostal k odraženému puku a vypálil na Wedgewooda.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 03:03.
První třetina nabídla rychlý a atraktivní útočný hokej. Dallas vyhrál na střely 13-11, na góly ale prohrál 0:1, když se v 16. minutě prosadil Ryan Pulock. Do druhé třetiny půjdou Islanders v přesilovce.
20:00'
19:52'
Vyloučení v týmu Dallas Stars:
Miro Heiskanen – 2 min., držení.
19:52'
Lee se dral za obranu Dallasu, ale byl faulován. V pokračující akci se hosté dostali ke dvěma střelám, než Wedgewood přerušil hru. Bude se vylučovat.
19:23'
Wyatt Johnston se také dostal ke střele, zpoza levého kruhu ale nechal vyniknout Sorokina.
18:51'
Icing domácích po trochu uspěchané rozehrávce.
18:40'
Už to neplatí, Islanders se úspěšně ubránili a dostávají puk do neutrální zóny.
18:23'
Další rána Dellandrey, tentokrát z pravého kruhu. Sorokin opět vyráží. Dallas nadále drží útočné pásmo.
17:57'
Jedovatá rána Dellandrey z mezikruží. Sorokin dokázal reflexivně střelu vykopnout svým betonem.
17:06'
Sorokinovi se povedlo zastavit tečovanou střelu Benna, jenž se k teči letícího puku dostal mezi kruhy.
16:49'
Dallas byl v útoku, jenže po nepřesné střele o něj přišel. Když se mu povedlo vybojovat puk, tak se dopouští icingu po nepřesné přihrávce.
15:57'
RYAN PULOCK otevírá skóre zápasu! S pukem si od modré sjel až před kruhy a přízemní střelou podstřelil Wedgewooda, který šel na led trošičku později, než potřeboval. Asistence: Simon Holmstrom, Casey Cizikas.
15:26'
Barzalovi se povedlo dostat do střelecké pozice v pravém kruhu, Wedgewood úspěšně vyráží puk.
14:14'
Kotouč vyletěl do ochranné sítě za brankou Islanders. Komerční pauza.
13:44'
Hra nyní probíhala ve středním pásmu, když se hosté dostali k puku a vyrazili ke zteči. Vracející se Heiskanen zachránil situaci a mezi kruhy obral soupeře o puk.
12:46'
Barzal se uvolnil ke střele od levého mantinelu, Wedgewood letící puk vyráží.
12:20'
Domácí v útočném snažení nyní zastavil ofsajd.
11:57'
Další zákrok musel předvést také domácí Wedgewood. Nepříjemnou tečovanou střelu Martina vyrazil mimo brankoviště.
10:57'
Bennovu střelu zpoza kruhů se snažil dorážet Stankoven. Sorokin v nepříliš brankářské pozici dokázal puk odrazit.
10:29'
Kotouč po zblokované střele domácího Smitha vyletěl do ochranné sítě. Komerční pauza.
09:57'
Domácí se zakusovali do obrany soupeře, pouze Smith ale dokázal vystřelit z levého kruhu. Sorokin byl připravený.
09:00'
Stejně nyní dopadl obránce Harley, který zkoušel střílet z levého kruhu. Sorokin připisuje pátý zásah.
08:47'
Prudká střela Pavelskiho z okraje pravého kruhu. Sorokin puk vyráží.
08:27'
Návrat do útočného pásma ze strany hostů. Tentokrát Martin trefil branku a Wedgewood zasahuje.
08:00'
Jediná střela Matta Martina byla zblokována, jinak Islanders nedokázali při dlouhém útoku najít střeleckou pozici.
07:15'
Ostrované se snaží držet iniciativu a uzavřeli soupeře před Wedgewoodovou brankou. Zatím ale nevystřelili.
06:06'
Prudkou ránu švihem od Horvata má Wedgewood pod kontrolou a přerušuje hru. Komerční pauza.
05:42'
Pro změnu se ke střele dostal Steel z levého kruhu. Sorokin znovu vyráží letící projektil.
05:00'
Útok Islanders byl odražen i díky bloku od Sutera, jenž se postavil střele Pulocka. Z protiútoku se snažil otevřít skóre Delladrea, ale narazil na Sorokina.
03:46'
Horvat nahodil puk na branku Dallasu od modré čáry. Wedgewood přerušuje dění na hřišti.
03:07'
Romanov odrazil Smithovu střelu až do ochranné sítě za brankou Islanders.
02:38'
Hra je poprvé přerušena po icingu domácího týmu.
01:23'
Barzal se dostal za obranu Dallasu, jenže jeho nájezd dokázal Wedgewood srazit do strany.
00:53'
První zákrok utkání předvádí brankář Sorokin, který se nenechal překvapit střelou od Robertsona.
00:01'

Dallas Stars: Wedgewood (Oettinger) – Harley, Heiskanen, R. Suter, Lindell, Pouliot, Hanley – J. Robertson, Hintz, Pavelski – Marchment, Duchene, Dellandrea – Benn, W. Johnston, Stankoven – Faksa, Steel, Cr. Smith.
Trenér: Peter DeBoer

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Pelech, Dobson, Romanov, Pulock, Reilly, S. Aho I – Nelson, Horvat, Barzal – Lee, Pageau, Palmieri – Engvall, Cizikas, Holmström – M. Martin, MacLean, Clutterbuck.
Trenér: Patrick Roy

Rozhodčí: Pochmara, Schrader – Galloway, Mahon.
Hokejisté Dallasu na svém ledě přivítají hráče Islanders a budou plnit roli favoritů. A to navzdory tomu, že až v minulém utkání na ledě Caroliny dokázali přerušit šňůru čtyř porážek. Přesto se drží na druhém místě Západní konference a věří v mnohem lepší sérii výsledků.

Zápas proti Islanders může být z tohoto pohledu ideálním. Hosté jsou až dvanáctí ve Východní konferenci a prohráli pět z posledních šesti zápasů. Od začátku ledna pak vyhráli jen šest z jednadvaceti zápasů, takže i jejich dlouhodobá forma je tristní.

Islanders navíc patří k nejhorším týmům ve venkovních zápasech v této sezoně, takže vyhlídky nemají vůbec dobré.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.