NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Tampa : Flyers - 10. března 2024   01:15

Tampa
Tampa
01:49' Hedman (Kučerov, D. Raddysh) • 05:55' Paul (Duclair, D. Raddysh) • 09:10' Sheary (D. Raddysh) • 10:49' Point (Stamkos, Hedman) • 35:42' Duclair (Stamkos) • 47:33' Hedman (Point, D. Raddysh) • 48:16' Hagel (D. Raddysh, Eyssimont)
Flyers
Ersson (11. Sandström) – Johnson, York, Sanheim, M. Staal, Attard – Konecny (A), Couturier (C), Foerster – Tippett, Laughton (A), Farabee – Hathaway, Poehling, N. Cates – Atkinson, Frost, Deslauriers – Gurjanov.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!

3. Anthony Duclair (TBL) 1+1
Je za námi utkání mezi Tampou a Philadelphií, které dopadlo jednoznačně pro domácí celek. Blesky už v úvodu vstřelily čtyři branky a následně duel kontrolovaly. Letci se v celém zápase nezmohli prakticky na nic a výsledek 7:0 průběhu odpovídá.
59:04'
Probíhá poslední minuta tohoto utkání. Závěr si domácí fanoušci skutečně užívají.
58:36'
Morgan Frost se šikovně dostal do střelecké pozice, jeho pokus byl přizvednut do ochranné sítě.
58:01'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
Michael Eyssimont – 5 min., bitka.

Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers:
Cam Atkinson – 5 min., bitka.
57:43'
Tampa drží kotouč v útočném pásmu, ale Philadelphia v tento moment brání docela pečlivě.
57:06'
Puk nabral na bekhend Marc Staal a následně jej nahodil na zadní mantinel. Jeho spoluhráči vystřídali.
56:36'
Scott Laughton nepřesně nahazoval kotouč od modré čáry. Andrej Vasilevskij zakročit nemusel.
55:42'
Teď se hosté snažili kombinovat v útočném pásmu, ale přesní nebyli. Zápas se jen dohrává.
55:04'
Nicolas Deslauriers jen posunul puk za bránu Tampy. Letci už ani nemají protihru.
54:12'
Travis Sanheim drží kotouč ve vlastní obranné třetině. Za chvíli se pokusí založit útočnou akci.
53:40'
Teď se ani jedno mužstvo pořádně neusadilo v útočné třetině, což samozřejmě Tampu tolik mrzet nemusí.
52:48'
Darren Raddysh soupeři u mantinelu nedopřál ani kousek prostoru, skvělá práce domácího beka.
52:22'
52:03'
Seanu Couturierovi přihrávka do strany nevyšla, defenzíva domácích zareagovala skvěle.
51:31'
Letci nyní neudrželi kotouč v útočném pásmu. Je na nich vidět, že se v tomto duelu trápí.
51:00'
Anthony Cirelli zahrozil rychlou střelou v oslabení, jenže Felix Sandström vykopl svůj levý beton.
50:22'
Nikita Kučerov – 2 min., držení.
49:42'
Michael Eyssimont byl na levé straně útočného pásma od kotouče odstaven, dopředu se tedy pořádně nedostal.
49:09'
Je jasné, že utkání se už bude jen dohrávat. Philadelphia bude chtít vstřelit alespoň čestnou branku.
48:16'
Tampa právě vstřelila branku!
Přesilovka domácích je bleskově využita! Darren Raddysh předal kotouč na vrchol levého kruhu, odkud přesně pálil BRANDON HAGEL. Hostující brankář toho v daný moment mnoho neviděl. 7:0. Asistence: Darren Raddysh a Michael Eyssimont.
48:00'
Sean Couturier – 2 min., vysoká hůl.
47:33'
Přečíslení tři na dva vyřešila Tampa perfektně. Point předal kotouč přesně mezi kruhy na hůl VICTORA HEDMANA, jenž dnes podruhé skóroval. 6:0. Asistence: Brayden Point a Darren Raddysh.
47:03'
Po zákroku Andreje Vasilevského je hra přerušena. Pokračovat se bude po reklamní přestávce.
46:34'
Anthony Duclair si znovu najížděl před bránu, kam mu kotouč servíroval Stamkos, ale tentokrát útočník s číslem 10 na zádech promáchl.
45:24'
Ryan Poehling se vpřed nedokázal protlačit po levém křídle, celek v černých dresech tak bude mít čas rozehrát.
44:56'
Nick Perbix nahodil puk od modré čáry směrem na bránu, kde byla připravená lapačka Felixe Sandströma.
44:02'
Domácí už jsou v plném počtu a vyráží kupředu. Darren Raddysh ale nezvládl ideálně přihrávku před bránu.
42:39'
Domácí celek posílá kotouč přes celé kluziště a Tampa tedy může vystřídat.
42:00'
Darren Raddysh – 2 min., krosček.
41:25'
Nick Perbix vyslal tvrdou ránu z první, tu si ovšem brankář Felix Sandström pokryl a máme přerušeno.
41:00'
Owen Tippett velmi nepříjemně dostal ránu Hedmana a zůstal ležet na ledě. Už k němu přiběhl lékař.
40:01'
Druhá třetina je minulostí a teď je téměř jasné, že Tampa dnešní utkání vyhraje. Ve druhé periodě padla jedna branka, o kterou se postarala nová posila domácího celku Anthony Duclair.
40:00'
39:17'
Zraněný Erik Černák zamířil na střídačku a poté i do šaten. Uvidíme, jestli slovenský zadák v tomto duelu bude pokračovat.
39:01'
Rozběhla se nám už poslední minuta druhé části. Tampa špatně rozehrála, pískal se icing.
37:59'
Ryan Poehling se po chybě domácího brankáře v rozehrávce dostal do šance. Trefil ale beton Andreje Vasilevského.
37:13'
Travis Sanheim si přebral puk a teď se pokusí založit útočnou protiakci.
36:15'
Tampa je při chuti a o chvíli později trefila tyč. Felix Sandström raději hru přerušil.
35:42'
To je premiéra v novém dresu jako hrom! ANTHONY DUCLAIR si počkal u zadní tyče na přesnou přihrávku Stamkose a kotouč umístil do sítě. K asistenci tedy přidává i gól a Tampa vede o pět tref. 5:0. Asistence: Steven Stamkos.
35:18'
Brandon Hagel si pomohl nahozením dopředu a poté zamířil na střídačku.
34:44'
Felix Sandström se svému celku snažil pomoct s rozehrávkou, ale kotouč neposlal zrovna dobře. Tampa nyní bojuje v útočné třetině.
34:02'
Tyler Motte se ve velké rychlosti dostal do útočného pásma, kde předvedl kličku, jenže okolo beka se nedostal.
33:22'
Anthony Cirelli předával kotouč do pravé strany, tam ale zasáhl jeden z obránců.
32:35'
Nicku Perbixovi se rána na modré čáře vůbec nepovedla, a proto dva hráči hostů vyrazili do přečíslení, jenže ani tentokrát z toho nebyla větší možnost.
31:12'
Victor Hedman zůstal úplně volný na levém kruhu, odkud vystřelil zápěstím. Zamířil ale jen do tyče svatyně Philadelphie.
30:32'
Hosté se ocitli v přečíslení tři na jednoho, ale nesehráli jej dobře. Tampa tedy udržela čisté konto.
29:43'
Travis Sanheim má nějaký zdravotní problém, což je pro Philadelphii další komplikace, poněvadž dnešní utkání hraje jen na pět obránců.
29:04'
Matt Dumba – 5 min., bitka.

Sean Couturier – 5 min., bitka.
29:04'
Sean Couturier a Matt Dumba se pustili do pěstního souboje, ve kterém byl úspěšnější hostující hokejista.
28:05'
Po delší době je hra přerušena. Pokračovat budeme po reklamní přestávce.
27:33'
Garnet Hathaway nebezpečně nahazoval kotouč před bránu, tam si ale zkušený gólman Andrej Vasilevskij poradil.
27:09'
Domácí uklidňují hru ve vlastní třetině, Philadelphia zkouší vysoko napadat.
26:39'
Anthony Cirelli krásnou přihrávkou našel Darrena Raddyshe, který si gólmana položil, ale následně nezakončil.
26:08'
Ronnie Attard se celkem snadno dostal po pravé straně dopředu, včas proti němu ale vystoupil obránce a zadák Flyers tedy přihrát nemohl.
25:28'
Nick Perbix nahodil kotouč do útočné zóny, tam ovšem byli jako první hosté.
24:36'
Zatím největší šance Letců! Kotouč dostal proti hokejce York, který svou dělovku namířil kousek vedle tyče.
24:08'
Brayden Point se do útočného pásma dostával po levé straně, spoluhráči se mu ale k přihrávce nenabídli.
23:10'
Cameron York byl u vyhozeného puku jako první, pískalo se zakázané uvolnění Tampy.
22:25'
Blesky jsou také na začátku druhé periody aktivní, nyní ovšem nepřešly přes útočné pásmo.
21:39'
Darren Raddysh se po přihrávce Nikity Kučerova ocitl v obrovské šanci na pravém kruhu, ale zamířil do připravené lapačky hostujícího gólmana.
21:28'
Hedman našel na pravém kruhu Kučerova, jenž střílel z první, ale Felix Sandström se stačil přemístit.
20:01'
Je za námi první perioda, která nabídla hned čtyři branky v síti Philadelphie. Zdá se už po dvaceti minutách, že domácí získají z dnešního utkání dva body. Povede se Letcům se zápasem něco udělat?
20:00'
19:16'
Už se nám rozběhla poslední minuta první třetiny a domácí se znovu snaží něco vymyslet v útočném pásmu.
18:32'
Erik Černák nahodil puk od modré čáry, jeho pokus byl zablokován hostujícími hokejisty.
17:54'
Steven Stamkos nabíral po pravém křídle obrovskou rychlost, jenže kotouč si před sebe dal až příliš.
17:12'
Gurjanov si v útočném pásmu počínal velmi důrazně, ale obrana Tampy nakonec odolala.
16:25'
Andrej Vasilevskij tvrdou ránu Frosta od modré čáry dokázal vyrazit do rohu hrací plochy.
16:08'
15:40'
Matt Dumba šikovně zablokoval přihrávku před bránu, poté pomohl s vyhozením.
15:03'
Hosté se zatím velmi složitě usazují v útočném pásmu. Prvních patnáct minut tohoto utkání patří Tampě, což je potvrzeno na průběžném stavu.
14:08'
Michael Eyssimont – 2 min., podrážení.
14:08'
Ryan Poehling vypálil z velkého úhlu, ale domácí brankář dával pozor. Následovat bude ovšem přesilovka hostujícího celku.
13:26'
Philadelphia vysoko napadala a dostala se ke střele ze strany. Andrej Vasilevskij musel po delší době zasahovat.
12:49'
12:34'
Rychlou kombinaci hosté přečetli a následně kotouč vyhodili přes celé kluziště.
11:56'
Anthony Duclair se snažil projet do útočného pásma, ale zastavil jej ofsajd.
10:49'
John Tortorella běsnil směrem k rozhodčím a za své chování si vysloužil dvouminutový trest pro svůj tým. Joel Farabee už zamířil na trestnou lavici a kouč Flyers zamířil směrem do šaten.
10:49'
Střídání v týmu Philadelphia Flyers:
ze hřiště odchází Samuel Ersson, přichází Felix Sandström.
10:49'
Další využitá přesilovka! Stamkosova tvrdá rána z kruhu skončila před brankovištěm, kde byl dostatečně pohotový BRAYDEN POINT. Skvělý vstup domácích do utkání pokračuje. 4:0. Asistence: Steven Stamkos a Victor Hedman.
10:18'
Victor Hedman vyslal tvrdou ránu z první od modré čáry, Samuel Ersson ale dával pozor.
10:02'
Garnet Hathaway – 10 min. osobní trest, nesportovní chování.
09:58'
Křížná přihrávka Kučerova přesná nebyla, domácí ale v tlaku pokračují a také další přesilovku začali dobře.
09:24'
Ronnie Attard – 2 min., podrážení.
09:10'
Tampa pokračuje v aktivní hře a nyní vede už o tři branky! CONOR SHEARY vyhrál důležitý souboj v útočném pásmu a následně se dostal ke střele, která brankáři propadla až do sítě. 3:0. Asistence: Darren Raddysh.
08:53'
Po reklamní přestávce už pokračujeme ve hře. Hostům se nepovedlo dostat kotouč do útočné zóny.
07:34'
Tampa je zatím v úvodu utkání jasně lepším týmem, Letci vystřelili na bránu jen v jednom případě.
06:48'
Conor Sheary se otočil zpoza brány a následně střílel z velkého úhlu, ale hostující brankář měl vše pokryté.
05:56'
Austin Watson – 5 min., bitka.

Nicolas Deslauriers – 5 min., bitka.
05:55'
Přesilovka je využita! Nahození od modré čáry se snažil do sítě dostat Anthony Duclair, avšak povedlo se to až NICKU PAULOVI, takže Lightning vedou o dvě trefy. 2:0. Asistence: Anthony Duclair a Darren Raddysh.
05:28'
Domácí mají tlak, Kučerov se dvakrát snažil předat kotouč před brankoviště, ale tam to hosté měli pokryté.
04:31'
Ronnie Attard – 2 min., držení.
03:59'
Tampa má ponechanou výhodu a za pár vteřin si zahraje první dnešní přesilovku.
03:34'
Samuel Ersson vyrazil ránu od modré čáry do ochranné sítě. Bude se vhazovat v jeho pásmu.
03:13'
Hosté si dělali prostor v útočném pásmu, ale až ke střele se nedostali.
02:34'
Dumba drží kotouč za bránou Tampy, záhy se pokusí co nejlépe rozehrát.
01:49'
Domácí se hned na začátku dostávají do vedení! Nikita Kučerov vybídl mezi kruhy VICTORA HEDMANA, jehož prudká střela zápěstím skončila přesně v šibenici. 1:0. Asistence: Nikita Kučerov a Darren Raddysh.
01:29'
Hagelova střela z mezikruží byla zablokovaná hostujícími hráči, mezitím se Philadelphia dostává vpřed.
01:08'
Brayden Point se dostával do útočného pásma, ale obránci hostů si jej pokryli.
00:01'

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (J. Johansson) – D. Raddysh, Hedman (A), Černák, Perbix, Dumba, H. Fleury – Kučerov (A), Point, Hagel – Duclair, Cirelli, Stamkos (C) – Sheary, Paul, Eyssimont – Watson, Glendening, Motte.
Trenér: Jon Cooper

Philadelphia Flyers: Ersson (Sandström) – Johnson, York, Sanheim, M. Staal, Attard – Konecny (A), Couturier (C), Foerster – Tippett, Laughton (A), Farabee – Hathaway, Poehling, N. Cates – Atkinson, Frost, Deslauriers.
Trenér: John Tortorella

Rozhodčí: McCauley, Schrader – Berg, Kelly.

PHILADELPHIA FLYERS

Philadelphia patří mezi největší překvapení této sezony. Momentálně je ve Východní konferenci na šestém místě a postup do play-off je velmi blízko. Letci mají za sebou 64 zápasů, ve kterých nasbírali 74 bodů. V posledních zápasech ale střídají výhry a porážky. Předminule doma po nájezdech nestačili na St. Louis, následně však 2:1 vyhráli na ledě Floridy. Produktivitu mužstva táhne Travis Konecny s 54 kanadskými body. S koncem přestupní uzávěrky Philadelphii posílili Ryan Johansen, Erik Johnson a Denis Gurjanov, do Colorada naopak zamířil Sean Walker.

TAMPA BAY LIGHTNING

Tampa v této chvíli drží poslední postupovou příčku do play-off. Blesky v 64 zápasech nasbíraly 72 bodů a jejich náskok na Islanders je pouze dvoubodový. V posledních dnech navíc Tampa nemá zrovna ideální formu, neboť padla třikrát z uplynulých čtyř utkání. Ve Philadelphii prohrála vysoko 2:6, na Buffalo nestačila po prodloužení, ale následně po nájezdech zdolala Montreal. V minulém utkání ovšem parta okolo kapitána Stamkose podlehla 3:6 hokejistům Calgary. Druhým nejproduktivnějším hráčem celé soutěže je Nikita Kučerov, který má na kontě 106 kanadských bodů. Tampa na konci přestupní uzávěrky získala dvě velké posily, obránce Matta Dumbu a útočníka Anthonyho Duclaira.

Erik Černák (Tampa)
Hezké brzké nedělní ráno při sledování textového přenosu z NHL. Dnes se společně zaměříme na utkání mezi Tampou a Philadelphií. Úvodní buly padne krátce po 1:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.