NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vegas : Chicago - 17. dubna 2024   04:00

Vegas
Vegas
36:25' McNabb (Hertl, Dorofejev) • 47:13' Amadio  • 58:24' N. Roy (Howden, Eichel)
3:1
(0:0, 1:0, 2:1)
Chicago
Chicago
56:02' Dickinson  (Bedard, Kurashev)
Vegas
L. Thompson (Hill) – Hanifin, Hague, McNabb, Theodore, Whitecloud, Martinez – Barbašev, Eichel, Marchessault – Cotter, Hertl, Dorofejev – Howden, W. Karlsson, Amadio – Röndbjerg, N. Roy, Kolesar.
Skilliter, Sandlak – Flemington, Cormier
T-Mobile Arena, Las Vegas
18 222 diváků
Chicago
Mrázek (Söderblom) – A. Vlasic, S. Jones, Korchinski, Megna, Tinordi, Murphy – N. Foligno, Bedard, Kurashev – Reichel, Athanasiou, Donato – Dickinson, Nazar, Joe. Anderson – Slaggert, T. Johnson, T. Raddysh.

59:36'
Hráči Vegas drží kotouč na svých hokejkách a fanoušci oslavují vítězství Zlatých rytířů, je konec!
59:00'
Poslední minuta zápasu!
58:24'
Vegas právě vstřelilo branku!
Domácí stvrzují vítězství v tomto utkání! Petr Mrázek opustil branku a hosté to zkoušeli v šesti, jenže ztratili puk a domácí hráči si ho mezi sebou vyměnili, puk ve středním pásmu dostal NICOLAS ROY a střelou do odkryté branky navyšuje vedení Vegas – 3:1! Asistence: Brett Howden a Jack Eichel.
57:15'
Mrázek teď podržel Chicago! Jeho krajan Tomáš Hertl objel hostující branku a chtěl zasunout kotouč za Mrázka, ten ale předvedl parádní zákrok!
56:02'
Chicago právě vstřelilo branku!
Connor Bedard zavezl puk za branku a parádní zadovkou našel před brankou volného JASONA DICKINSONA. Jeho střelu nejprve Thompson vychytal, ale po dalším závaru se kotouč odrazil do branky a máme tu zápletku – 2:1! Asistence: Connor Bedard a Philipp Kurashev.
55:25'
Střela Eichela hned po vhazování pořádně vystrašila Petra Mrázka, který si připisuje další zakrok.
55:23'
Eichelova rána skončila v lapačce Petra Mrázka, který dnes chytá opravdu skvěle.
55:00'
Další útočné snažení o snížení dokázala obrana Vegas ubránit a hráči ve zlatých dresech se už nachází opět v útočném pásmu.
54:08'
Přihrávka byla sražená do ochranné sítě a následuje další reklamní přestávka.
53:54'
Na kotouč jsou momentálně domácí hráči a čekají, až všichni hráči vystřídají, aby mohli založit další protiakci.
52:50'
Connor Bedard objel branku Vegas a na pravém kruhu našel Jonese, který vypálil z první, ale Thompsona poprvé v utkání nepřekonal.
52:06'
Hague dostal kotouč od Karlssona, najel si do levého kruhu a vypálil. S jeho ranou si opět poradil brankář Mrázek.
50:34'
Amadio se dostal před brankou k odraženému kotouči a vystřelil, druhý svůj gól v utkání si ale nepřipsal, protože netrefil branku.
50:23'
Zakázané uvolnění Chicaga.
50:05'
Po dalším přerušení hry a další komerční přestávce se vhazuje po levici Logana Thompsona.
48:47'
Hertl přenechal kotouč PAVLU DOROFEYEVOVI, který ujížděl z pravé strany sám na Mrázka, jeho střela bekhendem se nejspíše odrazila od zadní tyče v brance a Vegas jde do vedení 3:0! Asistence: Tomáš Hertl.

Po zhlédnutí videa je nakonec všechno jinak! Pavel Dorofeyev svou bekhendovou střelou nakonec orazítkoval pouze břevno Mrázkovy branky!
48:27'
Bedard proklouzl do útočné třetiny a vypálil, jenže jeho střelu pokryl Thompson.
48:15'
Mrázek zastavil nahození za svou brankou a hosté mohou založit další útočnou akci.
47:50'
Zakázané uvolnění Blackhawks.
47:38'
Rondbjerg se dostal do další šance, jeho ránu si Mrázek pohlídal a po přerušení přichází komerční přestávka.
47:13'
Zlatí rytíři odskakují do dvougólového vedení! MICHAEL AMADIO obral svého soupeře o kotouč ve středním pásmu a z pravé strany ujížděl sám na českého brankáře a parádní ranou pod horní tyč přibližuje Vegas k vítězství – 2:0! Bez asistence.
46:35'
Vegas vyhazuje kotouč pouze za cenu zakázaného uvolnění.
46:23'
V mezikruží se do nebezpečné střely dostal Nazar, jeho rána ale skončila na zadním mantinelu a Logan Thompson nemusel zasahovat.
45:52'
Zlatí rytíři se dostali do útočné zóny, ale moc dlouho se v ní neohřáli, protože přihrávka Kolesara našla pouze hokejky hráčů v bílém dresu.
45:19'
Střela od levého mantinelu Logana Thompsona nevystrašila a brankář Vegas si připisuje další důležitý zákrok.
44:46'
Střela Dorofeyeva skončila až na zadním mantinelu a zbytek útoku zkazila přihrávka Theodorea.
44:20'
Domácí nahodili kotouč do útočného pásma, odkud další útočnou akci založí Chicago.
43:40'
Další nebezpečná akce hostů, přihrávka se ze situace tří proti dvěma odrazila přesně na střelu Dickinsonovi, který trefil ale pouze lapačku brankáře Vegas!
43:14'
Střela od modré čáry skončila v lapačce Logana Thompsona, který přerušuje hru a vhazovat se bude po jeho pravici.
42:57'
Přihrávka na levou stranu Cottera nenašla a do útoku míří hráči Chicaga.
41:47'
Dorofeyev získal kotouč v útočném pásmu a z pravé strany kruhu dokázal vystřelit, jeho rána byla vyřazená Petrem Mrázkem.
41:33'
Další útočné snažení Zlatých rytířů uhasila hostující obrana, která má momentálně kotouč na svých hokejkách.
40:48'
Kotouč se odrážel v útočné třetině nebezpečně, ale nakonec hosté odklidili kotouč do útočného pásma, kde si ho sebrali hráči Vegas a vytváří další útočnou akci.
40:10'
Úvodní buly poslední dvacetiminutovky vyhráli opět hráči Vegas, kteří ihned nahazují kotouč do útočného pásma.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 5:54.
První třetina předposledního utkání v základní části NHL pro oba týmy je u konce, konečně jsme se dočkali i první branky, když si po střele Dorofeyeva našel před brankou kotouč Brayden McNabb a z otočky uklidil kotouč za záda Mrázka, po čtyřiceti minutách tedy domácí Vegas vedou 1:0!
40:00'
39:54'
Theodoreova poslední střela byla zablokovaná a tímto tlakem Vegas končí druhá třetina tohoto zápasu.
39:23'
Skvělá přihrávka přes celé útočné pásmo našla Tomáše Hertla, který svého krajana a soupeře v brance Chicaga překonat nedokázal.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny!
38:27'
V útočném pásmu se už nachází také hráči Blackhawks, kteří se snaží o rychlé vyrovnání.
36:25'
Domácí jdou zaslouženě do vedení! Dorofeyev zavezl kotouč do útočného pásma, vyměnil si ho s McNabbem a vypálil z levé strany, jeho ránu si našel před brankou Chicaga právě BRAYDEN MCNABB a dorazil kotouč za záda Petra Mrázka – 1:0! Asistence: Tomáš Hertl a Pavel Dorofeyev.
35:53'
Zakázané uvolnění Chicaga a vhazování po pravé ruce Petra Mrázka.
35:17'
Do útočné třetiny se ale rychle znovu vydali domácí, Hague měl otevřený prostor na modré čáře a vypálil. Bohužel pro jeho tým ani on nedokázal překonat Petra Mrázka.
34:43'
Eichel si počkal na pohyb svých spoluhráčů před branku a hledal jednoho z nich, ale nenašel a do útoku se můžou vydat hosté.
34:25'
Ofsajd přerušil další útočnou akci domácího týmu, po něm následuje reklamní přestávka.
33:58'
Whitecloud si počkal u mantinelu na Nazara a skvělým hitem ho obral o kotouč, obránce Zlatých rytířů dostal aplaus od T-Mobile Arény, která si tento počin velmi užila.
33:40'
Vegas drží útočné pásmo, ale puk zatím létá po mantinelu a do větší šance se hráči ve zlatých dresech nedostali.
32:58'
Dorofeyev nedokázal zpracovat přihrávku od mantinelu a hosté se rychle dostávají ke kotouči.
32:33'
Hertlovo nahození skončilo v ochranné síti a po přerušení hry přichází další komerční pauza.
31:56'
Foligno nahazoval na domácí branku, nahození skončilo vedle levé tyče a další útočné snažení Chicaga poté skončilo neúspěchem.
31:01'
Cotter objížděl po levé straně obránce Chicaga a zkusil štěstí střelou na branku, ale Petr Mrázek ji vyrazil na zadní mantinel.
29:37'
29:31'
Ke střele z pravé strany se dostal Amadio, jeho skvěle mířená střela k pravé tyči skončila skvělým zákrokem Mrázka.
28:53'
Dorofeyev ujížděl sám na Petra Mrázka, prudce před ním zabrzdil a chtěl ho ještě vykoupat, ale český brankář se nenechal a zatím drží čisté konto.
28:31'
Karlssonovi teď nevyšla přihrávka na Tomáše Hertla a hosté se osvobozují.
27:56'
Domácí vyhráli vhazování a pracují už na svých pozicích, rána z pravého křídla od Karlssona byla vyřazena Mrázkem.
27:37'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks:
Jarred Tinordi – 2 min., krosček.
27:15'
Petr Mrázek si ještě potřebuje poupravit svou výstroj, a tak si na další vhazování musíme ještě počkat.
27:15'
Kotouč se teď odrazil na střídačku domácího celku a následuje první reklamní přestávka druhé třetiny.
26:57'
Royovu střelu z první Mrázek vyrazil na zadní mantinel.
26:10'
K Nazarovi se odrazil kotouč ve středním pásmu a hokejista s bílým dresem se tlačil do zakončení, ale na poslední chvíli těsně před Thompsonem mu puk odebral jeden z domácích hráčů a větší šance z této akce nevznikla.
24:54'
Pozornost českého brankáře vyzkoušel Jack Eichel, ale neúspěšně.
24:29'
Další závar před brankou Petra Mrázka brankou nekončí! Barbashev si opět vyjel do mezikruží a v těžké situaci vystřelil, Mrázek puk vyrazil pouze před sebe, kde ale hostující obránci nedovolili dorážet domácím hokejistům.
23:54'
Bedard se dostával do útočného pásma, málem se dostal i přes posledního bránícího hráče Vegas, ale ten ho nakonec dokázal ubránit.
23:23'
Vegas dostalo kotouč do útočné třetiny, ale na mantinelu ho nikdo nedokázal vybojovat a hrát s ním budou hosté.
23:04'
Puk v útočném pásmu vybojoval Athanasiou, poté poslal přihrávku na modrou čáru, kde si puk špatně zpracoval jeden z obránců Chicaga a píská se ofsajd.
21:52'
Do útoku už se dostali i hráči Chicaga, z nebezpečné situace tří proti dvěma se kotouč dostal na pravý kruh k Jonesovi, jehož rána skončila vedle domácí branky.
21:22'
Domácí jsou v menším tlaku ihned od začátku druhé periody a Chicago se osvobodilo pouze za cenu zakázaného uvolnění.
21:08'
Barbashev si vyjel do prostoru mezi kruhy a nebezpečně vypálil, český brankář ale zatím chytá skvěle a kotouč mu opět zůstal někde ve výstroji.
20:45'
Následně se kotouč dostal do předbrankového prostoru, kde ho dostal pod svou lapačku brankář Mrázek.
20:38'
Teď už se svěřenci Bruce Cassidyho dostali do útočného pásma v souladu se všemi pravidly a o touš se bojuje na zadním mantinelu.
20:09'
První rozehrávka domácím nevyšla a píská se první zakázané uvolnění ve druhé třetině.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 5:02.
První třetina tohoto utkání je skončila nerozhodným výsledkem bez branek, oba týmy měly hodně šancí, ty větší měli zejména domácí hráči, ale ZEĎ jménem PETR MRÁZEK zatím drží čisté konto a skóre 0:0.
20:00'
19:20'
Marchessault se krásně uvolnil, dokázal přejít přes Vlasica a z pravé strany zakončil, Mrázek má kotouč opět někde ve své výstroji a přerušuje hru.
19:08'
Domácí teď museli vyhodit kotouč pouze na zakázané uvolnění.
19:00'
Poslední minuta první třetiny!
18:47'
Do další šance se dostal Kolesar, udělal kličku svému protihráči a vypálil z mezikruží ke vzdálenější tyči, ale Mrázkova vyrážečka byla proti!
18:12'
Do situace dvou na jednoho se dostal opět domácí tým, konkrétně Theodore s Karlssonem, opět se tato situace obešla bez přihrávky a ránu Theodorea si český brankář pohlídal!
16:58'
Opět se ke střele dostal mladý Kanaďan, jeho rána z mezikruží skrytá jedním z obránců skončila naštěstí pro domácí nad brankou.
16:07'
Bedard dostal po vyhraném vhazování v útočném pásmu přihrávku k levému mantinelu a dokázal vystřelit, jenže vyrážečka Thompsona dokázala kotouč odrazit do rohu kluziště.
15:14'
Howden s Hanifinem se dostali do situace dva na jednoho, první jmenovaný se nakonec odhodlal vystřelit. Jeho rána se odrazila od hrudi Mrázka do předbrankového prostoru, kde naštěstí pro hosty nikdo nedokázal kotouč dorazit za jeho záda.
14:17'
Domácí hráč zahrál vysokou holí, kotouče se ale nechtěl dotknout, a tak musel černou gumu odehrát hostující hráč, který ji přihrál pouze na Dorofeyeva, který ihned vyzkoušel pozornost Mrázka, tečovaná střela ale narazila Mrázkovi do betonů a do brány neprošla.
14:04'
Eichel si najel až k modré čáře, odkud vyslal nečekanou střelu mezi několik hráčů do předbrankového prostoru, ale skulinku v těle českého brankáře nenašel a po dalším přerušení přichází další komerční pauza.
13:24'
Teď už se hosté ubránili a vyhodili kotouč do útočného pásma tak, aby mohli vystřídat.
12:56'
Ti ho ale ve své obranné třetině ztratili a puk se dostal na modrou čáru k Hanifinovi, který nahodil kotouč na branku, ale brankář Mrázek opět zasahuje bez větších problémů.
12:39'
Domácí protečovali kotouč do útočného pásma a hrát s ním budou hráči Chicaga.
12:17'
Po střele z mezikruží jednoho z hostujících útočníků Thompson svým zákrokem opět přerušuje hru, vhazovat se bude po jeho levici, ale všechno až po komerční přestávce.
11:52'
11:34'
Naopak tu bylo zakončení na druhé straně, Rondbjerg se z pravého kruhu natlačil před branku Mrázka a obklíčený dokázal nakonec i zakončit, ale jeho střela pod horní tyč úspěch neměla.
11:00'
Další útočný pobyt si už šanci ale připsal, Nazar našel na levém kruhu volného Connora Bedarda, který ještě nejspíše hledal před brankou svého spoluhráče, ale kotouč se poté odrazil za branku a zakončení z toho nakonec nebylo.
10:37'
Domácí celek se po dalším útočném snažení Chicaga osvobozuje.
10:08'
Puk se ze souboje dostal až k Loganu Thompsonovi, který ho přenechal svému spoluhráči, a ten vyhazuje kotouč přes všechny čáry.
09:58'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
William Karlsson – 2 min., hákování.
08:36'
Další menší tlak hostujících hokejistů dokázali hráči ve žlutých dresech ubránit.
07:58'
Velká šance i na druhé straně, přihrávka před branku málem našla úplně volného Marchessaulta, který se po zákroku jednoho z obránců nakonec k ráně nedostal!
07:25'
První velká šance Chicaga! Nejprve se před Thompsonem objevil na brankovišti jeden z hostujících hráčů, který bekhendem nakonec přestřelil branku a kotouč se poté dostal mezi kruhy, kde číhal Nazar. Vystřelil, ale jeho rána proletěla vedle levé tyče!
07:01'
Ofsajd domácích přerušil hru a po něm následuje reklamní přestávka.
06:30'
Nahození Chicaga do útočné třetiny zatím obránce Zlatých rytířů příliš nepřekvapují a domácí si s tímto počínáním dokázali poradit.
05:52'
Howden se dostal do útočného pásma, ale byl sražen u mantinelu k zemi, a tak se k puku dostávají hráči Blackhawks.
05:03'
Thompson musel být opět ve střehu, jelikož si připisuje další zákrok po střele Connora Bedarda z prostoru mezi kruhy.
04:15'
Po střele od modré našel kotouč ve své lapačce i brankář Thompson, který přerušuje hru. Na jeho brankovišti se po přerušení postrkali hráči, ale rozhodčí je od sebe oddělili.
03:22'
Jeden z hostů teď v útočném pásmu spadl a puku se zmocnili opět hráči Vegas, kteří se dostali do další rány, Hanifinova střela z levého kruhu ale neprošla na branku a byla zablokovaná.
02:57'
Vysoké napadání teď přineslo držení kotouče hostujícím hokejistům, kteří přinášejí další útočnou akci.
02:02'
McNabb si v útočném pásmu vybruslil blíže k brance, dostal přihrávku a poté vypálil, Mrázek byl připravený a lapačkou odrazil kotouč do rohu kluziště.
01:26'
Dorofeyev jako první vyzkoušel pozornost Mrázka, dostal kotouč na levé křídlo a švihem zakončil, český brankář si s jeho tvrdou ranou dokázal poradit.
00:33'
Puk se následně dostal za branku Vegas, tam zaváhal jeden z domácích hráčů a uklouzl, Connor Bedard získal puk, ale jeho následná přihrávka do mezikruží nevyšla.
00:21'
Úvodní buly vyhrálo domácí Vegas, které ihned zavezlo kotouč do útočného pásma, odkud poté hosté vyhodili kotouč pouze na zakázané uvolnění.
00:01'
Letošní vzájemná utkání:

Oba týmy se mezi sebou v letošní sezóně střetly dvakrát, poprvé se radovali hráči Vegas, kteří na ledě Chicaga zvítězili 5:3. Druhé utkání, které se odehrálo stejně jako dnes v T-Mobile Aréně, dopadlo lépe pro Chicago, které sice rychle prohrávalo 2:0, ale nakonec dokázalo utkání otočit a zvítězit 3:4 po prodloužení.
Chicago Blackhawks

Celek z Chicaga si v letošní sezoně zapíše další velmi nepovedenou sezónu, ve které skončí na patnáctém místě Západní konference a na poslední příčce Centrální divize. Svěřenci Lukea Richardsona se naposledy utkali na domácím ledě s Carolinou Huricanes. V první třetině zápasu se trefil Frank Nazar a domácí šli do vedení, ve druhé třetině hosté zvýšili svou aktivitu a zaslouženě vyrovnali zásluhou Jordana Staala. Na začátku třetí třetiny se dostali ale hráčů Chicaga podruhé v zápase do vedení, trefil se Andreas Athanasiou. Domácí svému soupeři ale poté dovolili dvě přesilové hry, ze kterých nejprve vyrovnal, a poté dokonce otočil skóre Seth Jarvis. Vítězství celku z Caroliny poté potvrdil do prázdné branky Sebastian Aho.
Vegas Golden Knights

Zlatí rytíři mají jako většina ostatních týmů v letošní probíhající sezoně NHL už zajištěné play-off a momentálně už hrají pouze o konečné umístění a o to, kdo je v play-off nakonec bude čekat, zatím to vypadá na Dallas Stars. Pojďme se vrátit k základní části NHL. Vegas se nachází na osmém místě Západní konference a na čtvrtém a posledním postupovém místě do play-off v Pacifické divizi. V posledním utkání se celek z Nevady utkal na domácím ledě s Coloradem Avalanche. V první třetině se dvakrát trefili hosté a se Zlatými rytíři to nevypadalo vůbec dobře, v čase 26:57 poprvé rozvlnil síť Colorada Tomáš Hertl tečovanou střelou z předbrankového prostoru. Jenže si hosté vzali coach-challange a branka neplatila, protože český útočník zamezil brankáři Colorada v chytání. O necelých šest minut později poslal hosty do vedení už o tři branky Mikko Rantanen. Domácí celek ale nic nevzdal a po třech minutách třetí třetiny to bylo opět pouze o dvě branky, trefil se Ivan Barbashev a o čtyři minuty později bylo ještě více veselo, z přesilovky snížil na 2:3 Karlsson. Stejný hráč poté v sedmnácté minutě třetí třetiny dokonce vyrovnal a utkání šlo do prodloužení. V něm měli domácí výhodu přesilové hry a naložili s ní parádně – Jack Eichel si najel do kruhů, vypálil a střelu tečoval opět z předbrankového prostoru, tentokrát v souladu se všemi pravidly, Tomáš Hertl a rozhodl o parádní otočce týmu z Las Vegas.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.