NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vegas : Nashville - 21. února 2024   04:00

Vegas
Vegas
14:09' Pietrangelo (Martinez, Stephenson) • 40:47' W. Karlsson (N. Roy, Theodore) • 57:01' Amadio (Martinez, Cotter)
3:5
(1:2, 0:2, 2:1)
Nashville
Nashville
05:35' Evangelista  (Josi, McDonagh) • 19:08' Glass  (Josi, Trenin) • 28:06' Novak  (McDonagh, A. Carrier) • 35:58' Co. Smith  (McCarron, Sherwood) • 58:11' Nyquist
Vegas
Hill (L. Thompson) – Martinez, Pietrangelo (A), McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Stephenson, W. Karlsson (A), Stone (C) – Barbašev, N. Roy, Marchessault – Cotter, Howden, Děnisenko – Morelli, Amadio, Kolesar.
Nicholson, Kozari – B. Gawryletz, T. Gawryletz
T-Mobile Arena, Las Vegas
17727 diváků
Nashville
Lankinen (Saros) – Josi (C), Fabbro, McDonagh (A), L. Schenn, Lauzon, A. Carrier – F. Forsberg, O'Reilly (A), Nyquist – Trenin, Sissons, Glass – Jankowski, Novak, Evangelista – Co. Smith, McCarron, Sherwood.

3. Alex Pietrangelo (VGK) 1+0
Nashville si připisuje velmi cenný skalp obhájců Stanley Cupu. Na ledě Vegas zvítězili Predátoři 5:3, když se sice Rytířům povedlo v průběhu třetí třetiny stáhnout ztrátu z 1:4 na 3:4, ale pak inkasovali do prázdné branky.
59:45'
Vysoký oblouček Forsberga do středního pásma. Už je definitivně jasno.
59:13'
Oddechový čas pro tým Vegas Golden Knights. Přeci jen ještě Hill míří na střídačku.
59:13'
Lankinen lapačkou přerušuje hru po střele Whiteclouda od modré čáry.
58:50'
Vegas je v útočném pásmu, brankáře ale už domácí neodvolávají.
58:11'
Nashville právě vstřelil branku!
Jenže naděje domácí zadusal GUSTAV NYQUIST, který se trefil z vlastního pásma do prázdné klece soupeře. Bez asistence.
57:48'
Vegas zkouší hru bez brankáře!
57:01'
Vegas právě vstřelilo branku!
A o zápletku je postaráno! Lankinen sice vyrazil střelu Martineze, ale jen mezi kruhy, kde puk zachytil MICHAEL AMADIO. Tomu se povedlo rychle zorientovat a pak už měl práci snadnou, trefil odkrytou klec. Asistence: Alec Martinez, Paul Cotter.
56:31'
Hill přerušuje hru, vychytal střelu mířící k pravé tyči. Komerční brejk.
56:20'
Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Puk je v pásmu Vegas.
55:55'
Domácí se sice snaží útočit a také střílet, ale vytvořit souvislý tlak se jim nedaří. Přesně to ovšem potřebují.
55:32'
Lankinen musel vykopnutým betonem odvrátit prudkou střelu Stephensona zpoza pravého kruhu.
55:04'
Domácí se dostali do útočného pásma, ale Sissons obranným zákrokem celou akci Vegas zhatil.
54:26'
Hill musel znovu zasahovat, tentokrát McCarronovu střelu vyráží mimo brankoviště.
53:15'
Nashville drží soupeře v uctivé vzdálenosti od své branky.
52:28'
Jankowski se z jednoho metru netrefil k levé tyči, jeho střela zamířila těsně vedle.
52:04'
Vegas chtěli zkusit pas do středního pásma, ale je to jen icing.
51:32'
Sherwood s Lauzonem se snaží znepříjemnit domácímu týmu hru. Několik tvrdých srážek u mantinelů. Cotter měl při jednom takovém střetu štěstí, že netrefil hranu plexiskla vedle střídačky Nashvillu.
50:51'
Roy se snažil z levé strany nasměrovat puk na branku Nashvillu, ale ten pouze proletěl skrz brankoviště.
50:10'
Evangelista se natlačil do zakončení na levé straně brankoviště, Hill přerušuje hru. Komerční pauza.
49:58'
49:48'
Carrier si sjel před pravý kruh a prudkou střelou švihem trefil vykopnutý beton Hilla.
49:17'
Nashville se dostal do postavení mimo hru a musí vyklidit útočné pásmo.
48:59'
Další střela Forsberga, tentokrát od modré čáry. Dopadla ale stejně jako ta předchozí.
48:06'
Forsberg z pravé strany minul branku Vegas. Puk se odrazil od mantinelu až do středního pásma.
47:58'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
Jonathan Marchessault – 2 min., vysoká hůl.
47:58'
Jankowskiho střela se otřela o rameno Hilla a od tyčky se odrazila za branku. Hra je posléze přerušena a bude se vylučovat na straně domácích.
47:34'
Hra se přelévá ze strany na stranu. Roy se v pásmu Nashvillu uvolnil ke střele zpoza pravého kruhu, Lankinen střelu vyráží.
47:00'
Dvě střely Josiho. První zaduněla o zadní mantinel, druhá se odrazila od bránícího Howdena.
46:37'
Carrier výborně hledal před brankovištěm spoluhráče, tomu se však k puku procpat přes obránce nepovedlo.
46:02'
Cotter se prosmýkl obranou až k brankovišti, ale z bezprostřední blízkosti minul Lankinenovu klec.
45:19'
Evangelista po průjezdu do pravého kruhu zkusil vystřelit mezi Hillovy betony. Brankář Vegas ale všechny skuliny uzavřel a puk zachytává.
44:50'
Další útočná akce, kterou zakončoval Trenin. Hill tentokrát přerušuje hru.
44:27'
Trenin vyrazil ze svého pásma do protiútoku a dokonce se i dostal ke střele. Hill vytěsnil puk za branku.
44:12'
Kotouč v pásmu Predators skončil v ochranné síti.
43:48'
Další a další střety u mantinelů. A také pokus o střelu, McDonagh ale minul branku Vegas.
42:55'
Oba týmy nyní přistoupily k tvrdé hře u mantinelů. Během necelé minuty a půl bylo k vidění sedm bodyčeků. Na druhou stranu žádná střela.
41:20'
Nepřesná střela Morelliho se odrazila od hrazení až do ochranné sítě.
40:47'
Domácí využívají přesilovku! WILLIAM KARLSSON vypálil zpoza kruhů k pravé tyči, o kterou dostal puk do Lankinenovy branky. Asistence: Nicolas Roy, Shea Theodore.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 06:02.
Nashville ve druhé třetině dvěma góly navýšil své vedení na 4:1 a výrazně se přiblížil vítězství na ledě silného Vegas. Domácí budou mít na začátku třetí třetiny 52 sekund dlouhou přesilovku.
40:00'
39:55'
Pietrangelova rána z voleje šla k horní tyči, Lankinen ale letící puk odrazil lapačkou mimo klec!
39:16'
Nashville nahazuje puk až za branku Vegas.
38:52'
Vyloučení v týmu Nashville Predators:
Jakov Trenin – 2 min., nedovolené bránění.
38:52'
Obrovská šance domácích! Cotter se dostal za obranu soupeře, jenže nepovedlo se mu po kličce do levé strany vůbec zakončit. Akce domácích ale pokračovala a ke střelám se dostali Theodore s Karlssonem. Lankinen podržel výbornými zákroky svůj tým. Následně je hra přerušena, bude se vylučovat.
37:50'
Další útočná akce hostů, tentokrát Jankowskiho střela končí v ochranné síti.
36:59'
Hosté dál pokračují v nátlakové hře. Josiho prudkou ránu Hill chytá a přerušuje hru. Nashville vede ve druhé třetině na střely 14-6.
35:58'
Adin Hill neměl dobrý výhled na puk, před brankou navíc padl jeden z jeho spoluhráčů. Střelu McCarrona z levého kruhu k tomu všemu dokázal protečovat COLE SMITH a nedal brankáři Vegas šanci. Asistence: Michael McCarron, Kiefer Sherwood.
35:24'
Zakázané uvolnění Nashvillu.
35:06'
Dvě střely Cottera po rychlém přechodu domácích do útoku. První byla zblokována, druhá šla k zadnímu mantinelu.
34:53'
Stephenson se vrátil na led, krátce poté končí puk v ochranné síti za brankou Vegas. Komerční brejk.
34:45'
Nyquistova rána zpoza pravého kruhu se odrazila od Hilla na levou stranu, kde ale nedokázal zpracovat Forsberg, aby vystřelil do odkryté klece.
33:46'
Domácí vyrazili v oslabení do útoku. Karlsson obkroužil branku soupeře a rozehrál na modrou čáru, odkud nepřesně pálil Pietrangelo.
33:25'
Začíná zkrácená přesilovka Nashvillu.
33:22'
McNabb měl dost času, aby mohl před levým kruhem napřáhnout. Lankinen tvrdou střelu krotí ve své lapačce.
32:49'
Hra je přerušena, bude se vylučovat na straně Vegas. Stephenson se provinil krosčekem ještě před útokem Forsbergam, takže Nashville hrál ve výhodě.
32:46'
Hosté si zaútočili v oslabení a Forsberg z pravého kruhu napálil pravou tyč Hillovy klece!
32:06'
Vegas se povedlo vydolovat puk od zadního mantinelu, kde byl dobrých dvacet sekund. Marchessault díky tomu mohl střílet zpoza kruhů, Lankinen ale puk vyráží.
31:24'
Vylučuje se na straně Nashvillu. Sissons dostává trest za podražení, přestože to vypadalo, že Cotter spadl ještě dřív, než došlo ke kontaktu. Komerční pauza.
30:47'
Barbašev se v levém kruhu nedokázal prosadit přes Nyquista, Vegas přichází o útočné pásmo. O puk ovšem ne.
30:20'
Hned po buly střílel Forsberg, Hill byl rychle v rozkleku.
30:16'
Domácím se nedařilo rozehrát puk, dlouho se prali se soupeři u mantinelů ve vlastním pásmu, až nakonec Predators vybojovali puk a Sissons bekhendem poslal střelu na Hilla.
29:18'
Komerční přestávka. Josiho střela se odrazila od zadního mantinelu k Hillovi, jenž přerušuje hru.
28:30'
Icing Nashvillu, vhazovat se bude před Lankinenem.
28:06'
Těsně po skončení přesilovky se Nashville dočkal! TOMMY NOVAK vypálil z okraje levého kruhu a zvyšuje vedení hostů už na 3:1! Asistence: Ryan McDonagh, Alexandre Carrier.
28:00'
27:20'
Domácím se daří vyhodit puk ze svého pásma.
26:36'
Glass zkoušel štěstí z okraje pravého kruhu, svůj druhý gól v utkání zatím nedává.
26:00'
Amadio se provinil hákováním a oslabuje svůj tým.
25:29'
Hosté se usadili v útočném pásmu. Lauzonův pokus byl sice zblokovaný, ale během pokračující akce se dostal ke střele Trenin. Hill jeho pokus vyrazil.
24:39'
Domácí předvedli rychlý přechod středního pásma. Vykombinovali šanci pro Roye z pravého kruhu, jehož pokus ale Lankinen vyrazil. Následná střela Martineze šla vedle.
24:13'
Schenn nahodil puk na branku Vegas od pravého mantinelu. Hill ovšem nesvolil k odrazu a podržel puk u sebe. Nashville v této třetině vede na střely už 5-1.
22:48'
Josi se napřáhl ke střele od modré čáry. Hill přerušuje svým zákrokem hru.
22:03'
Evangelista, který se vrátil z trestné lavice, se rovnou zapojil do útoku Predators a vypálil na Hilla, od něhož se puk odráží do ochranné sítě.
21:54'
20:55'
Vegas hraje přesilovku, udržet se v útočném pásmu je ovšem v tuto chvíli pro tento tým složité. Dobrá obrana Nashvillu.
20:26'
Stone se pokusil ohrozit branku Nashvillu z pravého kruhu, ale přestřelil Lankinenovu klec.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 05:04.
Nashville zvládl první třetinu na ledě Vegas velmi dobře a při odchodu do kabiny vede 2:1. Na začátku druhé třetiny ale bude muset bránit takřka dvouminutové oslabení.
20:00'
19:54'
V závěru první třetiny se bude ještě vylučovat. Dvě minuty dostává znovu Evangelista, tentokrát za nedovolené bránění.
19:08'
Marchessault se z úniku neprosadil, Nashville z protiútoku ano! CODY GLASS zpracoval vysokou přihrávku Josiho nejlépe, jak jen mohl a dostal se do šance. Jeho ránu z okraje pravého kruhu nedokázal Hill zastavit. Asistence: Roman Josi, Jakov Trenin.
18:55'
Marchessault dostal přihrávku do středního pásma a vyrazil směrem na branku Nashvillu. Lankinen jeho střelu z mezikruží vykopl betonem.
18:29'
Vegas se ale náporu ubránilo a vyváží puk do neutrální zóny.
18:15'
Forsberg se dostal v rychlém sledu ke dvěma střelám, obě byly zblokovány. Nashville ale drží dlouze soupeře před brankou Hilla.
16:38'
Průnik Jankowskiho až mezi kruhy musel řešit Hill, který vytěsnil střelu nad horní tyč.
16:02'
Postavení mimo hru zastavilo útočnou akci domácího týmu. Na střely je v tuto chvíli vyrovnáno 7-7.
14:59'
Ofsajd Nashvillu. Následuje reklamní brejk.
14:09'
ALEX PIETRANGELO se postaral o vyrovnání! Zkušený obránce domácího týmu si sjel až do pravého kruhu, odkud prostřelil brankáře Lankinena. Asistence: Alec Martinez, Chandler Stephenson.
13:14'
Rychlý útok domácích středem. Karlsson se dostal k brankovišti, Lankinen přerušuje hru.
13:03'
Josiho dělovka z nápřahu od modré čáry končí v Hillově lapačce. Hra se nyní trošičku kouskuje.
12:41'
Hra se po buly přesunula do útočného pásma Vegas. Hague střílel od modré a Lankinen zastavuje letící puk obdobně jako před chvílí Hill.
12:22'
Hosté vyrazili na zteč a Lauzon vypálil zpoza kruhů z krátkého nápřahu. Hill kroti střelu na břiše a přerušuje hru.
11:48'
Hodně nepřesná rozehrávka Nashvillu z jejich pásma. Zakázané uvolnění.
10:51'
Novak šikovně tečoval v levém kruhu letící puk, Hill včas zareagoval a přerušuje hru. Komerční pauza.
10:20'
09:35'
Hosté si zaútočili v oslabení. Útok řídil McCarron, který se také vyhnul mezi kruhy Pietrangeovi a akci sám zakončil. Jenže puk končí jen v ochranné síti.
09:02'
Marchessault z levého kruhu přinutil Lankinena k zákroku. Hosté následně vyhazují do bezpečí.
08:20'
Pro změnu se bude vylučovat na straně Nashvillu, který při své přesilovce nevystřelil na branku. Evangelista dostává trest za hákování.
08:11'
07:20'
Stone vyhodil přes celé kluziště až k brankáři Lankinenovi.
06:38'
McNabb zblokoval Forsbergovu střelu a domácím se daří vyhodit přes všechny čáry do bezpečí.
06:11'
Komerční pauza.
06:11'
Keegan Kolesar – 2 min., držení.
05:35'
Z minima maximum! LUKE EVANGELISTA otevírá skóre zápasu, když s pukem najel do pravého kruhu a využil toho, že Hill byl povyjetý. Trefuje se přes bránícího protihráče na bližší tyč. Asistence: Roman Josi, Ryan McDonagh.
05:18'
Icing odpískaný domácímu týmu.
04:41'
Hosté to zkusili se střelami Lauzona a Carriera, ale i oni mají vychýlené mušky.
04:15'
Nic na tom nezměnil průnik domácích na pravou stranu brankoviště. Ani tato akce nepřinesla první střelu.
02:55'
Prozatím se oba týmy oťukávají a zkouší, co defenzivy povolí. A zatím toho moc nepovolily, žádná střela na branku během tří minut.
01:41'
Úvodní pasáž hry je přerušena kvůli postavení mimo hru hostujícího týmu.
00:40'
Cole Smith se pokusil z pravého kruhu usměrnit puk na branku Vegas, ale netrefil se k pravé tyči.
00:01'

Vegas Golden Knights: Hill (L. Thompson) – Martinez, Pietrangelo, McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Stephenson, W. Karlsson, Stone – Barbašev, N. Roy, Marchessault – Cotter, Howden, Děnisenko – Morelli, Amadio, Kolesar.
Trenér: Bruce Cassidy

Nashville Predators: Lankinen (Saros) – Josi, Fabbro, McDonagh, L. Schenn, Lauzon, A. Carrier – F. Forsberg, O'Reilly, Nyquist – Trenin, Sissons, Glass – Jankowski, Novak, Evangelista – Co. Smith, McCarron, Sherwood.
Trenér: Andrew Brunette

Rozhodčí: Nicholson, Kozari – B. Gawryletz, T. Gawryletz.
Vegas v posledních týdnech střídá dobré výkony s těmi horšími. Z posledních deseti zápasů vyhráli šestkrát, nicméně minulý týden padli ve dvou ze tří odehraných zápasů, přičemž toto smůlu prolomili až na ledě San Jose, kde vyhráli 4:0.

V dalším utkání si Rytíři mohou spravit náladu v souboji s Nashvillem, proti němuž hráli už před měsícem a tehdy zvítězili rovněž na domácím ledě 4:1.

Predators sice v posledním klání zvítězili na ledě St. Louis, ale celkově s výkony v únoru a druhé polovině ledna nemohou být spokojení. Z posledních deseti zápasů totiž prohráli hned sedmkrát! Výsledkem toho je, že se Predátoři propadli tabulkou Západní konference na devátou příčku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.