Piráti se radují stejně jako minulý týden po výhře v prodloužení. Stejně jako minulý týden prohrávali o dva góly a stejně jako minulý týden rozhodl utkání Michael Frolík.
61:40
Piráti právě vstřelili branku!
Stejně jako před týdnem rozhodl zápas v prodloužení MICHAEL FROLÍK. Sebral přihrávku od Dudy, najel si mezi kruhy a střelou rozhodl. Asistence: Radek Duda
61:12
Prodloužení začali lépe Vítkovičtí. Drží ouk na hokejkách.
60:01
Chomutovu se vyplatila útočná hra a dokázal vyrovnat skóre. Díky brankám Lušňáka a Zálešáka se bude prodlužovat.
60:00
59:51
MIROSLAV ZÁLEŠÁK čekal před gólmanem a doslova protlačil puk až do brány. Asistence: Štěpán Hřebejk.
59:43
59:18
Burger netrefil prázdnou chomutovskou bránu.
59:04
Přerušení hry po Jurčinově střele . Málek drží kotouč.
58:54
Ani Pulpán ani Frolík netrefili bránu.
58:27
Pulpán nejprve tečuje těsně mimo a poté pálí do Málka.
57:57
Chomutov odvolává gólmana Kostúra. Bude hrát v šesti.
57:43
Vítkovice jdou do čtyř. Malík si jde sednout za držení.
57:28
Vítkovice se stáhli do obrany a vyhazují.
56:45
Icing hosté.
56:37
Chomutov stále drží útočnou třetinu, ale nepřesnosti kazí hru.
55:39
Ujčík vyslal skrytou střelu. Kostúr byl připraven.
55:00
Palin nahazoval od modré. Lušňák tečoval mimo.
54:33
Zálešák a Roman Polák se potkali u mantinelu a oba vypadají hodně otřeseně.
54:27
Frolíkova střela z levého kruhu těsně minula branku.
53:13
Duda zkoušel překvapit Málka zpoza modré čáry.
52:37
Chomutovští jsou natlačeni před vítkovickou brankou.
51:32
Hra se přelévá ze strany na stranu.
50:36
Icing hosté
50:02
49:57
Huna znova. Tentokrát zaúřadovala Kostúrova lapačka.
48:58
Huna z dobré pozice přestřelil Kostúrovu branku.
48:08
Vítkovičtí se radovali z branky, ta ovšem nebyla uznána. Polákův gól nebyl uznán pro postavení hráčů v brankovišti.
48:02
Chomutov bude hrát v oslabení. Zálešák si jde sednout za hákování.
47:51
Frolík vystřelil na Málka i přesto, že byl atakován hned dvěma vítkovickými obránci. Střílel ovšem mimo.
47:03
Ofsajd hostů.
46:23
Rýgl svou střelou opět sestřelil vítkovického hráče. Tentokrát to odnesl Káňa.
46:10
Piráti se probouzejí. PATRIK LUŠNÁK vystihl špatnou rozehrávku vítkovických obránců a zblízka prostřelil Málka. Bez asistence.
45:03
Již poněkolikáté v tomto zápase. Pulpán střílí od modré, ale vedle.
44:40
Chomutovský útok zastaven pro přihrávku rukou.
44:20
Vítkovice tvrdě brání a do útoku nepospíchají.
43:40
Piráti mají problémy s přechodem přes střední pásmo. Vítkovická obrana se zdá býti nepropustnou.
42:17
Dochází k menší potyčce hráčů před Málkem.
40:33
Nepřesnosti v chomutovské rozehrávce zakončili útočnou akci Pirátů.
40:07
Ujčík hned střílí. Kostúrova lapačky chytá.
40:01
Druhá třetina přinesla o poznání aktivnější hokej než třetina předchozí. Opět byl akčnější Chomutov a opět se z branky radovali Vítkovičtí. Hned v první minutě se prosadil Viktor Ujčík, když si pohrál s obráncem i s gólmanem. Řehoře poté vystřídal Kostúr, který svůj tým několikrát podržel. Stejně tak na druhé straně se 13 zákroky blýskl Málek.
40:00
39:42
Klimkovu střelu z pravého kruhu vyráží Kostúr vyrážečkou.
38:20
Piráti drži Vítkovické v zajetí, ale Málek je nepropustný.
37:30
Pulpán se rozjel s pukem přes celé kluziště, ale byl mu odpískán ofsajd.
36:35
Nejprve Důras po dobré přihrávce pálil z blízka pouze do Málka. Vzápětí Rýgl od modré napálil Klimka do slabin.
35:35
Oba týmy v plném počtu.
35:23
Zálešák z blízka pálí vedle Málka.
34:22
Chomutovský útok vedl Lušňák. Ke střele se ovšem nedostal.
33:35
Bude se hrát čtyři na čytři. Na trestnou lavici se šel posadit Hruška za sekání.
33:28
Palin pálí od modré. Střela byla nejspíš tečována a končí těsně mimo.
32:46
Tvrdá hra Vítkovických. Po několika menších zákrocích pískají rozhodčí až po hákování Sztruce.
31:45
Hřebejk objížděl branku a nahrál před Málka. Domácí dotlačili hostujícího gólmana až do své branky. Ovšem bez puku.
31:38
30:42
Pěkná akce Pirátů. Sikora naservíroval před bránu skvělou přihrávku. Hřebejk ji tečoval do Málka.
29:49
Chomutovský bek Lučka pálil od modré do připravené lapačky gólmana Málka.
28:40
Nyní hrozí Vítkovice. Jejich nápor Chomutov zatím odvrací.
27:58
Viktor Ujčík jel sám, nikým neatakován na Kostúra. Chomutovský brankář ovšem skvělým zákrokem zabránil téměř jistému gólu.
27:39
I Frolík se pokusil překonat Málka, ale ani jeho střela nenašla skulinu ve vítkovické brance.
26:16
Chomutov vsadil vše na útok a tlačí na Vítkovice. Zatím neúspěšně. Hromas mohl střílet z mezikruží do odkryté brány. Zabránila mu v tom obětavost hostujících obránců.
25:15
Huna a Radim Hruška jeli na Kostúra. Ten na poslední chvíli ramenem vyrazil střelu prvně jmenovaného.
24:50
Rýgl krásnou přihrávkou našel Důrase. Ten ovšem z pravého kruhu pálil těsně nad.
24:12
Hruška z dobré pozice nepřekvapil Málka.
23:13
23:07
Piráti se pustili do ofenzivy. Nemohou ovšem překonat brankáře Málka a obstřelují branku ze všech pozic.
20:36
Dochází ke střídání v chomutovské bráně. Řehoře jde vystřídat Kostúr.
20:36
Vítkovice právě vstřelily branku!
VIKTOR UJČÍK přebral přihrávku od Burgera přihrávku. V klidu podržel puk, pohrál si s Pulpánem a zavěsil puk pod víko chomutovské brány. Asistence: Jiří Burger.
20:12
Icing domácí.
20:01
Hráči jsou již připraveni na start druhé třetiny.
Další třetina začne přibližně v 18:15.
První třetina nepřinesla moc zajímavý hokej. Chomutov i Vítkovice se nejprve oťukávali a až později se do sebe pustili naplno. Ačkoliv byl Chomutov po většinu třetiny aktivnějším týmem, přesto šli do vedení hosté z Vítkovic. Šťastným střelcem se stal Ondřej Roman. Vítkovice posíleni gólem se ke konci třetiny chopili iniciativy a začali být aktivnějším týmem. Stav přesto zůstává 0:1.
20:00
19:32
Velká šance domácích. Po souhře Frolíka s Kraftem puk sice přešel přes záda gólmana Málka, Do brány ovšem nedojel.
19:00
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:18
18:10
Barinka se natřikrát snažil prostřelit Řehoř. Jednou trefil pouze hruď chomutovského gólmana. Dvakrát pálil těsně mimo.
17:07
Dobrý zákrok Řehoře. Zneškodnil střelu Romana z bezprostřední blízkosti.
16:40
Piráti vyhazují
16:18
Vítkovice si také vyzkouší přesilovou hru. Na trestnou lavici si sedne chomutovská posila Milan Jurčina za sekání.
15:09
ONDŘEJ ROMAN se dostal do útočné třetiny. Jelikož byl bráněný a neměl komu nahrát, rozhodl se pro nahození kotouče na brankáře. Jeho nahození ovšem doplachtilo až za záda chomutovského gólmana. Bez asistence.
14:50
Hraje se útočný hokej na obou stranách. Vítkovickým byl při pěkné akci odpískán ofsajd.
14:20
14:06
Chomutovský útok zastaven ofsajdem.
13:26
Sikora netrefil prázdnou odkrytou branku. Skvělou přihrávku si přišlápl bruslí a poté pálil nad.
13:02
Hosté v plném počtu. Domácí se téměř k ničemu nedostali.
11:59
Chomutov má problémy dostat se do pásma. Vítkovická obrana funguje v pořádku.
11:28
Vítkovice bez problému vyhazují.
11:02
Chomutovští budou hrát další přesilovou hru. Za držení protihráče si půjde sednout Barinka.
10:19
Hruškova střela z mezikruží byla vyražena mimo ledovou plochu.
09:41
Řehoř zpoza brány nahrál Sztrucovi na střelu, pak se ovšem stihl do brány vrátit a gólu zabránit.
09:14
09:02
Vítkovický útok zastaven odpískáním ofsajdu.
08:47
Vítkovice vyváží puk z pásma. Klimek střílí z levého kruhu pouze do lapačky brankáře Řehoře.
08:32
08:16
Duda se nadvakrát snažil překonat Málka. Nejprve těsně minul branku při střele z levého kruhu. Poté při následné dorážce zpoza brány, trefil pouze Málka.
07:38
Hosté v plném počtu. Málek chytá Dudovu střelu.
06:40
Pulpánova střela jen těsně minula levou tyč vítkovické branky.
05:51
Jurčina svou střelou od modré natrefil pouze vítkovického Sztruce. Ten poté chtěl ujet chomutovské obraně, ale byl zastaven Pulpánem.
05:39
Bude se vylučovat. prvním vyloučeným bude Roman (VIT) za nedovolené bránění.
04:45
Vítkovičtí drží kotouč. Volí rozehrávku od brankáře.
03:43
Vítkovičtí jdou také do útoku. Chomutov vyhazuje na icing.
02:15
První větší šance zápasu. Lušňák z blízka trefil pouze vítkovického gólmana Málka. Lučka svou následnou střelou od modré natrefil své spoluhráče před bránou.
01:41
icing domácí
01:35
Klimek jen na Řehoře. Od puku ho odstavil Rýgl.
00:30
K prvnímu útoku se rozhodli domácí. Frolík ovšem podklouzl a akce byla přerušena.
00:01
Na ledě již zůstali pouze zahajovací formace.
Na ledové ploše jsou již připraveni rozhodčí. Hráči je budou co nevidět následovat a zápas může začít.

Piráti Chomutov: Řehoř - Jurčina, Pulpán, Palin, Mrázek, Bartejs, Rýgl, Rutta, Lučka - Frolík, Kraft, Hřebejk - Hruška, Zálešák, Hafenrichter - Duda, Polák, Důras - Lušňák, Sikora, Hromas

HC Vítkovice Steel: Málek - Voráček, Polák, Sloboda, Malík, Barinka, Rehák, Sedlák - Ujčík, Burger, Klimek - Šedivý, Szturc, Walker - Hruška, Roman, Huna - Svačina, Káňa, Kucsera

Rozhodčí: .
V dnešním zápase Piráti Chomutov na svém ledě přivítají HC Vítkovice Steel. Jedná se o jejich první setkání v této sezóně. Piráti si prozatím drží v tabulce osmou příčku a jsou tak o dvě místa výše než jejich dnešní soupeř.

Zatímco Chomutov v posledním kole utrpěl porážku 0:4 od Slavie, Vítkovičtí naopak slavili výhru, když porazili tápající se Spartu 3:2.

V Dresu domácích se před domácím publikem poprvé představí posila z NHL Milan Jurčina. Na straně hostí si svůj trest stále odpykává taktéž obránce NHL Pavel Kubina a tudíž se dnes nepředstaví.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.