Je dobojováno! Utkání mezi Lichtenštejnskem a Moldavskem nepoznalo vítěze. Vedení se ve 21. minutě ujali reprezentanti domácího celku, ale Východoevropanům se v závěru úvodního dějství podařilo vyrovnat. Po změně stran disponoval územní převahou moldavský tým, v branku ji však proměnit nedokázal. Obě mužstva si tak do tabulky připsala bod za remízu 1:1.
90+5
90+4
Nacházíme se v samotném závěru utkání a zdá se, že dnes si mužstva body rozdělí.
90+3
Reprezentanti Lichtenštejnského knížectví dostali útočné chotuky a podnikli ofenzivní výpad podél pravé postranní čáry, který však nebyl úspěšný.
90+1
Hned dva hráči Lichtenštejnska jsou na hrací ploše ošetřování a hra je proto přerušena.
90
Hlavní rozhodčí nastavil ve druhém poločase čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.
89
Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Artur Patraș, přichází Maxim Antoniuc.
87
K míči se ovšem dostali hráči Moldavska, kteří podnikli útočný výpad, který střelecky zakončil Carp, mířil ale nepřesně.
86
Hra se ustálila ke středu hracího pole, kde probíhají četné souboje o míč, z nichž nakonec vycházejí vítězně fotbalisé domácího celku.
84
Polverino táhl útok Lichtenštejnska po levé straně, poté přihrál míč do lepší pozice Brändleovi, který přízemní střelou prověřil pozornost Cebana.
83
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Philippe Erne, přichází Daniel Brändle.
82
Obrovská šance Moldavska, do které se dostal Gaţcan, jehož hlavičkový pokus po centru ze strany orazítkoval spojnici obou tyčí!
81
Do konce utkání zbývá závěrečná desetiminutovka, podaří se některému z týmů převážit pomyslné misky vah na svou stranu, nebo si mužstva do tabulky připíší po bodu?
79
Velice nepříjemně byl podražen Erne, který se jen velmi těžce zvedá z trávníku. Nakonec z něj musí být odnesen na nosítkách.
77
Moldavsko vstřelilo branku, která však nemohla být uznána z důvodu porušení pravidla o ofsajdu.
76
Žlutou kartu dostává Philippe Erne (Lichtenštejnsko), který ve vzdušném souboji loktem fauloval Racua.
75
Po jeho rozehrání se k odraženému míči na hranici šestnáctky dostal Cojocari, ale míč poslal vysoko nad břevno.
74
K jeho exekuci se postavil Pătraş, který překvapivě zvolil přímou střelu z úhlu, kterou srazila obrana Lichtenštejnska na roh.
73
V blízkosti pokutového území, respektive na jeho pravé straně, byl stažen k zemi Gaţcan. Přímý volný kop pro Moldavsko.
72
Na opačné straně dostali útočné choutky reprezentanti Moldavska, kteří podnikli ofenzivní výpad po pravé straně, který ale v souladu s pravidly zneškodnila obrana domácího celku.
70
Právě střídající Gubser mohl Lichtenštejnsku vrátit vedení! Centr z rohového kopu směřoval na jeho osobu a nový muž na hřišti míč trestuhodně poslal nad břevno!
69
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Martin Büchel, přichází Robin Gubser.
68
Pătraş přesnou přihrávkou v pokutovém území oslovil Boghiua, jehož rána prosvištěla těsně kolem tyče.
67
Po jeho rozehrání vyšel ven z brány Jehle a kulatý nesmysl vyboxoval z šestnáctky.
66
Centr z něj se snesl pouze k obránci Kaufmannovi, který míč odvrátil na další rohový kop.
65
Z hranice šestnáctky vystřelil Carp, jeho pokus byl obětavou obranou zblokován na roh.
63
Pătraş vyslal do šestnáctky přízemní centr ze strany, po kterém se ve skluzu natahoval Milinceanu, k usměrnění míče do brány mu scházel půlkrok.
61
Také p ohodině hry je stav vyrovnaný, domácí reprezentanti však ve druhém poločase zaujímají spíše defenzivnější postavení.
60
Z levé strany přilétl do vápna centr, na který si u zadní tyče naskočil Boghiu a poslal míč na horní síť.
59
Do něj se snažil proniknout s míčem Gaţcan, ale v souladu s pravidly jej od něj odstavila defenziva Lichtenštejnska.
58
Územní převahou disponuje moldavský celek, jehož hráči právě obléhají pokutové území svých soupeřů.
57
Postiženým hráčem byl Wieser, který po chvíli odešel za postranní čáry k ošetření.
55
Na trávníku zůstal ležet po střetu se soupeřem jeden z hráčů Lichtenštejnska a hra je proto přerušena.
53
Mužstva se stále nemohou dostat do střelecké pozice, brankáři jsou tak ve druhé půli zatím bez práce.
51
Alexandru Gaţcan (Moldavsko) u postranní čáry zajel do Kühneho a za svůj nedovolený zákrok byl potrestán žlutou kartou.
50
Žlutou kartu za nedovolený zákrok dostává Sandro Wieser (Lichtenštejnsko).
49
Hra je ve druhém dějství zatím poněkud nezáživná, hraje se ze strany na stranu se střídavým držením míče.
47
V úvodu druhého poločas se hraje převážně ve středu hřiště a po obě pokutová území.
46
Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Alexandru Epureanu, přichází Cătălin Carp.
46
Fotbalisté už se vrací zpět na hrací plochu, druhá půle tak bude co nevidět zahájena!
Úvodní poločas je minulostí. V něm mírnou územní převahou disponoval východoevropský celek. Do vedení však šli ve 21. minutě reprezentanti Lichtenštejnska, Moldavsku se ovšem v závěru poločasu podařilo vyrovnat. Do druhé půle tak týmy vstoupí za nerozhodného stavu 1:1.
45+4
45+3
Gaţcan poslal do šestnáctky centr z pravé strany, na který si nejvýše naskočil Pătraş, jehož hlavičkový pokus však mířil jen do středu brány, kde se nacházel pozorný Jehle.
45+2
Hosté zatlačili na defenzivu lichtenštejnského týmu a vytrvale obléhají jeho pokutové území.
45
Libor Kovařík se první poločas rozhodl prodloužit hned o tři minuty.
44
Do zakončení se z hranice šestnáctky dostal Gaţcan, který ale neměl dostatečně přesně srovnaná mířidla a ránu mezi tři tyče nevměstnal.
44
Moldavsko právě vstřelilo branku!
Hosté v závěru úvodního dějství vyrovnávají! Svůj první reprezentační gól v kariéře vsítil GHEORGHE BOGHIU, jemuž z pravé strany adresoval přesnou přihrávku Milinceanu .
42
Zajímavý a hlavně velice nebezpečný centr teď z pravé strany přilétl do šestnáctky Lichtenštejnska, nabíhali si na něj hned dva hráči, avšak k umístění jim chyběl půlkrok.
41
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Yves Oehri, přichází Simon Kühne.
40
Ve středu hracího pole se nedovoleného zákroku dopustil Erne, s míčem tak budou moci kombinovat fotbalisté Moldavska.
38
Na opačné straně zastavil nadějnou útočnou akci jeden z českých rozhodčích, který odmával ofsajd, jehož signalizaci následně stvrdil hvizdem Libor Kovařík.
37
Po zblokované střele Polverina zahrávali Lichtenštejnci rohový kop. Míč do vápna odcentroval Burgmeier, ale včas stihla zakročit obrana Moldavska.
36
Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Anatol Cheptine, přichází Nicolae Milinceanu.
35
Moldavci stále obléhají pokutové území svých soupeřů a snaží se vytvořit si další střeleckou pozici.
33
Obrovská šance na vyrovnání! Za defenzivou Lichtenštejnska se totiž objevil úplně volný Pătraş, který však tváří v tvář gólmana Jehleho prostřelit nedokázal!
31
Po půlhodině hry je ve vedení možná trochu překvapivě domácí reprezentační celek, hraje se převážně ze strany na stranu.
30
Wieser si před pokutovým územím úplně neporozuměl s jedním ze svých spoluhráčů, kterému adresoval přihrávkou, kterou však její adresát nečekal.
28
Do zakončení se zpoza vápna dostal také Dedov, ale při střele se unáhlil a prostor mezi třemi tyčemi netrefil.
27
Dalekonosný pokus vyprodukoval Gaţcan, ale Jehle se překvapit nenechal a jeho jedovatou ránu vyrazil.
26
Hra se ustálila ke středu hracího pole, kde probíhají četné souboje o míč, který velmi často střídá svého majitele.
25
Osmělili se však také Moldavci, kteří podnikli ofenzivní akci, jež byla zakončená nepřesnou střelou Gaţcana.
23
Lichtenštejnci jsou v posledních minutách aktivnějším celkem a po vstřelené brance jejich sebevědomí ještě narostlo.
21
Lichtenštejnsko právě vstřelilo branku!
Reprezentanti domácího celku se ujímají vedení! Skóre výstavní střelou otevřel SANDRO WIESER, který se odhodlal vypálit ze střední vzdálenosti a svůj střelecký pokus umístil přesně pod břevno!
19
Další faul Moldavska, tentokrát byl u postranní čáry nedovoleně atakován Polverino.
18
Dedov si na útočné polovině počínal v souboji o míč příliš důrazně a Libor Kovařík mu nakonec odpískal nedovolený zákrok. Míč pro Lichtenštejnsko.
17
Na trávníku se po jednom ze soubojů ocitl Oehri, hra je přerušena, bude se ošetřovat.
16
Po jeho rozehrání se ale nic podstatného nestalo, defenziva Moldavska si náběh protihráčů pohlídala a znemožnila jim zakončit.
15
Domácí teď sklidili zasloužený potlesk od publika, když se s míčem do šestnáctky vydal Burgmeier a udělal v ní pořádný vítr, ze závaru ale Lichtenštejnci dokázali vytěžit pouze rohový kop.
14
Lichtenštejnci se pokusili zaútočit pomocí dlouhého nákopu, míč ovšem skončil pouze v rukavicích pozorného brankáře Cebana.
12
Na opačné straně se k odraženému míči dostal Polverino, který se vůbec nerozpakoval a vystřelil zpoza šestnáctky, neměl však dostatečně přesně srovnaná mířidla a jeho pokus skončil vedle brány.
11
Fotbalisté v červených dresech vymysleli další útočnou akci, která ovšem skončila zdviženým praporkem asistenta rozhodčího, který odmával ofsajd.
10
Centrovaný míč odvrátil z šestnáctky Kaufmann, na hranici pokutového území jej ale sebrali Moldavci, kteří se odhodlali k nepřesné střele. Následovat tak bude pouze odkop od svatyně Jehleho.
9
K míči se dostali Moldavci, kteří podnikli ofenzivní tažení po pravé straně, odkud byl centr Dedova sražen na roh.
8
Lichtenštejncům se přeci jen podařilo prokombinovat se až na polovinu soupeře, následný centr do šestnáctky však skončil pouze v náruči Cebana, který míč rozdal svým spoluhráčům v poli.
7
V tuto chvíli drží míč na kopačkách hráči v modrých dresech, kterým se ale nedaří proniknout středem hřiště, který velmi pečlivě střeží záložní řada východoevropského celku.
6
Utkání je od úvodních minut velmi bojovné, hráči si nenechají ani metr prostoru zadarmo a urputně bojují o každý míč.
5
Ani tentokrát však hosté neuspěli, defenziva Lichtenštejnska byla zkonsolidovaná a nebezpečí v podobě centru odvrátila.
5
Moldavsko si vytvořilo další dobrou příležitost, když proti střele zpoza šestnáctky musel zakročit Jehle, který vyrazil míč na roh.
4
Rohový kop byl po útočném výpadu Moldavska k vidění také na opačné straně, po jeho rozehrání se však nic podstatného neudálo.
3
Centr z rohového kopu byl zahrán velice dobře a přišlo po něm střelecké zakončení, které však bylo zblokované pozornou defenzivou Moldavska.
2
Lichtenštejnci se prokombinovali až do šestnáctky Moldavska a díky důrazu právě v pokutovém území vybojovali rohový kop.
1
S míčem kombinují fotbalisté Lichtenštejnského knížectví, avčak pouze na vlastní polovině hřiště, odkud se pokusí založit první útočnou akci.
1
Libor Kovařík úvodním hvizdem zahájil první poločas, do kterého domácí reprezentanti nastoupili v modrých dresech, fotbalisté Moldavska utkání odehrají v dresech červené barvy.
1
Fotbalisté obou reprezentačních celků jsou již připraveni na hrací ploše, kde se za malou chvíli rozezní národní hymny, po kterých dojde k úvodním pozdravům a losu stran.

Lichtenštejnsko: Jehle – Yildiz, Frick (C), Kaufmann, Oehri – M. Büchel, Polverino, Wieser – A. Christen, Erne, Burgmeier.
Náhradníci: B. Büchel – Brändle, Sele, Malin, Gubser, Kühne, Wolfinger.

Moldavsko: Cebanu – Racu, Epureanu (C), Armaș – Dedov, Gaţcan, A. Cojocari, Patraș, Erhan – Boghiu, Cheptine.
Náhradníci: Calancea, Coșelev – I. Jardan, Milinceanu, Rață, M. Antoniuc, Cociuc, Zasavițchi, Carp, Bolohan.

Rozhodčí: Kovařík – Moláček, Nádvorník (vš. CZE).
Delegace rozhodčích

Nedílnou součástí každého fotbalové utkání jsou bezpochyby rozhodčí. Fuknci hlavního arbitra bude v dnešním utkání plnit devětatřicetiletý Čech Libor Kovařík, jemuž s řízením duelu budou pomáhat asistenti Jiří Moláček a Ivo Nádvorník. Trio českých sudích pak z pozice čtvrtého arbitra doplní Jakub Hrabovský.

Dějištěm utkání bude Rheinpark Stadion ve Vaduzu. Stadion ležící na břehu řeky Rýn byl v hlavním městě Lichtenštejnska oficiálně otevřen 31. července 1998 a jeho kapacita činí 7789 míst.
Nominace

Lichtenštejnsko:

Brankáři: Peter Jehle, Cengiz Biçer, Benjamin Büchel. Obránci: Daniel Kaufmann, Andreas Malin, Andreas Christen, Franz Burgmeier, Yves Oehri, Seyhan Yildiz. Záložníci: Daniel Brändle, Mathias Sele, Simon Kühne, Martin Büchel, Robin Gubser, Nicolas Hasler, Dennis Salanovic, Sandro Wolfinger, Armando Heeb, Michele Polverino. Útočníci: Philippe Erne, Sandro Wieser, Mario Frick, Niklas Kieber. Trenér: René Pauritsch.

Moldavsko:

Brankáři: Ilie Cebanu, Nicolae Calancea, Alexei Koşelev. Obránci: Alexandru Epureanu, Petru Racu, Iulian Erhan, Igor Armaş, Maxim Antoniuc, Ion Jardan, Vadim Bolohan. Záložníci: Alexandru Gaţcan, Artur Patraş, Andrei Cojocari, Alexandru Dedov, Anatoli Cheptine, Cătălin Carp, Eugen Zasavitchi, Vadim Raţă, Eugeniu Cociuc. Útočníci: Gheorghe Boghiu, Nicolae Milinceanu. Trenér: Alexandru Curteian.
Moldavsko

Fotbalová reprezentace Moldavska se v aktuálním vydání žebříčku FIFA nachází až na 124. pozici se ziskem 219 bodů, je na tom tedy docela podobně, jako její dnešní soupeř. Výběr trenéra Curtiana sehrál v letošním roce hned čtyři zápasy, ale žádném z nich nepoznal pocit vítězství, když dva duely skončily remízou a stejný počet klání porážkou.

Lichtenštejnsko

Reprezentaci Lichtenštejnska patří v žebříčku FIFA až 129. příčka s 207 body. Hráči Lichtenštejnska v letošním roce sehráli tři duely. První z nich se odehrál v rámci kvalifikace na evropský šampionát a svěřenci Reneho Pauritsche v něm ve Vaduzu vysoko podlehli Rakousku 0:5. Lichtenštejnci poté změřili síly s fotbalovým trpaslíkem ze San Marina, kterého udolali nejtěsnějším možným rozdílem 1:0, a před čtyřmi dny sehráli duel ve Švýcarsku, odkud si odvezli porážku 0:3.

10.06.2015 Švýcarsko- Lichtenštejnsko 3:0
31.03.2015 Lichtenštejnsko – San Marino 1:0
27.03.2015 Lichtenštejnsko – Rakousko 0:5
12.10.2014 Švédsko – Lichtenštejnsko 2:0
Vítejte u našeho on-line přenosu! Kvalifikace na Mistrovství Evropy v roce 2016 má své další pokračování. V rámci skupiny G změří síly výběry Lichtenštejnska a Moldavska. Úvodní výkop je naplánován od 18 hodin. Přeji příjemný sportovní zážitek!