Dnešní dramatické utkání mezi Zlínem a Spartou bylo opravdu napínavé do poslední vteřinky. Hokejový gurmán dnes sice moc branek neviděl, ale rozhodně se bylo na co dívat v podání obou brankářů a mnoha krásných šancí. Loňský mistr získal vůbec letošní první body a možná to pro PSG bude odrazový můstek. Jedinou trefu zápasu obstaral po parádní sólo jízdě útočník Roman Vlach. Obrovskou zásluhu na dnešních bodech má povolaný brankář Štůrala, který se prezentoval výborným výkonem a pochytal všechny šance Sparty. Pro dnešek je to z komentátorského stanoviště všechno, napočtenou.
60:00
59:58
O prvních bodech pro Zlín je nejspíše rozhodnuto. Ofsajd Sparty a ještě jedno buly ve středním pásmu.
59:39
Žižka se s ničím nepáral a vyhodil raději kotouč na icing. Další buly v blízkosti zlínské klece.
59:25
Pro Spartu je čas příliš krátký a hosté si berou oddechový čas.
59:25
Ďalogovo nahození bylo sraženo do ochranné sítě.
59:18
Říčka zabojoval a našetřil cenné vteřinky při power-play Sparty.
58:38
Zlínu se povedlo vyhodit kotouč do středního pásma.
58:12
Filip Novotný opustil brankoviště a Sparta hraje power-play. Buly před Štůralou.
58:12
Zlínští vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.
57:52
Sparta opět posílá kotouč na zakázané uvolnění. Další buly před brankou Filipa Novotného.
57:27
Spartě docházejí v závěru trošičku síly a hosté vyhazují na icing.
57:19
Tomáš Štůrala prokazuje z první ligy parádní formu, kterou si přenesl i do dnešního utkání. Brankář Beranů parádně zneškodnil pokus obránce Ďalogy.
56:37
Zlínští sehráli výbornou kombinaci, nejprve Holík ohrozil Novotného a našetřil čas a vzápětí Köhlerovi v ideální moment nešťastně pro domácí přeskočil kotouč čepel.
55:45
Sparta tuhle přesilovou hru využít nedokázala, Veselý je zpátky na ledě.
55:35
A do třetice všeho dobrého, puk je opět u branky Sparty.
54:46
Zlínu se povedlo zachytit opět kotouč a zase jej poslat před branku Novotného.
54:28
Köhler zachytil přihrávku soupeře a vyhazuje puk do útočného pásma.
53:42
Pražané mají šanci na srovnání v početní převaze jednoho hráče v poli. Ondřej Veselý (ZLN) 2 minuty za nedovolené bránění.
53:27
Horák tvrdě vyhodil kotouč mimo hrací plochu. Buly opět ve středním pásmu.
53:20
Filip Čech z ostrého úhlu nepřekonal brankáře Filipa Novotného. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
52:37
Sparta dokázala odolat drtivému tlaku Zlína, který se s přibývajícím koncem přesilovky stupňoval.
51:50
Buchtele ještě dobruslil nahozený kotouč, ale ten je zase zpátky v moci domácích.
51:32
Marušákovu pumelici vyrazil Novotný pouze před Čajánka, který tváří v tvář neprostřelil z dorážky brankáře Sparty.
50:48
Zlínské publikum žene zlínské hokejisty ke druhé trefě.
50:27
Šance pro zlínský celek zvýšit vedení v přesilové hře. Adam Polášek (SPA) 2 minuty za nedovolené bránění.
49:57
Zlín právě vstřelil branku!
Zlínští hokejisté se v polovině třetí třetiny dostávají do vedení! ROMAN VLACH předvedl ukázkovou sólo akci, když si na konci šance položil Novotného na led a zasunul kotouč do sítě. ZS Luďka Čajky je na nohou! Asistence: Tomáš Žižka, Patrik Urbanec.
49:24
Rozjetého Čajánka s kotoučem na holi zastavil rozhodčí, který odpískal ofsajd.
48:24
Tvrdý projektil Adama Poláška Štůrala vyrazil před sebe, kde se ke kotouči dostal jako první Žižka a vyhodil jej do středního pásma.
47:36
Ondráček dostal podruhé v řadě dobrou přihrávku, ale opět byl moc rychlý.
46:50
Vlach obětavou rybičkou zblokoval puk mimo hrací plochu. Zlín je z nejhoršího venku.
46:24
Kotouč končí po vyhození Marušáka na střídačce domácích. Vhazovat se bude v obranném pásmu Zlína.
46:03
Brankář Štůrala v těchto chvílích předvedl zákrok večera. Zlínský brankář neuvěřitelně za pět minut dvanáct zasáhl proti dorážce Lukáše Pecha a vysloužil si bouřlivé ovace.
44:59
Zlínu se podařilo dostat rychle ke kotouči a poslat kotouč do bezpečí.
44:46
Tomáš Žižka (ZLN) je potrestán dvěma minutami za podražení. Sparta cítí šanci dostat se do vedení v přesilové hře.
44:40
Mikuš nabídl kotouč Hlinkovi, kterého v šanci fauloval Žižka a Spartu čeká přesilová hra,
44:18
Zlínští sevřeli Spartu v jejich pásmu a předvedli parádní kombinaci. Novotný vytřepal puk ze skrumáže a následně se hostům povedlo vyhodit puk do bezpečí.
43:49
David Šťastný přihrál do jízdy puk Ondráčkovi, který v ten nejméně vhodný moment zlomil hokejku na dvě části.
43:17
Roman Vlach si vybruslil do slibné šance, na jejímž závěru se pokusil o blafák, který mu Novotný na poslední chvíli stačil přečíst.
42:13
Zlínští vyhazují kotouč na zakázané uvolnění. Další buly v obranném pásmu domácího celku.
41:18
Štůrala zneškodnil další nebezpečnou šanci Sparty. Vhazuje se po jeho pravé ruce.
40:29
Pech se prokličkoval až ke střele, kterou mu Štůrala bez obtíží vyrazil. Zlínští míří do útoku.
40:01
Kdo by to čekal, že v duelu mezi Zlínem a Spartou nepadne po dvou třetinách ani jeden gól. Hraje se ve svižném tempu, šancí přibývá, ale brankáři zatím mají svá brankoviště na několik západu zamknuté. Uvidíme co nám přinese poslední třetina, která začne zhruba v 19:17.
40:00
39:44
Pilař takticky nastřelil puk na Štůralu, který kotouč bezpečně udržel ve výstroji.
39:38
Diváci se po dělovce Köhlera vzrušovali marně, protože rozhodčí odpískal Okálovi nedovolené postavení v brankovišti.
39:18
Je tu poslední minutka druhé třetiny.
38:35
Kotouč se po Leškově nahození odrazil od Buchteleho hokejky na přední tyčku a Novotný měl co dělat, aby kotouč chytil do lapačky.
37:20
Bránící Barinka čistě odstavil unikajícího Vlacha, který se dále neprotlačil.
36:44
Rozehrávku Michala Barinky nedokázal Cingel zpracovat a píská se icing.
35:50
Barinka opouští trestnou lavici, Sparta je kompletní.
35:41
Před brankou Novotného se strhla menší strkanice. Přesilovka domácích je pomalinku u konce. Hra se přesouvá do středního pásma, kde se bude vhazovat.
35:13
Leškovu střelu z voleje Novotný i přes ztížený výhled úspěšně vykryl. Opět se vhazuje u branky Sparty.
34:28
Vyjetého Novotného za vlastní brankou překvapil Roman Vlach a nabízel kotouč do předbrankového prostoru Okálovi. Ten se však rychlé přihrávky zalekl a domácí ani tentokrát nepotrestali menší zaváhání brankáře Sparty.
33:48
Michal Barinka (SPA) 2 minuty za podražení. Zlínu se nabízí výhoda dostat se v zápase do vedení při přesilové hře pěti proti čtyřem.
33:30
Okál poslal čistým hitem k ledu Barinku, na kotouči jsou hosté.
33:19
Zlínští vyhazují kotouč na zakázané uvolnění. Hra se přesouvá před Štůralu.
33:03
Agilní Leška překvapil vyjetého Novotného za brankou, ale následná přihrávka na Veselého úspěšná nebyla.
32:28
Je tu komerční přestávka, následně se bude vhazovat před brankou Novotného.
31:36
Další tlak Zlína a tohle už musela Sparta řešit za cenu zakázaného uvolnění.
30:56
Berani se usadili v útočném pásmu, ale Novotného za necelou minutku ohrozit nedokázali.
30:29
Štůrala ukázal dobrou připravenost, když si poradil s ostrou Přibylovou dorážkou nad levý beton.
29:53
Balaštík byl údajně podle jednoho z rozhodčích v brankovišti Novotného a hra se přesouvá do středního pásma, kde se bude i vhazovat.
29:32
Ondráčkův bekhend si Novotný bez obtíží pohlídal.
29:01
Sparta měla menší komplikace s tlakem Zlína, ale hosté vše zvládli uhasit. Sparťané jsou ve čtyřech.
28:19
Sparta dokázala ustát větší tlak domácích a opět vyhazuje.
27:47
Čajánkovu přizemní dělovku srazil Novotný hokejkou do bezpečných prostor. Sparta následně vyhazuje.
27:21
Čajánek přihrál bekhendem na Kotvana, který nedokázal poslat puk do odkryté části branky.
26:58
Zlín si zahraje další přesilovou hru. Obránce Jan Piskáček (SPA) si odpyká dvouminutový trest za podražení.
26:39
Kotvanovu střelu nejprve dorážel na brankovišti Balaštík a hned na to i kapitán Čajánek. Novotný se štěstím první pokus zneškodnil a podruhé už mu pomohli obránci.
25:36
Kotvan mohl střílet, ale zalekl se dobré příležitosti a raději kotouč nahodil na branku. Obránce Sparty posléze puk vyhodil přes všechny čáry a je z toho icing.
25:28
Sparta byla chvíli v šesti a měla štěstíčko, že si toho sudí nevšimli.
24:48
Rolinkova střela zápěstí minula pravou část zlínské branky. Na opačné straně hrozil Říčka, ale ke střele se nakonec nepropracoval.
24:16
Čajánek si nabruslil do dobré šance, ale jeho prudkou střelu na poslední chvíli srazil do bezpečí obránce Pilař. Buly po levé ruce brankáře Sparty.
23:52
Nepříjemnou střelu Buchteleho dokázal Štůrala koncem lapačky zblokovat do rohu kluziště, kde se ještě dral k dorážce Hlinka a kotouč skončil v ochranné síti.
23:18
Žižkovu rozehrávku nikdo z jeho spoluhráčů nestačil dobruslit a je odpískáno zakázané uvolnění.
22:38
Šťastný přiťukl kotouč na střelu Čechovi, jehož bomba jen těsně minula pravou tyčku Novotného branky.
22:18
Protiútok Sparty končí odpískaným ofsajdem.
21:59
Vlach mohl v dobré pozici vystřelit, nebo přihrát lépe postavenému Říčkovi. Centr domácích to vzal na sebe a bekhendem ohrozil Novotného, který s jeho pokusem neměl žádné potíže.
21:36
Poláškovo zakončení bezpečně kryje připravený Štůrala.
21:17
Kotouč si to nasměroval mimo hrací plochu. Vhazovat se bude u branky Zlína.
20:20
Čajánek tak dlouho otálel s rozehrávkou na Žižku, že mu na poslední chvíli Hlinka přihrávku zblokoval.
20:01
První třetina je za námi a branku jsme zatím neviděli. Hra je z obou stran pomerně vyrovnaná, ale už jsme viděli několik zajímavých šancí. Tu největší na straně domácích měl útočník Šťastný, který ale v zakončení branku trefit nedokázal. Za hosty to byl právě v závěru Tomáš Rolinek, jehož vychytal parádním zákrokem Tomáš Štůrala. Druhá třetina začne zhruba v 18:23.
20:00
19:15
Čajánek zabojoval z posledních sil a vypíchl puk do středního pásma, Zlín je kompletní.
18:50
Štůrala zneškodnil asi největší šanci hostí v první třetině. Na zlínského brankáře ujížděl sám Tomáš Rolinek, kterého brankář domácích vychytal spičkou hole.
18:28
Köhler dobře zapracoval v oslabení, když získal kotouč ve strkanici před brankou a vzápětí jej vyhodil.
18:10
Sparta se ubránila ve čtyřech a nyní si právě ona zahraje přesilovou hru pěti proti čtyřem.
17:06
Počet hráčů na ledě se vyrovná. Roman Vlach (ZLN) 2 minuty za hru vysokou holí.
16:25
Pech se vymotal z krasobruslařské piruety a vyhodil kotouč na branku Štůraly.
16:02
Daniel Přibyl (SPA) vyfasoval dvouminutový trest za nedovolené bránění.
15:43
Vyjíždějící Štůrala byl v šanci Sparty sražen k zemi nejspíše Přibylem a bude se vylučovat. Ještě předtím srazil v rohu kluziště Vlacha hostující Piskáček, ale tentok zákrok byl v rámci pravidel.
14:49
Teď vyhazují puk na icing zase domácí.
14:25
Pražané vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.
14:06
Asi v největší šanci domácího celku se ocitl David Šťastný, který ale svůj ostrý pokus z levého křídla nedokázal nasměrovat mezi tyče.
13:38
Sparta nenápadně zahrozila z levého křídla, kdy Saboličovo nahození Štůrala musel likvidovat až na druhý pokus. Do útoku míří domácí pětice.
12:25
Pořádné drama před Novotného brankou mohl ukončit tečující Balaštík, ale na brankáře Sparty si nepřišel.
12:18
Zlínští hráli chvíli ve čtyřech a málem se jim to vymstilo. Chaos v domácích řadách mohl potrestat střílející Polášek, ale Štůrala dobře konečkem hokejky vypíchl puk do bezpečí.
11:34
Zlínský brankář dobře zasáhl ramenem proti svižné Dvořáčkově střele.
11:01
Štůrala se fantasticky přesunul a zneškodnil bombu Barinky z prostoru modré čáry.
10:30
Třetí formace domácích pořádně zatopila před brankou Sparty. Říčka se opět chystal ke střele, ale tentokrát mu v tom zabránil bránící Barinka.
9:56
Říčka minul těsně levou tyč hostující branky po přihrávce Holíka.
9:29
Novotnému nadělalo potíže lehčí nahození z hokejky Oldricha Kotvana. Sparťanský brankář ale nakonec všechno sám vyřešil. Buly u branky Sparty.
9:08
Buchtele stačil tečovat Pilařovu rozehrávku, ale i přesto bylo odpískáno zakázané uvolnění. Vhazuje se před Filipem Novotným.
8:23
Vhazuje se v obranném pásmu Zlína.
7:56
Přibyl se zpoza branky rychle natlačil do zakončení. Štůrala si ale prostor u levé tyčky pohlídal a žádné drama se před brankou domácích nekonalo.
7:30
Sparta se prvnímu oslabení dokázala ubránit a je kompletní.
6:36
Holík už se ke střele nedotlačil, protože bylo domácím odpískáno útočení v brankovišti.
6:19
Zlínští si vytvořili v přesilovce slušný tlak. První pokus Okála vytěsnil Novotný ramenem a dokázal si poradit i s tvrdou dorážkou obránce Žižky.
5:54
Kotvanovu střelu stačil Novotný ztlumit do bezpečí a následně hosté vyhazují kotouč do bezpečí.
5:38
Spartě se ale povedlo vyhrát buly a okamžitě dostat puk do bezpečí.
5:27
Roman Vlach si zakličkoval s kotoučem a vybojoval pro svůj celek první přesilovou hru. Robert Sabolič (SPA) 2 minuty za podražení.
4:48
Šťastný úspěšně vytečoval kotouč do útočné třetiny a zlínská formace může vystřídat.
4:21
Buchtele obkroužil celé útočné pásmo s kotoučem na holi a následně nenápadnou střelou zaměstnal brankáře Štůralu. Vhazuje se v obranném pásmu Beranů.
3:54
Leška vybídl ke střele Veselého, jehož ale na poslední chvíli čistě zablokoval Kumstát.
3:29
Poláškovo prudké nahození tečoval Balaštík do hlediště. Vhazuje se ve středním pásmu.
3:17
Zlínské zastavil při přechodu do útočného pásma další ofsajd.
2:44
Čtvrtá formace hostí motala zlínské obránce, kteří si nebyli chvíli jistí, kde se kotouč nachází. Vše uhasilo až úspěšné odpálení kotouče v podání Marušáka.
2:26
Šťastný se dotkl poprvé kotouče až v ofsajdovém postavení. Hra se přesouvá před Štůralu.
1:49
Sparťané dobře napadali útočné pásmo, ale Říčka se nenechal zmást a kotouč vrátil zadovkou na obránce Horáka.
1:30
Pohlednou pasáž hry z pohledu hostí zakončil svižnou střelou do Štůraly obránce Piskáček.
1:25
Sparta se usadila před Štůralou, kde kombinuje.
0:51
Zlínští se ale nenechali v úvodu zaskočit a vynutili si první vhazování před brankou Filipa Novotného.
0:20
Sparta nastoupila do zápasu aktivně a Štůrala musel být proti nahození Rolinka pozorný.
00:01

PSG Zlín: Štůrala (Kašík) – Marušák, Horák, Žižka, Urbanec, Kotvan, Řezníček – Balaštík, Leška, Veselý – Okál, Čajánek, Köhler – Holík, Vlach, Říčka – Ondráček, Šťastný, Čech.

HC Sparta Praha: Novotný (Staňa) – Barinka, Pilař, Piskáček, Polášek, Mikuš, Ďaloga – Rolinek, Pech, Kumstát – Klimek, Hlinka, Buchtele – Cingel, Přibyl, Sabolič – Dvořáček, Volek, Forman.

Rozhodčí: Hodek, Šír – Komárek, Ondráček.
PSG Zlín: Situace ve Zlíně je momentálně na zcela opačném pólu než tomu bylo na konci loňské sezony. Úradující mistr se trápí a trápí. Zlínští se krčí po šesti odehraných kolech na poslední příčce bez jediného bodu. Berani jsou ve slušné krizi, ale vedení vše řeší s klidem a postupnými kroky. Zlínskému celku se nabízejí i ostatní týmy s nabídkou trejdů, ale vedení PSG se prozatím nechce unáhlit. Pro dnešní duel by se měl v brance představit brankář Tomáš Štůrala, kterého si zlínský celek stáhl z hostování v Třebíčí. Ofenzivu posílí dvojice útočníků z nižších soutěží. Z Havířova se jedná o Roberta Říčku a z Přerova o Davida Šťastného. Hlavní kouč přiznal, že se chystá i několik změn v sestavě, ale konkrétní být nechtěl. Získají hokejisté PSG Zlín první letošní body? O tom se můžete přesvědčit již v 17:30, kdy startuje tento online přenos.
HC Sparta Praha: Pražský celek je momentálně v tabulce na čtvrté pozici a rozhodně je v lepší situaci než domácí Zlín. V kádru pražského celku došlo k několika změnám. V kádru najdeme např: Rastislava Staňu, Michala Barinku, Marka Ďalogu, Roberta Saboliče, Dominika Volka, Martina Réwaye a další. Ze sedmi utkání hokejisté Sparty dokázali ve čtyřech zvítězit. Pražané jedou na dobré notě a formu budou chtít potvrdit i na ledě úřadujícího mistra. Otazník visí nad tím, kdo nastoupí do branky. Poslední duel byl v brance Filip Novotný, který má odchytáno o jedno utkání více než jeho slovenský kolega. Sparťané pocestují podruhé v letošní sezoně vlakem, aby se vyhnuli případné zácpě na dálnici. Pražané přicestují vlakem do Přerova, odkud je do Zlína přepraví klubový autobus. Tato varianta už se celku z hlavního města jednou osvědčila.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Na ZS Luďka Čajky se scházíme přesně po týdnu. Poslední duel, tak jako všechny předchozí nedopadl pro hokejisty Zlína zrovna nejlépe. Úřadující mistr se v letošním ročníku významně trápí a dnes celek z Baťova města cítí šanci odrazit se od hlubokého dna. Zlínští cítí šanci proti největšímu rivalovi, kterým je Sparta Praha. Pojďme si v kostce představit formu obou celků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.