To je ode mě pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
Československá stopa v utkání

Roman Červenka (PET) – 5 střel, 2 body (0+2), TOI 17:23
Alexander Salák (PET) – 90% úspěšných zásahů (18/20)
Hokejisté Petrohradu dnes ukončují svou veleúspěšnou šňůru osmi domácích zápasu v řadě podobně, jako ji začali. Tehdy porazili v poměru 7:2 Slovan Bratislava, dnes svěřenci Vjačeslava Bykova v podobném stylu deklasovali ještě věhlasnějšího soupeře Salavat Julajev Ufa. Útočná síla Petrohradu opravdu budí velký obdiv a nám nezbývá, než sledovat, kam až SKA svou nevídanou jízdu dotáhne. Hostující hokejisté mohli věřit v zisk tří bodů snad jen ve 29. minutě, kdy na rozdíl jediné branky snižoval Kajgorodov.
Domácí však záhy Salavatu naději razantně vzali a od té doby kontrolovali a postupně navyšovali své vedení.
60:00
58:45
Petrohrad právě vstřelil branku!
Ještě jeden hřebíček do rakve hostujícího týmu. Svou statistiku si nyní vylepšil PATRICK THORESEN, který přetavil v branku přihrávku Martenssona od zadního mantinelu. Asistence: Tony Martensson, Roman Červenka.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty zápasu.
57:40
Utkání už se jen dohrává. Všem aktérům je jasné, že je rozhodnuto.
56:51
A opět Sochackij. Před malou chvílí musel řešit pokus Maxima Čudinova.
56:22
Panarin vjel do útočného pásma a zkusil štěstí prudkou střelou z pravého kruhu, zamířil však mimo bránu.
56:11
Následuje ofsajd hostujícího týmu.
56:05
Makarov pálil ihned po buly bez přípravy pouze do ochranné sítě.
56:01
Další icing hostujícího týmu.
55:45
Skačkov po delší době zaměstnal Saláka, který vyrazil kotouč ramenem.
55:06
Thoresen dostal dobrou přihrávku do blízkosti brány, vypálil těsně nad břevno hostující brány.
54:49
Zakázané uvolnění Salavatu. Hosté jsou bezradní a určitě se těší na to, až siréna ukončí dnešní zápas.
54:15
A další vyložená šance Petrohradu, tentokrát se před Sochackým ocitl Chafizullin, střídající brankář Salavatu zasáhl.
53:35
Červenka se vrací na led, hráči Petrohradu bez větších problémů oslabení zvládli.
52:46
Byli to domácí, kteří mohli skórovat ve vlastním oslabení, Tichonov vybojoval kotouč za bránou Salavatu a ideálně přihrál před bránu na najíždějícího Maxima Čudinova, který pálil do tyče.
52:11
Domácí se dokázali vymanit z tlaku a vyhodili kotouč za hranice vlastní modré čáry.
51:35
Po delší době uvidíme přesilovou hru Ufy. Rozhodčí udělil dvouminutový trest ve hře Romanu Červenkovi.
51:12
Thoresen pálil přes hradbu těl, kotouč pronikl k Sochackému, gólman Ufy zasáhl.
50:13
Ofsajd hostujícího týmu, Jegor Dubrovskij byl příliš netrpělivý při přejezdu modré čáry.
49:10
Zubarev zastavil pronikajícího Burdasova bodyčkem, který si jistě zaslouží místo v sestřihu nejzajímavějších událostí zápasu.
49:00
Nyní pozorujeme poměrně poklidnou pasáž utkání, domácí už nikam nespěchají.
48:24
Arturs Kulda se vydal na útočný výlet, který zakončil střelou, jež byla sražena na ochrannou síť.
46:04
Na Salavat Julajev Ufa se valí domácí mašina. Hostující trenér Vladimir Jurzinov se snaží domácí borce zastavit a proto si sebral oddechový čas.
46:04
Fanoušci SKA mají zase o jeden důvod k radosti více. Výstavní kombinaci druhé formace Petrohradu zavěsil za Sochackého záda VIKTOR TICHONOV. Asistence. Jevgenij Dadonov, Artěmij Panarin.
46:00
Domácí fanoušci jsou naprosto spokojeni s výkonem svého mužstva a zaplněným Ledovým palácem obchází mexická vlna.
45:16
Kolcov, který jako tradičně mimořádně vypomáhá útoku, posílal od pravého mantinelu kotouč před bránu k teči, tam puk jeden ze spoluhráčů zpracoval a dvakrát vyzkoušel Saláka, který opět obstál.
43:34
Po páté inkasované brance přepustil Leland Irving místo v brankovišti Vladimiru Sochackému.
43:34
Domácí využívají přesilovou hru bleskurychle a hlavně velmi šťastně, JEVGENIJ DADONOV zavezl kotouč před bránu Irvinga, nedokázal se před hostujícího brankáře dostat, kotouč zanechal u tyče, odkud jej za záda svého gólmana nešťastně srazil bruslí smutný hrdina okamžiku Alexander Kutuzov. Asistence: Artěmij Panarin.
43:10
Tlak hostujícího týmu přerušil hvizd rozhodčího, který posílá na trestnou lavici Skačkova, jenž přidržel u mantinelu Judina za hlavu.
42:49
Kutuzov nahrál od mantinelu na Hartikainena, který si sjížděl do předbrankového prostoru, následně finský útočník zkoušel překonat Saláka, český brankář však dobře nastavil svou lapačku.
42:06
Rozhodčí nachytal Dubrovského v ofsajdu, bude se vhazovat ve středním pásmu.
41:16
Na druhé straně zkoušel štěstí střelou od modré čáry Makarov.
40:48
Tichonov vjel do útočného pásma, objel bránu a přihrál na modrou čáru Kutějkinovi, který vystřelil mimo bránu.
40:01
Strhující druhá třetina dnešního utkání je tedy za námi. Hostům se povedlo vyrovnat hru. Ve 29. minutě snížil na rozdíl jediné branky Kajgorodov. Rozjetou Ufu poté zastavil faul Sjomina, po němž SKA využili přesilovou hru, když se prosadil Kutějkin. O dvě minuty později navýšil vedení Petrohradu na rozdíl tří branek Chafizullin.
Hosté však nesložili ani přes hodně nepříznivý vývoj zbraně a ještě do konce druhé třetiny vsítili jednu branku, když se prosadil Hartikainen.
Třetí třetina ještě může být hodně zajímavá, začne zhruba v 19:05.
40:00
38:08
Ufa právě vstřelila branku!
Tak přece jen se povedlo hostujícím hokejistům snížit. Makarov poslal přihrávku k bráně, kde se nejlépe zorientoval TEEMU HARTIKAINEN, ten doklepl kotouč z bezprostřední blízkosti za Salákova záda. Český gólman avizoval postavení útočícího hráče v brankovišti. Rozhodčí však ponechal stížnosti Saláka bez povšimnutí. Asistence: Dmitrij Makarov.
37:40
Domácí hrají v plném počtu.
37:07
Salavat hraje svou přesilovou hru výborně, nyní měl dvě velké příležitosti Hartikainen nejprve pálil ke vzdálenější tyči, poté zase k bližší, Salák si však svou svatyni hlídá důsledně.
36:30
Velká šance hostů. Pihlström stál před bránou a stačilo sklepnout kotouč ze vzduchu. Nakonec se povedlo puk vyrazit mimo nebezpečí Bělov, který zastoupil českého gólmana.
35:40
Nyní však domácí tlak s největší pravděpodobností opadne. Patrick Thoresen se dopustil útočného faulu a míří na trestnou lavici. Dostal dvě minuty za podražení.
34:20
Domácí hrají v naprosté pohodě a nadále tlačí svého soupeře.
34:11
Domácí nyní navyšují své vedení již na rozdíl tří branek. Povedlo se jim rozebrat obranu Salavatu, Jimmie Ericsson zastavil Kovalčukovu pobídku bruslí, nabídl tak dostatek času a prostoru DINARU CHAFIZULLINOVI, který si počkal na pohyb Irvinga a poté bezmocného brankáře Ufy s přehledem překonal. Asistence: Jimmie Ericsson, Ilja Kovalčuk.
32:24
Domácí potvrzují svou velkou sílu v přesilových hrách. ALEXANDER KUTĚJKIN obdržel přihrávku do mezikruží a svou střelu zápěstím poslal přesně mezi Irvingovu lapačku a beton. Asistence: Artěmij Panarin, Jevgenij Dadonov.
32:02
Hosté jsou sice aktivnější, ale domácí se tím pádem dostávají pohodlněji do brejku. Jeden z nich v podání Jevgenije Dadonova byl zastaven jen za cenu faulu. Toho se dopustil Dmitrij Sjomin, který už míří za katr.
31:01
Do samostatného úniku se však dostal na druhé straně Artěmij Panarin, zkoušel štěstí bekhendem, ale na Irvinga si nedošel.
30:30
Hostům se podařilo vyrovnat hru. Vstřelená branka je notně povzbudila.
29:44
Červenka vypálil od modré čáry těsně mimo bránu. Český útočník dnes hýří aktivitou i nápady a patří mezi nejlepší hráče na ledě.
29:21
Obě mužstva hrají v plném počtu.
28:13
Hosté nečekaně snižují při hře čtyři na čtyři. Po nádherné individuální akci přihrával Kirill Kolcov před bránu, obránce Petrohradu Alexandrov vyrazil kotouč pouze na najíždějícího ALEXEJE KAJGORODOVA, který puk dorazil do brány a poprvé v dnešním zápase překonal Alexandera Saláka. Asistence: Kirill Kolcov.
27:21
Poprvé v utkání uvidíme hru čtyři na čtyři. Čudinov s Hartikainenem se vzájemně počastovali několika zákroky za hranicemi pravidel. Rozhodčí oba posla na trestnou lavici.
27:00
Hosté hrají v plném počtu.
26:55
Červenka vypálil z vrcholu levého kruhu švihem, Irving měl zakrytý výhled, přesto vyrazil kotouč.
26:24
A opět Čudinov, který pálil těsně mimo bránu. Irving v ohni střel, domácí fanoušci ve varu.
26:02
Čudinovova střela od modré čáry byla těsně před Irvingem tečována mimo tři tyče.
25:03
Hosté vyhráli buly a vzápětí vyhodili kotouč před všechny čáry.
25:00
Domácí si zahrají první přesilovou hru ve druhé třetině, Ilkka Heikkinen dostal dvě minuty za držení Burdasova.
24:46
Vzápětí Kovalčuk poslal kotouč na střídačku a opět přerušil hru.
24:35
Kovalčuk ztratil stabilitu a vjel do brankového prostoru Irvinga, rozhodčí proto přerušil hru.
23:49
Čtyřminutová přesilová hra Salavatu je ta tam. Hosté si dokázali vytvořit několik zajímavých šancí, žádnou však nepřetavili v gól.
23:06
Hartikainen objel bránu a nahrál na vzdálenější tyč Makarovovi, ten však kotouč nezpracoval ideálně a o šanci přišel.
22:20
Domácí vyhazují kotouč do bezpečí. Hosté musí novou útočnou akci zakládat u Irvinga.
22:07
Kutuzovovu dělovku od modré čáry vyrazil Salák betonem, k odraženému puku se dostal Makarov který vypálil z otočky jen do ochranné sítě.
21:49
Vteřinu před tím, než má skončit přesilová hra pět na čtyři, rozhodčí vyloučil dalšího domácího hráče, Romana Červenku za sekání.
20:33
Už to vypadalo, že se Salavat při své přesilové hře usadí v útočném pásmu. Proti tomuto záměru se postavil Viktor Tichonov, který vybojoval kotouč u modré čáry a vzápětí jej vyhodil.
20:01
První třetina patřila zcela jednoznačně domácímu mužstvu. Petrohrad hraje v novém ročníku v naprosté pohodě, což svěřenci trenéra Vjačeslava Bykova v úvodních dvaceti minutách dnešního šlágru beze zbytku potvrdili. Na bránu Salavatu vyslali patnáct střel a nebýt solidního výkonu Irvinga, mohlo by být skóre utkání vůči hostům mnohem nemilosrdnější. Na konci první třetiny i hosté ukázali, že mají co nabídnou a že můžou svému soupeři vzdorovat.
Na úvod druhé třetiny bude hrát Salavat přesilovou hru, kdy se mohou hosté vrátit do zápasu. Prostřední část začíná v 18:15.
20:00
19:50
Tak přece jen hosté vytěží ze zlepšeného výkonu nějakou výhodu. Jurij Alexandrov zastavil Dubrovského jen za cenu faulu, rozhodčí zvedl pravici a vyloučil domácího obránce na dvě minuty za držení.
19:10
Žádnou vážnější šanci si Salavat nevytvořil.
19:00
Hosté se v době, kdy probíhá poslední minuta první třetiny, nastěhovali do útočného pásma.
17:55
Kutuzov vyslal z levého kruhu nepříjemnou střelu, Salák vytáhl parádní zákrok lapačkou.
17:01
Rjasenskij vypálil od modré čáry a Irving opět musel zakročit. Byla to již patnáctá střela hráčů Petrohradu v dnešním utkání!
16:46
Po vhazování pálil Gluchov, Salák vytáhl pravý beton.
16:34
Po delší době vážnější ohrožení domácí brány, Skačjov vypálil z vrcholu levého kruhu, Salák vyrazil kotouč maskou do ochranné sítě.
15:54
Bylo jen otázkou času, kdy se domácím podaří navýšit vedení. Povedlo se to před malou chvílí. Roman Červenka naservíroval z pravého kruhu nádhernou žabičkou kotouč TONYMU MARTENSSONOVI, který puk usměrnil do brány. Asistence: Roman Červenka,
15:18
Kovalčuk nahrával do druhé vlny najíždějícímu Martenssonovi, jenž už byl ovšem v příliš velkém úhlu na to, aby zaskočil Irvinga. To nic nemění na tom, že domácí dominují dnešnímu utkání.
14:39
Barabanov nahrál pod sebe na najíždějícího Kalinina, který pálil z ideální pozice do betonu připraveného Irvinga.
14:01
Makarov si z rohu kluziště najel do levého kruhu a vypálil, Irving byl opět připraven.
13:13
13:02
První přesilovková formace dostala soupeře pod drtivý tlak, Dadonov ani dorážející Kovalčuk však Irvinga nepřekonali.
12:33
Kutějkin vypálil od modré čáry, jeho tvrdý pokus zaplachtil mimo bránu.
11:55
Hostům se podařilo osvobodit.
11:13
Hosté se dokázali konečně dostat alespoň na chvíli do útočného pásma, nyní však Salavatu přistřihl křídla rozhodčí, který vyloučil Gluchova za podražení.
11:02
Slepyšev objel bránu a nabídl kotouč na modrou čáru jednomu ze svých spoluhráčů, který ostře vypálil z první. Jeho projektil zamířil mimo bránu.
09:54
Domácí jsou nadále mnohem lepším mužstvem, Kablukov střílel v předbrankovém prostoru do tyčky.
07:41
Blesková akce první formace Petrohradu končí úvodním gólem zápasu. Kovalčuk nahrál na osu hřiště JIMMIE ERICSSONOVI, který z mezikruží vypálil švihem, kotouč i s pomocí teče vracejícího se obránce Ufy zamířil přesně do levého horního růžku hostující svatyně. Asistence: Ilja Kovalčuk, Dmitrij Kalinin.
07:15
První vážná šance SKA. Makarov pálil z nebezpečně pozice, Irving vyrazil na najíždějícího Burdasova, který pohotově dorážel kotouč, svůj pokus však zamířil mimo hostující svatyni.
06:56
Dmitrij Sjomin opustil trestnou lavici. To znamená, že hosté zvládli první oslabení bez ztráty kytičky.
06:09
Dadonov hledal najíždějícího Tichonova, který mohl pálit do odkryté klece, vnuk slavného sovětského trenéra však puk nezasáhl.
05:45
Hostům se povedlo poprvé během oslabení osvobodit. Nyní můžou vystřídat.
05:25
Martensson vypálil z levého mantinelu, Irving kotouč pokryl a nenabídl šanci dotírajícím hráčům Petrohradu.
04:56
Domácí si zahrají první přesilovou hru, pronikajícího Čudinova zaháčkoval Dmitrij Sjomin, za což mu rozhodčí udělil dvouminutový trest.
04:50
Maxim Čudinov si z rohu kluziště sjel před bránu a vypálil, Irving vyrazil kotouč betonem.
04:14
Druhá formace Petrohradu se sice dostala do útočného pásma, po sérii nepřesností však ztratila puk.
03:02
Na druhé straně najížděl do blízkosti Saláka Pihlström. Vracející se obránce Rjasenskij však nejlepšího střelce Salavatu včas odzbrojil.
02:50
Domácí hokejisté si již od úvodních minut vytvořili tlak.
02:19
Thoresen si sjel před bránu a vypálil, Irving byl připraven, následně Thoresen nahrál zpoza brány Červenkovi, který vypálil, hostující brankář byl opět připraven.
01:01
Nepřesná rozehrávka hostujícího mužstva končí zakázaným uvolněním, vhazovat se bude před Lelandem Irvingem, který dnes hájí svatyni Salavatu.
00:37
První formace Petrohradu se ihned po vyhraném vhazování vrhla do útočného pásma, branku Irvinga prozatím neohrozila.
00:01
Za mohutného povzbuzování domácího publika vjíždí na led úvodní pětice Petrohradu. Za malou chvíli vyjedou na led i ostatní aktéři utkání, zazní hymna Ruské federace. Utkání pak bude moci začít.

SKA Petrohrad: Salák (Ivannikov) – Kalinin, Judin, Kutějkin, Alexandrov, Čudinov, Bělov, Rjasenskij, Chafizullin – Ericsson, Kovalčuk, Barabanov – Tichonov, Dadonov, Panarin – Martensson, Červenka, Thoresen – Makarov, Kablukov, Budasov

Salavat Julajev Ufa: Irving (Sochackij) – Zubarev, Kutuzov, Heikkinen, Kulda, Višněvskij, Kolcov, Setdikov, Vasilevskij – Sjomin, Hartikainen, Makarov – Mereskin, Chlystov, Dubrovskij – Kajgorodov, Skačkov, Pihlström – Stepanov, Gluchov, Slepyšev

Rozhodčí: Komarov, Ravodin – Sazonov, Sivov.

Alexander Salák (PET)
Roman Červenka (PET)
Salavat Julajev Ufa

Úřadující semifinalisté KHL vstoupili do nového ročníku poměrně úspěšně. Se ziskem 35 bodů ve 20 zápasech patří Salavatu čtvrtá příčka Východní konference se ztrátou čtyř bodů na druhý Avangard Omsk.

SKA Petrohrad

Vážný kandidát na zisk Gagarinova poháru pokračuje v exkluzivních výkonech v novém ročníku KHL. Z úvodních dvaceti zápasů prohráli svěřenci trenéra Vjačeslava Bykova jediný! (s Mytišči v poměru 3:4). Kromě jednoho dalšího zápasu, který vyhráli až v prodloužení, vyhrálo SKA v každém zápasu v normální hrací době.

SKA Petrohrad: Barys Astana 5:3
SKA Petrohrad: Avangard Omsk 3:2 pp.
SKA Petrohrad: CSKA Moskva 4:3